Veiligheidspolitie zou in Boedapest twee duizend mensen gearresteerd hebben JEUK A. L. Bakker Zonen Rassen vallen groepen guerilla-strijders aan Volgens in Belgrado ontvangen berichten waren de Sowjet-tanks, die woensdagochtend een offensief zjjn begonnen tegen een van de voornaamste concentraties vrij heidsstrijders in het gebied van Gyoer, tot donderdag zeven km ge vorderd. Het offensief omvat 300 tanks. Radio-Boedapest heeft ook de ar beiders in de levensmiddelenindu strie opgeroepen het werk te her vatten om het uitbreken van hon gersnood te voorkomen. Men vermoedt dat de vrijheids strijders, die zich nog in de heu vels bij Pees, niet ver van de Zuid- Slavische grens, staande houden, slechts voorraden tot gisteren (don derdag) hadden. In Boedapest, waar de laatste ge organiseerde weerstand woensdag schijnt te zijn gebroken, trachten de restanten van de hoofdstedelij ke brandweer de vele branden die er woeden, te blussen. Men zegt dat de Russen en overlevenden van de Hongaarse veiligheidspolitie in de loop van donderdag 2000 Hon garen in Boedapest hebben gear resteerd op beschuldiging van hulp aan de „fascistische tegenrevolutie". De Zuidslavische ambassade employé Milovanof zou maandag omgekomen zijn door een salvo uit een Sowjet-tank, die op hem schoot toen hij door het raam van de am bassade naar buiten gluurde. Ingezonden mededeling Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk ln enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep ln de huidporiën. ®DD VLOEISTOF 1.20 BALSEM 1.50 ZEEP 0.90 Rode Kruis vraagt om bestand in Hongarije Het Internationale Rode Kruis heeft de strijdende partijen in Hon garije opgeroepen een bestand te sluiten met het oog op de hulpver lening aan de gewonden, die vol gens berichten uit Boedapest on verzorgd op de straten blijven lig gen. De oproep werd via de radio uit gezonden. Er is nog geen antwoord ontvangen. Tankschepen in aanvaring Gisteravond omstreeks zeven uur zijn buitengaats van Hoek van Hol land twee tankschepen met elkaar in aanvaring gekomen, er ontstond alleen schade boven de waterlijn. De voor Pernis bestemde Noorse „Northern Gulf", een tankschip van circa 24.000 brt., en de van Pernis komende Duitse „Rudolf Oetker", een vaartuig van ongeveer 12 000 brt., kwamen met elkaar in botsing. De voorsteven van de Noor en de achtersteven van de Duitser werden beschadigd. De Noor is omstreeks half acht op eigen kracht de Nieu we Waterweg binnengelopen Dit schip was geladen, de „Rudolf Oet ker" was ledig. Volgens onbevestigde berichten uit Belgrado zijn de Sowjet-solda- ten overal in Boedapest op grote schaal aan het plunderen geslagen. Nader heeft radio-Boedapest don derdagavond gemeld, dat er op nieuw straatgevechten in de stad zijn uitgebroken. Volgens te Belgrado ontvangen berichten is nabij Sztalinvaros (Du- napentele), een centrum van staal industrie in midden-Hongarije, de strijd weer opgelaaid. Uit verscheidene delen van zuid en zuidoost-Hongarije wordt be richt, dat de Russen door groepen guerilla-strijders worden bestookt, nadat zij het georganiseerde verzet hadden gebroken. Volgens „Radio Vrij Europa" heb ben onder communistische controle staande zenders gemeld, dat de Russen met zware artillerie en de steun van vliegtuigen afzonderlijke groepen opstandelingen aanvallen. Deze groepen zouden op verschei dene plaatsen stations hebben ver nield. Aan beide zijden zouden de verliezen zwaar zijn. