LIEFDE'S NAZOMER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 No. 18062 VERGADERING V.V.V. BURGU-HAAMSTEDE Ondanks natte zomer was vakantieseizoen voor middenstand gunstig Er komen mededelingen-borden voor de badgasten Onder voorzitterschap van jhr. R. J. II. Q. Rüell werd vorige week in hotel Bom een behoorlek be zochte vergadering gehouden van V.V.V. Aanwezig waren o.m. de di recteur van de provinciale V.V.V., da heer G. Oskamp en de heer van Beusekom van het E.T.I. De voorzitter gaf - na een wel kom tot de aanwezigen - een kort overzicht van het afgelopen zomer seizoen, dat, ondanks het slechte weer, voor deze omgeving toch een bevredigend resultaat heeft opge leverd, al zjjn er bedryven die schade hebben geleden. De algemene indruk is echter, al dus de voorzitter, dat de omzetten van de middenstand 10 pet. hoger zijn geweest dan het vorig jaar. De plannen voor de evenementen zijn vrijwel allen uitgevoerd en over 't geheel uitstekend geslaagd Door het Ned Centrum voor vakantiere creatie is aan alle gemeentebestu ren een schrijven gericht om de va kantiespreiding te helpen bevorde ren, door de schoolvacanties niet overal gelijk te laten vallen. Aan deze actie heeft het ministerie van O. K. en W. adhesie betuigd. Hier door wordt de mogelijkheid ge schapen dat er meer mensen van hun vakantie kunnen genieten en dat het seizoen verlengd wordt. De beperking van het benzineverbruik zal naar zijn mening niet van in vloed zijn op het bezoek van de ge wone gasten, doch wel van de be zitters van huizen hier, die vaak op zondag vertrekken. Hij deed een beroep op de directeur van de Prov. V.V.V. de mogelijkheid onder het oog te zien of hiervoor een oplos sing gevonden kan worden. Naar aanleiding vón de notulen deelde de voorzitter mee, dat nu de weg Serooskerke-Haamstede klaar is, er een gevaarlijk punt in de ge meente is bijgekomen. Aan de des betreffende instanties is verzocht hier zo spoedig mogelijk een eind aan te maken, door ook het stuk tot aan de Kloosterweg uit te voe ren. Het beton op het strand is he laas nog niet opgeruimd kunnen worden, omdat daarvoor nog geen werkkrachten 'beschikbaar konden worden gesteld. De voorzitter bracht dank aan de harmonie „Wit te van Haemstede" voor zijn mede werking deze zomer bij de evene menten, al was het niet mogelijk concerten te geven in Westenschou wen en bij de vuurtoren. Hij deelde mee, dat in het R T.M -busstation een gratis informatiebureau is ge vestigd, dat goed gefunctioneerd heeft, waarvoor hij dank bracht aan de directeur van de R.T.M. De Bad- courant is ook weer uitgegeven en heeft aan zijn doel beantwoord. De „wegwijzer" De nieuwe door V.V.V. uitgege ven „wegwijzer" in de gemeenten Burgh en Haamstede is een belang rijke aanwinst. In dit verband vraagt de heer S. Geleijnse of het niet mogelijk is deze gids gratis aan de badgasten te verstrekken. Over dit punt ontspon zich nogal discus sie, waarbij de directeur van de R T.M. een extra subsidie toezegde, waardoor deze gids tegen een la gere prijs verkocht kan worden. STAD EN PROVINCIE ZIERJKZEE Verschillende rijwieldiefstallen Tot heden is deze maand bij de politie aangifte gedaan van drie rij wieldiefstallen. Al deze rijwielen stonden langs de openbare weg en waren niet op slot. Van de zijde der politie wijst men op de nood zaak alles te voorkomen om rijwiel diefstallen te voorkomen. Vanaf heden zal streng worden toegezien - inzonderheid bij duisternis - of geen rijwielen (zonder op slot te zijn ge daan), onbeheerd op de stoepen of langs de openbare weg worden neergezet. Indien deze rijwielen worden aangetroffen kan bekeu ring van de eigenaars niet achter wege blijven. Gemeld wordt nog. dat op het politiebureau zich twee herenrijwielen bevinden, die kun nen worden afgehaald door de on bekende eigenaars. Ook stelde de heer van Zuylen 200 exemplaren van de kalender die door de R.T.M. wordt uitgegeven legen kostprijs beschikbaar voor reclame. Op een vraag of het niet mogelijk is de hotels en pensions in deze gids op te nemen, deelde de voorzitter mee, dat er naast deze gids een afzonderlijke hotel- en pensionlijst wordt uitgegeven De voorzitter deelde mee, dat er vol gend jaar op verschillende plaat sen borden zullen worden aange bracht, waarop diverse mededelin gen, die voor de gasten van belang zijn, zullen worden vermeld. Een der aanwezigen vond het jammer dat de R.T.M.