Zierikzeese gemeenteraad accepteert begroting 1957 met één stem tegen A. L, Bakker Zonen Schouwen en Duivelandse sportspiegel ZONDAGSRIJVERBOD INGESTELD Veel geld voor stadhuisreslauratie „Panagro" zal nog achttien woningen bouwen (totaal 51) De gemeentebegroting 1957, de begroting van de Gemeente-gasfabriek, de begroting van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg en de begroting van het gemeentelijk Woningbedrijf, zijn op de maandagavond gehouden raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, met twaalf stemmen tegen één (mr. K. A. Keuning) goed gekeurd. Voordat werd overgegaan tot hoofdstuksgewyze behandeling, hielden een drietal leden algemene beschouwingen, t.w. de heer M. de Moor (P.v.d.A.), mr. K. A. Keuning („Roer Om") en de heer J. W. van den Doel (A.R.). In deze algemene beschouwingen kwamen verschil lende punten naar voren, die het algemeen beleid van het gemeente bestuur raken. In zijn openingswoord doet de voorzitter mededeling van zijn officieel bezoek aan de Franse zusterstad St. Hilaire-du-Ilarcouct en deelde mede zeer verbluft te zjjn geweest over de grote hartelijkheid die er te St. Hilairc jegens Zlerikzce bestaat. Ziende op deze verhouding acht de voorzitter uitwisseling van scholieren tussen beide steden in de toe komst van belang, temeer daar wjj thans leven in een periode dat een juist internationaal begrip meer nodig is dan ooit. Op de begroting is dan ook een post uitgetrokken om deze internationale relaties in de toekomst in stand te houden. Spr. hoopt dat de raad hieraan zyn goed keuring zal willen hechten. De voorzitter deelt mede, dat St. Hilaire heeft toegezegd, bij te zullen dragen aan de beplanting van Zierikzee. Gedacht is in dit verband aan de Laan van St. Hilaire en het Haven- plein. Spr. betuigt tenslotte andermaal zijn grote erkentelijkheid jegens St. Hilaire voor dit en nadere blijken van welgezindheid jegens Zierikzee. In zijn toespraak wijst de heer de Moor allereerst op de ontwik kelingen, in het buitenland, waar de drang van de satellietstaten naar vrijheid openbaar is geworden. Wat de binnenlandse politiek betreft verwacht spr. een toespitsen van de invloed van het buitenland op ons nationaal economisch stelsel. Sprekend over de begroting wijst de heer de Moor op het praktisch stop zetten van het uitvoeren van nieuwe kapitaalswerken in 1957, daar de begroting zeer sober is ge houden. Gelet op de memorie van antwoord verwacht spr. anderzijds, dat er toch nog wel iets uit de pen zal komen. Spreker wil zich aan sluiten bij hetgeen in het rapport van de begrotingscommissie is op gemerkt over de bouw van wonin gen voor grote gezinnen en bejaar den. Spr. vestigt met klem de aan dacht van b. en w. op dit probleem en dringt er op aan dat het gemeen tebestuur reeds nu contact opneemt met de hier gevestigde aannemers om de mogelijkheid tot bouw van dergelijke woningen te onderzoe ken. Spr. informeert verder naar het plan m b t. het slachthuis. Hij uit bezwaren tegen de samenstel ling van het bestuur van het nieu we Rode Kruisziekenhuis. Het uit vijftien leden b estaande bestuur bevat geen enkel lid van de P.v.d.A. Het komt er op neer dat de ge meenteraad gelden moet voteren. Het P.v.d.A.