lE^ÜWRUST f V R LDe Ta nd pa sta van standing»» LIEFDE S NAZOMER SANOSTOL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE a DONDERDAG 1 NOVEMBER 1936 a No. 18047 HONGARIJE ZOU COALITIEREGERING KRIJGEN EN VRIJE VERKIEZINGEN Alle fouten sinds 1945 zouden hersteld worden De Hongaarse „TItolstlsche" pre mier Imre Nagy, heeft bekendge maakt, dat er een einde is gekomen aan het door de communistische party overheerste bewind ln Hon garije. HU zei, dat een coalitiere gering Is gevormd en dat vrye ver kiezingen - de eerste in negen jaar - gehouden zullen worden. De Sowjet-troepen zijn dinsdag op verzoek van de nieuwe Hon gaarse regering begonnen met de ontruiming van Boedapest, zo ver klaarde Nagy in èen boodschap, die door radio-Boedapest werd uitge zonden. De premier verzocht de in woners van Boedapest de aftocht van de Russen niet te verhinderen Tevoren had Nagy de bevolking opgeroepen zich achter de „natio nal e regering" te scharen. Hij ver zekerde. dat alle fouten die sedert 1945 gemaakt zijn, hersteld zullen worden. De premier deelde mede, dat de „krachtige revolutionaire beweging en de voortschrijdende democratie in Hongarije", de afschaffing van de huidige één-partijregering had den afgedwongen. Toen hij de sa menstelling van zijn nieuwe coali tieregering bekendmaakte, zei Nagy dat de sociaal-democraten nog geen vertegenwoordiger in de regering hebben benoemd. Radio-Boedapest wordt De vrije zender Kossuth' Een omroeper van radio-Boeda pest heeft bekend gemaakt, dat het radiostation in het vervolg „Sza- bad Kossuth Radio" (De vrije zen der Kossuth) zal heten. „Medewerkers van de radio ver oordelen krachtig de vroegere acti viteit van radio-Boedapest en ge ven het Hongaarse volk de verze kering, dat zij in het vervolg slechts juiste berichten zullen publiceren", aldus de spreker. Ook het officiële Hongaarse pers bureau MTI maakte dinsdagavond bekend, dat in het vervolg slechts objectieve berichten over gebeur tenissen in binnen- en buitenland gepubliceerd zullen worden. DODENCIJFERS UIT HONGARIJE Volgens een Hongaarse schatting zijn in Boedapest 2.500 Russen ge dood en 5.000 gewond. Aan Hon gaarse kant zouden volgens de zelfde bron 13.000 doden en gewon den zijn gevallen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MUSSELKANAAL. Te Mussel- kanaal is het vierjarig dochtertje Fennechien van de schipper H. Meems in het kanaal ter plaatse te water geraakt en verdronken. Het kindje werd in de loop van de och tend vermist. Men is daarna gaan dreggen en tegen vijf uur werd het ontzielde lichaampje opgehaald ter hoogte van de aardappelmeelfa briek. ROTTERDAM. Het s.s. „Blom- mersdijk" van de Holland Amerika Lijn dat 6855 brt. meet, en in 1922 is gebouwd, is aan een rederij in Italië verkocht. Het schip zal be gin van het volgend jaar worden opgeleverd. •s-GRAVENHAGE. Mr. L. G. Kor- tenhorst, de voorzitter van de Tweede Kamer hoopt op 12 novem ber a s. zijn zeventigste verjaardag te vieren. Ter gelegenheid van het bereiken van de leeftijd der ster ken zullen de Kamerleden hem een huldiging bereiden op een receptie, welke dinsdag 13 november in het gebouw der Kamer wordt gehou den. Deze receptie zal een besloten karakter dragen; ze is uitsluitend bestemd voor de Kamerleden en hen, die verder hun arbeid in het huis der Kamer hebben. AMSTERDAM. Van 17 tot en met 28 november a.s. zal het „Variété Theater van Peking" optreden in Theater Carré te Amsterdam en het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Den Haag. Het is de eerste maal, dat een compleet Chi nees theater een reis door west- Europa maakt. Het ensemble be staat uit 50 personen, o.w. 12 mu sici, die authentieke Chinese in strumenten bespelen. MUSSELKANAAL. Bij de Co- operatieve Aardappelmeelfabriek „Musselkanaal en Omstreken" te Ter Apel is een bedrijfsongeval ge beurd, waarbij de 33-jarige