cscfS* Gemeente Bruinisse voor financiering moet geld opnemen diverse objekten Gebeurtenissen in Polen hebben veel weg van politieke omwenteling EMULSION LIEFDE'S NAZOMER Kremlin-leiders voor ernstig dilemma" Rus Rokossowski uit partijfunctie gezet De jongste gebeurtenissen in Polen hebben veel weg van een politieke omwenteling, die mogelijk werd doordat de Russen na Stalin een libe rale koers hebben ingezet, die krachten blijken te hebben ontketend die niet meer te stuiten zijn. Polen bevindt zich thans in een positie die vergelijkbaar is met het Joegoslavië op het moment dat Tito zijn onaf hankelijkheid van Moskou proklameerde. De nieuwe secretaris van de Poolse communistische partij, Go- mulka (jarenlang zat hij gevangen) heeft zich in een radiorede tot het Poolse volk gericht en felle critiek geuit op het beleid van de Poolse regeerders gedurende de laatste ja ren. Zoals- elders in dit blad gemeld, zijn de Russische leiders zaterdag weer uit Polen vertrokken en na dien. werd melding gemaakt van botsingen tussen Russische en Pool se strijdkrachten. De Rus Rokossowski is uit het politieke bureau van de commu nistische partij verwijderd. Gomulka heeft er op gewezen dat Polen niet van de weg van de mocratisering kan worden afge drongen. Betreffende de produktie zei Gomulka dat de fabrieken niet grondig door de staat geleid kun nen worden en dat de beschikbare arbeidskracht economisch moet worden aangewend. Vele Poolse fabrieken zouden stilliggen uit ge brek aan grondstoffen. Voorts merkte de nieuwe Poolse communistische leider nog op, dat de individueel geleide boerderijen over het geheel genomen betere resultaten opleverden dan de col lectieve en dat de toestand op het gebied van de huisvesting „ontstel lend" was. Slechts ongeveer twee vijfde van de bij plan vastgestelde 900.000 kamers waren gebouwd tij dens de uitvoering van het zesja renplan. „Het grootste keerpunt in de in ternationale arbeidersbeweging se dert het twintigste congres van de* Sowjet-Russische partij is een te rugkeer naar Marx, Lenin en de democratie en geen opgeven van Mau Mau-beweging gelikwideerd Een Britse patrouille heeft zon dag Dedan Kimathi, de leider van de Mau-Mau in Kenia, gevangen genomen. Kimathi, die aan het been werd gewond, is in een ziekenhuis opge nomen. Hij werd aangehouden, toen hij op ongeveer 200 km. ten noor den van Nairobi zijn toevlucht wil de zoeken in een reservaat van de Kikoejoes. Door zijn gevangenneming is er in feite een einde gekomen aan de verzetsbeweging van de Mau-Mau tegen de Britten. Volgens de Britse opperbevelhebber in Kenia, gene raal Lathbury, zijn er nog slechts een driehonderdtal leden van deze beweging op vrije voeten. Hum-verlaging bij verwaarloosd onderhoud Huurders van woningen, waar van de op 31 augustus 1955 ver schuldigde huur met 5 °/o werd ver hoogd, op grond van de jongste wijziging in de huurwet, kunnen bij het gemeentebestuur een ver zoek indienen om deze huurver hoging vervallen te verklaren om dat de verhuurder de woning niet behoorlijk onderhoudt. Op grond van deze bepaling wer den tot 1 juli 1956 3156 verzoeken tot vervallenverklaring van de huurverhoging van 5 Vo ingediend. Van deze verzoeken werden er 2079 in de laatste maanden van 1955 in-, gediend, 544 in het eerste en 533 in het tweede kwartaal van 1956. het socialisme, zoals de correspon dent van de Prawda beweert". Dit schrijft het Poolse blad „Trybuna Ludu", orgaan van de communis tische parij, in antwoord op de be schuldigingen van het Sowjet-Rus sische blad. De „New York Times" heeft za terdag bericht dat, volgens zijn correspondent in Warschau, Poolse grenstroepen „een poging van een Sowjet-Russisch regiment om Stet tin vanuit oost-Duitsland binnen te trekken met kanonvuur hebben verhinderd". Deze poging zou in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn ondernomen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft zondagavond in een vraaggesprek voor de televisie over de toestand in Polen verklaard