KRAB8fi Sioe&Je ££ti f)RGEnryrióE SCHDPEN^QER. HSEFT //V ft!£UW-ZEELPftD ££ry SOtl Vflft 31. OOO GULDEN VOOR, £EH RDM BETRQLJ) <rfwoKD> rt/D\ DOT c? //V ONS 1 vf)K setts funk WO«£A£OA7£«5/ MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 4 december. Aan voer 3018 stuks vee (weektotaal 4650) t.w.: 420 vette koeien en os sen; 824 stuks gebruiksvee; 100 vette kalveren; 183 graskalveren; 761 nuchtere kalveren; 100 varkens; 269 biggen; 81 paarden; 2 veulens; 260 schapen en lammeren; 18 bok ken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen 3,04-3,20, f 2,90-3,00, 2,80- 2,90; vette kalveren f 3,00-3,20, 2,80-3,00, f 2,60-2,80; slachtpaar- den f 2,35-2,15-2,00. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-350-250; nuchtere kalveren f 60-55-45; biggen f 60-50-40; scha pen f 135-110-100; lammeren f 130- 110-95; kalf- en melkkoeien f 1100- 950-725; vare koeien f 800-700-600; vaarzen f 775-675-475; pinken f 540- 440-340. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 5 dec. 1956 Andijvie (glas) II f 36; Rode kool 12; Gele kool f 18-20; Groene kool 25; Veldsla f 13; Waspeen f 7-13; Prei f 23-32; Spruiten f 74-77; Breekpeen f 10; Witlof f 70- Notaris f 13-26; Gron. Kroon I 20; Goudreinetten f 15-37; Cox Orange K. f 12-20; Jonathan f 32-41; St. Rémy f 22-23; Emile d'Heyst f 46- 58; B. A. Lukas f 31-38; per 100 kg. Knolselderij f 4-7; Glassla B f 8; per 100 stuks. SPORT De Schutters I-Zierikzee I Zondag a.s. heeft Zierikzee I weer een uitwedstrijd en wel tegen De Schutters I te Stampersgat, dat nog geen enkel winstpunt kon ver overen. Zierikzee komt uit met; W. Kouijzer d.; C. v. d. Maas en F. A. v. d. Westen a.; C. Verwest, C. M. v. Aken en B. de Zeeuw m.; T. Sim mers, G. Koster, J. Stoel, C. Krello en C. Simmers v. Uit deze opstelling blijkt dat de Vlieger weer verhinderd is. Ook B. de Zeeuw zal wel niet van de partij kunnen zijn i.v.m. militaire dienst plicht. Hij zal dan worden vervan gen door A. v. d. Westen Jr. Hier mag een spannende wedstrijd wor den verwacht, daar de thuisclub wel alles op alles zal zetten om één of twee puntjes te behalen. Brouwershaven I-Zierikzee II Zierikzee II trekt naar Brouwers haven om tegen Brouwershaven I uit te komen. Ongetwijfeld wacht de bezoekers hier een zware wed strijd, waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen is. Zierikzee II komt uit met: J. Stoutjesdijk d.; A. Ros sen en J. Scholten a.; A. Berre- voets, C. P. v. d. Werve en C. J Krijger m.; L. Verloo, A. Verton, M. Krijger, H. v. d. Wolf en C. Douw v. Brouwershaven II-Zierikzee III Ook het derde elftal van Zierik zee speelt te Brouwershaven en wel tegen Brouwershaven II. Het komt uit met: J. Stoutjesdijk d.; G. Dok ter en J. de Bilde m.; Th. Kramer, J. Snijders en J. Maijs m.; J. Hatz- mann, M. v. d. Schee, A. Krijnse Locker, E. v. d. Sande en A. Schouls v. Ook hier zal het geducht span nen, al mogen de bezoekers niet geheel kansloos worden geacht. Rcnesse I-Hongaars elftal Zaterdagmiddag speelt het eerste elftal van Renesse op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit de op ons eiland vertoevende Hon garen. De gasten komen uit met een sterke ploeg, die niet minder dan 6 semi-profs bevat. Een overwinning voor Renesse is dan ook niet te ver wachten, maar het publiek zal - bij gunstige weersomstandigheden - zeker kunnen genieten van een mooie wedstrijd. De Hongaren ko men uit in de kleuren oranje-wit shirt met zwarte broek. De wed strijd, die om drie uur aanvangt, wordt geleid door dhr. J. v. d. Werf. Nog zij medegedeeld dat ook leden en donateurs van de s.v. „Renesse" entreegeld moeten beta len. STAD EN PROVINCIE St.