U/at geef ik «hem» U/at geef ik «haar» Het antwoord ligt bij MOURER kla ar Ingezonden mededeling Te Nieuwerkerk kunnen nog 16 woningwet woningen worden gebouwd De muziektent zal worden verplaatst Wegens ziekte van de burge meester werd onder voorzitterschap van wethouder S. Overbeeke door de gemeenteraad vergaderd. Ingekomen is een schrijven van de Algemene leesbibliotheek, waar- in wordt medegedeeld, dat zodra de titels der boeken bekend zijn waar in Gods naam ijdel wordt gebruikt en sexuele problemen onbehoorlijk worden beschreven en behandeld, deze boeken ter beoordeling zullen worden voorgelegd aan de „Stich ting ter bevordering van het Pro testantse Bibliotheekwezen". De heer S. van Klinken zegt naar aanleiding hiervan zich persoonlijk met de leesbibliotheek in verbinding te zullen stellen en alsdan de door hem bedoelde titels te zullen op geven aan ds. Westerhof. De voorzitter deelt mede, dat in middels is gebleken dat in plaats van 12 woningwetwoningen, tot de bouw waarvan de raad in de vorige vergadering besloot, nog 16 woning wetwoningen kunnen worden ge bouwd. B. en w. stellen daarom voor het vorige besluit te wijzigen en als nog tot de bouw van 16 wo ningen te besluiten. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Vervolgens komt ter tafel het concept der „6e voorlopige straat- namenverordening". B. en w. stel len voor de in de vorige vergade ring vastgestelde naam voor de weg tussen de Ooststraat en de Una- straat: „Asterstraat", te wijzigen in „Zeeasterstraat". Aldus wordt z.h.s. besloten. Voorts wordt na enige bespreking m.a.s. besloten, zulks op voorstel van de heer Dalebout, de straat gelegen tussen de Muyeweg en Ribesstraat te benamen met „Leliestraat". Tenslotte wordt de in de vorige vergadering vastgestelde naam „Blindeweg" gewijzigd in „Galgeweg", zulks met het oog op de historische waarde van deze naam. Hiema wordt op voorstel van de commissie van onderzoek, zulks bij monde van de heer Boogert, de be groting voor 1957 vastgesteld zoals deze was aangeboden, te weten in ontvangst en uitgaaf voor de wone dienst op f 607.991,82 en de kapitaaldienst in ontvangst op f 3.369.468,51 en in uitgaaf op f 3.893.752,79. Ten aanzien van de post „bouw muziektent" wensen de heren S. van Klinken en A. van Klinken geacht te worden te heb ben tegengestemd, zulks om prin cipiële redenen. De voorz. merkt nog op, dat hier in feite niet ge sproken mag worden van de bouw, maar meer van verplaatsing van de muziektent. In verband met de instelling per 1 januari 1957 van de „Instelling voor sociale zorg", stellen b. en w. voor over te gaan tot de benoeming van een secretaris-administrateur van die instelling. M.a.s. wordt hier toe benoemd de heer R. A. van der Snoek alhier. Met ingang van dezelfde datum wordt aan de heer J. L. van der Have, wegens opheffing van het „Burgerlijk Armbestuur" m.a.s. op de mest ervole wijze ontslag en leend als secretaris-penningmees ter van laatstgenoemde instelling, het tweede halfjaar 1956. Goedkoop brood te Apeldoorn In Apeldoorn is een bakkersoor log ontbrand, die wel bijzonder in het voordeel is van de portemon- naie van de Apeldoornse volwas senen. Twee bakkers hebben vorige week bekend gemaakt, dat zij het brood in het vervolg vijf cent goed koper zouden gaan leveren en als reactie daarop hebben de overige bakkers, waarvan de meeste samen werken in de coöperatieve centrale bakkerij „De Halm" aangekondigd, dat zij nu het brood tien cent goed koper gaan leveren en dat zij bo vendien in verscheidene zaken de banketbakkersprodukten tegen ge reduceerde prijzen verkrijgbaar zullen stellen. De samenwerkende bakkers hebben deze tegenactie in gezet na overleg met de drie werknemersorganisaties. Bietencampagne loopt ten einde De bietencampagne moet op voor schrift van de suikerfabrieken op 18 december zijn geëindigd, dat wil zeggen dat op deze datum de laatste bieten moeten zijn verscheept. Voor