De Jong HELPEN? Stroom van gelukwensen en geschenken bij ingebruikneming van de kerk mondr agon kerst-diner foto-FEIJTER kruidenierswaren Sola-cassette Foto-FLITS Extra aanbieding pOLDERMANS Coöperatie De Dageraad" Een gelukkig Kerstfeest GESLOTEN „Ouwerkerk heeft het verdiend" Vasthoudendheid der bevolking dwong respekt af (Van onze redacteur) Velen gevoelden zich woensdag middag gedrongen nog het woord te voeren en het kerkbestuur te feli citeren tijdens de receptie in de kleuterschool, by gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe Ned. Hervormde kerk te Ouwer kerk. Duideiyk kwam vast te staan dat terecht allen de ingebruikne ming van de nieuwe kerk zagen als een belangryk gebeuren, zowel voor de kerkeiyke als burgeriyke gemeente en vele welgemeende ge lukwensen en cadeaux waren hier van het sprekend getuigenis. De heer B. J. van Oeveren voerde het woord namens de Vereniging van Kerkvoogdijen, de Algemene Kerkvoogdij raad en de Provinciale Kerkvoogdijcommissie. Spr. noem de de kerk een sieraad voor de ge meente en sprak de hoop uit, dat de gemeenteleden hun roeping zul len verstaan. Met de hoop dat God de kerk van Ouwerkerk nabij zal zijn, besloot de heer van Oeveren. Namens de Provinciale Kerkver gadering werd gesproken door ds. S. Hulsbergen te Hoedekenskerke. Spreker merkte op: dat met de bouw van de kerk te Ouwerkerk, Zeeland weer alle kerken compleet heeft, ter vervanging van de gebou wen die door oorlog en ramp ver woest werden. Spr. permitteerde zich de woordspeling, dat „Ouwer kerk zonder kerk" toch feitelijk niet zou kunnen en ook al heeft de Pro vinciale Kerkvergadering hiermede slechts zijdelings te maken, kunnen felicitaties niet achterwege blijven. Overigens meende ds. Hulsbergen dat het tenslotte gaat om de inner lijke zijde van de kerk en daarbij speelt het gebouw tenslotte niet de belangrijkste rol. De heer M. Krijger te Bruinisse sprak als afgevaardigde van het Moderamen van de Classis en de kerkvoogdij van de Ned. Herv ge meente te Bruinisse. Te Bruinisse kunnen de moeilijkheden, die de gemeente van Ouwerkerk door maakte, goed worden nagevoeld, daar ook de kerk te Bruinisse na de oorlog moest worden herbouwd. Spr. hoopte dat de gemeente zal mogen opbloeien in trouw en liefde voor God. Toespraak consulent Als consulent en namens het be stuur der Provinciale Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, sprak ds. C. J. van Royen te Zierikzee, die stilstond bij het fenomeen, dat de grond van Ouwerkerk de men sen naar zich toetrekt. Niemand immers zou het de Ouwerkerkers, volgens spr., hebben kwalijk geno men, als men na de ramp gezegd had, „daar is geen beginnen meer aan". Maar dit werd niet gezegd en zelfs bleef een kern van mensen overop het als een eiland, door de golven omspoelde dorp. Ds. van Royen wees er op dat deze menta liteit van de Ouwerkerkse bevol king, zijn oorzaak vindt in een geestelijke grondslag en daarop werd het mogelijk het andere - het materiële - leven weer op te bou wen. Spr. geloofde niet dat het no dig is zich al te ongerust te maken over de kerkelijke gemeente, want ook de jongeren zullen op hun ma nier, onder Gods leiding, het hun ne voor de kerk tot stand brengen. Begrip voor Ouwerkerk is in de wereld gegroeid, door de opvallende vasthoudendheid der bevolking. In dit opzicht behoeft Ouwerkerk thans niet bescheiden te zijn, want de gemeente heeft