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Z.V.U. Rotterdams Toneel bracht „De Kalktuin" Het Rotterdams Toneel heeft de ze week het toneelspel in drie be drijven „De Kalktuin" van Enid Bagnold, onder auspiciën van de Z.V.U. in de Concertzaal voor het voetlicht gebracht. Vergelijkbare stukken - die eerder te Zierikzee werden gebracht - willen ons niet te binnen schieten. In dit opzicht staat „De Kalktuin" nogal een zaam. Het is een praatstuk, waar bij het accent dus meer valt op de dialogen dan op de handeling. De symboliek van „De Kalktuin" is duidelijk. Het speelt op een buiten in Engeland aan zee. Bij het huis behoort een tuin, die niet tot de vruchtbaarste behoort, in verband met het hoge kalkgehalte. Maar aan de vruchtbaarheid van de har ten der bewoners mankeert ook iets. Die zijn verkalkt door gebrek aan liefde en werkelijk warme on derlinge toegenegenheid en daaruit komen menselijke verwikkelingen maar al te gemakkelijk voort. Lau rel, die haar kindzijn, lange tijd camoufleert met het spichtig jar gon van de „sweet seventeen", komt onder leiding van gouvernan te Madrigal, die - naar achteraf blijkt - haar levenswijsheid heeft opgedaan in de stille jaren van op sluiting in de gevangenis. De moe der van Laurel doet zich kennen als een weinig beheerste en nogal zonderlinge dame, die Laurel ver went. Daar tussen door zweeft de huisknecht, die is blijven steken in de exaltatie voor alles wat naar rechters zweemt Hij krijgt zijn kans als er een echte rechter komt dineren, maar het spijtige van het toeval wil, dat juist deze magistraat indertijd Madrigal heeft veroor deeld In deze sfeer vecht de moe der (Olivia) voor de terugkeer van haar kind, dat zij eindelijk wel eens aan de zorgen van grootma wil ont trekken. Stof genoeg dus voor spitse dialogen en voor verwikke lingen, die zonder schokken overi gens wel aan een aanvaardbaar ein de komen. Caro van Eyck maakte VROUWENBOND P.v.d.A. - BROUWERSHAVEN Acties en demonstraties voor Hongarije hebben werkelijk zin Rusland zal zich geïsoleerd gaan voelen De Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid en de plaatselijke afdeling van de Partij van de Ar beid alhier, belegden donderdag avond een openbare vergadering in hotel Ringelberg. Als spreekster was aanwezig mej. dr. Rita de Bruyn Ouboter, die een inleiding hield over „Hongarije". De voorzitster der Vrouwenbond, mevr. Jonker-de Moor, zei in haar openingswoord het te betreuren dat deze avond, welke eigenlijk als feestavond was bestemd ter gele genheid van het vijfjarig bestaan der afdeling, door de droevige we reldspanning helaas in een ander teken kwam te staan. Een dameskoor uit de vrouwen bond o.l.v. mevr. v. d. Broecke zong enige strijdliederen, waarna mej. de Bruyn Ouboter een boeiende le zing hield. Spreekster ging vijftig jaar terug in de geschiedenis van Hongarije, hierbij de verschillende revoluties besprekend die dit land heeft meegemaakt. Aangekomen bij de huidige spanning in dit land, zei spreekster dat de gedachte van sommigen, als zouden de demon straties en de protesten niet hel pen, onjuist is. Door deze acties gaat Rusland zich als geïsoleerd ge voelen, hetgeen de vrijheid van de getiraniseerde landen zeer zeker ten goede zal komen. We zullen dan ook in alle landen aaneenge sloten de democratie moeten ver sterken en de vrijheid bevechten, die ook eens voor Hongarije zal komen. Uitvoerig ging dr. de Bruyn in op de persoon van de socialistische minister Anna Kethly, die met haar 67 jaren als een ware verper soonlijking van de hoogste idealen achter het ijzeren gordijn voor ons als vrije socialisten een symbool be tekent. De opstand in Hongarije heeft bewezen, dat de dictatuur overwonnen kan worden. Met de wens dat we allen door het bren gen van offers, het steunen van de verschillende acties en het geven van morele steun voor ieder volk werkelijke vrijheid verkrijgen, be sloot dr. de Bruyn onder daverend applaus haar betoog. Hierna droeg mevr. v. d. Broecke enige dichtwerken voor, waarna het dameskoor enkele liederen zong. Tot slot werd door allen staande de socialistenmars gezon gen. Een collecte ten bate van de vluchtelingen bracht f 42,op. een creatie van de moeilijke rol van Madrigal. Laudi Nijhoff als mevr. St. Maugham frappeerde door een gerijpte toneelroutinè, terwijl Ton