dat de Kremlin-leiders voor een „ern stig dilemma" staan. Zij trachten een liberalere politiek in te voeren dan die onder Stalin. Dit wekt krachten die niet tegengehouden kunnen worden, aldus Dulles. REEKS ONGELUKKEN OP DE WEG Talrijke slachtoffers WOUBRUGGE. De 56-jarige A. Ruis uit Hoofddorp is zondagmid dag, toen hij omstreeks vier uur met zijn vrouw per bromfiets op het fietspad langs de Heerenweg reed, plotseling door de heg ge reden en op de rijweg ten val ge komen. De geneesheer die spoedig ter plaatse was, constateerde de dood door hartverlamming. Het stoffelijk overschot is naar de woonplaats van de overledene ver voerd. 's HERTOGENBOSCH. Zaterdag middag omstreeks het middaguur is de 73-jarige wielrijder F. van der Biessen te Nuland, op de rijks weg door een auto aangereden. Hij werd ernstig gewond naar het Sint Carolusziekenhuis te 's Hertogen bosch overgebracht, waar hij kort daarop aan de verwondingen over leed. Zondagochtend omstreeks half 8 werd de 59-jarige wielrijder H. Daamen uit 's Hertogenbosch op de Van der Weeghensingel te 's Herto genbosch door een auto gegrepen. Hij overleed tijdens het vervoer naar het Groot Ziekengasthuis. In de St.- Jorisstraat te 'sHerto- genbosch reed zondagmiddag een bestelauto, die onder toezicht door een dame zonder rijbewijs bestuurd werd. Ter hoogte van het Paleis van Justitie raakte zij de macht over het stuur kwijt en reed aan de overzijde tegen een gevel op, juist toen daar twee kinderen pas seerden. Het 3-jarige meisje W. Jansen uit 's Hertogenbosch raakte zodanig tegen de muur bekneld, dat zij tijdens het vervoer naar het Groot Ziekengasthuis overleed. Het 14-jarige zusje Th. Jansen liep in wendige kneuzingen op. Burgemeester Laurense van Oosterland opent officieel nieuwe zaak in ijzerwaren Belangrijke aanwinst voor de gemeente Onder grote belangstelling vond vrijdagmiddag alhier de officiële opening plaats van de nieuwge bouwde zaak in ijzerwaren e.d. van de heer P. Kesteloo aan de Sint Joostdijk. Een speciale bijeenkomst was belegd in het Chr. Verenigings gebouw, waarbij behalve B. en W. atmtoezip waren de architect ir. C.' Sturm en de aannemer de heer Joh. Boogert, alsmede enkele collega'', en leveranciers. In een welkomstwoord bracht de heer Kesteloo in herinnering, dat hij 28 jaar geleden de smederij van de heer J. Kriger had overgenomen. Sindsdien is er veel gebeurd en het oude pand kreeg door oorlog en watersnoodramp ernstig te lijden, zodat besloten werd over te gaan tot nieuwbouw van woning en win kelpand. Burgemeester Laurense noemde het een voorrecht deze nieuwe zaak te mogen openen. Na mens het gemeentebestuur en de middenstandsvereniging wenste hij de heer Kesteloo van harte geluk Ingezonden mededeling Ormilxsirlij/a. Cyroulp&rioóq, ij IJ Scott's Emulsion smakelijkste levertraan rijk aan vitaminen n versterkt met onmisbare mine rale opbouwstoffen. Voor een voorspoedige ontwikkeling van beenderstelsel en gebit. In menig gezin krijgt van jong tot oud Scott's Emulsion. Daar kunnen ze tegen een stootje In het slechte jaargetijde. AGENDA Heden (maandag) Zierikzee: N.V. Concertzaal, 8 uur '"t Fort der wrake" (14 jaar). Dreischor: Openbare vergadering van de gemeenteraad. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur „Ciske de Rat". Dinsdag: Zierikzee: N.V. Concertzaal, 8 uur „Barricade" (14 jaar).; Openbare vergadering van de gemeente raad. Haamstede: Hotel Bom, 7.30 uur Kunst- en filmavond, Ned. Blin- denbond. Woensdag: Kerkwerve: Ned. Herv. consistorie, 7.30 uur, Bijeenkomst voor op richting van gem. chr. zangkoor. Haamstede: Bioscoop hotel Bom, 8 uur „Ciske de Rat". Zierikzee: Concertzaal, 8 u. Kunst en filmavond (m.m.v. „Kunst en Eer") Ned. Blindenbond. „Huis van Nassau", vergadering Kon. Ned. Middenstandsbond. Ouwerkerk: Openbare vergadering van de gemeenteraad. Aanbesteding 26 woningen viel mee In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter, burgemeester Mi- chaëlis, deelt mede dat de gemeen te-opzichter die