balm VRIJWEL GEHEEL SUMATRA AFGESCHEIDEN VAN CENTRAAL GEZAG Zierikzee I speelde spannende wedstrijd tegen Hongaren (3-3) KANTONGERECHT - ZIERIKZEE LAATSTE NIEUWS Brouwershaven: SANOSTOL De moderne mens sloopt zich Tentoonstelling „Uit koninklijk bezit': bracht veel op Geld bestemd voor vluchtelingen In mei van het vorige jaar opende H.M. Koningin Juliana in het Cen traal Museum te Utrecht de ten toonstelling „Uit koninklijk bezit". Oorspronkelijk lag het in de be doeling van de organisatoren, deze expositie tot 15 juli voor het pu bliek toegankelijk te stellen. De be langstelling was echter dermate groot, dat de sluitingsdatum tot 15 augustus werd verschoven. Dezer dagen hebben mgr. E. La- gerwey, voorzitter van het tentoon stellingscomité en mej. dr. M. Eli sabeth Houtzager, directrice van het Centraal Museum, op het Huis ten Bosch aan H.M. de Koningin een belangrijk bedrag, zijnde het batig saldo van deze tentoonstel ling, overhandigd. In overleg met Poging „Wereldburger 1" kwijt te raken no, Het ministerie van Justitie, de consul-generaal van de Verenigde Staten in Amsterdam en de K.L.M. stellen alles in het werk om de Amerikaanse autoriteiten te bewe gen Gary Davis, wereldburger no. één, in de Verenigde Staten toe te laten. Als alle onderhandelingen naar wens verlopen, zal hij van daag ons land verlaten. Intussen heeft een deputatie van de samenwerkende stichtingen voor federale wereldregering gepoogd Gary Davis te verlossen uit zijn ar restanten verblijf in het hoofdbu reau van politie te Amsterdam. Men heeft zich na een vergeefse gang naar het politiebureau, in ver binding gesteld met de chef van de vreemdelingenpolitie in de hoofd stad en hem gevraagd de wereld burger onder te laten brengen in het huis van vrienden. Dit verzoek werd geweigerd, omdat Gary Davis arrestant is van het ministerie van Justitie, en hier in Amsterdam slechts als gast verblijft. Jongetje viel uit trein Woensdagmiddag is 't achtjarige zoontje van de familie B uit Swal- men, dat met zijn vader in de trein Nijmegen-Venlo reisde, nabij Grub- benvorst uit de trein gevallen en gedood. De jongen heeft het portier van de wagon weten te openen, sloeg naar buiten en kwam met het hoofd tegen een seinpaal terecht. De politieke koers 1957 in Het lijkt er veel op, dat reeds vlak na de jaarwisseling in de we reldpolitiek zich verschijnselen voordoen, die een antwoord inhou den op de typische vraag van de oudejaarsdag: „wat zal 1957 ons brengen?" In Moskou zijn woorden gesproken, die.- om met de deur in huis te vallen - wijzen in de richting van een min of meer vol ledige terugkeer naar de Stalinis tische politiek. Kennelijk is het Kremlin geschrokken van de reac ties, die volgden op de nieuwe koers na het ergste Stalinisme in het verleden ingezet. Vooral de „nieuwe koers" bracht hoop voor de satellietlanden en bovendien al lerlei beweging achter het ijzeren gordijn, die slechts door ingrijpen van het Sowjet-leger op het nip pertje kon worden bedwongen. Nu men ook ginds de balans begint op te maken, blijkt het „onderste re geltje" van de nieuwe koers niet erg hoopgevend te zijn voor de Russische machthebbers en partij secretaris Chroesjtsjef heeft zich dan ook gehaast te verklaren, „dat wij allen Stalinisten zijn", als het gaat in de strijd tegen het imperia lisme. Erkend wordt thans nog wel dat Stalin fouten heeft gemaakt, maar er wordt tegen gewaarschuwd het Stalinistische kind met het bad water weg te gooien. De verwachting is dus gewettigd, dat in 1957 van Moskou uit een scherpe koers zal worden gezeild. Deze harde koers houdt natuurlijk bepaalde risico's in, maar zij is in ieder geval voor het westen duide lijker dan de kronkelingen, die het „glimlach-offensief" meebracht. Een groot deel van de westelijke