Raadsel in Nijmegen Blij! meester ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag februari 1957 No. ïsioo EIND 1957 EERSTE BIJDRAGE VAN WEST-DUITSLAND AAN N.A.V.O. GEREED Verdediging hele gebied blijft doel De opperbevelhebber van de N.A. V.O., generaal Norstad, heeft te Pa rijs verklaard, dat zjjn hoofdkwar tier verwacht tegen december van dit jaar te kunnen beschikken over een Westduitse bedrage bestaande uit drie gemotoriseerde Infanterie divisies, twee pantserdivisies, de kern van een luchtlandingsdivisie en een divisie bergtroepen. De bijdrage voor de zeestrijd krachten van de N.A.V.O. zou tegen die tijd bestaan uit twee of drie mijnenvegers en waarschijnlijk een torpedobootjager. De Westduitse regering heeft beloofd tenminste twee squadrons transportvliegtui gen voor de luchtstrijdkrachten ter beschikking te hebben. Generaal Norstad zei nogmaals, dat zijn opperbevel streeft naar verdediging van het gehele gebied Onrust onder Bulgaarse studenten Meer dan 1500 studenten van de universiteit van Sofia zijn wegge zonden omdat zij sympathiseerden met de Hongaarse revolutionairen, aldus wordt in berichten, die in Wenen zijn ontvangen, gemeld. Tweehonderd studenten zouden in de laatste twee maanden naar con centratiekampen gestuurd zijn. De opstand in Boedapest zou op Bulgaarse universiteiten en middel bare scholen sterke anti-Russische gevoelens gewekt hebben. De oi-de is volgens de berichten hersteld. FRANKRIJK'S LAATSTE KANS Albert Schweitzer zond brief aan Eisenhower De „New York Times" heeft woensdag bericht, dat Schweitzer een brief heeft geschreven aan Eisenhower, waarin Schweitzer er bij de Amerikaanse president op aandringt, Frankrijk steun te ver lenen bij de behandeling van het Algerijnse vraagstuk door de Ver. Naties. Het blad citeert deze brief. Schweitzer zou er de nadruk op hebben gelegd dat het in het be lang van Frankrijk is dat het geen nederlaag lijdt bij een eventuele stemming over dit onderwerp in de V.N. en in het bijzonder hebben gewezen op de betekenis van de houding van Amerika in het debat dat aan de stemming voorafgaat. De „New York Times" publi ceerde in zijn nummer van woens dag ook een advertentie van de Franse schrijver Thierry Maulnier - eerder verschenen in het Parijse blad „Le Figaro" van 9 januari - die een „open brief aan zijn Ame rikaanse vrienden" bevat. In deze brief wordt o.m. gezegd: „Frankrijk vecht in Afrika voor zijn laatste kans. Dwing het land niet een keuze te maken tussen zijn roeping in Afrika en zijn vriend schap voor Amerika". Ingezonden mededeling 20.000 mijlen onder zee Ruim 87 jaar na het verschij nen van Jules Verne's boek Twintig duizend mijlen on der zee" seinde de comman dant van de Amerikaanse atoomduikboot „Nautilus", genoemd naar de in dat boek voorkomende duikboot: „Op 4 februari legde de „Nauti lus" de twintigduizendste mijl af op atoomvoortstu wing". Spoorkaartje wordt 9 duurder De tarieven enkele reis en retour voor het reizigersverkeer van de Nederlandse spoorwegen zullen 9 pet. omhoog gaan. De nieuwe ta rieven gaan in op 1 april aanstaan de. Niet verhoogd worden de prij zen voor algemene maandabonne menten, achtdaagse algemene abon nementen, vastrechtkaarten, week en maandtrajectkaarten, jeugd- kaarten en weekkaarten. De Nederlandse spoorwegen heb ben toestemming gekregen tot ver hoging van een aantal tarieven in verband met de financiële situatie van het bedrijf. Wat het goederenvervoer betreft zullen de volgende tarieven wijzi gingen ondergaan: Het tarief voor het vervoer van stukgoederen zal worden verhoogd, terwijl daarnaast de structuur