Bouwbedrijvigheid in rayon Zierikzee liep terug in vierde kwartaal 1956 Hoe zit dat LIEFDES NAZOMER Werkgelegenheid in herverkaveling is gunstig LIGA RODE KRUISVERENIGINGEN ZET HULP WERK IN OOSTENRIJK VOORT STAD EN PROVINCIE Kruidenkracht! ZiERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 29 januari 1957 no. 1&095 De arbeidsmarkt op Schouwen-Duiveland Verschenen is hefc rapport van het Districtsbureau voor de Ar beidsvoorziening in de provincie Zeeland te Middelburg, over de ontwikkeling van de arbeidsmarkt in het vierde kwartaal 1956. Met betrekking tot de werkgele genheid in de burgerlijke en utili teitsbouw wordt opgemerkt dat deze bevredigend genoemd kan worden. Er was In de meeste rayons doorlopend plaatsingsmogelijkheid voor timmerlieden en metselaars. Door de nieuwe regeling ter bevor dering van de continuïteit in de bouwsector, Is het aantal in uitvoe ring zijnde objecten aanzienlijk toe genomen. Voor de werkgelegenheid in de bouwsector ziet het er voor de naaste toekomst over het alge meen gunstig uit, daar verschil lende complexen in uitvoering zijn. In de woningbouw was de activi teit niet overal even groot, met name ook niet in het rayon Zie rikzee, waar de bouwbedrijvigheid een afnemende tendens vertoont. In het bijzonder de kleinere onderne mingen hadden nog wel eens moeite om hun personeelsbezetting te handhaven. In het Zweedse zie kenhuis te Zierikzee is men volop bezig met het schilderwerk. Het ge bouw zou reeds in februari opge leverd worden. Tekorten in bakkeryen etc. In vele brood- en banketbakke rijen werkt men met een minimale bezetting; andere bedrijven hebben met voortdurende tekorten te kam pen. De animo van de jeugd voor deze beroepen is gering, hetgeen hoofdzakelijk gelegen is in de om standigheid dat de arbeidstijden ongunstig afsteken bij die in an dere bedrijfstakken. Wat betreft de landbouwoogst moest in het rayon Zierikzee op ruime schaal gebruik gemaakt wor den van oogstcolonnes, waarvoor arbeiders werden aangetrokken uit Boswachter vond lijk De Larense boswachter van het Goois Natuurreservaat de heer Keuning heeft enige tientallen me ters ter rechterzijde van het fiets pad Huizen-Blaricum, in de omge ving van de Tafelberg, dezer dagen een lugubere ontdekking gedaan. In een met veel struikgewas be groeid terrein zag hij een schoen liggen, waaraan hij aanvankelijk niet veel aandacht besteedde, me nende dat deze wel door het pu bliek zou zijn weggeworpen. Toen hij naderbij kwam zag hij echter tot zijn grote ontsteltenis een men selijk lichaam, dicht onder de aard oppervlakte begraven. Hij stelde zich met de politie in verbinding; deze waarschuwde het parket in Amsterdam. De substituut-officier van justitie mr. J. F. Hartsuiker liet in zijn bijzijn het lijk blootleg gen. Het gewenste verzamelen van gegevens voor identificatie bleek evenmin mogelijk als directe over brenging naar Huizen. In Japan is een algemene pro testcampagne ontketend tegen het Britse voornemen in het komende voorjaar een reeks proeven te ne men met kernwapens op het Christ mas Island ten zuiden van de Ha- waii-eilanden in de Stille oceaan. de rayons Tholen en Steenbergen. In de laatste weken van de bieten- oogst konden nog verschillende ar beiders afkomstig van aannemers- werken, naar de landbouw worden bemiddeld. De werkgelegenheid in de her verkaveling op Schouwen-Duive land is gunstig. Verschillende ega lisatie-objecten en drainagewerken