Noodkreet stijgt op van nog niet op waterleidingnet aangesloten bedrijven STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE Kring Schouwen-Duiveland Z.L.M. Kringbestuur zal aandringen op noodmaatregel Z1EBIKZEE Jaarwisselingsbijeen komst Vrouwenbond P. v. d. A. Op donderdag 20 december hield de vrouwenbond van de P.v.d.A. haar jaarwisselingsavond in de bo venzaal van het „Huis van Nassau". De voorzitster, mevr. v. d. Berge- sprak een woord van welkom tot een volledig bezette zaal, en in het bijzonder tot de spreekster van deze avond, mevr. Tellegen-Veldstra uit Maarssen, lid van de Tweede Ka mer, en de groepen van buiten Zierikzee. In haar terugblik op het afgelo pen jaar herinnerde zij aan de voor onze partij zo gunstige uitslag der verkiezingen en aan de toestand zoals die na 4 november in Hon garije is ontstaan. Mevr. Knuist droeg daarna een drietal voor deze avond toepasse lijke gedichten voor, waarna het dameskoor enige liederen ten ge hore bracht onder leiding van mevr. v. d. Broek. Vervolgens werd met grote aandacht geluisterd naar de spreekster van deze avond, mevr. Tellegen. Zij wierp een blik terug in de ge schiedenis der mensheid en consta teerde dat de mens nog maar wei nig rust heeft gekend. Steeds weer wordt de ene bevolkingsgroep, in groot of klein verband, door de an dere vervolgd, opgejaagd en ver dreven, in de strijd om de macht in de wereld. Altijd zijn er kinderen geweest die de geborgenheid mis ten die nodig was om op te groei en tot evenwichtige mannen en vrouwen. En juist dit is zo nodig voor de vorming van de mens. Om hierin verbetering te brengen is het nodig dat de mensen inplaats van elkaar te bestrijden, elkaar le ren begrijpen en waarderen, zodat men, uitgaande van dit begrip voor elkaar, samen een toekomst op kan bouwen waarin de woorden: „Vrede op aarde" die deze dagen weer veel gezongen zullen worden, eindelijk werkelijkheid zullen zijn. Na de pauze, waarin een kopje koffie werd aangeboden, werd een gezellig programma afgewerkt met declamatie, zang, schetsjes enz. Om half twaalf sloot de voorzit ster deze geslaagde avond. Rofoël, schepper van zuivere schoonheid Lezingen-serie Z.V.U. afgesloten Vrijdagavond heeft de heer Th. J. Laagland zijn serie lezingen over grote schilders der Renaissance (voor de Z.V.U. gehouden in de aula van het lyceum) besloten met een causerie over Rafaël, een der v.oltooiers die elke grote kunstpe riode voortbrengt. Rafaël was in zijn dagen de meest populaire van de drie groten. Hij had niets van de geheimzinnig heid van Leonardo en niet de som bere grootsheid van Michelangelo's figuren. Uit Rafaël's werk straalt een zuivere schoonheid. Een schoonheid die in deze tijd echter voor problemen stelt: het is moei lijk om alleen aan schoonheid ge noeg te hebben. Vooral van religi euze werken wordt dikwijls meer gevraagd dan schoonheid alleen. Leonardo en Michelangelo ston den eenzaam in het leven. Rafaël was er dichterbij. Hij stond in het rijke Rome onder Julius 11 en Leo X. Rafaël is opgegroeid met de klare compositie van de Umbrische school van Piero della Francesca en Perugino. Hij werd geboren in 1483 als -zoon van de middelmatige schilder Giovanni Sariti te Urbino. In 1504 kwam hij in Florence waar hij zelfstandig werkte, na in de leer te zijn geweest bij Perugino in Perugia. Naar Rome geroepen kreeg hij in 1508 opdracht voor muurschilderingen in enige kamers van het Vaticaan. Met de eerste, de Stanza della Segnatura is zijn roem gevestigd. Ook als bouw meester had hij gaven, voorts was Rafaël leider van verschillende op gravingen. Tot zijn bekendste werken horen zijn talrijke Madonna's. De meeste daarvan