Een „succesje" doet het altijd DRUKWERK Vlees hooit erbij Bos atlas vulpenhouders Wasmachines Spaarzegelsysteem „Contact" FRIDOR G. J. WILBRINK voor al Uw Hoe 't ook zij: Technisch Bureau A. D. v. d. Berge STAD EN PROVINCIE In plaats van kaarten Geboren MARCO ARIE Zoon van ELB. P. KUIN en T. E. KU1N-DE HAAN Winkel (N.H.). 30 okt. 1956. Ned. Herv. Pastorie Geboren: WILLEMINA PIETERNELLA (AVilma) dochter en zusje van M. K. BEIJE-JANSE H. BEIJE KEES Renesse, 3 november 1956 Heden overleed na een langdurige ziekte, onze ge liefde broeder, zwager, oom en oud-oom GILLES HOOGENBOOM weduwnaar van Maria Klompe in de ouderdom van bijna 75 jaar Ellemeet: W. P. DE GLOPPER- HOOGENBOOM A. W. DE GLOPPER Sgharendijke: Wed. J. HOOGENBOOM- PEUTE Scharendijke: B. DE GLOPPER G. DE GLOPPER- VERBOOM en kinderen 1 november 1956 U gaat er mee do or! De naaimachine wel ke zelfs uw wollen sokken stopt U koopt nu al een Fridor voor f 295.- Naai- en Bteimachinehandel Korte Sint Janstraat no. 4 Telefoon 228, Zierikzee Voor de zeer vele blijken belangstelling, ons betoond ter gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij, mede namens wederzijdse ouders, onze har telijke dank. J. P. DALEBOUT P. DALEBOUT-DEURLOO Zierikzee, november 1956 Regenboogstraat 54 Vereniging oud-leerlingen der Tuinbouwwintercursus te Zierikzee Degene die wenst deel te ne men aan een Tuinbouwwinter cursus (2-jarig) kan zich daar voor opgeven bij de secretaris der vereniging: L. J. ROGGEBAND Steiltjesstraat telef. 521, Zierikzee. Wegens verbouwing is onze zaak woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 november tot 5 uur gesloten Vrijdag 9 nov. 5 uur n.m. hopen wij onze vergrootte en vernieuwde winkel open te stellen In voortdurende aanbeveling, B. S. HANSE Manufacturen telefoon 63 Zonnemaire Notaris P. HEERING te Zie rikzee zal op dinsdag 6 nov. 1956, des voormiddags half 12 in het „Huis van Nassau" te Zierikzee publiek verkopen: Het HUIS en ERF te Zierikzee aan de Bagijnen- straat 48, behorende tot de na latenschap van mejuffrouw B. TIMMERMAN. Het huis is behoudens goed keuring van burgemeester en wethouders van Zierikzee .ont ruimd te aanvaarden onmid dellijk na betaling van de koopsom. Voor de bezichtiging zich te vervoegen ten kantore van ge melde notaris. Namens het gemeentebestuur van Zierikzee zal door de Cen trale Dienst „Noord-Zeeland" in het openbaar worden aan besteed, overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B.: het slopen van 15 opstallen en het afvoeren van de af komende materialen, en bij behorende werken, in de ge meente Zierikzee. Bestek en voorwaarden zijn verkrijgbaar ten kantore van bovengenoemde dienst, Oude Haven 26 te Zierikzee, tegen betaling van f 1,per stel, of zij worden toegezonden ontvangst van een postwissel ten bedrage van f 1,25. De aanbesteding vindt plaats op woensdag 14 november '56, des v.m. 11.00 uur, ten stad- huize van Zierikzee. der gehele aarde In voorraad Boekhandel Borgmeijer Renesse - Telefoon 17 Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te Noordgouwe vraagt meisje voor de huishoudelijke afdeling Aanmelding bij de adjunt- directrice Voor grote keuze van de best bekende merken nog steeds: Boekh. Fa. Piet Ochtman Lange Nobelstraat Zierikzee SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1.20 Te koop: Complete baby-uitzet, nieuw, zonder wieg of wagen. Aanvr. onder letter W.P. aan