J svVEEr 0ppoitnt Hongaarse vluchtelingen vinden straks op Schouwen-Duiveland gespreid bedje Mode KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Anlo (toez.): A. J. Hollander, Deinum. Aangenomen naar Longerhouw- Schettens: kand. W. Hoogendoorn, Woerden; de benoeming tot vikaris te Wieringerwerf: vik. H. J. Zoet hout, Gasselternijveen. Ger. Kerken Beroepen te Kamerik en te Via- nen: kand. R. Petersen, Amsterdam Ger. Gemeenten Tweetal te Dordrecht: H. van Gilst, Dirksland en W. Hage, Nunspeet. Aangenomen naar Schevenlngen: J. W. Kersten, Genemuiden. Ingezonden mededeling Verlichting van de KOU begint direct! Ingezonden mededeling eAeefócéaric/ó ?nei^'e maaAé cafciiète m '&mada Vroeger woonde Maja van Steensel in Den Haag. 10 jaar geleden emigreerde zij naar Canada. Eenmaal per week echter is zij terug in Holland via de ether uit Montreal. Als hoofd van de Nederlandse afdeling van de Canadian Broadcasting Corporation's International Service brengt zij het nieuws en geeft er commentaar op. Na de bevrijding rookte Maja van Steensel baar eerste Sweet Caporal. „Het waren de populairste sigaretten in Nederland direct na de oorlog", zegt zij, „en sindsdien heb ik ze altijd gerookt". Originele verklaring ligt ter inzage. Nederland schenkt het beste aan Canada, .«ff* Canada schenkt het beste aan Nederland: en sindsdien heb ik ze altijd gerookt", zegt OMROEPSTER J CB.C.'i loteinilioml Service CANADA'S FIRST CIGARETTE SINCE 1887 cent Een zuivere Virginia voor slechts 80 c Hulpactie te Bruinisse enthousiast uitgevoerd „Fantastischik heb er geen woorden voor". Zo drukte de kamp beheerder van het werkkamp Stoofpolder, de heer Vogel zich uit, toen hij vertelde van de vrijwillige hulp die hij van alle kanten ont vangen had, toen men hoorde dat Hongaarse vluchtelingen in het kamp Stoojpolder zouden worden ondergebracht. Het begon eigenlijk al zaterdag 10 november, toen men bedden moest klaarmaken. Reeds toen ont moetten wij in het kamp de heren A. Schilperoort en Jac. Frijters, die hun vrije zaterdag en de volgende dag hun vrije zondag opofferden, om strozakken te noppen, tezamen met een aantal anderen, die meer met dat bijltje hadden gehakt (stof feerders) en in de buurt wonende vrijwilligers. En natuurlijk ook het vaste kamppersoneel, de heer Vogel zelf met zijn vrouw, medewerkers en hun respektievelijke echtgenoten. Ook zij hebben in deze dagen en nachten gewerkt als paarden om toch vooral maar te zorgen, dat de Hongaren goed zouden kunnen worden ontvangen. Maar de spontane hulp uit het dorp zelf kwam toch eerst af, na de vergadering van maandag 12 no vember, waar burgemeester Mi- chaëlis de vertegenwoordigers van de bevolking opriep om hun steen tje bij te dragen de naam van Brui nisse hoog te houden. En dit heeft men gedaan op een wijze, die Bru bij zulke gelegenheden eigen is. Het was bekend dat het kamp in goede staat verkeerde, de barakken zijn tochtvrij en behoorlijk van constructie, zij zijn bovendien dub belwandig, zodat de huisvesting als zodanig de toets der kritiek goed kon doorstaan. Alleen moest de zaak wat worden „aangekleed" en hiervoor waren vrijwilligers nodig, die zich zonder dat men daarvoor enige moeite moest doen aanmeld den, om de 12 kamers een goede beurt te geven en vervolgens wat op te vrolijken met bloemen, plan ten en wandversiering, die werden ingezameld door de heer M. Jume- let Az. MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 14 november Boerenkool f 10, gele kool f 9, rode kool f 15, breekpeen f 10, was- peen f 12, kroten f 15, prei f 