AMSTLEVEN levensverzekering LIEFDE'S NAZOMER DULLES ACHT VOORUITZICHTEN VOOR VREDE IN MIDDEN-OOSTEN REDELIJK GOED ONRUST IN POLEN Irak wil Israël „wegvagen" HOOG GOUD STAD EN PROVINCIE Geen dollars voor Europese landen voor aankoop van Amerikaanse olie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 4 december 1958 No. 18O66 Eenheid en kracht van de N.A.V.O. dient versterkt Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft zon dag op een persconferentie in Au gusta gezegd, dat hü en president Eisenhower van gevoelen z(jn, dat de vooruitzichten op vrede in het Midden-Oosten „redelijk goed" zyn. Dulles, die dit zei na een onder houd met Eisenhower, voegde eraan toe, dat de noodzaak om de een heid en kracht van het Noordat- lantische bondgenootschap weer op te bouwen, door het optreden van de Sowjet-Unie in oost-Europa, in het bijzonder in Hongarije, „op tra gische wijze" was aangetoond. Dulles achtte het zeer pessimis tisch te denken, dat het oorlogsge vaar thans even groot Is als een maand geleden. Dulles zei verder, dat de presi dent en hij ook van gevoelen zijn, dat de V.N. in toenemende mate aandacht moeten schenken aan het vraagstuk van de landen in Azië en Europa, die gedwongen ver- Volgens berichten in de Poolse pers, die door het Sowjetrussische partijblad „Pravvda" zijn aange haald, hebben in enige Poolse ste den en dorpen „onruststokers" po gingen gedaan 1 ynchpartijen op touw te zetten. Het Poolse blad „Trybuna Ludu" verklaarde, dat „straatschenders" trachten het volksbewind van de (communistische) verenigde arbei derpartij te ondermijnen. Het blad maakte voorts melding van „bele digende" aanvallen op eerlijke par tijwerkers. Er zijn mensen, die vol ledige vrijheid eisen om alle soor ten politieke partijen, waaronder de bourgeois-partijen, op te richten, aldus „Trybuna Ludu". Naar het blad „Trybuna Robot- nicza" meldde, zijn er in Silezië anti-Russische redevoeringen ge houden. Koning Feisal van Irak heeft bij de opening van de zitting van het parlement verklaard, dat zijn land Egypte in de huidige kritieke pe riode terzijde zal blijven staan, „overeenkomstig zijn traditionele politiek, die er op is gebaseerd al tijd de Arabische en Mohamme daanse landen te steunen". „Onze houding ten aanzien van het Palestijnse vraagstuk blijft ge baseerd op de politiek, die mijn re gering onlangs in boodschappen aan alle regeringen heeft uiteenge zet". (In deze nota's werd inder tijd verklaard, dat de Iraakse re gering de resolutie van de V.N. over Palestina van 1947 niet lan ger erkent, omdat deze verouderd is en dat Irak er van overtuigd is. dat de meest praktische oplossing is, dat Israël in het Midden-Oosten wordt „weggevaagd"). Twee Franse alpengidsen hebben een claim ingediend voor een goudmijn die zij menen ontdekt te hebben op een hoogte van 2.970 meter in het massief van de Mont- blanc. Zij hebben hun hoop gevestigd op een heel klein klompje goud, dat zij in augustus onder de Col du Passon gevonden hebben. Zij zijn bij hun zoeken naar goud geholpen door een „deskundige" in Marseille, die de plaats van de goud lagen heeft ontdekt door een slinger boven een kaart van de Franse alpen te bewegen. Rode Kruis zorgt voor 50.000 vluchtelingen Volgens inlichtingen die het Ne derlandse Rode Kruis uit Wenen heeft ontvangen, zal het interna tionale Rode Kruis de zorg op zich nemen voor 50.000 Hongaarse vluchtelingen, die in kampen in Oostenrijk zijn ondergebracht. Het Nederlandse Rode Kruis zal voor het kamp „Judenau", dat 1.500 mensen herbergt, zorgen. UITBREIDING ZONDAGSRIJVERBOD In de Staatscourant van gisteren is een beschikking gepubliceerd van de minister van Economische Za ken. waarbij het verbod tot het ge bruik van benzine als brandstof voor motorrijtuigen op zondag uit gebreid wordt tot alle aardoliepro- dukten. Deze uitbreiding van het zondagsrijverbod gaat a,s. zondag 9 december in. 120 Indische parachutisten van de politiemacht der Verenigde Naties zijn in de bufferzone tussen de Britten en Egyptenaren in het gebied van El Cap in de S'»ez- kanaalzone gelegerd, en hebben de taak van de Denen, die naar Port Said zijn gegaan, overgeno men. deeld blijven en de vele volken die aan een meedogenloos van buiten af opgelegd bewind zijn onderwor pen". De Amerikaanse minister was van mening dat de aanstaande con ferentie van de N.A.V.O.