Raadsel in Nijmegen Kruidenkracht! Tekeningen gereed van nieuwe wijzerplaten torenuurwerk voor Noordgouwe s Nieuwe secretaris werd beëdigd Dezer dagen kwam de raad in voltallige zitting onder voorzitter schap van burgemeester N. A. van Wijk bijeen. De benoemde secretaris.de heer J. L. G. van den Broecke legde de bij de gemeentewet voorgeschreven eden af in handen van de voorzitter De voorzitter felciteerde de nieu we sekretaris met dit feit en betrok in zijn felicitatie o m. de echtgenote en de kinderen van de heer van den Broecke, daarbij de wens uitspre kende, dat de sekretaris geluk zal mogen vinden in zijn nieuwe werk kring. De heer van den Broecke dankte de voorzitter voor diens gesproken woorden, de raad en het kollege van burgemeester en wethouders voor het in hem gestelde vertrou wen en sprak voorts de hoop uit zijn betrekking naar behoren te kunnen vervullen. Vervolgens richt de voorzitter zich in hartelijke bewoordingen tot de wnd. sekretaris de heer Hoo- genboom. Spreker dankte de heer Hoogenboom namens de raad, de wethouders en hem zelf voor het zeer vele werk in de afgelopen pe riode in het belang der gemeente Noordgouwe verricht. Aldus de voorzitter: „Ontegenzeggelijk hebt u in genoemd tijdvak, als wnd. se kretaris, le ambtenaar ter sekre- tarie, ambtenaar van de burgerlij ke stand, plus nog ontvanger dezer gemeente, veel van uw eigen tud moeten opofferen om de admini stratie naar behoren te doen func tioneren". „Ook voor de manier, waarop u het werk met enthousias me steeds hebt aangevat, zeer har telijk dank". De heer Hoogenboom danke de voorzitter voor de gesproken woor den. Dan werd de heer v. d. Broecke met algemene stemmen met ingang van 1 februari 1957 benoemd tot ambtenaar van de burgerl. stand. Voor kennisgeving werden aan genomen verschillende ingekomen stukken als dankbetuiging van: a. de Bond van Veefokkers Schou- wen-Duiveland voor de door de raad toegekende bijdrage; b. de Stichting Z.V.U. te Middel burg voor de door de raad toe gezegde garantie m.b.t. de op 20 februari a.s. te Zierikzee te ge ven operavoorstelling. Eveneens werden voor kennisge ving aangenomen, bericht van de heei; J. C. van 't Veer Jr., tot aan neming van diens benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur, rapporten over het 4e kwartaal 1956 van het Verificatiebureau der Vereniging van Nederlandse Ge meenten, inzake kas en boeken van de gemeente-ontvanger en de le- geskas; alsmede bericht van geen bezwaax', inzake het door de raad op 28 december 1956 vastgestelde „Verplaatsingskostenbesluit". De kerkrestauratie De van de architect, belast met de restauratie van de N.H. kerk, ontvangen tekeningen - voor een drietal nieuw aan te brengen wij zerplaten voor het torenuurwerk werden bekeken. Besloten werd een tekening daarvan toe te zenden aan de fabrikant de firma „De Klok" te Aarle-Rixtel, welke firma is be last met de revisie van het uur werk en het aanbrengen der nieu we wijzerplaten. De beslissing op het schrijven van 28 jan. 1957, met de daarbij be horende bijlagen van het kollege van b. en w. van Brouwershaven, werd ter nadere bestudering aan gehouden. B. en w. van Brouwers haven verzoeken de raad adhesie te betuigen aan een door hen tot de Commissie van Beheer voor de Beatrixschool te Zierikzee gericht adres. De raad maakte geen bezwaar te gen de inhoud van het schrijven van 22 jan. 1957 en de daarbij toe gezonden bijlage van het Provin ciaal Bestuur van Zeeland inzake de bezoldiging der wethouders. De raadsleden verheugden zich, evenals het kollege van b. en w., over de brief, van 8 januari 1957 van Ged. Staten dezer provincie, onderwerp: Woningbouw. Verde ling subsidietoezegging voor 1957. Indien de in dat schrijven, met bijlagen genoemde factoren geen aanzienlijke wijziging