van Duinhoven als Maitland, de huisknecht, pittig spel liet zien. Ann Hasekamp als Olivia was een charmante verschijning en Adolf Rijkens als rechter Ackroyd viel op door uiterst beheerst spel. Na af loop reikte de heer Laagland aan de hoofdrolspeelsters een ruiker bloemen. BURGH Geslaagde Nutsavond Simon de Waard sprak over Ierland De voorzitter van het Nutsdepar- tement, de heer M. L. J. Fokker, sprak er woensdagavond zijn vol doening over uit, dat er een zo groot aantal leden van de Vogel wacht en het Nutsdepartement aan wezig was op de door bovenge noemde verenigingen georgani seerde avond, waarop de heer S. de Waard, die hier geen onbekende meer is, een lezing hield over „Ier land". Hij deelde aan de leden van het „Nut" mede, dat in de pauze een enquête zou worden gehouden over het onderwerp dat door de be kende radiospreker dr. van Leusen, die voor 27 maart is uitgenodigd, ingeleid zal worden. De heer de Waard gaf, aan de hand van een kaart van Ierland, de door hem gevolgde reisroute aan, waarna hij een zeer mooie se rie gekleurde diapositieven van de door hem bezochte streken van Ier land vertoonde die hij voor de mi crofoon op uitstekende en dikwijls humoristische wijze toelichtte. Spr. deelde tal van bijzonderheden mee over dit weinig bekende eiland, o.a. over de flora en fauna, alsmede over de zeden en gewoonten van deze aan tradities vasthoudende bevolking. Na de pauze draaide hij een kleu renfilm van hetgeen hij op zijn reis had opgenomen, waardoor de aan wezigen met nog andere facetten van het leven van dit volk, doch vooral met de zowel rijke als op andere plaatsen armelijke flora van dit uitgestrekte eiland, dat over het algemeen een maar armelijke be volking heeft, kennis maakten. De heer mr. W. Paardekooper- Overman dankte aan het eind de heer de Waard voor zijn mooie le zing, waardoor het „groene Eire" enige bekendheid bij de leden van „Nut" en Vogelwacht heeft ge kregen. BROUWER SHAVEN Afd. Bond van Plattelandsvrouwen Dinsdagavond vergaderde de af deling Brouwershaven van de Bond van Plattelandsvrouwen in hotel „Jacob Cats" alhier. Deze bijeen komst werd geopend door de voor zitster, mevr. Jansen-Glas. Bij de ingekomen stukken werd o.a. uit voerig gesproken over de hand- werkwedstrijd, welke dit jaar pro vinciaal beoordeeld zal worden. De voorzitster spoorde allen aan zo veel mogelijk hieraan mee te doen. Vervolgens hield mevr. Machielsen- Alma een lezing over „De opvoe ding van de schoolgaande jeugd", welke causerie op een uitstekende wijze werd uiteengezet. Diverse aanwezigen maakten van de gele genheid gebruik vragen te stellen. In haar dankwoord betrok de voor zitster in het bijzonder mevr. Ma- chielsen-Alma voor 't leerzame dat ze had geboden. Het was te betreu ren dat de opkomst zo slecht was. OOSTERLAND Verbetering Oud-Heiligeweg In het kader van wegenaanleg en wegenverbetering der Herver kaveling, wordt de Oud-Heiligeweg alhier opnieuw van een laag asfalt- bitumen voorzien. De werkzaamhe den aan dit wegdek, die worden uitgevoerd door de firma Sanderse, hebben tot gevolg dat genoemd weggedeelte enige dagen voor het doorgaand verkeer gesloten zal zijn. Tienjarig bestaan Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Op donderdag 15 november a.s. zal de christelijke vrouwenvereniging „Martha" alhier tien jaar bestaan. Het bestuur heeft gemeend deze dag niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. Er zal een enigs zins feestelijke bijeenkomst worden gehouden. Zoals bekend werd de vereniging opgericht in 1946 door mevr. Ver- sluijs, huisgenote van de toenma lige Hervormde predikant ds. C. L. van den Broeck, die geruime tijd de vergaderingen (tot haar ver trek) als presidente heeft geleid. Collekte voor Hongarije in de Ned. Herv. Kerkl-' De op dankdag gehouden collecte ten bate van het lijdende Hongarije in de Hervormde kerk alhier, heeft een