wat de contracten met de fa briek te Stampersgat betreft zullen de verschepingen via de haven van Bruinisse waarschijnlijk deze of begin volgende week eindigen, maar de voor Puttershoek ver bouwde suikerbieten zullen wel de laatste dag die gesteld is nodig hebben, voornamelijk omdat de ki lo-opbrengst" vooral in de polder Vier Bannen, veel hoger was dan aanvankelijk was berekend. Plaatsing verkeersborden Hierna licht de voorzitter uit voerig toe een voorstel van b. en w. tot plaatsing van 22 verkeers borden. Deze borden worden door b. en w. in verband met de ver keersveiligheid noodzakelijk ge acht. Nadat alle leden de bij het concept-besluit gevoegde kaart nauwkeurig hebben bezien, wordt, na enige bespreking met algemene stemmen besloten tot de voorge stelde plaatsingen. Tenslotte wordt z.h.s. besloten aan J. C. den Haan ontheffing van reinigingsrechten te verlenen over het tweeede halfjaar 1956. Bij de rondvraag zegt wet houder van Dienst zich af te vra gen of het niet wenselijk geacht moet worden in deze gemeente een arrestantenlokaal te doen bouwen. De voorzitter merkt op, dat indien wethouder van Dienst niet bedoelt een nachtverblijf voor passanten, doch een arrestantenlokaal voor ge arresteerden, de bouw daarvan aan bepaalde wettelijke eisen van in richting en toezicht moet voldoen. De heer Dalebout zegt het nuttig te achten, dat toezicht wordt gehou den op de jeugd, die met name het Koningin Maudplein schade toe brengt door het vertrappen van bloemen en het vernielen van per ken. De voorzitter antwoordt dat ook naar zijn gevoelen in dit op zicht in het algemeen te weinig medewerking door de ouders wordt verleend. Voorts wijst de heer Dalebout er nogmaals op, dat naar zijn mening het toegangspad naar de heer Geuze van gemeentewege dient te worden verhard. De voorzitter antwoordt, dat tegen verharding met puin geen bezwaar bestaat, wel echter tegen bestrating van gemeente wege. De heer Boogert zegt, dat het naar zijn mening gewenst zou zijn telkenjare op 1 februari de vlag op het kerkhof halfstok te doen uit steken, zulks ter blijvende herinne ring aan de verschrikkeliike ramp op die dag in 1953. De voorzitter acht dit een goede gedachte. Alle overige leden kunnen zich hier mede verenigen, zodat dienover eenkomstig wordt besloten. De heer van Nieuwenhuyzen acht het noodzakelijk, weliswaar met zo weinig mogelijk kosten, de verbin dingsweg naar Dreischor zo goed mogelijk te herstellen. Ook hier mede wordt accoord gegaan en door de voorzitter toegezegd. Na nog enige bespreking wordt de vergadering hierna gesloten. AGENDA Heden (dinsdag) Nieuwerkerk: Ger. kerk: zendings filmavond. Morgen (woensdag) Zierikzee: Sportpark „Bannink, 3 uur, voetbalwedstrijd Hongaren- Lyceum-elftal. Overmorgen (donderdag) Zierikzee: aula Prof. Zeemanlyce um, 8 uur, Z.V.U. De heer Th. J. Laagland spreekt over „Botti celli". Oosterlaud: Conferentiekamer, 7 uur, trekking loterij en attracties Groene Kruis. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL Zierikzee Deze week komt in vertoning de film „Die dwaze mr. Jones" („That mad mr. Jones"), met o.a. Red Skelton en Janet Blair. Een eer zaam straatveger wil huwen met de secretaresse van een borstelfirma. De secretaresse heeft echter nog een aanbidder en de straatveger begrijpt wel, dat hij een sport zal moeten stijgen op de maatschappe lijke ladder, om meer succes op een huwelijk te hebben. Na vele moei lijkheden komt hij ook in de bor stelbranche en nu wil hij in een verkoopwedstrijd zijn tegenstander verslaan. Als de echtgenote van de wethouder, die hem als straatveger zijn congé gaf, tien borstels bij hem koopt, lijkt het succes groot, maar dan beginnen de moeilijkheden eerst goed. Door allerlei verwikke lingen komt de borstelverkoper- huwelijkscandidaat zelfs onder ver denking, maar alle moeilijkheden worden opgelost en een happy end volgt in deze geestige film, die geen andere