-bussen niet verder dan het vliegveld rijden, waarop de heer van Zuylen meedeelde, dat met de bussen naar de vuurtoren zal worden doorgereden, zodra kan worden rondgereden. Op een ver zoek van de heer Lysen zullen in de duinen papiermanden worden geplaatst, daar nu het papier vaak weggeworpen wordt Ook beval hij aan op het strand enkele W.C.'s te plaatsen en de gelegenheid tot het plaatsen van een consumptietent te overwegen, wat de voorzitter toe zegde. Op een vraag deelde de voor zitter mee, dat het pad van de boer derij van Pimmelaar naar het strand inderdaad een openbaar pad is, doch alleen voor wandelaars. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMERSFOORT. De manufactu- rier J. V. uit Veenendaal is bij het onvoorzichtig oversteken van de Stationsstraat te Woudenberg ge grepen door een bestelauto be stuurd door E. uit Soest. Het slacht offer werd 25 meter meegesleurd en was op slag dood. V. laat een vrouw en twaalf kinderen achter. MAASTRICHT. Het zes-jarige jongetje Paultje K. uit Slenaken en zijn oom E. L. uit Heijenrath zijn in het veld van een tractor gevallen waardoor het jongetje werd gedood en de bestuurder ernstig gewond De heer L. reed over een stoppel veld met een wagen hout. Waar schijnlijk door de gladheid van het terrein is de wagen geslipt. De trac tor werd toen meegesleurd Het jongetje werd dodelijk getroffen door het stuur van de tractor. L. moest onder de tractor worden uit gehaald. MIDDELBURG. Twee broertjes van resp. vijf en zeven jaar hebben vorige week op Miniatuur Wal cheren vernielingen aangericht. De schade bedroeg ongeveer f 400. Na een onderzoek door de politie kon de schuld van de knaapjes worden vastgesteld. De vader heeft zich be reid verklaard de schade te ver goeden. De jongens hebben de mi niatuur-ruïne van Hoogelande ver nield, alsmede drie vissersscheep jes, zes miniatuur lantaarnpalen, scheepsketels, de reling van een schip en drie spiegelruiten van de galerij van het spoorwegpaviljoen Schetsplan ontworpen voor nieuw verenigings gebouw te Ouwerkerk Muziektent zal moeten worden verplaatst Onder voorzitterschap van burge meester J Romeijn werd een spoed eisende vergadering gehouden van de gemeenteraad. De heer A. Hage was met kennisgeving afwezig. Van GS. is ingekomen een ken nisgeving van het raadsbesluit over de 6 pet. uitkering. Medegedeeld wordt, dat er enig uitzicht is op de bouw van het ver enigingsgebouw. Ir. Klokke heeft een schetsplan ontworpen De heer J. L. Kuijper hoopt, dat er werk van gemaakt zal worden en liefst vlug Dan kan het dorp ook opge ruimd worden. Weth. Kuijper zegt, dat het vóór I januari aanbesteed moet worden iv.m. aantrekkings- kosten vreemde arbeiders Het crediet in rekening-courant over 1956 is aanmerkelijk over schreden. De Bank van Nederlandse Gemeenten is bereid, het crediet met f 100.000 te verhogen tot f 200 duizend tot 31 december 1956. De laad besluit hiervoor aan G.S goed keuring te vragen. Voorts wordt goedgevonden, het maximum crediet in rekening-cou rant voor 1957 op f 100.000 vast te stellen. Na discussie over huisnummering en verschil in benaming van ver schillende wegen wordt besloten, dat weth. v. d. Stolpe hierover in overleg zal treden met het Polder bestuur. In verband hiermede zegt de heer van Klinken