LIEFDE'S NAZOMER WERELDTENTOONSTELLING 1958 BRUSSEL WORDT GROOTSE MANIFESTATIE DE JODEN IN EGYPTE HOUTVESTER STAD EN PROVINCIE Rechtvaardige wensen Landbouwschap geuit in moeilijke periode ISRAEL HOUDT STROOK LANGS GOLF VAN AKABA NOG BEZET Twentsche Bank N.V. opent binnenkort kantoor te Zierikzee in de fruitteelt- Ziektebestrijding een ingewikkelde materie VICKS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 23 januari 195T No. 18092 Dertig miljoen bezoekers verwacht Oe laatste maal dat België een wereldtentoonstelling hield, was in 1935, ook in Brussel. Toen kwamen er twintig miljoen bezoekers en waren er vijf en twintig landen vertegenwoordigd. Voor 1958 heb ben reeds zes en veertig landen, w.o. de V.S. en de Sowjet-Unie, het Vatikaan, de Verenigde Naties met haar gespecialiseerde afdelin gen, de Raad van Europa, de O.E. E.S., de C.K.S. en het Internatio nale Rode Kruis, hun medewerking toegezegd. Deze keer worden er dertig miljoen bezoekers verwacht. Op 17 april 1958 zal de tentoon stelling plechtig worden geopend en zy zal duren tot 19 oktober van dat jaar. Het terrein in vogelvlucht Als plaats is gekozen de Heysel- vlakte, nabij het koninklijk paleis te Laeken. Gescheiden door het park van Osseghem, doch verbon den door de grote avenue, lopende van de hoofdingang naar de Bene- lux-poort, vallen twee groeperin gen te onderkennen: de Belgische sektie - met de Congo en het kom- plex van de internationale organi saties - en de buitenlandse afde lingen. Nederland mag zich in het bijzonder gelukkig achten: zijn ter rein vormt als het ware de toe gang tot de buitenlandse afdelin gen. Het heeft een hellend vlak, waarvan een dankbaar gebruik ge maakt zal worden. Het atomiuin Wat in Londen in 1851 hetChris- tal Palace en in Parijs de Eiffelto- ren was, belooft in Brussel '58 het Atomium te worden. Een twee mil jard maal vergroot model van een ijzermolecuul, bestaande uit negen atomen, 110 meter hoog. Het ge heel vervaardigd uit een lichte staalsoort. In de vijf onderste afoombollen zullen, lüetenschappe- lijke tentoonstellingen worden ge houden. De bovenste bol krijgt een restaurant, dat met een lift in vijf- en-twintig sekonden bereikt kan worden. Door het aanbrengen van een ingenieuze verlichting aan de buitenzijde van de bollen wordt de kringloop van het elektron xiitge- beeld, draaiend rondom, de kern van het atoom. De Nederlandse afdeling Als thema voor de Nederlandse afdeling werd gekozen „het water". Waarom het water? 'ömdat het de Nederlanders tot de beste water bouwkundigen van de wereld, tot vrachtvaarders sinds eeuwen en promotors van de internationale handel heeft gemaakt. Vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap in Argentinië, Au stralië, Canada, Duitsland, Enge land, Frankrijk, de V.S. en Zuid- Afrika, die te New York bijeen zijn, hebben een beroep op de V.N. gedaan, de positie van de Joden in Egypte te onderzoeken en het re sultaat hiervan ter kennis van de Algemene Vergadering te brengen. Ook werd op alle regeringen een beroep gedaan, asiel te verlenen aan hen „die gedwongen zijn hun haardsteden in Egypte te verlaten". Baron de Rothschild deelde mede, dat Frankrijk de zorg voor ruim drieduizend Franse en staatloze joden uit Egypte op zich neemt. Jemen heeft Groot-Brittannië meegedeeld, dat het Instemt met een bespreking tussen Jemenitische en Britse officieren over een staken van het vuren langs de grens tus sen Jemen en het protectoraat Aden. Een dergelijke stap moët echter het begin zyn van onderhandelingen, die leiden tot:, oplossing van het ge hele probleem, adlus heeft het Je menitische gezantschap te Londen bekendgemaakt. Vier vooraanstaande Nederlandse architektenbureaus hebben, onder supervisie van de architekten dr. J. P. Oud en B. Merkelbach, het thema „water" in