Serooskerke heeft zijn nieuwe openbare lagere eigen school Toch Kerstfeest IVÖRÖL DeTondpasfa van standing LIEFDE'S NAZOMER Waarschuwing Ook Spierpijn Klein maar dapper Eénmansschool kreeg vrouwelijk hoofd (Van een medewerker) De kleinste gemeente in ons land, niet wat oppervlakte doch wel wat het aantal inwoners betreft: Se rooskerke (S.) kreeg vrijdag een nieuwe openbare lagere school, die aan de meest modern te stellen eisen voldoet. Het betreft een uniek geval, want als tweemansschool gebouwd en Ingericht, telt ze thans 15 leerlingen, maar straks met 1 januari e.k. maar 13 leerlingen, zo dat het een éénmansschool wordt, evenwel met de hoop dat In een nab(je toekomst het aantal leerlin gen zal stijgen wanneer mensen van elders zich in dit Schouwse dorp zullen vestigen. In de vergaderkamer van het ge meentehuis riep de waarnemend burgemeester, de heer J. Klompe, de aanwezigen het welkom toe, speciaal de inspecteur van het la ger onderwijs in het district Goes, mr. L. G. Wolf; verder de school arts dr. A. J. Schilstra, dr. Simons, gemeente-arts, de vertegenwoordi ger van de architect ir. F. Klokke, de heer J. J. Pagé, ds. v. d. Grift, het hoofd der school de heer Stoel, die benoemd is te Arnemuiden, mej Huijbregts, die tot hoofd is be noemd van de éénmansschool, de districtsopzichter de heer A. Rose- boom, de aannemer de heer C. A. Prince, vertegenwoordigers der oudercommissie, wethouders en le den van de raad, voltallig aanwe zig. De heer A. Schout, lid van Ged. Staten was met kennisgeving af wezig. Na de begroeting begaven allen zich naar het nieuwe schoolgebouw aan de westzijde van het dorp, waar bij de ingang Corry Berrevoets de op een sierkussen gelegen sleutel aan de inspecteur overhandigde, die daarop de moderne school ontsloot met de woorden „moge het een krachtcentrale zijn voor deze ge meente". Weinig leerlingen In één der lokalen van de nieu we school, met een benijdenswaar dig interieur voor de „hope des va derlands" en een apart kamertje voor het hoofd op de bovenverdie ping, nam de inspecteur het woord. Spr. herinnerde er aan dat in zijn district 11 nieuwe scholen zijn ge bouwd en dit jaar zijn geopend. Dat deze school volgend jaar 13 leerlingen zal herbergen is geen al ledaags gebeuren. Toen in 1954 deze school op de urgentielij st werd ge plaatst voor 1955, was bij de raad dezer gemeente de gedachte leven dig dat hier een bloeiende school zou komen met 50 a 60 leerlingen. Voor de ramp waren er 42. Aanvan kelijk waren er plannen dat mid den-Schouwen een kerngemeente zou worden. In deze school en in ventaris is veel geld geïnvesteerd, plm. 60 000 gulden. Hiervan zullen voorlopig 13 leerlingen profiteren. Het onderwijs kan hier wel indivi dueel gegeven worden, zulks in te genstelling met vele andere scholen in ons land, die te volle klassen her bergen en meer op pakhuizen van kinderen lijken. Hier komt het kind volledig tot zijn rechten. Spr. was verheugd de school hier te mogen openen omdat hij uit de practijk weet van hoe groot gewicht het is voor leerling en onderwijzers in welke omgeving lessen kunnen worden ontvangen en gegeven. Vooral ook voor de jeugd is een goede huisvesting van groot ge wicht. Wat een huis is voor de men sen, is het schoolgebouw voor het ontvankelijke kind dat hierin een groot deel van zijn jeugd moet doorbrengen. Op dit nieuwe school gebouw mag de gemeente Seroos kerke met recht trots zijn. Het gaat niet alleen om het schoolgebouw zelf, maar ook om de geest die er heerst. Spr. herinnerde aan Jan Ligthart's uitspraak dat de leer krachten dienen te beschikken over liefde, geduld en wijsheid, waar mee aan Gods wens is voldaan. Spr. hoopt en verwacht dat hier, naar het woord van Ligthart, onderwijs zal worden gegeven. Twee feiten zetten evenwel de domper op de feestvreugde, nl. het vertrek van het hoofd naar Arnemuiden en het feit dat de school straks een één mansschool gaat worden. In waar