De staf m St. Nicolaas MM IN - OPLOSSING Wat kan ik een heer geven? Geschenken FIRMA D.BAKKER&Zn PIET OCHTMAN Romans en boeken op ieder gebied ,De Magneet" Zie onze etalages A. S. FUKW/EERT VERHAGE'S „PFAFF" Herman Koper I Herman Koper Suikerbeesten -l00gr.-20ct. Hier is de voor het moeilijke vraagstuk Onze smaakvolle etalage toont U een keur van practische geschenken Handschoenen wol, nappa, pigskin en pebble grain Sokken Sokhouders Bretails Manchetknopen Dasklemmen Dasspanner Dassen-molen lm. suède jasjes Wollen vesten Sporttruien Shawls - wol, zijde Overhemden Orlon-nylon Non-iron (niet te strijken) Zelfblnders Zakdoeken J j>OST STRAAT - ZIERIKZEE Een blijvend genot U vindt bij Boekhandel firma in de Lange Nobelstraat een zeer uitgebreide voorraad r iedere en voor iedere leeftijd Komt U daarvan maar eens rustig en geheel vrijblijvend overtuigen in onze aparte boekenafdeling Op het gebied van Kleinmeubelen Textiel Huishoudelijke en Luxe artikelen Lederwaren Byouterieën en Speelgoed brengt U dit jaar weer een enorme keuze in geschenken voor iedereen U slaagt beslist! Komt U eens kijken NIEUWERKERK - TEL. 255 Op al onze artikelen geven Trefferzegels van Doet U nu een keus uit: FRIS EDAM, bekend door zijn pracht opbouwserviezen, in de kleur princesseblauw - parelgrijs en Jade, de nieuwste kleur En vergeet ook niet de collectie te zien in FRIS sièraardewerk, in de prachtige zachte pastel kleur grijs. In glas en kristal een pracht collectie van de Kristal-Unie en de Leer dam-fabriek, TIN van Daalderop en Metawa, - Gero Silvium Gero Zilmeta. waarde Pracht Marokkaanse le derwaren. Aparte mo dellen in schoudertassen mapmodel, buideltasjes, tot grote reistassen toe. MOSA porcelein - effen wit - op vele tentoon stellingen met goud be kroond. Berco Lux, daarin leuke geschenken. Verder nog: Pracht collectie thee beurzen. Pracht collectie kuip- bladen in diverse maten Pracht collectie Deense presenteerbladen Dit alles en nog veel meer vindt U in: Geschenkenhuis DAM - Telefoon 361 NAAIMACHINES alle soorten B. J. de Jonge verkrijgbaar Havenpark 20 Zierikzee Dames! Vraag St. Nicolaas een permanent wave maar dan bij Permanent Wave met en zon der stroom, met de modernste inlegging van de watergolf, een stevige, grove krul en in iVi uur klaar. Wachten bij ons uitgesloten Ook voor dc heren wordt bij ons de modernste coupe geknipt. Vlugge en vakkundige bediening met als resultaat... Zaterdags de gehele dag gelegenheid voor knippen Korte St. Janstr. 23 Telefoon 128 Nu nog profiteren van onze voordelige kaas-aanbieding Edammers f 2.25 per stuk Lunchkaas f 1,45 per stuk Boerenkaas, heerlijk belegen 500 gram f 1,75 Lunchblok 500 gram f 1,65 - 250 gram f 0,90 J. LODEWIJK Telefoon 518 Korte St. Janstraat 19 Borstplaat]es 250 gram 50 ct. Speculaas 250 gram 40 ct. Speculaaspoppen 250 gram 40 ct. Taaivlinders 250 gram 35 ct. Taaipoppen 30—15—10 ct. St.-Nicolaasbonbons 100 gram 45 ct. Chocoladeletters 3060—120 ct, Melk chocoladeletters 30—55—110 ct. Chocolade figuren in kleurig staniol ver pakt vanaf 7 cent -tot f 3.00 per stuk Depot C Zierikzee „Moeder hij wil me niet geloven", roept Juultje. „Wat wil Kees niet geloven? Vertel dan eens wat er is. „Moeder, u zei toch. gisteravond tegen vader dat oom. Jan en tante Betsie morgen naar Spanje gaan? Dat wilde ik gauw aan Kees vertellen, maar Kees gelooft het niet. Ik zei: oom Jan en tante Betsie gaan naar Spanje en dan zien ze fijn