LAATSTE NIEUWS STAD EN PROVINCIE I en 1 BREIMACHINES G. J. WILBRINK vergadering van ingelanden Weer stakiiigen in mijn- gebieden van Hongarije Het vakverenigingsblad „Nepa- karat" meldde heden-vrijdag, dat in de mingebieden weer stakingen zijn uitgebroken, waardoor de ko- lenproduktle onrustbarend daalt. De stakingen zijn een protest te gen arrestaties onder de mijnwer kers. De stroom vluchtelingen uit Hon garije is in de afgelopen 24 uur weer toegenomen. Donderdag over dag kwamen meer dan 770 Honga ren over de Oostenrijkse grens, in de nacht arriveerden 1.562 vluchte lingen. Er waren veel vluchtelingen uit Boedapest en een grote groep uit Pecs in zuid-Hongarije. Som mige van hen hadden gevochten in de laatste verzetscentra, die enige dagen geleden door Russische troe pen zijn uitgeschakeld. Bij elkaar zijn nu sedert eind ok tober meer dan 119,000 Hongaren naar Oostenrijk uitgeweken. Verwachting tot zaterdagavond: Nevel of mist Zwaar bewolkt en overwegend droog weer met nevel of mist: zwakke tot matige zuidwestelijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 8 dec. Zon op 8.37, onder 16.31. Maan op 11.57, onder 22.56. 9 dec. Zon op 8.38, onder 16.31. Maan op 12.17, onder 10 dec. Zon op 8.39, onder 16.31. Maan op 12.36, onder 0.01. Eerste kwartier: 10 dec. te 12.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 dec. 6.41 v.m. 19.04 n.m. 9 dec. 7.15 v.m. 19.46 n.m. 10 dec. 7.57 v.m. 20.35 n.m. BROUWERSHAVEN 8 dec. 6.18 v.m. 18.31 n.m. 9 dec. 6.56 v.m. 19.14 n.m. 10 dec. 7.41 v.m. 20.06 n.m. Doodtij: 12 en 26 december. Springtij: 20 december. HET WEEKOVERZICHT Een hoge drukgebied, dat donder dag boven de Golf van Biscaye was gelegen, heeft zich in de afgelopen 24 uur verplaatst naar Frankrijk. Het weer in ons land wordt nu be paald door dit maximum. Ook bo ven Scandinavië is de druk tame lijk hoog, zij het ook minder hoog dan in west-Europa. Daardoor ko men in onze omgeving zwakke wes- telijke.winden voor, waarmee zachte en vochtige lucht, die boven de Britse eilanden aanwezig was, naar Nederland wordt getranspor teerd. Hierin komt plaatselijk mot regen en mist voor. Wel zal de wind in het komende etmaal verder naar het zuiden gaan krimpen en iets in kracht toenemen, maar voor de rest verandert de weerstoestand niet belangrijk. Op de oceaan is de laatste van een reeks depressies, die van het zeegebied ten zuiden van New- Foundland naar het noordoosten trokken, nu bij IJsland aangeko men. AGENDA Heden (vrijdag) Zierïkzee: Café Pankow, Postdui- vententoonstelling P.D.V. „Zierik" Foyer Concertzaal, 7 uur, Sint Nicolaasfeest voor bejaarden; Kantoor notaris Heering, 4 uur, prijsuitreiking Contactzegelactie. Ned. Herv. Ver.gebouw, 7.30 uur jaarfeest Ger. jongensclubs. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 3 uur, najaarsverg. SDKB; café Pankow postduivententoonstelling P.D.V. „Zierik"; N.V. Concertzaal, 8 uur, „Konvooi over Malta" (14 j.). Dreischor: Café Slager, 8 uur, man dolinevereniging „Scheldeklan- ken" uit Zierikzee. Renesse: 3 uur voetbalwedstrijd Renesse I-Hongaars elftal. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur, „Aan de gestapo ontsnapt" (14 j.). Overmorgen (zondag) Zierikzee: N.V. Concertzaal, 3 uur, „Romeo en Julia" (14 j.); 8 uur: „Konvooi over Malta" (14 j.). Maandag 10 december Zierikzee: N.V. Concertzaal, 8 uur, „Konvooi over Malta" (14 j Ned. Herv. Ver.gebouw, 7.45 uur A.R. kieskring, spr. prof. I. A. Diepenhorst. OosterlandEven Buiten, praat avond Z.L.M. ZIERIKZEE - Op de dinsdag te Goes ge houden veetentoonstelling 2ijn door de firma Simmers alhier twee ossen en twee vaarzen aangekocht, be kroond met respectievelijk drie eerste en een tweede prijs. Tevens werd aangekocht een vaars met de kampioensprijs en beker. Dijkherstelwerk Stelletje opgeleverd Heden (vrijdagmorgen) is het dijkherstellings- en verzwarings- werk bij het Stelletje door de aan nemer, de firma van den Heuvel en v. d. Linde te Zierikzee opgeleverd. Het betreft hier de laatste herstel fase van de dijk bij het Stelletje. Het als zwakke plaats aangemerkte dijkgedeelte, is door verbreding en verzwaring duchtig onderhanden genomen. Een grote verbetering is ook de aan de polderzijde langs de dijk geprojekteerde weg, die - na dat een gedeelte reeds geruime tijd gereed was - thans verder is door getrokken. Voor het landbouwver- keer in de polder - en in de zomer maanden voor de zwemmers - een grote verbetering. NIEUWERKERK St.-Nicolaas bezocht kleuterschool Traditie getrouw bracht Sint-Ni- colaas en zijn knecht een bezoek aan de kleuterschool alhier. De heer Schuiling had zijn auto be schikbaar gesteld om de goede Sint in Zierikzee af te halen en aan de school af te leveren. Direct na aan komst in de school werd door de kleuters een welkomstlied gezon gen. Alle kinderen ontvingen uit de hand van zwarte Piet een ver rassing en enig snoepgoed, 't Was een genoegen de kleuters te zien glunderen van genoegen en te zien dat zij de werkelijkheid van Sint- Nicolaas beleefden. Verschillende kinderen zongen nog een extra vers, zeer tot genoegen van de vele aanwezige ouders. Nadat alle kin deren de Sint een hand hadden ge- gegeven en bedankt voor de ver rassing, vertrok hij, omstuwd door een grote kinderschaar, weer per auto naar Zierik zee. Door enige ouders werd dank ge bracht aan het schoolbestuur en de onderwijzeressen voor de genoege- lijke middag de kinderen bereidt. OOSTERLAND Geslaagde attracties in St.-Nicolaas-winkelweek Woensdag was het de laatste at tractie-avond van de winkelweek alhier. Opgave was het raden naar de naam van een pop uit de etalage van de winkelier de heer Stouten, aan het Groenendaal. In de loop van de dag werden, vooral door de jeugd, allerlei namen genoemd. Er werd gedacht aan de naam van de wijkzuster van het Groene Kruis, sommigen informeerden naar de voornaam van de ega van de voor zitter, totdat tenslotte de naam we reldkundig gemaakt werd. Zij luid de Ivonne. Er hadden slechts twee deelnemers aan deze naam gedacht. Koosje van der Have, Nieuweweg 10, won de eerste prijs en kreeg de pop, terwijl Hanna van der Bijl als tweede een boterletter als troost prijs verwierf. Zij woont Molenweg 21. Hiermede is dan nu een einde gekomen aan de dag-attracties van de winkelweek. Er was, vooral on der de jeugd, veel animo voor de wedstrijden, wat dit betreft, mag de winkelweek als goed geslaagd worden beschouwd. St.-Nicolaasviering ouden van dagen Donderdagmiddag vond in het Chr. Verenigingsgebouw alhier de jaarlijkse St. Nicolaasviering plaats van de ouden van dagen-bijeen- komst. De leiding berustte ditmaal bij zuster Compagne, terwijl ook het voltallige dames-comité aan wezig was. De muzikale leiding be rustte bij mevr. Capelle-de Ronde. Er werd gezongen en getracteerd. De heer Kees Bolle heeft een lied gemaakt op de wijze van het „Wien Neerlands bloed", dat bijzonder in de smaak viel, en ettelijke malen werd gezongen. Het viel 20 in de smaak, dat het tot Bondslied zal worden verheven, en bij alle bij eenkomsten zal worden gezongen. Hendrik van Sanne