24-27, witlof f 54-73, per 100 kg. Notaris f 29, Cox Oranje f 12-28, zoete Ermgaard f 23, Sterappel f 12- 23, Jonathan f 13-25, Goudreinetten f 17-23, Gron. Kroon f 6-15, Laxton Superbe f 28, valappelen f 11; per 100 kg. Pondsperen f 26, St. Rémy f 22, Gieser Wildeman f 32; per 100 kg. Bloemkool f 20-47, knolselderij f 8-11, sla f 6-10; per 100 stuks. Veiling van 16 november Prei f 27, witlof f 44-60, was- peen f 37; per 100 kg. Jonathan f 11-45, Goudreinetten f 14-40, Laxton Superbe f 18-30, Notaris f 15-28, Gron. Kroon f 7- 32, zoete Ermgaard K. f 15, Cox Oranje K. f 23; per 100 kg. Gieser Wildeman f 30-31, St. Rémy f 22; per 100 kg. Knolselderij f 2-4, bloemkool f 10-36, sla f 3-9; per 100 stuks. Eierprezen V.E.C.E. In de week van 12 tot 17 novem ber heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uit betaald aan pluimveehouders f2,46 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Terwijl de burgemeester en de gemeentesecretaris er voor zorgden dat de grotere stukken, als vloer bedekking, dressoirs, lopers, kar petten, wandlampjes en tafelkle den werden besteld en afgeleverd, dat vitrage en sluitgordijnen wer den geknipt en genaaid, zorgden vele, rappe handen voor de inrich ting. Schitterende woongelegenheid Het resultaat van dit alles is, dat thans in het kamp een schitterende woongelegenheid is verkregen, waarvan duizenden van onze eigen landgenoten zouden watertanden. Autoriteiten, die een en ander heb ben bezichtigd, waren dan ook vol lof over wat hier geheel vrijwillig is tot stand gebracht en het staat nu wel vast, dat al deze moeite en zorg zal worden beloond met de de finitieve toezegging, dat in het kamp werkelijk mensen uit Hon garije zullen worden gehuisvest. Onvermeld mag zeker niet blij ven de resultaten van de „speel- goedaktie" op de beide lagere scho len en de kleuterschool. Drie hon derdvijftig stuks speelgoed werden ingeleverd naast tientallen auto's en dozen met evenzovele poppen, zagen wij ook hierbij werkelijk stukken waar iedere Hollandse jon gen of meisje van droomt. Hoe ook de kinderen reageren bleek wel uit het- bezoek dat de heer Vogel vrij dagavond ontving. De acht-jarige Rietje van Donge en haar vrien dinnetje Rietje de Koning, hadden een kijkkast gemaakt, de bekende doos of sigarenkist, waarin men voor een of meer knikkers een kijkje mag nemen. Inplaats van knikkers had men nu geld ingeza meld en het resultaat, ruim f 8, werd nu aan de heer Vogel ter hand gesteld. Bruinisse heeft geholpen en deze hulp wasfantastisch. Ook de, kantine is wat opgevrolijkt, terwijl in de wasgelegenheid wat noodza kelijke verbeteringen zijn aange bracht. Officiële publikatie Opkomst herhalingsoefeningen Ten behoeve van de militairen, die op 20 november 1956 voor her halingsoefeningen onder de wape nen komen, worden drie extra- treinen ingelegd. Bedoelde militai ren moeten van deze treinen ge bruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betref fende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De mi litairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming niet gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. Extra trein 18107: Rotterdam C.S. v. 9.22, Rotterdam N. v. 9.29, Gouda v. 9.45, Utrecht v. 10.16, Gel- dermalsen v. 10.49, Nijmegen v. 11.38, Boxmeer a. 12.05. Militairen bestemd voor Weert te Utrecht aansluiting op trein 18109: Utrecht v. 10.24. Extra trein 18109: Am sterdam C.S. v. 9.36, Amsterdam M.P. v. 9.43, Amsterdam Amstel v. 9.47, Utrecht v. 10.24, Geldermalsen v. 10.54, 's-Hertogenbosch v. 11.13, Eindhoven