derende woorden werd het vertrek kende hoofd door de inspecteur lof toegezwaaid voor alles wat deze voor de school heeft gedaan, en grote liefde onderwijs en kind heeft getoond, waarvoor hij veel dank verdient. Mej. Huijbregts wenste hij geluk met haar benoeming tot •hoofd dezer school. Dank betuigde de inspecteur aan allen die hun medewerking hadden verleend bij de totstandkoming van dit nieuwe gebouw, om te besluiten met de wens dat in deze school veel geleerd zal worden wat in het later leven grote waarde, als het kan eeuwig heidswaarde heeft. De totstandkoming Burgemeester Klompe releveerde de totstandkoming der school; de oude school kon na de ramp niet blijven bestaan. Met medewerking van de inspecteur kon al spoedig opdracht gegeven worden aan de I architect ir. Klokke. De schoolarts, I de heer Schilstra, gaf een gunstig i advies en het ministerie van O. K. en W. gaf vlotte medewerking, zo dat al heel spoedig tot de aanbeste ding kon worden overgegaan. De heer C. A. Prince te Haamstede werd aannemer en vlug daarna kwamen de goedkeuringen van rijk en provincie, zodat tot de bouw kon worden besloten. Al heeft de bouw nog wel eens gestagneerd, we kun nen nu zeggen: eind goed al goed! Wat de opbouw der bevolking be treft is becijferd dat er van 0-6 jaar 18 kinderen zijn op de 167 inwo ners. 62 inwoners zijn tussen de 20 en 50 jaar. Wanneer 30 gezinnen maar 1 kind afleveren voor de school, dan is het perspectief lich ter. Wat de waardering voor het vertrekkende hoofd betreft onder schreef de burgemeester de woor den van de inspecteur. Het nieuwe hoofd, mej Huijbregts kan rekenen op de volle medewerking van het gemeentebestuur. Dank bracht spr. aan de aannemer en de heer Rose- boom van de Centrale Dienst. Andere sprekers Namens ir. Klokke sprak diens vertegenwoordiger, de heer Pagé, de hoop uit dat de school aan de gestelde verwachtingen zal mogen beantwoorden. Dr. Simons, de ge meente-arts, herinnerde aan de ge hoorde uitspraak dat er eerst 42, maar nu maar 13 schoolgaande kin deren zullen zijn. De dokter behield zich thans het recht voor propa ganda te maken voor grotere ge zinnen waarbij hij op de medewer king van de inwoners hoopte. Het scheidend hoofd, de heer Stoel, dankte de inspecteur voor diens waarderende woorden tot hem ge richt. Namens de gemeente bood de burgemeester de heer Stoel een boekenbon aan als blijk van grote waardering voor de bewezen dien sten aan het onderwijs ter plaatse, Mej. Huijbregts gaf de verzekering haar best te doen het onderwijs in de goede baan te houden. Nadat een vertegenwoordiger der oudercom missie hét woord had gevoerd, dankte de aannemer, die een fraai bloemstuk schonk, voor de mede werking en wenste het gemeente bestuur geluk met het nieuwe ge bouw. Hiermede was de plechtig heid ten einde. Ingezonden mededeling f25.000,- (geheim geld) vermist 1 Tussen 24 en 31 december wor den 2.720,000 exemplaren van een krant getiteld: „Het geheim van de nieuwjaarsnacht" verspreid. De fir ma Vierhand, Haarlem, zal aan ieder huis (voor ieder gezin) de kranten bezorgen. Enkele vooraan staande firma's uit het Nederlandse bedrijfsleven hebben uitgifte, die verband houdt met de financiële radio-actie „Sla Uw Slag" (3) mo gelijk gemaakt. Notaris S. J. Luyckx Hoorn N.H., verleende medewer king. 150 exemplaren zijn prijsbe- palend met belastingvrije geldprij zen die variëren van f 100,tot f 1000,—. Lees en bewaar deze krant posi tief droog en vorstvrij en experi menteer er niet mee. Luister tussen 0.30-2.00 uur in de nieuwjaarsnacht naar de radio-uitzending (402 m.) en dan zal blijken of ook U be hoort tot een van de 150 gelukkigen. De uitgifte heeft plaats onder verantwoordelijkheid van de heer A M. Bergers, bekend door het leiden van verschillende financiële radio-acties. Achteloze bewaring of het wegwerpen van kranten zal be tekenen: f 25.000,of een deel er van vermist. „Vuureetster" De 18-jarige Britse „vuur eetster" Priscilla Birt heeft achttien liter benzine voor vier maanden toegewezen gekregen. Zij is bij het Britse ministerie van bevoorrading ingeschreven als „inwendige verbrandingsmachine, met een vermogen van een halve paardekracht" Verongelukt Italiaans vliegtuig gevonden Een patrouille carabinieri en berggidsen heeft maandagmorgen het wrak van het zaterdagavond in de Italiaanse alpen bij Trento neer gestorte Italiaanse passagiersvlieg tuig gevonden. Het wrak ligt even boven Mala-Bon noordelijk van de berg Giner. