Herstel van Zierikzeese cultuurmonu menten zal etappesgewijs geschieden -ón de m<za>ttaï/ SANOSTOL j STAD EN PROVINCIE Z.K.H. PRINS BERNHARD SPRAK OVER INTERMENSELIJKE VERHOUDINGEN LAATSTE NIEUWS m 3*. met melk meer mans SSSJS^Sh Polder Schouwen accepteert rioolwater niet langer In verband met desbetreffende opmerkingen van de begrotings commissie, delen b. en w. aan de raad mede, dat het college met de commissie van oordeel is, dat de restauratie van de gemeenteiyke monumenten met voortvarendheid dient te worden voortgezet. Met de desbetreffende ryksinstanties zijn daarover in de afgelopen jaren be sprekingen gevoerd, teneinde te ko men tot een schema, waarin de nodig geachte restauraties zo snel mogelijk kunnen plaats vinden, in het kader van de beschikbare fi nanciële middelen. Als resultaat van deze besprekin gen, aldus b. en w., is besloten om te beginnen met het stadhuis, waar van de eerste fase thans zo goed als voltooid is en met de tweede een aanvang is gemaakt. Tevens is begonnen met de restauratie van het Tempeliérenhuis, waarvan in middels de eerste etappe is gereed gekomen. Over de financiële moge lijkheden met betrekking tot de voortgang van deze restauratie worden momenteel nog onderhan delingen gevoerd. In een volgend stadium zullen respektievelijk de Zuidhavenpoort en de Noordhaven poort worden onderhanden geno men. Om financiële redenen kun nen niet alle restauraties tegelij kertijd worden uitgevoerd. In over leg met het bureau voor de rijks-, dienst van de monumentenzorg, is derhalve besloten de restauraties etappesgewijs te doen geschieden. De riolering Wat betreft de riolering zijn in middels de volgende objecten be- stedingsgereed gekomen ,t.w. het rioolgemaal Zuidhoek en perslei ding tot kruising Plaatweg- Scheepstimmerdijk, het rioolgemaal Hogekadeweg en persleiding van dit gemaal naar de uitmonding in de Brakke Gracht bij de Zuidwelle- brug. Stappen zullen worden on dernomen om met behulp van G.S te trachten alsnog middelen te ver krijgen om de rioleringswerken in snel tempo te kunnen uitvoeren. Met het rijksinstituut voor de zui vering van afvalwater is contact opgenomen over de beste wijze van zuivering van het rioolwater, mede in verband met het standpunt van het Waterschap Schouwen ten aan zien van deze materie. Blijkens schrijven van het Wa terschap Schouwen neemt de on zuiverheid van het rioolwater de laatste jaren sterk toe, zodat in de ZIERIKZEE Bindingsavond Nationale Reserve Een dezer dagen werd in het Ned. Hervorrpd Verenigingsgebouw een militaire bindingsavond gehouden voor de vrijwilligers van de Natio nale Reserve op Schouwen-Duive- land. De bijeenkomst werd geopend door de commandant Nationale Re serve Zeeland de majoor Verspeek, die zijn mannen wees op de ernsti ge verwikkelingen, die zich thans in de wereld voordoen. Spr. onder lijnde scherp de noodzakelijkheid van een instituut van de Nationale Reserve, die mede kan .worden in geschakeld om de kostbare vrijheid te helpen bevorderen. Verdere uit bouw van de N R. is noodzakelijk want grote dingen staan op het spel Vertoond werd de fraaie speel film „Canaris", die het leven in beeld brengt van admiraal Canaris, hoofd van de Duitse contra-spio- nage in de laatste wereldoorlog. Canaris keerde zich na lang aar zelen tegen Hitier, maar moest zijn moedige daad met de dood beko pen. Een toespraak werd gehouden door de kapitein Hille van de N.R., die met enkele verhalen aantoonde hoe het in het leven aankomt op opofferingsgezindheid en bereid heid tot dienen Hij riep de mannen op trouw te zijn en zich te spiegelen aan het dapper optreden van de strijders in Hongarije. De avond werd gesloten door kapitein P. Kloosterman, die de vrijwilligers opriep zich trouw op de oefen avonden te melden en paraat te zijn onder alle omstandigheden. Verkoopsactie Middenstandscentrale In de week van 15 tot 21 nov. organiseert de „C.C." (Consumen ten Club) - zoals gemeld - een grote verkoopsactie, waarvoor interes sante prijzen zijn beschikbaar ge steld. Voor bedoelde week staat een televisietoestel op een toekomstige eigenaar te wachten. Ook andere prijzen zijn beschikbaar en voor de volgende weken is het van hetzelfde prijzenlaken een pak. De verkoops actie van de C.C.