Tuinbouwers doen mee aan Z.L.M.-tentoonstelling te Zierikzee Er wordt collectief Ingezonden In het „Huis van Nassau" kwa men zaterdagmiddag een aantal tuinbouwers bijeen, die de verschil lende verenigingen op het eiland vertegenwoordigden, nl. de beide afd. van de Ned. Fruittelers Orga nisatie, de Verenigingen van Oud leerlingen te Zierikzee en „Porno- na" te Haamstede, de Tuinbouw- ver. „Oosterland e.o." en de afde ling van de Zeeuwse Groentetelers Vereniging. De voorzitter van de commissie voor de Tuinbouw van de op 4, 5 en 6 juli a.s. te houden Z.L.M.-tentoonstelling, de heer H. van Toledo, hield, na een wel komstwoord, waarin hij er zijn vol doening over uitsprak, dat zovelen aanwezig waren, een korte Inlei ding, waarin hij in grote lijnen aan gaf, wat de commissie zich van deze tentoonstelling voorstelt en hoe dit doel verwezenlijkt kan worden. Unaniem waren de aanwezigen het er over eens, dat een collectieve in zending het meest gewenst is, om dat deze tentoonstelling, voor wat de fruitteelt betreft, op een zeer on gunstig tijdstip wordt gehouden. De aanwezige vertegenwoordigers kon den uiteraard nog geen toezeggin gen doen, doch zullen in hun res pectieve verenigingen een beroep op de medewerking van hun leden doen. Na enige besprekingen werd besloten, dat een drietal daarvoor aangewezen leden van de commis sie een schetsontwerp zullen ma ken, waarbij rekening zal worden gehouden met de in de vergadering naar voren gebrachte meningen. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Raadsvergadering Haamstede De gemeenteraad van Haamstede komt woensdagmorgen in openba re vergadering bijeen. Behandeld zullen worden een verzoek om te gemoetkoming in vervoerskosten schoolbezoek, ingebruikgeving van de voormalige kleuterschool aan verschillende scholen en verenigin gen, voorstel deelname „Stichting Werkplaats Sehouwen-Duiveland" en aanwijzing van een gemeentelij ke vertegenwoordiger; benoeming lid commissie van advies kleuter onderwijs; benoeming toezichthou der Oostenrijkse zomerwoningen; aankoop grond parkeerterrein bij de vuurtoren; verlenen van een vestigingstoelage tandarts in de Westhoek; bespreking circulaire ministerie Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie betreffende „Fi nanciering investeringen lagere pu bliekrechtelijke lichamen"; bespre king gang van zaken bouw woning wetwoningen. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop der bevolking over december. Gehuwd: 14 dec. Theodorus W. Schuurman, 24 j. (te Swalmen) en Petronella E. M. G. van Neerven, 23 j. (te Eikerzee). Loop der bevolking. Ingekomen: 12 dec. W. J. de Punder en echt genote van Noordgouwe. Hierna zal dan op een vergadering de definitieve vorm vastgelegd worden, waarna dan de taakverde ling plaats kan hebben. Bij voor baat doet de commissie reeds een beroep op alle tuinbouwers op het eiland, hun steun zoveel mogelijk te verlenen, zodat óp de tentoon stelling de tuinbouw op ons eiland op waardige wijze vertegenwoor digd zal zijn. Babbelaarbakkerij in andere handen Wij vernemen dat de babbelaar- bakkerij - een oud Zierikzees be drijf van de heer S. Rodoe, is overgenomen door de heer M. C. Doeleman. De bakkerij zal naar een ander pand worden overgebracht. De heer Rodoe die voornemens was de bakvormen aan de wilgen te hangen zal nog enige tijd in functie blijven, om anderen met het babbelaarsbakkersvak vertrouwd te maken. BROU WERSH A VEN Nutsdepartement organiseert.Boekenavond' Ter gelegenheid van de boeken week heeft de commissie voor col lectieve propaganda van het Neder landse Boek besloten, om in samen werking met een boekhandel, een zg. „Boekenavond" te verzorgen. Er zullen slechts een beperkt aan tal van deze avonden worden ge houden, waarop naast een kleine tentoonstelling een schrijver van naam het woord zal voeren. Het