Verbouwings-opruiming M. J. Jonker Vlees hóórt erbij FRIDOR G. J. WILBRINK Adverteert in dit blad Rundvlees Electrisch Droogscheerapparaat Fa IV. J. WELTEVREDEN Tract eer nu op HEERLIJKE CARBONADE f 2,24 per 500 gram 150 gram hamworst 62 cent Ieder een carbonade op het bord: dat is pas lekker eten De groente is geen probleem: elke combinatie is verrukkelijkRib- en haascarbonade eerst pa neren en dan heerlijk bros en bruin bakken op fel vuur, iets langer dan biefstuk, 't Is in een ommezien gebeurd. Als U iets meer tijd hebt, neem dan eens schoudercarbonade. Even bruin bakken en verder stoven. Het regent compli mentjes Loop gauw eens bij uw slager binnen. De carbo- nadeprijs zal U niet tegenvallen Hoe 't ook zij: Publicatie van de verenigde slagers van Schouwen en Duiveland. U gaat er mee door De naaimachine wel ke zelfs uw wollen sokken stopt U koopt nu al een Fridor voor f 295.- Naai- en Bceimachinehandel Korte Sint Janstraat no. 4 Telefoon 228, Zierikzee Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij u kennis van de voorspoedige geboorte van ons zoontje en broertje JAN ANTONIE W. v. d. BERGE N. J. v. d. BERGE-JONKER ALIE Haamstede, 23 november 1956 Vuurtoren 13 Met grote blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje STOFFEL J. DE WAAL P. K. DE WAAL-DE WAAL en kinderen Bruinisse, 25 november 1956 Steinstraat 13 Grote sortering in speelgoederen huishoudelijke artikelen meubelen en bedden karpetten porselein en aardewerk gummischoenen pantoffels rubber laarzen van 10 tot 40°/0 korting tot 4 december bij Doet allen uw voordeel en koopt geschenken tegen spotprijzen Alleen a contant Geen zichtzendingen Alles bij Meubelhandel en Bazar Zuidstraat 2, Haamstede Met groot leedwezen geven wij kennis van het over lijden in het ziekenhuis te Bussum, van onze trouwe en zorgzame huisgenote, mevrouw H. J. WESTERVELD- VAN DEN BROEK in de ouderdom van bijna 62 jaar Familie P. J. OCHTMAN Lange Nobelstraat 23 november 1956 Heden nam de Heere, ge heel onverwacht, tot Zich, onze zoon broer, zwager en oom M. W. FEYTEL in de leeftijd van 45 jaar Pslam 39 vs. 10 (onberijmd) Familie FEYTEL Sint Philipsland Bruinisse 24 november 1956 Dinsdagmorgen 27 nov. half tien eerste kwaliteit Noodslachtplaats Hem OCHTENDVOER bIÏÏIA K|ppEmEfl VOGELZADEN Duivenvoeder, Snoepzaden, Vissenvoer enz. Dè Speciaalzaak G. J. WILBRINK Korte St. Janstr. 1, Zierikzee telefoon 228 Tot 5 dec. bij eike bestede gulden contant) 1 C.C.-zegel gratis! Een nuttig SINT NICOLAAS geschenk voor man, vader of zoon is een Philishave f 39,75 Braun 34,75 59,75 69,75 Remmington f 59,75 98,50 Telefoon 199 - Zierikzee Tot en met 5 December een DUBBEL aantal „Contact" zegels ABONNEERT OP DIT STREEKBLAD Kringvergadering Zeeland Ned. Roode Kruis Rode Kruis-geld storten op giro 7 7 7 (Van onze redacteur) Op de zaterdagmiddag te Goes gehouden Kringvergadering Zee land van het Nederlandse Rode Kruis, onder voorzitterschap van mr. J. A. Heyse, is uitvoerig ge sproken over - wat men zou kun nen noemen - het dilemma van de twee gironummers, t.w. 999 en 777. Gebleken is n.l. dat verschillende Rode Kruis-afdelingen voorlopig aarzelen ingezamelde gelden over te maken op het gironummer van het Rode Kruis 777, voor de hulp aan Hongaarse vluchtelingen. De bestaande verwarring is nog ver groot, door een schrijven dat is uitgegaan van het kortgeleden in gestelde Provinciale comité Hulp verlening, waarin werd geadvi seerd ingezamelde gelden vast te houden met het oog op de moge lijke komst van Hongaarse vluch telingen naar Zeeland. Unaniem sprak de vergadering zich er evenwel over uit, dat het dringend noodzakelijk is dat gel den - ingezameld door de Rode Kruis-afdelingen ook inderdaad (en liefst zo snel mogelijk) worden gestort op giro 777. Gesteld werd dat door de hulp acties de Hongaarse vluchtelingen in Nederland zeker het volle pond zullen krijgen. Het Rode Kruis ech- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Dr. R. J. H. Pafijn f Na een langdurig ziekbed is in de nacht van donderdag op vrijdag overleden op 92-jarige leeftijd dr. R. J. H. Patijn, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, staatsraad in buitengewone dienst. Dr. Patijn