m VAN NELLE Hoge kosten algemeen beheer ter sprake bij behandeling begroting 1957 EMULSION De nieuwe BM shag van VAN NELLE ligt vooraan. In smaak, in geur, in kwaliteit De pure (lange Virginia tabak rolt gemakkelijk. U zult genieten van deze - nieuwe VAN NELLE shag Gemeenteraad Burgh Traverse provinciale weg naar de kom wordt verbeterd Onder voorzitterschap van bur gemeester jhr. A. van Citters kwam de gemeenteraad in voltallige zit ting bijeen. Onder de ingekomen stukken be vond zich o.a. een schrijven van G.S. inzake primair woningcontin gent 1957. Hieruit blijkt dat vijf woningen zijn toegewezen. De heer v. d. Klooster merkte op dat het college van b. en w. niet erS enthousiast ls met de toewijzing. De voorzitter zei dat het college van b. en w. gaarne wil bouwen, doch dat de aannemingssommen te hoog liggen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten voorzieningen in zake bezoldiging van gemeenteper- soneel per 1 januari 1957 te treffen als door het Rijk voorgesteld. Idem inzake de gemeentewerkman. Idem inzake bezoldiging secretaris, ont vanger en ambtenaar van de bur gerlijke stand, gelet op de circu- laii'e van het provinciaal bestuur. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten een aanvullende subsidie inzake oorlogsschade te aanvaar den, onder voorwaarden als hier voor door het Rijk gesteld. Gelet op art. 13 van de Lager- Onderwijswet 1920 werd een bij drage verleend in de vervoerskos ten t.a.v. een leerling die de u.l.o. te Zierikzee bezoekt. Het voorstel van b. en w. om aan in de Westhoek te vestigen tand arts een vestigingstoelage voor ma ximum drie jaar toe te kennen, werd, na uitvoerige toelichting, aangenomen. Uitdrukkelijk werd nog medegedeeld, dat keuze tand arts voor ziekenfondspatiënten vrij is, doch dat om administratieve re denen overschrijving op kaart nood zakelijk is. Een voorstel van b. en w. tot storting van een garantiebedrag door huurders van Oostenrijkse en Noorse woningen, werd na veel discussie ingetrokken. De rekening 1955 werd aange boden. Begroting 1957 Hierna kwam de begroting 1957 aan de orde. De voorzitter gaf hier op commentaar, zeggende dat het hem tot voldoening strekt dat het college van b. en w. thans deze ter vaststelling kunnen aanbieden. Hij vestigde voorts de aandacht op en kele algemene aspecten die van in vloed zijn op de begroting en op het te voeren beleid. De beperking van de investeringen werd o.a. ge noemd. Ook kwam hij terug op de bij de behandeling van de begro ting 1956 door de raad gemaakte opmerking, dat de kosten van het algemeen beheer zo hoog zijn. De raporteur van de raadscommissie, de heer Bouwman, bracht verslag uit en sprak er zijn voldoening over uit dat de begroting tijdig behan deld kon worden, de heer Glerum dankende voor de samenstelling en toelichting. In de eerste plaats vroeg de commissie de aandacht van het college van b. en w. voor de kosten van algemeen beheer en wees vervolgens op de wenselijk heid om t.z.t. bij de te openen on derhandelingen aangaande de over neming van wegen binnen de be bouwde kom, tevens de Zandstraat te betrekken. Voorts werd geïnfor meerd of de in de memorie van toelichting gegeven omschrijving van de post uitbreiding straatver lichting, bindend is voor de daad werkelijke uitvoering van de plan nen. De voorzitter gaf te kennen dat het hier slechts gaat om de raming van de kosten en dat het mogelijk blijft om met -inachtne ming van het gevoteerde crediet nog wijzigingen in het plan te bren gen voordat tot uitvoering wordt overgegaan, en dat de aard van de verlichting genoemd, niet bindend is. Voorts bracht de commissie de late benoeming van het K.H.B.B. ter sprake. Voorts