zijn in uitvoering, terwijl in de ko mende maanden nog met enkele nieuwe objecten zal worden begon nen. De gevoerde besprekingen, al dus het rapport, tussen de directie voor de Arbeidsvoorziening en de directie van de Cultuur Technische Dienst, had tot resultaat dat in de cember op Schouwen-Duiveland met ige regiewerken werd be gonnen, waardoor de seizoenwerk lozen uit de landbouw voor een be langrijk deel konden worden opge vangen. De oester- en mosselvisserij be leeft een goede periode. De export verloopt zeer bevredigend. In het gewest Zierikzee tenslotte kwamen verschillende chauffeurs zonder emplooi. Voor de vluchtelingen Ned. Rode Kruis neemt groot aandeel in liet werk De Liga van Rode Kruisvereni gingen heeft de Oostenrykse rege ring en de Verenigde Naties be richt, dat zy haar arbeid zal voort zetten tot en met 30 juni a.s. De Liga, die tot nu toe de volledige zorg voor 35.000 vluchtelingen op zich had genomen, zal deze taak per 1 februari uitbreiden met de verzorging van nog zeven kampen, waaronder het grote grenskamp Eisenstadt. Dan zullen ruim 45.000 Hongaren regelmatig van voedsel, kleding, medische verzorging en recreatlemogelykheden voorzien worden. Voorts zullen nu alle vluchtelin- gentreinen, die Oostenrijk verlaten, begeleid worden door Rode Kruis- teams, bestaande uit minstens een dokter en twee helpsters. Ook heeft de Liga op zich genomen om deze vluchtelingentreinen bij het vertrek uit Wenen en Salzburg te voorzien van drinkwater en warme melk. Onderweg naar Frankrijk, Enge land, Italië en Nederland zullen deze voorraden ververst worden door de nationale Rode Kruisver enigingen ter plaatse. Deze laatste zullen nu ook regelmatig zorgen voor warme soep en boterhammen op de tussenstations. Kostbare papegaaien gestolen Zeven zeldzame en kostbare pa pegaaien, met elkaar een waarde vertegenwoordigend van ongeveer f 2.000,(groothandelsprijs), zijn in de nacht van zaterdag op zon dag uit het vogelhuis van Artis aan de Plantage Doklaan in Amsterdam gestolen. De dieven hebben een pa neel van een deur moeten forceren om binnen te kunnen komen. In het vogelhuis bevinden zich nog talrijke exemplaren van andere kostbare vogelsoorten en waarom de dieven nu juist deze papegaaien - waarvoor ze vijf kooien hebben moeten openbreken - hebben mee genomen, is de directie van Artis een raadsel. Door deze diefstal is Artis echter niet papegaailoos ge worden, want er zijn er, ook van het soort der ontvreemde vogels, nog verscheidene. met de margarine Margarine, destijds ook wel ge noemd kunstboter of oleo-mar- garine, werd in 1869 door de Franse scheikundige Raoul Mège Mouriès uitgevonden. Hij opende te Poissy bij Parijs, een fabriekje. In verband met de schaarste aan vetten voor de voedselvoorziening van Parijs tijdens de Frans-Duit se oorlog van 1870, schreef keizer Napoleon III een prijsvraag uit voor goed en goedkoop volks- voedsel. De prijs werd toen aan Mouriès toegekend. Aanvankelijk werd margarine al leen gemaakt van dierlijk vet - meest schapevet uit Frankrijk en Australië. Toen de „meat-pac- king" in de Verenigde Staten van Noord-Amerika snel toenam, be trok men uit dat land ook vet. Rotterdam werd de „oleo-markt" bij uitnemendheid, speciaal als uitvoerhaven naar Engeland. Het margarineverbruik nam zo toe, dat er een tekort aan grondstof fen dreigde te onstaan, zodat men - -naast onafgeroomde melk - plantaardige vetten ging gebrui ken (zoals van