kaas gestoffeerd Gebr. Thien DE DELINGSDIJK Doe itiéér met STAD EN PROVINCIE Prills Bomhard naar Verenigde Staten Z.K.H. Prins Bernhard zal op 11 februari naar de Verenigde Staten gaan om de vijfde „Bilderberg-con- ferentie", die voor het eerst in Amerika wordt gehouden, te pre sideren. Na deze bijeenkomst zal ZK.H. enkele fabrieken bezoeken, waaronder de Palrchild-fabriek in Hagerstown, die de nieuwe Fok- ker-Friendship in licentie vervaar digt. Voorts zal de Prins enkele da gen in Washington en New York verblijven voor besprekingen en fa miliebezoek. Begin maart zal de Prins weer naar Nederland terug keren. Auto reed door slagboom Burgemeester en wethouder van Rozenburg verdronken Gisterenavond omstreeks half elf is van het veer Rozenburg-Brielle een personenauto te water geraakt, waarbij de burgemeester van Ro zenburg en een van de wethouders om het leven zijn gekomen. De ge meente-secretaris, die de auto be stuurde, kon worden gered. Burge meester Jhr. L. G. Just de la Pai- sières had met de wethouder S. C. van Helden van Brielle een verga dering bijgewoond. Zij wilden zich met de laatste pont weer naar Ro zenburg begeven. Toen men de pont opreed bemerkte de heer Kui per dat zijn remmen weigerden. Met een klap schoot de auto door de slagboom, die de veerpont af sluit, in het Brielse meer dat ter plaatse vrij diep is. De bestuurder slaagde er nog in het portier te openen en kon zich uit de auto be vrijden. Door de veerknecht werd hij uit het water geholpen. Eerst tegen half één slaagde men er in met behulp van het zandschip „De Morgenster" de auto te lichten, waarin de beide andere inzittenden levenloos werden aangetroffen. Ingezonden mededeling Uw meubelen worden door ons geheel opnieuw met de beste meubelstoffen Appelmarkt tel. 10 Zierikzee Na een (veel te lange) periode van stilte- rond de delingsdijk, is er thans weer iets bekend gewor den van de houding die G.S. van Zeeland in deze voor het eiland zo belangrijke kwestie in de toekomst denken aan te nemen. De mening van G.S. is vervat in het algemeen verslag over het begrotingsonder- zoek in de afdeling van de Provin ciale Staten. Wij verheugen ons er over, dat het hoogste bestuurscollege in de provincie zich over de kwestie van de delingsdijk uitspreekt. G.S. willen medewerking verle nen'aan de uitvoering van de plan nen, maar houden tevens een plei dooi voor beter (zelfs volledig) be grip voor Schouwen's standpunt en de noodzaak hiermede volledig re kening te houden. Dit laatste vin den wij eveneens verheugend, maar de vraag is gewettigd, hoe G.S. zich dit voorstellen. Er mag dankbaar heid bestaan over het feit dat er weer contact is tussen Rijkswater staat en het waterschapsbestuur over de delingsdijk. Wellicht is in het verleden de zaak wat teveel in de sfeer van de sentimenten geko men en daardoor wil een gesprek wel eens ongunstig worden beïn vloed. „Volledig rekening houden met Schouwen's opvattingen" impliceert o.i. dat G.S. niet denken aan een compromis, maar eveneens de om streden dijk uit de Schouwse pol der willen weren. Dit gaat echter weer in tegen het eerder kenbaar gemaakte voornemen „medewer king te verlenen aan de plannen tot aanleg". Zodoende blijft het raadselachtig in hoeverre Schouwen werkelijk kan rekenen op de steun van het college van G.S. Men zou 'n door gewinterde technicus moeten zijn om de vraag te beantwoorden of er wel een compromis mogelijk is. De een wil een dijk en -de ander wil hem niet. Tussen dergelijke diame traal tegenover elkaar staande standpunten vallen niet veel brug gen te slaan. Wij kunnen ons dus niet geheel aan de indruk onttrekken, dat Schouwen nog immer vrij geïso leerd staat in de strijd tegen een lcostbare miljoenen verslindende dijk, die duizend maal beter voor de buitenste weringen zouden kun nen worden aangewend. Respect voor de (niet omstreden) deskun