G Wie- ring om het leven ls gekomen. Tij dens het lossen van een aardappel schip zakte een grijper door een mechanische storing. Het onafhankelijke Westber- lijnse dagblad „Tagespiegel" meldt, dat Sowjetrussische tankeenheden in het afgelopen weekeinde waren opgesteld nabij de buitenwijken van oost-Berlijn en in het beboste gebied rondom de Oostduitse hoofd stad. Het blad zegt van ooggetuigen vernomen te hebben, dat devecht- wagens In hoofdzaak „belangrijke doelen", zoals watertorens e.d. be waakt hebben. Intussen moet worden afgewacht ,i hoeverre Nagy zijn verklaringen onder druk van de omstandigheden heeft afgelegd. Nog immer is de oestand zo verward, dat het moei lijk valt te concluderen of de wer kelijke democratie ln het geslagen Hongarije zal terugkeren. De positie der „hoofden van scholen" In een open brief aan alle hoof den van scholen die nog geen lid zijn van de vereniging, vraagt de vereniging van hoofden van scho- 'en aandacht voor het feit, dat vol gens haar de hoofden van scholen :eer onvoldoende bezoldigd worden. Nu de regering heeft besloten een belangrijke salarisverhoging aan de hogere ambtenaren toe te kennen, acht de vereniging de tijd gekomen, dat ook de positie der hoofden van scholen verbeterd wordt. In dit ver band vestigt zij er de aandacht op, dat een onderwijzer met 2 bij akten aan een u.l.o. school f 1170 per jaar meer verdient dan een schoolhoofd, die ook vaak in het bezit van 2 of meer bij akten is. In de brief wordt voorts gezegd, dat thans ook de hoofden van de prot. chr. scholen tot oprichting van een vereniging van hoofden van chr. scholen willen komen, om de behartiging van hun belangen in eigen hand te nemen Het hoofdbestuur der vereniging zegt zich daarover te verheugen omdat de positie van de hoofden van scholen daardoor slechts kan worden versterkt. Nog dankbaar na 35 jaar Tijdens een zware storm op 23 oktober 1921 strandde op de Eierlandse gronden bij Texel de Duitse schoener LiesbethTijdens de tocht naar het wrpk is de motor reddingboot „Brandaris 1" van het reddingsstation Ter schelling vergaan en de vier opvarenden kwamen daarbij om het leven. Het wrak van de reddingboot is nimmer gevonden. De zes opvaren den van de Duitse schoener werden door de roeiredding- boot van De Cocksdorp ge red. De toenmalige kapitein van de Duitse schoener, Ar nold Schroder uit Hamburg heeft dezer dagen een brief aan de directeur van de Kon. N Z.H.R.M. geschreven, waar hij in herinnerde aan de heldhaftige redding van hem en zijn bemanning. „Ik heb herhaaldelijk medegedeeld, dat ik deze redding niet ver geten ben. En ook thans, na 35 jaar, ben ik de mannen nog dankbaar. Groet u de mannen in De Cocksdorp, die nog leven". Kapitein Schro der schrijft verder, dat h$ nu, op 66-jarige leeftijd, nog vaart omdat zijn pensioen te klein is om met zijn vrouw van te kunnen leven, „ik vaar meestal op Londen. Dan kom ik iedere keer voorbij de vuurtoren van De Cocks dorp op Texel en telkens kijk ik naar de plaats waar wij 35 jaar geleden strand den. Dan denk ik altijd aan de schitterende redding". Ingezonden mededeling Afyn item ónt Met' f Ook deze maand - elke dag - Geef Uw kind méér weerstand na deze zon-arme Zomer Israël acht Egypte schuldig aan het onthranden van de strijd Het eaat niet om gebledsverovering De Israëlische gezant in Neder land heeft in een toespraak voor de K.R.O.