grondnoten en co pra). De Nederlandse boterhandel be greep zijn belang. De Noordbra bantse boterhandelaar Jurgens ging in 1869 onmiddellijk naar Parijs en kocht van Mouriès de bereidingswijze. In 1874 openden Jurgens en vijf gebroeders Van den Bergh (eveneens Brabanders) nagenoeg gelijktijdig margarine- fabrieken en gingen weldra een belangengemeenschap aan. In 1890 werden de fabrieken van de gebrs. Van den Bergh overge bracht naar Rotterdam, terwijl Henry van den Bergh een kantoor voor de verkoop van het in Ne derland gefabriceerde product te Londen opende. In 1884 waren er hier te lande reeds een kleine 70 margarinefabrieken, van welke echter sommige gewel dig knoeiden en door hun min derwaardig product l\et margari neverbruik zeer deden afnemen. De Nederlandse Margarine-Unie maakte een einde aan deze un faire handelwijze. In 1886 werd de Boterwet uitgevaardigd, die het mengen van margarine in na tuurboter verbood. Ook de Ne derlandse boter dreigde nl. haar goede naam op de wereldmarkt te verliezen. En dit jaar over weegt men de vermenging weer toe te staan, omdat het marga rineverbruik zo groot is gewor den, dat Nederland met kostbare boter blijft zitten (Nadruk verboden). Het Nederlandsche Roode Kruis, dat zowel wat personele als mate riële hulp betreft een groot aandeel neemt in het werk van de Liga, heeft dergelijke diensten van het begin af aan spontaan verleend. Ondanks het feit, dat reeds meer dan vier miljoen gulden voor hulp aan de Hongaren werd uitgegeven, hoopt het met zijn werkzaamheden te kunnen voortgaan. De stand van giro 777 heeft thans het bedrag van f 4.700.000,over schreden. KERKNIEUWS Ds. A. N. Pynacker Hordyk zeventig jaar Ds. A. N. Pijnacker Hordijk te Arnhem, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk, hoopt donderdag 31 januari a.s. de leeftijd van de sterken te bereiken. Ds. Pijnacker Hordijk werd op 31 januari 1887 in de hervormde pastorie van Maastricht geboren en bezocht de gymnasia te Nijmegen en te Assen. Nadat kand, Pijnacker Hordijk in 1914 door de Waalse Commissie was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Her vormde Kerk, werd hij op 6 juni van het daaropvolgend jaar (1915) door zijn vader te Ouwerkerk, in de classis Zierikzee, in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubi laris verder nog te Oldeberkoop in de classis Heerenveen (1917-1921), Pingjum en Zurich in de classis Franeker (1921-1925), Sappemeer (1925-1930) en tenslotte nog ruim 21 jaar te Zierikzee, waar hem met in gang van 1 februari 1952 op 65-ja- rige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Pijnacker Hordijk zich metter woon in Arnhem en is hij van 1 september 1952 tot 1 september 1954 nog twee jaar voorganger geweest van de afdeling Velp van de Ned. Protestanten Bond. Tijdens zijn ambtsbediening in Sappemeer was ds. Pijnacker Hor dijk lid van het classicaal bestuur van Groningen en te Zierikzee eerst enige jaren praeses en naderhand nog zeven jaar scriba-quaestor van van het classicaal bestuur van Zie rikzee. Verder was hij enige jaren kerkvisitator in de provincie Zee land en'quaestor van de Weduwen- beurs van de classis Zierikzee. Te Oldeberkoop werd door hem een nieuw pijporgel in de kerk ge bouwd en te Maklcinga, waar hij als consulent was, werd de onbe woonbare pastorie geheel ver nieuwd. Te Sappemeer werd door hem een verenigingsgebouw ge sticht en een zangkoor opgericht, waarvan hij één jaar de