-raad een gelegenheid zou verschaffen om de eenheid en kracht van de N.A.V.O. te versterken. (13 december begint in Parijs een bijeenkomst van de ministerraad van de N.A.V.O.). 777 en 999 De stand van giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis was gis teren f 3.063.611,31; de stand van giro 999 van het Nationale comité hulpverlening Hongaarse volk was f 2.633.396,35. Stijf en Stram? Nu bier - dan daar? Heem Kruschen - en Uw pijnen verdwijnen. In vele gevallen van rheuma- tische pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak ook: onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, onder vindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan. Naarmate Kru schen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiverhe den daarin krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afgevoerd. En daarmede de oorzaak van uw rheumatische pijn. brouwershaven Sint in de smalstad aangekomen Zaterdagmiddag werd de Sint met zijn knecht door de muziek vereniging „Apollo" afgehaald aan de grens der gemeente. Eerst ech ter werd op het Bostonplein bij de-heer D. v. d. Hoek, één der twee nog in leven zijnde oprichters der muziekvereniging (opgericht 1895) een serenade gebracht, zulks in verband met zijn 86e verjaardag Met de goed heilig man en zijn knecht achter de muziek, gevolgd door een schare kinderen ging men naar het jeugdgebouw, waar de kinderen een feestmiddag werd aangeboden door de middenstand, :ulks naar aanleiding van de win kelweek. Apollo gaf enige marsen ,e horen waarna een drietal kinde ken op het podium zongen. Ook de 'eheel gevulde zaal zong, aan het argel begeleid door de heer Ever- vvijn. Het programma, dat door de heer J. v. d. Weele was georgani seerd, werd verder gevuld met een lrietal films, waarvan de kwaliteit hij enkele veel te wensen overliet. Ondanks deze strubbeling hebben ie kinderen (en ouderen) toch ge- ioten, zodat de organisatoren op >en' geslaagde middag kunnen te- .ugzien. OOSTERLAND 3e winkelweek-attrakties De attractie in het kader van de winkelweek, was op vrijdagavond: raden naar het gewicht van een ham uit de etalage bij Geelhoed, =amen met een worst van slager Stouten. Het gewicht bedroeg 13 kg. 110 gram. Mevr. Boogert-van Dijke, Lange Dreef, raadde 13 kg. 300 gr uister Compagne, Koninginneplein, ••aadde 13 kg. 350 gram; Heieen Ca- oelle, Kerkstraat 4, raadde 13 kg. 250 gram. De lengte van het lint, waarnaar zaterdagavond moest worden gera den, waarvan in alle etalages zich :en eindje bevond, was 17 meter, 92 cm. Als prijswinnaars kwamen uit de bus: le prijs: J. A. Coppen- Boot; 2de prijs: Wim Stouten, Mo lenweg 47 en 3e prijs: Kees van Dijke Jz, Lange Dreef 12. Alle prijswinnaars werden verrast met een fijne banketletter. Met dankbaarheid deelt de kerkeraad der Gereformeerde Kerk alhier mede, dat de collecte, ge houden voor Hongarije, heeft op gebracht de som van f 220,72. Winkelweek wordt besloten met verloting Op donderdagavond 6 december a.s. zal er in de Conferentiekamer een verloting plaats hebben, die het besluit vormt van de winkel week. Het Groene Kruis dat ook hierin samenwerkt met de midden stand, verbindt aan deze avond nog verschillende vermakelijkheden, zoals bv. een grabbelton, een rad van avontuur