-winkeliers heeft ten doel de leden enkele extra voordelen te verschaffen. De daar voor benodigde middelen worden verkregen door bijdragen van de aangesloten leveranciers. waterleidingen, over een steeds groeiende oppervlakte de visstand te gronde gaat. In verband hier mede vindt het Waterschap het niet langer verantwoord het rioolwater in het ontwateringsstelsel van de polder toe te laten. Andere zaken Het bestek voor het vernieuwen van het kadegedeelte voor de bie tenopslagplaats is in bewerking en zal binnen afzienbare tijd gereed komen. Herstel van de kademuur aan het Kraanplein wordt nog niet zo urgent geacht, omdat dit herstel slechts uit estetische overwegingen zou moeten plaats vinden. Defini tief herstel zal eerst in 1957 worden uitgevoerd. Wat betreft de scholenbouw gaat het college van b. en w. er van uit, dat deze moeten worden gefinan cierd uit extra middelen uit het ge meentefonds. Hierover heeft reeds overleg plaats gehad met het Pro vinciaal Bestuur. Het college neemt aan het het rijk de kosten van de compensatie van het ten behoeve van de rijks weg te offeren deel van het sport park voor zijn rekening nemen zal. Een schrijven ter zake is uitgegaan aan de Rijkswaterstaat. Rijkswa terstaat berichtte, dat zolang nog niet bekend is door welke instantie de rondweg zal worden aangelègd, nog niet kan worden uitgemaakt wie de lasten van verplaatsing van het sportpark zal dienen te dragen De volkshuisvesting vervult het college nog steeds met grote zorg. Over de bouw van woningen voor grote gezinnen zijn reeds bespre kingen gevoerd met het hoofd van de provinciale directie van de volkshuisvesting en bouwnijver heid en met ir. 't Hooft. De bouw van dergelijke woningen is echter helaas nog niet mogelijk gebleken. Gehoopt wordt dat zulks volgend jaar wel het geval zal zijn. Tevens wordt aandacht besteed aan de bouw van bejaardenwoningen. Ingezonden mededeling Oester blaast rook-kringetjes I George Sanger had niet minder fantasie dan zijn vader. Hij pro beerde van alles. Maar de grote stunt die hem de middelen ver schafte om voor zichzelf te begin nen, was het fenomeen „De rokende oester". In een sfeervol geënsce neerde ruimte zag het publiek in derdaad een oester op tafel liggen, waar ogenschijnlijk niets bijzonders aan te zien was, - ook al ging het schelpdier van hand tot hand. Te rug op tafel evenwel blies de oester rook-kringetjes naar de verbaasde toeschouwers Het enige Nederlandse circus- boek licht de sluier op! In „De Bonte Droom van het Circus" vindt u de oplossing van dit raadsel en van nog veel wonderlijker cir cus-geheimen! Spannende verha lenontroerende gebeurtenis sende grappigste anekdotes Een standaardwerk, van vóór onze jaartelling tot het circus van nü! Verlucht met talloze pentekenin gen. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboter- leverancier, of rechtstreeks bestel len bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album per omgaand toegezonden onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende prachtige kleu renplaten en realistische fotorepro ducties ontvangt u gratis voor de rijksbotermerken. Op elk pakje roomboter treft u er één aan. Neem 'n pakje extra voor de zondag! Hongaarse studenten naar Delft De afdeling Delft van het univer sitair asylfonds zal voorlopig tien gevluchte Hongaarse studenten de studie te Delft mogelijk maken. De regering heeft voor deze studenten ontheffing van de betaling van col legegelden verleend. Zoals gemeld, zijn er onder de groep Hongaarse Ingezonden mededeling Een actueel onderwerp Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft in de „Groote Club" te Am sterdam met een groot aantal lei dende personen uit het bedryfs- en zakenleven - zijnerzijds op verzoek der sectie Nederland van „Frater- nité Mondiale" daartoe uitgenodigd - aangezeten aan een koffiemaal tijd, als voor-opening van bespre kingen van het Comité Consultatief van F.M., die tot zaterdag a.s. in „Krasnapolsky" worden gehouden. Prins Bernhard sprak tijdens de ze lunch een rede uit. Het is eigenlijk iets