bedrag opgebracht van ruim duizend gulden. Aanleg nieuwe ijsbaan bij Kaaskenswater is begonnen Gemeente stelde grond ter beschikking Op het daartoe bestemde terrein bij het Kaaskenswater en naast het nieuwe Rode Kruis-ziekenhuis, is deze week een aanvang gemaakt met de aanleg van een ijsbaan, op initiatief van de stedelijke ijsver- eniging. Er is alle hoop, dat aan dit voor sportminnend Zierikzee zo belangrijke object, nu voortdurend zal kunnen worden gewerkt. Het kon tot een begin van uit voering komen door volle mede werking van de gemeente Zierik zee, die grond ter beschikking ge steld heeft en verder alles heeft ge daan om aan het uit partikulier initiatief ontsproten plan de vol ledige steun te verlenen. Ingezonden mededeline Zk57WSïere huid? JJUJIieO. Babyderm-zeep HAAMSTEDE Wij vernemen dat maandag en dinsdag a.s. een collecte zal wor den gehouden ten bate van het jeugdwerk in „De Lichtboei" van het Leger des Heils te Zierikzee. Zoals bekend maken vrijwel alle leerlingen uit de Westhoek gebruik van de mogelijkheid „tussen de middag" in „De Lichtboei" te ver toeven. Van harte bevelen wij dan ook de collecte aan. Ook Zwitserland niet naar Melbourne Het Zwitserse Olympische Co mité heeft besloten de inschrijving voor de Spelen te Melbourne in te trekken. In de Russische afdeling van het Olympische dorp te Heidelberg is donderdag de Russische vlag ge hesen. De chef van de mission Konstan- tin Adrianov verklaarde bij die ge legenheid dat Rusland met het af zeggen van de deelneming door Nederland precies even weinig te maken had als de Olympische Spe len met politiek. Woensdagavond is de 1000e deel nemer aan de Spelen in het Olym pische dorp gearriveerd. Zoals bekend zal de nieuwe baan gaan voldoen aan bestaande voor schriften, zodat zij als wedstrijd- baan kan worden gebruikt. Een belangrijk aandeel in de plannen had het Bureau Uitvoering Herverkaveling, dat eveneens de volle medewerking aan de ijsbaan plannen verleende, o.m. door com pensatie van gronden aan de eige naars. De financiering geschiedt door de ijsclub. Een gunstige omstandigheid was dat enkele leden groot materieel voor de aanleg beschikbaar wilden stellen. Het werk wordt uitgevoerd door de firma de Oude en de Jonge te Zierikzee. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL Zierikzee Met het weekeinde draait ln de Concertzaal de film „Het zwarte schild" met o.m Tony Curtis en Janet Leigh De film verplaatst ons naar de riddertijd. De troon van koning Hendrik IV van Engeland wordt in het geheim bedreigd door het verraad van Gilbert Blunt en de zijnen. Die tegenstelling biedt de kans aan een boerenknaap Myles die de bijzondere aandacht op zich weet te vestigen. Na een harde op leiding wordt Myles aangewezen te strijden tegen de geduchte graaf de Vermois, kampioen van Bour- gondië. Voordien wordt Myles tot ridder geslagen. Het tweegevecht wordt aanleiding tot een algehele strijd in het kasteel, maar Anna, beschermelinge van Myles, weet hulptroepen aan te trekken en het loopt er uiteindelijk op uit, dat Myles en Anna elkaar huwen. Een fraaie rolprent, die het leven in de riddertijd op meesterlijke wijze in beeld brengt. „Walking my Baby back home" is een aaneenschakeling van leuke liedjes, pittige dansen en uiteraard een liefdeshistorie. Sterren in deze technicolor-geschiedenis zijn Do nald O'Connor en Janet Leigh. Het gaat allemaal om een troepje sol daten die in dienst een orkestje vormden en dat in de burgermaat schappij wilden voortzetten. Om dat er nu eenmaal „een vaste draad" door een showfilm moet lo pen heeft men een verhaaltje opge bouwd rond dit aardige groepje musici. Een verhaaltje dat gelegen heid geeft tot vele plezierige en ro mantische scènes, vol zang, dans en humor. Giotto di Bondone, de geniale vernieuwer" De heer Th. J. Laagland sprak voor de Z.V.U. Giotto (di Bondone), geb. in 1266, vriend