Noordgouwe zal nog lang op bouw van nieuwe o.l. school moeten wachten STAD EN PROVINCIE Plannen restauratie torenuurwerk aangenomen De raad vergaderde voor de laat ste maal in 1956, onder voorzitter schap van burgemeester van Wijk. Afwezig wegens ziekte de heer A. Viergever. Bij de opening door de voorzitter sprak deze de hoop uit, dat de heer Viergever weer spoedig zal mogen herstellen. Onder de ingekomen stukken be vond zich een aantal van G.S. te rug ontvangen goedgekeurde raads besluiten. De goedkeuring werd ook ont vangen op de gemeentebegroting met le wijziging voor het dienst jaar 1957 van het provinciaal be stuur. De voorzitter deelde deze goedkeuring met genoegen mee en bracht hierbij onder de aandacht van de raad, dat Noordgouwe tot één van de weinige gemeenten be hoort, waar men - wat het begro- tingswerk betreft - 7.0 ver is, dat kan worden gezegd dat men „bij" is. Definitief vastgesteld was ook terugontvangen de gemeentereke ning over 1952. De voorzitter deelde met spijt mee de inhoud van het betreffend schrijven van G.S., waarin werd bericht, dat de realisering van de nieuwe provinciale weg niet voor 1958 tegemoet kan worden gezien. Hiermede staat rechtstreeks in ver band het verdwijnen van de oude ol.-school en de bouw van een nieuwe school, zodat ondanks het feit, dat de oude school als zodanig herhaalde malen is afgekeurd, het nog geruime tijd zal duren voordat met de bouw van een nieuwe oj.- school een begin kan worden ge maakt. Tegen de inhoud van het schrij ven van het Prov. Bestuur inzake een uitkering-ineens over een ge deelte van het jaar 1956, betreffen de de bezoldiging v.d secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand, bestond geen be zwaar. Subsidieverzoek toneelvereniging Na uitvoerige diskussie werd - n.a.v. een verzoek om subsidie van de voor kort alhier opgerichte ama teurtoneelvereniging „Het Gouwse Masker" - besloten aan de „Ned. Amateur Toneel Unie voor 1957 een subsidie te verlenen van f 25, om zodoende de plaatselijke toneel vereniging te laten profiteren van de reduktie, welke deze Unie alsdan verleent. In de vakature, ontstaan door het zich niet meer herkiesbaar stellen van de heer T. van der Werve, als voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur, werd op voordracht van dat bestuur, welke voordracht door b. en w. was overgenomen, benoemd de heer J. C. van 't Veer Jr. Ook stond de raad uitvoerig stil bij de van de torenuurwerkfabriek „De Klok" te Aarle Rixtel ontvan gen offerte, inzake de noodzakelij ke voorzieningen, welke moeten worden getroffen, daar de restaura tie van de toren der Hervormde kerk reeds ver is gevorderd. Na ampele bespreking, werd uit eindelijk - op voorstel van b. en w. - besloten het torenuurwerk te doen reviseren en tevens een drietal nieuwe wijzerplaten te doen aan brengen. Het verzoek om subsidie van de Chr. landbouwwinterschool „Toorn- vliedt" te Middelburg, werd aan gehouden tot een volgende verga dering. Wijziging uitbreidingsplan Z.h.s. werd vervolgens besloten Duitse bevelhebber van NAVO-leger Te Bonn wordt verwacht, dat ge neraal Hans Speidel, destijds gene raal en Rommels stafchef in Nor- mandië, benoemd zal worden tot bevelhebber van de Navo-grond- strijdkrachten in centraal-Europa. Speidel is 59 jaar oud. In genoem de functie zou hij het bevel krijgen over Amerikaanse, Britse, Cana dese, Franse, Westduitse, Neder landse, Belgische en Luxemburgse troepen. De functie wordt thans vervuld door de Franse generaal Marcel Carpentier, wiens termijn komend jaar afloopt. „Wij zijn allen Stalinisten" - aldus Chroesjtsjef De leider van de communistische partij der Sowjet-Unie, Chroesjt sjef, heeft op een oudejaarsavond gehouden nieuwjaarsreceptie in het Kremlin verklaard, dat alle Sow- jet-leiders „Stalinisten" zijn, wan neer het aankomt op „bestrijding van de imperialisten", aldus is dins dag in diplomatieke kringen te Moskou vernomen. Chroesjtsjef werd door de hon derden gasten luide toegejuicht, toen hij Stalin prees als een „groot strijder tegen het imperialisme" en „een groot Marxist". De receptie werd hoofdzakelijk bezocht door diplomatieke verte