Boekh. Fa. Piet Ochtman, Zierikzee. goed als nieuw pluche divankleed, desgewenst ook bijbehorend tafelkleed en een mooie spiegel. Meelstraat 24, Zierikzee. Diversen: Verloren tussen Kloosternol en Ellemeet: trekstang voor aan hangwagen. Verzoeke terug bezorging bij A. P. van der Weijde, Ellemeet. Gevraagd in de Westhoek: de helft van een woning, onge meubileerd, als: kamer, slaap kamer en keuken of gezamen lijk gebruik hiervan, door be jaard burgerechtpaar. Brieven onder no. 611 aan het bureau van dit blad. De grootste verkoopsstunt tot nog toe op ons eiland gepresenteerd jumpers truitjes vesten hebben wij een pracht collectie tegen zeer lage prijzen Komt U vrijblijvend eens kijken Snoek is toch beter en voordeliger en bovendien ontvangt U „Contact" \\Us IN CASSETTE OF AFZONDERLIJK Vraagt gratis prijscourant bij Havenplein 1 Telef. 255 ZIERIKZEE L0 Zierikzee - Teief. 32 Tracteer nu op HEERLIJKE CARBONADE f2.28 per 500 gram Ieder een carbonade op het bord: dat is pas lekker eten De groente is geen probleem: elke combinatie is verrukkelijk Rib- en haascarbonade eerst pa neren en dan heerlijk bros en bruin bakken op fel vuur, iets langer dan biefstuk, 't Is in een ommezien gebeurd. Als U iets meer tijd hebt, neem dan eens schoudercarbonade. Even bruin bakken en verder stoven. Het regent compli mentjes Loop gauw eens bij uw slager binnen. De carbo- nadeprijs zal U niet tegenvallen Kies nu eens heerlijke rollade op de boterham. 150 gram 83 cent'. Publicatie van de verenigde slagers van Schouwen en Duiveland. Een wasmachine kopen is een zaak van vertrouwen. Wij leveren niet alleen alle merken machines, doch geven bovendien een uitstekende service en goede voorlichting Ook voor reparatie kunt U bij ons terecht. Zevenhuisstraat 6 tel. 352 - Zierikzee Elke maandag 4 premiën ad f 2.50 Hier volgen de prijswinnaars van deze week: zagel J. Rotte, Weelweg 14 Kerkwerve, cheque no. 159 B. M. van Strien, Korte Groendal Zierikzee, cheque no. 139 J. Kwaak, Havenplein 16 Zierikzee, cheque no. 175 H. Krijt, Slabberswerf 15 Zierikzee, cheque no. 191 Deze gratis premiën af te halen vóór 19 nov. a.s. bij de Scheldebank N. V. te Zierikzee Houdt contact met de „Contact"-winkels Het is Uw voordeel! Er zit schot in bietentransport Het „iedere dag een schip" van admiraal Helfrich is thans van toe passing op de bietenverschepingen te Bruinisse, die dit jaar bijzonder vlot verlopen. In de week van 15 tot 20 oktober vertrokken uit de haven van Bruinisse voor Putters- hoek 6 en voor Dinteloord 2 sche pen; in de week van 22 tot 27 okt. was dit 5 en 3 en in de week van 29 okt. tot 3 november 4 en 2 sche pen. Voor de landbouwers valt de ki lo-opbrengst van de bieten mee, maar het gehalte valt tegen. Als gevolg van te weinig zon, is dit in 1956 buitengewoon laag en de ga rantieprijs wordt dan ook niet ge haald. Ook de suikerbieten zullen dus niet de sluitpost vormen, die het seizoen 1956 tot een goed jaar maakt. Nog steeds zijn de prijzen van de meeste produkten zo laag dat niet of zeer matig wordt verkocht. Al leen de uienhandel is willig. ZIERIKZEE Schouwen-Duivelandse successen op konijnen- tenfoonstelling Op de gezamenlijke clubtentoon stelling van konijnen te Heinkens- zand, georganiseerd door „Zeelan- dia" te Goes en „Streven naar Be ter" te Nieuwdorp behaalde de heer J. H. Bakker met 3 witte Vlaamse reuzen in de C-klasse le z.z.g., 2e z.z.g., 