digheid van 's Rijkswaterstaat vooropstellend, wil het ons voor komen, dat de opvatting van de minister om zoveel mogelijk reke ning te houden met de regionale waterschapsmeningen, hier tol een Ingezonden mededeling ligt maar te tuoelen: gaat honger voelen.. Een goede bulsvrouw beeft altijd KAAS in buis. ZIJ weet ook boe vlug Je van geniet een hartig maal: vindt zijn vrouw ideaal! KAAS een voedzaam en hartig bapje kunt maken. Vraag Uw leverancier naar het kaasreceptenboekje. Of stuur even een briefje (extra 10 ets postzegel bij sluiten) naar Het Nederlands Zuivel- bureau. Groot Hertoglnnelaan 28, Den Haag. zonder vrouwlief te wekken iets voedzaams ontdekken an Ncd.'Urd, ZuW«lbur«*v 2 ZIERIKZEE De volière in (toekomstig) Slingerbos Naar wij van het comité tot op richting van een vogelvolière in het (toekomstig) Slingerbos verne men, zijn reeds bedragen binnenge komen van de zegelactie, georgani seerd door de fabrikante van een wasmiddel. Zoals bekend bevindt zich op de verpakking van dit was middel een zegel, die voor de in dividuele koper geen waarde heeft, maar wel bestemd kan worden voor een goed doel, in casu de vo lière. Het comité hoopt dat de ge bruikers veel zegels zullen opstu ren, hetgeen voor de kas - blijkens het bovenstaande - slechts nuttig kan zijn. TONEEL EN FILM „Onderbroken melodie" - een eerlijke film in de Concertzaal BlIRGH Lezing over Israël Afd. „Westelijk Schouwen" Vereniging van Huisvrouwen Het echtpaar Hinlopen-Nannlnga heeft met een interessante lezing over Israël een avond verzorgd, georganiseerd door de Vereniging van Huisvrouwen, afd. „Westelijk Schouwen", in samenwerking met het Nutsdepartement, in het „Wa pen van Burgh". De heer Hinlopen stond stil bij de figuur van aarts vader Abraham en gaf een inzicht in het leven van de Joden te Am sterdam, temidden waarvan hij (hoewel protestant zijnde) is opge groeid. Daarna kwam spr. terecht bij het stichten van de staat Israël. Het „wonder van de nieuwe staat" werd daarna zichtbaar op 't doek. Ook dit publiek kwam onder de in druk van het vele dat ginds tot stand kwam en van de fascinerende toelichting van mevr. Hinlopen, die - evenals destijds te Zierikzee - weer met gloed en verve sprak over haar geliefd Israël. In de pauze was een kleine'tentoonstelling te bezichtigen van platen, gedroogde planten en enkele voorwerpen uit het nieuwe land afkomstig. Het echtpaar werd ingeleid door de pre sidente van de Ver. van Huisvrou wen, mevr. Fokker-de Oude. Het slotwoord werd gesproken door de Nutsvoorzitter de heer Fokker, die het echtpaar dankte voor de uit stekende wijze, waarop zij de avond verzorgden. OOSTERLAND Films voor de instuif Zaterdag 26* januari a.s. zal de bekende filmoperateur de heer A. Jumelet te Bruinisse voor de In stuif alhier in de Conferentiekamer enige mooie en leerzame films draaien. Dit ter afwisseling van de gewone avonden. Meer en meer kan worden geconstateerd dat het In- stuifwerk ook in onze gemeente in een behoefte voorziet, getuige het feit dat steeds meer jonge mensen de avonden bezoeken. Kon het an ders nog wel eens rumoerig zijn op de zaterdagavonden, thans heerst er veelal rust op het dorp. Het co mité, dat steeds zijn beste krachten geeft aan dit werk, kan met vol doening hierop neerzien. Reisvereniging naar de Achterhoek De plaatselijke reisvereniging „De Vriendenkring" vergaderde dinsdagavond in het café „Even Buiten" onder voorzitterschap van de heer J. G. Boot. Behalve enige huishoudelijke zaken, werd op deze vergadering, waar behalve de man nelijke leden, ook verschillende da mes aanwezig waren, gestemd waar dit jaar de reis naar toe zal wor den gemaakt. Met zo goed als al gemene stemmen werd besloten om via de Veluwe naar de mooiste ge deelten van de Gelderse Achter hoek te rijden, en wel op 10 en 11 juli a.s. O.m. zal de Holterberg be zocht