-Nicolaasfeest voor bejaarden Wij delen nog mede dat het door de afd. van de U.V.V. georganiseer de St. Nicolaasfeest voor bejaarden boven 65 jaar, in de foyer van de Concertzaal, zal beginnen om 7 uur uur (vrijdag a.s.). Z. V. u. Chopin-avond Willem Andriessen De ook reeds in Zierikzee ver schillende malen opgetreden pianist en muziekpaedagoog Willem An driessen, komt - onder auspiciën van de Z.V.U. woensdag 25 oktober concerteren in de Concertzaal. Wil lem Andriessen zal een Chopin- programma ten gehore brengen, waarbij de concertgever in de hem zo bekende overtuigende stijl com mentaar zal geven bij de te spelen werken. Onnodig te zeggen, dat hierdoor het geheel aanzienlijk be grijpelijker wordt voor de minder ingewijden. Willem Andriessen zal het vol gende programma ten gehore bren gen: 1. Sonata opus 35 in bes: Grave - Doppio movimento; Scher zo; Marcia funèbre; Presto. 2. Bar carole opus 60. Pauze. 3. Nocturne opus 15 no. 2; Valse opus 64 no. 2: Mazurka opus 6 no. 2; Mazurka opus 24 no. 2; Polonaise opus 53. Prijsuitreiking Contactzegel-actie Ten kantore van notaris P. Hee- ring alhier zal vrijdagmiddag de prijsuitreiking plaats vinden van de Contactzegel-actie. KERKWERVE Loop de bevolking over no vember 1956. Ingekomen: C. Beije met gezin van Duivendijke. Vertrokken: C. P. van der Meet naar Mideldburg; A. C. Kik met gezin naar Zierikzee; C. L. Rijnberg met gezin naar Haamstede. OOSTERLAND De Sint bij de kleuters Dinsdagmiddag vond in de Con ferentiekamer de jaarlijkse St. Ni- colaasviering plaats van de chr. kleuterschool „Radda Barnen" al hier. Vele moeders waren met hun kroost meegekomen om dit tradi tionele feest mee te vieren. Ook waren behalve de voorzitter, enkele bestuursleden aanwezig. Half twee arriveerde de goedheiligman met zijn zwarte bediende aan de zaal, waar hij door het hoofd der school werd welkom geheten. Tevens wer den alle aanwezigen door mej. Beije verwelkomd. De kleuters zongen een welkomstlied, en velen moesten hierna op het matje komen, om van de Sint een vermaning of prijzend woord in ontvangst te nemen. On der de tractatie van chocolademelk werd menig Sinterklaasliedje ge zongen. Vele spelletjes werden hier na uitgevoerd, waarbij vooral „Het Kampvuur" bijzonder mooi werd gevonden. De voorzitter, de heer Boogert dankte de Sint hartelijk voor zijn bezoek. Geslaagde winkelweek attracties De maandag was aangewezen als de dag der jeugd in de winkel week en de jeugd moest uit de let ters in de etalages een slagzin sa menstellen. Deze luidde tenslotte: „Steunt uw eigen Groene Kruis"! Er waren 89 goede oplossingen en een drietal kinderen kregen de hoofdprijs, te weten: 1. Corrie Stou ten, Lange Achterweg 2; 2. Inetje Stouten, Kerkplein 7; 3. Marietje van Dijke, Lange Achterweg 32. De overige 86 deelnemers kregen allen een troostprijs. Dinsdag moest worden geraden hoeveel krenten er gebakk^p wa ren in een brood dat te zien was bij de heer Jan Kort. Het was het respectabele cijfer van 8940. Hu- brecht Bouwman raadde 9475 en was er het dichtst bij. Hij woont in de Weststraat 4; tweede werd Hu- brecht Stouten, Burg. v. d. Have- straat 5, die 8160 stuks raadde; als no. drie kwam uit de bus de lieer C. de Bruine-v. d. Maas, Burg. v. d. Havestraat 43, die een viertal negens raadde: 9999 stuks. Vooral maandag steeg bij de jeugd de spanning zienderogen. De slagzin samenstellen was voor ve len geen gemakkelijke opgave. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over november. Geboren: Cornelia, d. van D. A. Jansen en A. Kroon; Jacobus An- tonie, z. van M. Smalheer en L. v. d. Linde; Johanna Barbera, d. van S. P. Schilperoort en M. C. v. d. Schelde. Overleden: Gilles Hoogenboom, 74 j., weduwn. van M. Klompe; Cor nells Hendrikus Verboom, 68 j. echtgenoot van T. van de Velde. Ingekomen: J. de Bruine en gezin uit Oosterland; P. Hulshof f uit Leeuwarden. Vertrokken: P. Sonke naar Zie rikzee; J. Hoogenboom-v. d. Adel naar Hardinxveld; M. J. Jansen naar Groningen; Th. M. J. Lode- wijk en gezin naar Renesse; H. C. van 't Hof naar IJmuiden (gem. Velsen); J. Lindenbergh en gezin naar Haamstede. Talrijke winkelweek- altracties Tijdens de 'St. Nicolaas-winkel- week te Brouwershaven zijn di verse attracties gehouden. Maan dagavond werd op het marktplein een korfbalwedstrijd gespeeld, die veel publieke belangstelling trok. De uitslag, waarnaar men kon ra den, was 2-0. „Apollo" zorgde voor de muzikale omlijsting. Woensdagavond maakte „Apollo" een mars door de gemeente met in een jeep een verkleed persoon ge zeten, wiens identiteit men moest raden. Deze persoon bleek na af loop de heer P. de Moor te zijn, de voorzitter van de middenstandsver eniging. Inzendingen voor de etalagewed strijd, waarbij met de gedeponeerde letters een slagzin moest worden samengesteld, kunnen worden in geleverd t/m maandag 10 december a.s., op welke avond ook de loterij der winkelweekbonnen zal plaats hebben. St.-Nicolaas op bezoek Woensdagmiddag bracht St. Ni- colaas een bezoek aan de kleuter school alhier. Tezamen met zijn knecht werd Sint begroet door het hoofd der school mej. L. Verheijke. Sint onderwierp de jeugd aan een onderzoek, was gul met zijn loftui tingen, maar liet ook enkele ver maningen horen. St. Nicolaasliedjes werden door de kleintjes gezongen, waarna ieder kind een snoeperijtje en een stukje speelgoed in ont vangst mocht nemen. Een sextet gevormd uit kleuters zorgde voor ritmische begeleiding van de lied jes. Bespeeld werden: twee trian gels, een trom, bekkens en een tamboerijn. De nieuwe Geref. Kerk De nieuwe aan het Bostonplein gebouwde gereformeerde kerk zal - naar wij vernemen - worden ge opend op vrijdag(avond) 14 decem ber a.s. OUWERKERK Ingebruikneming nieuwe Ned. Herv. Kerk Naar lcerkeraad en kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente te Ouwerkerk berichten, zal het nieu we kerkgebouw officieel op woens dag 19 december a.s. in gebruik ge nomen worden. Aan de officiële opening zal een bijeenkomst voor afgaan in het gymnastieklokaal van de school. BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over november. Geboren: 5. Lena Maria Jannetje, d. van G. Noorthoek en N. J. van den Bos; 12. Pie ter Lieven, z. van M. K. Krepel en G. J. Onderdijk; 16. Cornelia, d. van K. A. Lemsom en S. de Ronde; 20. Cornelia Wil helmina, d. van M. C. van Hekke en P. Berrevoets; 20. Leendert Abra ham, z. van A. Bolle en H. H. Deur- loo; 22. Anna Theresia Maria, d. van J. C. Bleijendaal en A. W. M. Bruijns; 25. Stoffel, z. van Jac. de Waal en P. K. de Waal (geboren te. Zierikzee). Gehuwd: 2. Cornelis Hoogerwerf, 24 j., j.m. en Maatje Cornelia Bo- liei", 21 j., j.d. Overleden: 23. Christina Elisa beth Jumelet, 72 j., echtgenote van L. Otte; 26. Anthonia Cornelia Haeck, 87 j., wed. van