GREEP UIT DE PLATENDOOS 1956 r ZIEKLKZEES CHE NIEUWSBODE maaitoag 11 december 195s wo. istre» Linksboven: Het vervoer werd door de vorst ernstig belemmerd. De Biesbosch toas geheel geïsoleerd. Een echtpaar dat een uitstapje maakte naar de „buitenwereld" moest om thuis te komen een spannende tocht maken over de met ijsschotsen bedekte wateren. Midden: Hoe het winterde in februari 1956. De be roemde promenade langs het meer van Cenève was overdekt met grillige beeldhouwwerken van ijs, ge wrocht door de ijskoude adem van Koning Winter. Rechtsboven: Voor het eerst in zijn 118-jarige ge schiedenis kreeg Art is te Amsterdam, dank zij een schenking van de Belgische regering, een okapi in zijn collectie. Alle vorige pogingen een okapi naar Nederland te brengen waren mislukt. Hierboven: Libanese familie zoekt voor de puinhopen van wat eens haar huisje was naar wat huisraad wat nog te gebruiken is. Twintig dorpen in de Libanon werden in maart getroffen door zware aardbevingen en verwoest, 130 personen kwamen daarbij om het leven. Hierboven: Luchtfoto van de sluiting het het laatste gat in de meerdijk diefde nieuwe polder Oostelijk Fle voland zal omsluiten. De dichting van de dijk geschiedde donderdagmiddag 13 september om ruim 8 minu ten over één. Hieronder links: De Ronde van Frankrijk bereikte dit jaar haar 200.000e kilometer in de rit Namen-Rijsel bij het doorrijden van Cusoing NordOp deze foto zien we de Franse veldwachter die met krijt de lijn van de 200.000e kilometer aangeeft. Hieronder: „De held van Boedapest" vertelt" In de strijd om de door de Russische troepen bezette Kïlian-kazerne in Boedapest werden de Hongaarse op standeling entroepen aangevoerd door kolonel Pal Maleter, die zich tijdens de strijd zo dapper gedroeg, dat hy de bijnaam „de held van Boedapest" kreeg. Hiernaast: In mei hebben deskun digen van het Nederlandse leger proeven genomen met een nieuw model jeep in het Hollands Diep. Door een speciaal aangebrachte lucht-inlaat en een hoog uitmon dende uitlaat is de jeep geschikt gemaakt voor het rijden onder wa ter. Hieronder links: Mevrouw Bouman ten paleize. - Donderdag 18 oktober ontvingen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard de heer en mevrouw Bouman op het paleis Soestdijk in audiëntie. Tevens heeft H.M. de Koningin de versierselen van Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw aan mevr. M. S. Bouman-van den Berg overhandigd. Hierboven: H.K.H. prinses Beatrix en prinses Margriet komen op de fiets aan bij het Baarns lyceum. Kunt U zich een foto van hen voor stellen, die nog „Nederlandser" is?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 11