het ontvangene ook schrikkelijk duur betaald. „God geve dat het u geschonkene in han den der gemeente een geestelijke rente overvloedig zal mogen op brengen", zo besloot ds. van Royen, die in de rij van sprekers werd op gevolgd door ds. M G. Westerhof te Nieuwerkerk, sprekend namens het Breed Moderamen van de Ring Zierikzee. In de eerste plaats feli citeerde spr. ds. Franke en in hem de gehele gemeente Spr. herinner de aan de noodkerk, die wel „aar dig" was, maar toch zijn specifieke gebreken had. Spr. hoopte dat de pastorie en de kerk werkelijk gees telijke centra zullen blijken te zijn. De Ned. Herv. gemeente te Zie rikzee werd vertegenwoordigd door de heer J. P. Overbeeke, die er nog eens op wees dat ook te Zierikzee werd meegeleefd met het lijden der Ouwerkerkse bevolking. Spreker hoopte dat onder het alziend oog van God het godshuis de gemeente tot heil zal mogen strekken. Toespraak architect Ir. Klokke dankte in zijn toe spraak de Bouw- en Restauratie commissie, waarmede hij voortref felijk heeft samengewerkt. Het had spr. veel genoegen gedaan dat de heer Van Berkel hem volledig vrij had gelaten. Had hij het de aan nemer wel eens moeilijk gemaakt, dan kwam dit door de grote ver antwoordelijkheid die op zijn schou ders was gelegd. Voor de aannemer de firma Everaers v. d. Berg - had ir. Klokke alle lof. Eerder had de heer Everaers een enveloppe met inhoud aangeboden aan de heer Hack. Ir Klokke wees er nog op dat voor Ouwerkerk centraalbouw van de kerk het meest in de lijn lag en daarom is het ook een ronde kerk geworden. Spr. overhandigde tenslotte een zilveren schenkkan. De heer de Rijke overhandige een kanselbijbel. De heer A. H. Hage te Zierikzee, die voor de stof fering zorgde, bood een psalmen en gezangenboek aan. Op zeer hartelijke en innemende wijze dankte de president-kerk voogd, de heer Hack, voor de ont vangen geschenken en de gespro ken woorden. Zijnerzijds bood hij de heer Van Berkel een fraaie reis koffer aan, terwijl zijn assistente een zilveren speld in ontvangst mocht nemen. Als blijk van waardering voor zijn bemoeiingen mocht mr. ter Linden een boekwerk in ontvangst nemen. De heer Hack dankte aannemer en onderaannemers, o.w. de firma Chr. C. Timmerman te Zierikzee, die de werkelijk bijzonder fraaie natuurstenen vloer in de kerk heeft gelegd. Ook de inzetten van de ra men werden door deze firma uit gevoerd. Uitwendige toepassing van natuursteen geeft aan de buiten kant van de kerk een opvallend effect. De heer Hack dankte tenslotte ook Jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot en diens echtgenote voor hun komst. De heer van Berkel dankte burgemeester en mevr. Romeijn tenslotte voor de steeds ondervon den gastvrijheid. Hiermede vond de receptie een officieel einde. Enige tijd bleven de aanwezigen nog bijeen. Bij het ge zelschap voegde zich o.m. nog de vroegere predikant ds. Kuin. Rest nog een opmerking over de combinatie van kerk en toren zo als op deze plaats tenslotte zal ont staan. De moeilijkheid voor een harmonische inpassing van de toren in het geheel zal niet eenvoudig zijn, daar ter plaatse een smederij staat. Hoe dit ruimtelijke vraag stuk zal worden opgelost, is ons thans nog niet bekend. N.V. DE CONCERTZAAL - ZIERIKZEE „De liefdesroman van een koningin" handelt over Koningin Victoria Het met het oog op de feestda gen uitgebreide filmprogramma in de Concertzaal te