benoemd was in de vakature wegens het vertrek van de heer J. A. van de Velde, zijn be noeming niet heeft aangenomen. Tijdelijk is nu benoemd de heer Pikkaart geassisteerd door de heer W. Elenbaas. Voorgelezen wordt een door de heer Pikkaart opge maakte staat van officiële werk tijden van de gemeente-werklieden, alsmede een staat van binnenkort uit te voeren werken. De heer Nederhand heeft een uit voerige instructie ontvangen, nu hij is aangewezen als eerste man, ver antwoordelijk voor het zetten der vloedplanken. Van de Rijkswaterstaat is een vergunning ontvangen tot het halen van zand van de Krammerplaat en het storten van bagger zuidelijk van spitse ton, no. 1, aan de Bocht van St. Jacob. Enkele leden (van beroep mossel- kweker) attenderen er op, dat wel mag worden gelet op de belangen van de mosselkwekers, die mis schien in de buurt percelen hebben en met de eigendomsrechten van de Ambachtsvrouwe van Klinkerland en Grijsoord, aan wie de Oude Tongse Bank toebehoort. Bouw van 26 woningen Verder deelt de voorzitter mede, dat de aanbesteding van 23 wonin gen voor rekening van de gemeente Bruinisse en onder toezicht van de Bouwkas voor Nederlandse Ge meenten en 3 woningen onder toe zicht van architect de Jonge uit Zierikzee een gunstig verloop heeft gehad. Voor de 23 woningen was de begroting ongeveer f 342.000, voor de 3 woningen f 47.800. Laagste in schrijvers waren firma Deurloo te Bruinisse voor f.332.882 en fa. S. Capelle en Zonen voor f 47.343. Ged. Staten gaan akkoord met deze aanbesteding, maar stellen als voor waarde dat deze huizen door de ge meente zullen worden verkocht. Door storting van een bedrag ineens en een tamelijk normale huurprijs zal men na een bepaald aantal jaren eigenaar van een dergelijke woning zijn. In besloten zitting wordt daarna nog nader over deze aanbesteding gesproken,.waarna wordt medege deeld, dat de bouw aan genoemde laagste inschrijvers wordt gegund. Enige garanties ten bate van de Bouwkas Ned. Gemeenten worden verleend, de nieuwe instructie voor de gemeente-geneesheer wordt vastgesteld, het maximum crediet op te nemen bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten in rekening courant wordt voor 1957 vastge steld op f 200.000. De credietbehoefte van de ge meente zal daardoor echter bij lan ge na nog niet zijn gedekt omdat in 1957 onder meer zullen moeten worden gefinancierd de bouw van 26 woningen bovengenoemd, de bouw van 32 bejaardenwoningen, het rioleringsplan Drok en andere werken. B. en w. vragen en verkrijgen daarom machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen tot een maxi mum van f 500.000. Ook het voorstel van b. en w. tot het aangaan van een vaste geldle ning groot f 200.000 met een loop tijd van 40 jaar, rentende 4^4 pet. bij de Bank van Nederlandse Ge meenten, wordt met algem. stem men goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de tegemoetkoming van het Rijk voor 1957 f 9.250 hoger zal zijn dan de begroting aangeeft. Het voorstel van b. en w. om aan de Johanna-stichting te Arnhem een subsidie te verlenen van f 25 wordt aangenomen met 5-2 stem men. De gewijzigde gemeenschap pelijke regeling van de reinigings dienst Duiveland wordt zonder be zwaar aangenomen. Evenzo het toekennen van een subsidie van 5 cent per inwoner per jaar aan het Zeeuws Studiefonds. Ingevolge art. 55 der L.O.-wet worden de kosten, van het openbaar en bijzonder lager onderwijs voor 1955 vastgesteld op f 4.288,36 (is f 175,84 minder dan het maximum toelaatbare bedrag over dat jaar) voor de openb. school en f 4.036,75 voor de chr. school. De 6 °/o voor het gemeentepersoneel B. en w. stellen voor aan het ge meentepersoneel een uitkering in eens toe te kennen van 6 pet. over het tijdvak van 1 juli t.m. 21 de cember 1956. B. en w. conformeren zich nl. aan het schrijven van de onderafd. Sch. en D. van de Ned. Bond van Gem.