leiding had en in zijn laatste gemeente Zierikzee) had hij in 1933 een zeer groot aandeel in de stichting van het Herv. Verenigingsgebouw. In 1940 verscheen van zijn hand een artikel over het door de pre dikant-catecheet geven van cijfers bij het godsdienstonderwijs op de middelbare scholen en gymnasia. In meerdere kerkelijke bladen werd dit artikel in gunstige zin hespro- ken. Ger. Gemeenten ZIERIKZEE, woensdag 30 jan., 's avonds half acht, ds. Mallan uit Bruinisse. De Zuid-Afrikaanse minister van Vervoer, Schoeman, heeft de werkgevers in Johannesburg ver zocht er geen genoegen mee te ne men als er negers te laat op hun werk komen als gevolg van het feit, dat zij de busdiensten boycotten. Aan automobilisten vroeg hij geen negers mee te nemen. De bus dien sten in Johannesburg en omgeving worden door ongeveer 50.000 negers geboycot omdat de tarieven, zijn verhoogd. Duizenden lopen 15 km. naar hun werk. De boycot duurt al drie weken. ZIERIKZEE Op dè grootste konqnenten- toonstelling van Nederland te Arn hem gehouden (Bondstentoonstel- ling van de N.K.B. en N.P.B.), waar ongeveer 2900 dieren werden ge ëxposeerd, behaalde de heer J. H. Bakker met 2 witte Vlaamse Reu zen 1 x z.z.g. en g.g. en met 6 Blau we Weners 4 x z.g. en 2 x g.g. HAAMSTEDE Afd. Schouwen Ned. Roode Kruis organiseert filmavonden „De laatste brug" komt in vertoning De afd. Schouwen van het Neder landsche Roode Kruis organiseert begin februari haar gebruikelijke filmvoorstellingen, waarbij thans de film „De laatste brug", met de be kende filmster Maria Schell ver toond wordt te Scharendijke, EHe- meet, Serooskerke, Noordwelle en Haamstede. Deze film is op het fes tival te Cannes in 1954 bekroond met de Internationale prijs en de Grote Prijs van de Internationale Katholieke Filmliga. Uitgeroepen als de beste film van het jaar door de filmcommissie van de Evange lische Kerk. Deze film geeft de oor spronkelijke Rode Kruisgedachte dramatisch weer. Korte inhoud: Helga Reinbeck, kinderarts, werkt als hoofdverpleegster bij een Duits militair lazaret in Joego-Slavië te gen het einde van de tweede we reldoorlog. Zij houdt van Martin Berger en is erg blij als hij in het zelfde stadje gelegerd wordt. Zij spreken af ergens samen te komen, maar Helga zal daar nooit ver schijnen want een Servische boerin komt hulp inroepen voor haar ster vend kind en Helga gaat met haar mee. Onderweg ontpopt de boerin zich als een meisjesstudente en partisane. Helga wordt gevangen genomen, de dokter van de parti- sanen is namelijk ziek en men ver langt van de Duitse, dat zij hem be ter maakt. Het lukt haar niet, de man sterft en nu eist men, dat zij bij de partisanen zal blijven en als dokter voor hun gewonden optre den. Helga voelt zich zeer veron gelijkt en probeert tweemaal te vluchten. Haar bewaker zegt ech ter: „Ik dacht dat voor een dokter een gewonde vijand ook een mens wasAls Helga ziet hoe hard de gewonden hulp nodig hebben, wijdt zij zich al spoedig volledig aan hun verpleging. Er breekt ty phus uit en zij heeft niet genoeg ent-stof. Moeizaam worden zieken en gewonden door het bergland Vervoerd. Op een hangbrug raakt men slaags met Duitse stormboten. Martin zit in één daarvan maar hij heeft geen idee hoe dicht hij bij Helga is. Vele aangrijpende en spannende taferelen volgens elkaar op. ELLEMEET Loop der bevolking in 1956 Het aantal inwoners der ge meente bedroeg op 1 januari 1956 400 (212 m. en 188 