-volksdeel mag wel mede beslissen maar niet mede be sturen. Bovendien bevreemdt het spreker dat van de vijftien leden slechts zes leden de gemeenten vertegenwoordigen. Ziekenhuis te Noordgouwe Spr. waarschuwt tegen de inrich ting van het ziekenhuis te Noord- gouwe voor verpleging en revalida tie van minder-valide ouden van dagen en wijst in dit verband op de moeilijke verbindingen voor de be zoekers, het aantrekken van spe cialisten enz Een dergelijke inrich ting zou beter in de buurt van het nieuwe ziekenhuis kunnen staan. Het heeft spr. verder bevreemd dat slechts van een deel van het plan tot bouw van de keersluis ter goed keuring is ingezonden en niet het gehele plan zoals hij had gedacht. Spr. wil ook graag nadere informa ties inzake nieuw te vestigen indu strieën op het terrein aan de En gelse Kade. Hoe staat het er met de eventuele te vestigen industrieën voor?, vraagt spr. Ten aanzien van het zwembad wil spr. een instruc- tiebad uitgerust met een goede kleed gelegenheid prioriteit verle nen. Sprekend in het algemeen acht de heer de Moor het noodzakelijk de desbetreffende instanties te doordringen van de moeilijke fi nanciële positie der gemeente. Ten slotte brengt spr. dank aan allen die medewerking verleenden bij de tot standkoming van deze begroting. De stadhuisrestauratie Mr. Keuning vraagt zich af of deze begroting wel juist is, zoals ze thans is opgesteld en vraagt zich af of het niet mogelijk is meer wer ken te doen uitvoeren. In dit vér band noemde hij andei-e begrotings cijfers van voorafgaande jaren en attendeert op het verschil in geld dat voor kapitaalswerken beschik baar komt. Spreker keert zich tegen het feit dat het toch al schaarse bedrag van f 157.100 nog voor twee -derde wordt gebruikt voor de voortgezetten restauratie van het stadhuis, terwijl één derde voor het allernoodzakelijkste „kleingoed" is bestemd. Hij vraagt met klem of inderdaad de stadhuisrestauratie moet prevaleren boven bijv. de vol tooiing van het rlngriool, het bou wen van een zuiveringsinstallatie, woningbouw en boven een goede bestrating e.d Spr. vraagt of het verantwoord is dusdanig het mes in «igen vlee« te zetten dat men de levende organismen voedsel ont houdt om met een fraai herstelde doch archaïstische levensloze romp te blijven zitten. Spr. keert zich verder t'egen de kritiek van de Ver eniging „Stad en Lande" en meent dat het bestuur van deze vereni ging niet voldoende rekening schijnt te houden met het feit dat het gemeentebestuur ook de zorg heeft voor de in deze gemeente le venden. Spr. noemt voorbeelden dat de oude bouwwerken in Zie rikzee de belangstelling van het ge meentebestuur krijgen, o.m. het Tempelierenhuis. Spr. vraagt ver der hoe het komt dat nog bijna f 40.000 te kort is op de begroting van de gasfabriek terwijl voorheen is gesuggereerd dat omschakeling een besparing met zich mee zou brengen. Als punten voor bijzon dere zorg noemt spr. het gedeelte lijk open riool, de lichamelijke op voeding van onze jeugd e.d. die eer der de belangstelling van het ge meentebestuur nodig hebben. On derschrijvend de bestaande moei lijkheden en met volledig begrip voor het streven van h'et college van b. en w kan spreker gelet op het bovenstaande zijn stem niet aan de begroting geven. Een sluitende begroting. De heer van den Doel uit zijn waardering over het feit van de sluitende begroting, immers Zie rikzee is jarenlang noodlijdend ge weest terwijl er over de stad een ramp is gegaan. De sluitende be groting is z.i. een apart compliment waard. Spr. is onder de indruk van de verschillende kapitaalswerken, die in de loop van de jaren zijn uit gevoerd en noemt o.m. de omscha keling van koolgas op