heeft tot slot, eveneens op rijm, een dankwoord gesproken, waarin alle leden en medewerkers werden vernoemd. Op het einde van de goed geslaa: middag kregen zowel de mannen als de vrouwen een passend en nut tig geschenk mee naar huis. Verloting winkelweekbonnen Donderdagavond had in de Con ferentiekamer de verloting plaats van de winkelweekbonnen, ten overstaan van notaris Heering uit Zierikzee. Er was een talrijk pu bliek opgekomen om hiervan' ge tuige te zijn. Acht en tachtig prij zen werden verloot, waarvan de eerste prijs een radiotoestel of was machine was. Na deze verloting iverd de avond gevuld met het hou den van een bazar, waarbij een grabbelton, rad van avontuur enz. aanwezig waren. Dit alles ten bate van de Groene Kruiskas. Sinter klaas was met twee zwarte Pieten aanwezig in de zaal. (Zie voor de prijzen de advertentie elders in dit blad). Simon de Waard komt spreken voor Cult. Ver. De bekende ornitholoog Simon de Waard heeft een reis gemaakt naar Marokko en heeft het voornemen a.s. dinsdagavond 11 december voor de Culturele Vereniging hier over op zijn bekende boeiende wij ze te komen vertellen. Het spreek woord „Goede wijn behoeft geen krans" is hier zeker van toepassing, want wie de heer de Waard een maal heeft horen vertellen, is al tijd van de partij in 't vervolg. Het bestuur rekent derhalve weer op een volle zaal, en zal weer de maat regelen treffen, die de vorige maal zo uitstekend hebben gewerkt. Tien minuten voor half acht zijn de plaatsen vrij ook voor de niet-le- den. Voor die tijd kunnen de leden plaats nemen. Behalve het gespro ken woord komt de heer de Waard als naar gewoonte weer met mooie lichtbeelden en een zelf gemaakte film. Het belooft een van de inte ressantste avonden te worden van het hele seizoen. NOORDGOUWE Slagerij C. Quist alhier heeft een zware os aangekocht met het oog op de komende feestdagen. De os behaalde op de dinsdag te Goes gehouden veetentoonstelling een eerste prijs in de rubriek: zware ossen met zes brede tanden. DREISCHOR In de vacature-J. W. Beekman als koster van de Nederlands Her vormde kerk alhier is benoemd mevrouw M. van der Maas-de Bil. SIRJANSLAND De oogstcollecte De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk alhier heeft opgebracht de som van f 726. Kerkcollecte voor Hongarije De in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte ten bate van Hongarije, heeft een bedrag opge bracht van f 543. Daar de gemeente 180 zielen telt, komt dit bedrag neer op f 3 per hoofd. BRUINISSE Zuster J. van den Berg Sd., werkzaam in het ziekenhuis Cool- singel te Rotterdam, doch geboren te Bruinisse behaalde haar zg. „Kraam-aantekening" bij het reeds eerder door haar behaalde algeme ne diploma. Ook haar zuster, mej. N. van den Berg, is werkzaam in het zieken huis Coolsingel en niet, zoals wij deze week meldden, in het Ooglij- dersgesticht. De badinrichting Het aantal baden in de Bruinisser badinrichting neemt toe. Werden in oktober 654 baden genomen, in no vember was dit getal 762. Toch is de verhouding, wanneer men een en ander vergelijkt met een ge meente als Ouwerkerlc, nog zeer in het nadeel van Bruinisse. SPORT Kloetinge I-MEVO I Voor de uitwedstrijd tegen Kloe- tinge I is het eerste elftal van ME- VO als volgt samengesteld: C. Sim mers d.; C. Baart en J. M. Feleüs a.; G. Huurling, A. v. d. Hoek en A. Berrevoets m.; L. de Vries, C. Nolet, I. J. Haverhoek, P. Guinee (aanv.) en K. de Oude v. Gezien de prestaties van beide ploegen mag MEVO in staat worden geacht de beide puntjes