politiek, inzonderheid de Ameri kaanse, zal dan ook afgestemd zijn op het behouden en zelfs versterken van kracht. In dit licht moet het jongste initiatief gezien worden van president Eisenhower. Zoveel im mers is wel duidelijk, dat Rusland zijn pogingen vastere voet in het midden-oosten te krijgen nog niet heeft opgegeven, nu het Egyptische vliegertje niet erg vlot omhoog wil de. Vandaar Eisenhower's verzoek om volmachten in te kunnen grij pen, Indien de omstandigheden zulks noodzakelijk maken. De reac tie op het verzoek tot een derge lijke machtiging, dat het Congres nog moet passeren, heeft begrijpe lijkerwijs een felle aanval van de Sowjet-p.ers ten gevolge gehad. De twee hierboven genoemde feiten intussen geven een denkbeeld van de politieke kleur, waarin 1957 zal komen te staan. Erg opwekkend is die kleur helaas niet, maar moge lijk heeft een zo duidelijk positie kiezen toch voordelen boven het marchanderen in het verleden, waaraan enige halfslachtigheid aan westelijke zijde niet geheel vreemd was. de Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp en het Hoge commissariaat voor vluchtelingen der Verenigde Naties, heeft H.M. goedgevonden deze som te besteden voor bejaarde vluchtelingen, die reeds enige jaren in Nederland asiel hebben gevonden. Op verzoek van de koningin heeft de Neder landse Federatie voor Vluchtelin genhulp zich met de uitvoering be last. Glazenwassers stortten in liftkoker Eén dode, twee gewonden Gistermiddag zijn in een licht- koker in het telecommunicatiege- bouw aan de N.Z. Voorburgwal in Amsterdam drie glazenwassers, die op verschillende afstand van elkaar op een 20 meter hoge ladder hun werkzaamheden verrichtten, naar beneden gestort en op een glazen bovenlicht terecht gekomen. De 29-jarige C. H. van E. was op slag dood. Zijn twee collega's, die beiden met verwondingen naar het Binnengasthuis werden vervoerd, konden later, na behandeld te zijn, naar huis terugkeren. Hoewel de politie gisteravond nog niet met zekerheid kon zegen wat de oorzaak van het ongeval is, ver moedde zij, dat toen de glazenwas sers op de hangende ladder ston den, zij getracht hebben met korte rukjes de ladder te verplaatsen, met het noodlottige gevolg. HET RIJKSMUSEUM Record in 1956: 746,892 bezoekers Het Rijksmuseum heeft in geen van zijn 71 bestaansjaren een zo groot aantal bezoekers geteld als in het afgelopen 1956, het jaar van de Rembrandt-tentoonstelling. In dit jaar zijn 746.892 personen de tourniquets gepasseerd. In 1955 was dit aantal 489.590. De museumdirectie stelt pogingen in het werk en hoopt er in te sla gen in het komende voorjaar een grote tentoonstelling te wijden aan de Nederlandse zeeheld Michiel Adriaenszoon de Ruyter die op 24 maart 1607 - dus 350 jaar geleden - te Vlissingen werd geboren. MEDEDELING Door een abuis ten P.T.T.-kan- tore is een deel van de voor Nieu- werkerk bestemde Oudejaarsnum- mers op de dag van verzending te^ recht gekomen in een postzak, die naar Roosendaal is gestuurd. Zo doende zat een veertigtal van onze abonné's in deze gemeente zonder krant. Wij delen hen mede, dat zulks geheel buiten onze schuld heeft kunnen plaats vinden. Directie N.V. Drukkerij v.h. Lakemnan Ochtman AGENDA Heden (donderdag) Geen opgaven ontvangen. Morgen (vrijdag) Zierikzee: Muziekschool, 8 uur, zangrecital door Maria Wanders. Pianobegeleiding de heer H. Stam. Café Pankow, duivententoonstel- ling (kampioenen van Schouwen- Duiveland), Ingezonden mededeling rUrTMiMiI'T De hulp aan Hongaren De girostanden waren vanmor gen: 777 f 4.332.092,47 en 9 99 f 4.205.588,29. Totaal f 8.537.680;76. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten NIEUWERKERK-OOSTERLAND beroepen ds. H. Rijksen te Vlaar- dingen. ROTTERDAM. In 1956 zijn in to taal 21.237 zeeschepen de haven van Rotterdam binnengekomen. Onder zeer grote belangstel ling is op de laatste dag van het jaar 1956 het stoffelijk overschot van prof. mr. dr. Roelof Kranen burg, oud-voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud lid van de Raad van State, op de begraafplaats Nieuw Eykenduinen ter aarde besteld. H.M. de Konin gin en Z.K.H. Prins Bernhard wer den vertegenwoordigd door dr. C. L. Patijn, kamerheer in buitenge wone dienst van de Koningin. De militaire rebellen op Sumatra hebben op vrijwel het gehele eiland dat het grootste en het rijkste van Indonesië is - de macht in han den, zo meldt Reuter uit Djakarta. Slechts in Medan en omgeving geldt het gezag van kolonel Ginting, die door de regering te Djakarta naar Midden- en Noord-Sumatra is gestuurd om de door kolonel Sim- bolong en kolonel Aimed Hoessein ontketende militaire opstand te on derdrukken. Een communiqué, gisteren gepu bliceerd door het Indonesische mi nisterie van Voorlichting, beves tigde wat al 24 uur tevoren bekend was geworden over erkenning van het gezag op Sumatra door de com mandanten der vier verschillende regimenten. Dit komt erop neer, dat slechts de commandant van het tweede re giment het gezag erkent van kolo nel Ginting. Het eerste, het derde en het vierde regiment weigeren Ginting's gezag te erkennen, maar het eerste en het derde blijven wel trouw aan de regering van Dja karta en de stafchef van het leger, Nasoetion. Reuter meldt verder nog uit Dja karta, dat de onstabiele politieke toestand, ondanks de gevaren op Sumatra, nog wel maanden kan aanhouden. Piet Kraak in het doel Voor de dinsdagmiddag (nieuw jaarsdag) in het sportpark „Ban- nink" tb Zierikzee gespeelde wed strijd tussen Zierikzee I en een elf tal samengesteld uit op het eiland vertoevende Hongaren bestond, on danks het ongunstige weer, enorme belangstelling. Rijen dik stonden de toeschouwers - onder wie zeer ve len van buiten Zierikzee - die heb ben kunnen genieten van een aar dige en vaak spannende wedstrijd, waarin de Hongaren technisch de meerderen waren, doch Zierikzee wei het meest aanvallend en ge vaarlijk. Het medespelen van doel man Piet Kraak gaf een bijzonder cachet aan deze ontmoeting, maar onze ex-nationale doelman heeft het niet druk gehad en weinig ge legenheid om zijn talenten te tonen, daar practisch geen enkel schot op zijn doel werd afgevuurd. De drie doelpunten, die de gasten scoorden, werden dan ook alle van dichtbij gescoord. Bij één er van ging de Zierikzee-doelman echter niet ge heel vrij uit. De eerste aanvallen waren voor de gasten, maar hun korte spel was een kolfje naar de hand van de Zierikzee-verdediging, die er dan ook wel raad mee wist. De Zierikzee-aanval bleek gevaar lijker en het was T. Simmers, die deze middag een uitstekende partij speelde, die zijn ploeg de leiding wist te geven (1-0). Nog voor de rust echter kwam de gelijkmaker toen doelman Kraak was uitgelo pen en de bal In het verlaten doel werd geplaatst (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust ging het spel aanvankelijk op en neer. Toen bij een Zierikzee-aanval de Boer binnen het strafschopgebied ten val werd gebracht en de scheidsrechter Zierikzee een straf schop toekende (overigens wel een zware straf). Na enige moeite kon van Aken deze nemen en onhoud baar voor de kleine Hongaarse doelman suisde het leder in de tou wen (2-1). De gasten gaven echter de moed niet op en kort daarop wisten zij opnieuw gelijk te nmken (2-2). Zierikzee kwam daarna weer meer in de aanval en het was Stoel, die op fraaie wijze zijn ploeg op nieuw aan de leiding bracht (3-2). Ondanks verschillende pogingen van de Hongaren bleef deze stand lange tijd gehandhaafd en zag het er soms naar uit dat Zierikzee zijn voorsprong zou vergroten, tot