en verschillende spe len, alles met het doel om de Groe ne Kruiskas te versterken, ter te gemoetkoming in de grote uitga ven voor het wijkgebouw. Het be stuur wekt een ieder op deze amu sante avond te bezoeken. De trek king begint precies om 7 uur, en zal geschieden ten overstaan van nota ris Heering te Zierikzee. OOSTERLAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1956. Geboren: Klara WiUemina, d. van J. de Bruine en J. van den Bos; Engeltje Adriana en Jannetje Wil- helmina, dochters van K. Jongmans en A. W. Overbeeke. Gehuwd: Wouter Verhoek, 38 j. en Heiltje Wildeman, 41 jaar, bei den wonende te Oosterland; Pieter Adriaan Remeeus, 28 j. te Ouwer- kerk en Janna Kodde, 25 jaar, te Oosterland. Ingekomen: Hendrik J. Ooster- boer uit Brunssum; Jozua L. Bolier en echtg. uit Bruinisse; Roelf Poel man, uit Noordgouwe. Vertrokken: Jacob Smit en gezin naar Wateringen; Johannes de Bruine en gezin naar Brouwersha ven; Geertje Wieringa naar Baren- drecht; Jacob Goudzwaard naar Vuren; Pieternella Stouten (wed. J Hendrikse) naar Niemvenhoorn; Dirk A. de Gast naar Utrecht; Jan na Kodde, naar Ouwerkerk. BRUINISSE Geslaagde vossejacht De door het winkelweekcomité te Bruinisse als derde attractie gear rangeerde vossejacht had buiten gewoon veel succes en bracht za- ierdagavond buitengewoon veel mensen op de been. Burgemeester Michaëlis zette vanaf ds muziek tent nogmaals de spelregels uiteen en de vossen, die zich onder het daar luisterende publiek bevonden waren gauw gevonden. Wat meer moeite had men met de vossen, die zich in andere delen van het dorp op hielden, maar de waardebonnen die de vossen uitreikten kwamen foch alle binnen het uur bij de heer Huibers terecht. Het weer in november op Schouwen-Duiveland In de maand november werd op het proefbedrijf „Scheldemonden" te Bruinisse 67.7 mm. neerslag gere gistreerd, terwijl een hoeveelheid van 70 mm. voor nov. normaal is. De hoeveelheid neerslag was dus vrij normaal. Abnormaal was de hoeveelheid die op 12 november naar beneden kwam, n.l. 28 mm op één dag. Er waren in de maand november 8 vorstdagen; de laagste tempera tuur was min. 5 graden C., opge tekend in de nacht van 23 op 24 november. VISSERIJBERICHTEN Wijziging kwaliteitseisen mosselen Het bedrijfschap voor visserij- produkten heeft met ingang van 1 december wijziging gebx-acht in de kwaliteitseisen der C-mosselen. In plaats van 20 °/o der mosselen moet thans 30 een schelpgrootte heb ben van 55 mm, terwijl in plaats van 50 thans met 40 met een schelpgrootte van 50 mm kan wor den volstaan. De prijs is iets ver hoogd. Nog steeds zijn er kwekers die door de slechte groei in bepaalde gedeelten van de Waddenzee niet of ternauwernood aan de levering kunnen deelnemen. De vraag naar mosselen is nog steeds groot. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Op doorreis naar Wenen arriveerden met het K.L.M.- toestel uit New York op Schiphol zes leden van het United Nations- team, dat in Oostenrijk zich op de hoogte gaat stellen van de nood toestand, die daar is ontstaan ten gevolge van de steeds aanhouden de stroom Hongaarse vluchtelingen. AMSTERDAM. Ten oosten van de voormalige Oosterdoksluizen te Amsterdam in de spoorlijn Amster dam-Rietlanden zijn twee van de zes enorme stalen hulpbruggen aangebracht, waarmee de eerste belangrijke fase in de werkzaam heden voor de autotunnel onder het IJ tot een goed einde is gebracht. 