Sinterklaas. Enmisschien krijgen ze al een cadeautje. En toen zei Kees, dat Spanje vreselijk groot was en je Sinterklaas maar niet zo tegenkwam". „Ja", zegt moeder, „oom en tante gaan heus naar Spanje. Weet je wat jullie moesten doen? Een mooie tekening maken en die geven jullie mee. Als ze dan Sinterklaas tegen mochten komen „Ja", valt Juultjes haar moeder in de rede, „dat doen we!" De hele morgen zijn Juultje en Kees ijverig bezig. Steeds vinden ze de tekening niet mooi genoeg en beginnen ze weer overnieuw. Ein delijk zijn ze af en worden op een veilig plekje opgeborgen. De vol gende morgen om negen uur staan Juultje en Kees bij oom en tante voor de deur. De auto staat al voor. Oom Jan sjouwt met koffers en tante Betsie met jassen en tassen. „Tante Betsie", roept Juultje, „hebt u ook cadeautjes bij u?" „Cadeautjes?" vraagt tante Betsie verbaasd. „Voor Sinterklaas", zegt Juultje. „U gaat toch naar Spanje. Wij heb ben ook wat voor Sinterklaas. Wilt u dat voor ons meenemen?" „Na tuurlijk", zegt tante Betsie ernstig. „Oom Jan, luister eens, Juultje en Kees geven ons een pakje mee voor Sinterklaas, wil je er om denken, dat we het niet vergeten te bren gen?" „Maar waar woont Sinterklaas?" vraagt oom Jan. „Domoor, in Span- je!" roept Kees. Daar moeten ze om lachen, behalve oom Jan. „Kinde ren", zegt oom Jan, „ik zal erg mijn best doen om lief te zijn onderweg cn geen fouten maken met rijden, want anders durf ik heus niet te vragen, waar Sinterklaas woont. Stel je voor, dat hij daar ineens op de weg loopt, als ik in Spanje bin nenrijd! Ik zou me dood schrikken". Juultje en Kees blijven kijken tot de auto volgepakt is en oom Jan en tante Betsie wegrijden. Als oom Jan en tante Betsie een week weg zijn, komt er een prent kaart. Juultje haalt hem uit de bus. Er staan bergen op en een kasteel dat tegen een berghelling ligt. „Zou Sinterklaas daarin wonen?" vraagt Juultje. „Leest u eens voor wat er op staat?" „Er staat niets op", zegt moeder, „alleen de namen en groeten van oom Jan en tante Betsie". Juultje kijkt teleurgesteld, maar toch holt ze met haar kaart naar Kees. Kees heeft er ook een, ook alleen met namen. Als er nóg een week om is, staan ze elke dag op de uitkijk of oom Jan en tante Betsie thuisko men. Op een ochtend worden ze wak ker en als ze naar het burenhuis kijken, zien ze de auto voorstaan. Maar wat steekt er boven de auto uit! Wat is dat voor een raar lang ding? Die ochtend zijn ze zó vlug aan gekleed en hebben ze zó vlug hun boterhammen op! Ze moeten er toch bij zijn, als de auto uitgeladen wordt! „Oef wat zijn die koffers zwaar! En dan die pakken, die ik zo voor zichtig moet behandelen", zegt oom Jan. „Wat zit daar dan in?" vraagt Kees. „Ja jongen, dat zijn allemaal ca deautjes van Sinterklaas". Kees zijn mond valt open. Hij staart oom Jan aan. „Hebt u, hebt u dat alle maal gekregen?" „Nee Kees, zo zoet ben ik niet geweest. Maar toen ik in Spanje was, moest ik toch die tekeningen van jullie aan Sin terklaas brengen. Dat had ik jullie beloofd en wat je belooft, dat moet je doen". „Dus u heeft Sinterklaas echt op gezocht?" „Nou en of, dat zien jullie toch! Ik heb hem jullie tekeningen ge geven en Sinterklaas vond ze heel mooi. Die kinderen doen zeker graag iets voor andere mensen, zei hij. Ik knikte. Zo, daar ben ik blij om, zei hij. Dat is toch waar, dat doen jullie toch, is 't niet?" Juultjes hartje klopte heel luid. Nee, dat doet ze juist helemaal niet