-microfoon verklaard, dat de schuld van de strijd der laatste jaren aan Israëls grenzen, bij de Arabische landen, en voornamelijk de Egyptische regering, ligt. Israël heeft nimmer de wapenen opgenomen tenzij naar aanleiding van voorafgaande Egyptische agres sie. Het geregelde Egyptische leger heeft ongeveer twee jaar geleden commando-eenheden georganiseerd die in Israël terreur moesten uit oefenen. Daarbij zijn voortdurend onschuldige mensen ver op Israë lisch gebied aangevallen. De ver dediging van Israël hiertegen werd met de naam „vergeldingsacties" betiteld, maar in feite was dit de enige mogelijke manier van zelf verdediging. Israël heeft vaak te horen ge kregen wat het niet moest doen maar niemand kon ooit zeggen wal het moest doen om het leven van zijn burgers te beschermen, aldus de gezant, die hierbij artikel 51 van het Handvest van de V.N. aan haalde, waarin het recht van elk land op zelfverdediging wordt er kend. Israël had geen andere keus Zal Israël zich kunnen handhaven (Speciale correspondentie). De wereld valt van de ene ver bazing in de andere. Terwijl zij nog de adem inhoudt bij het schouw spel van een klein volk, de Hon garen, dat om der wille van de vrij heid de Russische kolos tart, be leeft zij het, dat een andere kleine natie, Israël, gelegen tussen landen die haar stuk voör stuk uiterst vijandig zijn gezind, het machtigste van deze landen - Egypte - de oorlog aandoet. Waarom is Israël tot deze zonder twijfel levensgevaarlijke actie over gegaan? Waarom bracht het zich zelf in de positie van agressor als hoedanig het door de Veiligheids raad werd gebrandmerkt? Het antwoord op deze vragen kan men wellicht het beste vinden in de rede, die Abba Eban, de Israëlische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, een week geleden in de Vei ligheidsraad hield. Sir Pierson Dixon, de Britse gedelegeerde, had toen juist zijn mededogen met de gevallenen tijdens een Israëlische strafexpeditie uitgesproken en de Jordaanse „zelfbeheersing" gepre- zen. Eban verweet de Brit daarop geen woord van medelijden te hebben over gehad voor de honderden Is raëlische slachtoffers van de Jor daanse „zelfbeheersing". Als wij niet zouden terugslaan - aldus sprak Eban - zouden wij gedwon gen zijn, al onze met zoveel moeite opgebouwde agrarische vestingen aan de grenzen te ontruimen. En vervolgens gaf hij een even indruk wekkende als gruwelijke opsom ming van wandaden, die de wraak gierige Arabieren sinds de in 1948 door de Veiligheidsraad opgelegde wapenstilstand tegen de Israëlische grensbevolking hadden bedreven. „Self-made nation" Het is het tragische beeld van een door de eeuwen heen opgejaagd volk, dat na eindelijk zijn nationale tehuis te hebben verkregen en daaruit de hoop putte op een ge lukkige toekomst, opnieuw moest vaststellen dat het een plaats onder de zon slechts met bloed en tranen zou kunnen verwerven. Van de dag van zijn stichting af heeft Israël zichzelve moeten hel pen. De Joden, die zich er vestig den, hebben hun beloofde nationale tehuis werkelijk niet cadeau gekre gen; zij hebben het met de wapens in de hand moeten betrekken. Toen zij in 1948 op het punt ston den dit huis, door een laatste grote slag tegen de verbonden Arabieren, voor goed,te beveiligen, decreteer de de Veiligheidsraad een wapen stilstand, die door een vredesver drag gevolgd zou moeten worden. De Israëliërs bogen zich voor de internationale wet in het geloof, dat de in het vooruitzicht gestelde vrede hun de rust zou geven, waar op zij zo vurig hoopten Maar de Arabieren - met hun legers, die vrijwel waardeloos waren gebleken - accepteerden wel de wapenstil stand, doch weigerden vrede te sluiten. Sindsdien is overduidelijk gebleken, dat de Arabieren slechts één wens hebben: zich zo sterk te maken, dat zij met succes de oorlog tegen Israël zouden kunnen her vatten. Een wanne wapenstilstand Israël heeft bij herhaling gewe zen op de enorme gevaren die uit deze situatie voortvloeiden. Het heeft er ook bij de grote mogendhe den op aangedrongen, hun invloed op de Arabieren te gebruiken ter verkrijging van een vredesverdrag, voorzien van de nodige garanties. Maar de westelijke Grote Drie, bevreesd voor hun oliebelangen in het naije oosten, meenden de Ara bieren te moeten ontzien en de Sowjet-Unie was al te zeer gebaat bij het handhaven van spanningen in