propaan- luchtgas, aankoop grond industrie terrein, het bouwrijp maken van het industrieterrein, aanleg ring- riool, aanleg rondweg „Laan van St. Hilaire", dam door de gracht, verbreding Jannewekken, aanleg Schuurbeque Boije-weg, riolering ziekenhuis, aanleg loswal, restau ratie stadhuis, herstel bestrating en straatverlichting, opruiming nood- dam, aanleg tuin ziekenhuis, ver nieuwing vloedplanken en de aan koop van 100 krotwoningen. Spr. vindt f 120.000 aan kapitaalswerken onvoldoende, maar wijst er op dat de voor vorige jaren vastgestelde bedragen van f 300.000 werden overschreden. Nu het eigen belas tinggebied geen verdere uitbreiding meer velen kan, wil spr. aandringen op een subjectieve verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds. Het vervult spr. met zorg dat nóg geen goedkeuring is ontvangen voor de keersluis terwijl miljoenen zijn uitgetrokken voor verzwaring van de dijken, een investering die nu niet effectief is. Spr. vindt het gelukkig dat belangrijke onderwijs instellingen in Zierikzee als cen trumgemeente zijn gevestigd en zou het niet goed vinden dat domweg het rode potlood door de cijfers van de post onderwijs wordt ge haald. Gezocht moet worden, ter compensatie, naar een verhoging van inkomsten, o.m. te vinden in de belasting op toneel- en andere voorstellingen, verhoging pachtprijs voor huur kermisterrein e.d Ten slotte v/ijst spr. op de noodzaak van een intergemeentelijke regeling voor de krankzinnigen-verpleging Deze zaak dient z.i. landelijk te worden geregeld en het ls z.i. recht vaardiger wanneer alle gemeenten hiertoe op basis van het Inwoner tal bijdragen. Spr. hoopt ook dat de bouw van oudelieden- en grote ge- zins-woningen mogelijk zal zijn. Antwoord voorzitter De voorzitter gaat in op de ge maakte opmerkingen. Hij wil de suggestie nu reeds contact op te ne men met aannemers voor in de toe komst te bouwen bejaardenwonin gen en grote gezinswoningen wel overnemen. Spr. wijst er op dat bij de samenstelling van het bestuur van het Rode Kruis-2iekenhuis de politiek zeker géén overheersende rol heeft gespeeld. Een volgende maal zal er zeker een mogelijkheid zijn tot wijziging. Gestreefd zal in derdaad dienen te worden naar een zo breed mogelijke samenstelling Dat de gemeenten in de minderheid zijn op het punt van de vertegen woordiging, vindt zijn oorzaak in de wens van het Rode Kruis. Spr. gelooft niet dat er reden is onge rust te zijn, dat de invloed van de gemeenten werkelijk „in minde ring" zal worden gebracht. T.a.v. het ziekenhuis te Noord- gouwe zijn nog geen beslissingen genomen. Eerst moet het advies af gewacht worden van experts en re- validisten. Spr. wijst er op dat het sluisplan over jaren loopt, zodat begonnen wordt met de eerste fase, waarvoor goedkeuring wordt aan gevraagd. Het blijft tot teleurstel ling aanleiding geven dat spr met betrekking tot de goedkeuring thans geen nadere mededeling doen kan. Met betrekking tot de vestiging van industrieën is het gemeentebe stuur met zorg vervuld Onderhan delingen zijn thans nog gaande, maar nadere mededelingen kan spr. niet doen Het is uiteraard de opzet van h-et gemeentebestuur aan te sturen op een instruktiebad, uiteraard met behoorlijke kleedge legenheid. De „levende mensen" De heer Keuning beantwoordend, geeft de voorzitter toe, dat werken voor de levende mensen in de ge meente belangrijk zijn. Met betrek king tot de critiek, dat een zo groot deel van het bedrag, uitgetrokken