een plan voor de Nederlandse afdeling verwerkt. Zij hebben op de 25.000 m2 die aan Nederland zijn toegewezen (even veel als aan de V.S., de Sowjet- Unie en Frankrijk elk) op het lage gedeelte het Hollandse polderland- ichap nagebootst en ook op het hoger gelegen deel van het terrein het thema „water" ruimschoots tot zijn recht laten komen. Ons land als agrarisch land, de industriële ontwikkeling, landaanwinning, ver keer en handel, geestelijk leven, kuituur en kunst, zijn sociale ont wikkeling enz., het zal alles aan schouwelijk worden voorgesteld. Ouderscheiding voor Prins Bernhard Z.K.H. de Prins der Nederlanden is door de Koninklijke Spaanse Academie te Madrid, wegens zijn verdiensten voor de bevordering van de Spaanse taal in Nederland, benoemd tot „Academio honorario". De Koninklijke Spaanse Acade mie neemt in de Spaans sprekende landen een zelfde plaats in als de Academie Frangaise in Frankrijk. Verantwoordelijk voor veiligheid Bij de poort van een grote kunstzijdefabriek te Ede stond dezer dagen een - door de veiligheidsinspecteur op gestelde - houten kast, waar in zich enkele flinke gaten bevonden. Een opschrift ver meldde, dat men, zo men door een van die gaten keek, het gezicht kon zien van de man, die verantwoordelijk was voor de veiligheid bij het werk in de fabriek. Er waren natuurlijk heel wat nieuwsgierigen, die wilden weten, wie dat nu precies zou zijn, doch ieder, die een blik wierp in het inwendige van de kast zag zijn eigen (spiegel)beeld. Prinses Beatrix terug in Nederland Gisterochtend is Prinses Beatrix per trein te Soestdijk aangekomen van haar vakantie in het Oosten rijkse wintersportplaatsje Zuers. De prinses en de vriendinnen die haar vergezelden, verkeerden in goede welstand. Ingezonden mededeling manchester n SCHUTTERSVELO PRODUCT 't ieifa Mtt, 't/vnè,/ zierikzee Het rijden met draglines De wnd. korpschef van gemeen tepolitie te Zierikzee wijst belang hebbenden er op dat het zonder ontheffing verboden is met een dragline te rijden, te doen of laten rijden, over de voor het openbaar rij- en ander verkeer openstaande wegen en dat ten deze de bepalin gen van de Wegenverkeerswet- en het reglement, voorzover het de ge meente Zierikzee betreft, ten strengste zullen worden toegepast. Moedercursus „Groene Kruis" Maandag 4 februari, begint (om half 8) weer een moedercursus in het wijkgebouw, uitgaande van het Groene Kruis. De cursus bestaat uit 10 lessen over de zuigeling en 5 lessen over de kleuter. Docente is zr. de Vries, districtsverpleegster. Iedere vrouw of meisje boven 18 jaar met belangstelling er voor is welkom en kan zich opgeven bij de wijkzuster in het wijkgebouw, vol gende week van maandagavond tot vrijdagavond half 6 tot 6 uur (hoofdingang). Inkomsten zouden met f 300 miljoen moeten verhoogd De problemen van de landbouw worden in het openbaar aan de orde gesteld door een nota van het Landbouwschap, waarin wordt be toogd, dat de kostprijsberekening van de verschillende landbouwpro- dukten moet worden herzien. Glo baal berekend zou deze herziening van de kostprijzen ertoe moeten leiden, dat de inkomsten van de landbouw met rond f 300 miljoen gulden zouden worden verhoogd. Nationaal economisch gezien, zo wordt in een artikel in het orgaan van het Verbond van Nederland- sche Werkgevers „De Nederlandse Industrie" opgemerkt, werden de wensen van het Landbouwschap echter zeker niet in een daarvoor gunstige tijd naar voren gebracht. Zoals uit het onlangs uitgebracht advies van de Sociaal Economische Raad blijkt, lopen de nationale be stedingen te hoog op en moeten deze worden beperkt. De moeilijk heden, die dit met zich meebrengt, worden nog vergroot door de ge volgen van het Suez-conflict. Men zou kunnen zeggen, dat er haast geen slechtere situatie is te denken dan de huidige om aan