bedoeling heeft, dan wat lichte ontspanning te bieden. Op de culturele filmavond draait „Lili", een film met Leslie Caron, Mel Ferrer e.a. Deze film speelt in een kermismilieu en behandelt de levens van de dakloze Lili, die het maar nergens vinden kan en een in de oorlog gewonde danser, die een poppenspel exploiteert. De ontdek king van de film is het feit, dat het menselijk spelelement in een poppenkast lang geen slecht figuur maakt. Een amusementsfilm van het betere soort, ook alweer met een happy end, passend in de St. Nicolaasweek dus. In hotel Bom draait de hier reeds besproken film van Alfred Hitch cock: „To catch a thief". STAD EN PROVINflF. ZIERIKZEE Voetbalwedstrijd tegen Hongaars elftal Woensdagmiddag a.s. zal op het sportpark „Bannink" alhier een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een elftal samengesteld uit leerlingen van het Prof. Zeeman lyceum en een Hongaars elftal. De entree voor deze interessante wed strijd is op f 0,30 gesteld. De recette zal worden aangewend voor verdere sportuitwisseling tussen Hongaren en clubs op Schouwen-Duiveland, De wedstrijd op woensdag vangt aan om 3 uur. NOORDGOUWE Vergadering gemeenteraad In ons raadsverslag, opgenomen in het nummer van maandag j.l. is abusievelijk vermeld, dat behalve een „secretarie" twee woningwet woningen zullen worden gebouwd. De lezer zal hebben begrepen dat het hier gaat om een secretaris woning. De secretarie bevindt zich uiteraard in het nieuwe gemeente huis en hieraan is gelukkig geen behoefte (meer) in de gemeente. NIEUWERKERK Burgerlijke stand over novem ber 1956. Geboren: 6. Geertje Willemina, d. van C. P. Flikweert en M. N. Brommersma; 11. Marinus, z. van W. v. d. Wielen en J. L. Folmer; Jan, z. van W. Bom en K. van der Have. BRUINISSE St.-Nicolaas op bezoek St. Nicolaas, vergezeld van twee zwarte knechts, maakte ter gele genheid van de winkelweek zater dagmiddag een rondrit per jeep door Bruinisse, voorafgegaan door de muziekvereniging „Nu met Ho pe". Er werd gul gestrooid met pe- perbollen, sinaasappelen, zuurstok ken, lollies enz. De kinderen die ziek waren kregen een presentje thuisbezorgd. - Zuster N. van den Berg Fd geboren te Bruinisse, werkzaam ir^ het ooglijdersgesticht te Rotterdam, slaagde aldaar voor het diploma ziekenverpleging. Eerder behaalde zuster van den Berg haar diploma E.H.B.O. ST. PHILIPSLAND Vergadering Stichting „Ons dorpshuis" Vrijdagavond vergaderde de Stichting „Ons Dorpshuis" in café Quist, onder leiding van haar voor zitter, de heer G. J. de Jager. In zijn openingswoord zeide hij o.a dat de Stichting wel drie jaar be staat, maar dat de eerste twee jaar maar een aanloop waren om tot het doel te geraken. Het laatste jaar is echter zoveel werk verricht en zijn de plannen zover gevorderd dat op dinsdag 4 december (vandaag) aan het Dorpshuis begonnen zal worden, in overleg met de aannemer, firma W. A. Ligtendag en Zn. te St. Phi- lipsland. Nog veel werk zal verzet moeten worden voor alles op rolle tjes loopt. De heer A. L. Abrahamse is bereid gevonden als opzichter bij het werk te fungeren. In zijn jaarverslag memoreerde de sekretaris, ds. Kr. Smit, op kernachtige wijze de lijdensweg van de Stichting. De penningmeesteresse, mevr. v. Hoeve-Noordermeer, gaf in haar jaarverslag weer waar zij de pen ningen „heen smeet" die aan haar zorgen waren toevertrouwd. Toch kwam zij nog met een batig saldo van f 5.993,73 uit de bus. Volgens een ontvangen schrijven zal door de gemeente St. Philips- land f 87.000 voor de gehele bouw gegeven worden. Periodiek aftredend waren de he ren: G. J. de Jager, C. Zuidweg, P. de Kok en mej. M. Maas. De heren stelden zich allen herkiesbaar en werden door stemming door de aanwezigen met grote meerderheid van stemmen herkozen. Mej. M. Maas stelde zich niet herkiesbaar. Op voordracht van het bestuur werd met algemene stemmen geko zen. mevr. C. van Dijke-de Rijke. Import anti-kinder- verlanimiiigs-vaccin