van Dante, een groot ver nieuwer en de eerste geniale kun stenaar. Over deze unieke geest sprak gisteravond de heer Th. J. Laagland in de aula van het Prof. Zeeman lyceum. Met deze lezing werd een begin gemaakt aan een serie van vier cursus-avonden over de Renaissance, die gehouden wordt onder auspiciën van de Z.V.U. Giotto was behalve een groot vriend van Dante een leerling van de Flo- rentijn Cimabue. Cimabue is een enigszins legendarische figuur, die in zijn tijd een hoge roem genoot Giotto werkte in zijn jeugd voor namelijk in Rome. In hem heeft zich de geest van St. Franciscus ge openbaard, de lente in de kerk spiegelde zich bij Giotto. Zijn eer ste grote werk vinden we in As- sisi en behalve in Florence werkte hij nog in Padua, Rome en Napels. De eigenschappen van Giotto's kunst getuigen van direkte natuur waarneming. Hij geeft alles zo so ber mogelijk en we vinden bij hem niets van onnodige toevoegsels. Hij geeft uitdrukking aan gewoon men selijke gevoelens en vond een meer realistische vorm voor de actie. In zonderheid in zijn latere fresco's is hij meer beheerst en dieper en inniger. De schoonste zijn die van de Arena-kapel in Padua, die het leven van Christus en Maria in beeld brengen. In Santa Croce te Florence vinden we fresco's uit het leven van St. Franciscus en van Johannes de Evangelist. Bovendien leert men hem hier als bouwmees ter en (waarschijnlijk) ook als beeldhouwer kennen. Van hem was het ontwerp voor de prachtige klokketoren van de Dom. De ont werpen voor de reliëfs zijn van de hand van Giotto en het is ook waarschijnlijk dat hij er zelf de hand in heeft gehad. Giotto was een voorloper, zijn volgers in de 14e eeuw staan geen van allen op zijn hoogte. Toch zijn er onder Giotto's tijdgenoten schil ders die niet al te veel in grootheid voor hem onderdoen. Dat waren de grote voorgangers van de school van Siena, in de eerste plaats Duc- cio di Buoninsegna en de broeders Lorenzetti, Simone Martini en Lip- po Memmi. Het betoog van de heer Laagland, waarbij hij gebruik maakte van vele mooie geprojek- teerde afbeeldingen, was ongemeen boeiend en instruktief. De deskundigheid van spr. waar borgt een serie van genotvolle en onderhoudende avonden. Avonden, die op Sch.-Duiveland nog maar al te weinig gehouden worden, ook al bestaat daarvoor een groeiende be hoefte. Daarom is het des te ver bazingwekkender dat deze eerste avond van de heer Laagland zo uitermate slecht bezocht was. Hier over liet zich ook de voorzitter, dr. J. J. Westendorp Boerma in spijtige bewoordingen uit. Hij bracht de heer Laagland dank voor zijn rijke inleiding. Medegedeeld werd dat de eerstvolgende avond zal aanvangen om 8 uur. Tijdelijk regen Verwachting tot zaterdagavond: Vanavond of vannacht wat regen; morgen overdag wisselende bewol king met enkele verspreid optre dende buien; krachtige tot matige wind tussen zuid en zuidwest; wei nig verandering in temperatuur. 10 nov. Zon op 7.53, onder 16.58. Maan op 13.32, onder 11 nov. Zon op 7.55, onder 16.57. Maan op 13.53, onder 0.05. 12 nov. Zon op 7.57, onder 16.55. Maan op 14.12, onder 1.11. Eerste kwartier: 10 nov. te 16.09. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 nov. 7.45 v.m. 20.21 n.m. 11 nov. 8.39 v.m. 21.27 n.m. 12 nov. 9.47 v.m. 22.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 nov. 7.28 v.m. 19.53 n.m. 11 nov. 8.24 v.m. 21.00 n.m. 12 nov. 9.35 v.m. 22.16 n.m. Springtij: 20 november. Doodtij: 12 en 27 november. HET WEEKOVERZICHT Rondom een omvangrijke, bij IJs land gelegen depressie, wordt voort durend maritieme lucht naar de Britse eilanden gevoerd. Het hoge- drukgebied boven centraal Europa verplaatst zich verder in oostelijke richting naar Rusland. Tussen beide druksystemen voeren zuidelijke winden droge continentale lucht, waarin weinig bewolking voor komt, uit Frankrijk naar ons land. Deze continentale lucht zal de