E. van Veen. Ingekomen: Maria P. de Pree uit 's Gravenpolder. Vertrokken: Jozua L. Bolier en echtgenote naar Oosterland.. De opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels was te Brui- nisse f 514. Hiervan verkochten de leerlingen van de openbare school voor een bedrag van f 381 en die van de chr. school voor f 133. De gezamenlijke middenstan ders deelnemers aan de winkel week, hebben het publiek een zeer aangenamen en smakelijke verras sing bereid. Door een aantal vlugge meisjes en vervoerd door de auto van zuivelhandelaar C. Bolijn, werd huis aan huis een half pond Zeeuws speculaas bezorgd. Twee granaten onder straa oppervlak Dat in de grond onder het straat oppervlak van Bruinisse nog steeds „surprises" verborgen zijn in de vorm van niet-ontplofte granaten uit de januari-dagen van 1945, bleek deze week, toen in de Ver lengde Poststraat, voor de woning van de heer Jac. Goudzwaard, bij1 het aanleggen van de nieuwe riole ring weer twee van deze oorlogs- soevenirs van ruim 10 cm door snede werden gevonden. HAAMSTEDE St.-Nicolaas op bezoek Ook in onze gemeente bracht St. Nicolaas een bezoek, nl. woensdag morgen aan de kleuterschool waar de kleintjes enkele liedjes voor de Sint zongen en ook een paar spel letjes werden gedaan, afgewisseld met tractatie. Nadat de Sint met zijn knecht vertrokken waren volg de nog een vertoning met de pop penkast. Aan het eind van het feest werd aan alle kinderen nog een geschenkje aangeboden. Des middags bezocht de Sint, ver gezeld van Zwarte Piet, de leerlin gen van de o.l.-school, die in „Ta- venu" van hotel Bom bijeen waren om de verjaardag van St. Nicolaas te vieren. Na het zingen van enkele toepasselijke liedjes en een kort woord tot de leerlingen, werden enkele groepen leerlingen bij de Sint geroepen. Nadat de Sint onder het zingen van een afscheidslied afscheid had genomen, werd de middag verder doorgebracht met enkele spelletjes en zang, terwijl ook wat snoeperij uitgedeeld werd. Tot slot werd ook hier de poppen kast vertoond, wat uitstekend be viel, want tijdens het spel was het doodstil in de zaal. Bij het naar huis gaan ontvingen alle kinderen een grote speculaaspop, terwijl aan de leerlingen van de drie laagste klassen ook nog een geschenkje werd aangeboden. Ook de Hongaarse vluchtelingen werden door St. Nicolaas niet ver geten en werden des avonds ook daar wat versnaperingen gebracht. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over november. Geboren: 12. Maatje Pieternella, d. van R. van Wijk en Neeltje An- nigje Fluijt, wonende te Ooster land; 14. Sonja Debora, d. van C. Costerus en G. M. Herpst, wonende te Eikerzee; 21. Cornelia Abramina, d. van P. Boogert en Janna Pieter nella van Schetsen; 27. Marjon, d. van J. van der Maas en J. L. van der Klooster, wonende te Burgh. Ingekomen: 30. J. Wondergem uit Oostkapelle. Vertrokken: 1. A. E. van de Woes- tijne naar Zierikzee; 6. R. Poelman naar Oosterland; 23. M. W. van Vreeswijk naar 's-Gravenhage; 30. J. W. Schiphorst naar Groningen; 30. R. G. Burema naar Groningen. De Israëlische premier Ben Goe- rion heeft woensdag in een te Tel Aviv tot het bestuur van het Is raëlische vakverbond gehouden toe spraak, scherpe kritiek geoefend op de Sowjetrussische politiek. Hij voorspelde, dat het huidige Sowjet-bewind vroeger of later zou ophouden te bestaan. „En dan zul len wij weer kunnen verkeien met de twee miljoen Russische Joden, waarvan wij thans 2ijn afgesneden. Zij zullen