het maken van een rioleringsplan, om te komen tot een plan voor beide gemeenten gezamenlijk. De verbetering van de traverse Provinciale weg naar kom Burgh werd ter sprake gebracht. B. en W. stellen zich voor dit werk te doen aanvatten wanneer de her verkaveling in de polder Burgh en Westland gereed is. Hierna werd de begroting als volgt vastgesteld: inkomsten en uitgaven gewone dienst f 278.304,09. Inkomsten van de kapitaaldienst Ingezonden mededeling Laat nu de kou maar komen Iedere dag een lepel Scott's Emulsion en ze LUI JÈ' - |5fikunnen er de hele win- W^rjT^ ter tegen. Scott's Emul- slon de smakelijkste $**^3 levertraan bevat de -SBB belangrijke vitaminen A en D en onmisbare opbouwstoffen in de meest werkzame vorm. Ook voor volwasse nen Ideaal voor grotere weerstand. ^corr# hosier/and Winkelpand onder de kop Weer een stap vooruit op de weg van de wederopbouw dezer ge meente is het feit, dat de vorige week een in aanbouw zijnd woon- en winkelhuis in de Kerkstraat on der de kap gekomen is. Het betreft hier het pand, voorheen de „Dage raad" genaamd, dat voor rekening gebouwd wordt van de heer Mach. Capelle Mz. alhier. Vergadering Cult. Veren. De ledenvergadering van de Cul turele Vereniging, die donderdag avond in de Conferentiekamer werd gehouden, was (als na ar ge woonte) slecht bezocht. De voor zitter der vereniging, burgemeester Laurense, sprak bij het welkomst woord zijn spijt hierover uit, waar na de secretaresse, mej. G. Stouten, het jaarverslag voorlas. Uit dit verslag bleek dat de vereniging thans 121 leden telt. Uit het finan cieel verslag, dat de penningmees ter, de heer Zeijler, uitbracht, bleek dat de uitgaven bedroegen f 394,50 en de uitgaven f 391,24, alzo een batig saldo van f 3,26. Bij de be stuursverkiezing werd gekozen de heer W. Bakker en mej. A. Beije. Bij de rondvraag kwamen nog enige suggesties naar voren betref fende de entreegelden, de aan- vangsuren der vergaderingen, ter wijl de voorzitter een speciaal woord van dank richtte tot de vol ijverige secretaresse, mej. Stouten, voor het vele dat door haar in het belang der vereniging wordt ver richt. Hierna sluiting. f 388.089,02 uitgaven kapitaaldienst f 590.005,60; nadelig saldo kapitaal dienst f 201.916,58. De rekening 1955 en begroting 1957 van de burgerlijke instelling voor Maatschappelijke Zorg wer den goedgekeurd. Het bedrag per leerling openbare lagere school voor 1957 werd vast gesteld. De brief van het gemeen tebestuur van Brouwershaven werd besproken om aan de vertegen woordigers van de gemeente in het bestuur van de Beatrixschool te verzoeken kenbaar te maken, dat prijs wordt gesteld op het in het leven roepen van een kleine com missie van onderzoek naar de mo gelijkheid van verbouw ziekenhuis Noordgouwe tot b.l.o.-school. Z.h.s. werd hiertoe besloten. De heer Duson informeerde naar een vrijmaking van een permanen te woning voor zomerwoning, als mede naar het gebruik van de aan gekochte boerderij. De raad opper de geen bezwaren tegen permanente verhuring of zomerverhuur van het woonhuis, staande op de boerderij. Besloten werd de schuren te ver kopen. De heer van der Klooster stelde voor de eiken in de Dreef te rooien en te verkopen. Hiertoe werd be sloten, behoudens goedkeuring van het Staatsbosbeheer en advies voor herbeplanting te vragen. De heer van der Klooster liet nogmaals naar voren komen, gelet op aanleiding tot mogelijk misver stand in de vorige vergadering, dat door hem inzake de brandstoffen- toeslag is geattendeerd op het feit, bij verstrekking van brandstoffen, wat de norm betreft, zoveel moge lijk rekening te houden met de werkzaamheden en pensioenuitke ringen van en aan betrokkenen. drijf van de heer I. C. Boot aan de Vertonsweg met een demonstratie van tractoren en moderne nevel spuiten. Middels deze lezing en de monstratie worden de fruittelers dan op de hoogte 'gebracht van de steeds meer en meer geperfectio neerde machines die er toe bijdra gen de rentabiliteit van de bedrij ven te verhogen. Heden (maandag) Dreischor: Café Slager, half 8, In- lichtingenavond herverkaveling. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur, Tranen over Johannesburg (14 j.). Morgen (dinsdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 8 uur, Ned. Bond van Plattelandsvrou wen; Ver.gebouw, 7 uur, verg. Chr. Kleuterschool; Concertzaal, 8 uur, Terug uit de hel (14 j.). Larkt- Slll'lï ElcrprUzen V.E.C.E. In de periode van 4 februari tot 9 februari heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centi*ale voor Eie ren uitbetaald aan pluimveehouders f 1,70 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 et. minder per stuk uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 11 febr. Aanvoer: 1691 stuks vee, t.w. 929 vette koeien en ossen en 762 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,10-3,24, f 2,86-3,00, f 2,74- 2,84, varkens (levend gew.) f 1,1 1,84-1,82. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel redelijk wat stijver in prijs. Varkens: aanvoer ruimer, handel traag met dalende prijzen, enkele prima's boven notering. Con Amore' concerteerde te Schuddebeurs In aansluiting op hetgeen vorige week werd bericht kan nader wor den vermeld, dat de donderdag avond jl. in café de Hollander te Schuddebeurs (gem. Noordgouwe) gegeven 2e uitvoering van de plaat selijke muziekvereniging „Con Amore" ook aldaar een succes is jeworden. Het gebodene viel in de smaak bij het talrijke publiek, dat de zaal tot in alle hoeken vulde. In de pauze werd weer een kleine verloting gehouden, welke ongeveer f 140 opbracht. Vermeldenswaardig is in dit verband, dat een dame te Schuddebeurs een grote kist appe len voor deze verloting aan de mu ziekvereniging had geschonken. Daar de winnares geen gebrek had aan een „appeltje", schonk zij deze kist met inhoud terug, waarop deze op z'n Amerikaans werd verkocht voor de prijs van f 28. r^3jruinisse Lezing en demonstralie voor de fruittelers in Westelijk Schouwen Daar de mechanisatie ook in de fruitbedrijven steeds met nieuwe en betere machines gebaat is, komt de firma S. P. Groenleer uit Kapelle- Biezelinge op donderdag 14 en vrij- r,15 februari resp. met een lezing in hotel Bom en op het fruitbe- ^Sport VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: RKC-Zierikzee 1- Heusden-De Schutters 4-1; RKDVC -Veerse Boys 0-0; Virtus-VES '35 3-3. 4e klasse G: Burgh-RSV 5-2; DHV-Kaaise Boys afgelast; Steen- bergen-DEVO 4-2. ZIERIKZEE Jaarvergadering A.N.A.B. De afdeling Bruinisse van de ANAB, hield tijdens het weekeinde haar jaarvergadering in „Het Cen trum", onder leiding van de heer W. van den Ouden. Hoewel de op komst niet onbevredigend was, trok deze in zijn openingswoord een pa rallel tussen 25 jaar geleden en nu. Een kwart eeuw geleden waren vooral de ouderen geregeld op de vergaderingen omdat het toen ging om meer loon en betere arbeids voorwaarden. Toen de afdeling op gericht werd stond men aan het be gin van een grote werkloosheid en zij die deze periode hebben meege maakt zullen die niet licht verge ten. Thans is veel veranderd en daarom blijven de meeste leden liever thuis als het vergadering is. Groeide de afdeling te Bruinisse, ook het N.V.V. werd groter en ster ker in de afgelopen 25 jaar. Spre ker zette uiteen waarom door de ANAB het contract werd opgezegd. Aan vacantiebons werd verzilverd voor een bedrag van f 8366. De af deling telt thans 60 leden. In de plaats van de heer A. C. Labeur, die wegens drukke werkzaamheden als secretaris bedankte,werd ge kozen de heer L. van Strien. De beide andere aftredende bestuurs leden, de heren Jan van der Have en K. Lemsom werden herkozen. In de kascontrole-commissie wer den gekozen de heren C. Bal en Joh. van der Werf. De heer L. E. van Popering deed mededelingen over de nieuwe B.S.W.