's-GRAVENHAGE. Bij Kon. Be sluit is de Rijksdienst voor Land- bouwherstel met ingang van 1 de cember 11. opgeheven. De werk zaamheden van deze rijksdienst hebben nagenoeg een einde geno men. De afwikkeling van zaken, waarmede de dienst, onderschei denlijk de directeur, waren belast, is opgedragen aan de cultuurtech nische dienst, onderscheidenlijk de directeur van die dienst. UTRECHT. Op de Vleutenseweg te Utrecht is de 30-jarige scooter rijder G. A. V. uit Utrecht dodelijk verongelukt, toen hij bij het passe ren van een auto de rand van een vluchtheuvel raakte en tegen de grond sloeg Zijn 24-jarige duopas sagier D. S., eveneens uit Utrecht, kreeg een zware hoofdwond. SITTARD. De 15-jarige Hannie Donners uit Horn is op de Sittard- derweg bij de ingang van haar woonplaats aangereden door een bestelauto, bestuurd door H. uit Rerg-Urnond. Het meisje, dat met vriendinnetjes per fiets terugkeer de van de muloschool in Sittard, werd op slag gedood. haamstede Verschijnsel van vruclitrui ter sprake op „Pomona"-vergadering Het gaat om een veilig spuitsysteem In de tuinbouwschool te Haam stede hield de heer C. v. d. Berge te Tholen, medewerker van de Xa. G. Ligtermoet Zoon N.V. te Rot terdam, een lezing met lichtbeelden over „De nieuwe gezichtspunten in de ziektebestrijding", meer speciaal ten aanzien van verruwing en rui van het fruit. De voorzitter van „Pomona", de heer J. C. de Peiter, sprak een ope ningswoord. Het ere-lid der vereni ging heette hij in'het bijzonder welkom. Deze ovond, aldus de voor zitter, is een uitvloeisel van het be zoek, dat een groep leden van „Po mona" deze zomer bracht aan het proefveld in Tholen, waarvan de heer v. d. Berge de leiding heeft. De voorzitter deelde mee, dat op 18 december a.s. de heer Scharrin- ga van het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt, in samen werking met de Landbouwver. C. et C. en de N.F.O. een lezing zal ko men houden over: „Weer en weers verwachting". De heer v. d. Berge begon met er op te wijzen, dat er in de fruitteelt veel ziekten zijn, wat heel erg is, dat er voor de bestrijding van deze middelen zijn, doch dat het aantal gedachten, hoe deze middelen moe ten worden gebruikt, wel 't ergst is. Na een definitie te hebben gege ven van fungiciden, besprak hij aan de hand van een eenvoudig schema de drie doelstellingen, die volgens hem in de fruitteelt moeten wor den nagestreefd, nl. 1. een afdoen de bestrijding van ziekten en pla gen; 2. de kwaliteit der vruchten moet zo goed mogelijk zijn; 3. de kwantiteit moet zo hoog mogelijk zijn. Om dit te kunnen bereiken moet het spuitschema zo veilig mo gelijk zijn, m.a.w. de oogstzeker- heid mag door de ziektebestrijding niet in gevaar worden gebracht. Hij wees er op, dat niet alleen fungici den, doch ook insecticiden een on gunstige invloed op de boom en de vrucht kunnen uitoefenen, welke invloed het grootst is tijdens de zg. „gevoelige periode", die valt van ongeveer vanaf het begin van de bladontwikkeling tot ongeveer vier weken na de bloei. In deze periode komen de meeste ziekten voor. De pas gezette vruchtjes hebben een zeer dunne huid, waardoor zij voor de chemicaliën, die bij de ziekte bestrijding worden gebruikt, zeer gevoelig zijn. Ook het dan nog jon ge blad en de pas gevormde scheu ten zijn zeer gevoelig. Hierdoor kan vruchtrui, dus vermindering van de opbrengst veroorzaakt worden. De ksuze van de ziektebestrijdingsmid delen moet daarom ten opzichte van bovengenoemde punten wor den bepaald. Uitvoerig besprak hij daarna de vruchtverruwing, die kwaliteitsvermindering veroorzaakt en de vruchtrui, die kwantifeits- ROTTERDAM. De rivierpolitie te Rotterdam heeft in de Nieuwe Maas het stoffelijk overschot aangetrof fen van de 23-jarige Engelse licht matroos R. B., opvarende van het Britse s.s. „Cochrane", dat in de Maashaven ligt. De man'moet in de nacht van vrijdag op zaterdag te water zijn geraakt en verdronken. vermindering geeft, waarbij hij er op wees, dat Captan een zachtwer-. kend middel is, dat in beide geval len gunstige uitkomsten geeft te genover andere middelen. Na de pauze werden verschillende vragen op de zeer deskundige spreker af gevuurd, waaronder één over de vruchtrui, naar aanleiding waarvan hij de gelegenheid kreeg op deze kwestie dieper in te gaan. ïneezonden mededeline KERKNIEUWS Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Vrijdag 7 december 's avonds 7 uur ds. Ligtenberg, uit Rotterdam. Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. Bij de in de Ned. Herv. kerk gehouden stemming voor drie notabelen werden uitge bracht 31 geldige stemmen. De beide aftredende heren: Jacob Pad-" mos en C. M. Nederhand, werden herkozen met resp. 25 en 28 stem men. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer N. J. Rein- houd werden uitgebracht op: W. Okkerse-Beekman 10 stemmen, W. van der Havé 7, Jan Otte-Meer- man 6, W. Jumelet en P. Schraver 2, terwijl W. Jumelet M.A.zn., M. van Popering, C. Hoogerwerf en J. van de Velde Joh.zn. elk 1 stem op zich verenigden. Herstemming moet dus plaats hebben tussen W. Ok- kerse en W. van der Have. Officiële publicatie Faciliteiten by herbouw of herstel In aansluiting aan de reeds voor andere gebieden gepubliceerde maatregelen deelt het ministerie van Financiën mede, dat aanvragen om financiële faciliteiten, die in verband slaan met de besteding van een bijdrage in oorlogsschade, geleden aan gebouwd onroerend goed, moeten zijn ingediend: 1. indien de bijdrage vóór 1 juli 1956 is ingeschreven in het Grootboek voor de Wederop bouw of verleend op grond van art. 9 der Wet op de Materiële Oorlogsschaden en het onroe rend goed ligt of was gelegen in een der gemeenten Amstei'dam, Arnhem, Bergen (N.H.), Gronin gen, Susteren, Velsen of Venlo: uiterlijk 31 december 2956; 2. indien de bijdrage vóór 1 januari 1957 is ingeschreven resp. ver leend en het goed ligt of was gelegen in Eindhoven of Nij megen: uiterlijk 30 juni 1957; 3. bij inschrijving c.q. verlening na de onder 1 en 2 bedoelde data: binnen 6 maanden na de in schrijving of verlening; 4. voor zover tegen de vaststelling der bijdrage (hoger) beroep is ingesteld: binnen 6 maanden, nadat de uitspraak op het be roep in kracht van gewijsde is gegaan. In andere beschikkingen gestelde termijnen blijven onverlet. Via het Nederlandse Rode Kruis is tot nu toe voor ruim een miljoen gulden aan goederen in na- tura geschonken voor hulp aan Hongarije. FINANCIEN EN ECONOMIE Diplomatieke kringen te Wash ington heben medegedeeld, dat de Verenigde Staten op het ogenblik geen plannen hebben om aan Euro pese landen dollars te verschaffen, waarmede zij de noodverschepin- gen van olie zullen kunnen betalen. Volgens ambtenaren schijnt het dat van dollarschenkingen geen sprake kan zün. Leningen van de Amerikaanse Export-Import Bank, een staatsinstelling voor de finan ciering van Amerikaanse export, zyn mogelijk, maar er zijn geen aanwijzingen, dat deze op het ogen blik ernstig worden overwogen. De Franse minister van Finan ciën, Pal Ramadier, heeft naar Reu ter uit Parijs meldt, in antwoord op een vraag in de Nationale Ver gadering zaterdag medegedeeld, dat de Franse olievoorziening waar schijnlijk tegen het eind van april weer de normale omvang zal krij gen. De minister zeide dat de eco nomische terugslag ernstiger is voor stookolie dan voor benzine, daar in de Franse energiebehoeften der industrie voor 30 door stook olie wordt voorzien. De regering van Israël heeft, naar Agence France Presse uit Tel Aviv meldt, in principe besloten tot de aanleg van een nieuwe haven tus sen Tel Aviv en Gaza en wel te Eshdut Yam. Dit zou de haven voor Jeruzalem aan de Middel landse Zee worden. Die haven zou ook een uitgangspunt voor de ont worpen oliebuisleiding kunnen wor den. In bevoegde kringen te Tel Aviv wees men er op, dat de plan nen voor de aanleg van deze haven van Israëlisch-Amerikaanse oor sprong zijn. Ingezonden mededeling FEUILLETON 39 Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK Als Joop