zullen onder gaan zal deze gemeente voor het jaar 1957 een subsidie verkrijgen voor de bouw van een aantal wo ningen. Bij deze voorlopige opzet is rekening gehouden met de compo nenten a. regionale bouwcapaciteit en b. bevolkingstoename in de jaren 1953 t.m. 1955. De raad sprak de hoop uit, dat een voor deze gemeente - in ver band met de nog steeds nijpende behoefte aan woonruimte - verant woord te achten aantal woningen daadwerkelijk in 1957 zal kunnen worden gebouwd. Na uitvoerige diskussie werd be sloten aan de gemeente Middelburg een subsidie toe te kennen in de kosten verbonden aan de cursus voor kleuterleidster, welke cursus wordt gegeven in de Rijkskweek school aldaar. Het bedrag van de gemeentelijke subsidie werd be paald op het verschil tussen de door de gemeente Middelburg te maken kosten en het door de pro vincie Zeeland deswege toe te ken nen bedrag. Tevens werd besloten de kleuterleidsters zelf ook een bij drage in deze kosten te doen be talen. Van de heer Tanis te Nieuwer- kerk was een verzoek ingekomen tot overname van een aantal oude dakpannen. Na bespreking werd besloten verzoeker te vragen voor een billijk bedrag alle in depót lig gende pannen van de gemeente over te willen nemen. Uitvoerige besprekingen volgden i.v.m. de nota van de gemeente Zie rikzee, met betrekking tot de brandblussing in de woonbarak, tot voor de brand bewoond door de familie van der Laan. Uiteindelijk werd besloten deze kosten te beta len, onder mededeling van het ge voelen van de raad aan de burge meester van Zierikzee. Bouw drietal woningen Van het architektenbureau Wes- selo en van Voorst was nadere me dedeling ontvangen, in welke tot uitdrukking kwam de aanneemsom van de plaatselijke aannemers van de Velde en Blom, met betrekking tot de aanbesteding van een 3-tal woningen aan de Pauwstraat te genover de kleuterschool. Uit ge noemde berichtgeving blijkt, dat de laagste cijfers zijn verstrekt door de firma Schutte en Ooihorst te Delden. Na enige discussie besluit de raad, op voorstel van B. en W-, zonder hoofdelijke stemming, tot onderhandse aanbesteding van ho- gergemelde bouw aan de firma Schutte en Ooihorst. Vastgesteld werden: 1. een verordening tot wijziging van de salarisverordening voor de ambtenaren ter secretarie en de gemeentewerklieden; 2 een verordening tot wijziging van het arbeidsovereenkomsten- besluit; 3. een verordening tot het treffen bij wijze van voorschot, van en kele voorzieningen inzake de bezoldiging van het gemeente- personeel per 1 januari 1957, in verband met de bekende circu laire van 14 december 1956 van de minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publ. bedrijfsorganisatie. Besloten werd t.b.v. de leerling (van de muziekschool te Zierikzee) de Rijke, Kloosterweg alhier een subsidie toe te kennen voor het vol gen van de lessen aan die school. Afgevaardigden werden aange wezen voor het bijwonen der ver gaderingen van de verschillende stichtingen, organen enz., tot welke de gemeente middels gemeenschap pelijke regelingen is verbonden. Zo werden als zodanig aangewe zen voor: a. de Centrale Dienst: de burge meester en wethouder Visser; b. de Beatrixschool: de burgemees ter en raadslid Flikweert; c. de Reinigingsdienst Duiveland: de burgemeester en wethouder Visser; d. de Beschutte Werkplaats: de burgemeester. Verder werd besloten tot vast stelling der le wijziging Gemeen schappelijke Regeling tot instelling van het rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam: „Reinigingsdienst Duiveland". Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting der vergadering. Ingezonden mededeling In krulden zH de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dist DE bron, óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoals i moeheid, hoofdpijn, puist jes, verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be- boud Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBES AN, Kruidenthee. Verkrijg baar bty Uw apotheker of drogist A f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. Amerikaanse militaire hulp aan Saoedi-Arabië Geringe kans op economische hulp Naar verluidt, heeft president Eisenhower koning Saoed verze kerd, dat de Verenigde Staten be reid zijn Saoedi-Arabiëte helpen bij het versterken en moderniseren van de Saoedi-Arabische strijd krachten, aldus is zaterdag van Amerikaanse ambtenaren te Was hington vernomen. Over de omvang van deze hulp is nog geen overeen stemming bereikt. Van welingelichte zijde is daar entegen vernomen, dat koning Sa- oeds kansen op economische hulp kleiner worden. Het Congres is er wel van te overtuigen, dat militaire hulp in het belang van de Verenig- WESTELIJK SCHOUWEN KRIJGT BINNENKORT EIGEN RODE KRUIS-KOLONNE „De Rode Kruis-spelcrs" brachten „Het witte legioen" Onder zeer grote belangstelling, de grote zaal van het Dorpshuis was totaal uitverkocht, werd zater dagavond door „De Rode Kruisspe- lers" uit Middelburg het toneelstuk „Het witte legioen" opgevoerd. De voorzitter van de afd. Westelijk Schouwen van het Ned. Rode Kruis, dokter H. J. Simons opende deze avond met een welkomstwoord, waarbij hij zich speciaal richtte tot de tonelisten en het bestuurslid van de kring Zeeland de heer Con- standse. De heer Constandse gaf hierna een uitvoerig beeld van het werk, dat door het Rode Kruis werd en wordt verricht. In het kort me moreerde hij de groei van het Rode Kruis in Zeeland dat thans meer dan 20.000 leden telt. Speciaal vroeg hij de aandacht der aanwezigen voor het Welfare werk. Als voor beeld stelde hij de sekretaresse van de afd. Westelijk Schouwen mej. A. C. Houtman die in dit verband ongelooflijk veel werk verzet. Ver der vestigde de heer Constandse de aandacht op het Jeugd Rode Kruis en de bloedtransfusiedienst. Hij deed een beroep op de aanwezigen zo veel als mogelijk is lectuur, postzegels, zilverpapier enz. te be waren daar dit een onschatbare waarde heeft voor het Rode Kruis. Binnenkort mag verwacht worden dat Westelijk Schouwen ook de be schikking zal hebben over een Rode Kruis-colonne. Ten slotte bracht hij woorden van dank aan de bur gemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens en het afd.-bestuur voor de hartelijke ontvangst die hen in Renesse ten deel was gevallen. Hierna kwamen de tonelisten voor het voetlicht met het toneelspel in 3 bedrijven van Maarten Vucht „Het witte legioen". Dit stuk, dat zich uitstekend voor het werk dat door het Rode Kruis wordt verricht leende, werd op sterke wijze door de speelsters en spelers vertolkt. Wanneer wij nog een aanmerking willen maken, dan betreft dit de uitspraak, daar men te vaak een typisch dialekt kon horen. De aan wezigen volgden 't gebodene onder een voelbare stilte en beloonden de tonelisten na ieder bedrijf met een daverend applaus. Na afloop sprak de voorzitter dr. H. J. Simons har telijke woorden van dank, namens de aanwezigen., voor deze prachtige avond, welke door de Rode Kruis- spelers werd gebracht. Als blijk van waardering en aandenken bood hij alle medespelers(sters) een soe- venir van de Westhoek aan. Na mens de tonelisten sprak ten slotte de heer J. C. A. Wever tot de aan wezigen een woord van dank. de Staten is, maar het zal moeilijk zijn toestemming van het Congres te krijgen voor economische hulp verlening aan een koning, die jaar lijks 300.000 000 dollar ontvangt aan royalties van de oliewinning, zo werd van genoemde zijde verno men. Twee Tsjechen zijn maandag middag te Praag op beschuldiging van spionage voor Groot-Brittan- nië terechtgesteld. Het was de eer ste keer sedert het voorjaar