-regeling. Vragen werden gesteld over de te houden jubileumvergadering. De voorzitter deelde mee, dat men eind februari door het opvoeren van een toneel stuk door spelers uit Zierikzee, aan dacht aan het jubileum wil schen ken, wellicht zal ook op andere wijze op een andere vergadering dit feit nog worden herdacht. In het Ned. Herv. Verenigings gebouw hield vrijdagavond de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale een propaganda-filmavond, waarvoor goede belangstelling be stond. Namens het hoofdbestuur was aanwezig de heer G. van der Zwaag uit Den Haag, die de bijeenkomst opende met gebed, een welkomst woord sprak en de aanwezigen wees op de taak die zij te vervullen heb ben op het terrein van de Chr. vak beweging. Hierna volgde het filmprogram ma, dat bestond uit 2 delen. Voor pauze werd „De Wereldtuin" vertoond, een fraaie film in kleu ren, die opnamen te zien gaf uit een groot park in Londen, waar plan ten en bloemen uit alle delen der1 wereld zijn samengebracht en ook allerlei proeven op het gebied van enten, occuleren enz. gedaan wor den in het belang der mensheid. Na de pauze volgde de hoofdfilm ,De onvoltooide opdracht", een Amerikaanse film, die nog slechts enkele malen in ons land is ver toond. Op boeiende wijze werd hierin de levensgeschiedenis ver- De Griekse inwoners van de Cy prische steden Nicosia en Limassol zijn gisteren in staking gegaan, ge hoor gevend aan een oproep daar toe van de politieke afdeling van de Eoka, de verzetsbeweging op Cy prus. De staking zal een dag duren. Jonge Griekse Cyprioten in de twee steden moesten op last van de overheid thuis blijven. Propaganda-filmavond Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale Hoofdfilm„De onvoltooide opdracht'/ teld van een jonge man, Jhn, die aanvankelijk bestemd was om ar chitect te worden, doch de theolo gische studie ging volgens en als zendeling naar Nieuw Guinea ver trok, waar hij als slachtoffer van de malaria kwam te overlijden. Na dat zijn ouders Jim's vroüw en kin deren weer mee terug naar Ameri ka hadden genomen, kwam zijn va der, na het lezen van diens dagboek en het horen van een predikatie, tot bekering en werd deze zelf ook een verbreider van Gods Woord. Met grote aandacht werd de rolprent gevolgd, die ook niet naliet grote indruk te maken. - De heer van der Zwaag legde in zijn slot-dankwoord nog de nadruk ,op „de onvoltooide opdracht", die ook velen t.o.v. het sociale en maat schappelijke leven hebben en de noodzaak zich bewust te zijn van de verantwoordelijkheid jegens de naaste in de Chr. vakbeweging. Met dankzegging sloot spr. vervolgens de bijeenkomst, die ondanks het feit dat ear geen spreker was, toch goed geslaagd mag heten. De 's middags gehouden kinder voorstelling was aardig goed be zocht. TERUGKEER VAN MORGHAN DE MAGIËR 2. „Ga niet verder, heer!" roept de schaapherder opgewonden, terwijl hij bezwerend met zijn,staf zwaait. „Waag u niet binnen de grensstenen van Tarente! Er gebeuren daar verschrikkelijke dingen!" - „Wat dan wel?" vraagt Aram nieuwsgierig. „Het on weert daar bij heldere hemel! Elke nacht schieten er vurige, vlammende bliksemstralen door het bos en de donder is oorver dovend! Er zijn daar duivelse qiachten aan het werk! Ga niet ver der, keer terug op uw pad, als uw leven u lief is!" Aram begint de van angst trillende schaapherder te ondervragen. „Waar heb je die verschijnselen dan wel gezien?" - „In de buurt bij de oude Afdeling Zierikzee le klasse B: Zierikzee II-Brou- wershaven I 2-4; Dreischor I-Re- nesse I 0-4 (Renesse kampioen). 