geven Maria als een be koorlijke jonge moeder, meer dan als de Moeder Gods. De aantrekke lijkste zijn bv. de Madonna del Cardellino en de Belle Jardinière. Deze laatste gezeten in een land schap met de kleine Jezus en Jo hannes spelende aan haar schoot. Prachtig zijn ook Rafaël's portret ten, waarvan de heer Laagland o.m. toonde Castiglione. Het grootst was Rafaël echter in zijn fresco's die hij maakte in de Stan za della Segnatura, waar we o.a. vinden de fresco's bekend onder de naam van de Disputa (De Theo logie) en de School van Athene (de Philosophie). In de tweede Stanza vinden we o.a. het beroemd nacht stuk „De bevrijding van Petrus". Tot Rafaël's laatste werken beho ren de prachtige cartons voor de wandtapijten ln de Sixtijnse ka pel. Gekomen aan het einde van deze serie interessante lezingen sprak dr. J. J. Westendorp Boerma een dankwoord tot de heer Laagland, waarin hij zich afvroeg wat wel het meest bewonderd was in spre ker: diens grote kennis, de eigen verwerking hiervan, de interpre tatie of de keuze van de lichtbeel den. Eén ding betreurde dr. Boer ma: dat niet meer mensen hiervan hadden genoten. Met nogmaals een woord van hartelijke dank kwam het einde van deze vierde genot volle avond. U.V.V. verzorgde kerstfeest voor bejaarden Een zeer intiem en gezellig Kerst feest heeft een groep dames van de U.V.V.-afdeling verzorgd voor de bejaarden. De feestelijk aangeklede zaal van het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw vormde de achter grond voor een programma, waar van de talrijke bejaarden zichtbaar genoten. Na een welkomstwoord van de presidente mevr. Lugt-van Heioma werd gezamenlijk' een Kerstlied gezongen, waarna ook de U.V.V.-dames zelf enkele Kerstlie deren ten gehore brachten. Een ver dere vokale noot werd verzorgd door een koortje, samengesteld uit leerlingen van de Landbouwhuis- houdschool. Het koortje stond on der leiding van de heer Jac. M. Luykenaar, die zelf de piano be speelde. Opvallend was de goede keus der liederen, waaronder ver schillende weinig bekende. In de pauze werd een (veredeld soort) chocolademelk geschonken en wer den versnaperingen rondgediend. Een belangrijk aandeel in het wel slagen van de avond had verder de heer D. C. A. Lugt, die o.m. voorlas het Kerstverhaal: „De boom die niet versierd werd", van Christo pher Morley, enkele gedichten van J. H. Leopold, en het verhaal „De doek van het Kerstkind" van C. Wilkeshuis. Op de hem eigen be schaafde wijze, wist de heer Lugt de bejaarden met deze verhalen te boeien. De bejaarden hadden een onvergetelijke middag. RENESSE Kerstviering Plattelandsvrouwenbond afd. Noordwelle In de stemmig versierde en ver lichte grote zaal van het Dorpshuis hield de afd. Noordwelle en om streken van de Plattelandsvrou wenbond een Kerstbijeenkomst. De presidente mevr. Elenbaas-Kik sprak een welkom tot de leden en de Ned. Herv. meisjesclub „Jong Renesse". Het oud-lid mevr. Nik- kel-Boogert zond een Kerstgroet uit Amerika, die werd voorgelezen. Evenals een schrijven van de door ziekte verhinderde mevr. Dalebout- Koster. Onder leiding van mevr. van Liere-Hoogland werd daarna een prima verzorgd Kerstprogram ma afgewerkt. Na samenzang de- klameerde mevr. Hart-v. d. Nood het gedicht „Advent", waarna me vrouw Voerman enkele nummers op de fluit speelde. „Kerstfeest" werd gedeklameerd door mevr. Ho- genboom-Dalebout. Mevr. v. Liere las een Kerstverhaal. De meisjes club voerde „Het kleine Kerstspel" op, dat uitstekend uit de doeken kwam. Enkele medewerksters ont vingen uit handen van de presiden te een klein presentje. DREISCHOR Oude jaarscollectie Ned. Herv. Kerk Huis aan huis is een folder met een