genwoordigers van de Afrikaanse- Aziatische en andere „neutrale" landen, De meeste westelijke di plomaten hadden geen gehoor ge geven aan de uitnodiging. tot vaststelling van de wijziging van het uitbreidingsplan, omdat het ontwerp hiervan gedurende vier weken voor een ieder ter secretarie ter inzage had gelegen, met uitvoe rige kaarten, bebouwingsvoorschrif ten, toelichting enz., terwijl nie mand bezwaren tegen deze wijzi ging bij de raad had ingediend. Vervolgens werd vastgesteld een verordening tot regeling van de vergoeding van verplaatsingskos ten. Verschillende pensioensgrond slagen werden eveneens vastgesteld Conform het voorstel van b. en w. werd n.a.v. het schrijven van de Commissie van Beheer voor de Bea- trixschool, met bijbehorende bijla gen, besloten tot vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke re geling te dier zake. In verband met het bepaalde in het Koninklijk Besluit van 3 juli 1956, Stbl. 388 en de mede naar aanleiding daarvan ontvangen brie ven van het Prov. Bestuur van Zee land, werd z h.s. op voorstel van b. en w. besloten tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van de bouwverordening. Deze wij ziging houdt voornamelijk voor schriften in met betrekking tot de schuilplaatsen. Besloten werd aan de plaatselijke aannemers prijsopgaaf te doen vragen voor de bouw van de nieu we secretariswoning, annex 2 wo ningwetwoningen aan de Pauw straat. Eveneens werd besloten tot het aanvragen en aanvaarden van een bijdrage uit 's rijks kas in het te kort op de exploitatie van het com plex der genoemde 2 woningwet woningen. Op een verzoek van de heer C Kurvink alhier om in aanmerking te komen voor een premie ingevol ge de „Premieregeling woningver betering en -splitsing 1953" werd gunstig beschikt. Naar aanleiding van een van het hoofd van de afd Huisvesting van de Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage ontvangen schrijven met bijlagen, inzake het eventueel ver huren van de strook grond onder Schuddebeurs, op welke grond de 2 Oostenrijkse woningen zijn ge bouwd, werd besloten - alvorens een definitief besluit hieromtrent te nemen - met genoemde instantie nader contact op te nemen. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten in verband met de gevaarlijke, onoverzichtelijke bocht in de kom bij de heer A. P. Kort. een bord verboden inrit voor alle verkeer te plaatsen in de ring bij het pand van de heer L. v. d. Velde, waardoor de ring alleen kan en mag worden ingeslagen van de zijde van de bocht bij de woning van Kort voornoemd. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 MIDDELBURG. De kantonrech ter te Middelburg, mr. J. Moolen- burgh, heeft elf in het woonoord te Westkapelle geconsigneerde Ambo nezen veroordeeld tot vier dagen onvoorwaardelijke hechtenis, omdat zij een kennisgeving van het minis terie van Justitie, die aan elk hun ner persoonlijk was gericht en die zij steeds bij zich dienen te dragen, door midden hadden gescheurd en bepalingen met ballpointstrepen onleesbaar hadden gemaakt. De Britse regering heeft be sloten nog 5.000 Hongaarse vluch telingen in Engeland toe te laten. Engeland had reeds 11.500 Honga ren toegelaten. Een correspondent van de „Daily Telegraph", die een bezoek heeft gebracht aan de Britse labo ratoria van atoomonderzoek te Wantage, in het graafschap Berk shire, heeft verklaard, dat de ge leerden, die de gevolgen van de atoombestraling op levende en do de stof bestuderen, de klok duizend jaar hebben teruggezet. De geleer den zouden door middel van deze bestraling tulpen hebben terugge bracht tot hun oorspronkelijke wil de staat. De koningin naar Oostenrijk H.M. Koningin Juliana is gister ochtend per trein naar Sankt An ton in Oostenrijk vertrokken, zo wordt officieel medegedeeld. De Koningin zal op 7 januari met de prinsessen Irene en Margriet naar Nederland terugkeren. Prinses Bea trix zal daarna met enkele van haar studiegenoten nog wat langer in Oostenrijk verblijven. Veel fikkies in Amsterdam Gisteren is Amsterdam „geteis terd door jonge pretmakers" - al dus deelt de politie mede - die overal Kerstbomen in brand staken. Rond het