LIEFDE'S NAZOMER ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 3 JANUARI 1957 No. 18081 HIER EN DAAR IN EUROPA WAS HET ONRUSTIG BIJ DE JAARWISSELING Vooral de jeugd in Stockholm ging tekeer In de voornaamste winkelstraat van Stokholm, de Koningestraat, is het op oudejaarsavond tot vecht partijen gekomen tussen groepen opgeschoten jongens, die voorbij gangers lastig vielen en de poiitie. Er zijn 97 arrestaties verricht. Veel voorbijgangers werden ge wond, trams en auto's werden be schadigd en ook de winkelruiten in de straat moesten het ontgelden. Belhamels gooiden vanaf een via- dukt boven de straat brandende pa pieren zakken met benzine naar het verkeer. De politie heeft met de sabel in de vuist een einde ge maakt aan de relletjes. Ook elders in Stockholm was het onrustig. In Oslo en Kopenhagen verliep de oudejaarsavond rustiger dan an dere jaren. In Parijs zijn de oudejaarsnacht vijftien mensen bij verkeersonge lukken om het leven gekomen. In Wenen knielden, toen de klok twaalf uur sloeg, duizenden men sen op het plein voor de Stephanus- kathedraal, om een „Onze Vader' te bidden voor de doden van het afgelopen jaar. In Weense klinieken werden tus sen twaalf uur 's nachts en vijf uur 's morgens twaalf kinderen gebo ren: acht jongens en vier meisjes Ook in Westduitsland verliep de oude j aars viering rustiger dan an ders, voornamelijk door het ver bod om vuurwerk op straat af te steken. Ondanks alle ellende van de af gelopen maanden hebben de meeste Hongaren maandag op de traditio nele wijze het oude jaar uitgeleid. Door de spaarzaam verlichte hoofd straten van Boedapest trokken maandagavond, ondanks de zware sneeuval, grote groepen mensen met papieren hoeden en ballonnetjes, die uit alle macht op toeters en fluitjes bliezen. Als gevolg van het uitgaansver bod, dat nog steeds van 's avonds tien tot 's ochtends vier uur geldt, was het later op de avond doodstil in de stad. Een paar minuten na midder nacht zijn er maandag in Boedapest schoten gelost. Waarnemers konden echter niet uitmaken of het schoten waren die het nieuwe jaar in luid- Mr. G. van Hall burgemeester van Amsterdam Bij Koninklijk Besluit van 31 december is per 1 februari 1957 benoemd tot burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall. thans direkteur van de N.V. Labouchère en Co. te Amsterdam en teven lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor de Partij van de Arbeid. De thans 52-jarige mr. Gijsbert van Hall, is, evenals zijn voorgan ger, mr. Am d'Ailly, een telg uit een Amsterdams patriciërsgeslacht, waartoe behoren Maurits Cornells van Hall, hoofdschout van de stad in het einde van de 18e eeuw, de letterkundige en redakteur van de gids mr. J. N. van Hall, die wet houder van onderwijs in de hoofd stad is geweest en de bekende staas- man F. A. van Hall uit de tijd van Thorbecke. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Traditiegetrouw heeft de Amsterdamse Stads schouwburg het nieuwe jaar ingezet met de eerste voorstelling van het treurspel van Joost van den Von del „Gijbreght van Amstel". Een tot de nok toe gevulde zaal heeft met de grootste aandacht „de on dergang van de stad en de balling schap van Gijsbreght" gevolgd, ten tonele gebracht door de Nederland se Comedie onder regie van Johan de Meester. MAASTRICHT. In het Sint An- nadal ziekenhuis te Maastricht is oudejaarsdag overleden het 9-jarig jongetje R. H. van Heugden uit Eindhoven, pupil in het Protestants Tehuis te Maastricht. Het ventje was op 15 oktober op het buiten goed „Slavante" van ongeveer tien meter hoogte van een helling van de Sint Pietersberg gevallen. VALKENBURG. De 45-jarige op- per-wachtmeester der rijkspolitie te Valkenburg, de heer R. B., is met zijn motorrijwiel ter hoogte van café Pennings te Hulsberg tegen een boom gereden, met het gevolg dat hij kwam te vallen