v. 11.50, Weert a. 12.11. Militairen bestemd voor Boxmeer te Utrecht aansluiting op trein 18107: Utrecht v. 10.16. Extra trein 18119: Amsterdam v. 10.04, Amsterdam M.P. v. 10.10, Hilver sum v. 10.31, Amersfoort v. 10.51, Ermelo v. 11.12, Zwolle v. 11.46, Meppel a. 11.54. Militairen van trein 18107 en 18109 en de militai ren uit Utrecht en omgeving, met bestemming Ermelo en Meppel, moeten reizen met trein 1621, Utrecht v. 10.27, naar Amersfoort en aldaar overstappen op trein 18119. SPORT VOETBAL K.N.V.B. 3e klasse C: Heusden-Zierikzee 5-1; WSC-Virtus 2-5; RWB-HERO 2-0; VES '35-Veerse Boys 2-2; De Schutters-RKC 0-1Dongen-RK- DVC 1-2. 4e klasse G: Noordhoek-DHV 2-2; RSV-Steenbergen 1-1; NSV-Halste- ren 7-1; DEVO-Nieuw Borgvliet 1-2; SC Gastel-Kaaise Boys 5-2. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Renesse I 2-5; Dreischor I-Brouwershaven I 2-3. 2e klasse C: Zierikzee III-Renes- se II 3-4; Dreischor II-Brouwers- haven II 5-3; SVOWK I-Zonnemai- re I Zaterdagmiddagcompetitie 17 november 2e klasse C: Kapelle I-Bevelan ders I 2-5; Kats I-Heinkenszand I 12-0; Yerseke III-Kloetinge I 2-3; Wissekerke I-Wolfaartsdijk I 2-3. 2e klasse D: Bruse Boys I-But-gh III 6-1; MEVO III-Duiveland I 1-6; Zierikzee IV-Bruse Boys II 2-4. Juniorencompetitie Juniorencompetitie: Zierikzee B I-Dreischor B I 4-2; Zieriazee B II- MEVO B I 7-0; Zonnemaire B I- Renesse B I 1-8; Brouwershaven B I-Burgh B I 2-6. Zierikzee jun. I-Dreischor jun. I 4-2 Dreischor kwam zaterdag met een flink spelend elftal uit de bus, waaraan Zierikzee de handen meer dan vol had. Resoluut spelend zorg den de gasten in de tweede minuut al voor een doelpunt (0-1)). Het korte, peuterige spel was een kolfje naar hun hand en eerst toen de Zierikzee-verdediging met lange trappen de Dreischor-aanvallen ging onderbreken, kwam er van zelfsprekend meer ruimte voor de voorhoede. De Dreischor-doelman redde meermalen uitstekend. De harde schuiver van linksachter Douw kon hij echter niet voldoende keren en linksbinnen v. Beveren was er als de kippen bij (1-1), met welke stand de rust kwam. Na de rust werd het spoedig 3-1, door twee doelpunten wederom van v. Beveren. Wegens blessure moest v. Beveren even daarna vervangen worden door v. Aken. De aardig heid was er nu af. In de resterende tijd doelpuntten beide partijen nog éénmaal. Eindstand 4-2. Zierikzee B II-MEVO B I 7-0 Zierikzee II was in deze wed strijd sterker. Na 10 minuten schoot één der MEVO-verdedigers uit een voorzet van rechtsbuiten v. d. Hulle in eigen doel (1-0). Middenvoor A. Klink zorgde met twee doelpunten voor een 3-G ruststand. De MEVO- aanvallen leverden weinig gevaar op voor doelman de Zeeuw. Na de rust voerde Zierikzee de score op tot 7-0 door doelpunten van Hatz- man (2 x), Goedegebuure en E. v. Geesbergen (7-0). Zierikzee IV-Bruse Boys II 2-4 Reeds spoedig nam Zierikzee de leiding door linksbinnen C. Ver west (1-0). De snelle aanvallen der gasten waren eveneens gevaarlijk; binnen 10 minuten volgde de ge lijkmaker (1-1). Weer scoorde C. Verwest voor Zierikzee (2-1); vlak voor de rust moest ook doelman Peute de bal nogmaals uit het net halen (2-2). Na de rust bleken de gasten meer adem te bezitten en de eindstand 2-4 was ten volle door hen verdiend. Zierikzee II-Renesse I 2-5 Renesse heeft een flinke en ver diende overwinning behaald op Zierikzee. Renesse speelde actief en soms wel wat te hard. Zierikzee werd al direct gedupeerd doordat de scheidsrechter, die de wedstrijd niet in handen had, C. Douw het veld uitstuurde wegens een drei gende houding. Renesse