de verlan- Gebied van Sinaï verder geheel ontruimd Het Israëlische kabinet is dins dagavond in spoedvergadering bij eengeroepen om de laatste ontwik kelingen in verband met de reso lutie van dc V.N. over de ontrui ming van Sinaï door Israël en de onderhandelingen met secretaris generaal Hammarskjoeld te bespre ken. Premier Ben Goerion, die niet aanwezig was op de kabinetsver gadering van zondag, was dinsdag wel van de party. De V.N. hebben Israël verzocht de thans nog bezette stroken voor donderdag-middernacht te ont ruimen. Een woordvoerder van de V.N. heeft te Cairo bekendgemaakt, dat de Israëliërs zich uit het schier eiland Sinaï hebben teruggetrok ken tot achter de Egyptisch-Palcs- tijnse grens, behalve uit een 28 km lange strook langs de Golf van Akaba, van Elath naar Sjarm El Sjeik, in de zuidelijke hoek van het schiereiland. De woordvoerder voegde eraan toe, dat de politiemacht van de V.N. thans de gehele Egyptisch-Israë- lische grens heeft bereikt, afgezien van de strook van Gaza en die van Sjarm El Sjeik. Een woordvoerder van de Israë lische regering heeft bekendge maakt, dat Israëlische troepen dins dag de ontruiming van Sinaï heb ben voltooid, met uitzondering van de grensplaats Raffa. De Israëlische troepen hadden stellingen ingenomen „langs de in ternationale grens" (tussen Egypte en het voormalige Brits-Palestina, waarbij de strook van Gaza niet bij Egypte werd gerekend). De woordvoerder deelde voorts mede, dat een tweede groep van 515 Egyptische krijgsgevangenen is overgedragen aan het politieleger van de V.N. gens van de landbouw tegemoet te komen, aldus het artikel. Maar achter hetgeen in het voor gaande werd geschetst, staat nog een vraagstuk van verder gaande strekking en wel, wat op langere termijn bezien de positie van de landbouw in onze nationale econo mie zal zijn. Wij menen, aldus het orgaan, dat bij de beantwoording van deze vraag ervan kan worden uitgegaan, dat de landbouw voor ons land onmisbaar is. Wat de landbouw voor ons land betekent is duidelijk te demonstre ren aan de exportcijfers van de laatste jaren, waaruit blijkt, dat een derde van onze export nog steeds bestaat uit al dan niet be werkte agrarische produkten. Het vorenstaande brengt echter volstrekt niet mee, dat het een na tionaal belang zou zijn de land bouw, zoals die thans is, steeds op dezelfde wijze te laten voortbe staan, zeer zeker niet wanneer dit zou gaan ten koste van grotere be dragen aan steun. KORTE BERICHTEN UTT HET BINNENLAND AMSTERDAM. „Pedaaltoeristen" is een nieuwe verkeersfilm, die het Verbond voor Veilig Verkeer ont vangen heeft van een bandenfa briek (Vredestein) en inmiddels voor verkeersdeskundigen en pers is vertoond. AMSTERDAM. De stichting „Hulpactie voor Hongarije" te Am sterdam heeft wederom een wagon goederen - de zevende - verzonden naar de oud vluchtelingen, ditmaal in Duitsland. De inhoud bestaat uit kleding, voedsel en dekens alsmede een partij schoolbehoeften ten bate van het gymnasium in Pforzheim. RHENEN. Op het terrein van de Maatschappij te Rhenen is een on geval gebeurd dat aan de 61-jarige schilder C. M. het leven heeft ge kost. De schilder reed op het ter rein van de garage op zijn brom fiets achter een autobus aan. Deze bus stopte plotseling omdat, zoals pas later bleek, een remproef ge nomen werd. De heer M botste met de bromfiets tegen de bus, maar bezeerde zich niet. Zijn grootste zorg ging uit naar zijn vervoermid del en terwijl hij keek of het ook beschadigd was reed de autobus ineens achteruit. De heer M. werd overreden en was onmiddellijk overleden. Nauwe samenwerking met R. Koole Zoon's Bank N.V. In verband met het bericht van enkele dagen geleden, dat de Twentsche Bank N.V. te Amster dam een aanbod heeft gedaan op de nog bij derden uitstaande aan delen in R. Koole