en enkele ogenblikken later overleed aan de bekomen verwondingen Hij was gehuwd en had vier kinderen. AMSTERDAM Inplaats van mi nister Cals, die wegens een lichte ongesteldheid op medisch advies enkele dagen thuis moet blijven, heeft de secretaris-generaal van het ministerie van O. K. en W., dr. J. H. Wesselings, officiële daadwerke lijke medewerking verleend bij het heien van de eerste paal, waarop later het elf verdiepingen tellende nieuwe ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam zal rus ten. den of dat er botsingen plaats von den. Op oudejaarsdag zijn er 192 Hon gaarse vluchtelingen in Oostenrijk aangekomen. Het Oostenrijkse persbureau heeft zondag meegedeeld, dat een Rus sische luitenant in burger zich te Rechnitz bij de Oostenrijkse auto riteiten heeft gemeld met de woor den: „Ik kan zo niet meer doorgaan. Ik wil in vrede leven". Hij vroeg om toelating tot Oostenrijk. In Rome zijn twee mensen om het leven gekomen en tientallen ge wond toen de Romeinen om twaalf uur, de traditie getrouw, vuur- vaatwerk uit de ramen smeten In Napels gingen 35 mensen als ge volg van deze vrolijkheid gewond het nieuwe jaar in. Een man die met een machinepistool het nieuwe jaar verwelkomde, is gearresteerd. Ingezonden mededeling Eén o! twee Rennles - en dat Brandend maagzuur ls geblust - on-mid-del-l!ik! Dat is voordeel extra met Rennies: U bent nooit in twijfel over het resultaat. „Zou het helpen?" is nooit in het geding, want Rennies helpen on-mid-del-lijk, van de ene minuut op de andere. En zo is de zuurbrand nauwelijks uitgesla gen of dat simpele tabletje ge smolten op Uw tong heeft die snerpende pijn in de kiem ge smoord. Probeer 't met Rennies, bij de eerste aanval de beste dat U een hap eten verkeerd valt en de zuurbrand dreigt op te stijgen van Uw maag tot hoog in de keel: „Stop.'" zegt Uw Rennie en de brand is geblust. Eden niet naar de Sowjet-Unie „Evening Standard" meldt, dat het bezoek, dat de Britse premier, sir Anthony Eden, in mei a.s. aan de Sowjet-Unie zou brengen, niet door zal gaan, „tenzij er een aan zienlijke wijziging intreedt in de Sowjet-Russische politiek t.a.v. de Russische vazalstaten en de wester se mogendheden". Het blad voegt hieraan toe dat, alhoewel thans nog geen officiële mededeling hieromtrent zal worden gedaan, het „afgelasten van het voorgenomen bezoek van de minis ter-president aan RusTafid onder de huidig omstandigheden als vrijwel zeker kan worden beschouwd". „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 72. Tussen Aram en de officier des Kaliefs ontspint zich een hevig duel. Keer op keer drijft Aram zijn tegenstander voor zich uit met felle, korte slagen, maar steeds komt deze terug om op zijn beurt de jonge ridder in het nauw te brengen. Plotseling echter struikelt de Arabier over een lans, die dwars over de middenloop van het schip ligt. Meteen slaat Aram toe en tegelijkertijd treft de roeiriem van een der slaven de officier met volle kracht op de borst. Met een kreet van woede slaat de man ruggelings op het dek, voor de voeten van zijn soldaten, die als een geslagen troepje het gevecht gevolgd hebben. Snel treedt Aram naar voren en zet zijn vijand zijn zwaardpunt op de borst. „Laten uw krijgers zich overgeven", zegt hij dreigend, „en gebied dat ook de soldaten van de andere galei! Ik, Aram van Barranca, ben nu meester op deze schepen!" Het afgelopen jaar was op sportgebied voor Schouwen-Duiveland buitengewoon gunstig Op sportgebied was 1956 voor ons eiland een buitengewoon gunstig jaar. De voetballers kwamen enige malen in het veld tegen buitenland se gasten. Het vertegenwoordigend SD.K.B. twaalftal was in de gele genheid zijn krachten met 12-tallen van buiten ons eiland te meten. De atletiek liet een verrassend debuut zien. De wandelsportbeoefening be vindt zich nog steeds in stijgende