graag iets voor andere mensen. Ze doet het liefst iets voor zichzelf. Maar als Sinterklaas dat van haar denkt, wel, dan zal ze wel heel erg haar best gaan doen. Ook Kees kijkt benauwd. Oom Jan vertelt verder. „We dronken thee bij hem en toen we weggingen, vroeg ik: kunnen wij iets voor u doen, als we in Ne derland terug zijn?" Sinterklaas dacht na. „Graag", zei hij, „als u op de terugreis weer langs wilt ko men, zoudt u vast wat pakken mee kunnen nemen, dan heb ik straks niet zoveel bagage. Dat is voor Piet ook makkelijker". „Heel graag, zei ik toen. Zo zijn we dan op de terugreis weer langs Sintex-klaas gegaan en kregen we al deze pakken mee. Ik zag er ook een heel lang pak bij staan, maar dat liet ik staan. Ik dacht, dat is me veel te groot in de auto. Toen zei Sinterklaas: wilt u vooral dat lange pak niet verge ten? Sinterklaas zei nog wat over dat grote pak, maar dat hoorde ik al niet meer, zo druk was ik bezig dat grote pak in de auto te krijgen. Onderwijl dacht ik: ik heb aan geboden te helpen, nu moet ik ook met alles helpen, en zit ik ook aan dat nare grote pak vast! Helpen jullie mee ailes naar binnen te brengen, alles moet maar naar de logeerkamer". „Komt Piet alles halen?" vraagt Juultje. „Hebt u wel goed gezegd, waar u woont", zegt Kees. Oom Jan en tante Betsie knikken. In de volgende weken, als het herfst gaat worden en langzamer hand winter, denken de kinderen vaak aan de logeerkamer in het bu renhuis. Nu is het nog maar één nacht slapen en dan is het zover! Sinterklaas is in Nederland aange komen en zal morgen met de trein van drie uur in de stad zijn. Er zijn een heleboel ouders met hun kinderen aan het station. Daar rijdt de trein binnen. De kinderen verdringen zich bij de uitgang. Sin terklaas komt aan! Achter hem loopt Zwarte Piet. Maar wat heeft Sintex-klaas? Hij kijkt zo somber en hij heeft z'n hand aan het voor hoofd, 't is aslof hij heel ernstig nadenkt. Stil, nu begint hij te praten. „Goeden dag jongens en meisjes! Ik ben blij jullie weer te zien. Maar ik moet jullie iets zeggen. Deze zo mer zijn een meneer en een me vrouw uit deze stad bij me geweest en toen heb ik aan die meneer en die mevrouw vast een heleboel pakken meegegeven en ook een heel groot pak en daarin zat mijn staf. Ik had hem juist zo heel mooi opgepoetst. En wat is Sinterklaas zonder staf? Ik kan zo niet lopen in jullie straten. En nu komt het al lerergste: ik ben de naam van die meneer en mevrouw vergeten en ik weet ook hun adres niet meer. Sin terklaas wordt' ook zo oud, ik kan niet alles meer onthouden. Kunnen jullie me soms helpen, ik ben zo verdrietig". 't Is stil onder de kinderen. Hoor, Sinterklaas spreekt weer. „Ik dacht dat ik die meneer had gezegd, dat hij alles aan het station moest bren gen, maar zou hij niet geluisterd hebben naar mij? Ik weet dat kin deren wel eens niet luisteren als je wat zegt, maar doen grote mensen dat nu ook al?" Maar wat gebeurt daar? Wie dringen daar naar voren. Een jon gen en een meisje, die elkaar stevig bij de hand houden. „Wij weten het Sinterklaas! Wij weten het!" roe pen ze. „Kunnen jullie me helpen?" Een blijde glans trekt over het ver drietige gezicht van Sinterklaas. „Vertel het me gauw! Wie zijn jullie?" „Wij zijn Juultje en Kees", zegt Kees, „en naast ons wonen, oom Jan en tante Betsie en die zijn bij u geweest. En oom Jan had een héél groot lang pak in zijn auto". „Zijn jullie dan de kinderen, waar ik die mooie tekeningen