collectezakje voor de Oude jaarsavondcollecte der Ned. Herv. kerk bezorgd. Waar het hier een belangrijke zaak betreft, wordt dringend verzocht deze collecte mild te gedenken. De zakjes kun nen worden ingeleverd in de kerk dienst op Oudejaarsavond of wor den afgegeven bij kerkeraadsleden. Bewoners van de polder kunnen hun zakjes medegeven aan de heer J. Padmos. Gehoopt en vertrouwd wordt dat Dreischor weer goed voor de dag zal komen. De oogstcollecte met meer dan f 1000 bewijst wel wat mogelijk is. SIRJANSLAND Kerstgave aan de zieken Traditiegetrouw werd door de vrouwenvereniging een Kerstgroet gebracht aan zieken en invalide ouden van dagen. Dit gebeurde in de vorm van het aanbieden van fruit. In totaal werd een achttal zieken bedacht. Deze attentie werd door de betrokkenen ten zeerste gewaardeerd. BRUINISSE Bruse vissersvloot had veel pech Woensdag 19 december was voor de mosselkwekersvloot van Brui- nisse wel een zwarte dag. Gebeur de er in de vroege morgen het on geluk met de Bru 45, dat wij reeds hebben vermeld, ook later op de dag hadden meerdere schepen aan varingen van minder ernstige aard, waardoor beschadigingen ontston den. De Bru 23, van de firma Gebrs. Jumelet, voer als gevolg van de mist in Utrecht een verkeerde rich ting en kwam in botsing met een muur terwijl het schip van achteren werd geraakt door een achterop komend vaartuig, de Bru 9 van de firma De Waal-Krijger voer op een staaldraad van de pont bij Krim pen aan de Lek, waardoor deze draad afknapte en ook de Bru 3 van de firma wed. A. Jumelet-Vij- verberg kwam in onzachte aanra king met een ander schip. Alle mosselvaartuigen waren op de thuisreis en geladen met mosselen en een geladen mosselschip blijft niet graag liggen, ook als is het mis tig. Gelukkig waren de beschadi gingen niet groot, een ijzeren schip kan gelukkig nogal tegen een stootje. Alleen het ongeluk met de Bru 45 had tot gevolg dat de boeg werd ingedrukt en het schip naar de werf moet om gerepareerd te worden. Het treurige feit dat nog vele boerderijen in het herverkavelings- gebied verstoken zijn van waterlei ding, is aan zeer scherpe critiek onderworpen geweest op de vrij dagmiddag in de Graanbeurs te Zierikzee gehouden algemene le denvergadering van de Kring Schouwen-Duiveland van de Z.L. M, onder voorzitterschap van de heer A. M. Geluk. Klachten werden vernomen die een schril licht werpen op de bij zonder grote moeilijkheden waar mede de landbouwers hebben te kampen, die met tankwagen en emmer het vee moeten drenken en nog steeds vruchteloos uitzien naar aansluiting op het waterleidingnet, hoewel zij vóór de ramp in het be zit waren van het voor de boerderij beslist onmisbare leidingwater. In zijn openingswoord sprak de voorzitter over deze kwestie in krasse termen. Spr. noemde de toe stand volkomen onhoudbaar. Het is spr. gebleken dat de maatschappij de aansluitingen niet kan financie ren. Het bestuur van de Z.L.M. staat op de bres voor dit belang voor de leden, evenals het dat heeft gedaan op het punt van de aan sluitingen op het elektrische net. Ook de Gezondheidsdienst acht om hygiënische redenen aansluiting dringend nodig. De maatschappe lijke werksters zijn verontwaar digd. Steeds meer groeit de over tuiging, aldus de voorzitter, dat de kwestie van de aansluitingen in den Haag wordt beschouwd en behan deld als een routinezaak, maar men heeft geen voorstelling van de el lende die dit voor de mensen hier met zich meebrengt. Over deze kwestie was een schrij ven ingekomen van de heer C. van den Hoek, die een beeld schetste van de gang van zaken op de boer derij die van water verstoken is. Aangedrongen werd het probleem van de