verheugt de bibliotheekcommissie van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, Departement Brou wershaven, dat zij op een dergelij ke avond beslag heeft weten te leg gen. Voor Brouwershaven betekent het een unieke gelegenheid om kennis te maken met de bekende schrijfster en radiospreekster mevr. Harriët Freezer, die bereid is ge vonden voor het Nut te Brouwers haven op te treden. Deze avond zal worden gehouden op donderdag 7 februari a.s. in hotel Cats. Toegang is gratis. Feestmiddag voor de jeugd A.s. zaterdagmiddag 3.30 uur or ganiseren de plaatselijke afdelingen van het N.V.V. alhier een feest middag in de o.l. school voor de kinderen der leden. Er wordt die middag gefilmd en getracteerd. Te vens wordt een tekenwedstrijd ge houden, waaraan mooie prijzen zijn verbonden. DREISCHOR Afdeling Duiveland Bond v. Plattelandsvrouwen De Bond van Plattelandsvrouwen afd. Duiveland, hield in café Over- weel te Dreischor een vergadering. Mej. N. Onderdijk, docente bij het G.B.I. (voorlichtingsinstituut voor doelmatige inkomstenbesteding) hield een lezing. Onderwerp was: „Hoe leren we de jeugd met geld Abortusbestrijding op Sehouwen-Duiveland kan optimistisch worden gezien Aantal nog aanwezige ABR-reacties zeer beperkt Naar het 10e jaarverslag van de Stichting „Provinc. Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland'' (boekjaar '55-56) meedeelt, werd in het afgelopen boekjaar driemaal een koemonster-onderzoek van de melk op alle bedrijven op Sehou wen-Duiveland van melkgevende le onderzoek Aantal monsters neg. 851 Aantal pos. 47 of 5,2 pet. 2e onderzoek Aantal monsters n eg. 945 Aantal pos. 43 of 4,4 pet. 3e onderzoek Aantal monsters neg. 1217 Aantal pos. 27 of 2,2 pet. runderen ingesteld. Dit gold als kontrole op het saneringsbloedon derzoek op Sehouwen-Duiveland in het begin van 1955. De resultaten van de drie achter eenvolgende onderzoeken waren' als volgt: Onder de 43 in de melk positieve runderen van het 2e onderzoek wa ren 11 dieren, welke bij het eerste onderzoek eveneens positieve ABR- uitslag in de melk hadden, terwijl nog 12 andere dieren reeds bij het saneringsonderzoek een bloedtiter hadden van 1 25 of hoger. Het aantal tegenvallers van het tweede Uoemonsteronderzoek bedroeg dus 20 of wel plm. 2 pet. van het to taal aantal gemonsterde koeien. Van de 27 ABR positieve runde ren van het derde onderzoek ston den reeds 18 dieren als melk- of bloedpositief bekend. Het aantal „tegenvallers" bedroeg dus hier slechts 9 of wel 0.7 pet. in 't over grote deel van de gevallen werd bij ABR positieve runderen ter nadere beoordeling een bloedonderzoek ge daan. In verband met de uitslagen van het melk en/of bloedonderzoek wer den van het eerste koemonsteron- derzoek 12 dieren voor opruiming aangewezen met een totaal premie bedrag van f 2925,Na het twee de onderzoek bedroeg dit aantal 11 met een totaal premiebedrag van f 2325,Na het derde onderzoek werd nog 1 dier met premie opge ruimd na het kweken van abortus bacteriën uit de vrucht na verwer pen. Sinds het in werking treden van de provinciale verordening werdep op Sehouwen-Duiveland in totaal 62 runderen met premie op geruimd met een totaal premiebe drag van f 12.000 of wel gemiddeld f 393.50 per rund. Tijdens het afgelopen boekjaar werd tot tweemaal toe gemonsterd aan de fabriek te Zierikzee, als na- dere kontrole op de door de vee houders ingezonden koemonsters. Bij deze bemonstering is gebleken dat het onderzoek aan de fabriek in bijna alle gevallen overeenstem de met de uitslag van de opgezon den monsters. In enkele gevallen werden aan de fabriek positieve bussen van veehouders, welke als niet melkveehoudend bekend ston den, aangetroffen. Bij nader onder zoek bleek dat in deze gevallen aangekochte mestkoeien nog enige weken werden gemolken, welke dan na kennisname van de