voor kapitaalswerken, wordt opge slorpt voor stadhuisrestauratie, verwijst spr. naar de opsomming van de heer v. d. Doel, waaruit toch wel blijkt dat zeer veel andere ka pitaalswerken de aandacht kregen en hebben. Spr. wil hiervoor vooral wethouder den Boer hulde bren gen, die in de voorafgaande jaren zich heeft ingespannen, om deze werken te entameren en in uitvoe ring te krijgen. Nu de restauratie van het stadhuis eenmaal is begon nen, moet deze voortgang vinden, aldus spr., die het aanmerkte als een noodzakelijk kwaad, dat deze restauratie zo'n grote hap uit de begroting wegneemt. Daar de wo ningbouw een kwestie is van Rijks financiering, acht hij opmerkingen hierover niet passend in het raam van algemene beschouwingen over de gemeentebegroting. Spr. geeft de heer v. d. Doel de verzekering, dat er naar wordt ge streefd met alle kracht dé verschil lende onderwijsinstellingen te be houden voor de gemeente Gezien echter de enorm hoge kosten, die speciaal het gymnasium vergt, is een wijziging noodzakelijk, omdat de lasten met betrekking tot dit on derwijsinstituut onevenredig hoog zijn. B en w zullen verhoging van de vermakelijkheidsbelasting over wegen. De Dienst voor Maatschap pelijke Zorg blijft een zorgen kind en het zou stellig aanbe veling verdienen, indien de Vereniging van Ned. Gemeen ten een regeling van een lande lijk karakter opstelde. Wethouder den Boer wil de hem toegebrachte lof voor het tot uit voering krijgen van kapitaalswer ken, terugkaatsen naar de Com missie van Publieke Werken en de Centrale Dienst en tenslotte de ge meenteraad, die de voorstellen tot uitvoering goedkeurde. De heer de Moor vraagt nog naar de werkzaamheden van de indu striecommissie, die blijkens mede deling van de voorzitter niet vele zijn. Wat betreft de stadsverlich ting herinnert wethouder Catshoek aan de voorheen bestaan scepsis bij de raad. Nu de verlichting elek trisch is geworden, blijken de re sultaten gunstig. De voorzitter wijst er nog op, dat bedragen voor uit te voeren kapi taalswerken in de voorafgaande ja ren groter zijn geworden. Hoofdstuksgewyze behandeling Bij de post: Politie, merkt de heer v. d. Doel op, dat vroeger de Rijks bijdrage wat hoger was dan de kos ten voor de politie, zodat een kleine reserve kon worden gekweekt. Nu is deze reserve er af geplukt, aldus spr. De voorzitter hoopt op een verhoging van de Rijksbijdrage, zo dat een nieuwe reserve kan worden gekweekt. Geïnformeerd wordt naar de ver goedingen voor de Vleeskeurings dienst. Wethquder den Boer deelt mede dat vergoeding over 1957 van de wedden door het Rijk nog zal plaats vinden, maar dit is het laat ste jaar. In antwoord op een vraag van de heer de Moor zegt de voor zitter dat de kwestie van het slacht huis nevelig blijft. Mr. Keuning wil uitvoeriger ver slag van de leden die de vergade ringen bezoeken van de Interge meentelijke regelingen. Hij acht het nodig dat tevoren de raad La.v. op komst zijnde belangrijke beslissin gen, wordt ingelicht. Volgens de heer v. d. Doel zou dit neerkomen op het houden van ruggespraak, teneinde de afgevaardigden te in strueren, hetgeen moeilijk uitvoer baar is. De voorzitter noemt dit moeilijkheden inhaerent aan de ge meenschappelijke regelingen. Wet houder den Boer wijst erop, dat de raad toch bekrachtiging geeft op besluiten met financiële konse- kwenties voor de gemeente. De heer Simmers zou het niet goed vinden gelden uit te trekken voor een noodslachtplaats, daar