ko mende 24 uur vervangen worden door vochtiger ocea^nlucht. Tijdens de frontpassage, die dit proces be werkstelligt, zal plaatselijk wat re gen vallen. Op de oceaan is ten oosten van New Foundland een nieuwe oceaan storing verschenen. Deze verplaatst zich met een zeer krachtige weste lijke luchtstroming snel naar het oosten en het ziet er naar uit, dat de storing morgen in Ierland en zuid-Engeland en later ook bij ons regen zal veroorzaken. De regen kansen nemen daarom geleidelijk toe. In het temperatuurniveau komt niet veel verandering. Burgerlijke stand - Zierikzee Geboren. 2 nov.: Jeannette Maria Rudolphina, d. van Wilhelmus Franciscus ter Horst en Dina Wil- helmina van Dijk. Gehuwd. 2 nov.: Marinus Wes- dorp, 28 j. en Anna Saman, 21 j.; 2 nov.: Hendrik Johannes van dei- Doe, 23 j. en Janna Levina de Bokx. 25 j. Overleden. 5 nov.: Margarita Pie- ternella Kramer, 80 j., d. van An- thonij Kramer en Johanna Huigens. Ingezonden mededeling M I R L O N 20 x sterker! Burgh Telefoon 50 Schouwen en Duivelandse sportspiegel Dit weekend staan weer enige belangrijke voetbalwedstrijden voor de deur. In de 2e klas C krijgt ME- Vo II zaterdag bezoek van Wisse- kerke, waarbij het de beste papie ren heeft. SVD krijgt het weer niet gemakkelijk bij de uitwedstrijd te gen Wolf aartsdijk. Of zij in staat zal zijn zich van de zware neder laag tegen Kapelle te herstellen valt nog te bezien. Kats heeft de beste kansen nu Goes IV op bezoek komt, terwijl Yerseke III tegen Heinkenszand de overwinning kan thuis houden. In de 2e klas D zijn weer drie elftallen vrij. MEVO II kan zich tegen Bruse Boys II aan de leiding handhaven. In de ont moeting tussen Burgh III en Zie rikzee IV geeft het terreinvoordeel wellicht de doorslag. Bij de juni oren vindt de belangrijke wedstrijd tussen Renesse en Zierikzee plaats. Zierikzee dat ongetwijfeld een be ter geheel vormt, heeft waarschijn lijk de beste kans op de volle buit. Burgh kan van Zierikzee II win nen hoewel het verschil niet zo groot zal zijn als verleden jaar. Brouwershaven gaat bij MEVO met de volle winst strijken, terwijl Dreischor en Zonnemaire aan el kaar zijn gewaagd. Zondag is Zie rikzee in de ontmoeting tegen RK- DVC zeker niet kansloos. Toch zou onderschatting van de tegenstander gevaarlijk kunnen zijn. Veerse Boys zal weinig moeite hebben met De Schutters. RKC kan van Dongen winnen, terwijl WSC alle moeite zal hebben met. Heusden. Virtus zal zich tot het uiterste moeten inspan nen om RWB een puntje te ont futselen. HERO en VES '35 ontlopen elkaar niet veel. Een puntenverde ling behoort zeker niet tot de on mogelijkheden. Burgh krijgt het in de 4e klas G niet gemakkelijk bij het bezoek aan Halsteren. Steen bergen dat zich na een zwak begin heeft hersteld stuurt DEVO met een nederlaag naar huis. DHV, dat nog steeds zonder punten is, heeft tegen Kaaise Boys weinig kans de eerste winst binnen te holen. Bij Nw. Borgvliet-NSV en Noordhoek- RSV hebben de thuisclubs een kleine kans de puntjes in eigen huis te houden. In het afd.voetbal gaat Brouwershaven met de beste papieren naar Burgh II. Als de Burgh-reserves niet te veel spelers aan het le elftal moeten afstaan is het zeker tot een krachtig verzet in staat, en is een verrassing zeker niet uitgesloten. Dreischor dat nog steeds op zijn eerste winst zit te wachten, krijgt het tegen Renesse weer niet gemakkelijk. Veel kans op winst zal er ook nu niet in zit ten. In de 2e klas C heeft SVOWK weinig moeite met Brouwershaven II. Zierikzee III achten wij in staat Zonnemaire er onder te houden, terwijl Renesse II op krachtige weerstand van Dreischor II kan re kenen. De damliefhebbers kunnen zon dagmiddag te Dreischor aan hun trekken komen, als daar in de 3e ronde om het damkampioenschap van Zeeland de wedstrijd tussen F. Brandenburg en L. Goedbloed ge speeld wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2