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat gegadigden voor vrijwilliger bij de Zierikzeese brandweer zich tot uiterlijk 7 januari a.s. schriftelijk bij hem kunnen melden. Zierikzee, 21 december 1956; De burgemeester voornoémd, Mr. F. TH. DlJCKMEESTER. Ingezonden mededeling en rheumatische pijnen wrijft j Hongaarse verzetsvlag overgebracht naar Amsterdam De Hongaarse verzetsvlag, die Ko ningin Juliana op 19 november j.l. tijdens haar bezoek aan de Hon gaarse vluchtelingen in de Jaar beurshallen te Utrecht van de 31- jarige vrijheidsstrijder Janos M. ontving, is zaterdagmiddag in haar opdracht met militair ceremonieel naar het koninklijk paleis op de Dam overgebracht. De Vorstin, Prins Bernhard, Kroonprinses Beatrix en Prinses Wilhelmina woonden deze ontroe rende en indrukwekkende plechtig heid bij, waaraan een korte bijeen komst in de Nieuwe Kerk, een stil tezamen zijn rond het Nationaal monument en een défilé voor het paleis langs de vlag voorafging. Vele honderden Amsterdammers waren van deze plechtigheid in het hart van de hoofdstad, waar het verkeer was stilgelegd, getuige. Vertrek uit woonoord „Stoofpolder" Vrijdag vertrok een der in het woonoord „Stoofpolder" gehuisves te Hongaarse gezinnen naar het Kroondomein van Prinses Wilhel mina te Apeldoorn, waar de man te werk gesteld zal worden. In Hon garije oefende hij het landbouwbe drijf uit. Vier andere gezinnen zul len binnenkort naar Vlissingen ver trekken waar de mannen in dienst zullen treden bij de Kon. Mij. De Schelde. De opengekomen plaatsen zullen waarschijnlijk wprden inge nomen door gezinnen, die tijdelijk in Nederland zullen worden onder gebracht, maar die uiteindelijk in Canada een nieuw tehuis zullen vinden. Aanbesteding bouw gemeentehuis (dorpshuis) te Serooskerke tegengevallen Negentig procent subsidie voor torenrestauratie Tot vanochtend (maandag) was men er nog niet in geslaagd de plaats te vinden waar zich het wrak moet bevinden van een „Fire fly" van de Marineluchtvaartdienst, die vrydagmiddag ongeveer twee- honderdvtfftig meter uit de kust ten zuiden van de Scheveningse haven is verongelukt. De raad der gemeente Seroosker ke (S.) kwam vrijdag in openbare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van wnd. burgemeester J. Klompe. Onder de ingekomen stukken be vond zich o.a. een verzoek van de Z.V.U. om een bijdrage van f 0,03 per inwoner voor bestrijding der kosten verbonden aan het bezoek van leerlingen der o.l.-school aan het jeugdtoneel te Zierikzee. Het verzoek werd z.h.s. ingewilligd. Voorts kwam ter tafel de con cept gemeenschappelijke regeling voor de b.l.o.-school te Zierikzee. Het kon niet de instemming van de raad hebben dat in de nieuwe regeling secretarissen uitgesloten worden als vertegenwoordigers van de gemeenten. Betreffende de bouw van een nieuw gemeentehuis annex dorps huis deelde de voorzitter mede, dat enkele dagen geleden de aanbeste ding heeft plaats gevonden, doch de uitslag niet was meegevallen. B. en w. stellen voor verdere po gingen in het werk te stellen om een gunstiger resultaat te verkrij gen De raad ging hiermee volledig akkoord. Nog geen beplanting Vérvolgens deelde de voorzitter mede dat het, gezien de structuur van de grond, voorlopig onmoge lijk is de beplanting rondom het sportterrein en het terrein van de o l.