van kreeg" vraagt Sinterklaas. Juultje en Kees knikken om 't hardst van ja. Dan zegt Sinterklaas. „Pieter, als de drommel met de kinderen mee en alles halen bij die oom Jan en tante Betsie. En vlug! Ik wacht hier". Daar hollen ze: Zwarte Piet, Juultje en Kees. Maar daarachter komen nog een heleboel kinderen en grote mensen, die meehollen. Ze stormen bij oom Jan de stoep op en rukken aan de bel. „Betsie, wat is er aan de hand, wat een mensen voor onze deur", roept oom Jan verschrikt. „Zouden we wel opendoen?" vraagt tante Betsoe. Ze kijken elkaar aan, dan zegt oom Jan moedig: „Ik zal gaan". Oom Jan doet de deur open. Voorop staan Juultje, Kees en Zwarte Piet. „Oom Jan, de pakken en de staf", schreeuwen ze. „De dewattestottert oom Jan. „De staf en de pakken, die u van de zomer meegebracht hebt uit Spanje. Sinterklaas staat aan het station!" „O! o!" Oom Jan slaat zijn han den aan zijn hoofd. „Ik heb niet goed geluisterd toen Sinterklaas nog iets zfei over die pakken en ik had natuurlijk aan 't station moe ten zijn. O, kinderen, willen jullie me helpen. Ik durf niet alleen. Gaan jullie allemaal mee? Zwarte Piet, doe jij een goed woordje voor me, toe beste jongen!" „Ja meneer", zegt Piet. „Wie het sterkste is, mag mee naar boven en helpen dragen. Ik zal voor straf zelf de staf dragen, want die zit natuurlijk in dat lange pak". Daar gaat de optocht weer. Oom Jan voorop. Juultje en Kees blijven dicht bij oom Jan. „Oom Jan .'zal toch niet met de roe krijgen", fluis tert Juultje. Aan het station zit Sinterklaas. Hij is een kopje koffie gaan drinken, maar als hij de men sen ziet aankomen, staat hij op. Alle kinderen wijken opzij om oom Jan, Zwarte Piet, Juul en Kees en de mensen die de pakken dragen door te laten. „Sinterklaas", begint oom Jan plechtig, „neemt u me niet kwalijk, ik heb niet goed geluisterd toen u mij de pakken gaf, want dan had ik geweten, dat ik aan het station had moeten zijn. Maar, en dit wil ik u wel bekennen, ik was zo nij dig op dit grote lange pak. Nu be grijp ik, het is uw staf, want ik zie dat u er geen bij u hebt en wat is een Sinterklaas zonder staf! Als 't u blieft, Sinterklaas". Sinterklaas wenkt Piet en zegt: „Pak snel uit". Wat ziet de staf er glanzend uit! De kindex-en roepen: „ach"! Dat je zo iets moois zo'n tijd in huis gehad hebt, zucht oom Jan. „Nu de pakken, Piet". Tegen oom Jan zegt Sinterklaas: „Omdat de pakken mee wilde nemen, kon ik dit jaar iets heel bizonders doen. Ja, geef me eei-st dat pak maar, Piet". Sinterklaas pakt voorzichtig uit en overhandigt aan oom Jan en tante Betsie ieder een gouden horloge en voor Juultje en Kees ieder een mooie fiets. Oom Jan pi-otesteert en zegt: „Ik heb het niet vei-diend. „Jawel", zegt Sinter klaas, „u hebt toch de pakken voor mij willen meenemen". Uit de andere pakken komt voor ieder kind een chocoladeletter in goudpapier. Ook Juultje en Kees krijgen er nog een. Dan trekt de stoet de stad in. Vóórop Sinterklaas en Zwarte Piet, daarachter oom Jan tante Betsie met hun gouden hor loge, daarachter Juultje en Kees met hun glimmende fietsen en daax-achter alle kindex-en, elk met hun letter" in de hand. Wat schittert de staf van Sinter klaas! Nog nooit heeft de stad zo'n blijde intocht bijgewoond en allen juichen en de burgemeester, die anders nooit naar zijn woorden be hoefte te zoeken, is sprakeloos! (Nadruk verboden). Rie Stoové-Bauer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6