pl.m. 10 minuten voor tijd uit een harde schuiver de gelijkmaker werd ge scoord (3-3). Beide elftallen werk ten hierna nog hard voor het win nende doelpunt, waarbij het soms wel eens fors toeging, maar gedoel punt werd er niet meer, zodat het einde kwam met een puntenverde ling, wat de verhouding goed weer geeft. Zoals bekend was de op brengst van deze wedstrijd bestemd voor aankoop van sportmaterinal voor de Hongaren, waarvoor een flink bedrag kon worden afgedra gen. Vader weerhield kiiid Beatrixschool te Zierikzee te bezoeken Kalveren liepen in volkstuintjes H. W., koopman in roerende goe deren te Zierikzee, had zich giste ren voor het kantongerecht te ver antwoorden wegens overtreding van de leerplichtwet. Hij had er niet voor gezorgd dat zijn zoon, leerling aan de Beatrixschool voor buitengewoon lager onderwijs te Zierikzee, regelmatig die school be zocht. Als verweer hiervoor zei verd. dat het hoofd der school, de heer R., zijn zoontje meermalen zou hebben afgerammeld. Bovendien zou deze tegen de jongen gezegd hebben: „je zoekt maar een school tje voor jezelf". W. erkende dat hij zijn kind bewust had thuisgehou den. Het hoofd der school legde ter zitting een verklaring af, waarin hij o.m. zei dat hij de jongen niet had aangeraakt en dat de beschul digingen volkomen vergissingen waren. Men kreeg eerder de indruk dat vader W. de jongen had thuis gehouden voor allerlei werk. De of ficier noemde het thuis houden zon der reden een ernstige overtreding ZIERIKZEE De ijsbaan wordt volgepompt Vanmorgen is een aanvang ge maakt met het volpompen van de ijsbaan, in afwachting van de komst van vorst Thialf. Het blank zetten geschiedt met een motor- pomp en de baan staat reeds half blank. Naar wij vernemen blijft het water in de uitgegraven kom uitstekend staan. VISSERIJBERICHTEN De mosselvisserü in 1956 Voor de mosselvisserij als voor naamste tak van bestaan, was 1956 niet zo gunstig als zijn voorgangers. De strenge vorst legde in de maand februari de verzending lam, het nieuwe seizoen 1956-'57 kwam voor de meeste kwekers slechts aarze lend op gang en al is de verzending over het algemeen bevredigend, is zij in individuele gevallen bepaald slecht. De voornaamste oorzaak is wel het ontbreken van voldoende mosselen op de percelen in Zeeland. Storm en slechte groei deden ook schade op de percelen in de Wad denzee. De in nood verkerende bergbeklimmers Twee hefschroefvliegtuigen zijn donderdagochtend, toen de weers omstandigheden verbeterd bleken te zijn, opgestegen om te trachten de twee studenten die op de Mont Blanc in nood verkeren, te redden. en requireerde f 40 of 8 d. De kan tonrechter mr. Moolenburgh hield rekening met de omstandigheden en de samenstelling van het gezin van verd., zodat W. er tenslotte afkwam met f 15, te vervangen door 6 da gen hechtenis. Vervolgens stond terecht de land bouwer J. W. v. d. V. uit Zierikzee. Deze had enkele kalveren laten lo pen in volkstuintjes van verschil lende personen, althans nagelaten maatregelen te nemen om dit te voorkomen. Evenwel had hij de schade reeds vergoed, behalve aan J. A. D., die als beledigde partij ter zitting aanwezig was. Deze had nl. f 15 in rekening gebracht voor zijn vertrapte bloem- en spruitkolen en dat vond v. d. V. te veel. Mr. Moo lenburgh zorgde er echter voor dat de heren het eens werden en be paalde de schade op f 10, waarmee beide heren genoegen namen. De officier requireerde een geldboete van f 10 of 2 dagen plus toewijzing van f 10 aan D. Mr. Moolenburgh maakte hiervan tenslotte f 6 of 3 dagen en een tientje door v. d. V. aan D. te betalen. Dezelfde v d. V. had zich vervol gens te verantwoorden wegens overtreding van de distelverorde ning. Het verweer van verd.: „ik heb het land 3 maal schoonge maakt" hielp