de westelijke invloedsfeer om niet met leedvermaak de dreiging nog groter te maken. Het zijn niet in de laatste plaats de communistische wapenleveran ties aan Egypte en enige andere Arabische landen geweest, die Is raël tot zijn gewapend optreden hebben gebracht. Want doordat het Westen werkeloos toezag en de Russen de vijand bewapenden, dreigde voor Israël de situatie te ontstaan die het land het meest vreesde, deze situatie namelijk dat de Arabieren zo sterk zouden zijn. dat zij zonder al te veel risico een poging tot likwidatie van Israël konden ondernemen. Om dit ge vaar te bezweren, moesten de Jo den een geheel nieuwe toestand scheppen. Wat denken de Israëliërs met hun actie te breiken? Hun eerste doel blijkt te zijn de bezetting van de oostelijke oever van het Suezkanaal. Staan zij een maal aan dit kanaal, dan kunnen zij een bevel om het vuren te sta ken rustig aanvaarden. Want onder dwang van een dergelijke situatie kunnen de grote mogendheden niet langer een oplossing in het nabije oosten omzeilen. En Israël behoeft dan geen genoegen meer te nemen met maatregelen, die het sluiten van een vredesverdrag met zijn Arabische buren uit de weg gaan. Nasser wankelt Een bij-oogmerk van Israël zal nog zijn het ten val brengen van het voor haar zo gevaarlijke re giem van Nasser. De positie van de dictator is wankel en zal naar alle waarschijnlijkheid geen mili taire tegenslag overleven. Israël kan in dit opzicht rekenen op de (geheime) steun van Enge land en vooral Frankrijk, dat hier een waardevolle bondgenoot krijgt tegen de stokebrand in noord- Af rika. In dit verband moet er nog op gewezen worden, dat Israël het tijdstip van zijn aanval uitstekend Soekarno wil êénpartijenregering President Soekarno heeft tijdens een toespraak, die hij in Bandung voor een congres van Indonesische onderwijzers heeft gehouden, er bij de partijleiders op aangedrongen alle bestaande partijen op te hef fen. Na opheffing zou er beslist kunnen worden, of Indonesië het „één partij-systeem, een massabe weging of een meerpartijenstelsel" zou kiezen. Over zijn oproep tot de partijlieders om „tot elkaar te ko men en alle partijen te begraven", zei de president, dat zijn aanbeve ling niet betekende, dat hij de de mocratie wenste af te schaffen. Hij ontkende, dat hl) een dictator wil de worden. heeft gekozen. De westelijke mo gendheden gevoelen er weinig voor Nasser te hulp te komen. Eisenho wer, in de verkiezingsstrijd gewik keld, kan de stem van de miljoenen in Amerika wonende Joden niet verwaarlozen. En de Russen heb ben in de satellietlanden op het ogenblik zorgen te over Interessant is het conflict ten slotte nog als proefballon voor de Arabische solidariteit. Daarvan wprdt door de Arabieren altijd hoog opgegeven, maar buiten Ara- bië wordt er dikwijls aan getwij feld. Een goede voorspelling lijkt, dat de andere leden van de Ara bische Liga Egypte met niet-ver- blindende betuigingen van sympa thie zullen steunen, zolang de Is raëlische troepen succes hebben. Maar blijkt Egypte sterker dan door Israël is aangenomen, dan moet de jonge Joodse staat zonder twijfel op aanvallen in de rug en in de flanken rekenen. (Nadruk verboden). om dit recht uit te oefenen dan op de gevolgde manier. Israël heeft telkens weer vrede aangeboden, maar president Nas ser van Egypte heeft openlijk de vernietiging van Israël als zijn doel uitgeroepen. De militaire actie van Israël is alleen bedoeld om verdere ver slechtering van de veiligheidstoe stand te voorkomen. Het is niet de bedoeling gebied te veroveren. Wanneer Egypte werkelijk vrede wil, zal het die krijgen, aldus de gezant. Amsterdam helpt Hongarije Bij de aanvang van de gistermid dag gehouden vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad heeft "nr. C van Rij (Prot. Chr.) namens alle andere fracties, uitgezonderd iie der C.P.Nin een korte verkla