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 6 (3 m. en 3 vr.) en door vestiging met 30 (14 m. en 16 vr.). Door ver trek verminderde het aldus ver kregen aantal met 48 (25 m. en 23 vr.). Per 1 januari 1957 bedroeg het aantal inwoners derhalve 388 (204 m. en 184 vr.). Er werden twee hu welijken voltrokken. Ander schip voor gedupeerde visser Schipper B. Baay uit Tholen, die onlangs bij een aanvaring voor de sluis te Wemeldinge in enkele mi nuten zijn schip verloor (het motor vaartuig Tholen 10) heeft in Urk een ander schip gekocht. In dit vaartuig zal door de firma L. Pad mos te Bruinisse een 44 p.k. Krom hout motor worden geplaatst. Financiën en Economie Gaan Verenigde Staten olieproductie verhogen Felix Wormser, een Amerikaanse onderminister van Binnenlandse Zaken, heeft zaterdag aangedron gen op verhoging van de Ameri kaanse olieproduktie en beperking van de olieraffinage, met het oog op „een bijzonder kritieke periode" in de Europese olievoorziening. Wormser verklaarde, dat de Ame rikaanse olievoox-raden nog nooit zo groot geweest zijn, zodat het raf fineren van olie in de V.S. tijdelijk verminderd zou kunnen worden zonder dat hierdoor een tekort in de Verenigde Staten geriskeerd wordt. De betrekkingen met west-Eu ropa zijn volgens Wormser voor de Verenigde Staten van fundamenteel belang. De voorziening van de bur gerlijke economie van Europa met olie acht Wormser van groot be lang voor de Amerikaanse strijd krachten. SPORT RKDVC I-Zierikzee I 2-1 Als de scheidsrechter precies om half drie de wedstrijd laat begin nen, blijkt dat RKDVC volledig is en Zierikzee met twee invallers verschijnt, nl. voor S. de Vlieger en J. Kouijzer die beiden in militaire dienst zijn. Zierikzee start het eerst met de vrij sterke wind schuin tegen. De thuisclub maakt op vrij gelukkige wijze het eerst een doelpunt als bij een venijnig schot van de links binnen, W. Kouijzer languit vallend op het nippertje kan redden, maar intussen een klein RKDVC suppor- tertje de bal in handen neemt en deze overigens zeer sympathiek, aan onze doelman geeft. Vanzelf sprekend is dit een overtreding en moet hieruit dus een scheidsrech terbal volgen. De arbiter conclu deert echter anders en geeft cor ner. Als deze goed voor doel komt en de Zierikzee-achterhoede niet direct afdoende kan wegwerken volgt uit deze scrimmage een doel punt (1-0). Zierikzee beantwoordt deze tegenyaller met enkele zeer goed opgezette aanvallen uit welke T. Simmers en C. Rrello rakelings naast en over schieten. Zierikzee is in deze periode sterk in de meer derheid en de gelijkmaker hangt in de lucht. Toch komt weer een doel punt aan de andere kant en wel twee minuten voor rust, als de mid- voor een vrije schietkans krijgt die hij dankbaar benut (2-0). Na rust is het spel van Zierikzee veel slap per en bijna elk duel gaat verlor-en door treuzelen. Steeds is een RK- DVC-er net iets eerder bij de bal. Op dit moment kan elk ogenblik het dex'de doelpunt van RKDVC volgen, maar ook nu komt het net aan de andere kant. Bij een uitval van Zierikzee krijgt Krello de bal te pakken en hoewel nog zwaar ge hinderd, schiet deze oerhard on- FEUILLETON 70 Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK Het wordt die avond een latertje. Hoewel advocaat van der Sanden al voor het eten vertrekt en Greet en Wim ook om negen uur met de bus mee moeten, blijven de overi gen nog tot middernacht gezellig bij elkaar. Maar dan vindt