1 x g.g. met drie ereprijzen en in klasse A met 4 Blauwe We ners 2 x l-e prijs z.g. en 2 x g.g. met ereprijs. De heer G. Flikweert in klasse A met 6 witte VI. reuzen 5 x z.g. en 1 x g.g. met een ereprijs. En op de gehouden Kringenten toonstelling te Steenbergen behaal de de heer J. H. Bakker met 13 witte Vlaamse reuzen 3 x z.z.g., 9 x z.g. en 1 x g. met 7 ereprijzen en met 7 Blauwe Weners 2 x z.z.g., 4 x z.g. en 1 x g.g. met 4 ereprijzen. De heer J. H. Hage met 8 witte VI. reuzen 4 x z.z.g. en 2 x z.g. en 2 x g.g. met 4 ereprijzen. Waarnemend kanton rechter benoemd Bij Koninklijk Besluit is aan mr. J. Moolenburgh, kantonrechter te Middelburg, voor de duur van de vakature van kantonrechter te Zie rikzee, opgedragen de werkzaam heden van de kantonrechter te Zie rikzee waar te nemen. HAAMSTEDE Zeeuwse Aeroclub .Haamstede' blijft bestaan Ondanks geruchten, die de ron de deden, over opheffing van de Zeeuwse Aeroclub „Haamstede", is dezer dagen besloten niet tot op heffing over te gaan. Teneinde echter op het vliegveld „Haamste de" te kunnen zweefvliegen, is het noodzakelijk dat er een volledige technische ploeg aanwezig is. Daar om is besloten, dat enkele leden van deze club in Woensdrecht vlieg lessen zullen gaan nemen, om het brevet te verkrijgen, waarna dan ook in Haamstede met de vluchten een aanvang kan worden gemaakt. Weg Serooskerke- Haamstede in gebruik genomen In de afgelopen week is de weg Serooskerke-Haamstede zonder enig officieel vertoon in gebruik genomen. Deze weg sluit in Haam stede aan op de plaats waar de Noordstraat overgaat in de Hoge- zoom, waardoor een zeer gevaar lijk kruispunt is ontstaan. Wanneer ook het fietspad, dat nu nog niet klaar is, in gebruik zal worden ge nomen, ontstaat er voor de fietsers een zeer gevaarlijke situatie, omdat deze, om van de nieuwe weg op het fietspad langs de Kloosterweg te komen aan het begin van de Kloos terweg deze weg dwars moeten oversteken, wat bij het drukke ver keer daar ter plaatse niet altijd zonder gevaar zal kunnen, zodat uitkijken hier zeer zeker geboden is. Het is dan ook te hopen, dat hier op de één of andere manier een op lossing zal worden gevonden, waar door minder gevaar ontstaat. De collecte voor de Chr. Blin- denbond heeft in onze gemeente een bedrag van f 41,33 opgebracht. NOORDGOUWE Benoeming gemeentesecretaris 1956, is de heer J. L. G. van den meente bij raadsbesluit van 30 okt. 1956, de heer J. L. G. van den Broecke, commies ter sekretarie der gemeente Beemster (N.H.). De heer van den Broecke werd geboren op 14 april 1.920 te O. en W. Sou burg, is in het bezit van het diplo ma G.A. I en het le gedeelte Ge meente Financiën, is gehuwd, bezit 2 kinderen en behoort tot de N.H. godsdienst. BRUINISSE De komende winkelweek De donderdagavond in „Het Cen trum", onder leiding van de voor zitter de heer A. de Koning gehou den vergadering van de afdeling Bruinisse van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, was geheel gewijd aan de besprekingen van de ko mende winkelweek, die van 26 no vember tot en met 5 december 1956 te Bruinisse zal worden gehouden. Besloten werd dit jaar weer goed voor de dag te komen en in vorige jaren gemaakte fouten te vermij den. Diverse attracties zullen ook nu weer de gehele week de aan dacht vestigen op de service en de activiteit van de plaatselijke mid denstand. Om één en ander vlot te doen verlopen werden diverse