lijn. Tafeltennis werd met veel ani mo beoefend. Voor het eerst werd met tennis weer in competitiever band uitgekomen, enz. enz. Wanneer wij de voetbal het eerst onder de loep nemen dan zien wij dat Zierikzee en Burgh zich in de resp. 3e en 4e klas K.NV.B. konden handhaven, zij het met moeite. Re- nesse wist voor de tweede maal be slag te leggen op de titel in de le klas C van de afd. Zeeland, maar het klopte ook nu tevergeefs op de deur der K.N.V.B. Brouwershaven werd kampioen in de 2e klas en promoveerde hierdoor een trapje hoger. MEVO kende een bijzonder productief seizoen, 107 doelpunten, maar werd toch geen kampioen. Het Nieuwerkerkse SINOTO werd kam pioen in de 2e klas van het zater dagvoetbal, waarna het onbegrijpe lijk van de kaart verdween. Bij de junioren legde Renesse beslag op de hoogste titel. Een viertal wedstrij den vond plaats tegen buitenlandse gasten. MEVO en Zierikzee kwa men tegen het Franse St. Hilaire in het veld, terwijl Burgh en Re- nesse tegen een Hongaars elftal speelden. Verder organiseerde ME VO nederlaagwedstrijden, waar GEMEENTERAAD BRUINISSE De heer D. van den Berg (Arb.) benoemd tot wethouder Vacature ontstaan in woonruimte-commissie Maandagmiddag 31 december '56 vergaderde de gemeenteraad van Bruinisse onder leiding van burge meester Michaëlis Voor de aanvang der vergadering herdacht deze nog maals de overleden wethouder W. van den Berg-Beekman in sobere bewoordingen. Ook het raadslid de heer Hoo- gerheijde herdacht het zo plotseling overlijden van wethouder van den Berg, die zoveel voor de gemeente betekende. Beide herdenkingen werden staande aangehoord, terwijl daarna in enige minuten stilte eveneens nog de nagedachtenis van de over ledene werd geëerd. Nadat de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, de heer A. Ju- melet Wz. in orde zijn bevonden, wordt tot diens toelating besloten en legt deze in handen van de voor zitter de vereiste eden af. Antwoordende op de woorden waarmee hij door de voorzitter wel kom wordt geheten, zegt deze dat hij overtuigd is niet in de schaduw van zijn voorganger te kunnen staan,maar hij hoopt in Gods kracht de taak die hem wacht te volbren gen. Verkiezing wethouder Daar de raad thans voltallig bij een is, wordt overgegaan tot ver kiezing van een wethouder in de vacature W. van den Berg-Beek man. Bij de eerste stemming ver krijgt de heer D. van den Berg (arb.) 3 stemmen en de heer L. J. Hoogerheijde (A.R.) eveneens 3 stemmen, terwijl 1 stem wordt uit gebracht op de heer A. Jumelet. De tweede vrije stemming heeft het zelfde resultaat, bij de eerste stem ming tussen de heren van den Berg en Hoogerheijde krijgen elk drie stemmen terwijl 1 stem blanco uit gebracht wordt. Ook de tweede her stemming, dit is dus de vierde keer dat er gestemd wordt, heeft het zelfde resultaat. Het lot beslist daarna ten gunste van de heer D. van den Berg (arb.), die deze be noeming aanneemt. De voorzitter heet de heer van den Berg welkom als wethouder en hoopt dat hij tot 1958 met hem zal kunnen samenwerken tot groei en bloei van de gemeente Bruinisse. De heer van den Berg zal trach ten wanneer het gemeentebelang dat eist zich boven de partijen te stellen, zoals ook zijn voorganger dat deed, ook hij zegt overtuigd te zijn, dat de open plaats die van den Berg achterliet moeilijk te vervul len is. Dit klemt te meer, daar hij als vertegenwoordiger van de Partij van de Arbeid een levensbeschou wing aanhangt die de niet tot die partij behorende raadsleden niet kennen en die men daarom veroor deelt Dit laatste is echter verkeerd. Spreker houdt zijn medeleden de gelijkenis van Christus voor, waar in een vader aan zijn twee zonen verzocht te gaan werken, de ene be loofde te gaan en ging niet, de an dere zeide niet te willen en ging toch. „Niet het lidmaatschap van een christelijke partij stempelt iemand tot