Het ligt in de bedoeling binnen kort de belemmeringen uit de weg te ruimen, die tot nu toe ingevolge de wet op sera en vaccins de im port van vaccin tegen kinderver lamming onmogelijk maakten. Bo vendien heeft de regering van des kundige zijde voorstellen ontvan-' gen om in Nederland tot produktie1 van een vaccin over te gaan. Dit deelt minister Suurhoff mee in zijn memorie van antwoord aan' de Tweede Kamer over een wets ontwerp tot wijziging van zijn be groting voor 1956. VLUCHTELINGEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND HONGAREN DRINKEN ZWARTE KOFFIE EN HOREN „EIGEN" TEKST BIJ FILMS De Hollandse pot bevalt uitstekend Wij vernejnen uit het kamp „Stoofpolder", dat de aldaar ge stationeerde Hongaarse vluchtelin gen zeer tevreden zijn over de huis vesting en de verstrekte maaltijden. De Hongaren blijken liefhebbers te zijn van sterke zwarte koffie en die wordt dan ook - yolgens hun aan wijzingen - klaar gemaakt. De Hol landse pot bevalt hun uitstekend VLUCHTELINGEN OP SCHIPHOL Op doorreis naar Canada Voor een groep van ruim zestig Hongaarse vluchtelingen zijn van nacht op Schiphol de bittere her inneringen aan het doorstane leed iets verzacht, toen zij in het res taurant getracteerd werden op kip pensoep, Hongaarse goulash met rijst, ijs, fruit en koffie. De groep kwam kort na midder nacht met het eerste speciale door de Canadese regering gecharterde toestel van de „Canadian Pacific Airlines" uit Oostenrijk op Schip hol aan. Behalve de 61 volwassenen werd de reis gemaakt door een zevental nog zeer kleine kinderen. Het betrof de eerste van vijf spe ciale vluchten, waarbij in totaal meer dan 300 Hongaarse vluchte lingen van Oostenrijk naar Canada zullen worden gebracht. en zijn er al bijzondere wensen, dan wordt hieraan zoveel mogelijk ge hoor gegeven. Inmiddels is voor de vluchtelin gen reeds een partij Hongaarse lec tuur aangekomen, voornamelijk tijdschriften, terwijl ook Hongaarse bijbels zullen worden verstrekt. Voor het vertonen van films is een ingenieuze oplossing gevonden. De films wox-den eerst vertoond voor de tolk, die dan bij de film een Hongaax-se tekst uitspreekt. De ze tekst wordt opgenomen op een wire-recorder. Als eerste zal - met Hongaarse na-synchronisatie - een film worden vertoqnd over de ha ringvangst en over het polderland. Deze films werden welwillend be schikbaar gesteld door de Ameri kaanse ambassade. Twintig kinderen zijn overle den en dertien liggen ernstig ziek in een ziekenhuis in Macedonië als gevolg van ondeskundigheid bij het toedienen van streptomycine-injec- ties bij de behandeling tegen her senvliesontsteking, aldus is maan dag door het kinderziekenhuis van de universiteit van Skoplje (Zuid Slavië) bekend gemaakt. Alles wordt in het werk gesteld het leven van de dertien zieke kinderen te redden, maar er is niet veel hoop, aldus de bekendmaking. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Zierikzee I zorgde voor een aangename verrassing. Burgh I kon het tegen de koploper niet bolwerken. Renesse I weer ernstig kandidaat voor het kampioenschap. Benauwde over winningen voor SVOWK I en Zierikzee II. Renesse II en Zierikzee III scoorden er lustig op los. Goede prestatie van de Zierikzeese schaakvereniging. Door het zaterdagvoetbal werd deze week, door terreinafkeuringen, een beperkt programma afgewerkt. In de 2e klas C. zette Bevelanders zijn zegereeks voort door Kloetinge met maar liefst 10-0 te kloppen. Wolf aartsdijk had weinig moeite niet Yerseke III (7-2). Heinkenszand zit nog steeds op zijn eerste winst puntje te wachten, SVD ondervond weinig tegenstand (2-9). De 2e klas D werd in zfn geheel afgekeurd. Bij de junioren versloeg Dreischor de Zierikzee-reserves met 4-0. Zonne- maire haalde tegen MEVO de dub bele cijfers 10-0. Zierikzee kwam zondag met een daverende St. Ni- colaasverrassing uit de bus. Een van de aantrekkelijke punten van voetbal is