financiering drinkwater voorziening urgent te stellen. Schrijnend relaas De stem van de niet-aangeslote- nen werd verder vertolkt door me vrouw Kik te Nieuwerkerk, die een schrijnend relaas vertelde van de zorgen en moeilijkheden die ont staan door gebrek aan water. De kinderen werden ziek door geïnfec teerd water uit een regenbak. Ver schillende verenigingen en instan ties staan pal achter het streven naar spoedige aansluiting, o.m. de Stichting „Nieuw Schouwen-Duive land", het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening, de inspec- trice van de Gezondheidszorg, enz. Spreeksters deelde mede op vele bijeenkomsten propaganda te ma ken voor het goede doel en vroeg de volle medewerking van de ver gadering. De toestand is uiterst dringend, aldus mevr. Kik. De voorzitter gaf de vergadering daarop de verzekering dat niets zal worden nagelaten om het gestelde doel te bereiken. De Herverkave ling schijnt zich te verschuilen ach ter het feit dat er nog geen begro ting is voor de aansluiting in de on rendabele gebieden. De actie zal daarheen worden geleid, dat de commissie van toezicht - vooruit lopende op een beslissing - zal be werkt worden onmiddellijk over te' gaan tot aanleg. Tot dusverre houdt de commissie van toezicht het been strak, omdat er nog geen begroting is. Een adres zal uitgaan aan de Herverkave lingscommissie, waarin om een noodregeling wordt gevraagd, zo dat de ergste gevallen uit de nood kunnen worden geholpen. Al zal alles worden gedaan wat mogelijk is, toch zal het nog moei lijk zijn de noodmaatregel er uit te slepen, aldus de voorzitter, die tot slot herinnerde aan de belofte van KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Edam (bijz. werk zaamheden, toez.): M. J. van Wijck, Zonnemaire. Konijnen slachten tijdens kerstdagen De Ned. Vereniging tot Bescher ming van Dieren doet een beroep op alle Nederlanders om tijdens de Kerstdagen niet zelf tot het slach ten van konijnen en andere dieren over te gaan, daar dit uiteraard bij gebrek aan vakkundigheid meestal met veel onnodig dierenleed ge paard gaat. De vereniging verzoekt de konijnen en andere dieren bij vakkundigen te brengen of naar de abattoirs, waar de dieren pijnloos tegen geringe vergoeding worden gedood. Ook van hier bereikten ons klachten, dat al te lichtvaardig om gesprongen wordt met het leven van dieren, bestemd voor de Kerst bout. In verband hiermede onder strepen wij gaarne het verzoek van de Ned. vereniging. de Herverkaveling dat de verplaat ste bedrijven op het waterleiding net zouden worden aangesloten en de Herverkaveling kan niet onder die belofte uit. Andere landbouwproblemen Tevoren had de voorzitter in zijn openingswoord nog andere belang rijke zaken aan de orde gesteld. Na een schets te hebben gegeven van de weinig hoopgevende wereldsi tuatie, deelde de voorzitter mede dat het Kringbestuur - daarin ge steund door de afdelingen - een be drag van f 1400 heeft overgemaakt aan het Ned. Rode Kruis, ten bate van de Hongaren. Komende tot de eigen landbouwproblematiek her innerde de voorzitter aan het slech te weer in de zomer, de tegenge vallen oogstopbrengsten, het stij gende kostenpeil en de dalende prijzen der produkten. De „ruk aan de bel" van het Landbouwschap, heeft ons dan ook als muziek in de oren geklonken. Met belangstelling wordt uitgezien naar het effect van het alarm. Re gering en volk dienen te worden doordrongen van de ernst van de toestand. Spr. waarschuwde wat de verhoudingen op het eiland betreft, zich niet te verliezen in onderling gekrakeel. Verheugend is dat het I.andbouwschap f 10.000 heeft be schikbaar gesteld voor een econo misch onderzoek naar de financiële gevolgen van de ramp. Het Z.L.M.