woensdagsavonds zijn weekgeld in ontvangst neemt, wenst Tom hem veel plezier. Buiten staat er al een auto'tje klaar; hij gaat meteen vertrekken. „Ziezo", zegt Tom tegen Ans, „die kan feestvieren". Beiden staan in de winkel en kijken de wegrijdende wagen na. „Nou. Een bruiloft is wel leuk". Tom knijpt haar even in de on derarm. „Wanneer houden wij brui loft, liefje?" Ans kijkt schuchter achter zich. Greet heeft nog wel eens de ge woonte onverwacht de winkel bin nen te komen. En tot nu toe hebben ze hun liefde geheim gehouden. Ja, waarom eigenlijk? Het meisje kijkt dan weer voor zich. „Laten we de knoop maar eens doorhakken, Tom", zegt ze zacht. „Kom zaterdagavond bij ons thuis en praat dan met vader en moeder. Goed?" „Fijn, meisje. Ik ben blij, dat we openlijk als aanstaande man en vrouw voor de dag zullen kunnen komen. Die geheimzinnigheid ligt mij niet". „Mij ook niet, Tom, maar denk aan de praatjes van de mensen. Zo lang is je vrouw nog niet dood". „Ruim anderhalf jaar, Ans. Mij dunkt". Werktuigelijk sluit hij de winkel en draait een paar lichten uit. Sa men gaan ze naar het kantoortje en in het donker drukt Tom het meisje even tegen zich aan. Ze kus sen elkaar en dan trekt Ans haar mantel aan. „Tot morgen, Tom". „Tot morgen, liefje". De volgende dag is het kouder dan ooit. De thermometer wijst des morgens om half negen, als Ans de winkel ontsluit, nog veertien gra den onder nul. Er staat een ijzige oostenwind en de lucht ziet as grauw. „Dat kon wel eens een pak sneeuw worden", mompelt Tom. „Daar ziet het echt naar uit. Brrr, wat een kou!" De kachels in de winkel en het kantoortje branden hoorbaar. Doch de bloemen op de etalageruit ont dooien nauwelijks. Klanten komen er niet. Wie niet beslist de straat op moet, blijft thuis. In het kantoortje zitten baas en winkeljuffrouw te schrijven. Ans maakt de maandnota's klaar en Tom voltooit zijn gegevens voor de belasting. Tegen twaalven depo neert Ans behalve een stapel nota's; ook een borderel met kwitanties op het bureau van Tom. Hij drukt even haar hand en ze glimlachen naar elkaar. „Overmorgen, hé?" zegt hij zacht Ze knikt en aait even over zijn haar. Maar trekt dan onmiddellijk haar hand weer terug, want ze hoort Greet in de gang. Des middags gaat de telefoon. „Met boerderij Heidezicht. Met Boornberger?" „Daar spreekt u mee", zegt Tom. „Luister eens, Boornberger, we hebben kortsluiting. Wat doen we er aan?" „Kortsluiting?" „Ja, we hebben al een paar stop pen verknoeid; ze springen meteen weer, als we ze er in gedraaid heb ben. Er is dus ergens kortsluiting". „Was je niet ergens mee bezig? Met motoren of zo?" „Niet dat ik weet. Nu ja, de mo tor van de waterpomp loopt na tuurlijk af en toe". „Nou, ik kom wel even naar j® toe. Doe er maar verder niets aan, want als je brand krijgt, ben je verder van huis". „Dat zou ik denken. Vooral met die felle oostenwind". „Met een goed half uurtje ben ik bij je". Tom staat op en haalt uit d® werkplaats de tas met gereedschap. Voor alle zekerheid doet hij er nog enkele reserve-zekeringen bij. Ans, die een klant heeft geholpen in de winkel, ziet dat Tom zijn overjas aantrekt. „Moet je weg?" vraagt ze ver wonderd. „Ja. Harkema van Heidezicht heeft net opgebeld. Kortsluiting. Ik moet er heen". „Heidezichtnogal niet naast de deur". „O, ik neem de plof van Herman wel. Dan hoef ik tenminste niet te gen die felle wind in te trappen". „O, heen heb je 'm in de rug. Do© je voorzichtig?" Hij zet een leren motorkap op en lacht. „Altijd bezorgd, hé, voor je aanstaande man. Geen vrees, meisje, ik ben altijd voorzichtig". Hij drukt een kus op haar lippen en gaat dan naar de schuur Het duurt enkele minuten voor de bromfiets wil aanslaan. Tom laat hem een beetje warm lopen en vertrekt daarna. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5