Zoon's Bank N.V., vernemen wij nader dat eerst genoemde bankinstelling dit aan bod heeft gedaan tegen de koers van 270 inclusief het dividend over 1955 en 1956. De reglemen taire effectenprovisie, het effecten- notazegel en de storting in het Waarborgfonds Rechtsherstel ko men voor rekening van de Twent sche Bank N.V. De directie van R. Koole Zoon's Bank N.V. heeft zich inmiddels met een circulaire gericht tot de aan deelhouders. Daarin wordt gesteld dat het aanbod van de Twentsche Bank uiteraard ernstig is over dacht. De directie zou het aanbod niet in overweging hebben geno men, wanneer louter was gelet op de gezonde financiële positie van de bank. Geadviseerd wordt niet temin aan de aandeelhouders ge bruik te maken van het aanbod van de Twentsche Bank N.V. Eén der voornaamste motieven is, dat de directie zich gesteld ziet voor de noodzaak steeds grotere kredieten te verstrekken, een ont wikkeling die de positie van de bank op de duur minder gemakke lijk maken kan, vooral in aanmer king genomen de grote verande- Concert Rotterdams Kamermuziekgezelschap Begin deze week concerteerde in het dorpshuis te Renesse het Rot terdams Kamermuziekgezelschap met een kamermuziekprogramma voor blaasinstrumenten. Het con cert werd georganiseerd door de Z.V.U. in samenwerking met de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de culturele vereniging „Renesse" en het fanfarecorps „Luctor et Emergo". Medewerking werd ver leend door Cees van den Berg (ho bo), Gerrit Krijt (klarinet), Henk de Wit (fagot) en Cas van Leeuwen (hoorn). Een interessante toelich ting op. de te spelen werken werd gegeven door de directeur van de Muziekschool, de heer Henk Stam. De heer Henk de Wit gaf een uit eenzetting over de instrumenten, die werden bespeeld. Uitgevoerd werden werken van Chr. F. Witt, Mozart, Beethoven, Scheidt, Cor de Groot en Rossini. Vrijwel bij elk nummer bleek de homogeniteit van het ensemble en een dankbaar pu bliek beloonde de musici dan ook telkens met een hartelijk applaus, dat aan het slot uitgroeide tot een ovatie. Namens de aanwezigen sprak de heer J. M. de Nooijer woorden van dank en lof tot het Rotterdams Kamermuziekgezel schap, dat Renesse een onvergete lijke muziekavond bezorgde Spr. was vol lof over de prachtige uit voering. Terecht gaf hij de wens te kennen, dat het mogelijk zal blij ken in de toekomst meer dergelij ke muziekavonden te organiseren. Het „experiment" - als men het zo noemen wil - is te Renesse bijzon der goed Harold Macmillan is tot leider van de Conservatieve partij ge kozen. ringen welke het Deltaplan met zich meebrengen zal. Over het al gemeen trouwens beweegt de ont wikkeling in het bankwezen zich in de richting van samenwerking in groter verband, aldus het direc tioneel schrijven. Blijkens deze mededeling heeft reeds vier-vijfde van de houders van aandelen hun aandelen aan de Twentsche Bank N.V. overgedra gen. Het ligt in de bedoeling van de Twentsche Bank N.V. binnenkort te Zierikzee een kantoor te openen, dat onder directie zal werken van de heer C. van der Vliet A.Czn. en met de huidige personeelsleden van de Koole Bank. Daarnaast zai R. Koole Zoon's Bank N.V. haar werkzaamheden verder normaal voortzetten. Stichting Zeeuwse Muziekschool Serie jeugdconcerten Teneinde de Zeeuwse muziek liefhebbers en vooral de muziekbe oefenaren in de gelegenheid te stel len eens nader kennis te maken met enige in Zeeland weinig bespeelde instrumenten, organiseert de Zeeuwse Muziekschool in de plaat sen waar haar afdelingen zijn ge vestigd, een aantal Muziekschool- jeugdconcerten, te geven door de heren Cees van den Berg (hobo) en Henk de Wit (fagot), leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest beiden leraar aan de Zeeuwse Mu ziekschool. Er zal een mondelinge toelichting worden gegeven, waar