-school aan te brengen. B. en w. stellen dan ook voor de beplanting voorlopig uit te stellen, waarmee de raad volledig instemde. Onder de ingekomen stukken be vond zich voorts een schrijven van het ministerie van O. K. en W. met de mededeling dat zij voor 90 pet. subsidie zullen verlenen in de kos ten van de restauratie van de toren. Vervolgens stelde de raad z.h.s vast een verordening op de heffing van een straatbelasting. Het hef fingspercentage is 6 pet. van de be lastbare opbrengst voor gebouwde eigendommen en 3 pet. voor de on gebouwde eigendommen. Vervolgens besloot de raad tot deelneming aan de „Stichting be schutte werkplaats Schouwen-Dui- veland" te Zierikzee. Ter voorziening in de vakature van twee leden van het burger lijk armbestuur wegens periodieke aftreding van de heer P. Goemans en wegens ontslagneming van de heer W. P. K. Moelker werden be noemd resp. de heren P. Goemans en J. J. Kloet. De begroting 1957 van het bur gerlijk armbestuur werd daarna m.a.s. goedgekeurd. Ter voorziening in de vakature als lid van de woonruimtecommis sie wegens ontslagname van de heer N. L. de Oude werd door de raad benoemd de heer M. C. Bom. Een voorstel van b. en w. tot tij delijke financiering van de bouw van een woonhuis voor wed. P. van Teeling werd m.a.s. aangenomen. Het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd vervolgens vast gesteld op f 50.000 voor het jaar 1957. De rondvraag Tijdens de rondvraag bracht de heer Kloet de aanleg van de straat- kolken ter sprake, terwijl de heer Bouwman de waterafvoer achter de n o.-zijde van het dorp onder de aandacht bracht. De voorzitter zeg de toe deze kwesties nader te zul len bezien. Vervolgens besprak de heer Kloet nog de financiering van de bouw van het gemeentehuis-annex dorps huis, alsmede de pensioenregeling voor de los aangestelde gemeente werkman. De heer Geluk bracht tenslotte nog naar voren de huisaansluitin gen op de riolering, die volgens hem niet in orde zijn. De voorzitter zegde voor alle ge vallen onderzoek toe. Hierna niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de verga dering, met alle Jeden prettige Kerstdagen en een gelukkig nieuw jaar toe te wensen. 1 Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 19 dec. 1956. Andijvie (glas) f 65; Rode kool f 17; Witte kool f 5; Gele kool f 19; Boerenkool f 18; Breekpeen II f 4; Prei f 21-26; Witlof f 56; Spruiten f 57; Gieser Wildem. K. f 14; St. Hemy K. f 22; Em. d' Heyst K. f 15; B. A. Lukas f 23-39; Comt. de Pa ris f 35-52; Cox Orange Kr. f 14- 16; Jonathan f 16-44; Goudreinet- ten f 19-34; Golden Del. f 42-62; per 100 kg. Knolselderij f 6-8 per 100 stuks. Kerstmis en op zulk een tijd, zou men kunnen zeggen, ziende op al de feestelijke voorbereidingen die nu worden getroffen. Kan het dit jaar wel? Kan het wel, als we er aan denken dat nu nog moeders en kinderen bij de Oostenrijkse grens in de open lucht moeten verblij ven? Kan het wel, nu de vlam van de vrijheid in Hongarije is gedoofd en ons de weeë smaak van machte loosheid nog voor op de tong ligt? Kan het wel als we denken aan de miljoenen slavenarbeiders, die in het onbarmhartig koude Siberië iedere avond schietgebeden opzen den of er toch maar bevrijdende vliegtuigen komen om hun ge deukte levens te redden voor een paar jaren nog? Zijn onze gekleurde lichtjes, onze gezellige huiskamers en onze kerst bout geen hoon als we letten op die onstuimige wereld, waarin het gist en kookt en woelt? Ja, het kan toch nog, en dat maakt nu juist het wonder van Kerstmis uit. Het kan als we, ook ten opzichte van dit grote heilsge beuren, maar niet niet aan de „uit wendige tekenen" blijven hangen. Dat kon toen niet, want de scha melheid van de stal was werkelijk niet om hoog van op te geven. En het kan nog niet, want de wereld met zijn miljoenen hongerigen en zijn brute rechtsverkrachting ruimt niet veel plaats in voor het Kind van Licht en Vrede. Maar het liefdewonder van Kerst mis is er niet minder om, het won der namelijk dat