ring met betrekking tot de berich ten uit Hongarije b. en w. gevraagd onmiddellijk te overwegen welke maatregelen de gemeente Amster dam kan nemen om de hulpverle ning voor Hongarije in de hoofd stad effektief te doen zijn en om de nood in de zusterhoofdstad Boeda pest te doen verlichten. De voorzitter, burgemeester mr. d'Ailly, antwoordde hierop, dat hij met veel sympathie van deze ver klaring kennis heeft genomen. Hij '.ei, dat een ieder met deze volks beweging in Hongarije zal mee voelen en deze zal zien als een soort bevrijding. Hij vervolgde van me ning te zijn, dat directe hulp en an- het héérlijke levenraanproduct, (met vitamines A, B, C en D) bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers dere maatregelen tot leniging van de nood zeer noodzakelijk zijn. Hij zegde toe, dat het college zal overwegen wat Amsterdam als hoofdstad in deze kan doen, o a. in samenwerking met het Nederland- sche Roode Kruis. Het comité „Amsterdam helpt Hongarije" deelt mede, dat de de zer dagen begonnen actie op alle scholen in de hoofdstad tot dusver reeds f 10.000 heeft opgebracht. Morgen zal van dit geld een lading melk in blik door de K.L.M. naar Wenen worden gevlogen. Verhoging brandstof fenuitkering De staatssecretaris van Social© Zaken, mr. dr. A. A. van Rijn, heeft besloten de brands tof fenbij- slag van de sociale voorziening en de regeling sociale opdrachten beeldende kunstenaars te verhogen van f 4,15 tot f 4,40 per week voor kostwinners en van f 2,05 tot f 2,20 per week voor alleenwonenden. Deze wijziging is op 29 oktober in werking getreden. Radio-Warschau meldt, dat de in Polen geboren Russische maar schalk Rokossowski, die in het Sowjet-leger heeft gediend en thans Pools minister van landsverdedi ging en opperbevelhebber der Pool ss strijdkrachten is, „met verlof" is gegaan. Ingezonden mededeling Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Centraal Bureau G.A. en E.N.C.K. gaan nieuwe kunstmestfabriek stichten Onderling contact tussen het Centraal Bureau G. A. te Rot terdam en de Eerste Nederlandsche Coöperatieve KunshncVlIaovick te Vlaardingen, heeft geleid tot hetbc- sluit gezamenlyk een nieuwe fa briek te stichten voor de vervaar diging van complete meststoffen. De E.N.C.K. hield zich reeds be zig met de vervaardiging van deze meststoffen. Zij is een van de grootste Westeuropese fabrikanten van superfosfaat en mengmeststof- fen en daarnaast producente van vele andere chemische middelen. De omzet overschreed het afgelo pen boekjaar de f 75 miljoen. Het Centraal Bureau bereikte als im porteur en groothandelaar een om zet van circa 800.000 tpn kunst meststoffen met een waarde van bijna f 100 miljoen. Dat beide ondernemingen elkaar op het gebied van de mengmest- stoffen de hand hebben gereikt, is niet zo verwonderlijk als men weet dat de E.N.C.K. beschikt over een groot chemisch bedrijf en het C.B. over een uitgebreid distributie-ap paraat. Beide organisaties hebben hun wijze van samenwerking ge vonden in de vorm van een nieuw te stichten maatschappij, die als volkomen zelfstandige eenheid gaat optreden in binnen- en buitenland. Ingezonden mededeling FEUILLETON Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK HOOFDSTUK 6. Met Ans naar de Jaarbeurs. September kwam vroeg met slecht weer, en menige huismoeder begon al aan de najaarsschoon- maak. Hetgeen betekende, dat me nige nieuwe lampekap werd ge kocht De winkelvoorraad minder de hard en Tom besloot een volle dag voor de Jaarbeurs te reserve ren. Dan kon hij op z'n gemak de nieuwe modellen bekijken en even tueel bestellen. Tevens zou hij het plannetje van Ans, om grammo foonplaten in te slaan, gaan ver wezenlijken. Dat leek hem wel Vooral met het oog op de komende winter. Van een paar leveranciers had Tom een gratis toegangsbewijs ge kregen en hij besloot de eerste woensdag te gaan. Daags tevoren zei hij tegen Ans: „Zeg, ik ga mor gen naar de Jaarbeurs, voorname lijk om nieuwe lampekappen en zo te kopen. Heb je zin om mee te gaan?" Het meisje glom van genoegen. Maar even later betrok haar ge zicht. „En de winkel dan?" „O, die halve dag lean Greet de honneurs wel waar nemen. Vraag vanmiddag maar aan je vader en moeder, of die het goed vinden. Of je moet zelf geen zin hebben...." „Geen zinNatuurlijk heb ik zin. Ik ben er nog nooit geweest". „Mooi, dat houden we dan voor afgesproken. De kosten zijn voor mijn rekening natuurlijk". 