hem weinig. De offi cier requireerde f 15 of 3 dagen. Het vonnis luidde: f 10 of 5 dagen. Tijdens de zitting bleek verder, dat men voor allerlei redenen ter verantwoording kan worden geroe pen. Zelfs voor een zwakke blaas. Dat ondervond J. H., los werkman te Noordgouwe, die op 13 oktober van het afgelopen jaar, binnen de bebouwde kom van Zierikzee een handeling had gepleegd, die door gaans bedektelijk pleegt te geschie den. Overtuigend was de belofte van H. het nooit meer te zullen doen. Bovendien verklaarde H dat hij voor zijn lastige kwaal de dok ter had geraadpleegd De officier oordeelde mild, nl. f 2 of 1 dag. De kantonrechter deed hiervan nog iets af, zodat het H. tenslotte f 1 kostte, hetgeen ter zitting werd .vereffend. In de aangehouden zaak tegen P. J. M. V. was het nog steeds niet duidelijk geworden wie de chauf feur was geweest van de vracht wagen die in de nacht van 5 juli te Dreischor enkele palen had geramd. Ook niet na een verklaring van de getuige J. J. H. te Dreischor. Zo doende werd V- aansprakelijk ge steld, als werkgever van de onbe kende wildeman. Door onbekenden evenwel was de schade (via de po litie) vergoed In zijn requisitoir drong mr. Schenkenberg er op aan dat de auto's in het vervolg achter slot worden opgeborgen. De eis luidde vervolgens f 20 of 4 dagen. De kantonrechter maakte hiervan f 12,50 of 5 dagen. Verwachting tot vrijdagavond: Onbestendig Aanvankelijk opklaringen maal later van het westen uit opnieuw regen; matige tot krachtige wind tussen west en zuid; weinig ver andering in temperatuur. 4 jan. Zon op 8.50, onder 16.44. Maan op 10.03, onder 20.44. Eerste kwartier: 9 jan. te 8.06. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: ^4 jan. 5.17 v.m. 17.39 n.m. 4 jan. 4.47 v.m. 16.58 n.m. Doodtij: 11 en 25 januari. Springtij: 18 januari. HET WEEKOVERZICHT Nadat woensdagavond tijdens op klaringen de temperaturen hier en daar nog tot nul graden daalden, liep het kwik daarna tot 5 6 graden op. Dit hing samen met een oceaanfront, dat zonder noemens waardige regen ons land passeerde. Boven Schotland arriveerde een in betekenis afnemende depressie. Op de oceaan komt daarentegen een in activiteit toenemende depressie voor, die met grote snelheid naar het zeegebied tussen IJsland en Groenland koerst en zich daar met andere storingen tot een zeer diepe stormdepressie zal verenigen. Het weer in ons land zal morgen worden bepaald door een over de Britse eilanden naderbij komende rug van hoge luchtdruk. De wind zal daardoor naar westelijke rich tingen draaien en betrekkelijk zachte lucht aanvoeren, waarin op klaringen voorkomen en de tempe raturen boven normaal zullen zijn. Regen van enige betekenis is niet waarschijnlijk. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbnnwvdling der Z.H.E. Zierikzee Veiling van 2 januari Rode kool f 15, breekpeen II f 4, stekuien f 6-7, prei f 30-31, spruiten f 73-74, per 100 kg. B. A. Lukas f 25-33, Gron. Kroon f 6-18, Lomb. Caville f 7-20, Jo nathan f 14-28, Goudreinetten f 27- 34, per 100 kg. Ingezonden mededeling (Wt, Mee j Ook deze maand - elke dag - Geef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer het héérlijke leverzraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers Wal kalmer aan in 1957 De ernstigste kwaal van deze tijd Een van de klachten, die men te genwoordig het meest hoort, is dat men zich zo moe voelt, zo ver schrikkelijk moe. Komt men bij de dokter, dan zal deze-veelal geen or ganische afwijkingen kunnen vin den, de patiënt is niet wezenlijk ziek, doch „overwerkt" zoals men dat noemt. Men hoort deze klachten veel van hoofdarbeiders, de mensen die de gehele dag hersenwerk verrichten en van huisvrouwen. Het typische van het verschijnsel is, dat deze mensen meestal niet vermoeid