- boekhoudbureau zal binnenkort een begin maken met een bedrijfsecono misch onderzoek op de bedrijven. Dank bracht spr. aan de heren van Nieuwenhuijze en Eveleens voor de gegeven voorlichting. Gips voor slechte grond Spr. noemde het opvallend dat in uitgestrekte gebieden nog een Zierikzee I-VES I 3-1 Het op enige plaatsen gewijzigde Zierikzee I heeft, constructief voet bal spelend, een verdiende zege be haald op het hoog geplaatste VES I. In deze vorm spelend behoeven de rood-zwarten geen enkele tegen stander uit hun afdeling te vrezen. Het onderling verband tussen de linies wordt steeds beter, het plaat sen was behoorlijk verzorgd en het spel werd laag langs de grond ge houden. Reeds dadelijk bleek, dat Zierikzee met de beste voornemens bezield was: uit 'n gevaarlijke aan val geleid door Krello schoot links buiten de Boer net naast. Zierikzee zou zich in het eerste halfuur aan merkelijk sterker tonen. B. de Zeeuw en A. van der Westen na men het middenveld in bezit. De voorhoede schoot er lustig op los, schoten van Simmers, de Vlieger en Krello misten op een haar na het doel, en doelman de Vet kreeg han den vol werk. Een doelpunt hing in de lucht; eenmaal werd de bal tot 3 maal toe ingeschoten en 'uiteinde lijk door Simmers over de lat ge kopt. Na 32 minuten leidde een combinatie Simmers-Krello tot slecht wegwerken der verdediging, de vrijstaande rechtsbinnen J. Kou ijzer profiteerde hiervan en schoot laag in de rechterhoek (1-0). Aan de andere zijde had doelman Kouijzer, die deze middag een goede indruk achterliet, nog slechts terugspeel ballen te verwerken gehad; hij was op zijn post toen door een misver stand in de verdediging der VES- linksbuiten, keurig vrij gelopen, in schoot. De gasten misten voor de rust nog enige hoekschoppen te for ceren die resoluut weggewerkt wer den door de doelman. In de laatste minuten voor de rust wist bij een Zierikzee-aanval middenvoor Krel lo hard in te schieten, maar het schot werd door doelman de Vet tot hoekschop verwerkt. De rust ging in met 1-0. Na de rust kwamen de gasten in de 2e minuut tot de gelijkmaker, toen na een goed op gezette aanval middenvoor de Wild onhoudbaar Inschoot (1-1). Zierik zee liet zich niet van de wijs bren gen, linksbuiten de Boer passeerde een viertal tegenstanders, kwam vrij voor doel, doch schoot langs de verkeerde kant van de paal. Het bleek uitstel van executie, want uit een voorzet van de Boer kwam het leder uiteindelijk bij rechtsbinnen slechte grondstructuur bestaat. Op grond hiervan is het dringend no dig, dat voor het volgend jaar op nieuw een toewijzing van gips plaats vindt. Een aanvraag zal uit gaan naar de Cultuurtechnische Dienst en indien deze zonder resul taat blyft, rechtstreeks naar de mi nister van Landbouw. Spr. hekelde tenslotte nog twee zaken. In de eer ste plaats dreigt het werk in her- verkavelingsverband in de ambte lijke richting te gaan. Betreurens waardig zijn ook de publicaties in een deel (ten onrechte sprak de voorzitter generaliserend van de Zeeuwse pers - Red.) van de Zeeuwse pers over de toekomstige arbeidsvoorziening op Schouwen- Duiveland. Spr. achtte deze publi caties voorbarig en schadelijk, evenals pogingen van het Gewes telijk Arbeidsbureau, mensen aan te trekken voor de Rotterdamse haven. Tot slot bracht de voorzitter hulde aan allen, die in de landbouw hun plicht deden. In verband met de kwestie van de gips, wezen verschillende spre kers er op, dat niet slechts de zwa re gronden nog gips nodig hebben, maar ook de lichte en vooral ook de verwerkte gronden. De voorzitter werd hierna bij ac clamatie herkozen. De heer Geluk deelde