middaguur waren bij de politie ruim tachtig meldingen bin nengekomen van straatbranden. In verscheidene gevallen moest de brandweer er aan te pas komen. HEEN en TERUG Een Kerstkaart, vastgemaakt aan een luchtballon, is na een reis van vijf dagen naar Boedapest weer in het bezit gekomen van de afzendster, een meisje uit Le Mans (Fr.). Een Hongaarse student die #*i de kaart had ontvangen, re tourneerde haar met zijn beste wensen voor het nieu we jaar. LAND- EN TUINBOUW Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt Op 11 januari zal door de Kring Zeeland van de Nederlandse Fruit telersorganisatie in Goes een ont wikkelingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt worden gehouden. Sprekers zullen zijn de heren P. A Spoor uit 's-Gravenhage, over „Bedrijfseconomische voordelen van de moderne fruitteelt", ir. J. C. B. Jansen uit Breda over „Welk fruit wenst de conservenfabrikant" en dr. J. G ten Houten uit Wrgenin- gen over „Problemen rondom de ziektebestrijding in de fruitteelt". ZIERIKZEE Cursus Deltaplan Het Z.V.U. programma voor het resterende winterseizoen voorziet in een cursus over het Deltaplan. Om de belangstellende leek op_de juiste wijze over dit gigantisch pro- jekt te kunnen voorlichten, zijn twee sprekers aangetrokken, die deskundige voorlichting kunnen ge ven, nl. ir. H. A. M. C. Dibbits, hoordingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat en ir. M. de Vink, directeur van de Provinciale Pla nologische Dienst. Ir.. Dibbits zal de technische en sociaal economische zijde van het Deltaplan - geïllus treerd met duidelijke lichtbeelden - behandelen, terwijl ir. de Vink de planologische problemen zal be spreken. De lezingen worden ge houden op maandag 7 en woensdag 23 januari. RENESSE Terrein bij slot „Moermond" afgezet Alsgevolg van de publikaties over de opgravingen bij het slot „Moermond" te Renesse, is een stroom van mensen op het terrein van de opgravingen afgekomen. Zoals wij echter reeds in ons Nieuwjaarsnummer hebben gemeld brengt publieke belangstelling veel moeilijkheden voor de oudheidkun digen met zich mee, zodat om be schadigingen te voorkomen, het terrein thans is afgesloten. Voorzichtig mot dode hazen Met het aflopen van het jaar, kwam ook weer een einde aan het jachtseizoen, voor wat betreft haas; fazant en patrijs. De stand van haas en partijs was redelijk, van fazant slecht en van eend behoorlijk. Toch heeft de jager met zorg ditmaal zijn jachtveld achtergelaten. Er zijn nl. hazen die lijden aan een, besmettelijke ziekte, die niet onge vaarlijk is voor mens en dier. Er wordt dan ook in bevoegde kringen met klem op aangedrongen, even tueel gevonden dode hazen terstond te begraven. Zodoende kan de be smetting worden verminderd en ingeperkt. Afd. Duivelend PloHelandsvrouwenbond Bij de vele verenigingen die zich beijverden om de Hongaarse gezin nen in het woonoord Stoofpolder een onvergetelijk Kerstfeest te be zorgen, mag zeker ook de afdeling Duiveland van de Nederlandse Plattelandsvrouwen niet worden vergeten. Deze afdeling kocht uit een op een vorige vergadering ge houden collecte Kerst-ingrediënten, te weten krentenbrood, boter, kaas en versnaperingen. De dankbaar heid voor deze prachtige geste was groot, toen het bestuur deze goede gaven bij de Hongaren bezorgde. Officiële publikatle Navordering van belasting Het ministerie van Financiën deelt in verband met het in wer king treden op 1 januari 1957 van de wet tot vrijstelling van omzet belasting voor textielprodukten en verhoging van enkele andere be lastingen het volgende mede: Motorrijtuigenbelasting Houders van motorrijtuigen, voor de motoren waarvan niet of niet uitsluitend benzine als brandstof wordt gebruikt, zullen van 1 januari af bij de ontvanger der accijnzen motorrijtuigenbelasting moeten bij betalen. De huidige belastingkaar- ten behouden hun geldigheid tot en met 15 januari 1957. Nadien zijn zij alleen geldig, indien daarop voor komt de aantekening dat bijbeta ling van motorrijtuigenbelasting is geschied. Suiker Voor 4 januari 1957 dienen han delaren en fabrikanten, die op 1 januari 1957 .suiker en/of glucose in een hoeveelheid