's Middags vertelde het meisje, dat haar ouders geen bezwaar had den. „Oké, zorg er dan voor, dat je om half acht bij de bus bent Dan zijn we tenminste om een uur of tien in Utrecht". De volgende dag liep Tom naar de bushalte, waar al enige mensen te wachten stonden Onder hen Annie de Leeuw. Hij herkende haar onmiddellijk, hoewel ze heel anders gekleed was. Goedkeurend bezag hij haar mantelpakje Drommels, zo was het een dametje. De man, die dit kind naar het altaar zou mogen voeren, mocht niet moppe ren. Hij knikte haar vriendelijk toe, toen ze „morgen, meneer" zei, en samen stapten ze achter de andere passagiers in de bus. Gedurende de rit naar de stad werd er tussen hen niet gesproken en op het station evenmin, doch toen ze in een ge riefelijke coupé zaten, haalde Tom zijn sigarettenkoker te voorschijn en presenteerde haar er een. Zelf stak hij ook op. Tijdens deze rit zei hij: „Wat die lampekappen betreft, een man heeft niet zoveel verstand van de mode. Ik laat het maar aan jou over. Beslis niet dadelijk. Er zijn verschillende stands Bekijk al les eerst op je gemak en bepaal jdan je keuze". „Jawel, meneer". „En dan gaan we ook eens kijken naar de grammofoonplaten. Dat ideetje van jou is zo gek niet Ik zie er .wel wat in. Hoewel: we beginnen met een 'bescheiden voorraad. Ik wil eerst de kat uit de boom kij ken". Op de Jaarbeurs liepen ze ver schillende stands af De standhou ders kwamen al dadelijk met een orderboek aan, maar Ans zei vrien delijk, doch op besliste toon. dat ze eerst alles eens wilde bekijken. En zo werkten ze stand voor stand af Om half één zei Ans: „Nu weet ik wel ongeveer wat er is en heb ik mijn keuze in het hoofd. Die twee de stand daar op de hoek: daar zijn de prijzen voordelig en hebben ze niet alleen goede kwaliteit, maar ook moderne dessins. Zullen we daar dan maar wat bestellen?" Tom knikte. „Uitstekend. Maar dat doen we dan vanmiddag wel. Het is nu welletjes; we gaan eerst eten. Je zult ook wel wat lusten, nietwaar?" „Och ja, dat wel. Hier om de hoek kunnen we koffie krijgen. Ik heb brood meegenomen". „Bewaar dat dan maar voor van avond. Nu gaan we in het Jaar beurs-restaurant warm eten. Kom maar mee". Hij nam het verbaasde meisje bij de arm en even later stonden ze in de lift, die hen weer naar de be gane grond voerde Samen liepen ze naar het restaurant en een ober wees hen een tafeltje, waar plaats was voor twee personen. Daar gin gen ze zitten. Hij overhandigde de spijskaart aan het meisje en zei: „Zo zoek nu maar eens wat lekkers uit Dat heb je vanmorgen wel verdiend". Ze keek even in de spijskaart, maar legde die toen weer neer. Ze keek eens rond en zei fluisterend: „Nee, ik durf niethet is alle maal zo deftig hier Tom lachte en drukte zijn sigaret uit. „Kom noudeftig.... Hier komen alleen maar gewone zaken lui, hoor, zoals jij en ik. En er zijn heel wat zakenmensen, die een lid van het winkelpersoneel meenemen als inkoopster. Kijk - hij wees be scheiden naar een man en een vrouw, die ergens aan een tafeltje zaten - daar zit de eigenaar van het warenhuis in de stad. En dat meis je is zijn eerste verkoopster. Die gaat altijd met hem mee naar de Beurs om inkopen te doen". ..Nu ja, een eerste verkoopster. Tom lachte. „Dat ben jij toch ook?" (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5