bij wordt gesproken over de instru menten (o.a. over de techniek van het rieten maken), de componisten en de te spelen werken. De toegangsprijs kon - dank zij een speciaal voor dit doel ter be schikking gestelde subsidie - laag worden gehouden, zodat deze voor niemand een onoverkomelijk be zwaar behoeft te zijn. In verschillende plaatsen in Zee land wordt dit concert uitgevoerd. Te Zierikzee op 6 februari a s. in het Professor Zeeman Lyceum. Onderstaand programma zal ten gehore worden gebracht: 1. Twee kleine Fantasiën, Orlando di Lasso (1532-1594): 2. Duo, Joh. Gottlieb Naumann (1741-1801); 3. Sonata da Camera (Largo - Andante - Minu- etto), E. F. Dall'ABaco; 4. Sonate (Allegro - Andante - Rondo), W. A. Mozart (1756-1*791); 5. Serenade (Allegro - Andante con Fantasia - Allegretto), Cor de Groot (1908); 6. Canto Popolaresco, Alf. Sangiorgi (1934). In de nacht van dinsdag op woensdag zijn 97 Hongaarse vluch telingen over de Oostenrijkse grens gekomen. Het Zwitserse Rode Kruis maakte woensdag bekend, dat het zes miljoen mark heeft ingezameld voor hulpverlening aan Hongarije. HAAMSTEDE „POMONA" - Natuur neemt stelling legen „onnatuurlijke zaak" (I.) Maandagavond heeft een flink aantal leden van de ver. van oud leerlingen „Pomona" in de tuin bouwschool te Haamstede 'n twee tal lezingen bijgewoond door de heren J. Hertgers van de Planten- ziektekundige Dienst te Goes en P. Huissen, hoofdassistent bij de Tuin- bouwvoorlichtingsdienst. De bij eenkomst stond o l.v. de voorzitter, de heer J. C. de Feiter. De heer Hertgers wees er in zijn causerie op dat de ziektebestrijding in de fruitteelt een zeer ingewik kelde materie is. Dit komt omdat 't een onnatuurlijke zaak is, waar tegen de natuur stelling neemt en de telers telkens voor nieuwe moei lijkheden stelt. Spr. behandelde de belangrijkste zwamziekten, waarbij hij als het eerste onder de loep nam de „schurft". Hierbij onderlijnde spr. dat de bespuitingen in de zg gevoelige periode (tot ongeveer vier weken na de bloei) van zeer grote betekenis zijn. Dan wordt nl. eigenlijk over de oogst van het jaar, zowel kwalitatief als kwan titatief, beslist Bij de bestrijding dient speciaal gelet te worden op de zg. takschurft Deze dient met een kopermiddel bestreden te wor den. Koper kan dan goed gebruikt worden, omdat de werking ook bij lage temperaturen goed is. Over de mogelijke verruwing der vruchten is nog niet alles bekend. Bij de be proeving van nieuwe kwikverbin dingen bleken er geen preparaten te zijn die beter waren. Deze kun nen naast de zg. preventieve mid delen gebruikt worden, daar zij een curatieve werking hebben die even wel maar kort duurt. De T.E.C.-middelen of versterk te T.M.T D.-middelen hebben in derdaad een sterkere werking, doordat zij een langere preventieve werking hebben, terwijl zij daar naast een nevenwerking hebben die vergelijkbaar is met Captan, welke laatste voor de schurftbe- strijding in '56 uitstekend heeft voldaan. Dit kon nl. in de gevoelige periode gespoten worden, zonder vruchtrui te veroorzaken. In deze gevoelige periode mag men niet met gemengde middelen spuiten, zeker niet als Captan daar bij is. Moet men voor de bestrijding van bepaalde insecten met een fosfo- rester spuiten, dan steeds eerst met een insecticide en dan met een fun gicide. Inzonderheid het ras Golden Delicious is zeer dankbaar voor een bespuiting met Captan, even als Cox's Orange, terwijl Winston minder gunstig reageerde. In dit verband wees spr. op het middel Tuzet, dat in '56 uitvoerig is be proefd waarbij gebleken is dat dit middel de kleur der yruchten zeer gunstig beïnvloed, wat wellicht toe geschreven moet worden aan de stimulerende werking van arseni cum, dat zoals spr. meedeelde in dit middel voorkomt. Voor zover nagegaan kon worden gaat de houdbaarheid van