zuster de Vries het welletjes. „Wat jullie doen, weet ik niet, maar ik ga naar huis. Morgen heb ik weer een hoop te doen". Tom brengt haar naar de voor deur. In de donkere winkel omhelst hij zijn aanstaande vrouw voor de eerste maal. „Tevreden, Gonnie?" Ze trekt hem aan zijn oor en kust hem hartelijk terug. „Ik ben zo blij voor jou, Tom". „Malle meid, dat bedoel ik niet. Of je tevreden bent met je aan staande man". „Jawel, meneer de directeur". „Wat?" „Ik bedoel: Jawel, aanstaande man". „Alleen maar aanstaande man?" „Als ik dan zeg: „Schat van een aanstaande man. Mag ik dan gaan?" „Nog één kus, Gonnie „Tot morgen, Tom. Ik wip wel even aan. En ga nu naar binnen, voor je kou vat. Dag!" In de kamer ruimt Ans de gla zen en schotels op. „Kindex'en, wel terusten", zegt Tom, als hij aanstal ten maakt om naar bed te gaan. „Wacht even, vader", zegt Ans, „ik breng u naar boven". „Ga nou, ik kan zelf wel trap- lopen". „Jawel", antwoordt Ans koppig, „maar u bent eigenlijk vandaag voor het eerst goed op en het is veel te laat geworden. Als u een duize ling krijgtIk moet er niet aan denken". „Vooruit dan maax-", zucht Tom. Gearmd lopen ze de trap op. Bij de slaapkamerdeur kijken ze elkaar aan. „Dank je wel, Ans", zegt hij zacht. „Ikik hoop, dat u net zo ge lukkig met zuster de Vries zult worden, als ik het ben met Her man." „Dus je bent werkelijk volkomen gelukkig, Ans?" Ze knikt. „Ja, vader, en u moogt het nu ook wel weten. WeHer man en ik hopenvolgend jaar juliop een baby Hij knikt haar begrijpend toe. „Fijn, meid, dan word ik dus groot vader-, hé?" „Ziet u, vader-, daarom ben ik in derdaad volkomen gelukkig". „Ik hoop voor jullie, dat het al tijd zo zal blijven, Ans. Slaap lek ker, meid". Zacht drukt hij een kus op haar voorhoofd en wil naar bin nen gaan. Maar ze grijpt hem bij de arm. „Vader". „Ja?" Hij draait zich om. Ze kijkt voor zich op de grond en een blos komt op haar wangen. „Vroeger-, toen wijsamen Het moet voor u toch een teleur stelling geweest zijn. En u hebt nooit één verwijt laten horen. Dat dat zit me nog altijd dwars Ualtijd even lief, voor mij, voor Greet, en nu voor zuster de VriesIk houd zo ontzettend veel van u, vader en ik hoop zo echt, dat u niet boos op me bent, houdbaar in de rechterbovenhoek. Een pracht doelpunt (2-1). Er is nu nog alles mogelijk en de hoop bij de Zierikzee-supporters herleeft. Reeds direct daarop breekt T. Sim mers door maar de rechtsachter kan op het nippertje redden. Het spel van Zierikzee wordt nu steeds min der agressief. Een omzetting in de Zierikzeeploeg waar nu de Zeeuw linksbinnen gaat spelen en C. Sim mers linkshalf kan ook geen veran dering meer in de stand brengen. Als de goed leidende scheidsrech ter het einde blaast, heeft RKDVC een verdiende overwinning behaald Bij Zierikzee bleek doelman Kou ijzer deze middag zeer betrouw baar. Duiveland I-MEVO II 4-4 Na een spannende strijd eindigde deze ontmoeting in een gelijk spel. De harde z.w. wind was voor beide partijen een zeer gewaardeerde bondgenoot die men echter veel be ter had dienen te „benutten". Bei de ploegen hadden dit moeten be grijpen. Pas tegen het einde begon de MEVO-aanval dit door te krij gen en werd de stand met harde schoten in evenwicht gebracht. Het publiek leefde geestdriftig mee en daardoor kon men wind, regen en koude vergeten. Om precies 3 uur- laat scheidsrechter de Wit begin nen en trekt MEVO II ten aanval. Na een kwartier komt een