van een Tsjechisch tribunaal de dood straf was uitgesproken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot ziekenhuispredikant te Doetinchem: A. H. de Wit, a.s; em.pred., Zoelmond. Beroepen te Kedichem: C. A. Schenk, Scheemda; te Hol werd: H. Brouwer, De Wilp (G.); te Meer kerk (toez.): G. J. Jansen, Daarlo (O.). Bedankt voor Lopik: J, Spelt, Dinteloord. Ger. Kerken Beroepen te Creil (N.O.P.) en te Nieuwdorp (Z.Bev.): B. Oosterhoff, Leimuiden; te Bouchaute (België): K. J. Schaafsma, Rotterdam-Delfs- haven; te Dussen: kand. J. D. te Winkel, Voorthuizen; te Middel- stum: J. van Tuinen, Schettens; te Rotterdam-Zuidwijk: H. Heule, De venter; te Zwolle: J. van der Zan den, Murmerwoude. Bedankt voor Leiderdorp: T. Spilker, Maassluis. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Oegstgeest-Valken- burg: J. Faber, Deventer. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Rotterdam-Kralin- gen: G. J. Buys, Papendrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Middelburg: W. Ha-i ge, Nunspeet. Ger. Gemeenten in Nederland Beroepen te Ede en te Nieuwer- kerk a.d. IJssel: H. Ligtenberg, Rotterdam-west. Evang. Lutherse Kerk Benoemd tot hulpprediker te Baarn: W. F. Schroder, em.pred., Gouda, die deze benoeming aannam Ingezonden mededeling Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. Daarmee verlost ge üaelf van Rheumatlsche Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aan gewezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kru schen de bloedzuiverende organen weer toe jeugdig-krachtiger wer king aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten, doch worden die prompt afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee be horen uw pijnen tot het verleden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de wer king van Kruschen een verlossing vinden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Ir. L. Eelkema verlaat Zierikzee Naar wij vernemen is ir. L. Eel kema per 1 maart a.s. belast met de voorbereidingen en uitvoering van de Biesbosplannen en zal dien tengevolge Zierikzee gaan verlaten. Ir Eelkema heeft zich vooral be kendheid verworven na de ramp toen hij belast werd met de herstel werkzaamheden op Schouwen-Dui- veland. Tot zijn opvolger is be noemd ir. W. van Winkoop, thans werkzaam aan het hoofdbureau uitvoering herverkaveling Tholen. Ir. L. Eelkema werd 19 april 1918 te Groningen geboren. Na in 1947 afgestudeerd te zijn aan de land bouwhogeschool te Wageningen kwam hij in dienst bij de Rijks dienst voor Landbouwherstel in Zeeland tot 1949. Tot op heden was ir. Eelkema werkzaam bij de Pro vinciale Directie Cultuur Techni sche Dienst Zeeland, zetelend aan de Oude Haven te Zierikzee. BURGH/HAAMSTEDE De „Holmis" weer vlot Het op de „Spanjaard" gestrande Duitse stoomschip „Holmis" is weer vlot. Gisterenmiddag zijn sleepbo ten begonnen het schip naar diep water te slepen. BROUWERSHAVEN Geslaagd N.V.V.-kinderfeest Zaterdagmiddag werd voor de kinderen der leden, aangesloten bij het N.V.V. een kinderfeest georga niseerd in de openb. lagere school. Een zestigtal kinderen zong aller eerst een aantal schoolliederen o.l.v. dhr. P. de Moor, onderwijzer. Bij zonder mooi was het lied „Au clair de la lune". Voor de tekenwedstrijd, welke was georganiseerd bleek gro te belangstelling te hebben bestaan. Er waren mooie exemplaren bij, en iedere inzender kreeg een mooie prijs. Tijdens het schenken der chocolademelk en verstrekking der snoeperijen declameerden de 4-ja- rige Ineke Matthijsse en de 5-jarige Atie Eikema op zeer lofwaardige wijze een paar gedichten, o.a. van Clinge Doorenbos. De heer de Moor draaide tenslotte enige lachfilms, waarna ieder kind verrijkt met een grote ballon en een reep chocolade huiswaarts keerde. Voorlichtingsavond PEZEM