nog dat men de bij de volksmond in gebruik zijnde namen niet gemakkelijk weg krijgt. Hij vraagt, of er geen bord jes „doodlopende weg" geplaatst kunnen worden.De voorzitter zegt, dat aan de Herverkaveling is ge vraagd, rood-witte borden te plaat sen op gevaarlijke punten; deze zijn hier en daar ook geplaatst. De raad besluit voorts, woningen te verhuren aan de heren P. A. Re- meeus, D. C. Dorst en A. M. Smits. De beplanting De heer J L. Kuijper'vraagt, of de strook tussen de rijbaan en het trottoir niet kan worden beplant met sierheesters. De voorzitter zegt dat de gemeente Enschedé de be planting binnen de Ring zal verzor gen. Er zal gevraagd worden, dit alvast te ontwerpen. Er zal zeker geen gras moeten groeien. Weth. Kuijper zegt dat het wel in de be doeling heeft gelegen, dat particu lieren zelf wat beplanten. Hij zag liever bloemen. Als ieder het zelf doet, krijgt men natuurlijk geen eenheid. De voorzitter wil in af wachting de bewoners aanschrijven het zelf te doen. Over de muziektent zegt weth. BIJNA 83.000 VERKEERSONGEVALLEN VAN JANUARI TOT AUGUSTUS 1956 973 personen kwamen om het leven Van januari tot en met augustus van dit jaar zijn in ons land 82.606 verkeersongevallen gebeurd, waar bij 973 personen om het leven kwa men, 13.743 ernstig en 10.041 licht werden gewond. Vorig jaar kwa men in dezelfde periode 73.721 on gevallen voor, waarbij 963 personen werden gedood. Deze cijfers geeft minister Algera in het hoofdstuk Wegverkeer van zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over zijn begro ting voor 1957. De minister zegt, dat veel onge vallen voortvloeien uit ondoor dacht oversteken van voetgangers. Hij hoopt, dat de regeling tot be scherming van voetgangers in dit opzicht tot verbetering zal leiden. De minister is tegenstander van de instelling van vrijwillige verkeers- brigades. De minister betreurt het, dat nog geen concrete voorstellen zijn ge daan tot wettelijke regeling van controle op autorijscholen. De re den daarvan is, dat de wijze waar op deze materie moet worden ge regeld, voor een belangrijk deel af hangt van de vraag of artikel 208 van de Grondwet, dat de vrijheid van onderwijs waarborgt, zich niet verzet tegen een regeling waarbij het geven van rijlessen aan be paalde voorwaarden wordt gebon den. Kuijper dat deze moet verdwijnen. Deze kan misschien tussen de kerk en de school komen. In verband hiermede merkt de heer Raams- donk nog op, dat de school ook niet goed staat. De heer J. L Kuijper vraagt hoe het staat met de achierstandbegro- ting 1957 Er is destijds besloten, een termijn van twee jaar in acht te nemen. De voorzitter antwoordt, dat deze begroting in concept ge reed is Er zal nog een klein bedrag op voorkomen. Datgene wat nood zakelijk is, zal nog moeten gebeu ren. De heer van Klinken vraagt, of er nog klachten zijn over outillage en oprit van de fairbank. De voor zitter zegt, dat dit goed loopt en de weger heeft geen klachten. Over de bietenlevering ontspint zich enige discussie. Het moet zo aantrekke lijk mogelijk worden gemaakt om de haven steeds goed te laten func tioneren. De heer Smits zegt, dat de brand weerlieden hun functies nog niet weten. Ook is er nog geen oefening geweest. Dit zal in b. en w. worden besproken. Verder vraagt de heer Smits, of het al bekend is, wanneer de Hane- weg zal worden gemaakt. Weth. Kuijper: dit komt in 1957 op de be groting. Het peil van de weg is reeds aangegeven Er kunnen zich nog enige moeilijkheden voordoen in verband met de riolering. De heer Raamsdonk zegt, dat er in sommige tuintjes nog een stuk oude rijbaan of straatweg zit Op verschillende plekken is het nogal erg en ontzettend nat. Er moet nog gedraineerd worden Weth. Kuijper antwoordt, dat hiernaar een onder zoek zal worden ingesteld Dit is in de vorige raad reeds toegezegd. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 26 nov. Binnen landse granen - och tend beurs - of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe - vast - op vochtconditie tot ca. f 29, witte, - zonder vocht conditie - tot ca. f 29,50. Voedergranen: vast. Zomergerst naar kwaliteit f 24-26, extra f 26.50, wintergerst naar kwaliteit f 23 50- 25,50; haven naar kleur, droogte en kwaliteit f 23-26,75, extra blanke f 27,50; rogge, doorsneekwaliteit f 25,50, gedroogde doorsneekwali teit f 26.50, geschoonde bakrogge ca. f 27,50. Peulvruchten (alles boerenschoon) prijshoudend. Groene erwten f 45- 71, schokkers i 45-73,50, bruine bo nen f 70-95. Aardappelen ROTTERDAM, 26 nov. K 1 e i- aardapoelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 12,50-14,50, Bintjes f 10.50- 11, Alpha's f 9,25, Bevelanders f 12,50-13,50, Koopman's Blauwe f 11.50-12, Meerlanders f 11-11,50, Furore f 11, IJselster f 9; bintjes van de kleigrond geen vraag voor export. Zand aardappelen, 35 mm opw.: Libertas f 8.25, Bintjes f 7.25, IJselster f 7; voer aardappelen f 4. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. De vereniging van journalis ten l'e Warschau heeft de Poolse regering verzocht, as.vl te verlenen aan Imre Nagy en zijn medewer kers, indien de betrokkenen zulks wensen. De Olympische Spelen in Melbourne zijn begonnen: deze twee foto's geven een beeld van de openingsceremonie. Links de Australische alleei Rone Clark, gefotografeerd tijdens de ronde door het overvolle stadion op weg naar de Olympische toorts. Rechts het moment, waarop de groU fakkeldie zolang de spelen duren zal branden, ontstoken wordt. VOOR HONGARIJE.... —^^BURGEMEESTER EN PREDIKANT—^— „OVER DE KOP" Het gebeurde tijdens de jaarlijk se uitvoering van de christelijke gymnastiek vereniging Appingedam Terwijl op het toneel de leden van de A.C.G.V. zich beijverden, op de lange mat de koprol uit te voe ten, ontspon zich in de zaal een gesprek tussen de plaatselijke arts, de heer J. van der Kluit enerzijds en burgemeester C. C. J. Welleman en ds. A. J Janssens, gereformeerd predikant, anderzijds. Dokter van der Kluit stelde in de vorm van een weddenschap een bedrag van honderd gulden voor Hongarije beschikbaar, indien de burgervader en de predikant ook een koprol zouden durven maken Nog vóór de uitvoering op het toneel beëindigd was, stapten de burgemeester en de predikant reso luut naar het toneel, trokken voor de verbaasde toeschouwers hun colbertjasjes uit, zetten zich schrap enmaakten ondanks hun leef tijd en ongetraindheid een keurige koprol. Hetgeen aan de zaal een daverende bijval ontlokte. Deze bijval werd nog groter, toen het doel van deze stunt bekend ge maakt werd Dokter van der Kluit, nog maar nauwelijks van zijn ver bazing bekomen, begaf zich naar het toneel en overhandigde als een sportief verliezer de inzet van hon derd gulden aan een lachende, enigszins hijgende burgemeester Welleman en ds Janssens. Die op deze, zeker ongewone wijze, een bedrag van honderd gulden voor het hulpwerk voor de slachtoffers van Hongarije bijeen „rolden". SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: Zierikzee-Dongen 3-6; HERO-WSC 1-1; overige wed strijden afgelast. 4e klasse G: Nieuw Borgvliet- RSV 1-0; overige wedstrijden af gelast. Afdeling Zeeland le klasse B: Burgh II-Renesse I I-6; Dreischor I-Zierikzee II af gel. 2e klasse C: Renesse II-SVOWK I II-2; overige wedstrijden afgelast. Zaterdagmiddagcompetitie 24 november 2e klasse C: MEVO I-Wolfaarts- drk I 3-5; Wissekerke I-Kloetingel 7-3; overige wedstrijden afgelast. 