MO'urer KELTUM- PLEET SO heeft LL 't al geprobeerd /net een „succesje De eerste paal ging de grond in...! Board Script Plusfours I Fa Frans Koevoets f J. C. Beuzenberg Vraag de enige „glans'^houdende kachelpasta N.V. v.h. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Zierikzeesche Nieuwsbode St. Nicolaasaanbiedingen! A. D. v. d. BERGE WlWKtM- Hönnsfts Boekh. Fa Piet Ochtman NIEUWERKERK Chr. Nat Vakverbond In het Gereformeerde jeugdge- bouw alhier werd donderdagavond een bijeenkomst gehouden, uit gaande van het Christelijk Natio naal Vakverbond. Door de heer S. Overbeeke werd deze bijeenkomst geopend met het lezen van Psalm 46 en gebed, waarna een welkomst woord aan de spreker van die avond, de heer Koetsveld, be stuurslid N.C.B. De heer Koetsveld zei dat voor namelijk de propaganda-avonden worden gehouden in november, doch dat ieder jaar wordt gespro ken over hetzelfde onderwerp, n.l. „De andere en ik". Spr. begon met de eerste vorm van vakvereniging n.l. de Gilden. Toen was het een tijd van blinken gevolgd door ver zinken. Zo ook nu. Amerika be leeft een tijd van hoogconjunctuur. Europa dreigt te verzinken. Europa is in zijn tijd een Christelijk we relddeel geweest; gaat hier nu de vakvereniging verzinken? Spreker zoekt de oorzaak hiervan in het toenemende materialisme. De Chr. vakvereniging heeft volgens de Bijbel een opdracht, daarvan spre ken de profeten, Christus en de apostelen, n.l.: God liefhebben bo venal en onze naaste als onszelf. Dit dubbele gebod is een opdracht voor de Chr. vakvereniging en een persoonlijke opdracht aan ieder lid. De vakvereniging is nodig voor de belangen van de arbeiders. Is het nu nodig om Christelijk georganiseerd te zijn? Ja, zegt spr., de bijbel vraagt een offer voor de naaste. Daarom deed hij een beroep op de jongelieden om te studeren en zich klaar te maken voor de strijd. Gelukkig zijn op Schouwen- Duiveland studieclubs die hun op dracht hebben begrepen. Iedere ar beider heeft sociaal-economische kennis nodig. De arbeider moet be zield zijn met de gedachte dat hij een opdracht heeft, welke vervat is in naastenliefde. Na afloop dankte de heer Over beeke de spreker voor zijn bezie lende rede, waarna de heer Koets veld met dankgebed de bijeenkomst sloot. Ter opluistering werd de film „Rembrandt" vertoond. 51. Geruisloos is Aram de drinkende schildwacht genaderd. Dan draait diens makker onverwacht het hoofd om en slaakt een waar schuwende kreet. Bliksemsnel springt Aram de steiger op, zijn linkervuist schiet omhoog en geluidloos zakt de schildwacht ineen, terwijl zijn soepkom rinkelend over de keien vliegt. Nog voor de andere krijger zijn zwaard kan grijpen, schiet Aram's wapen drei gend naar zijn borst. Haastig komen nu ook Presto en de lans knecht vanachter het botenhuis de steiger op. „Vooruit, de galei in en je kaken op elkaar", sist Aram de ontstelde Arabier toe, terwijl hij diens kromzwaard uit de gordel trekt. De man schijnt Aram's woorden niet te verstaan, maar het gebiedende handgebaar van de ridder is duidelijk genoeg en haastig springt hij op de middenloop van de galeien, gevolgd door Aram en de anderen. De uitgeputte slaven slapen door, onbewust van wat er zich boven hun hoofden afspeelt „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" In alle modellen steeds voorradig Vraagt gratis prijscourant Havenplein 1 - ZIERIKZEE Telefoon 255 Doorregen runderlappen zijn nu voordelig f 1.98 per 500 gram -i - i v Het boeiende denkspel dat in één slag ons land veroverde. Altijd weer anders, altijd weer fas cinerend, voor 4 pers. van 14 jaar en ouder. Een Jumbo spel. f7.50 Het Beschenkenhuis Goudzwaard Haamstede Heren en Jongens Corduroy-Manchester Uw huis gezelliger Uw werk lichter Uw leven aangenamer Met Benegas uit voorraad leverbaar Zuidstraat 20 Haamstede Houd Uw kachel of haard mooi. Geef 'm die nieuwe, diepzwarte glans terug met Zebralin. De beste kachel pasta voor de mooiste glans. En... de glans, die langer „houdt"! Gebruik daarom uitsluitend 27 ct. per tube Reckitts N.V., De BWf Koopt bij onze adverteerders Hier komt de nieuwe drukkerij van L. O, waarin wij ook gaarne Uw drukwerk snel en met de meeste zorg hopen te vervaardigen ZIERIKZEE Heerlijk is dat, als er zon ouderwetse royale vlees schotel op tafel komt. Dat kan, want doorregen runderlappen zijn nu zó voordelig, dat U er meteen van moet profiteren Laat de lappen eerst gaar- sudderen op een klein pitje in half vet en half boter. Dan krijgt U de heerlijke bruine jus, waar we als kinderen al aan gewend waren Neemt U meteen hij de slager wat voor de boterham mee, b.v. gebraden gehakt. Het is heer lijk en niet duur - 150 gram 54 cent. Publicatie van de verenigde slagers van Schouwen en Duivelend. Geef bekendheid aan Uw zaak Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Scbouwen-Duiveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor. Bij ons geen I TELEVISIE Hoe kan ik de lievelingswens van mijn vrouw Heel eenvoudig verwezenlijken Door gebruik te maken van onze speciale Kloostertafels reeds vanaf f 29.75 Voorts is er een enorme sortering rooktafels, boekenmolens, kapstokken, radiotafels en andere kleinmeubelen. Komt U beslist eens kijken en U zult zeker slagen bij: Nieuwstraat 1-8, telefoon 45 Doet dus uw voordeel doch dubbele „Contact"-zegels tot en met 5 december a.s. op alle artikelen, die wij voeren Technisch Bureau Wasmachines, Centrifuqes, Stofzuigers, Verlichtings armaturen en ornamenten, Philishave droogscheer- apparaten, Radio enz. Zevenhuisstraat 6 Telefpon 352 Zierikzee Ben goede schoolpen met stalen pen vanaf (1.20 Lange Nobelstraat Zierikzee Naast onze grote keuze in de van ouds bekende merken bieden wij ook een sortering in de goedkopere soorten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6