posi tieve ABR reactie direkt werden droog gezet. Samenvattend kan de bestrijding op Sehouwen-Duiveland met opti misme worden gezien. Het aantal nog aanwezige ABR-reacties is zeer beperkt en steeds terug te voeren tot een eerder plaats gehad heb bende enting, terwijl deze reacties bovendien elke drie maanden op nieuw worden bezien. De voor schriften voor de aankoop blijken in de praktijk voldoende veilig, ter wijl bovendien de medewerking van de bij de bestrijding geïnle- reseerde veehouders alleszins be vredigend is te noemen. omgaan?" Door afwezigheid van mevr. van Eeten, heette mevr. van Schelven alle aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder mej. On derdijk en de heer Buyse. Daarna kreeg mej. Onderdijk direct het woord. Op zeer doeltreffende wijze zette zij de vele problemen welke in de tegenwoordige tijd veelvul dig zijn uiteen, en werden daarbij nog toegelicht met lichtbeelden, waarbij de heer Buyse met zijn projectie-apparaat medewerking verleende. Uit de uiteenzettingen is wel gebleken dat het goed is de jeugd al vroeg te leren met geld om te gaan. Na nog enkele huis houdelijke zaken besproken te heb ben en het bondslied te hebben ge zongen, sloot mevr. van Schelven de zeer geslaagde bijeenkomst, die buiten verwachting zeer goed be zocht was. RENESSE „Het witte Legioen" voor Rode Kruis-afdeling Te Renesse zal op 2 februari in plaats van een filmvoorstelling een toneelstuk worden opgevoerd, ge titeld: „Het witte legioen" in het dorpshuis. Het is een spel in drie bedrijven door Maarten van Vucht. Het stuk speelt op het kantoor van de directie van een ziekenhuis. De regie is in handen van de heer J. Wever, een bekende toneelspeler uit Middelburg. Het is een goed ge schreven toneelwerk met een brok humor er in. De toneelopvoering wordt voor het voetlicht gebracht door enkele dames en heren uit Middelburg, die zich belangeloos daarvoor hebben beschikbaar ge steld. Zij worden „de Rode-Kruis- spelers" genoemd. Kinderen bene den zestien jaar hebben geen toegang. In vele plaatsen in Zee land is bovenvermeld stuk reeds met groot succes opgevoerd. Er wordt dan ook een grote toeloop der leden verwacht. Om deze reden is er een vóórverkoop van kaarten bij dr. Simons op woensdag 30 jan. des middags van 13 tot 15 uur. Be wijs van lidmaatschap meebrengen. BRCINISSE Schip liep averij op Het motorschip „Avontuur" van schipper P. Versluis uit Werkendam kreeg vorige week op het Volkerak onder Dinteloord ernstige motor- schade, toen één der delen van de motor brak en tussen de beweeg bare delen terecht kwam. Met een hulpmotor met zijschroef, waarmee het schip was uitgerust, werd ver der gevaren. Het schip was met zand op weg naar België, maar in Goes werd nu de lading gelost. Daar reparatie van de kapotte motor veel geld zou kosten werd besloten in het schip een nieuwe 120 p.k. Mercedes Benz motor te plaatsen, welk karwei werd opgedragen aan de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse. De „Eendracht II te water gelaten De firma Gebr. Maas te Zijpe- Anna Jacobapolder maken ernst met de exploitatie van hun nieuwe veer over de Eendracht. Naast de grote veerpont voor wagens en auto's is nu voor voetgangers een motorvlet aangeschaft, de „Een dracht II". Deze vlet is door de heer A. Kriger, scheepssmederij al hier, verbouwd en door de firma L. Padmos van een nieuwe Samofa- motor voorzien. De nieuwe Samofa- motor is een product van de Sa menwerkende Motorenfabrieken en heeft, naast grote zuinigheid in het brandstofverbruik, nog veel andere goede eigenschappen. Het schip werd zaterdag alhier te water gelaten en heeft inmid dels al een aanvang gemaakt met de vaart van Nieuw- naar Oud- Vossemeer v.v. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Terwispel-Tijnje: kand. B. W. Steenbeek, Amersfoort; te Amersfoort: C. van Dop, Huizen (N.H.). MARKTBERICHTEN Eierprüzen V.E.C.E. In de periode van 21-26 januari heeft de V.E.C.E., Coöp. In- en Ver koopcentrale voor Eieren, uitbe taald aan pluimveehouders f 1,76 per kg. Voor vuilschalige en ge wassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. a De ambassadeur van Canada, de heer Tmohas A Stone, zal van daag naar Budel reizen, om er de tweede groep van 500 Hongaarse vluchtelingen te begroeten, die tij delijk in ons land zullen verblijven, alvorens naar Canada te gaan. Zo als bekend worden in ons land 2000 Hongaarse vluchtelingen tijdelijk opgenomen. Zij zullen in het voor jaar en in het begin van de zomer naar Canada vertrekken. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: RKDVC-Zierikzee 2-1; WSC-Heusden 3-0; RWB-Vir- tus 2-0; VES '35-HERO 2-1; De Schutters-Veerse Boys afgelast; Dongen-RKC 2-0. 4e klasse G: Burgh-Halsteren 3-3; RSV-Noordhoek 2-2; DEVO-Steen- bergen 1-1; NSV-Nieuw Borgvliet 1-1; Kaaise Boys-DHV 1-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Dreischor I-Zierik- zee II 4-1; Renesse I-Burgh II 4-1; 2e klasse C: Dreischor II-Zierik- zee III 0-2; SVOWK I-Renesse II I-5; Brouwershaven II-Zonnemaire II-2 (Renesse II kampioen). Zaterdagmiddagcompetitie 26 januari 2e klasse C: Wolf aartsdijk I-Wis- sekerke I 5-2; Heinlcenszand I-Be velanders I 0-0 (gestaakt); Goes IV- SVD I afgelast; Kats I-Yerseke III 8-2. 2e klasse D: Duiveland I-MEVO II 4-4; Burgh III-Bruse Boys I 2-1; Bruse Boys II-Zierikzee IV 0-8. KONIJNEN STERVEN IN DE WESTHOEK Nieuwe besmettingshaard van myxomatosc ligt in het Zeepe (Van onze verslaggever) In de duinen van de Westhoek sterven de konijnen als ratten aan de zo gevreesde konijnenziekte, de myxomatose, die de kop weer op gestoken heeft. Drie jaar geleden heeft eenzelfde epidemie - waar men machteloos tegen staat - voor het eerst ge ducht huis gehouden en is daarna op natuurlijke wijze tot stilstand gekomen. De ziekte is het meest intensief op de drukst bevolkte plaatsen, waar thans een sterfte voorkomt van 95 a 100 Zij is begonnen in het Zeepe (onder de gemeente Burgh) en heeft zich door de ge hele Westhoek verspreid tot aan het vliegveld. Ook komt zij nu voor in de Domaniale duinen. „Slechts zeer weinigen zullen deze nieuwe aanval van het my- xomatose-spook overleven", aldus verzekerde men ons van deskun dige zijde. De myxomatose is een virusziekte. De beesten krijgen het benauwd, rennen hun hol uit, wor den blind en verkommeren. Zij sterven een zeer pijnlijke dood, voor zover zij niet worden weggeschoten. Deskundigen staan voor een raad sel. Enkele tamme konijnen in de Westhoek zijn ook aangetast. In de duinen bedrijven de zwarte kraaien hun lugubere taak. Zij zor gen voor het verdwijnen van - de lijken. Het Griekse parlement heeft eenparig een resolutie goedgekeurd waarin wordt aangedrongen op het zenden van een politiemacht van de Verenigde Naties haar Cyprus. Renesse I-Burgh II 4-1 De schuin over het veld staande wind deed veel afbreuk aan het spel. Daar Renesse technisch over betere spelers beschikt dan de be zoekers, had zij gedurende de ge hele wedstrijd een veldo verwicht. Burgh slaagd er echter door hard werken in de score zo laag moge lijk te houden. Reeds spoedig wist Verseput voor Renesse te scoren, maar wegens buitenspel werd dit doelpunt ge annuleerd. In de voorhoede der be zoekers bleek alleen Roos over het nodige doorzettingsvermogen te be schikken, maar daar hij het niet alleen kon, strandde hij bijna steeds op de Renesse-spil Dalebout. In de voorhoede der thuisclub toonde vooral linksbuiten de Vos zich zeer actief en steeds wist hij met zijn snelle sprints en scherpe voorzetten verwarring te stichten in de Burgh - defensie. Uit een mooie voorzet van de Vos wist Vasseur met 'n kopbal zijn club de leiding te geven (1-0). Aan de andere