2e klasse B: Zierikzee IV-MEVO III 3-5; MEVO II-Bruse Boys I 1-2. J uniorencompetitie Alle wedstrijden afgelast. VOETBAL Zierikzee IV-MEVO III 3-5 Tegen de, op dat ogenblik be staande veldverhouding in, nam MEVO de leiding door rechtsbuiten Berrevoets (0-1). Nadat Wim Kra mer doelman van den Ende on houdbaar gepasseerd had (1-1), nam MEVO het spel weer in handen, linksbinnen Berrevoets zorgde voor 1-2, en uit een vrije trap werd het door Lupgens via rechtshalf Trom- per 1-3. Na de rust werd het spoe dig 1-4 door Lupgens Zierikzee IV bleef het antwoord niet schuldig en uit een vrije trap scoorde Wim Kra mer (2-4). Na enkele reddingen van doelman Haringman, beging deze doelman even later een fout en het was 2-5. Zierikzee wist uit een vrije trap van een niet opzettelijk handsgeval door Peute tot 3-5 in te lopen en zette nog enige goede aan vallen op, die echter geen 4e doel punt opleverden. Over het alge meen een aardige wedstrijd, die goed door scheidsrechter van der Wielen geleid werd. MEVO-Wolfaartsdïjk 3-5 Zaterdagmiddag heeft MEVO verdiend van haar tegenstander verloren. Het rammelde en rom melde geducht in de thuisclub. De achterhoede blijkt weer het zwak ste deel te zijn. Een bepaald sys teem wordt door dit gedeelte van de ploeg niet gevolgd. Het logisch gevolg is, dat elke vijandelijke aan val een gevaar is. Het groot aantal tegenpunten - 19 - in 6 wedstrijden wijst daar al op. MEVO zal dit pro bleem toch moeten oplossen. De voorhoede maakte ook niet veel klaar en zo bleef het maar een vrij -impele vertoning Scheidsrechter le Wit floot goed, had de zaak wel jekeken. Dat was maar goed ook, vaht de tegenpartij zat er stroef >p. Menige club zal aan Wol- aartsdijkers een harde dobber rebben Om precies 3.20 uur fluit scheids- echter de Wit beginnen. Het spel ;olft vlug op en neer met W. een ikkeltje agressiever. Toch neemt VIEVO de leiding, als na een hard chot, dat tegen de paal ketst, Ha- 'erhoek goed doorloopt en er 1-0 'an maakt Lang duurt de pret niet, vant de schutterende achterhoede Ier Mevianen maakt zelf gelijk 1-1). W valt daarna fel aan en ver droot de voorsprong (1-2). Het spel- leeld verandert niet veel: een snel- er spelend W. met daartussen ME- rO-aanvallen. Uit één ervan weet ie Oude gelijk te maken (2-2). Er comt nu weer leven in de brouwe- ij, todat bij een W.-aanval 4 Me- •ianen elkaar in de weg lopen en V. de voorsprong herneemt (2-3). Oit doelpunt had nooit tot stand nogen komen. Na de pauze pakte MEVO beter aan. maar het succes ';wam aan de andere kant. Door -•en dekkingsfout werd het 2-4. De vedstrijd kwam weer geheel open, oen Haverhoek met een keiharde -rhuiver er 3-4 van maakte Enige ijd daarna ontging MEVO een pe nalty, toen scheidsrechter de Wit -•en handsgeval in het strafschop gebied niet zag. De beide ploegen -woegden in de snel invallende luisternis voort en W. had nog een Veer succes (3-5). Kort voor het ein- 1e kreeg MEVO nog een indirecte vrije trap te nemen, maar zonder -ucces. Toen scheidsrechter de Wit einde floot en uw verslaggever met koude voeten huiswaarts keerde, had MEVO met 3-5 verloren KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroep te Rhenen (toez.): Joh. Dijkstra, Westerhaar; te Amers foort: M. L. W. Schoch, Rotterdam centrum; te Sneek: D. van der Werf, 's Heer Arendskerke. Aangenomen naar Muntendam (toez.): kand. G. Blok, Katwijk aan Zee. Geref. Kerken Beroepbaar: kand. J. van der Klaauw, Noordwijk aan Zee. Beroepen te Kantens: kand. H. A. Starrenburg, Amsterdam. Ger Kerken (art. 31 K.O) Bedankt voor Oegstgeest-Valken- burg: R. Brands, Bergentheim. Evang Luth. Kerk Aangenomen naar den Helder: proponent J. Blase, Amsterdam. FEUILLETON 35 Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEES WIJK Maar met Ans is het als met Greet: er is nog niemand in haar leven gekomen, die ze aardiger rindt dan de rest. Goed, ze is le venslustig en een enkele maal stoeit ze wel eens met Joop in de werk plaats. Of maakt ze een grapje met Herman, die nu ook een boom van een kerel is geworden. Maar voor de rest gelooft ze het wel. Jozef, de ware, is blijkbaar voor