van dit Tarief ingrijpend wordt gewij zigd. Ook de structuur van het alge meen tarief voor het vervoer van wagenladingen zal worden gewij zigd. van de N.A.V.O. Hij zei zeer veel vertrouwen te hebben in de gealli eerde strijdkrachten, maar niemand kan in het geval een oorlog uit breekt, waarborgen, dat het moge lijk zal zijn al de gebieden in de eerste kritieke dagen te verdedigen. Op een vraag over het gevolg van de aangekondigde besnoeiing van de Britse defensie-uitgaven op de [evechtskracht van zijn strijd krachten, zei generaal Norstad, dat voor de verdediging van de cen trale sector van Europa tenminste dertig divisies nodig zijn. Ingezonden mededeling Uw maaltijd boeit U niet op te breken Een of tv763 Rennies blussen dat zuurbranden dadelijk. 'n Uitkomst die Rennies, voor alle lijders aan Brandend Maagzuur.. Zorg steeds ze bij de hand te heb ben. Makkelijk bij U te steken één voor één hygiënisch verpakt nog makkelijker in te nemen, zonder water of wat ook. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Dro gist. U moet ze in huis hebben, voor Uzelf, voor Uw huisgenoten. STAD EN PROVINCIE kerkwerve Kinderkoor opgericht In deze gemeente is opgericht ?en kinderkoor, dat de naam „De kleine zangers" heeft gekregen Het koor start met vijf en dertig 'eden. De leiding is in handen van Te organist der Ned. Herv. kerk, Te heer M. P. Pols te Zierikzee. haamstede Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1957. Geboren: 29. Cornells Anne, z van M. C. Malipaard en M. Daane. Overleden: 29. Kaatje Steur, 85 i., wed. van J. C. Hanse. Ingekomen: 2. M. de Buck uit Rotterdam; 3. M. Hanson uit Kort- gene; 11. M. J. A. den Boer en zoon uit Zonnemaire; 13. A. J. F. Kruijs- wijk uit Delft; 13. J. van der Wek ken uit Delft; 15. K. Fierens uit Brouwershaven; 28. D. H. de Kup en echtgenote uit Amsterdam; 31. N. J. Vermaas uit St. Maartensdijk Vertrokken: 2. P. den Herder naar 's Heer Arendskerke; 7. A. Geleijn- =;e naar Vlissingen; 17. G. T. Huij- Ten en gezin naar Soest; 17. J. T. Versteeg naar Soest; 19. J. N. Pol- Terman naar Ver. Staten van Ame rika. ellemeet Vergadering Plattelands vrouwenbond Onder leiding van mevr. Elen- baas-Kik vergaderde in café v. d. Have, de afdeling Noordwelle en Omstreken van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Een demon stratie werd gegeven door „Kemad- ioe", een fabriek van Indische pro- Tucten. Typische Indische rijstge rechten werden door een demon- ?tratrice van de fabriek bereid. Na- Tien werden de dames in de gele genheid gesteld van de producten te proeven. Met een hartelijk dank woord aan de organiserende fa briek, sloot de presidente de ge slaagde middag. noordwelle Voorlichtingsbijeenkomst Ned. Zuivelbureau In de zaal Lokker-v. d. Zande vond een algemene voorlichtings middag plaats van het Ned. Zuivel bureau en de Zeeuwse Melkfedera- tie. Een veertigtal dames waren aanwezig, die door mevr. Eekhof werden verwelkomd. Mevr. Eekhof gaf een duidelijke uiteenzetting over de nodige bouwstoffen voor opbouw en instandhouding van het menselijk lichaam en hetgeen met de voeding samenhangt. De aanwe zigen ontvingen daarop een recep tenboekje met een prijsvraag, waar voor aardige verrassingen beschik baar waren gesteld. Zeer toepasse lijk was de film „Land en volle". De secretaris van de Zeeuwse Melk- federatie de heer Zee, wees in een oespraak op de grote voedzaam heid van melk, waarbij hij een ver gelijking maakte met andere voe dingsmiddelen. Uitvoerig stond spr ;til bij de benodigde hoeveelheid melk per hoofd en per kind. Een iruk gebruik werd gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen. De /ragen werden door mevr. Eekhof )p duidelijke wijze beantwoord. Met een dankwoord van dezelfde •pr. werd de geanimeerde middag gesloten. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1957. Geboren: 14. Willem Marcelis, z. /an K. de Oude cn L W. Padmos, 'e Renesse; 24. Johanna, d. van F. C. Oosse en M. J. de Jonge, te Dui- vendijke; 27. Benjumina Christina, d. van H van Tent en M. Hendrik- •;e, te Kerkwerve; 30. Hendrika Cornelia, d. van I. van den Hoek en C. Roza. Gehuwd: 17. Johannes Leendert Braber, 32 j. en Gonea Tona Adri- aanse, 24 j. Overleden: 23 Marinus Kloote, 97 j., wedn. van M. H. Smit, te Zie rikzee; 28. Krijna Marina Jumelet, 35 j., ongehuwd, d. van W. Jumelet en B. Jumelet, te Bruinisse. Ingekomen: 10. J. van der Weijde en echtg. uit Nieuwerkerk; 10. J. van der Weijde uit Nieuwerkerk; 16 mej. G J. Geluk uit Goes; 24. mej. J. A. Th. Teuws uit Venlo; 28. mej. G. Gaastra Gerber uit Amster dam; 31. J. L. G. van den Broecke en gezin uit Beemster. Vertrokken: 2. L. Hilleman naar Oude Tonge; 7. mej M. de Oude naar Amersfoort; 10 mevr. T. D. der Weduwen-Hendrikse naar Zie rikzee; 15. mej. J. Voogt haar Woer den; 18. mej. C. P. Arnoldus naar Roosendaal c.a.; 21. mej. M. C. Ber- revoets naar Zierikzee. Ingezonden mededeling over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel De arbeidsmarkt op Schouwen-Duiveland Eind januari 1957 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zie rikzee ingeschreven 182 mannelijke werkzoekenden. Hier stonden 46 aanvragen van werkgevers tegen over. Voor vrouwen bedroegen deze aantallen respektievelijk 29 en 39. Er was vraag en aanbod in de ver schillende branches en beroepen. AANBESTEDINGEN Herverkaveling Schouwen-Duiveland De N.V. Grontmij heeft het werk op complex 36 van het onderdeel Waterschap „Schouwen" ten be hoeve van de herverkaveling Schouwen-Duiveland in twee ge deelten aanbesteed. Voor het eerste gedeelte, groot 105 hectare, was de laagste in- schrijfster de N.V. Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord te Wer kendam met f 339.200,en hoogste de firma P. Verachtert te Kerkdriel met f 519.000,De raming voor dit werk bedroeg f 427.000, Voor het tweede gedeelte, het zuid-westelijke deel, was de laag ste inschrijfster de firma P. van Dongen en Van der Voogd te Haam stede met f 132.700,en hoogste de firma P. Verachtert te Kerkdriel met f 219.000,De raming bedroeg f 160.000,—. Reorganisatie OP 1 FEBRUARI 1958 van het leger BESCHIKT ONS LAND OVER PARATE DIVISIE NIEUWE STIJL Een jaar later is de tweede divisie gereed Op 1 februari 1958 zal ons land beschikken over een parate divisie, welke is georganiseerd volgens het nieuwe schema, zoals reeds door de minister van Oorlog in de Memorie van Toelichting op de rijksbegro ting 1957 in uitzicht werd gesteld. Op die datum zal de vorming van een tweede parate divisie volgens het nieuwe schema een aanvang nemen. Dan zal het geraamte ge reed zijn voor de divisie, waarin de aanvullers moeten stromen. In de eerste twee maanden beschikt men over een achtste deel van de te vormen nieuwe divisie. Het aan tal loopt telkens op, zodat men op 1 februari 1959 zal beschikken over een tweede divisie volgens het nieuwe schema. Het aantal mannen, dat onder de wapenen is, ondergaat geen ver andering. Wel zullen er een aantal verschuivingen zijn, maar deze worden om sociale redenen zo ge ring mogelijk gehouden. Op het ogenblik kan nog niet worden ge zegd welke verschuivingen volgens de nieuwe organisatie van het leger noodzakelijk zullen zijn. Ook wat het beroepspersoneel be treft blijft de huidige figuur de zelfde. Wel bestaat er, zoals be kend, een tekort aan beroepsper soneel. Zulks vormt al geruime tijd een moeilijk punt in ons land. Wan neer dit tekort niet wordt aange vuld, dan zal men moeten komen tot een vermindering van de taken of tot een afsnijding daarvan. Zoals reeds eerder door de mi nister werd meegedeeld, gaat de toekomstige N.A.V.O.