mede, zijn benoeming te wil len aanvaarden, hoewel hij wel eens gespeeld heeft met de gedachte het bijltje er bij neer te leggen, omdat de functie veel eist van persoon en gezin. De vice-voorzitter de heer C. J. van Westen dankte de heer Geluk voor zijn toezeging, voor een nieuwe periode het voorzitterschap te willen bekleden. Tot slot van de vergadering sprak drs. de Regt van de afd. Alg. Economisch Onderzoek van het L.E.I. over het onderwerp: „De financiering van landbouwbe drijven". Kouijzer, die beheerst in schoot (2-1). Na 15 minuten leidde een combinatie van de rechtervleugel tot het 3e doelpunt, van linksbinnen de Vlieger, die goed voor het doel opgesteld, de voorzet volgens de re gelen der kunst inkopte (3-1). VES trachtte daarna de bakens te ver zetten en kwam, net als Zierikzee een tijdlang voor de rust, een paar malen bijna tot een doelpunt. Voor het overige wisten de achterspelers van der Westen en Rossen het best te klaren en stopperspil van Aken was niet te vermurwen. Ver in de 2e helft moest de VES-speler Buis zich laten vervangen wegens een knie-mankement. Wat het in de 2e helft meer aanvallende VES ook probeerde, doelpunten bleven uit. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3eklasse C: Zierikzee-VES '35 3-1; RWB-De Schutters 2-1; WSC-Don- gen 3-2; Heusden-RKDVC 0-0; Vir- tus-RKC 1-2; HERO-Veerse Boys 1-2. 4e klasse G: DEVO-Burgh 4-2; DHV-NSV 1-1; Noordhoek-Kaaise Boys 3-0; RSV-SC Gastel 1-4; Nw. Borgvlfet-Halsteren 5-0. Afdeling Zeeland le klasse B: Renesse I-Dreischor I 9-0; Burgh II-Zierikzee II 3-3. 2e klasse C: SVOWK I-Zonne- maire I 6-2; Brouwershaven II- Zierikzee III 2-1; Renesse II-Drei- schor II 9-0. Zaterdagmiddagcompetitie 22 december 2e klasse C: MEVO I-SVD I 6-1 Kats I-Bevelanders I 10-1; Kapelle 1-Goes IV 2-0; Kloetinge I-Wol- faartsdijk I 0-6; Heinkenszand I- Yerseke III 2-4. 2e klasse D: MEVO III-MEVO II 3-9; Bruse Boys II-Bruse Boys I 2-6. Het programma voor donderdag 26 december (2e Kerstdag) luidt: 3e klasse C: Virtus-Heusden; Veerse Boys-RWB; RKC-VES '35; RKDVC-De Schutters. 4e klasse G: Halsteren-DEVO; DHV-Kaaise Boys; Steenbergen- Noordhoek. ZIERIKZEE Een nobel gebaar Wij vernemen van de zijde van het Waterschap Schouwen, dat de dijkwachten na uitbetaling van hun honorarium over 1956 dè"desbetref fende bedragen spontaan ter be schikking hebben gesteld voor de Hongaarse vluchtelingen. Een no bel gebaar, dat zeker niet onver meld blijven mag. SEROOSKERKE Als aanvulling op het verslag van de opening der school, dient nog vermeld, dat de leerlingen des middags in het schoolgebouw wer den getracteerd. BROUWERSHAVEN Kerstviering Bond van Plattelandsvouwen Vorige week hield de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Brouwers haven, een Kerstviering in het Ned. Herv, Jeugdgebouw alhier. De pre sidente, mevr. Janse-Glas verwel komde de vele aanwezigen, in het bijzonder mevr. Huisman-Griep en ds. C. Groot en echtgenote. Na het zingen van een Kerstlied hield me vrouw Huisman een causerie over het leven van Rembrandt. Een 25- tal plaatjes werd vertoond over de Kerstgeschiedenis in de beelden de kunst rond de 15e eeuw. Aan het slot van deze Kerstavond dank te de presidente mevr. Huisman voor het gebodene en als blijk van waardering bood zij een kleuren- filmpje aan ten gebruike van haar liefhebberij. NIEUWERKERK Vergadering IJsvereniging Er komt een üsbaan dicht bij het dorp In de „Meebaal" alhier werd een vergadering van de IJsvereniging Nieuwerkerk gehouden. De belang stelling was in verhouding tot vo rige jaren minder groot. De voor zitter, de heer Job van de Zande* opende de vergadering met een welkomstwoord. Uitvoerig