de plannen tot bouw van een nieuw slachthuis uiteindelijk zullen wor den gerealiseerd, naar hij verwacht. Hij wil liever wachten tot het nieuwe slachthuis kan worden ge bouwd. Mr. Keuning wil uitvoeriger toe lichting op onderdelen van de post inkomsten brug- en havengelden. Spr. brengt verder het sneeuwrui men onder de aandacht, daar hier bij in de vorige vorstperiode moei lijkheden zijn ondervonden. De heer de Moor vindt een be drag wan f 725,als inkomsten uit accijnzen en erfpachten klein, gelet op het vele administratieve werk. De heer v. d. Doel wijst er op, dat in het verleden is gepoogd deze af te kopen, maar dit is niet mogelijk. Ontkennend wordt door de voor zitter geantwoord op de vraag van mr. Keuning of het niet voordeliger zou zijn de gemeentewoning in het Vrije (voormalige burgemeesters woning) te verkopen. Het museum Het spijt mr. Keuning dat geen behoorlijke ruimte aanwezig is voor onderbrenging van de museumstu- ken. De voorzitter deelt mede, dat de grote zaal van het stadhuis (vroegere museumzaal) gereser veerd zal blijven voor grote ont vangsten. In deze zaal zullen echter vitrines worden geplaatst, waarin belangrijke museumstukken. De ruimte boven de secretarie zal ge schikt zijn om het verdere mu seummateriaal te bergen. Mr. Keuning vraagt wanneer het zgn. Huis der Tempelieren klaar zal zijn en informeert naar de be stemming. Hierover is nog niets be kend. Er is. aldus de voorzitter, wel eens gesproken over een apart water snoodmuseum, maar er zijn nog geen positieve plannen. Mr. Keuning wil er voor waar schuwen, dat de scholen niet wor den overvallen door grote aantallen leerlingen. De voorzitter denkt wel dat men het met de scholen nog zal kunnen uitzingen tot de bouw van de nieuwe scholen voltooid is. Met betrekking tot deze nieuw bouw mag enig optimisme bestaan. Mr. Keuning vraagt verder aan dacht voor het sportveld. Komt met betrekking tot de Rondweg plotse ling een beslissing van rijkswege af, dan zou Zierikzee zonder goed bespeelbare velden komen te zitten en dit dient voorkomen. De voor zitter wijst er op dat een pro me morie-post op de begroting is uit getrokken voor de aönleg van nieuwe sportvelden. Hij vindt het zonde dat de fraaie velden van het huidige sportpark door de Rond weg zullen worden aangetast. Medegedeeld wordt dat de Stich ting „Nieuw Schouwen-Duiveland" geen rekening heeft overgelegd, zo dat de subsidie kwestieus is. De diakonale zorg Bij de begroting voor de Dienst van Maatschappelijke Zorg merkt de heer Verheyen op dat het r.k.- kerkbestuur 20 °/o wil geven als kolentoeslag. Spr. gevoelt er alles voor dat de gemeenten 100 ge- Wen. De heer Simmers wijst er op dat het r.k.-kerkbestuur (bij eerste aanvraag) in het verleden heeft in gestemd met 32 maar dit per centage was niet bindend voor de toekomst. Gelet op het feit dat een gemeente als Amsterdam zulks ook doet, zou hij willen dat de ge meente 100 °/o op de kolentoeslag geeft. De heer v. d. Doel meent in de diskussie een zekere minachting je gens de diakonieën te beluisteren. Men moet het echter zo zien, dat de diakonieën juist de Dienst voor Maatschappelijke Zorg ontlasten. De heer Verheyen merkt op dat hij zich stellig niet in denigrerende zin heeft willen uitlaten, waarna de heer v. d. Doel zijn woorden in trekt. Uitvoerig wordt hierna nog ge sproken over een weigering van de Volkscredietbank. crediet te verle nen aan een inwoner van Zierikzee voor de bouw van