wel dat men steeds voor verrassingen kan komen te staan. Voor de uitwedstrijden van Zierik zee telt dit geloof ik wel dubbel. Intussen leverde Zierikzee een prachtige prestatie want het valt heus niet mee Virtus in eigen huis beide puntjes af te snoepen. Nu thuis ook nog eens voor wat puntjes zorgen, Zierikzee! en alle gevaar is geweken. Heusden klopte HERO met bescheiden cijfers (1-0). Schut ters kon het ook tegen Dongen niet bolwerken (2-4). RKC werkte zich op tot de tweede plaats door RWB geen kans te geven (0-3). Ten slotte toonde VES zich hier sterker dan RKDVC (5-2). In de 4e klas G wil het met Burgh nog niet erg vlot ten. Men mist, in tegenstelling met vroeger, te veel de spelers die met enthousiast spel de technische te kortkomingen willen wegwerken. SC Gastel bleef door een 4-1 over winning ongeslagen en zonder een enkel verliespunt de ranglijst aan voeren. Gelukkig voor Burgh had Steenbergen weinig moeite met de rode lantaarndrager DHV (4-1). Nw. Borgvliet kaapte de 2 puntjes bij Noordhoek weg (1-3). Halsteren is zich schijnbaar aan het herstellen, het klopte RSV thuis met 5-2. NSV kon het tegen Kaaise Boys niet bol werken (3-4). In de le klas B van de afd. Zeeland bleven de verras singen achterwege, al heeft het weinig gescheeld of Zierikzee II had zich door Burgh II een puntje la ten ontfutselen (2-1). Voor Renesse was het wel een bijzonder goed weekend, daar het zich eerst zater dag een protest zag toegewezen, en zondag Brouwershaven met 6-2 klopte. In de 2e klas C had SVOWK alles nodig om Dreischor II van het lijf te houden (3-4). Renesse II ging verder op het pad der overwinnin gen en won van Brouwershaven II met 10-0. Zierikzee III kwam tegen Zonnemaire ook al tot dubbele cij fers (11-0). In de tweede klas C van de lan delijke schaakcompetitie kwam de SV Zierikzee tegen Rotterdam II uitstekend voor de dag. Met één afgebroken partij, welke zal wor den gearbitreerd, Is de stand voor lopig gelijk (4Yz-4Vz). Aanhoudend zacht Verwachting tot woensdagavond: Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen; overwegend droog weer; matige tot vrij krachtige westelijke wind. 5 dec. Zon op 8.33, onder 16.32. Maan op 10.42, onder 19.42. 6 dec. Zon op 8.34, onder 16.32. Maan op 11.11, onder 20.47. Eerste kwartier: 10 dec. te 12.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 dec. 5.02 v.m. 17.21 n.m. 6 dec. 5.33 v.m. 17.57 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 dec. 4.30 v.m. 16.42 n.m. 6 dec. 5.04 v.m. 17.18 n.m. Springtij: 4 en 20 december. Doodtij: 12 en 26 december. HET WEEKOVERZICHT In de algemene luchtdrukverde- ling komt boven west- en noord- Europa en het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan weinig ver- andering. Verschillende storingen trekken van 't zeegebied ten zuiden van New Foundland in noordooste lijke richting naar de omgeving van IJsland en vervolgens over midden-Scandinavië naar de om geving van Finland. Een hogedruk- gebied, dat maar heel langzaam in betekenis afneemt, blijft zich uit strekken van het Alpengebied over Frankrijk en de Golf van Biscaye tot bij de Azoren. Tussen de de pressies en het hogedrukgebied voeren krachtige zuidwestelijke tot westelijke winden zachte en voch tige lucht naar west-Europa. Hier in komen tempex*aturen voor van omstreeks 10 graden. In het alge meen komt in deze lucht veel be wolking voor, waaruit plaatselijk wat regen of motregen valt, maar er bevinden zich ook enkele ge bieden met opklaringen in. De kans op regen is echter tot woensdag avond zeer gering, daar de oceaan storingen nog op grote afstand van ons land blijven. De gemiddelde temperatuur blijft ver boven nor maal. LAATSTE NIEUWS Nederland neemt nog L.000 vluchtelingen op Naar vernomen wordt is de re gering bereid alsnog duizend Hon gaarse vluchtelingen op te nemen boven de tweeduizend, die hier te lande al zyn ondergebracht. Gisteren is reeds een selectie