heel merk waardigs om hier bijeen te komen om iets te horen over het werk van een organisatie, die de naam World Brotherhood draagt. Onze gedachten gaan immers voortdurend uit naar diegenen, die juist in deze dagen door hun mede mensen onderdrukt, vermoord en vernietigd worden. En wanneer wij daar tegenover stellen, dat zij, die volgens de be ginselen van World Brotherhood werken, daarbij geleid worden door de erkenning van de onvervangba re waarde van het menselijk leven, dan is de tegenstelling wel heel schrijnend. Maar aan de andere kant is het nu misschien meer dan ooit nodig ons op onze verhouding tot de me de-mens te bezinnen. Het is een aantrekkelijke taak de strijd aan te binden tegen vooroor delen die de verhouding tot men sen van ander ras en nationaliteit, van andere rang, stand of gods dienst, voortdurend dreigen te ver giftigen en te streven naar beter begrip en een betere verstandhou ding tussen de mensen onderling. Daarmee worden immers de nood zakelijke fundamenten gelegd voor het gebouw waarbinnen allen vreedzaam zullen kunnen samen werken. Maar goede wil alleen - de man die in de practijk van handel en bedrijf staat, ervaart het dagelijks - is niet voldoende. Nodig is een wetenschappelijke benadering van de problemen der intermenselijke verhoudingen, zoals dat te Nijme gen is geschied. Slechts de realis tisch opgezette research zal kun nen doordringen tot de wortels van vooroordeel en wanbegrip en de psychologische en sociologische voorwaarden kunnen vaststellen die de mogelijkheden van beter be grip bepalen, aldus Prins Bernhard. Port Said op wapens doorzocht Britse troepen hebben maandag enkele wijken van Port Said straat voor straat doorzocht naar vier Egyptische tanks of stukken ge schut van Russische makelij, die door de Egyptenaren zouden zijn verstopt. Elk gebouw dat als berg plaats in aanmerking kwam, werd doorzocht Gesloten huizen werden opengebroken. De Egyptenaren weigerden assistentie te verlenen en keken op de straathoeken toe. Voordat een gebouw werd door zocht, werden de bewoners de straat op gedreven. Er is in Port Said nog steeds een uitgaansverbod van zonsondergang tot zonsopgang van kracht. vluchtelingen, die woensdag is aan gekomen, 48 studenten, waarvan het merendeel technici. Het uni versitair asylfonds denkt in totaal 60 vluchtelingenstudenten onder zijn hoede te nemen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sint Maartensdijk: H. Harkema, Zeist; te Avereest: B. C. Bouwen, Erichem; te IJlst: G. W. IJzerman, Blokzijl. Aangenomen naar Ede: P. Bouw, Ridderkerk. Weer V.N.-troepen naar Suezkanaal-zone Een uur na het vertrek uit Na pels hedenmorgen van de secreta ris-generaal der V.N. naar Cairo, vertrok een contingent van 49 Noorse militairen, onder wie drie officieren, naar de kanaalzone, ge volgd door een vliegtuig met uit rustingsstukken en voorraden. Te Napels is bekendgemaakt, dat de drie gecharterde DC-6B's van de „Swiss Air" niet meer dan twee honderd man per dag naar Egypte kunnen overbrengen, aangezien er geen enkel Egyptisch vliegveld 's nachts kan worden gebruikt. VJAT Pi RILT Veranderlijke bewolking Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijke bewolking met aan vankelijk hier en daar nog enkele buien, in hoofdzaak in de kustpro vincies; weinig verandering in tem peratuur; matige tot zwakke wind tussen noord en west. 17 nov. Zon op 8.05, onder 16.48. Maan op 16.16, onder 7.08. 18 nov. Zon op 8.07, onder 16.47. Maan op 16.57, onder 8.16. 19 nov. Zon op 8.09, onder 16.46. Maan op 17.50, onder 9.24. Volle maan: 18 november te 7.44. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 nov. 2.19 v.m. 14.34 n.m. 18 nov. 3.04 v.m. 15.19 n.m. 19 nov. 3.48 v.m. 16.03 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 nov. 1.42 v.m. 14.04 n.m. 18 nov. 2.25 v.m. 14.46 n.m. 19 nov. 3.08 v.m. 15.28 n.m. Doodtij: 27 november. Springtij: 20 november. HET WEEKOVERZICHT Ten zuidwesten van de Britse eilanden handhaaft zich een hoge- rdukgebied, waaromheen nu een wat drogere dan weer wat vochti ger lucht van de oceaan via de Noordzee naar onze streken stroomt. In de luchtcirculatie om het hoge- drukgebied verplaatsen zich ook af en toe storingen, die nu en dan regen veroorzaken. Ook de ko mende 24 uur zal de bewolking veranderlijk zijn met plaatselijk wat regen, in hoofdzaak in de kust streken. Door de aanhoudende aan voer van zachte oceaanlucht onder gaat het temperatuurverloop in ons land weinig verandering. Zondagsartsendienst doktoren Zierikzee Zondag 18 nov.: dokter Vogelaar. BURGH Lezing over „Diepvries" Door de afdeling „Westelijk Schouwen" van de Ned. Vereniging voor Huisvrouwen, wordt, in sa menwerking met de Ver. van oud leerlingen „Pomona" en de afdeling Westelijk Schouwen van de Ned. Fruittelers Organisatie, dinsdag avond 20 november in hotel „Het wapen van Burgh" een lezing met lichtbeelden georganiseerd over: „Diepvrieskluizen", door de heer v. d. Snoek. De voordelen van het diepvrie zen zijn: men kan het hele jaar door over zo goed als vers vlees, groenten en fruit beschikken, want dit wordt, na een voorbehandeling snel diepgevroren en verder bij een temperatuur van 18 graden onder nul in een daarvoor bestemde kluis bewaard. Deze kluizen omvatten een aantal cellen, waardoor men gezamenlijk deze methode kan toe passen. Men moet diepvries niet verwar ren met een koelkast, waarin men aan bederf onderhevige producten ook enige tijd kan bewaren, doch niet lang, hetgeen bij diepvries wel mogelijk is, n.l. wel een jaar lang, zodat men ook van eigen slacht kan gebruiken alsof het vers is. Boven dien heeft men minder werk dan bij de tot nu toe gevolgde werk wijzen van wecken, pekelen, dro gen, terwijl ook voedingswaarde, smaak, geur en kleur behouden blijft. Over al deze zaken zal de heer v. d. Snoek spreken en hebben de organiserende verenigingen beslo ten deze lezing voor een ieder gra tis toegankelijk te stellen. OOSTERLAND Tienjarig bestaan Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Onder grote belangstelling vierde de Chr. vrouwenvereniging „Mar tha" alhier donderdagavond in het Chr. verenigingsgebouw haar 10- jarig bestaan. De leiding berustte bij de pastor-loci ds. G. J. Rijks. Mede aanwezig waren ds. v. d. Broeck, ds. en mevr. Radstake, me vrouw Versluijs, burgemeester Lau- rense e.a. Na het welkomstwoord werd zongen Psalm 150 1 en 2, waarna gebed en Schriftlezing volgde. Uit het jaarverslag- door de secreta resse, mej. A. Boot, werden de lot gevallen der vereniging in de af gelopen tien jaar gememoreerd. Bij de oprichting in 1946 telde de ver eniging een honderdtal leden. Dit getal is teruggelopen tot vijftig, doch een kern blijft de vereniging trouw. Als hoofd der gemeente felici teerde burgemeester Laurense; na mens de Herv. kerkeraad ouderling L. W. Boogert; de heer v. d. Zande als president-kerkvoogd, alsmede de verschillende jeugdverenigingen. Een aantal leden voerde de voor dracht „Nooit gedacht" op, die bij zonder in de smaak viel. Een in leiding werd gehouden door mevr. Versluijs, terwijl verschillende ge dichten enz. werden voorgedragen. Zang en muziek ter afwisseling door enige leden vulden het ver dere van de avond. De muzikale begeleiding berustte bij mevr. Ca- pelle-Beije. Ten bate van de kas werd nog een taart verloot. Aan elk der leden werd een prachtig herinneringsbordje uitgereikt. Aan het slot dankte ds. W. Rad stake alle medewerkenden, die deze avond tot een onvergetelijke heb ben gemaakt en eindigde met dank gebed. De Chr. vrouwenvereniging „Martha" heeft op waardige wijze haar tweede lustrum gevierd. Nieuwe schuur in aanbouw Van vele gebouwen in deze ge meente heeft na de ramp de va derlandse driekleur gewapperd, ten teken dat de grootste hoogte was bereikt. Woensdag was dit ander maal het geval op de in aanbouw zijnde landbouwschuur van de fa milie Krakeel aan de Rijksweg al hier. De oude schuur stond dicht bij het stroomgat in de dijk tussen Nieuwerkerk en Oosterland 'en werd weggevaagd. Gelukkig blëef het woonhuis - hoewel zwaar be schadigd - behouden. Dit mag wel een wonder heten, want het grond- peil ter plaatse is bijzonder laag. Ingezonden mededeling U&2 Grond heeft nog inundatie-moeilijkheden Tengevolge van de zware regens die ook het nog te verrichten land werk niet weinig bemoeilijken, wordt