Zierikzee, wordt geopend met „De liefdesroman van een koningin", met om. Romy Schneider, Adrian Hoven, Paul Hörbiger e.a. De film begint op het ogenblik, dat na de dood van haar vader (Koning Willem IV), de jon ge prinses Victoria van Engeland de zware last van het staatsbestuur op de schouders wordt gelegd. De minister-president ontdekt alras, dat Victoria een bijzondere vrouw is, die zich niet gemakkelijk om de tuin laat leiden. Dit speelt vooral, wanneer er moet worden uitgezien naar een geschikte huwelijkscandi- daat voor de prinses, die echter liever haar eigen amoureuze boon tjes dopt en in Dover kennis maakt met een charmante jongeman, die prins Albert van Saksen-Coburg blijkt te zijn. Victoria echter is hiervan niet op de hoogte en het gelukkig toeval wil, dat deze jonge man juist een der huwelijkscandi- daten is, die de minister-president voor haar had gedacht. Geen won der dat deze samenlodp van om standigheden eindigt met een wer kelijk „happy end". „Herrie om Harry" is de wat ver simpelde titel van een echte „Hitchcock", waarvan de liefheb bers van dit genre tevoren de kwa liteit kunnen voorspellen. De film wordt gebracht met Edmund Gwenn, John Forsythe e.a. Een sleepbootkapitein in ruste doet heel dom op voorhand aan te nemen, dat een ongelukje heeft plaats gehad, als hij het lichaam van een man ontdekt tussen de bladeren in de bossen van Vermont. Nu blijken nog twee dames zich in het bos op te houden en het is begrijpelijk dat het drietal onder verdenking komt en enige reden is daar ook wel voor. De zaak wordt nog moeilijker als een verliefde kunstschilder opduikt die ook best iets met het „ongeluk" te maken gehad zou kunnen heb ben. Maar als steeds in dit soort films, is de ontknoping echt heel anders dan men vermoedt. „White Christmas" met o.m. Bing Crosby en Rosemary Clooney. Een nogal gewild verhaaltje is uiter aard - daar „White Christmas" een showfilm is - opgehangen aan heel veel liedjes en dansjes, die in een sneltreinvaart over het witte doek rollen en buitelen. Aanleiding daar toe is de (noodzakelijke) repetities die een kapitein en een soldaat gaan houden in het bijna verlopen hotel van een ex-legergeneraal. Twee meisjes sluiten zich aan bij het tweetal en het is voor een van hen erg moeilijk om te geloven dat de show (en de televisie) enkel maar bedoeld zijn om de generaal te helpen, die slecht bij kas zit. Zo ver komt het echter toch En helemaal prima schijnt het te wor den als het nog gaat sneeuwen ook, zodat althans de „witte kerst" ver zekerd is. Robert Taylor en Ava Gardner spelen in de Western „Texas onder terreur". Die terreur wordt veroorzaakt door zekere José Es- queda, een keiharde kerel, die veel vreedzaam opbouwwerk aan het einde van de Amerikaanse burgeroorlog onmogelijk maakt. Bepaald heel moeilijk wordt de si tuatie als de (na verwoesting) weer opgebouwde boerderij van een vee boer, andermaal door de bandieten wordt bedreigd. Er komt dan verder een stiefbroer van de keiharde ke rel aan te pas, Rio en de beeld schone Cordelia, om het Western- effect compleet te maken. Maar het loopt niet goed af. Dat kon in dit geval ook bijna niet. Tenslotte draait in hotel Bom „Rose Marie" met Ann Blyth en Howard Keel. Een sergeant heeft tot taak een bijna verwilderd meis je van 16 lentes herop te voeden. Men gevoelt wel dat dit Pygmalions geval er op uit moet lopen, dat de sergeant