Ook te Brouwershaven is dezer dagen in hotel Ringelberg een voor- lichtings-kookavond door de de P. Z.E.M. gehouden. De belangstelling der dames was zeer goed te noe men. Mej. Lansu verwelkomde het gezelschap, waarna mej. Cornelis- sen inlichtingen gaf over het elek trisch koken met de nieuwe kook plaat. Deze plaat geeft de voorde len, als snelkookplaat vlug en lang zaam de spijzen te laten koken. Om dit in de praktijk te bewijzen werd een demonstratie gegeven met deze plaat, waarbij de dames der P.Z. E.M. o.a. caramelvla, koekjes en ap peltaart vervaardigden. Na de pau ze werd een demonstratie gegeven met een nieuwe elektrische kook kachel. Hier waren de behandeling van witlof en eieren aan de beurt. Ook hieruit bleek welke grote voor delen het elektrisch koken biedt. Het geeft schone pannen en be spaart tijd en geld, welke voorde len tijdens deze avond duidelijk Enige regen Verwachting tot woensdagavond: Veranderlijke bewolking met enige regen; matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest; weinig verandering in temperatuur. 6 febr. Zon op 8.14, onder 17.39. Maan op 10.12, onder 0.03. 7 febr. Zon op 8.13, onder 17.14. Maan op 10.41, onder 1.11. Eerste kwartier: 8 febr. te 0.23. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 6 febr. 6.52 v.m. 19.17 n.m. 7 febr. 7.27 v.m. 19.56 n.m. BROUWERSHAVEN: 6 febr. 6.31 v.m. 18.48 n.m. 7 febr. 7.08 v.m., 19.31 n.m. Doodtij: 10 en 23 februari. Springtij: 16 februari. HET WEEROVERZICHT Een zeer actieve depressie trok de afgelopen 24 uur van het zee gebied ten westen van Portugal naar de Faroër. Ze veroorzaakte een zeer zware storm in Ierland en Schotland. Onder invloed van de depressie nam de bewolking in ons land weer toe met hier en daar enige lichte regen. Bij de noord westpunt van Spanje werd vanmor gen een nieuwe storing waargeno men, die in noordoostelijke rich ting koerst. Deze storing zal in ons land veel bewolking en enige regen veroorzaken. De aanvoer van zach te lucht duurt voort, zodat in het temperatuurverloop nog weinig verandering komt. werden bewezen. Na een uiteenzet ting over boilers enz. door de heer Walhout, werd deze leerzame en gezellige avond gesloten. Ingezonden mededeling Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1957. Geboren: Michelle Nicolette, d. van A. M. Verjaal en A. J. Boot; Johanna Maria, d. van D. A. Hart en J. B. Bergman. Ingekomen: J. J. de Bil en gezin van Serooskerke; A. M. Gilijamse van Dordrecht; wed. C. v. d. Slikke van Utrecht; A. Vermaat van Schiedam. Vertrokken: wed. de Ruiter-v. d. Weede en gezin naar Utrecht; S. van Dongen en gezin naar Noord- welle. NOORDWELLE Filmavond Rode Kruis De afdeling Westhoek van het Ned. Rode Kruis organiseert in de zaal van café Lokker-v. d. Zande alhier woensdagavond een film voorstelling. Vertoond zal worden de fraaie rolprent ..De laatste brug" met Maria Schell in de hoofdrol. Overal trekt deze film de bijzon dere aandacht en de hoop mag dan ook bestaan, dat de inwoners van Noordwelle geen verstek zullen la ten gaan. De toegangsprijs behoeft voor niemand een bezwaar te zijn, temeer niet daar ook met deze film avond steun wordt verleend aan het Rode Kruis, dat zovele mens lievende taken verricht. In de mid daguren vindt een voorstelling voor kinderen plaats, die een eigen pro gramma krijgen aangeboden. I- -vvvvvvv^vvvvv^vvvv^vvvi FEUILLETON V door G. PLANTEMA Het was een ietwat gekompli- ceerde zaak geweest, die mrs. Du- bruy Stegeman aanleiding had gegeven, hun jongste medewerker naar Kopenhagen te zenden, maar het fijne daarvan komt er niet op aan. Het belangrijkste voor mr. Ernst Verhagen was niet zozeer, dat hij er, dank zij de samenwerking met inspekteur Sven Ohlquist in slaagde, de komplikaties te ontwar ren. Natuurlijk, dat was belangrijk, want