boekte al direct succes toen doelman Hage een bal losliet en Vasseur gemak kelijk kon inschieten (0-1). Het was Jonker die het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. Aan de an dere zijde had Zierikzee succes toen de Renesse-keeper een ver schot van Kouijzer verkeerd beoordeelde (1-2). Renesse vergrootte haar voor sprong door Vasseur (1-3). Na de rust was Zierikzee het meest in de aanval. Dit leidde tot een goed doelpunt door Verton (2-3). Renes se zette zich evenwel fanatiek op de bal en het was met Zierikzee ge daan. Het waren de Vos en P. Jon ker die de eindstand op 2-5 brach ten. Er kan niet gezegd worden dat deze wedstrijd' een prettig verloop had; BRIDGE Tweede bridgedrive te Zierikzee Zaterdagavond werd in „Mondra- gon" te Zierikzee de 2e bridgedrive van dit seizoen gehouden, waaraan 5 dames en 25 heren deelnamen. De oneven groep speelde 28 en de even groep 32 spelen. Aan sommi ge tafels zaten lastige spelverdelin- gen en de uitslag leverde enige ver rassingen op. De prijzen werden gewonnen door: Oneven proep: 1. de heren A. Paauwe en P. J. ten Haaf, 91 pt.; 2. de heren H. R. Schürmann en P Wiebols, 78 pt. Even groep: 1. de heren J. M. de Nooijer (Renesse) en E. C. Priester (Haamstede) 113 pt.; 2. de heren J. Stevense (Renesse) en M. J. L. Fokker (Noordwelle) 118% punt. AGENDA Heden (maandagavond) Zierikzee: Stadhuis, 8 uur, open bare vergadering der gemeente raad; N.V. Concertzaal, 8 uur „Cavalleria Rusticana" (18 jaar). Burgh: Hotel de Koster, 7.30 uur, algemene vergadering van „Het Groene Kruis", afd. Burgh- Haamstede. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur „Brokkenpiloten" (a.l.). Morgen (dinsdag) Zierikzee: hotel van Oppen, 8 uur vergad. „Steun Wettig Gezag": „Graanbeurs, 7.30 uur filmavond coöperatie „De Dageraad"; 3.30 u. officiële in gebruik neming P.T.T. gebouw aan de Meelstraat. Burgh: Hotel de Koster, 7.30 uur lezing met lichtbeelden over diep- vrieskluizen (Ned. Ver. van Huis vrouwen, V.O.L. „Pomona" en N.F.O. afd. Westelijk Schouwen). Ingezonden mededeling HANDELSVER. A. J. TE Da allerfijnste kwaliceit Noorse Medi cinale Levertraan, geijkt door het Rijks instituut voor de volksgezondheid t Utrecht, met gegarandeerd v' en D3 gehalte. DOESSCHATE - ZWOLLE Van links naar rechts: Twee sportieve truitjes, ideaal voor golf, maar aantrekkelijk genoeg om ook gewoon te dragen, van fijne ge breide wol. In beide gevallen ligt het accent op de halslijn. Ontwer pen van-Spagnoli, Italië. Een skitrui van Lillywhite, dia gonaal geribd en versierd met een rand van groen en wit. Hiervoor is tamelijk dikke breiwol gebruikt. De bijbehorende hoofdbedekking van zwarte wol heeft een achter klep, die eventueel van achteren in de hals van de trui geschoven kan worden. Jasje van Bogner, Miinchen, ge maakt van gebreide wol en langha rige wollen stof. De rand breiwerk om de armsgaten geeft grote bewe gingsvrijheid. Driedelig ensemble, Simpson, waarvan de bijbehorende rok niet getekend is. Combinatie van wollen kamgaren Schotse z-uit en geribd breiwerk. Voorkant en mouwen van het jasje zijn in breiwerk. Deze lichtblauwe skitrui, ontwor den door de Italiaan Schiatti, is eenvoudig van vorm. De enige gar nering ligt in het borduurwerk aan hals en onderkant, dat de indruk van ingebreide patronen geeft. Onderblouse en halflange panta lon uit dunne wol gebreid, welke een ideale bescherming geven tegen de koude. De onderblouse is modi eus van model en kleur, en kan daarom ook heel goed als truitje dienst doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2