een eigen huis. Wpfhouder den Boer geeft een toe lichting. Eerst kwam een aanvraag die werd ingewilligd; toen werd crediet gevraagd voor het schilde ren van de oude woning ter con servering en nadien werd nog eens crediet gevraagd. Dit werd gewei gerd, hetgeen ook de heer Simmers zegt. te betreuren. De begroting komt hierna in stemming. Hii wordt aangenomen met twaalf stemmen vóór en één tegen (mr. Keuning). Bouw achttien woningen Daar vruchteloos ls gepoogd 18 middenstandswoningen te doen bouwen, woningen dus van een an der en groter type, dat de wonin gen in het bouwplan Buyse, stellen b. en w. voor deze 18 woningen toe le voegen aan de 33 nieuw te bou- wenwoningwetwonlngen, hiervoor een crediet uit te trekken tot maxi maal f 375.000 en de bouw onder hands aan te besteden aan „Pana gro". De heren Simmers en Verheyen uiten hun grote teleurstelling over het feit, dat de bouw niet in han- Ingezonden mededeling MIRLQN 20 x sterkerl Burgh Telefoon 50 Flinke uitslagen ia de voetbalcompetitie. De Zierikzee-elf- tailen konden weinig succes boeken in tegenstelling tot de Renesse-ploegen. In de tafeltenniscompetitic komt reeds enige tekening. Schouwen-Duivelandse dammer in goede vorm In de 2e klas C van het zaterdag- voetbal zorgde Bevelanders voor een verrassing door Kapelle op eigen veld met 5-2 te kloppen. Kats maakte korte metten met Heinkens- zand (12-0), waardoor het de leiding van Kapelle kon overnemen. Yer- seke verloor met 3-2 van Kloetinge, terwijl Wissekerke met dezelfde cij fers tegen Wolfaartsdyk aan het kortste eind trok. Bruse Boys had in 2 D weinig moeite met Burgh III (6-1). Duive- land gaf MEVO III op eigen terrein geen schijn van kans (6-1). Zierik zee IV kon het tegen Bruse Boys ook niet bolwerken (2-4). Bij de junioren ging Renesse op het pad der overwinningen voort. Burgh kwam geweldig uit de hoek en klopte Brouwershaven met 6-2 op eigen terrein. Zierikzee II toon de zich duidelijk de meerdere 'van MEVO (7-0). Dreischor bood krach tig weerstand aan Zierikzee, maar het kon het toch niet bolwerken (4-2). In de 3e klas D was het met Zierikzee weer helemaal mis. Heus- den bleef met 5-1 duidelijk in de meerderheid. Virtus kwam tegen WSC geweldig uit de hoek (5-2). Veerse Boys verloor een kostbaar puntje bij VES '35. De Schutters kregen tegen RKC hun zesde ne derlaag te slikken (0-1). Zoals ver wacht trok Dongen tegen RKDVC aan het kortste eind. SC Gastel komt in de 4e klas G steeds meer op fluweel te zitten. Zelf won het met 5-2 van Kaaise Boys terwijl Halsteren bij NSV rake klappen kreeg (7-1). DEVO kon het tegen Nieuw Borgvliet niet bolwerken (1-2). Burgh komt door het gelijke spel dat DHV bij Noord hoe1$ wist te behalen lelijk in het gedrang. In de le klasse B van de afd. Zeeland wist Renesse de belangrij ke wedstrijd tegen Zierikzee II met 5-2 te winnen. Dreischor gaf tegen Brouwershaven de overwinning niet cadeau (2-3). Renesse II behaalde in de 2e klas C een benauwde overwinning by Zierikzee III (3-4). Dreischor stuur de Brouwershaven II met een 5-3 nederlaag naar huis. In de hoofdklasse van de tafel- tenniscompetitie behield Bruinisse door een prima 7-3 zege op Lyceum II de leiding stevig in handen. Ly ceum I gaf TCZ geen schijn van kans (2-8). In de le klas A gaat Chr. ULO I rustig voort op 't pad der overwinningen, nu werd Licht boei II met 8-2 het kind van de re kening. Bruinisse II wist door TCZ II met 6-4 te kloppen zijn eerste overwinning in de