kant wist Krijger een zeer lastige draaibal nog juist op de lijn te stoppen. Toen even later de Vos de verdedigers weer te snel af was, plaatste hij de bal zo zuiver op het hoofd van Vasseur dat deze alleen maar behoefde te knikken om doelman v. d. Pol te passeren (2-0). Burgh werd geheel ingesloten, maar de verdediging, die bergen werk verzette, wist steeds weer redding te brengen. Toen een der Burgh-spelers binnen het strafschopgebied een overtre ding beging, kreeg Renesse een in- direkte vrije trap te nemen, die Jonker naar de Vos plaatste, waar na deze hard inschoot. Daar echter een der Burgh-spelers te vroeg was toegelopen, moest de vrije trap worden overgenomen, welke nu corner werd gewerkt. Na de rust verhoogde K. Hart met een mooi laag schot via de bin nenkant van de paal de stand spoe dig tot 3-0. Renesse werd nog ster ker dan voor de rust, maar door veel te ver (en te kort) doorge voerd samenspel, kreeg de Burgh- verdediging steeds weer de kans om in te grijpen. Met enige verre schoten had v. d. Pol weinig moeite. Toch wist Renesse de voorsprong nog te verhogen toen Vasseur een voorzet van Verboom maar half raakte en deze tot veler verrassing over de doellijn rolde (4-0). Zeven minuten voor tijd wist de hard werkende Roos door de Renesse- verdediging te breken en met een laag schot Krijger te passeren (4-1). SVOWK I-Renesse II 1-5 Door SVOWK thuis met 5-1 te kloppen is Renesse II erin geslaagd zonder een enkel verliespunt be slag op de titel 'te leggen in de 2e klasse C. Voor de rust, met de sterke wind in de rug, was SVOWK sterker, maar de voorhoede schoot zo er barmelijk slecht, dat doelman de Vrieze in het Renesse-doel in totaal voor de rust maar twee schoten kreeg te verwerken. Verder viel bij Renesse het spel op van stopper Jac. Jonker, die in de vaak kei harde duels als overwinnaar uit de bus kwam, en de rustig spelende linksachter Boer. Na rust met de wind in de rug greep Renesse zijn kans. Na 10 mi nuten spelen opende Jac. Dorre man de score door een corner van de Meij in te schieten (0-1). SVO WK had echter spoedig het ant woord klaar en twee minuten later wist H. Bakker de partijen weer op gelijke voet te brengen (1-1). SVO WK zette nu alles op de aanval en de Renesse-verdediging kwam on der zware druk te staan. Na een tiental njinuten wist Renesse zich uit deze greep los te werken en in de 25ste minuut gaf de Meij met een hard schot zijn club weer de leiding (2-1). Renesse werd nu veel gevaarlijker en toen P. Remeeus in de 30ste minuut voor het doel van SVOWK een bal hoog de lucht in schoot, belandde deze op de lat, waarna de Meij weinig moeite had om met een kopbal de stand op 1-3 te brengen. Twee minuten later loste Jac. Jonker van ver een schot op doel, dat de doelman verkeerd beoordeelde (1-4). Renesse speelde nu een gewonnen wedstrijd, temeer daar SVOWK de moed liet zakken. Tenslotte bracht J. Kuier in de 40ste minuut uit een voorzet van W. Hart de eindstand op 1-5. Bekendmaking De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat het bureau van politie dezer gemeente in het ver volg telefonisch is te bereiken on der de nummers: Zierikzee: 205/206 - toestel 6 Zierikzee: 555. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER Brouwershaven II-Zonnemaire I In een matig gespeelde wedstrijd, waarbij de straffe wind veel af breuk deed, heeft Zonnemaire de beide puntjes mee naar huis geno men. De eerste twintig minuten werd er voornamelijk gespeeld op het middenveld, waar alleen wat werd heen en weer getrapt. Bij een Brouw-aanval weet Wurth te pro fiteren van een dekkingsfout in de Zonnemaireverdediging en geeft met een strak schot doelman Fon- teine het nakijken (1-0). Brouw krijgt dan een veldoverwicht, en het is vooral back van Zalm, die alleen de Zonnemaire aanvallen keert en door verre schoten zijn