Het Rode Kruis: dat zijt Gij WORD LID VAN UW RODE KRUIS Aansluiting weg Serooskerke-I laamstede aan Noordstraat-Hogezoom gevaarlijk punt Plannen doortrekking waterleiding Burghsluis naar Brabers L De gemeenteraad van Haamstede kwam maandagmiddag in voltallige zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. Röell. Na de opening herdacht de voor zitter de gebeurtenissen in Honga rije terwijl hij ook woorden van medeleven sprak met de familie van de gemeentesecretaris voor het ongeluk hun zoon overkomen, waarmee het thans wat beter gaat. Naar aanleiding van de notulen informeerde de heer A. van Nieu- wenhuize naar de salariëring van de heer A. Visser, waarop de voor zitter mededeelde, dat dit in orde komt. Naar aanleiding van de no tulen deelde de voorzitter mee, dat het parkeerprobleem in de Anker- weg opgelost is. De plannen voor doortrekking van de waterleiding van Burghsluis naar Brabers zijn met de Waterleidingmaatschappij besproken. Het punt van de straat verlichting bij Boslust is met de P.Z.E.M. en de Provinciale Water staat besproken, doch zal voorlo pig nog wel niet opgelost kunnen worden. Wel is een plan voor de verbetering van de straatverlich ting van de Kloosterweg in voor bereiding, volgens wethouder den Boer. Aan de A.N.W.B. zal advies gevraagd worden dit punt beter te bewegwij zeren. Ingekomen was de Koninklijke goedkeuring van de verordening op STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Schooljeugd zag „Van de Vos Reinaart" Voor een geheel met leerlingen van verschillende scholen op Schouwen-Duiveland gevulde Con certzaal, heeft het „Nieuw Jeugd- toneel" maandagmiddag in de Con certzaal een voorstelling gegeven van het toneelspel in twee delen „Van de vos Reinaart" van Manuel van Loggem. Dit stuk werd door dezelfde toneelgroep het eerst op gevoerd bij gelegenheid van de openingsmiddag van de Kinderboe kenweek 1956. Het „Nieuw Jeugd toneel" heeft dit klassieke werk met veel verve ten tonele gevoerd, zodat de kinderen een onvergete lijke middag mochten beleven. Een nieuwigheid was het ontbreken van een vast décor. Het stuk werd ge speeld voor het doek, waarbij ge bruik werd gemaakt van bewege lijke décors, die uiterst sfeervol bleken te werken. Gezien de grote belangstelling moest een tweetal voorstellingen worden gegeven. Wij vernemen nog dat op 12 dec. een jeugdconcert zal plaats .vinden. Willem Andriessen zal dan een pae- dagogisch concert geven voor de schoolleerlingen. NIEUWERKERK Korfbalvereniging ,D.E.S.' gaf zeer geslaagde uitvoering Dankbaarheid der leden voor sportveld Vrijdag- en zaterdagavond gaf de korfbalvereniging alhier in de „Meebaal" haar jaarlijkse uitvoe ring. De heer Buijsse, voorzitter, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord aan de talrijke aanwezigen. Door omstan digheden werd deze uitvoering zo vroeg in het seizoen gegeven. Een bijzonder woord van waardering richt de voorzitter tot de beide aan wezige wethouders inzake het sportveld. De Voorzitter zegt, „dat is keurig, het is af". Nu zo'n prach tige gelegenheid .komt om te oefe nen is het a.s. voorjaar zeker dat „D.S.S." een goede toekomst tege moet gaat. Het ledental neemt ge stadig toe. Verder deelt de voorzit ter nog mede dat op 6 mei a.s. de korfbalvereniging 25 jaren zal be staan. Dit feit zal, bijzondere om standigheden voorbehouden, niet onopgemerkt voorbij gaan. In be ginsel zijn plannen dit feit op 11 mei a.s. te vieren met een middag en avondsamenkomst, waarbij ge hoopt wordt dat zeer vele oudleden van deze gelegenheid gebruik zul len maken om nog eens oude her inneringen op te halen. Hij besloot met „houdt zoveel mogelijk 11 mei a.s. vrij". Hierna werd opgevoerd een vrolijk spel in 4 bedrijyen, ge schreven door H. Frieling en geti teld „De geheimzinnige dievegge". Nu, vrolijk was het. Zelden is in een stuk meer gelachen dan in deze dolle klucht en wat waren de rollen weer precies in handen van de juiste personen. Het past niet om namen te noemen, maar de tone listen van „D.S.S." waren ieder op hun plaats en hebben met