vervulde van 1891 de functie van commies-grifffier der Tweede Kamer tot 1898. Hierna werd hij benoemd tot administra teur van de generale Thesaurie, spoedig werd hij benoemd tot the saurier-generaal. Toen hij in 1905 door het district Zierikzee van de Liberale Unie gekozen werd tot lid van de Tweede Kamer, legde hij dit ambt neer. Rudolf Johan Hendrik Patijn werd 9 december 1863 te Maarssen geboren. Hij studeerde na zijn gym nasiumopleiding rechtswetenschap pen aan de rijksuniversiteit te Lei den. Dr. Patijn was drager van zeer vele onderscheidingen. In 1919 aanvaardde dr. Patijn de functie van secretaris-generaal van het departement van Buitenlandse Zaken, hij kreeg de titel van ge volmachtigd minister en van bui tengewoon gezant. In 1939 volgde hij dr. E. Heldring op als president commissaris en commissaris van de Nederlandse Bank. ter is de enige instantie die helpen kan in Hongarije zelf en daarvoor is bijzonder veel geld nodig. Ook de hulpverlening aan de vluchte lingen in Oostenrijk wordt betaald met geld van 777, zodat dit giro nummer de volle en voortdurende aandacht meer dan waard is. Stand Kinderpostzegels Evenals verleden jaar zal met Boeren-St. Nicolaas een stand wor den ingericht voor de verkoop van de Kinderpostzegels. Gaarne wek ken wij het bezoekende publiek op wat postzegels in te slaan, om zo doende medewerking te verlenen aan de zorg voor het kind. De U.V.V. zal de stand inrichten en voor de bezetting zorg dragen. Prijsuitreiking Verkoopactie „C.C.'' ,In hotel „Concordia" vond zater dagmiddag de prijsuitreiking plaats van de verkoopactie C.C. Namens het comité sprak de heer J. C. van den Doel een welkomstwoord. Hij zei dat de actie buitengewoon goed geslaagd was en zelfs de verwach tingen heeft overtroffen. Er is een speciale jury benoemd, waarin zitting hadden de heren G. H. Breetvelt, Th. J. Laagland en M. J. Bij de Vaate. Deze jury verkreeg een afschrift van de ingezonden slagzinnen die allen genummerd waren. De namen van de inzenders waren bij de jury echter niet be kend. De heer v. d. Doel richtte vervolgens een woord van welkom tot de 3 prijswinnaars, die uitge nodigd waren om hun prijzen in ontvangst te nemen. Hierna maakte de heer Breetvelt de uitslagen bekend. Hij zei dat de jury naar beste weten een keus ge maakt heeft uit de ruim 270 inzen dingen. De eerste prijs is gevallen op het rijmpje: C.C. en handel hand in hand, tot heil van Schouwen- Duiveland, ingezonden door de heer H. Y. Schaap, die hiermede het te levisietoestel heeft gewonnen. De tweede en derde prijs gingen resp. naar mevrouw Siliakus-Moggré en de heer L. Tieleman (Nieuwerkerk) die beiden een prijs onder couvert ontvingen. De bijeenkomst zou oorspronke lijk in de muziektent gehouden worden, doch door de wel zeer ge ringe belangstelling die hiervoor bestond besloot men de prijsuitrei king in hotel „Concordia" te doen plaats vinden. Via de microfoon werd later de uitslag nog publiek bekend gemaakt. KERKWERVE Collecte voor Vluchtelingen De Hongarije-collekte in deze ge meente heeft het fraaie bedrag op geleverd van f 800,32. Het geld werd ingezameld door de onderaf deling van het Rode Kruis in deze gemeente en wordt gestort op giro nummer 7 7 7. De Indische minister voor de spoorwegen, Lal Bahadoer Sjastri, heeft, n.a.v. de spoorwegramp, wel ke vrijdag jl. nabij Arijaloer, in zuid-India, plaats vond en die 143 Bekendmaking De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat op woensdag 28 november 1956, aan vangende te 20.00 uur, ten stad- huize van Zierikzee een openbare vergadering van de raad dier ge meente zal worden gehouden. Zierikzee, 23 november 1956. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. personen het leven heeft gekost, terwijl er 115 werden gewond, ont slag gevraagd. Zeemansvrouwen maakten fraai wandtapijt voor Ouwerkerks gemeentehuis Gobelin geeft symbolische voorstelling van'stormramp Zoals gemeld, zal op woensdag 28 november a.s. door een deputatie van zeemansvrouwen )uit Rotter dam, 's-Gravenhage en Wassenaar, aan het gemeentebestuur van Ouwerkerk, worden overgedragen een door echtgenoten van zeeva renden van de Koninklijke Rotter damse Lloyd vervaardigd gobelin, dat een symbolische voorstelling te zien geeft van de watersnoodramp van februari 1953, het dichten van het laatste gat in de nacht van 6 no vember 1953 en een gezicht op het herboren Ouwerkerk. De aanbieding zal ten overstaan van de voltallige gemeenteraad van Ouwerkerk geschieden aan burge meester J. Romeijn in de nieuwe kleuterschool, die werd geschonken door „De Tafelronde" van meer dan tien verschillende landen. Het meu bilair ervoor werd gegeven door de Zweedse organisatie „Radda Bar- nen" („Redt het kind"). Het gobelin, waaraan ongeveer anderhalf jaar werd gewerkt en dat in oktober j.l. op'verzoek van het Nederland-Noord Europa Instituut werd afgestaan voor een Neder landse tentoonstelling in de Noorse havenstad Bergen, zal een plaats krijgen in de raadszaal van het nog te bouwen nieuwe Ouwerkerkse ge meentehuis. De aanbieding van dit gobelin is het slotstuk van een door zeemans vrouwen van de Lloyd gevoerde actie ten behoeve van Ouwerkerk. In 1954 werden namens deze zee mansvrouwen aan elk gezin in Ouwerkerk een of meer eigenge maakte handwerken aangeboden. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de week van 19 nov. tot 24 no vember heeft de V.E.C.E., Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimveehouders f 2,30 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 26 nov. Aange voerd: 1672 stuks vee, t.w.: 1049 vette koeien en ossen en 623 var kens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,03-3,18, f 2,91-3,01, f 2,71-2,89, varkens (levend gew.) f 1,98-1,96-1,94. Vette koeien en ossen: aanvoer kleiner, handel tamelijk, ruim prijs houdend. Varkens: aanvoer als vo rige week, handel lui, iets minder in prijs. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. In het raadsverslag van de ge meente Nieuwerkerk werd melding gemaakt van een ernstige beschul diging, door de heer S. van Klinken gericht aan het adres van de Alge mene Leesbibliotheek alhier. Na informatie is ons gebleken, dat genoemd raadslid zich inder daad zó heeft uitgelatenterwijl hij, toen dit gevraagd werd, geen enkele titel kon noemen! Wij voelen ons ten zeerste ge griefd, aangezien wij ons er niet van bewust zijn, dat zich in onze bibliotheek onbehoorlijke boeken bevinden. Met dank voor de plaatsing. Namens het bestuur van de Algemene Leesbibliotheek, M. G. WESTERHOF. Ingezonden mededeling Ze hebben ze zo hoog nodig... de voor hun groei' en weerstand noodzake lijke vitaminen A en D en onmisbare minera le opbouwstoffen. Scott's Emulsion, de smakelijkste levertraan, vult alle tekorten aan op de meest werkzame m *COT EMULSION Alleen eehl met hel vluerl|e op do «erpekklng KERKNIEUWS Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE: woensdag 28 nov. a.s. om 10, 3 en 7 uur ds. Dorre- steijn van Opheusden. Ger. Kerk NIEUWERKERK: woensdag 28 november a.s. om 10 en 7 uur dr. Becker. Ger. Gemeente RENESSE. Woensdag 28 novem ber a.s., 10, 2.3Q.en 7 uur ds. Mallan van Bruinisse, evangelisatie - dank- Het west-Berlijnse socialisti sche blad „Nachtdepesche" ver- gaarse ambassade" in oost-Berlijn vernomen te hebben, dat Nagy met een vliegtuig van Roemenië naar Moskou is gebracht, waar hij te recht zou moeten staan wegens „hoogverraad" en „contra-revolu tionaire activiteit tegen de volks democratie". „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD' 54. „Als de prinses mij herkent als degene, die haar uit zee gered heeft, zijt gij dan bereid mijn kasteel te ontruimen en te vertrekken?" vraagt Aram aan de lijfarts van Kalief Mansoer. „Als gij verklaren kunt hoe er in de flessen van uw hofarts zee water gekomen is, dan zullen wij vertrekken", antwoordt Bar- Hasan droogjes. Nadat hij zijn lansknecht bevolen heeft de krijgers des Kaliefs op de galei te blijven bewaken, verlaat Aram met Presto en de grijsaard het schip. Op de steiger ligt nog steeds de bewusteloze schildwacht. Als het drietal de buitenpost van Bar ranca bereikt, grijpt de hoofdman van de lijfgarde, die daar met enkele mannen staat te praten, verrast naar zijn zwaard. „Bij Allah", roept hij uit, „daar komt Bar-Hassan met de krijger die ons vanmiddag in het bos ontsnapt is!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3