mede te brengen. On derschatting van de tegenstander zou echter wel eens onaangename gevolgen kunnen hebben. MEVO II-MEVO III Zaterdagmiddag ontmoeten het 2e en 3e elftal van MEVO elkaar in het sportpark „Bannink". Het 2e elftal komt'uit met: F. v. d. Ende d.; L. de Hooge en W. v. d. Ende a.; C. van 't Veer, M. Haeck en A. Heij- boer (aanv.) m.; J. Schults, L. Ber revoets, J. Schouls, L. Stoutjesdijk en J. de Jonge v., terwijl het 3e elf tal de volgende ploeg in het veld brengt: J. bij de Vaate d.; M. Aal- ders en L. Tolenaars (aanv.) a.; M. Saman, A. Baart en J. Schouls Lz. m.; M. Berrevoets, J. de Boer, G. A. Lupgens, A. van 't Veer en L. Juf fermans v. Hoewel het 2e elftal overwegend sterker zal zijn, zullen de mannen van het 3e wel alles op alles zetten om de nederlaag zo klein mogelijk te doen zijn. Burgerlijke stand - Zierikzee Geboren. 30 nov.: Anna Maria Adriana Hendrika, d. van Adriaan Alburg en Hendrika Maria Corne- lissen; 2 dec.: Jacoba, d. van Jo hannes Cornelis Kenters en Dirkje Stoutjesdijk. Overleden. 30 nov.; Krijn van der Linde, 38 j., zoon van Willem Cor nelis van der Linde en Maria Ja coba Batenburg; 1 dec.: Jacoba van der Veer, 79 j., echtgenote van Ma- rinus Willem de Vin, wonende te Oosterland; 2 dec.: Geertruida de Visser, 68 j., echtgenote van Pieter Roks, wonende te Oosterland. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 9 dec.: dokter van Hoorn. PREDIKBEURTEN Zondag 9 december Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 5 uur ds v. Roon; Ver.-gebouw: 10 uur (gezinsdienst) en 7 uur ds v. Royen. Kerkwerve: 2.30 uur ds v. d. Grift. Seroskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Re nesse: 10 uur ds v. Liere. Noord- welle: 7 uur ds v. Liere. Eikerzee: (noodkerk te Scharendijke) 10 uur ds v. d. Ban. Brouwershaven: 10 u. ds Groot. Zonnemaire: 10 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Bui- nink. Dreischor: 10 uur ds Duyven- dak. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 uur ds Rijks, 6 uur ds Duyvendak. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr. de Jonge uit Vaassen. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. da. M. E. Monsees uit Dordrecht. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds Meijer. Renesse: 7 uur ds Meijer. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Schuddebeurs. Zonne maire: 10 uur leesdienst, 4 uur ds Schuddebeurs. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds W. H. van Zuijlen uit Rotterdam. Bruinisse: 10 en 3 uur cand. C. M. Overdulve uit Amster dam. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur drs. van Steunenberg uit Rotterdam. Geref Kerk. (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds Meijering, 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst St. Philipsland; 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, .12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Evangelisatie Zierikzee: 7.30 uur n.m. evangeli satiesamenkomst (koffiekamer van het „Huis van Nassau"). VAN DE BOEKENPLANK ,IN HUN SCHRALE GRAVEN" Benno Zieser In de reeks vertalingen, is bij de uitgeversmaatschappij J. H. Gott- mer te Haarlem, verschenen het boek: „In hun schrale graven", ge schreven door de Duitser Benno Zieser in de vertaling van H. M. A. Ludolph-van Everdingen. Alweer een oorlogsboek, maar dan een bij zonder soort oorlogsroman, waarin wel vele verschrikkelijke dingen worden verhaald, maar waarbij de schrijver de weeklacht over het menselijk lijden en de verstikte stem van het hart doet