gaf hij een overzicht van de werkzaamhe den van het bestuur in het afgelo pen jaar om te komen tot de aan leg van een ijsbaan. Geruime tijd geleden werd met instemming van de gehele gemeenteraad besloten een ijsbaan aan te leggen in het re creatiegebied van de gemeente. Het stuitte op enige bezwaren van Ged. Staten om dit werk-nog- in de be groting 1956 op te nemen, zodat ver wacht mag worden en reeds is toe gezegd dat voor 1957 niets'in de weg staat. Jammer is het evenwel dat men voor deze winter, wanneer er ijs komt, geen baan vlak bij het dorp heeft. Nogmaals zal dan het derde Steenzwaan gebruikt moeten worden. De bezwaren daartegen zijn minder dan het vorige seizoen, de weg daarheen is, door de her verkaveling, veel korter geworden en ook beter berijdbaar gemaakt. Medegedeeld werd verder nog dat voor de aanleg van de ijsbaan door de Heide Mij. een begroting is ge maakt. Het plan kan de goedkeu ring van het bestuur ten volle weg dragen. De plaats ligt op een mooi punt tegen het dorp en daar het re creatiegebied geheel beplant zal worden komt de baan aardig tegen de wind beschut te liggen. Uit de rekening van de penningmeester bleek dat de stand der kas bemoe digend was. Het ledenaantal be draagt momenteel 162. De leden werving dient ter hand te worden genomen. Gemeend werd dat wan neer de baan bij het dorp komt te liggen, ook het ledental zal toene men. De heren J. H. v. d. Zande en Joh. Eerland werd als bestuurs leden herkozen. De voorzitter bracht woorden van dank aan.de middenstanders en autobezitters voor het grote aandeel dat zij ge had hebben in het doen slagen van verschillende ijsfeesten in het voor bije seizoen. BRUINISSE Hongaarse meisjes zongen kerstliederen Ook de meisjesvereniging „H«l Mosselzaadje" te Bruinisse onder leiding van mevr. van den Brink vierde heer Kerstfeest. Een Kerst liturgie uit Hand aan Hand werd afgewerkt. Rie kHoogerwerf lever de de inleiding en Johanna de Waal een Kerstverhaal. Twee Hongaarse meisjes zongen Kerstliederen uiter aard in hun moedertaal. Ook hier vormde de traditionele tractatie sen belangrijk onderdeel van het pro gramma. Klein „beusjs" wordt afgebroken Meer dan 10 generaties te Brui nisse hebben in de meer dan 300 jaar, dat de zg. beurs op de haven bestaat, vele dagen en avonden doorgebracht in het tegen de grote beurs aangebouwde klein© „beusje", een schuilgelegenheid voor de schippers, dat echter in 1953 achter de kistdam werd weggebouwd en niet meer te bereiken was. Inmid dels werd op de haven een andere schuilgelegenheid gebouwd en het oude „beusje" raakte in verval. Deze week hebben gemeentewerk lieden het afgebroken. SPORT ZIERIKZEE I-HONGAARS ELFTAL Piet Kraak zal doel van Zierikzee verdedigen Woensdagmiddag zal op het sport park „Bannink" een wedstrijd ge speeld worden tussen Zierikzee I en een Hongaars elftal. Als bijzonder heid kan gemeld worden dat het doel van Zierikzee verdedigd zal worden door de ex-doelverdediger van het Ned. elftal, de heer P. C. Kraak. Door dit feit is het bijwonen van deze wedstrijd al zeer aantrek kelijk. Het elftal van Zierikzee is als volgt samengesteld: P. C. Kraak d A. Rossen en F. v. d. Westen a.; A. v. d. Westen, C. van Aken en B. de Zeeuw m.; F. Simmers, J. Kou ijzer, C. Krello, S. de Vlieger en D. de Boer v. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de Kon. harmonie „Kunst en Eer" deze wedstrijd op luistert. Wij vestigen er de aandacht op dat leden en donateurs voor deze wegdstrijd géén vrije toegang heb ben, daar de baten van deze wed strijd voor het goede doel zijn en geheel aan het Hongaarse'kamp ten goede komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3