het was per slot van rekening de reden van zijn reis naar de Deense hoofdstad. Van nog meer betekenis voor de advokaat per soonlijk bleek de kennismaking te zijn, aangezien inspekteur Sven Ohlquist hem spoedig te dineren vroeg. Zo kon het gebeuren, dat mr. Ernst Verhagen, sedert enige tijd geen medewerker meer aan het kantoor van mrs. Dubruy Stege man, die verder in deze geschiede nis geen rol spelen, doch advokaat met een eigen, hoewel nog ietwat bescheiden, praktijk te Nijmegen, op een middag in de eerste dagen van augustus een brief ontving uit Kopenhagen. Naar aanleiding van die brief riep hij zijn echtgenote en zei: „Zo, zo, wij krijgen bezoek! Mijn zwager komt". Want mr. Ernst Verhagen had uit Denemarken niet alleen de oplos sing meegebracht van een gekom- pliceerde zaak, doch tevens de her innering aan Else Ohlquist, die men zich niet moet voorstellen als een indrukwekkende zuster van een strenge politie-inspekteur. Tenslot te zijn ook politiemannen mensen en hun zusters ook! Kenden zij in hun huiselijk leven niet anders dan de min of meer drukkende sfeer van het politiebureau - zulk een indruk krijgt zelfs de onschuldig ste bezoeker gewoonlijk! - dan zou misschien niemand het vertrek van Else Ohlquist uit Kopenhagen be treurd hebben. Nu was dat wel an ders, maar men diende er zich in te schikken. „Ik vrees, dat het in Kopenhagen zonder jou heel wat minder vrolijk zal zijn!" En die opmerking kwam nog slechts van inspekteur Sven Ohlquist. Men moet er niet aan denken, wat sommige Deense jon gemannen in zich voelden omgaan. Maar aan de andere kant mag niet uit het oog worden verloren, dat inspekteur Ohlquist niet slechts zijn zuster verloor, maar bovendien de bestuurster van zijn huishou ding, omdat de jongelieden sinds de dood van hun ouders op elkaar waren aangewezen. En aangezien de inspekteur nimmer te klagen had over de manier waarop zijn huishouding werd geregeerd, valt gemakkelijk in te zien, dat hij door het vertrek van zijn zuster een gro ter verlies leed dan broers gewoon lijk voelen. TWEEDE HOOFDSTUK. Een vraag over vreemdelingen. Inspekteur' Sven Ohlquist strekte met welgevallen zijn lange benen uit, terwijl hij zich nestelde in een van de brede fauteuils, die stonden opgesteld in de erker van zijn zwa gers woning. Mr. Ernst Verhagen, die hem ven het station had ge haald, luisterde dit weerzien op Y met een fijne sigaar en een glaasje van het vocht, dat de naam van Schiedam wereldberoemd maakte. Zijn vrouw, de zuster van de in spekteur, had de theekopjes opge ruimd en daarna kwam zij weer bij de heren zitten. „Ik moet zeggen, dat jullie wo ning er prima uitziet", zei inspek teur Ohlquist met grote welwillend heid. Het huwelijk had in Kopen hagen plaats gevonden en de in spekteur was nog niet eerder in de gelegenheid geweest, een bezoek aan Nederland te brengen. Tenmin ste niet na dat gebeuren, want eer der bleek hij er al een paar keer te zijn geweest. Maar toen hadden dienstreizen hem naar de grote ste den in het westen gebracht, zodat Nijmegen volkomen nieuw voor hem was. Hij had niet verborgen gehouden, dat deze stad onmiddel lijk in zijn smaak was gevallen. Trouwens, de meeste mensen die Nijmegen bezoeken, voelen zich sympathiek gestemd. De woning van mr. Ernst Verhagen lag in de buitenwijken. Het was een tame lijk bescheiden, maar vriendelijk huis op de Kwakkenberg. „Wel, het doet me plezier, dat het huis in je smaak valt", antwoord de, mr. Ernst Verhagen. „Jij bent nogal verwend, geloof ik, zodat wij je kompliment naar waarde mogen schatten". „Och", zei Ohlquist met een ach teloos handgebaar. „Kopenhagen is natuurlijk heel wat anders, maai de vind, dat mijn enige zuster slech ter terecht had kunnen komen". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2