spreken op een wijze, die in vele soortgelijke werken onmogelijk wordt door een opeenstapeling van als maar nieu we rauwheid. Het boek behandelt de Duitse veldtocht in Rusland en onnavolgbaar indringend wordt het lijden van aanvaller en verde diger getekend. De heeds a priori vermoede probleemstelling in het werk is de Duitse schuldvraag, die hier en daar wel wordt aangestipt, maar niet uitputtend wordt bespro ken. Te weinig zelfcritiek in dit vlot geschreven boek dus, maar wel een aanklacht in het algemeen te gen de waanzin, die oorlog heet en dat maakt uiteraard veel goed. De herinnering aan veel leed, dat de bezetter hier heeft teweeg gebracht voedt de schroom kennis te nemen van hetgeen de toenmalige vijand, zelf op een ander front ervoer. Wie zijn critische instelling heeft ge vonden en behouden kan, zal zien dat het aangezicht vande oorlog overal gruwelijk en ontzettend is geweest en dat hij vriend en vijand heeft neergestoten in een poel van ellende, waarvan dit boek getuigen wil. De onbarmhartige koude en verlatenheid van het wijde Russi sche land en de teerheid van een kortstondige liefde zijn sober, maar met veel overtuiging geschilderd. Herhalingsoefeningen in 1957 voor landmacht en mobiele colonnes De minister van Oorlog heeft bij landmachtorders de schema's van herhalingsoefeningen in 1957 voor de landmacht en voor mobiele co- lonne's bekend gemaakt. Tevens is de maximale duur van deze oefe ningen meegedeeld. Opgeroepen zullen worden van de landmacht, onderdelen van de zesde divisie (onderofficieren en be paalde categorieën korporaals en soldaten: 34 dagen, korporaals en soldaten: 30 dagen), een aantal le gerkorpsonderdelen (respectievelijk territoriale afdelingen (ook 34 en eveneens 34 en 30 dagen), 'n aantal 30 dagen), een aantal basisonderde len (27 en 24 dagen), een aantal af delingen lichte luchtdoelartillerie territoriaal (31 en 24), een aantal aanvulingsdetachementen voor in- tergeallieerde staven (30 en 30), en een aantal compagnieën nationale reserve (onderofficieren en bepaal de categorieën korporaals en sol daten (13 dagen). Van de mobiele colonnes zullen worden opgeroepen: zes mobiele brandweercolonnes (30 dagen), drie mobiele geneeskundige dienst co lonnes (30 dagen) en drie mobiele opruimings- en reddingsdienst co lonnes (ook 30 dagen). Oudste inwoner 97 jaar Heden, 7 december, viert de heer M. Kloote - de oudste mannelijke inwoner van Zierikzee - zijn 97ste jaardag. Reeds enkele jaren ver toeft de heer Kloote in het rusthuis „Irene" alhier. Hij werd geboren op 7 december 1859. Het is begrij pelijk dat het de hoogbejaarde in de kring van het rusthuis vandaag niet aan belangstelling ontbreekt. Ook wij willen onze gelukwensen op deze dag bij de vele andere voe gen. Kerstkollekte Leger des Heils (Ingezonden). Over enkele weken vieren wij weer Kerstfeest! Dan zal Zierikzee in de Kerstnacht weer de traditio nele zang der heilssoldaten verne men; de gordijnen worden dan op zij geschoven en mannen en vrou wen komen voor de ramen om in een ogenblik van stille overpein zing te luisteren naar de liederen en te ervaren dat het Kerstfeest is. Vol verwachting zal men denken aan een paar heerlijke dagen van écht Kerstfeest vieren in de huise lijke kring, de brandende kaarsen, de verlichte boom, de gezellige sfeer, de gedekte tafel en de ex- tra'tjes. Voor velen wordt de Kerst vreugde echter overschaduwd door tal van sombere omstandigheden. U kunt het Leger helpen juist op deze plaatsen vreugde te brengen - een groet aan een