-bijdrage uit naar een actief legerkorps, be staande uit een staf, twee divisies en een beperkt aantal legerkorps troepen, terwijl de ontbrekende snel oproepbaar zijn. Voorts naar een reserve legerkorps, bestaande uit een staf, twee divisies en leger korpstroepen. Het schema voor de reorganisatie van het Nederlandse leger is Ne derlands. Na afloop der Olympische Spelen in Melbourne hebben een aan tal leden van de Hongaarse ploeg er de voorkeur aan gegeven aan deze zijde van het ijzeren gordijn te blijven. Aan 34 atleten en groepsleiders, benevens vier uit Roemenië werd in de Ver enigde Staten asyl verstrekt. Daaronder behoort ook het 16- jarige Hongaarse zwemstertje Zsoezsa Ordogh, die naar Seattle in Washington is vertrokken. Hierboven ziet men haar (in het midden) in Melbourne een laatst vaarwel toewuiven aan haar vrienden van de ploeg, die naar hun vaderland terugkeren. Bij aankomst in San Francisco, Californië, werd zij welkom geheten door twee Amerikaanse zwemsters, die reeds eerder uit Mel bourne waren teruggekeerd. Enkele belangrijke aanwinsten voor het Zierikzeese Gemeentemuseum Vaartocht leverde olifantstand op Verschenen is het jaarverslag van het Gemeentemuseum van Zierik zee over het jaar 1956. Dit jaarver slag is inmiddels aangeboden' aan het college van b. en w. De museumcommissie heeft de volgende samenstelling: dr. J. J. Westendorp Boerma (voorzitter), de heer C. O. J. Hendrikse (secr.-pen- ningmeester) en de heren P. van Beveren, A. J. Argelo en J. Kosters (leden). In het verslag wordt melding ge maakt van een vaartocht, georgani seerd tot onderzoek van de bodem der Zeeuwse wateren. Voor het maken van deze tocht stelde de Voorzitter der Vissersvereniging, de heer B. W. Schot, zijn vaartuig (de Z.Z., 8) welwillend ter beschikking. De voorzitter, de conservator en burgemeester mr. F. Th. Dijclc- meester maakten de tocht mee. Op gevist werd een stuk stoottand van een pre-historische olifant. Het bleek nadien, dat het de bovenste helft van de tand betrof, met een op zich zelf reeds respektabel ge wicht. Het museum heeft reeds de beschikking over een onderhelft, zodat de vondst zeer waardevol was. Op de tand bevonden zich ragfijne groefjes, waarvan de aan wezigheid nog geen verklaring ge vonden heeft. Verder werden ge vonden: stukjes vuursteen, een rib van een klein huisdier en botten van een rund. Het museum De restauratie van het dak boven de grote zaal is nu gereed gekomen en aan de achter- en rechterzijde zijn drie nieuwe ramen aange bracht, wat de zaal zeer ten goede is gekomen..De ramen aan de voor zijde moeten nog gerestaureerd worden. Ook de verlichting is in middels gereed gekomen. De in ventaris bevindt zich in behoorlijke staat. Herinnerd wordt aan een tweetal succesvolle tentoonstellin gen in het verslagjaar, die in totaal 1478 bezoekers trokken. Enkele belangrijke aanwinsten werden verkregen. Vermeldt wor den diverse prenten en foto's, voor beelden letterdoekwerk, ledikant met hemel en gordijnen, een was tafel met toebehoren en enige stoe len, een doopjurkje met schortje, enige kinderspelen en een klokje, alles geschonken door wijlen de dames Couvée. Verder vijf geschil- derde portretten en een schilderij