wacht te slepen. In de eerste klasse B kwam Chr. ULO II door een 9-1 zege op MEVO IV op gelijke hoogte met Licht boei I. Lichtboei III kwam er tegen Lycettm III niet aan te pas (9-1). In de strijd om het persoonlijk dam-kampioenschap van Zeeland, kwam F. Brandenburg na een prachtige overwinning op J. Blom alleen aan de leiding. In de Staatscourant van vandaag (dinsdag 20 november) is een be schikking gepubliceerd van de mi nister van Economische Zaken, waarby op grond van de Aardolie- distributiebeschikking een zondags rijverbod wordt ingesteld van 5 uur 's morgens tot 12 uur 's avonds, voor motorrijtuigen, die benzine als brandstof gebruiken. Dit zondags- rijverbod gaat in op zondag 25 no vember a.s. Het geldt niet voor militair ver keer, politieverlccer, brandweer auto's, ziekenauto', taxi's en huur auto's met chauffeur, invalidewa- gens, autobussen zowel op lijn diensten als voor groepsvervoer, motorrijtuigen, die blijkens hun kenteken aan het Koninklijk Huis, buitenlanders of buitenlandse mis sies toebehoren en bromfietsen. Auto's, die gebruikt worden ten behoeve van het vervoer van goe deren en krachtens artikel 4, 2e lid van het rijtijdenbesluit op zondag mogen rijden, vallen evenmin on der het verbod. Ook huisartsen, artsen-specialisten, verloskundigen en veeartsen mogen op zondag, voor de uitoefening van hun be roep, van hun motorrijtuig gebruik malten, mits zij zich bij controle ter plaatse kunnen legitimeren. Andere bezitters van motorrij tuigen, die menen om bijzondere redenen aanspraak te kunnen ma ken op ontheffing van het zondags- rijverbod, dienen zich schriftelijk te wenden tot het bureau der Rijksverkeersinspectie in de pro vincie waar zij wonen. FINANCIEEL NIEUWS Verhoging van de rente voor spaargelden Boerenleenbanken Van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en van de Coöperatieve Centrale Raif- feisen-Bank te Utrecht vernemen wij, dat aan de bij deze instellin gen aangesloten boerenleenbanken zal worden geadviseerd de voor in gelegde spaargelden te vergoeden spaarrente met ingang van 1 janu ari 1957 te verhogen. den kan worden gegeven van Zie rikzeese aannemers. De tijd dringt echter; aldus de voorzitter, omdat na 1957 de subsidie aantrekking vreemde arbeiders komt te verval len. Het is de stellige overtuiging van b. en w. dat het subsidiebedrag verloren zou gaan, als de gemeente niet thans onverwijld besluit. Het is bovendien niet gelukt de plaatse lijke aannemers te bewegen zich aaneen te sluiten en het is moeilijk als verschillende aannemers de hui zen zouden gaan bouwen Spr. ver wacht ook niet, dat de architect van „Panagro" zijn tekeningen beschik baar zou stellen en uitstel brengt de gemeente in tijdnood De raad gaat hierna in besloten zitting. Na heropening neemt de raad het voor stel van b. en w. met algemene stemmen aan. ZIERIKZEE Als gevolg van het lage getijde, waardoor het water ver wegvloeide, kwam hedenmorgen de provinciale boot vast te zitten in de haven. Omstreeks elf uru voer het veer schip van de heer Berrevoets uit om te trachten de boot los te trek ken. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon JOHANNES JAN M. VAN DE WIELEN E. J. VAN DE W1ELEN- KLOET Zierikzee, 18 november 1956 Schuttershofstraat 41 .Verrekijkers vanaf f 17.50-f 25,00 en duurder Prima leesbrillen, loupes, brilétuis Bergmans De Nieuwe Bockhandel Joop Volkeri Zierikzee - Telefoon 168

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3