worden. farce dreigt te worden, tot schade van het eiland en 's Rijks kas. Intussen blijven wij ons vleien met de hoop dat er toch een of an der compromis mogelijk is, waar door de meningen van het eigen waterschap op een of andere wijze worden verdisconteerd. „Onderbroken melodie" is de titel van de film, die met het weekeinde in de Concertzaal gaat. In de hoofd rollen treffen wij Glenn Ford en Eleanor Parker. Marjorie Lawren ce is niet helemaal content met het leven op de (Australische) boederi droomt er van een beroem* zangeres te worden. Het gaat er aardig op lijken als zij een prijs wint in een zangwedstrijd en daar mede een studiebeurs voor een op leiding in Parijs. Haar eerste op treden is een overweldigend suc ces en zij belooft haar broer dat hij als manager voor haar mag optre den. "Weldra komt de liefde om de hoek kijken. Marjorie wordt ver liefd op een Amerikaanse arts, waarmede zij ook huwt. Tijdens een toernee door Zuid-Amerika wordt zij echter door kinderver lamming getroffen, waardoor haar carrière wordt afgebroken. Haar stem blijkt echter niet te hebben geleden en weldra treedt zij - ge zeten in een rolstoel - op voor ge wonde militairen. Hierdoor her wint de zangeres haar zelfvertrou wen en de tijd breekt aan dat zij haar rentree kan maken in de Me tropolitan Opera in New York. Zo geraakt de „onderbroken melodie' tot een glorieus hoogtepunt. Een eerlijke en menselijke film, die ge tuigt van moed, volharding en le vensaanvaarding. Van een heel ander genre is „Een vrouw achter tralies" met Curd Jurgens en Elisabeth Müller, die het thema behandelt van een vrouw die haar echtgenoot doodde en voor de rechter geen enkele verzachten de omstandigheid weet aan te voe ren. Daarom wordt zij ter dood veroordeeld. Toch zijn oorzaak en gevolg in deze tragische verhoudin gen niet van elkaar te scheiden. De vader van de veroordeelde neemt de verdediging op zich en graaft in het verleden. Zo komt er veel aan het licht, dat voedsel gaf aan de noodsituatie, waaruit de misdaad zeker niet vergefelijk, maar wel meer begrijpelijk wordt. De echt genoot bleek een niets presterende nul te zijn, die zijn echtgenote op stuitende wijze bedroog. Toch ko men de echtelieden nog tot elkaar, maar besluiten beiden ten onder te gaan. Het loopt echter anders uit. De verdediger heeft met deze fei ten zoveel draden in handen, dat DREISCHOR Afd. Kon. Ned. Middenstandsbond De afdeling Dreischor van de Ko ninklijke Ned. Middenstandsbond zal maandagavond a.s. om 7.30 uur een gezellige avond aanbieden met X'ertoning van enkele films aan haar leden in het café „De Drie Schapen". De filmvoorstelling is aangeboden en wordt verzorgd dooi de filmdienst van de Amerikaanse ambassade in Den Haag. Het pro gramma vermeldt o.a. de vertoning van de nieuwste actuele film „Vlucht uit Hongarije naar de vrije wereld". In deze film zijn spannen de belevenissen van een Hongaars echtpaar (kunstenaars), weergege ven. Deze avond -is ook toegankelijk voorzover plaatsen aanwezig zijn voor niet-middenstanders (geen kinderen). de rechter tot vrijspraak conclu deert. „George verovert de vloot" is een klucht van het zuiverste water met de komiek George Formby in de hoofdrol. In hotel Bom gaat de film „Blackboard Jungle", die een droe vige kijk geeft op de verwilderde jeugd in een keiharde volksbuurt in een wereldstad. Een jonge leraar komt in deze buurt aan een school terecht, waar hij een vreselijke tijd doormaakt. Zijn pogingen deze jeugd enig fatsoen en moraal bij te brengen, hebben eindelijk succes bij een negerjongen. Door ijzeren vol harding, moed en vertrouwen weet hij toch uit de chaos te komen. AGENDA Heden (vrijdag) Dreischor: Café Slager, 8 uur, uit voering gymnastiekvereniging „Jong Dreischor"; café O verweel, afd. Duiveland Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Nlenwerkerk: De Meebaal, 7.30 uur, uitvoering „Hier 's ek weer". Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concordia, 8 uur, feest avond A.N.A.B.; N.V. Concert zaal, 8 uur, „Onderbroken melo die" (al.). Serooskerke: uitvoering s.v. „Velo- cltas". Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur, „Blackboard Jungle" (18 j.). Overmorgen (zondag) Zierikzee: N.V. Concertzaal, 3 uur, „George verovert de vloot" (a.l 8 uur, „Onderbroken melodie" (alle leeft.). Ingezonden mededeling De allereerste domme August Hoe komen die schertsfiguren in wijde slobber jassen, afgetrapte broeken en schoenen als schuim spanen, toch aan hun naam? In 1864 was, bij Circus Renz te Berlijn, een leerling-kunstrijder in dienst: Tom Belling. Een échte kwajongen, die altijd uit was op kattekwaad, en bovendien door een stevig glaasje nog wel eens een keer in een al te vrolijke bui. Dat was ook het geval toen hij in de garderobe van het personeel een kostuum had bemachtigd, dat hem lachwekkend wijd zat. Zo toegeta keld, werd hij opgemerkt door di recteur Renz, die hem een geduchte reprimande wilde geven. In zijn verbouwereerdheid vluchtte Belling in de verkeerde richting, en ont dekte plotseling tot zijn schrik, dat hij midden in de arena stond, onder de ogen der duizenden rondom. Zijn wanhopige, verontschuldigen de gebaren werkten direct op de lachlust van het publiek, dat niet beter wist of het hoorde zo. Tus sen het applaus en het gejuich „Hé door, riep iemand spottend: August 1" Hiermee begon de carrière van Bel ling als clown gevolgd door een reeks van kostelijke collega's en opvolgers. U kunt van al hun be levenissen genieten in het spannen de boek „De Bonte Droom van het Circus", - geschreven door de cir cuskenners bij uitstek J. van Do- vex-en en Fred Thomas, geïllu streerd met talloze leuke penteke ningetjes. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boek werk kopen bij uw roomboterleve- rancier of per brief(kaart) bestel len bij het Kantoor „Roomboter- album", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en adres! De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje room boter. Neem een pakje extx*a voor de zon dag! WAT UQT DE BILT Enige regen Verwachting tot zaterdagavond: Over het algemeen zwaar be wolkt met enige regen; matige, tij delijk krachtige zuidwestelijke wind; iets zachter. 26 jan. Zon op 8.31, onder 17.18. Maan op 5.12, onder 13.32. 27 jan. Zon op 8.30, onder 17.20. Maan op 6.01, onder 14.25. 28 jan. Zon op 8.29, onder 17.22. Maan op 6.42, onder 15.23. Nieuwe maan: 30 jan. te 3.20. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 jan. 11.56 v.m. n.m. 27 jan. 0.47 v.m. 13.14 n.m. 28 jan. 1.48 v.m. 14.12 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 jan. 11.37 v.m. 27 jan. 0.22 v.m. 28 jan. 1.20 v.m. Doodtij: 25 januari. n.m. 12.48 n.m. 13.41 n.m. HET WEEROVERZICHT Een actieve oceaandepressie ten zuiden van IJsland deed vanmorgen in Schotland de luchtdruk dalen. Deze depressie zal in het komende etmaal in het Noordzeegebied een zuidwestelijke wind doen aanwak keren, waarmee betrekkelijk zachte oceaanlucht aangevoerd wordt. In verband daarmee zal in ons land de temperatuur geleidelijk omhoog gaan. Vorst van enige betekenis is niet te verwachten. Fronten van de oceaandepressie zullen ons In het komende etmaal enige regen brengen. De olieverschepingen uit Vene zuela en de Vex-enigde Staten zijn sedert de sluiting van het Suez- kanaal bijna verdubbeld en zullexx in het eerste kwartaal van dit jaar 75 °/o van de Europese behoeften dekken, zo is donderdag bekendge maakt door de president der Socony Mobil Oil Company, Albert L. Nic- kerson. Geen voorrangswegen - „Goed zo" - Taart Pseudo-effekt en Levensmoed GESPREKKEN VAN EILANDMAN Voorrangswegen zijn er niet op Schouwen-Duiveland. Met het ver haaltje over de „ontsnappingen op het nippertje" heejt Eilandman