FOTO-FLITSEN 1956 SCHOUWEN- DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 31 DECEMBER 1956 No. 18080 Linksboven: Juist bij het scheiden van de maand januari voer bij zeer laag water de provinciale boot omhoog in de haven van Zierïkzee. Het lage water duidde reeds op oostenwind, voorspel van een late, maar zeer strenge vorstperiode. Middenhoven: Inderdaad een winters beeld beheerste Nederland en een groot deel van Europa in de koudste febru- arimaand sinds jaren. Zierikzee werd een wit sprookje en hier - zo goed als elders op het eiland - was de ijspret niet van de lucht. Rechts boven: Groot en uitbundig was het feest te Dreischor op 18 maart, toen opa Kip zijn 105e jaardag mocht vieren. Rechts: Op 19 april werd te Oosterland het fraaie, geheel gerestaureerde en modern inge richte raadhuis in gebruik genomen. Hiernaast links: Op 11 mei werd het zilveren jubileum van de Zierikzeese brandweer op luister rijke wijze gevierd. Hiernaast rechts: Zierikzee beleefde het grootse inhuldigingsfeest van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester op vrijdag 18 mei. De burgemeester en zijn echtgenote maakten een joyeuze entree in de feestelijk versierde stad. Hierboven: Renesse was in zijn nopjes met het fraaie dorpshuis, dat na moeizaam voorbereidend werk, op 2 juni in gebruik kon worden ge nomen. Rechts: Een prettige sensatie vormde op 10 september het optreden te Bruinisse van de Gorsselse boerendansers, een folkloristische groep, die veel succes oogstte. Links: Medio september werd het 200-jarig bestaan van de restauratie der Evangelisch Lutherse kerk in een bijzondere dienst herdacht. Hieronder: 20 november heeft bur gemeester Dijckmeester de officiële opening verricht van het nieuwe gebouw voor de telefoonautomatisering in de Meelstraat te Zierikzee. Dat geschiedde door het doorknippen van twee voor de deur gespannen draden. Links: Dit is de Bretonse boer Jeusselin, die uit handen van burge meester Dijckmeester de wisselbeker der gemeente Zierikzee in ont vangst mocht nemen voor het beste rund, tijdens de „foire" in de stad van de „jumelage" St. Hilaire du Harcouêt. Hieronder: Het was de Engelsman mr. Sandison, vertegenwoordiger van het hoofdkwartier der Wereld Veteranen Federatie te Parijs, die in aanwezigheid van o.m. de Commissaris der Koningin het W.V.F.-embleem onthulde, aangebracht op één der hekpalen van de boerderij van de heer J. Boot te Duiven- dijke. Na die onthulling poseerden de aanwezigen gewillig voor het hek van de boerderij. Rechts: Een aantal Brouwershavense bejaarden kreeg een goede behuizing in het complex woningen aan het Boston plein, waarvan deze foto een beeld geeft. Hieronder: Zaterdag 17 november heeft de voorzitter van de Prov. Vereniging „Het Groene Kruis", Jhr. R. J. H. Q. Röell, het nieuwe Groene Kruis-gebouw te Ouwerkerk officieel geopend. De gemeente kreeg hiermee zijn eigen medisch sociaal centrum. (Eigen foto's).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 13