de vruchten niet achteruit bij gebruik van dit mid del. Ingezonden mededeling Verlichting van de KOU begint direct! w VapoRUBI feuilleton Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK Als ze blijft zwijgen, zegt Tom: „Ik heb een klein huisje aan de Wilgenlaan, groot genoeg voor ons beiden. Ik zal een wagentje voor je kopen, dat je kunt rijden, als je er zin in hebt. M'n werk is van die aard, dat ik zo af en toe een lang weekend weg kan. Wesamen zouden we dan wat kunnen reizen, naar het buitenland. Je zoudt wat meer van het leven kunnen genie ten. Je hebt het altijd zo druk ge had Gonnie, toe, laat me je een beetje mogen verwennen Ze kijkt hem opnieuw aan en dan leest Tom duidelijk het ant woord op haar gezicht. „Het is ja, hé Gonnie?" Ze knikt en lacht. „Zullen we samen wat meer gaan genieten van het leven en wat min der sloven?" „Ik vind het best, Tom". Langzaam trekt hij haar naar zich toe. Opnieuw komt er een lichte blos over haar bruingebran de wangen. Ze buigt zich over hem heen en hij neemt haar hoofd in zijn handen en drukt een warme kus op haar lippen.. Nog even zit zuster de Vries bij hem, nu op de rand van zijn bed. Hij houdt haar hand vast. „Wan neer zal het dan zijn, Gonnie?" „Dat zal nog wel een paar maan den aanhouden, Tom. Er moet na tuurlijk een opvolgster voor me komen". „Vind je het niet erg, dit werk te moeten opgeven?" „Ik houd natuurlijk van mijn werk, maar je hebt zoeven gezegd, dat ik moet kiezen. En dat heb ik gedaan. Eén en twintig jaar ben ik hier wijkverpleegster, Tom. Ik ben ook vier en veertig. Het is daarom niet erg, als ik er nu uitstap en mijn werk overgeef aan een jongere kracht. Want het is ook zoals je zei: ik wil nu eens een beetje van het leven gaan genieten. Zoveel heb ik nog niet gehad, Tom". „Ik zal alles doen, wat in mijn vermogen ligt, Gonnie, om het mooi te maken". „Dat weet ik, Tom. -Ik ken je al zo lang. Daarom heb ik zonder re serves ja gezegd. Maar nu moet ik gaan, want anders zouden ze bene den er wat van gaan denken". „Vind je het goed, dat we het tweede Kerstdag zeggen, Gonnie? Dan komt Greet met haar man ook over". „Natuurlijk, Tom". „Hoe laat ben je er dan?" „Na het eten. Een uur of twee, goed?" „Mooie tijd. Laat me je nog een kus geven, Gonnie...." HOOFDSTUK 20. De kroon op het werk. Het weerzien tussen vader en dochter op tweede Kerstdag is meer dan hartelijk. Greet omhelst haar vader onstuimig, maar kijkt dan bezorgd naar zijn gezicht. Je ziet bleek, paps. Voel je je wel goed?" Hij lacht. „Ja hoor, dat is alweer in orde. Ik heb braaf gedaan, wat zuster de Vries en Ans me voor schreven. En ik ben weer zo goed als beter. Na nieuwjaar ga ik met frisse moed weer aan de slag". „En uw wagentje, paps? Hoe zit het daarmee?" „O, dat betaalt de verzekering. Ik krijg bovendien een nieuwe van de N.V. Tenminste als de aandeelhou ders er mee akkoord gaan". Hij knipoogde ondeugend naar Greet en Herman. „Nou, wat mij betreft, kreeg u een Roils Royce", zei Greet. „En. Wim, hoe bevalt het je in Friesland?" „Dat valt best mee, vader. Die Friezen zijn de beroerdsten niet, maar je moet ze kennen. Greet en ik zijn aan 't Fries leren. Als je hun taal spreekt, tel je helemaal mee. Nee, laat mij nooit meer wat kwaads horen van de Friezen". Toen ze gezellig aan de koffie za ten, zei Tom opeens: „Ik heb van daag nog een bijzondere verrassing voor jullie. Maar dat komt pas om een uur of twee uit de doeken. Tot zolang laat ik jullie in 't onzekere". „Een verrassing?" Vier paar ogen keken Tom verwonderd aan. Hij lachte en knikte. „Ja, je mag drie keer raden Als je het raadt, zeg ik niks, en als je het niet raadt, ook niet". „Flauw", vond Herman, „dan heeft het ook geen zin om te raden" „We wachten rustig af", besliste Ans. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5