van meer dan 1000 kg ten verkoop resp. als grond stof voor de voortbrenging van goederen in voorraad hebben, daar van schriftelijk aangifte te doen bij de inspecteur der invoerrechten en accijnzen of der omzetbelasting. Het bedrag van de navordering is voor suiker vastgesteld op f 3,80 en voor glucose op f 2,85 per 100 kg netto gewicht. Benzinee Voor 9 januari 1957 dienen ge bruikers van benzineopslagplaat sen, waar bij de aanvang van 7 januari 1957, met inbegrip van de op deze datum naar de opslagplaat sen in vervoer zijnde hoeveelheden benzine, voorraden van meer dan 5 h.l. in het vrije verkeer aanwezig zijn, daarvan schriftelijk aangifte te doen bij de ontvanger der in voerrechten. Het bedrag van de na vordering is vastgesteld op f 7,60 per hl. bij 150 c. Twee of meer op slagplaatsen in -dezelfde gemeente en in gebruik bij dezelfde persoon, mits geen benzinepomp met onder grondse tanks zijnde, worden als een opslagplaats aangemerkt. Be heerders van benzinepompen moe ten op 7 januari schriftelijk aan gifte doen van de stand van het telwerk van de pomp bij de aan vang van die datum, onverschillig of in de tank, welke bij de pomp behoort, al dan niet 5 h.l. benzine aanwezig is. Gedistilleerd Voor 16 januari 1957 dienen ge bruikers van opslagplaatsen voor gedistilleerd, waar bij de aanvang van 14 januari 1957 hoeveelheden gedistilleerd van meer dan 50 liter, ongeacht de sterkte, in voorraad zijn, - anders dan in een entrepot, branderij, distilleerderij eerste klasse of bergplaats voor gedistil leerd van een handelaar, die kre diet voor de accijns geniet -, daar van schriftelijk aangifte te doen bij de ontvanger der accijnzen. Het be drag van de navordering is vast gesteld op f 121,50 per h.l. ad 50 Deze. navordering geschiedt ook over voorraden van particulieren, alsmede over de hoeveelheden die bij de aanvang van 14 januari 1957 naar de belanghebbenden onder weg zijn. De navordering blijft on beperkt tot f 60,75 per h.l. ad 50 voor hoeveelheden reuk- en toilet waters, die zijn vervaardigd met gedistilleerd, waarvoor gedeelte lijke vrijdom van accijns is geno ten. Voor dergelijke reuk- en toilet waters in hoeveelheden van 100 liter of minder geschiedt geen na vordering. Buiten navordering blijven de al coholhoudende dranken (z.g. ver loflikeuren), zoals wijnadvocaat, wijnlikeuren en in het algemeen de dranken met een alcoholgehalte beneden 15 °/o. Algemeen In de gedagtekende en onderte kende aangifte dienen naast de naam en de woonplaats te worden vermeld een nauwkeurige aandui ding van de plaats of plaatsen, waar de aan te geven voorraden zich bevinden, alsmede de hoeveel heden per plaats; voor gedistil leerd tevens de soort en sterkte en voor benzine de capaciteit en an dere bijzonderheden van onder grondse tanks. Ter voorkoming van moeilijkheden verdient het aanbe veling in geval van twijfel omtrent de verplichting tot aangifte zich vooraf met de inspecteur, dan wel de ontvanger der invoerrechten of der accijnzen in verbinding te stellen. Officiële publikatie De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat personen met een zeer goede stu- dieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen studie te beta len en die gedurende de cursus 1957/1958 voor een ryksstudietoe- lage ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 februari 1957 dienen te wenden tot zijn ministe rie, afdeling Rijksstudietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, 's-Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen wor den aangevraagd voor: 1. Nederlandse Universiteiten en Hogescholen. Diegenen, die reeds aan een in richting voor hoger onderwijs stu deren, dienen hun aanvragen in te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de admi nistratie van de universiteit of hogeschool verkrijgbaar is. Op grond van het door de universiteit of hogeschool uit te brengen advies zal worden beslist of deze toelage de vorm van een gift of renteloos voorschot zal dragen. Diegenen die voornemens zijn met ingang van I september 1957 voor het eerst een universiteit of hogeschool te