geen van beiden nog in zicht. De zomeropruiming is een suc ces geweest. Veel van hetgeen Tom nu eens kwijt wilde zijn, heeft Ans met talent in de etalage gelegd en daarin bleef h'et doorgaans niet lang. Verkopen is weliswaar een kunst. Elly verstond die kunst, maar Ans niet minder. En af en toe, als het erg druk is, springt Greet bij, die ook weet, hoe ze met klan ten moet omgaan. Als de jaarbeursweek aanbreekt, zegt Tom tegen zijn winkeljuffrouw „We zullen ditmaal heel wat te be stellen hebben, Ans Kijk eens rond, het lijkt wel, of we op zwart zaad zitten, zo klein is onze voorraad". Ans lacht. „Des te beter, meneer, dan kunnen we straks starten met allemaal moderne artikelen". 's Woensdags maken ze hun ge wone reis De morgen wordt be steed aan het bekijken van nieuwe dessins. Ans keurt vakkundig de nieuwe lampekappen en beziet alle andere artikelen Bij de grammo foon-afdeling neemt ze de prijs- courantjes in ontvangst. Die zal ze straks, tijdens het eten, op haar ge mak eens nazien. De maaltijd verloopt als altijd prettig. Tom is in een bijzonder op gewekt humeur en hij maakt grap pen aan de lopende band. Ten leste zegt Ans, nog naproestend van een geslaagde mop: „Wees nu eens even stil, meneer, dan kan ik tenminste wat platen aanstrepen. Anders weet ik nog niet, wat ik kopen moet". Hij schuift zijn stoel om de tafel heen en komt naast haar zitten. Sa men bekijken ze de titels en zoeken de meest populaire songs en melo dieën uit. Ze weten het: grammo foonplaten verkoop je voorname lijk in h'et winterseizoen, dus moet er een ruime keuze en een grote voorraad zijn. Gedurende de middag worden de bestellingen opgegeven En als dit gebeurd is, lopen ze de Beurs uit, naar de overkant van het Vreeburg, de vaste gelegenheid, waar altijd nog wat gedronken wordt. Tom en Ans kijken de afschriften na. Het zijn er ditmaal heel wat. „Als ik het zo bezie, hebben we vandaag heel wat gekocht, jonge dame. Ik mag vanavond thuis wel eens kijken, of ik zoveel geld op de Bank heb staan". Ze schrikt even op. „Heb ik te veel besteld?" zegt ze. Hij schiet in een lach en ant woordt: „Ben je mal, meid, onze zaak is zo stevig als beton. Maak ie maar geen zorgen, hoor. Ik ben blij, dat wij straks weer een flinke sor tering van alles in huis zullen heb ben. Dank zij m'n rechterhand". Ze bloost even, maar zegt: „U zoudt het anders ook best alleen af kunnen, hoor. Uw smaak is precies als de mijne". Hij buigt kwasi-deftig. „Dank je voor het kompliment, meisje". Ze blijft evenwel ernstig. „Ik meen het, meneer. Een jaar geleden had U niet veel verstand van lam pekappen, maar tegenwoordig loopt dat wel los". „Kunst, als ik zo'n bekwame in koopster h'eb. Dan leert het van zelf". „Ach UU maakt ook overal een grap van". De avond wordt als gewoonlijk besloten met een diner en een bi os- eoopje. In het donker zitten ze dicht .egen elkaar aan en als Tom een snoepje neemt uit het zakje, dat 2ij hem voorhoudt, raakt zijn hand even haar vingers. Hij voelt ze tril len en impulsief omvat zijn grote hand even die frêle vingers. On willekeurig buigt hij zich even naar het meisje en vraagt: „Naar'je zin, meisje?" „Nou en of", zegt ze zacht. „Dus de jaarbeursdagen vind j# wel prettig?" „De twee fijnste dagen van het jaar", zegt ze eerlijk De hoofdfilm is boeiend. En het slot zou niet bevredigen, als het geen happy ending had. Tegen het einde vinden de gelieven elkaar en als ze op het doek elkaar kussen, hoort Tom het meisje zuchten. „Was jij het maar, hé?" fluistert hij ondeugend, en grijpt even haar arm. Ze zucht nog eens, maar geeft geert antwoord. Op de straat, als ze naar het sta tion lopen, kijkt Tom onwillekeurig naar Ans. En «als hun blikken el kaar ontmoeten, ziet Tom in het licht van de felle booglampen, dat ze bloost. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 17