1157 2.7 DRUKWERK ...nu is er fa. Piet Ochtman Hutsspaarbank - Zierikzee st<^k-solide-onverslijtbaar C. v. Tilburg den Boer Verlovings ringen W. v. d. Maas Een goede rand Kiest een bril, die U staat BERGMANS Royco Vermicellisoep maakt Uw maaltijd rijker! voor al Uw MATRASSEN Neemt U nu eens zo'n Olga Plasticon. Dat is een matras waarvan U Uw hele leven plezier hebt. Het dubbel gehard binnenwerk heeft een onbeperkte garantie. On- verslijtbare damast in frisse kleuren en aantrek kelijke dessins. De winter- en zomerzijde is een uitkomst. Daarom kunt U beter een Olga Plas ticon nemen. Dan hebt U voortaan een ge zonde nachtrust. Let op het merk! plasticon 80,190c.m. de luxe 80 190 c.m. populair 80,1 i107.50 i 95.- I.70. Vraag brochure auxivuc.m. NV. LE1DSE MATRASSENFABRIEKEN LEIDEN Geeft Uw haarden, kachels en kachelpijpen een blijvende diepzwarte glans! De staalharde gouden Natuurlijk bij 130 jaar juwelier horloger Zierikzee Verlooft U met Kerstmis? Uw ring ligt bij ons klaar Maakt keus uit onze mooie collectie massief gouden verlovingsringen •Poststraat 15, telefoon 299, Zierikzee Onze sortering monturen is af Leesglazen Verrekijkers étuis Grote keuze leesbrillen loupes OPTICIEN Telefoon 418, Zierikzee EEN heerlijke soep.., Vermicellisoep, zo graag gegeten in Nederland, is er nu uit de Royco- keuken. Dus... soep met de grootste zorg bereid! De beste vermicelli gaat in deze zuivere bouillon, die zacht is gekruid. Kant en klaar in vijf minuten. Een soep met tal van mogelijkheden.. Ja, een heerlijke soep zo kant en klaar, maar ook een soep om zelf heerlijk mee te kokkerellen. Misschien heeft U een heel eigen idee voor vermi cellisoep? Welnu, Royco maakt 't U gemakkelijk! Royco doet 't grootste deel van 9t werk voor U, maar laat U zelf 't laatste woord! „Ik heb er soepballetjes in gedaan en de soep afgemaakt met een in de soepterrien geklopte eier dooier. Mijn man en kinderen waren enthousiast." Dag-, week en maandkalenders Almanakken Zak- en kantooragenda's BOEKHANDEL Lange Nobelstraat, Zierikzee XMX«XMXMX"X«X~X"XMX~X~X*<MXMX,*X"XMX~X~X"!' Met ingang van 1 januari 1957 zal de rentevergoeding aan inleggers bedragen L&0 Zierikzee - Telef. 32 Angst slecht motief voor emigratie Door de internationale toestand is het aantal Nederlanders, dat wenst te emigreren, de laatste we ken aanzienlijk gestegen. In no vember jl. waren er tweemaal zo veel aanvragen voor emigratie als het vorig jaar in de maand novem ber. Dit deelde de heer A. Warnaar, voorzitter van de christelijke emi gratiecentrale, mede tijdens de te Utrecht gehouden jaarvergadering van deze centrale. De heer War naar zei, dat er op de voorlichtings organen een grote verantwoorde lijkheid rust, om te voorkomen, dat men alleen maar emigreert uit angst. Voorts werd medegedeeld, dat zich dit jaar tot en met novem ber 48.836 personen hebben aange meld voor emigratie In deze pe riode vertrokken er 28.485 Neder landers. De weg van de „uittocht uit Egypte" Oudheidkundigen in dienst van de'Israëlische regering hebben de wegen in de Sinai gevonden, die ge bruikt werden door de legers van de farao's in hun veldtochten tegen Kanaan en Syrië, aldus is donder dag te Jeruzalem bekend gemaakt. De archeologen trachtten de weg te vinden van de Joden na hun uit tocht uit Egypte. De leider van de expeditie, dr. Mosje Dathan, zei tot verslaggevers dat zijn groep twee oude wegen had gevolgd, de kustweg van Gaza naar El Kantara en de weg van Gaza naar de Golf van Akaba door het vruchtbare dal Kardesj Barnea. Dit dal heeft een belangrijke rol gespeeld in de omzwervingen van de Joden. Opgravingen hebben aan getoond, dat het al bestond in de tijd van de aartsvaders, aldus Da than. „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 62. Aram is de eerste, die de naderende soldaten in het oog krijgt. „De lijfgarde van Mansoer!" schreeuwt hij verschrikt, „snel afstoten die boot!" En om zelf het voorbeeld te geven, grijpt de ridder een der lange roeiriemen en begint de galei van de steiger te duwen. Een der slaven heeft het meertouw doorgehakt en onder de gezamenlijke druk der roeiriemen wordt de waterstrook tussen de galei en de steiger groter en groter. En als de krijgslieden van Kalief Mansoer de steiger bereiken, vinden zij daar slechts de schildwacht, die door Aram's vuistslag getroffen werd en nog steeds roerloos op de keien ligt. Op korte afstand van de steiger vaart de galei, voortgestuwd door de roeiriemen der slaven, die nu niet voortgedreven worden door de wrede zweepslagen van een be waker, maar door hun eigen verlangen naar vrijheid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6