zijn door normale lichamelijke inspan ning, zoals dit het geval is bij de handarbeider. Hun moeilijkheden vinden hun oorzaak in een geheel andere vorm van vermoeidheid. De arbeider met het hoofd en de huis vrouw houden zich ook gedurende de perioden van rust met hun pro blemen bezig, waardoor zij niet vol doende ontspanning krijgen Gees telijk zijn zij constant actief. Dik wijls trachten zij hun vermoeidheid te verdrijven met sterke koffie, ni cotine en wat al niet meer. Het gun stig effect is slechts van voorbij gaande aard en de reactie is een grotere vermoeidheid. Het gevolg kan dan dikwijls een zenuwinstor ting of een ziekte zijenn, waaraan de vermoeidheid indirect schuld heeft. Deze kwaal is een typisch ver schijnsel van onze tijd. Het hoge tempo sleept v^len met zich mee. Zij menen, dat zij geen tijd voor rust hebben omdat ze tot over de oren in het werk zitten. In veel ge vallen is dit slechts een kwestie van inbeelding, als gevolg van het tijds- t'empo, waarmede het levensritme gelijke tred wil houden. Wat te doen Wanneer men zich zo „verschrik kelijk moe" voelt, doet men er goed aan de dokter eens te raadplegen en niet tot het uiterste te wachten. Blijkt, dat de vermoeidheid niet 't gevolg is van een sluimerende ziekte, dan weet men, dat de oor zaak ligt in uw levens- en werk wijze. Men zal het dan wat kalmer aan moeten doen. Doch velen menen dat dit in verband met hun werk niet mogelijk is. Dat is inbeelding, want wanneer de betreffende persoon werkelijk ziek zou worden en het bed zou moeten houden, moet er toch een oplossing gevonden wor den. Dus beter nu wat kalmer aan, dan later voor geruime tijd uit de circulatie. In eerste instantie doet men er goed aan, de te verrichten werk zaamheden eens onder de loupe te nemen en te zien of er niet met meer systeem gewerkt kan worden, dus efficiënter. Dat zal reeds een aanmerkelijke besparing van tijd geven in veel gevallen Voorts moet men niet trachten het lichaam te activeren door het tot zich nemen van allerlei vergiften- Rook en drink wat minder. Een uiltje knappen Er is geen beter geneesmiddel dan slaap, dus ga tijdig naar bed en zorg er voor, dat u voldoende nacht rust krijgt. Gebrek aan het laatste is dikwijls ook een oorzaak van het zich vermoeid gevoelen, want de moderne mens, die de gehele dag hard gewerkt heeft, wil van zijn avond dikwijls zo lang mogelijk ge nieten en buit de tijd uit, met als gevolg regelmatig laat naar bed gaan. Wist u dat een kort dutje van slechts enkele minuten u dikwijls meer verfrist dan een lange slaap? Wanneer u na het eten even een ogenblikje over hebt, strek u dan eens lekker uit op een divan of bank en tracht even een kort uiltje te knappen. Maar zorg er dan voor, dat uw geest zich geheel ontspant, dus drijf alle problemen weg en denk aan iets prettigs. De moderne mens sloopt zich Het is droevig het te moeten con stateren, maar een groot deel van de moderne mensen is druk bezig zich te slopen, door een volkomen verkeerde levenswijze. In hun po gen hun levensritme aan te pas sen aan het tempo van de moderne tijd, het nemen van onvoldoende rust en het zich vergiftigen met al lerlei narcotica, brengt het tegen woordige geslacht zijn lichaam tot de rand van de afgrond, niet be seffend, dat de gevolgen er van al zijn gezwoeg en gejakker nutteloos hebben gemaakt. Wanneer men hard werkt en ploetert om resultaten te bereiken, moet men steeds voor ogen houden, dat dit alles slechts nut heeft, wan neer men ook van deze resultaten in gezondheid kan genieten. Hoe droevig is het niet, wanneer men zijn bouwwerk ziet instorten, door dal men niet tot verder werken in staat is. En dit heeft men in eigen hand. Sloop uzelf niet! (Nadruk verboden).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2