een goed christen, noch is het uitgesloten, dat iemand als socialist de wil van Christus vol brengt", aldus spreker. Hij hoopt op zijn beurt door eendrachtige sa menwerking met de gehele raad veel goeds voor de gemeente te kunnen bereiken, al zullen me- nings-verschillen wegens verschil in levensbeschouwing zeker niet uit blijven. De voorzitter zegt dat nu de heer van den Berg als wethouder is ge kozen, deze moet bedanken als voorzitter van de woonruimtecom missie en als lid van de Sociale Dienst. In de woonruimtecommissie zal de vacature die aldus onstaat nu kunnen worden vervuld door iemand die de liberale beginselen is toegedaan, geen lid zijnde van de gemeenteraad. Wat bij vorige be noemingen voor leden van deze commissie uit het oog is verloren kan nu .worden hersteld, ook is vroeger al eens de suggestie geop perd een vrouwelijk lid van deze commissie te benoemen. De voor zitter nodigt de leden van de V.V.D. uit een voordracht te maken waar uit kan worden gekozen. Hoewel door de heer van Ves- sem een naam wordt genoemd be sluit men deze voordracht in een volgende vergadering ter tafel te brengen. Tot lid van de Sociale Dienst wordt hierna gekozen de heer A. Jumelet, het nieuw gekozen lid voor de C.H.U. Hierna gaat de raad over in be sloten zitting. Burgh met de hoogste eer ging strijken. Bij de seriewedstrijden in Zierikzee moest Renesse de beker aan Steenbergen afstaan. Voor de aanvang van het nieuwe seizoen wist Zierikzee door te dringen tot de 4e ronde van de KNVB-beker ivaar het toen door de le klasser Alliance werd gewipt. Bij de aan vang van het nieuwe seizoen zien wij dat steeds meer verenigingen de zo noodzakelijke aandacht aan de deelname van een juniorenelftal aan de competitie gaan schenken. Op een enkele uitzondering na baart de terreinmoeilijkheid nog vele zorgen. Te betreuren was het dat de afd. Zeeland een streep haal de door de streekcommissie, waar door de mogelijkheid voor jonge spelers om in contact te komen met eltallen van hun leeftijd van buiten 't eiland geheel verloren is gegaan. De S.D.K.B. sloot zich aan bij de K.N.K.B. Verder strekte het verte genwoordigend 12-tal zijn vleugels ook buiten ons eiland uit. Een drie tal leerzame wedstrijden werd ge speeld, nl. tegen „Swift", het ZKB- en Dordts 12-tal, Ondanks het min der gunstige weer kon de compe titie tot een goed einde worden ge bracht. Traditiegetrouw werd Burgh I weer kampioen in de le klas, zij het met meer tegenstand dan in de voorafgaande jaren, waardoor het verloop aantrekkelijker werd. SVOWK dat verleden jaar was ge degradeerd legde meteen beslag op d£_'ifel in de 2e klas, en daar het de promotie-degradatie wedstrijden tegen Brouwershaven tot een goed einde wist te brengen, kon men het verloren terrein weer heroveren. In de 3e klas A ging Zeemeeuwen II voor de tweede achtereenvolgende maal met de hoogste eer strijken. In de 3e klas B nam het Zierikzeese MEVO I voor de eerste maal deel aan de competitie, waar het meteen beslag legde op de titel en in pro motie-degradatie wedstrijd WIK versloeg, waardoor het in 1957 in de 2e klas zal uitkomen. De jaarlijkse seriewedstrijden vonden sinds la ge tijd weer eens te Zierikzee plaats waar Vnitas, met veel succes, voor de organisatie zorg droeg. In de le afd. A ging Zeemeeuwen met de eer strijken, in 1-B Anima, in 2-A MEVO en in 2-B WIK. Ten slotte gaf de heer A. Zwaanswijk te Zie rikzee en Burgh een trainingscur sus, welke door een groot aantal deelnemers werd gevolgd. De jonge atletiekvereniging „Del ta Sport" kwam in zijn eerste sei zoen verrassend goed voor de dag. Op tal van wedstrijden wisten de leden van deze vereniging op eer volle wijze te eindigen. Als klap op de vuurpijl slaagde men er bij de Zeeuwse kampioenschappen in op een negental titels beslag te leggen. De S.V.' „Zierikzee" wist beslag te leggen op