verliefd wordt. Roosje zelf echter is verliefd op een pels jager Jim, maar als een Indianen- opperhoofd wordt vermoord, wordt Jim verdacht. Maar dank zij Rose Marie's liefde komt alles - ondanks een veroordeling van Jim - op het laatste nippertje op zijn pootjes te recht. De film wordt gebracht in Cinemascope. „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 68. Nauwelijks is Casimir met het goud van de Kalief in het duister van de nacht verdwenen, of prinses Suleikah maakt aanstalte om de schurkachtige koopman achterna te gaan. De oude Bar-Hassan grijpt. „Bega geen ondoordachte daad, o prinses", zegt hij met klem, „als Casimir bemerkt dat hij gevolgd wordt, zal hij zeker niet naar de plaats gaan waar de Kalief gevangen zit. En dan zal zijn knecht Selim uw vader doden, omdat de koopman niet op de afgesproken tijd terug is!" - „Laat mij!" roept Suleikah ongeduldig, terwijl zij zich uit de greep van de grijsaard losrukt. „Ik moet mijn vader vinden voor die schurk ons opnieuw bedreigt en hem ter dood brengt!" En in hevige opwinding snelt het meisje, gevolgd door de krijger die de goudschatten bewaakte, langs het verse paardenspoor het nachtelijke woud in. Geen van beiden ziet de knaap, die hem vanachter enkele struiken langs ziet komen. Het is Presto, Aram's trouwe schildknaap, die het bevel van zijn heer heeft uitgevoerd en aan de bosrand met de paarden tevergeefs wacht op de terugkeer van zijn meester. café restaurant 1 voor Uw verzorgd in een prettige en sfeervolle omgeving Reserveert tijdig uw tafel en zijn SYNONIEM Gloednieuwe hulpmotoren, past in elk rijwiel. Normale handels prijs f315 -. Door aankoop van grote partij tijdelijk slechts 65 gulden Brieven om inlichtingen onder no. 631, a/h. bureau v, d. blad Met feestdagen een nieuw OVERHEMD dragen o.a. Toplin - Non Iron 19,75 25,10 Kerko 13,50 15,50 17,50 21,50 ZELFBINDERS - geweldige sortering - nieuwste dessins - kreukvrij 1,55 2,75 3,95 4,50 5,75 6,50 12,50 Zierikzee, tel. 272, Havenplein 4 Mmm&Mim Voor al uw I Ongekend lage prijzen, prima kwaliteit Bovendien 5 pet gegarandeerd dividend Ziet de etalage Interessante cadeaux bieden wij u aan. Zij verhogen de sfeer Een mooi 30-delig drink- servies en aardige losse glaasjes uit voorraad leverbaar Een zeer gewaardeerd ge schenk is wel een Elk onderdeel is los verkrijgbaar. Het loont steeds de moeite onze etalages te bekijken Poststraat 1, Zierikzee EXTRA: 22 en 24 december ontvangt u het dubbele aantal „contact'-zegels ADVERTEREN ISV ERKOPEN1 In deze donkere dagen voor Kerstmis, hoe goed zijn dan in ons leven die uren van gelukkig huiselijk samenzijn. Zoekt vooral nu, warmte, vreugde en gezelligheid in uw eigen huis! Mogen wij u hierbij U zorgt voor een goede Kerstsfeer, LOKKER zorgt voor de rest! Want er is een rijkdom van mogelijkheden om een fris, een nieuw en fleurig accent aan uw interieur te geven. Wij hebben de grootste keuze in tapijten en andere kleden! Komt u eens kijken? Wij tonen U alles vrijblijvend! Wij hebben 750 m2 toonkamerruimte. Tevens bij de inrichting van uw woning, gratis advies van onze binnenhuis architect. Nieuwstraat 1-8 - Telefoon 43 Interieurverzorging sinds 1870 De Slagers van Schouwen en Duiveland maken bekend dat hun zaken de belde Kerstdagen en Nieuwjaarsdag zijn Waterschap Schouwen Sloten schoonmaken vóór 29 december 1956

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6