bezoeken, dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s. of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aanvragen eveneens voor 1 februari 1957 indienen. Deze toelagen worden verleend als rente loos voorschot. Aanvraagformulie ren zijn verkrijgbaar bij alle in richtingen van middelbaar en voor bereidend hoger onderwijs en bij de afdeling rijksstudietoelagen. (Zij, die een toelage wensen voor de studie aan de landbouwhoge school te Wageningeri, moeten hun aanvragen inzenden vóór 1 mei 1957 bij een der studiefondsen, waarvan de adressen op schrifte lijk verzoek worden verstrekt door de directeur van het landbouwon derwijs, Bezuidenhoutseweg 30, te 's-Gravenhage). 2. Erkende inrichtingen voor voorbereidend hoger en/of middel baar onderwijs, uitgebreid en mid delbaar technisch onderwijs, uitge breid lager en middelbaar nijver heidsonderwijs, scholen voor maat schappelijk werk, erkende oplei dingen voor middelbare akten en het centraal instituut voor oplei ding van sportleiders. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en dienen later te worden terugbetaald. Voor het volgen van de DRIEJARIGE VOOROPLEIDING VOOR LERA RES bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes kunnen toelagen wor den verleend, die niet behoeven te worden terugbetaald. Deze toelagen bedragen maximaal f 400. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij genoemde inrichtin gen van onderwijs, ulo-scholen en de afdeling rijksstudietoelagen. 3. Rjjks-, gemeentelijke of aan gewezen bijzondere inrichtingen tot opleiding van onderwijzers(essen) en gesubsidieerde of aangewezen opleidingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maxi maal f 300 per jaar en worden ver strekt als gift. Voor hen, die wegens de afstand tot de te bezoeken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, be staat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvangen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toe lage later moet worden terugbe taald, met dien verstande, dat op zijn minst f 300 als gift wordt ver strekt. Degenen, die reeds leerling van een kweekschool of opleidings school voor kleuterleidsters zijn, dienen hun aanvraag in te zenden door middel van een staat van in lichtingen, die bij deze scholen ver krijgbaar is. De overige gegadigden kunnen een aanvraagformulier ver krijgen bij alle h.b.s.en, gymnasia, lycea, ulo-scholen en bij de afdeling rijksstudietoelagen. Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd leraar/ lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middel baar onderwijs, nijverheidsonder wijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige betrekking gaan vervul len en zjj die als onderwijzer(cs) of kleuterleidster gaan werken, kan na leder jaar dienst 20 e/o van de totale schuld worden kwijtgeschol den. Officiële publicatie De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen brengt ter algemene kennis dat in 1957 van rijkswege BEURZEN voor MU ZIEKSTUDIE en DANSSTUDIE beschikbaar zullen worden gesteld ten behoeve van jongeren van Ne derlandse nationaliteit, die zich aan de muziek of aan de danskunst als vakbeoefening willen wijden, doch in de onmogelijkheid verkeren de aan die studies verbonden kosten uit eigen middelen te dekken. Met betrekking tot deze beurzen gelden de volgende bijzonderheden. VOOR MUZIEKSTUDIE HIER TE LANDE. Aan leerplichtigen kan geen beurs worden verleend; evenmin aan personen van zodanig gevor derde leeftijd, dat het verwerven van volledige vakbekwaamheid niet meer kan worden verwacht. Solli citanten kunnen worden opgeroe pen voor een eerste onderzoek, waarna een vergelijkend examen zal worden gehouden. Zij zullen alleen voor dit eerste onderzoek worden opgeroepen, Indien zij be wijzen kunnen overleggen, dat zij hebben gestudeerd onder bekwame leiding en reeds een zekere hoogte in de techniek hebben bereikt. Het is niet mogelijk op het zo uitgebreide terrein der muziekstu die voor de sollicitanten voor elk der vakken nauwkeurig omschre ven muzikale eisen en leeftijds grenzen vast te stellen. De eisen lopen hiervoor te veel uiteen. Hoofdzaak zijn een bijzondere mu zikale aanleg en een goed muzikaal