van het schip „Schouwen" (fam. C. v. d. Vliet-ten Haaf), oude schrijf machine (fam. v. d. Woestijne), boe ren paardetuig met koper bewerkt, rijzweep en kleedje, grote kamfer- kist van de O.I. Comp. 1725 (fam. v. d. Slikke), krekel, luierwarmer en Siburgse kan (fam. J. Kosters) en een paar klompen, gebeeldhouwd met watersnoodherinneringen (de heer B. Klomp te Zwartsluis). Door de commissie werd aange kocht: een halve gouden reaal van Philips II (1560-1572), 18e eeuwse aarden waterkan en aardewerk evenveelpan. Tenslotte wordt de hoop uitgesproken dat het museum spoedig zal worden ingericht. MARKTBERICHTEN Veiling van 5 februari UIEN. ST. ANNALAND. Middel f 15.79; bonken f 15; drielingen f 17,10. picklers f 15,50. Aanbod: 20 ton middel. ST. MAARTENSDIJK. Middel f 16,10; bonken f 16; drielingen f 17,40; picklers f 15. Aanbod: 20 ton middel. THOLEN. Middel f 16,13; bonken f 16,15; drielingen f 17,50; picklers f 15,20. Aanbod: 20 ton middel. STEENBERGEN Middel f 16.60; bonken f 16; drielingen f 17; pick lers f 11. Aanbod: 30 ton middel. Veemarkt ROTTREDAM, 5 febr. Aanvoer 3090 stuks vee (weektotaal 4754), t.w.: 500 vette koeien en ossen; 740 stuks gebruiksvee; 135 vette kalve ren; 107 graskalveren; 924 nuchtere kalveren; 111 varkens; 153 biggen; 119 paarden; 12 veulens; 266 scha pen en lammeren; 23 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,20, f 2,84-2,94, f 2,70- 2.80; vette kalveren f 3,10-3,40, f 2,90-3,10, f 2,70-2,90; slachtpaar- Ten f 2,45-2,25-2,15. Prijzen per stuk: graskalveren f 450-350-275; nuchtere kalveren C 62-56-46; biggen f 55-47-42;scha- oen f 130-120-100; lammeren f 120- '05-95; kalf- en melkkoeien f 1125- 375-750; vare-koeien f 825-700-600; vaarzen f 775-675-475; pinken f540- 440-340. SPORT TAFELTENNIS Programma van de competitie voor 8 februari a.s. Hoofdklasse: TV Bruinisse I-Ly ceum I 7 uur; TCZ I-MEVO II 8 u. Ie klasse A: TV Bruinisse II-Chr. ULO I 7 uur. Ie klasse B: MEVO IV -Chr. ULO II 8 uur; Lyceum III-Lichtboei I 8 uur. 2e klasse: MEVO V-Chr. ULO III 3 uur; Chr. ULO IV-Lichtboei IV 7 uur. Mededelingen: De uitslag van de op 25 jan. gespeelde wedstrijden MEVO II-Lyceum II, dit moest zijn Lyceum II-MEVO II is 8-2. Uitslagen van de op 1 februari gespeelde wedstrijden. Hoofdklasse: MEVO I-Lyceum II 6-4; Lyceum I-TCZ I 5-5. le klasse A: MEVO III-TCZ II 5-5. le klasse B: Lichtboei I-Lyceum III 2-8. 2e klasse: Chr. ULO III-Lyceum IV 8-2. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor zondag 10 februari a.s. luidt: 3e klasse C: RKC-Zierikzee; Heusden-De Schutters; RKDVC- Veerse Boys. 4e klasse G: Burgh-RSV (half 3); DHV-Kaaise Boys; Steenbergen- DEVO. le klasse B: Zierikzee II-Brou- wershaven I (half 3, scheidsr. A. de Looze); Dreischor I-Renesse I (half 3, scheidsr. N. Speelman). 2e klasse C: Brouwershaven II- SVOWK I (half 3, scheidsr. P. J. Pieters); Dreischor II-Zonnemaire I (half 1, scheidsr. J. v. d. Werf). X,,X"X,**X"X"X,,X,,X,*X"X*X',X"X"X"X"X,X«'X«X"X',X"X"X"X" feuilleton door g. plantema Het gesprek ging enige minuten voort in de opgewekte toon, die ge woonlijk heerst, wanneer elkaar sympathiek gestemde mensen na geruime tijd weer bijeenkomen. De Nijmeegse advokaat bracht het ten slotte op ander gebied over. „Wij stellen je bezoek erg op prijs", merkte hij op, „maar dat neemt niet weg, dat het erg plotse ling is gekomen Heb ik gelijk, als ik durf veronderstellen, dat je reis niet alleen is voortgevloeid uit een hevig verlangen om ons weer eens te zien?" „Jij bent toch altijd even harte lijk!" lachte Ohlquist. „Je waagt het te veronderstellen, dat ik mijn eerste bezoek