aanval, waaruit Stoutjesdijk weet te sco ren (0-1). Duiveland komt nu fel opzetten en spoedig is Met gelijk (1-1). Als er ongeveer een half uur gespeeld is, krijgt D. een vrije trap te nemen. Deze wordt in een doel punt omgezet (2-1). Even voor rust maakt Sies een fout, door in eigen doel te trappen (3-1). Wat MEVO ook doet, de stand verandert tot de rust niet. Na de hervatting heeft de Zierikzeese ploeg de wind mede, maar niettemin is D. sterk in de aanval. V. d. Ende valt op door- goed keepwerk en z'n naamgenoot vertolkt eveneens een goede partij. Waar ieder verwacht, dat D. zal doelpunten is het juist MEVO dat de achterstand verkleint. Jan Schouls loopt bij een aanval door en weet de D.-doelman te slaan (3-2). Direct daarop neemt de mid- voor van de thuisclub de bal mede, zigzagt door de hele MEVO-defen- sie en maakt er 4-2 van. Het „Dui- veland"-publiek was er over in de wolken, ook al hingen die dan vrij laag. Niettemin een prima goal. MEVO was gelukkig niet ontmoe digd en 6 minuten voor het eind, loste Bolkenbaas een hard schot dat doel trof (4-3). Even later was het weer raak. Een enorme kogel van v. d. Ende verraste de keeper en het was 4-4. Bij deze stand bleef het en door deze uitslag heeft ME VO II zich in de kopgroep gehand haafd. Duiveland is een sympathie ke hardwerkende ploeg met een paar zeer gevaarlijke spelers in de voorhoede. De MEVO-spelers heb ben allen hun best gedaan, maar sommigen er van moeten wat meer op de bal zitten. Scheidsrechter de Wit leidde rustig, al leken ons som mige beslissingen wel aanvechtbaar- Ingezonden mededeling In krulden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor men» en dier DE bron, óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN, Krulden thee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. omdat.-.omdat ik Herman koos boven u „Wat haal je in je hoofd, Ans Weet je nog, wat ik toen zei?" Ze knikt. „U zei: Jeugd past al leen bij jeugd. Dat ben ik nooit vergeten". „Wel, daarom is het toch veel be ter zo? Gonnie en ik zijn ongeveer even oud. We kennen elkander al van kind af. En bij ons zijn de wil de haren er uit We zullen elkander liefhebben en respecteren. Gonnie heeft altijd hard gewerkt in haar leven, stond dag en nacht voor iedere zieke gereed. Nu komt voor haar de rust, die ook zij verdient. En ik ben blij, dat ik haar dat alles zal kunnen verschaffen. Ik pas bij Gonnie, jij bij Herman. De natuur kun je toch niet dwingen. Ik ben nooit boos op je geweest en later, toen ik alles rustig overdacht, ben ik tot de conclusie gekomen, dat dit de beste oplossing was. Wees jij ge lukkig met Herman. Zo. Geen mui zenissen meer in je hoofd?" Ze lacht. „Nee, vader, ik ben blij, dat alles goed is. Ik heb er altijd nog mee gelopen. Dank je wel, va der, u hebt me mijn geluk gegund". Ze neemt voorzichtig zijn hoofd tussen haar- handen en voor Tom het kan verhinderen, drukt ze haar zachte lippen op de zijne. „Welte rusten vader", „Welterusten, mijn kind". Beneden worden de lichten uit gedraaid en doet Herman de deu ren op het nachtslot. Als hij naar boven loopt, staat Tom in zijn ka mer voor de spiegel. Hij hoort zijn zoon op zijn rustige manier de trap oplopen en naar de slaapkamer gaan. Dan is het stil in huis. Buiten slaat de kerkklok half één. Nog steeds staat Tom voor de spiegel en hij ziet, dat langzaam twee tranen over zijn wangen gaan glijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5