het kampioenschap in de le klasse van de Zeeuwse Schaakbond waardoor het naar de 2 klas van de K.N.S.B. promoveerde De competitie van de Schouwen- Duivelandse tafeltennisbond kende .een gunstig verloop. Vasseur legde voor de tweede maal beslag op ta- feltennistitel van Schouwen-Duive land. Bij de Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen wisten de heren L.Stoutjesdijk en B. Lupgens be slag te leggen op de titel dubbel 3e en 4e klas. Verder werd door spe lers van de bond uitgekomen tegen een team van St. Hilaire, terwijl MEVO kortgeleden tegen de Hon garen van Burghsluis speelde. De wandelsport kende ook weer grote belangstelling. De zes tiende Schouwse wandeltocht en de Zierikzeese avondvierdaagse von den plaats met een recordaantal deelnemers(sters). Verder werden nog wandeltochten te Brouwersha ven, Renesse en Haamstede geor ganiseerd. Grote activiteit legde ook de Zie rikzeese hengelsportverenig. „Oos- ter Schelde" aan de dag door het organiseren van tal van wedstrij den. Na een lange onderbreking kwam de lawntenhisclub „Zierikzee" in competitieverband en wel in de vierde klasse Zuid IV van de K.N. T.B., waar het op de 2e plaats be slag wist te leggen. De turnvereniging „O.K.K." uit Goes gaf op uitnodiging van de s.v. „Zeemeeuwen" te Haamstede een uitstekend geslaagde turndemon- stratie. Verder werd te Haamstede een zweefvliegtuigdemonstratie gegeven wat een groot aantal bezoekers trok. De tengevolge hiervan opge richte Aeroclub te Haamstede gaat het echter tot nu toe niet voor de wind. De schietwedstrijden van de Kon. Ned. Jagersvereniging te Renesse oogstten veel bijval. Een groot aan tal kleiduiven moesten hierbij het loodje leggen. De M.C. „Sparta" beperkte zijn programma met het houden van oriënteringsritten, waarbij het weer nu niet bepaald meewerkte. Op het groene laken werden de diverse kampioenschappen vlot af gewerkt, waarbij echter geen bui tengewone prestaties werden gele verd. Ten slotte verenigden de voetbal scheidsrechters op ons eiland zich in een vereniging. Al met al was het een voorspoedig jaar voor onze sport op het eiland! KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijk bij Heusden: J. van Drenth, Ooltgensplaat; te Mid- wolda (Old.): vikaris J. J. P. Hu- tink,Lemmer: te Oudega en Kol- derwolde (toez.): vikaris P. de Rui ter, Warnsveld; te Groningen: P. J. de Bruijn, Kethel. Aangenomen naar Nijeveen (toez.); vikaris C. W. Schlingemann, Een rum (Gr.). Bedankt voor Oosterwolde Geld.) (toez.): J. H. Cirkel, Woudenberg. Tweetal te Ruinerwold-Koekange J. Banga, Vleuten-DeMeern en A. Griffioen, Zoutkamp. Beroepen te Heerenveen: Joh. C. Baumfalk, Oostwold (Old.); te St. Anna Parochie: A. Griffioen, Zout kamp. Bedankt voor Nieuwdorp: T. Lo pers, Nieuw Amsterdam. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Twijzel: kand. C. Bakker, Leerdam. Aangenomen naar Hengelo (O.): K. D. Gerber, Mariënberg. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Bussum: J. C. van Ravenswaay, Scheveningen; te To ronto (Canada, Free Chr. Geref. Church): J. Tamminga, Chatam (Canada), die dit beroep aannam. Bedankt voor Broek onder Ak- kerwoude: M. Drayer, Drachten. Ger. Gemeenten Aangenomen naar Genemuiden: C. Hegeman, Sioux Center (Iowa, Canada). Bedankt voor Ridderkerk en voor Werkendam: H. van Gilst, Dirks- land. FEUILLETON 55 Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK De weken daarna stroomden de orders binnen. De drie overgeble ven vertegenwoordigers bleken op eens verbazend actief geworden. En Tom grinnikte, toen hij de be stellingen bekeek. Hij had de eer ste week na het ontslag van drie vertegenwoordigers meer orders binnengekomen dan anders in een maand van alle vijf. Op de laatste meidag ontmoet Tom, als hij van zijn werk in het dorp terugkeert, De Graaf, zijn vroegere overbuurman. „Ha, buurman, hoe