voorhoede aan het werk zet. Van Schelven weet een paar maal alleen door te breken, maar het blijft bij schoten tegen de lat of net voor langs. Aan de andere zijde probeert de Zonnemaire-linksbuiten het met een hard schot, waarbij doelman Willemse de bal zittend op het nip pertje redt. In de 32e minuut kent scheidsrechter Rieteco een penalty toe wegens hands. Back van Zalm neemt deze, maar de Zonnemaire- keeper stompt hem keurig weg. In de 43e minuut weet Klomp met een mooi schot de stand gelijk te ma ken. Het is dezelfde speler, die na rust in de 12e minuut zijn club de voorsprong geeft (1-2). Het spel valt tot ver beneden het normale peil terug en er wordt alleen op het middenveld tegen elkaar geschoten, waaruit geen enkel doelpunt wordt gefabriceerd. Zonnemaire is in deze speelhelft sterker dan Brouw. In de 20e minuut krijgt Brouw op nieuw een kans op de gelijkmaker als wederom een penalty wordt toegekend. Nu zal van Hem (een technisch speler in zijn debuut) het vonnis voltrekken, maar ook dit maal stompt de keeper, die prima in vorm is, het leer buiten het doei. Met de stand 1-2 blies scheidsrech ter Rieteco, die een kalme strijd leidde, voor einde. TAFELTENNIS Het team voor St. Hilaire thans bekend Zaterdag 26 januari werden de selectie-wedstrijden gespeeld voor de uitzending naar St. Hilaire, waar o.m. ook tafeltennissers uit Zierik zee zullen uitkomen. Vier spelers waren reeds door het bestuur van de T.T.B. „Sehou wen-Duiveland" aangewezen, n.l. die hoofdklasse-spelers die meer dan 65 van hun partijen gewon nen hadden in de competitie in het tijdvak van 1 oktober '56-1 januari '57. Het waren L. Stoutjesdijk en B. Lupgens (beiden Lyceum), C. v. Vessem en F. v. d. Ende (beiden MEVO). Om de overblijvende plaatsen werd zaterdag j.l. op sportieve wijze gestreden in de gymnastiek zaal van de Chr. u.l.o. alhier. Er waren acht deelnemers, verdeeld in twee poules van vier. In poule I wisten N. Ringelberg (Chr. u.l.o.) en M. Hanse (Lyceum) zich te plaat sen in de finale. In poule II was dit het geval bij C. Berrevoets (Chr. u.l.o.) en J. van Burg (MEVO). De uitslag van de finale, die 's avonds gespeeld werd, waren: M. Hanse-J. van Burg 21-9,21-15; N. Ringelberg-J. van Burgh 14-21, 18-21; M. Hanse-N. Ringelberg 21-15, 10-21, 15-21; J. van Burg- C. Berrevoets 19-21, 21-17, 13-21; M. Hanse-C. Berrevoets^ 15-21, 15- 21; J. van Burg-N. Ringelberg 14-21, 10-21. Uit deze uitslagen blijkt dat C. Berrevoets en N. Ringelberg, (bei den van Chr. u.l.o.) de sterksten waren, zodat deze beide spelers met de vier genoemde straks met de Pinksterdagen naar St. Hilaire zul len gaan, terwijl M. Hanse en J. van Burg resp. als eerste en tweede reserve zullen optreden. Vooral het spel van de jeugdige Berrevoets viel op. De wedstrijdleiding berustte bij de heren M. Goettsch, J. van Ast en H. Krijt. „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 86. Nu het paard van de Kalief 'gestruikeld is, zet Avam alleen de achtervolging op Casimir voort/ Plotseling houdt de koopman zijn paarden in en schreeuwt een verwensing. Vóór hem ligt een uitgestrekt moerasgebiedEven aarzelt Casimir, maar als hij achter zich Aram snel ziet naderen, beseft hij dat hij geen keus heeft en drijft hij de paarden het moeras inZijn rijdier houdt zonder veel moeite de kop boven water, doch het pakpaard, zwaar beladen met het goud van Bagdad, zinkt diep weg in de drassige bodem van het moeras. Van schrik laat Casimir zijn zwaard vallen en met alle macht probeert hij het pakpaard mee te trekken. Maar het arme dier zakt dieper en dieper weg, omlaaggetrokken door het gewicht van de mandenEn dan klinkt vlak achter Casimir plotseling de stem van Aram. „Het spel is uit, Casimir. In naam des lconings neem ik, heer van Barranca, je gevangen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3