God een hand naar de wereld heeft uitgestoken en van de mens slechts verlangt dat dit heüsgebaar wordt begrepen en die hand wordt omvat. Zo ge zien kan zelfs het Kerstfeest ge- zegender zijn dan op andere jaren. Ook al predikt immers een weer barstige wereld vaak het tegendeel, daar is de stal van Bethlehem toch een genadecentrale, die machtige impulsen de wereld inzendt, aan de invloed waarvan niemand zich ont trekken kan, zelfs degenen niet die denken dat het allemaal maar neer komt op een zoetgevooisd sprookje als doekje voor het bloeden. Kerstmis en op zulk een tijd. Kan het wel? Ja het kan toch, het kan JUIST. Nagekomen PREDIKBEURTEN Dinsdag 25 december (le Kerstdag) Ned. Herv. Kerk St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds v. Dieren. Geref. Kerk Brouwershaven: 10 uur ds Schud- debeurs, 2.30 uur ds Kamper van Scharendijke. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Geref. Gemeenten St. Philipsland: 10 en 2.30 uur lees- dienst. Oud-Geref. Kerk St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 4.30 uur v.m. straatzang, 6 uur v.m. kerstwijding met mede werking van ds M. v. d. Klis, 4.30 u. n.m. familiekerstfeest; 2e Kerst dag: 3 uur n.m. kerstfilm „Scrooge" (Dickens), 7.30 uur n.m. lekespel „Nu sijt wellecome". Lichte vorst Verwachting tot dinsdagavond: Veranderlijke bewolking met plaat selijk wat sneeuw; matige, aan de Wadden tijdelijk vrij krachtige, oostelijke wind; vannacht lichte vorst, morgenmiddag temperaturen om het vriespunt. 25 dec. Zon op 8.50, onder 16.35. Maan op 1.44, onder 12.31. 26 dec. Zon op 8.50, onder 16.36. Maan op 2.59, onder 12.57. 27 dec. Zon op 8.50, onder 16.36. Maan op 4.11, onder 13.27. Nieuwe maan: 1 januari te 3.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 dec. 8.48 v.m. 21.35 n.m. dec. 9.54 v.m. 22.46 n.m. 27 dec. 11.12 v.m. 23.03 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 dec. 8.34 v.m. 21.08 n.m. 26 dec. 9.41 v.m. 22.21 n.m. 27 dec. 10.57 v.m. 23.36 n.m. Doodtij: 26 december. HET WEEROVERZICHT Boven Scandinavië houdt een krachtig gebied van hoge lucht druk stand. Boven het Middelland se Zee-gebied is de luchtdruk be trekkelijk laag. Daardoor waaien in een groot deel van Europa weste lijke winden, welke lucht uit Rus land en het Oostzeegebied trans porteren. In deze gebieden is de temperatuur voor de tijd van het jaar niet erg laag, zodat er op hej ogenblik nauwelijks van transport- koude kan worden gesproken. Op de oceaan is een vrij grote depressie-activiteit. Ten zuiden van IJsland ligt een oude oceaandepres sie, waarvan de fronten op de Britse eilanden tamelijk langdurige neerslag veroorzaken, voor een deel in de vorm van sneeuw. Deze fronten dringen langzaam in ooste lijke richting op. Midden op de oceaan ligt een nieuwe en meer actieve depressie, waarvan het front met vrij grote snelheid naar west-Europa trekt. Dit front wordt gevolgd door een krachtig stijggebled van de lucht druk, dat het in staat zal stellen tamelijk ver over de Britse eilan den door te dringen. Voor ons land houdt dit alles in, dat de temperatuur gedurende de Kerstdagen over het algemeen nog iets zal dalen, terwijl de kans op sneeuw, veroorzaakt door de oce aanfronten, toeneemt. Prijzenrem op komst Tussen Kerstmis en Nieuwjaar zal, naar het A.N.P. van betrouw bare z(jde verneemt, de prijzenrem voor havermout, limonade, haar den, kachels en kappers worden aangehaald. Ingezonden mededeling Tube 95-70cI FEUILLETON 52 Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK Hoewel het over negen is, vraagt Tom Ans even mee te gaan. Als er koffie gedronken is, trekt ze haar mantel aan en gaat mee naar bui ten. Samen stappen ze in de kleine wagen en terwijl Tom rijdt, vertelt hij het resultaat van het onderzoek en de besprekingen. „Als ik accepteer, liefje, betekent dit, dat ik een jaar lang van des morgens vroeg tot 's avonds laat druk werk zal hebben om de fa briek weer op