gehoor. De maatstaf, die aangelegd wordt omtrent muziekkennis, tech nische ontwikkeling, enz., richt zich naar elk geval afzonderlijk, ook naar leeftijd. Aan het verlenen van een beurs wordt de voorwaarde verbonden van studie aan een „erkend" con servatorium of aan een andere mu ziekinstelling ter goedkeuring van de minister. VOOR MUZIEKSTUDIE IN HET BUITENLAND. Een of meer beurzen zullen be schikbaar worden gesteld teneinde belanghebbenden, die daartoe fi nancieel niet bij machte zijn, in de gelegenheid te stellen een hier te lande met succes volbrachte vak studie in de muziek IN HET BUI TENLAND onder leiding van een kunstenaar van internationale be tekenis af te sluiten; de keuze van de leraar behoeft de goedkeuring van de minister. VOOR DANSSTUDIE. Voor het verkrijgen van een beurs gelden uiteraard bepaalde eisen m.b.t. de artistieke en tech nische hoedanigheden van de kan didaat. Deze normen richten zich naar elk geval afzonderlijk, vooral ook naar leeftijd. Hoofdzakelijk zal worden gelet op bijzondere aanleg voor de danskunst. Geen beurs kan worden verleend aan personen van zodanig gevorderde leeftijd, dat het verwerven van volledige vakbe kwaamheid niet meer kan worden verwacht. Omtrent het voren staande zal de minister zich door een deskundige commissie doen voorlichten. Sollicitanten kunnen worden opgeroepen voor een in te stellen onderzoek. De keuze van de instelling, aan welke men wenst te studeren, be hoeft de goedkeurng van de mi nister. Zij, die voor een der beurzen in aanmerking wensen te komen, be horen hun verzoekschriften daar toe VOOR 1 FEBRUARI 1957 in te zenden aan de afdeling kunsten, bureau muziek en danskunst van het Ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, Nieuwe Uitleg 1 te 's-Gravenhage, met ver melding „Mededinging rijksbeurs muziekstudie 1957". Aanvragen, welke na genoemde datum worden ingezonden, zullen, behoudens hoge uitzondering, niet in behandeling kunnen worden ge nomen. LAND- EN TUINBOUW Verkorting van arbeidstijd in de landbouw In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht wordt op 23 januari een bijeenkomst ge houden door de Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond, waar zal worden gesproken over verkorting van de arbeidstijd in de landbouw. Het onderwerp wórdt in geleid door ir. L. Eringa, secretaris van de Friese Christelijke Eoeren- en Tuindersbond. De N.C.B T.B meent, dat het dringend noodzake lijk is een gedachtenwisseling over dit vraagstuk op gang tb brengen, mede gelet op het advies, dat de re gering hierover aan de S.E.R. ge vraagd heeft. DELFT. Op een tuinderij in Den Hoorn nabij Delft is een ernstig on geval gebeurd met een carbidap- paraat, waardoor een 12-jarige jon gen is omgekomen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor zondag 6 januari a.s. luidt: 3e klasse C: Zierikzee-RWB (half 3); WSC-VES '35; Heusden-De Schutters; Virtus-Dongen; HERO- RKDVC; Veerse Boys-RKC. 4e klasse G: Noordhoek-Burgh; DHV-DEVO; RSV-NSV; Steenber- gen-SC Gastel; Nieuw Borgvliet- Kaaise Boys. Afdeling Zeeland Het programma voor zondag 6 januari a.s. luidt: le klasse B: Brouwershaven I- Burgh II (half 3, scheidsr. J. Ver meulen Jz.); Renesse I-Zierikzee II (half 3, scheidsr. A. de Looze). 2e klasse C: Dreischor II-SVOWK I (half 3, scheidsr. N. Speelman); Zonnemaire I-Brouwershaven II (half 3, scheidsr. J. v. d. Werf); Re nesse II-Zierikzee III (half 1, scheidsr. P. J. Rieteco). Zaterdagmiddagcompetitie 5 januari 2e klasse C: MEVO I-Yerseke III (half drie, scheidsr. A. de Looze); Kats I-Kapelle I; Bevelanders I- Wissekerke I; Goes IV-Kloetinge I; Heinkenszand-Wolfaartsdijk I. 2e klasse D: Zierikzee IV-Bruse Boys I (half 3, scheidsr. J. de Wit); Duiveland I-MEVO III (half 3, scheidsr. N. Speelman); Bruse Boys II-Burgh III (half 3, scheidsr. G. M. v. d. Wielen). Stand juniorencompetitie Renesse BI 6 6 0 0 12 58- 3 Zierikzee BI 6 5 0 1 10 33-11 Burgh BI 6 4 0 2 8 23-12 Brouwersh. BI 5 3 0 2 6 22-10 Zonnemaire BI 7 3 0 4 6 20-14 Dreischor BI 7 3 0 4 6 12-30 Zierikzee Bil 6 1 0 5 2 8-28 MEVO BI 7 0 0 7 0 2-70

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6