eenzame, een lichtstraaltje in de ziekenkamer. Help het Leger dit jaar eens iets extra's te doen en geef gul als de Legerzuster bij u aanklopt voor de collecte. Geef met de gulheid van Sint Nicolaas, de liefde van het Kerstfeest en de ernst van de Oude jaarsavond. ADVERTENTIES Op 11 december D.V. ho pen onze geliefde ouders J. KOOIJMAN en C. N. KOOIJMAN- DE REUS hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Nieuwerkerk, Rijksweg 218 X X A Op dinsdag 11 december y a.s. hopen D.V. onze ge- 4' X liefde ouders en be- *t' 4* huwdouders: A. v. d. OUDEN 4 X M. v. d. OUDEN-BAL j X kun 25-jarige echtver- V ♦j. eniging te herdenken. X Dat zij nog lang ge- X 4* spaard mogen blijven is 4 X de wens van hun dank- X X bare kinderen: X J. v. d. OUDEN A. P. v. d. OUDEN- DE PREE TANNIJ RINUS JANNY Gelegenheid tot felici teren in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. f x Voor de vele bewijzen van be langstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij hartelijk dank. W. D. BERREVOETS L. J. BERREVOETS- v. d. SCHANS Serooskerke, december 1956 Slrekt tot algemene kennisgeving Heden overleed, na een ern stige ziekte, zacht en kalm, mijn innig geliefde en zorg zame man JAN VAN POPERING op de leeftijd van ruim 55 jaar De Heere sterke mij in dit zware verlies Zijn diepbedroefde echtgenote: J. VAN POPERING-KIK Yerseke, 7 december 1956 Beatrixstraat 16 De begrafenis zal plaats vinden maandag 10 decem ber, om 1 uur. Voor de deelneming ons be toond na het overlijden van ons geliefd zoontje en broertje WIMPJE betuigen wij onze oprechte dank. J. M. DEKKER A. C. DEKKER-v. d. HAVE Zierikzee, Regenboogstraat 5 december 1956 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van meeleven en be langstelling die wij zowel voor als na het overlijden van onze geliefde vrouw en moeder ANNA FOLMER geboren VAN DUKE hebben ontvangen. M. FOLMER Jz. en kinderen Nieuwerkerk (Z.) Molenstraat Dames 11 De nieuwe modellen Knittax en Bosch zijn ontvangen. Wij demonstreren U vrij blijvend, desgewenst ook bij U thuis. GRATIS LESSEN olledige garantie. Prijzen vanaf f 265,-. Betaling ook in termijnen mogelijk De specialiteitszaak Naai- en Breimachine handel Korte Sint Janstraat 4 telefoon 228, te Zierikzee II krijgt ook bij ons de waardevolle „C.C. "-zegels Grijpt Uw kaas! Bezoekt de DUIVEN- tentoonstelling op vrijdag 7 en zaterdag 8 december, in het lokaal van W. N. PANKOW, Lammer markt, Zierikzee. Vrij entree! Prachtige prijzen op Rad van avontuur. EVANG. LUTH. GEMEENTE Zierikzee Zondag 9 december, 10 uur: Mej. da. M. E. MONSEES uit Dordrecht Te Dreischor (Z.) is te ver vullen de vakature van: HOOFD DER OPENBARE KLEUTERSCHOOL Jaarwedde volgens rijksrege ling. Sollicitaties worden inge wacht binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad bij de burgemeester. Het bestuur van het Calami- teuze waterschap „Bruinisse" maakt bekend, dat op dinsdag 18 december 1956, des middags 2 uur, een gehouden zal worden in hotel Storm te Bruinisse. De begroting voor het dienst jaar 1957 ligt van 7 december af ter inzage van belangheb benden ten kantore van de Ontvanger-Griffier. Bruinisse, 4 december 1956. Het bestuur voornoemd, P. L. KREPEL, Dijkgraaf. S. A. JUMELET Az., Ontvanger-Griffier. Burgemeester en wethouders der gemeente NIEUWERKERK (Z.) stellen belanghebbenden van 16 jaar en ouder in de gelegenheid op maandag 10 december a.s., des'namiddags van 7 tot 9 uur, de openbare lagere school alhier te be zichtigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3