hun spel het publiek enkele uren de dage lijkse beslommeringen doen verge ten. Na afloop dankte de voorzitter de tonelisten voor hun keurig spel en het aanwezige publiek voor haar opkomst en medeleven met de ver eniging. In het bijzonder dankte hij de familie van Felius voor de gulle ontvangst tijdens de repetities en de vriendelijkheid steeds van hen on dervonden. In de pauze wei*d een tweetal taarten en enige giften in natura verloot, welke een mooi be drag voor de kas opbrachten. Een gezellig bal, verzorgd door het en semble Jac. Sebracht duurde tot in de kleine uurtjes. de haven- en kadegelden, alsmede die op de legesheffing voor de kam peerterreinen, hoewel de kampeer- verordening nog niet goedgekeurd is. Mede was de goedkeuring ont vangen op de uitkering ineens voor de gemeente-ambtenaren. Een voorstel tot wijziging van de bouwverordening, i.v.m. het besluit op de aanwezigheid van schuil plaatsen bij de bouw van meer-ver- diepingenwoningen, werd z.h.s. aan genomen, terwijl ook een wijziging van het ambtenarenreglement on der de hamer doorging. Een rekening-courant crediet, groot f 50.000 voor het jaar 1957, werd na toelichting door de voor zitter, vastgesteld. De verkeersveiligheid De voorzitter wees er op dat in de gemeente een tweede gevaarlijk punt is ontstaan, nl. bij de aanslui ting van de weg Serooskerke- Haamstede aan de Noordstraat- Hoogezoom. Hij deelde mee dat op 5 januari 1957 een veiligverkeers- dag in de gemeente zal worden ge houden. De raad besloot aan deze veiligverkeersdag medewerking te verlenen. Verder werd na toelichting be sloten aan de Hoogezoom bij de nieuwe weg een stopbord te plaat sen, terwijl op de nieuwe weg een bord voor voorrangskruising zal worden geplaatst. Ook op de Ring bij de Boumansweg zullen deze bor den geplaatst worden. In verband met de reservering van'gelden voor uitbreiding van de Beatrixschool te Zierikzee, gaf de afgevaardigde, de heer Slager, hierop een toelichting. Besloten werd een bedrag van 67 cent per inwoner voor reservering beschikbaar te stellen, terwijl ook de nieuwe gemeenschappelijke re geling, waarbij de gemeenten meer te zeggen krijgen, werd aanvaard. Het verzoek van het bestuur van de Chr. Nat. school voor aankoop van meubilair werd ingewilligd. Aan de Z.V.U. werd een bedrag van 3 cent per inwoner toegekend voor bijdrage in een toneelvoorstelling voor leerlingen van scholen. Een tweetal verzoeken om gebruik te mogen maken van een lokaal van de openbare lagere school, werd in gewilligd, waarbij de Vereniging van Huisvrouwen een vergoeding zal dienen te betalen, terwijl aan de Zeeuwse Muziekschool een lokaal gratis beschikbaar zal worden ge steld. AGENDA Heden (dinsdag) Geen opgaven ontvangen. Morgen (woensdag) ZierikzeeN.V. Concertzaal, 8 uur, AVRO-toumée; Stadhuis, 8 uur, openbare vergadering van de ge meenteraad. Attracties tijdens winkelweek Opnieuw houdt men te Bruinisse een winkelweek, die als vanouds voor de kopers kansen biedt op fraaie cadeaux, vooral een wasma chine als hoofdcadeau is natuurlijk een begerenswaardig object. Maar naast de talrijke cadeaux zijn er de dagcadeaux en niet te vergeten de vier attracties, de etalagewedstrijd, de rijmzin, de vossenjacht en het raden van het gewicht van een grote kaas. Wij twijfelen niet of der gewoonte getrouw, zal ook deze winkelweek weer een succes wor den. - De heer E. Bodbijl te Bruinisse behaalde dezer dagen het diploma vakbekwaamheid kruidenier. De voorzitter van het Chr. Ned. Jongemannen verbond ds. van Heerden uit Scheveningen, heeft zondagavond met een predikatie uit Markus 13 33, het 50-jarig be staan van de plaatselijke C.J.M.V.- afdeling herdacht. ANNA-JACOBAPOLDER Buitengewone Ledenvergadering Zaterdagavond kwamen de leden van de Christelijke school alhier in buitengewone vergadering bijeen onder leiding van de voorzitter, de heer A. C. van Strien. Het doel van deze vergadering was vervat in het derde agenda punt, welke luidde: het bouwen van een nieuwe woning voor een nieuw hoofd der school. Een uiteenzetting volgde door de voorzitter. Deze plannen, aldus de voorzitter, wer den aan een daarvoor in het leven geroepen commissie voorgelegd, welke deze plannen goedkeurde. De financiële zijde werd vervol gens belicht aan de hand waarvan de vergadering haar conclusie kon trekken.