ons nog eens helpen bij de opbouw van Israël", aldus Ben Goer ion, die zijn gehoor ook nog waarschuwde de „waarde der Ver enigde Naties als vredesinstrument niet te onderschatten". ,Wij moeten zoveel, als ons maar enigszins mogelijk is, met de inter nationale organisatie samenwer ken. Hierbij moeten wij er krach tig naar blijven streven dat de ver- AGENDA Heden (donderdag) Zierikzee: Aula Prof. Zeemanly ceum, 8 uur, Z.V.U.de hee.r Th. J. Laagland spreekt over Botti celli. Oosterland: Conferentiekamer, 7 uur, trekking lotgrij en attrak- ties Groene Kruis. Morgen (vrijdag) Zierikzee: Café Pankow, Postdui- vententoonstelling P.D.V. „Zierik" Foyer Concertzaal, 7 uur, Sint Nicolaasfeest voor bejaarden; Kantoor notaris Heering, 4 uur, px-ijsuitreiking Contactzegelactie. BEN GOERION VOORSPELT DE ONDERGANG VAN HUIDIG SOWJET-BEWIND Blijvende samenwerking nodig niet V.N. tegenwoordigers der lidstaten de beginselen van het handvest hoog houden, zonder dat er sprake is van bevoor- of benadeling", vei-klaai-de hij. Ben Goei-ion sprak ook nog over de „onvriendelijke, vijandige en onrechtvaardige houding" van ver scheidene Aziatische landen jegens Israël, waaraan hij echter toevoeg de: „De Israëliërs moeten zich niet zonder meer door hun verontwaar diging laten meeslepen. Wij moeten begrijpen dat de vol keren van Azië, van India tot Japan niets weten van bijbelse tradities. Vele dezer volken hebben zich eerst enkele jaren geleden vrij we ten te maken. Zij staan wantrou wend tegenover iedere blanke en tegenover elke blanke staat", al dus de Israëlische premier Ben Goerion. De vlootstrijdkrachten vau de NAVO Admiraal sir John Eccles van de Navo heeft verklaard dat als er een oorlog uitbreekt de Navo niet over voldoende duikboot jagers zal be schikken om enige tijd konvooien te beschermen. Volgens hem is het gebrek zo nij pend dat als in het Atlantische ge bied oorlog uitbreekt het noodza kelijk zal zijn sommige konvooien zonder begeleiding (afgezien van vliegtuigbescherming) te laten va ren. 777 en 999 De stand van giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis voor hulp aan Hongax-ije was vandaag (don derdag) f 3.290.789,84. De stand van giro 999 van het Nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk was f 2.874.558,66. Bij een ontploffing op pier nr. 37 in Brooklyn zijn negen mensen gedood en 200 gewond. Brand was uitgebroken in een stapel sisal. Het vuur bereikte cilinders acetyleen en bussen verf, waarop een enorme ontploffing volgde, die tot 50 km in de omtrek te horen was en de gebouwen van Wallstreet deed schudden. Een ijzeren balk von honderd kilo werd 50 meter weg geslingerd. De inlichtingendienst van het Britse leger meldt dat inwoners van Port Said, die geen anti-Bi-itse hou ding aan de dag leggen, worden be dreigd. Grieken en andere niet- Egyptische inwoners van de stad, die zaken metde Verbondenen heb ben gedaan, zijn bang voor vergel dingsmaatregelen door het gepeu pel na het vertrek der Brits-Franse troepen. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het èchler minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE VOOR U ALLÉÉN INTERESSANTE VOETBALWEDSTRIJD Jeugdige Hongaren verloren van Lyceum (4-3) Burgemeester en wethouders van I Zierikzee maken bekend, dat op de 'gemeente-secretarie ter lezing voor een ieder, gedurende drie maanden na dagtekening van deze bekend making is nedergelegd, de bij Ko ninklijk Besluit van 19 november: .1956, no. 13, goedgekeurde Verorde ning tot tweede wijziging der vei*- ordening op de heffing en invor dering van een i-ioolbelasting in de 'gemeente Zierikzee. Zierikzee, 6 december 1956. Burgemeester en wethouders, voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. MULDER, secretai'is. De leerlingen van het Prof. Zee manlyceum hebben de handen in een geslagen en - op initiatief van ir. J. M. Knaap - een voetbalwed strijd met St. Nicolaas-attrakties gespeeld tegen een Hongaars juni orenelftal uit het kamp Burghsluis. Dit was een staaltje van jeugdige werkelijkheids- en burgerzin, dat mede kon slagen door de gelukkige medewerking van de heren rar. C. J. B. du Croo, C. van der Vliet, Piet Kraak en J. W. van den Doel, die de jongelui vanuit Burghsluis naar Zierikzee hebben vervoerd. Ook de gemeente heeft in deze meegewerkt er werd nl. geen vermakelijkheids belasting geheven. Ondanks de gure wind- en regen vlagen bleek er nog goede belang stelling voor de strijd te bestaan, ongeveer 200 toegangskaarten wei den verkocht. Het Zierikzeese elf tal kwam met de volgende spelers in het veld: F. v. d. Ende d.; M. Roks en H. v. d. Sluijs a.; D. Moer- mond, J. Dalebout en C. Kramer (ulo) m.; L. Stoutjesdijk, B. Lup- gens, M. Hanse, M. Prummel (ulo) en L. de Vos v. Spijtig was het dat de wedstrijd een uur later begon dan oorspron kelijk was voorgenomen. De kle ding voor de Hongaren bleek nl. niet aanwezig. Na ruim een uur kon dit probleem worden opgelost, doch door deze verlating moesten de ta feltenniswedstrijden komen te ver vallen. Deze zullen op een nader te bepalen datum worden gespeeld. Over de wedstrijd nog het vol gende vermeldenswaardige. Het Lyceum heeft met 4-3 de overwin ning behaald. Het Lyceum won de tos en Hongarije verrichtte de af trap nadat enkele foto's waren ge nomen. Na een mooie aanval over links wist L. de Vos goed te scoren. Even later werd het door dezelfde speler 2-0. Een keixmerkend vei*- schil tussen speelwijze der beide ploegen was wel dat de Hongaren kort en technisch speelden terwijl het Lyceum de bal met lange trap pen naar voren bracht. B. Lupgens bracht de stand op 4-0. Zonder rust werd er gedraaid. De Hongaren bleken toen beter aan de omstan digheden gewend. Zij scoorden het eerste tegenpunt uit een penalty. Uit veel gehari-ewar voor het Lj'- ceumdoel werd het 2e en enkele minuten voor tijd het derde tegen punt gemaakt. Hiermede kwam het einde aan een prettige wedstrijd Een flink aantal docenten van het Lyceum woonde de wedstrijd bij, alsmede scheidsrechter A. Th. Ja cobs. „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD' 59. Nu de garde-officier buiten gevecht gesteld is, kost het Aram weinig moeite de overgebleven krijger1 voorbij te komen. Even later stormt hij het slotplein op, dat gelukkig geheel verlaten ligt. Met één zwaardhouw hakt hij bij de hoofdpoort het hijstouw van het valhek door. Een tweede, welgemikte tik doet de houten pen, die het hek nog stut, losschieten en terwijl Aram er haastig onder- doorschiet, komt het traliewerk ratelend naar omlaag! De hoofd poort is onwrikbaar afgesloten en terwijl de krijgers van Kalief Mansoer vergeéfs trachten het zware hekwerk weer omhoog te werken, spoedt Aram zich naar de rand van het bos. „Presto! Presto!" schalt zijn stem langs de stille bosrand. Maar er komt geen antwoord. De schildknaap heeft met de paai'den blijkbaar de afge- spi'oken plek nog niet bereikt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3