veel hinder ondervonden aan de kanten der pasgegraven sloten, waarop nog geen beschermende graszode gegroeid is. Het water van het land spoelt op vele plaatsen de grond mede, zodat er grote gaten ontstaan en sommige sloten bijna halfvol slibben. De nog niet in orde zijnde structuur is oorzaak dat het regenwater moeilijk iin de grond zakt. NOORDWELLE Vernieuwd deel Prov. weg opengesteld Donderdag is het vernieuwde ge deelte van de (vernieuwde) provin ciale weg voor het verkeer open gestelde. Het betreft hier het ge deelte van de zg. Kruise Kuierdam- se weg tot bij de boerderij „Zee- landia". Vanaf Renesse tot aan de Moolweg is nu het gehele nieuwe gedeelte opengesteld voor het ver keer. Begrijpelijkerwijs betekent deze openstelling voor het verkeer een grote verbetering, temeer daar de slechte weggedeelten nu zijn vervangen door een prima wegdek. Volop is men thans bezig de ver schillende aansluitingen in orde te brengen, zodat ook dit binnenkort zal zijn opgelost. De voorbereidin gen voor hèt rijwielpad vorderen zeer goed. Het geheel ziet er op vallend verzorgd uit. Westhoek gaart f7000 voor Hongarije De in de gem. Renesse gehouden lijstcollecte ten bate van Hongarije, georganiseerd door de afd. Weste lijk Schouwen van het Rode Kruis heeft opgebracht het bedrag van f 1254. Een hartelijk woord van dank aan aUen die deze actie heb ben doen slagen is hier zeker op zijn plaats. Naar wij vernemen is door de afd. Westelijk Schouwen van het Röde Kruis in totaal ruim f 7000 bijeen gebracht. PREDIKBEURTEN Zondag 18 november Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 en 7 uur ds v. Roon; Grote kerk: 11 uur ds v. Royen (H.D.). Kerkwerve: 10 uur ds v. d. Grift (dankstond voor ge was, enz.). Serooskerke: 2.30 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 7 uur ds v. Liere. Noord- welle: 10 uur ds v. Liere. Eikerzee: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds v. d. Ban (in de noodkerk te Scharendijke). Brouwershaven: 10 uur ds Groot (dankdienst voor de oogst). Zonne- maire: 10 uur ds v. Wijck (H.A.). Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 10 uur ds Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof (H.A.). Oosterland: 10 en 6 uur ds Rijks. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Kievit van Woerden. St. Philips- land: 9.30 en 2.30 uur ds v. Dieren; 21 nov.: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds Meijer. Renesse: 7 uur ds Meijer. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Schuddebeurs. Zonnc- maire: 10 en 2.30 uur ds J. Spoel- stra uit Gapinge. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds H. Scholing van Zuidland (H.A. en nabetrachting). Bruinisse: 10 en 3 uur ds K. Smit, legerpredikant. Anna Jacobapol- dcr: 10 en 2.30 uur ds Vogel van Geleen; 21 nov.: 10 en 2.30 uur ds Koolstra van Kruiningen. Geref Kerk. (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst, Kerkwerve: 10 en 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst; 21 nov.: 10,2.30 en 6 uur ds Honkoop van Goes. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7,30 uur jeugd-rally. AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uur, Afd verg. Ned. Chr. Be- ambtenbond; „Huis van Nassau", 7.30 uur Voorlichtingsavond C.J. B.T.B.; N.V. Concertzaal, 8 uur Mij. tot Nut van 't Algemeen, voordrachtsavond Otto Sterman. Zonnemaire: café Flohil, 7.30 uur Landbouwsociëteit „Ceres", alg. vergadering. Noordgouwe: café Coomans, 7.30 uur, Cult. Ver., Lezing door de heer P. van Beveren. Morgen (zaterdag) Zierikzee: „Huis van Nassau", 3 u. dr. J. Huizinga „Anthropolögisch onderzoek in Nederland"; N.V. Concertzaal, 2 uur Rotterdams Kindertoneel „Repelsteeltje"; Néd. Herv. Ver.geb.: koopdag- bazar Ned Herv. vrouwenvereni gingen; N.V. Concertzaal, 8 uur „Cavalleria Rusticana" (18 jaar). Haamstede: Bioscoop hotel Bom 8 uur „Brokkenpiloten" (a.l.). Noordwelle: in het schoolgebouw, aanvang 2 uur: Bazar van de vrouwenverenigingen. Overmorgen (zondag) Zierikzee: N.V Concertzaal, 8 uur „Helden zonder glorie" (14 j.); 8 uur „Cavalleria Rusticana" (18 jaar).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2