maak je het?" roept Tom uit, als hij zijn wagen heeft stilgezet. „Kerel, ik heb je in geen tijd gezien". Och", zegt De Graaf bedacht zaam, „zo'n gangetje. Als je geen winkel hebt, moet je zelf er op uit, hé, om wat te verdienen. Apropos, je konkurrent is weer verdwenen, hé?" „Ja, en ik heb goed nieuws voor je. Door de drukte van mijn nieu we werkkring is het helemaal door mijn hoofd gegaan. Als je wilt, kun je je oude zaak weer terugkrijgen, buurman. Het pand is op het ogen blik eigendom van de N V., waar van ik tijdelijk de leiding heb. Als je er interesse voor hebt ,Of ikman, wat dacht je nou? Als ik morgen terug kon gaan, deed ik het". „Nou? Wat belet je? Morgen is het de eerste. Stap in, dan kun je meteen de sleutels krijgen, en is woonhuis en winkel weer geheel tot je beschikking". De mond van de ander valt wa genwijd open. „Meen je het, buur man?" „Maaar kerel, wat dacht je dan? Stap in, dan zal ik je de sleutels geven. En als je het pand wilt ko pen, dan zal ik je pleitbezorger zijn" Die vrijdag stond er in de krant, dat De Graaf binnen enkele dagen zijn zaak weer zou heropenen. Dank zij Radiolux thans in een moderne winkel. Maar dit laatste stond er natuurlijk niet bij. HOOFDSTUK 17. De klap. In een jaar kan ontzettend veel gebeuren. Dat heeft Tom Boornber- ger in deze twaalf maanden, dat hij de leiding heeft over de N.V. Ma- trassenfabriek voorheen Peetoom, ervaren. Want er zijn nieuwe ma chines, die prima functioneren, en hij heeft het er op gewaagd de tip van de expert in praktijk te bren gen. Hij is begonnen met de fabri cage van schuimrubber matrassen De tijd vraagt nieuwe producten en ook een matrassenfabriek moet zich aanpassen. Dat is één van de pun ten, die in het nieuwe beleidspro gramma staan. Er is een afzonder lijke afdeling voor ingericht en en kele vaklieden aan het werk gesteld Nu het jaar bijna verstreken is, komt Tom tot de conclusie, dat de reorganisatie ook geen half jaar la ter had moeten beginnen. Er was een zee van moeilijkheden. Maar ze is nagenoeg weggeëbd. Nu, terwijl hij een terugblik slaat over alles, wat in deze twaalf maan den is verwerkt, dan kan hij zelf niet begrijpen, dat dit alles in dit korte tijdsbestek tot stand is ge komen.. Als het weer mei geworden is, trommelt Tom de aandeelhouders bij elkaar. Van Vliet heeft ook dit maal een rapport opgesteld omtrent de financiële stand van zaken. Het is lang niet zo lijvig als twaalf maanden tevoren, maar het heeft een veel optimistischer klank. Op de vergadering klinkt Tom's stem heel wat prettiger dan de eer ste maal, dat hij hier als voorzit ter sprak. Uit het rapport van de accountant blijkt klaar en duide lijk, dat er thans een gezonde ba sis is voor het bedrijf. Er zijn voor maanden orders in huis en Tom kan de heren de verheugende mede deling doen, dat er weer winst is gemaakt. Weliswaar zullen de he ren ook ditmaal geen uitkering krijgen, want daar zijn nog altijd een aantal schuldeisers, die een jaar uitstel van betaling hebben ver leend. De meesten hunner zullen thans kunnen worden betaald. De leveranciers van grondstoffen heb ben weer vertrouwen gekregen in de N.V., dank zij de energieke lei ding van haar tijdelijk beheerder en de meeste leveranties vinden op de oude condities plaats, dus niet meer onder rembours. De perso neelssterkte is thans groter dan een jaar tevoren. Bovendien heerst er een prettiger geest onder de arbei ders. Velen van de oude garde heb ben in de loop van dit jaar ingezien, dat de baas niet anders kon doen. En de drie vertegenwoordigers ver zorgen hun tuintjes alleen in de avonduren. Met andere woorden: ze werken een volle dagtaak en brengen hopen orders binnen. Ook dit drietal heeft al spoedig na de reorganisatie begrepen, dat er met de nieuwe baas niet valt te spot ten. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5