aan jullie niet alleen breng uit zuiver broederlijke gene genheid? Maar je verdient nu waarachtig, dat je gelijk hebt!" „Precies!" riep zijn zuster uit. „Maar laten wij blij zijn, Ernst, dat hij bij zijn dienstreis naar Neder land er tenminste aan heeft gedacht dat hier nog mensen wonen, die met hem op hebben". „Gelukkig, dat deze trouwe lief de niet verkoeld is", antwoordde de inspekteur. „Ja, Ja, familiebanden worden niet gemakkelijk verbro ken! Maar ik geef toe, dat jullie misschien nog een tijdje op een be zoek van mij hadden moeten wach ten, als ik niet een reden had ge had om naar dit land te komen En wat meer zegt, naar deze stad in het bijzonder". „Nee toch!" deed mr. Ernst Ver hagen verbaasd. „Wie had ooit kun nen denken, dat Nijmegen om kri- minele redenen de aandacht van inspekteur Sven Ohlquist uit Ko penhagen zou trekken". „Nu ja, kriminele redenen? Je moet niet dadelijk menen, dat wij jullie stad beschouwen als een schuilplaats voor ordinaire boeven", gaf de inspekteur te kennen. „Je moet niet proberen je eigen standje te verdedigen", wierp z'n zwager hem tegen „Een politieman is identiek met een boevenjager. En een boef is altijd ordinair". „Dat kon wel* eens anders zijn", meende Sven. „Er is verschil tus sen de ene boef en de andere. Je hebt ze in groot en klein formaat. Je hebt ze deftig en ordinair". „Dat zal wel kloppen", stemde mr, Ernst Verhagen vrolijk toe „En omdat inspekteur Sven Ohlquist het de moeite waard vindt, voor een boef zijn geliefd Kopenhagen te verlaten, moet het er ongetwij feld een van groot formaat zijn. Aangezien hij bovendien opkomt tegen de kwalifikatie ordinair, moe ten wij aannemen, dat de bewuste boef nog deftig is bovendien. Zou er werkelijk in deze rustige stad vol vakantiegangers een deftige boef van groot formaat te vinden zijn?" „Dat is nu een "vraag, die nog op gelost dient te worden", gaf de in spekteur ten antwoord. „Als er ze kerheid over bestond, hoefde ik niet hierheen te komen. En dan lie pen jullie nog het genoegen van mijn bezoek mis". Een klein beetje zelfkennis kan nooit kwaad", merkte zijn zuster lachend op. „Maar ik hoop, dat je met je onderzoek naar zo'n individu toch een beetje tijd zult overhou den om er aan te denken, dat je onze gast bent". „En of!" riep inspekteur Sven Ohlquist onmiddellijk! Ik herinner mij nog veel te goed, hoe jij tot voor kort mijn huis hebt bestuurd. Ja, dat mag je gerust als een kompli- ment beschouwen. Maar daarom ben ik ook met hoge verwachtin gen hierheen gekomen!" „Kijk eens aan! Dan moet ik ze ker proberen, je niet teleur te stel len", zei Else Verhagen. „Dat kunnen we jou gerust toe vertrouwen", merkte haar echtge noot onmiddellijk op, hetgeen zijn zwager een goedkeurend gebrom ontlokte. „Ik mag dat wel", zei de inspek teur. „Het is geen kwaad teken, als mannen zelfs na hun trouwen hun vrouw lof toezwaaien. Maar, waar de zwager, als wij het er over eens zijn, dat wij Else gerust ons welzijn kunnen toevertrouwen, dan kun nen wij ons des te beter koncentre- ren op enkele zaken, die mijn be langstelling hebben". „Ik hoop niet, dat je mij in je aangelegenheden wenst te betrek ken", protesteerde mr. Ernst Ver hagen lachend. „Natuurlijk zal ik geen beroep op je medewerking doen, voorzover het zuiver politiezaken betreft", gaf de inspekteur toe. „Maar er zijn een paar dingen, die wij hier in de ze geriefelijke woonkamer kunnen bepraten En jij kunt me misschien even bevredigend inlichten als de heren van de Nijmeegse politie, die ik ongetwijfeld binnenkort moet spreken". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5