- Verschillende leden gaven hierover hun mening en suggesties tot financiering. Na een gehouden mondelinge stemming bleek dat de grootste meerderheid vóór nieuw bouw was. Gevraagd werd of het ook moge lijk was de oude onderwijzerswo ning aan de gemeente te verkopen, waarop de voorzitter antwoordde dat dit wel de bedoeling is, maar alleen dan als de tegenwoordige be woner vertrekt, wat vooreerst nog niet te hopen is. Niet alleen de Egyptische vrouwen, maar ook in Egypte wonende Sy rische vrouwen worden door officieren van het Egyptische leger onder wezen in het gebruik van vuurwapenen. - De foto laat zien hoe Syrische vrouwen en meisjes in een vrijheidskamp bjj Cairo onderricht krijgen in het mikken op een voorshands nog onbekend doel. Rechts op de voor grond Hanaa, de dochter van de Syrische president Sjoekri El Koeatly, die de echtgenote is van de Syrische consul in Cairo. Koudere nacht Verwachting tot woensdagavond: Wisselend bewolkt en plaatselijk enkele buien; overwegend krach tige maar langs de Waddenkust aanvankelijk nog stormachtige wind tussen west en noordwest; vooral in de nacht lagere temperaturen, 28 nov. Zon op 8.23, onder 16.37. Maan op 3.55, onder 14.26. 29 nov. Zon op 8.25, onder 16.36. Maan op 5.09, onder 14.53. Nieuwe maan: 2 december te 9.12. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 28 nov. 11.47 v.m. n.m. 29 nov. 0.36 v.m. 12.54 n.m. BROUWERSHAVEN: nov. 11.33 v.m. n.m. 29 nov. 0.06 v.m. 12.34 n.m. Springtij: 4 en 20 december. Doodtij: 12 en 26 december. HET WEEROVERZICHT De laatste 24 uur is een hoge- drukgebied, dat zich ten noorden van de Azoren bevindt, iets in be tekenis afgenomen, maar nagenoeg niet van plaats veranderd. Een de pressie, die maandagochtend Schot land passeerde, nam sindsdien on geveer 30 mb. in diepte toe en be reikte vanmorgeh vroeg (dinsdag) zuid-Zweden. Een andere depressie verplaatste zich van de omgeving van IJsland naar de kust van zuid- Noorwegen. Tengevolge van deze ontwikkeling bleef de luchtdruk in Scandinavië laag. Tussen dit lage drukgebied en het nabij de Azoren gelegen gebied met hoge barometer standen, kwam een westerstorm tot ontwikkeling, die op het noordelijk deel van de Noordzee kracht 11 be reikte. Na het passeren van het kopfront van het genoemde de pressiesysteem, kwam Nederland binnen het bereik van polaire lucht- massa's. Hierin klaarde het flink op, terwijl de wind een sterk buiig karakter kreeg. Windstoten van 90 tot 100 km per uur werden van ochtend op verschillende plaatsen langs de kust gemeten. De komende 24 uur zal de po laire lucht zich verder over Neder land uitbreiden, zodat de tempe ratuur nog iets zal gaan dalen. Doordat zich midden op de oceaan een storing bevindt, die waarschijn lijk met grote snelheid naar het oosten komt, behoudt het weer een onbestendig karakter. De wind zal geleidelijk iets afnemen. Na 90 jaar een half miljoen leden en nu nog 100.000 er bij Meer dan zestig taken vervult het Rode Kruis - alle zestig in dienst der mensheid. En het Rode Kruis - dat zijt Gij. Gij, de sterke en ge zonde, die de last en het leed helpt dragen van de zwakke, de invalide en de zieke. Lid van het Rode Kruis, dat is een eretitel. Als gij die titel nog nipt draagt, verwerf hem dan vandaag. Geef U op bij de Plaatselijke Afdeling van Uw Rode Kruis Deze advertentie is geplaatst door; AdrM: H ÜUL' LanBe "obeUtraat 34, telefoon 47 DRUKKERIJ LAKENMAN O C HTM AN, Lange Nob eist raat, telefoon 32 Firma C. L. VAN SLUIS, „Slijterij „De Druiventros", Dam 6, telefoon 199 L. UIJL, Levensmiddelenbcdryf „VéGé", Nieuwe Haven 7, telefoon 208 RADIO WELTEVREDEN, Appelmarkt 8, telefoon 199 ZEEUWSCIIE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ, Lange Nobelstr. 34, tolcf. 47

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2