2e klasse C: Brouwershaven II- SVOWK Dreischor II-Zonne- maire I Zaterdagmiddagcompetitie 9 februari 2e klasse C: Bevelanders I-ME- VO I '3-4; Goes IV-Heinkenszand I 2-0; Kapelle I-Wolphaartsdijk I af gelast; Kloetinge I-SVD I 2-0; Wissekerke I-Yerseke III 6-3. 2e klasse D: MEVO II-Zierikzee IV 3-3; Bruse Boys I-Bruse Boys II 8-0; Burgh III-MEVO III 8-2. Juniorencompetitie: Zierikzee B I-Burgh B I 6-1; MEVO B I-Zie- rikzee B II 0-5; Zonnemaire B I- Dreischor BI?; Brouwershaven B I-Renesse BI? Bevelanders I-MEVO I 3-4 Dit was de wedstrijd van de kee per der gastheren. De onmogelijkste ballen hield deze man uit het doel. Mogelijk met een dosis geluk, maar hij voorkwam dan toch maar een grote nederlaag. De gastheren volgden de „weg-is-weg" methode en zagen hun hard rennen en vlie gen met drie doelpunten beloond. MEVO plaatste de bal langs de grond, maar door te kort spel wist steeds een Beveland-been redding te brengen. Omdat beide doelen beurtelings in gevaar waren, be hield de wedstrijd een spannend karakter. Scheidsrechter Boone leidde correct en had het gezien de goede verstandhouding in het veld niet moeilijk. Om 10 minuten voor 4 werd be gonnen en trok MEVO dadelijk van leer. Enkele schoten van Haver- hoek gingen naast en de andere werden door de keeper gestopt. De achterhoede van B. gaf gul corners weg, waaruit echter niet- gedoel punt werd. Na een kwartier lan ceerde Leo de Vries een goede voorzet, die door Krijn de Oude uit moeilijke positie goed werd inge schoten (0-1). Kort daarop volgde een B.-aanval, waaruit gelijk ge maakt werd (1-1). MEVO hervatte onmiddellijk het beleg, maar een snelle uitval leverde de thuisclub een voorsprong op (2-1). Precies na 2 minuten ging de aanvalslinie der „oranje-hémden" door de B-verde diging en wist Haverhoek gelijk te maken (2-2). Met deze stand kwam de rust. Na de hervatting hetzelfde beeld. Een technisch beter MEVO, tegenover een enthousiast werkend Beveland. Het was toen al duide lijk, dat doelpunten niet zo goed koop zouden zijn als anders. Ein delijk had MEVO weer succes. Gui- née gaf een bal goed aah Haver hoek, maar deze liet het leder lis tig onder de voeten doorgaan naar de Vries. Deze stond waar hij ver wacht werd en scoorde (2-3). Een prima staaltje van hersen-voetbal. Daarna ging het spel meer op en neer. B. actief werkend als bij de aanvang wist weer gelijk te komen (3-3). Gelukkig gaf MEVO de moed niet op en drukte B. in de verde diging. Hoe er ook gecombineerd werd het juiste schot was er niet en zo bleef tot 6 minuten voor het eind de stand in evenwicht. Toen nam de MEVO-voorhoede de bal weer mede, v. d. Hoek die snel naar voren kwam, kreeg het leder toe gespeeld en schoot beheerst in het net (3-4). Kort daarop floot de re feree het eind van deze wedstrijd. kliptoren, die aan de rivier staat". - „Zijn er nog anderen die het gezien hebben?" - „O ja, alle boeren uit de omtrek hebben uit angst hun hofsteden verlaten. Er is daar geen levende ziel meer!" - „Dan wordt het tijd dat ik er eens een kijkje ga nemen", meent Aram en met een groet aan de schaapherder geeft hij zijn paard de sporen. Achter hem klinkt nog het opgewonden geroep van de man, die hem smeekt en bezweert, zich toch niet in te laten met de verschrikkelijke verschijnselen, die zich in de bossen van Tarente afspelen Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3