team, bestaande uit ambtenaren van de departementen van Justitie, Sociale Zaken en Volksgezondheid en Maatschappelijk Werk, naar Oostenrijk vertrokken. In het ge heel zullen dus straks drieduizend Hongaren in ons land zijn opge nomen. Wens - Boodschappentas - Bloemen - Zeep Koppen - Stoommachientje en Geluksmoment GESPREKKEN VAN EILANDMAN Speciaal zaterdagavond heeft Eilandman gewenst, dat het waar was van Sint Nicolaas, die zijn huppelsprongen maakt over de da ken en alles via de schoorsteen af doet. St. Nicolaas is de weldadige, maar hij kost handenvol geld en bleef het daar maar bij. Zaterdag avond - de meest uitverkoren avond van de hele week - bleef het daar helaas niet bij. Zo omstreeks de tijd, dat de radio allerlei pogingen gaat doen geestigheden kwijt te ra ken, het avondblad in de bus is gestopt en de stoel lonkt, kwam ei- bij Eilandman thuis een vervaar lijke boodschappentas op tafel en alles wees er op, dat deze tas zou worden gebruikt ook in de ver schillende gelegenheden, waar graag verkopende dames en heren hun uit de rust gerukte slachtof fers minzaam staan op te wachten. Eilandman heeft er (vruchteloos) op gewezen, dat het „allemaal maandag toch ook nog wel kon" en dat het toch geen zin had met twee man sterk een chocolade waterpo te gaan kopen, maar niets hielp. De radio bleef uit en de krant dicht gevouwen. Een kille avondnevel greep een mens in de nek en op zo'n uur kan men St.. Nicolaas hartgrondig in Spanje terug loen sen. Eerst kwamen we in een bloe menwinkel, om een bosje „toeters" te kopen. Het gehele kleurensche ma van het spektrum passeerde de revue en feitelijk waren alle bloe men mooi, zodat willekeurig kon worden gekozen. Nadien moest er geschenkzeep worden gekocht. Eilandman 'heeft toen de waarde begrepen van het groene-zeep-tijp- perk, waarin de boerendeernen met, glimmende konen hun toilet vol tooiden (heel vroeger hoor!). Wat zijn er afschuwelijk veel soorten zeep, vrienden, allemaal met een geurtje, het één net zo goed als het ander. Maar een lekkerruïk-zeep- winkelier laat aan alles ruiken en zo'n kans moet worden waargeno men. Nee, de kop- en schotelwin- kelier liet niet uit alles drinken, al zou het geschieden, als het koop- stimulerend zou blijken te werken. De veelheid van goederen vertroe belt de keuze echter en dat bleek ook bij de zakdoeken, die de koop man met een zekere virtuositeit uit zeer veel dozen te voorschijn to verde. Telkens werd Eilandman ingeschakeld om mede de keus te bepalen, hetgeen een zeer zwaar karwei was. Al te licht (maar het is fout) is men immers geneigd te vragen: een kop? Kan men er uit drinken? O.K. koop em dan! Een zakdoek? Kan men de neus er in snuiten? O.K. koop em dan! Maar welk een vergissing. Het is alle maal veel ingewikkelder. Om die problematiek te ontvluichten heeft Eilandman toen maar de wijk genomen in de speelgoedafdeling. Daar waren hele dozen vol neger poppetjes, die allemaal tejjelijk de oogjes dicht deden en er ivaren auto's, die elektrisch voortgedreven als echte luxe sleeën over de win- kelmat hobbelden. Dat xvas een lichte troost op een moeilijke avond want ineens herinnerde Eilandman zich dat onvoorstelbare geluksmo ment, dat heel vroeger de speel goed-stoommachine begon te sissen en toen tc draaien. Lang voordat men besef heeft van 's werelds smartevolle loop is er in ieders le ven wel eens een stoommachientje gaan draaien, zo maar op een over heerlijke St. Nicolaasavond en zon der te begrijpen precies waarom en hoe. Dit verguldsel echter is reeds lang van St. Nicolaas tabberd afge wist en gebleven is slechts de bood schappentas (zie boven) en de ge dichten. Na een poëtische aderla ting heeft men echter tenminste een excuus om van pakjesmaken af te komen, want dat is een nog ergere 5-december-konsekwcntie. Bleef het maar bij koppen en zeep. Nee, er moet ook nog papier om en een touwtje!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2