com missies benoemd. Uit de besprekin gen bleek, dat de middenstandsver eniging zeer actief is en van de 60 leden zullen er ongeveer 50 aan de winkelweek deelnemen, de overige 10 zijn wel middenstanders en des wege ook lid van de vereniging, maar oefenen geen detailhandel uit. De in de kerk der gerefor meerde gemeente gehouden oogst- collecte bracht f 3136,76 op. Sloping oude bakkerij Te Bruinisse is een begin ge maakt met de sloping van de oude bakkerij van de familie Beaufort in de Oudestraat. Van dit eertijds kloeke pand. dat aan de straat een bijzonder cachet verleende, was niet veel meer overgebleven dan een bouwval en het was na de oor log nog als pakhuis in gebruik. De familie Beaufort exploiteerde in het pand vele jaren lang een gerenom meerde bakkerij. Door gebrek aan opvolgers (de kinderen bleven allen ongetrouwd) werd na 1945 de zaak niet meer voortgezet en het ge slacht Beaufort verdween door uit sterving uit de registers van de Burgerlijke Stand. De aannemer Capelle zal ter plaatse twee huizen bouwen. PREDIKBEURTEN Woensdag 7 november Dankdag voor gewas arbeid en visserij Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 7.30 uur n.m. ds v. Roon. Haamstede: 10 uur ds v. Vliet. Dreischor: 7 uur n.m. ds Duyendak. Oosterland: 10 en 6.30 uur ds Rijks. Sirjansland: 10 uur dhr Sijthoff, 7 uur ds C. J. P. Lam van Poortvliet. Bruinisse: 10 uur ds v. Roon, 5 uur vicaris v. Dijk. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds Kamper, 7 uur ds Tiemersma. Haamstede: 10 uur ds Tiemersma, 7.30 uur ds Meijer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds S. Hoek stra uit Roosendaal. Geref. Kerk (art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 3.30 uur ds v. d. Klis (gezamenlijke dienst met Kerk werve. Haamstede: 10 u. ds Mete ring, 7 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10, 2.30 en 7 uur ds Heerschap van Borssele. Geref. Gemeenten in Nederland Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. Oud-Gercf. Kerk Bruinisse: 10 en 5 uur de heer W. Kamp uit Utrecht. Anna Kethly, de voorzitter van de Hongaarse sociaal-democratische partij en lid van het kabinet-Nagy, is zondag te Frankfort aangekomen op doorreis naar New York, waar zij de hulp van de V.N. voor haar land wil inroepen. FINANCIEEL NIEUWS Kritieke inflationistische toestand in Frankrijk In een beschouwing over de eco nomische toestand in Frankrijk, komt de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking (O.E.E.S.) tot de slotsom, dat de grote omvang van de vraag en de sterke opwaartse druk op 't kos- tenpeil, een kritieke inflationis tische situatie in dit land hebben geschapen. In de periode van begin 1955 tot medio 1956, waarop de beschou wing betrekking heeft, is de Franse produktie in snel tempo blijven stijgen. De beschikbare capaciteit wordt thans ten volle benut en in vele sectoren van de arbeidsmarkt zijn spanningen opgetreden. Hier door is het peil van de lonen en de sociale voorzieningen gestegen, het geen scherpe toeneming van par ticuliere vraag heeft veroorzaakt, waartoe de grote omvang van de investeringen heeft bijgedragen. De staatsuitgaven zijn eveneens ge stegen. MARKTBERICHTEN Eierprijzcn V.E.C.E. In de week van 29 oktober tot 3 november heeft de V.E.C.E. Co- öp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimveehou ders f 2,58 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 4