de indruk gewekt, dat ze er wel zou den zijn. Maar dat is niet waar. Misschien komt het nog wel eens zover, maar zo lang dit niet het ge val is, geldt ook bij de „snel"-wegen dat het verkeer van rechts voor rang heeft, met dien verstande dat snelverkeer voorrang heeft boven langzaam verkeer en rechtuitgaand verkeer voorrang heeft boven af slaand verkeerZo gezien zaten dus de gesignaleerde gevallen volkomen fout, maar dus niet op grond van liet voorrangsweg zijn van de des betreffende snelwegen. Inmiddels een heel ander chapi ter. Te Zierikzee leeft een man on der ons, die een beetje overstuur is geraakt van de bekende radio actie „Goed zo". Elke week stuurt hij trouw zijn slagzin in en de kwa liteit van die slagzinnen, wordt op het kantoor, waar de man werkt, geweldig geroemd. Prijzen zijn tot dusver echter uitgebleven. Tot gis teravond dan, wel te verstaan. Toen heeft Vrouwe Fortuna naar zijn richting geglimlacht, om het zo eens te zeggen. Radiomensen wer ken de zaal vlug af en nauwelijks was de uitzending van de „Goed zo"-actie achter de rug, of er werd gebeld. Er stond een vrolijke bak ker te rillen in de avondkoude, met een fraaie taartendoos onder de arm. In die doos zat een taart, als prijs voor de ingezonden slagzin. Niet zonder vreugde heeft de man de taart naar binnen gedragen, want veel slagzinnen maken en nooit een prijs winnen, brengt ook het zachtaardigste gemoed soms tot wanhoop. Geen wonder dat de „spanning breekt" als er dan einde lijk een taart uit de bus komt. Om te bewijzen dat er nog wel gevoelige en medelijdende lieden onder ons leven, moet Eilandman echter een geheim verklappen, waarvan ook de gelukkige taarten winnaar nog niet op de hoogte is. Nee, het is geen neptaart. Alles zit er in, wat des taarts is, inaar met de herkomst zit het niet helemaal safe. Het personeel van liet kan toor, waar de man werkt, heeft, toen de slagzinnen-maniak maar ongelukkig bleef, de hoofden bij el kaar gestoken en botje bij botje ge daan, om aldus een pseudo-„Goed zo"-effekt teweeg te brengen. Van het geld werd een taart besteld, die dan gisteravond aan de „winnaar" is afgeleverd. Maar de lijst werd ruim overtekend. De rest van het geld wordt beschikbaar gesteld voor de „Goed zo"-actie, zodat het mes aan twee kanten snijdt. Uit deze opbouwende geschiede nis vrienden, kunnen wij leren, dat de humor onder ons niet is gestor ven, nog minder de milde goedwil lendheid en de ontwapenende le venskunst van het elkaar foppen, om dit halfzachte woord hier dan toch maar te gebruiken. Dit alles leeft nog onder ons, ondanks de fi nanciële rijksproblemen, de mid den-oosten-perikelen en de schande van vreselijke dingen, die overal gebeuren. Daar put Ellandman wat levensmoed uit, hetgeen soms nddig is, want niet ieder is altijd een stralend exempel van levensvreug de of een magisch dito van levens- optimisme. „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 85. Aram kijkt geschrokken naar de Kallef, die naast hem zijn paard in wilde x-en voortjaagt. „Gij hebt mij uw wooi'dgegeven, hem niet te zullen doden!" roept hij de Oosterling waarschuwend toe. Maar Mansoer schijnt het niet te horen. Zijn gezicht is ver trokken van haat en Aram beseft dat er niet veel kans op is, dat de Kalief zijn belofte zal houden. Maar het fortuin heeft de vluch tende koopman nog niet geheel en al verlaten, want plotseling struikelt het paard van de Kalief over een steen en x*os cn ruiter rollen over dc grond. Onwillekeurig heeft Aram zijn rijdier inge- houden. Mansoer kruipt pijnlijk overeind. ,Hem achterna, voor hij ons ontsnapt!" schx-eeuwt hij Aram toe. Snel wendt deze zijn paax-d en zet opnieuw de achtervolging voort. Maar Casimir heeft door dit voorval een aanzienlijke voorsprong gekregen en boven dien een tegenstander minder!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2