poten te zetten. En het betekent ook, dat we ons huwe lijk voorlopig zullen moeten uitstel len. Voor een huwelijksreis is na melijk beslist geen tijd. En dat wil ik toch, als we getrouwd zijn. „Het hindert allemaal niet, Tom, dan wachten we een jaar. We hou den genoeg van elkaar, dat is de hoofdzaak. En ik ben van mening, dat je deze taak moet aanvaarden. Het is niet alleen voor je kinderen", zegt ze, „maar denk ook aan de na gedachtenis van je vrouw Ergens aan de kant van de weg stopt Tom. Dan neemt hij het meis je in zijn armen en kust haar harts tochtelijk. „Ans, meid, je bent de liefste vrouw op heel de wereld Goed, dan wachten we één jaar, maar beslist niet langer. Misschien is het met het oog op de buiten wereld ook beter. En we zien el kander toch iedere dag, nietwaar?" HOOFDSTUK 16. Een zee van moeilijkheden. De volgende dag reeds deelt Tom zijn besluit mee. Hij accepteert. Het huwelijk tussen hem en Ans wordt uitgesteld tot nader order. Ans krijgt nu de gehele leiding van de winkel in handen. Er is een tweede knecht, die onder toezicht van Joop de nodige werkzaamheden zal ver richten en in de stad begint Tom met de moed der wanhoop de ma- trassenfabriek te reorganiseren. Zijn eerste maatregel is: een ex pert benoemen, die de reorganisatie van de fabriek op zich zal nemen. Voor eventuele aankoop van nieu we machines hebben de aandeel houders een bedrag gestort en ook Tom heeft geld van zijn bankreke ning gehaald. Het overwicht, de één procent meer dan de andere aan deelhouders, moet blijven. Dat acht Tom aan de nagedachtenis van zijn schoonvader en zijn vrouw ver plicht. De expert krijgt een week de tijd. En die week benut Tom om de schuldeisers langs te rijden. Bij elk hunner vertelt hij van de reor ganisatieplannen en verzoekt uit stel van betaling. Bijna overal wil men het bedrijf helpen. De N.V. is ten slotte een klant en al is het dan momenteel een klant, die schulden heeft, over een jaar kan de situatie geheel gewijzigd zijn. En uit een faillissement is in de regel ook niet veel te halen. Althans niet voor de schuldeiser». Wanneer de eerste week ten ein de is, kan Tom niet anders dan te vreden zijn over de bereikte resul taten. En die tevredenheid groeit, als de expert zijn bevindingen mee deelt. Het valt best mee. Enkele I nieuwe, moderne machines, en men kan sneller produceren, maar ook betere kwaliteiten. Bovendien geeft de man hem een tip, die Tom ste vig in zijn oren knoopt. Je moet maar op het idee komen. In de tweede week is het perso neel aan de beurt. Maar eerst moet de concurrent in het dorp uitge schakeld worden. Via advocaat van der Sanden stuurt hij bericht aan Davids, dat de winkel per 15 mei wordt opgeheven. Een uitverkoop houden is niet nodig. De nog aan wezige goederen zullen door de fir ma Boornberger worden overgeno men tegen factuurprijs. Maar Tom is nog niet klaar met de heer Davids, de zetbaas van zijn schoonzus Bep. Die komt dezelfde morgen, dat hij de ontslagbrief heeft ontvangen, op hoge benen, naar de stad en vraagt een onder houd met de baas. Nog onbekend met het feit, dat Bep Peetoom al een poosje in een krankzinnigenge sticht is. Tom laat hem in zijn kan toor en het is een stomverbaasde Davids, die tegenover hem plaats neemt. „U hier?" is het enige wat hij kan uitbrengen. „Jawel, meneer Davids. Juffrouw Peetoom is een schoonzuster van me, en aangezien zij ziek is, ben ik belast met de leiding. Haar ziekte is waarschijnlijk ongeneeslijk. Ik heb tot taak een reorganisatie uit te voeren. Ik heb in de afgelopen weken de financiële uitkomsten van Radiolux bekeken, maar dat is niet veel bijzonders meneer. U zult waarschijnlijk wel zoveel verstand hebben van de zaak, die u geleid hebt, dat u weet, hoeveel Radiolux gekost heeft. Er is geen cent vunst gemaakt, integendeel: uitsluitend verlies. Daarom wordt de zaak op korte termijn geeloten". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2