- ambtenaren, dat aandringt om de verhoging in te laten gaan op 1 juli. Evenwel wil de regering de verhoging in laten gaan per 1 sep tember. De heren van den Berg en van Popering (P.v.d.A.) keren zich tegen het voorstel van b. en w. Zij zien in het streven van de vakbonden niets anders dan een vooral van confessionele zijde opgezette stunt om de geleide loonpolitiek los te wrikken. Mocht dit lukken en loopt de boel in Nederland in de war dan kan men de heren Drees en Mans- holt de schuld geven en verwijten dat zij maar met geld hebben ge smeten. Aldus stellen zij zich ach ter de regering en wensen de datum van 1 september te handhaven. In stemming gebracht wordt het voor stel van b. en w. verworpen met 4-3 stemmen. Ook beide wethou ders stemden voor 1 september, zo dat de verhoging dus ingaat per 1 september. Een zeer positieve toezegging, dat de Ver. Kleuterschool te Bruinisse voor de bouw van een nieuwe kleu terschool een subsidie van f 40.000 van de Zweedse ramphulp zou ver krijgen, moest later noodzakelijker wijs worden ingetrokken. Men was toen reeds aan het bouwen en kon niet meer terug. De oplossing is nu, dat de gemeente het gebouw ad f 104.462,85 overneemt.'De Vereni ging zal dan een bedrag van f 20.892,57 in de gemeentekas stor ten en de gemeente zal van het Rijk de middelen ontvangen om in een 60-jarige annuïteit rente en aflos sing te kunnen betalen van een voor deze aankoop aan te gane lening. Na enige discussie wordt aldus besloten. Grondaankopen van weinig be tekenis alsmede een kleine wijzi ging van het uitbi-eidingsplan gaan onder de hamer dooi', evenals de verkoop van de rioolreinigingsap- paratuur voor f 2.075,44 aan de Rei nigingsdienst Duiveland. met de nieuwe aanwinst. Hierna begaven allen zich naar de nieuw zaak. De burgemeester ontsloot de deur, daarmede de officiële opening van de zaak veri'ichtend. Het win kelpand - het grootste van het dorp - bevat een uitgebreid sortiment, als ijzerwaren, gereedschappen, rij wielen e.d., die op zeer overzichte lijke wijze zijn gerangschikt en op gesteld. In de ruime etalages heb- ben de verschillende huishoudelij ke artikelen en de haarden en ka chels een plaatsje gevonden. Ook het exterieur van de nieuwe zaak maakt een uiterst verzorgde in druk. De aannemer Boogert - en de onderaannemers - hebben een de gelijk stuk werk afgeleverd. Een schat van bloemstukken sierde de nieuwe zaak. Allen bezichtigden het nieuwe pand, waarna men nog en kele ogenblikken gezellig bijeen bleef. Een gelukwens aan het adres van de heer Kesteloo is zeker op zijn plaats, want er mag bewonde ring bestaan voor het feit, dat hij op zijn leeftijd het nog heeft aan gedurfd met een zaak van een der gelijke allure. ZEVENBERGEN. De 30-jarige A. de Koning uit Zevenbergen is ter hoogte van Kalishoek, nabij Zeven bergen, met zijn bromfiets tegen een 50-jarige voetganger opgere den. Hierdoor kwam hij zelf te vallen. Met een schedelbasisfrac- tuur wex-d hij naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, waar hij is overleden. De K. was gehuwd en vader van een kind. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Café-Restaurant „Mondragon" De zaterdagmiddag gehouden re ceptie bij gelegenheid van de ver nieuwing van café restaurant „Mondragon", dat in de heer H. C. Ribbens een nieuwe directeur heeft gevonden, was druk bezocht. Het feestelijke van de dag werd sterk geaccentueerd door een schat van bloemen, die in de loop van de dag werd binnengedragen. Opge steld langs de zijkanten van de trap die toegang geeft tot het bovenres- taurant, gaf deze kleurige bloemen- schat een bijzonder accent aan de hall. De receptie vond plaats in het klein restaurant, dat beneden is in gericht op een wijze, die alle lof verdient. Op een stijlvolle wijze is hier een geheel verkregen, dat be schaving en sfeer ademt. De afwerking van dit voormalige sociëteitslokaal liet tevoren al heel weinig te wensen over, maar thans de „finishing touch", aange bracht door middel van een keu rige verlichting en verdere aankle ding van de zaal, die zonder 'meer smaakvol mag worden genoemd. Fraai zijn de handbedrukte over gordijnen die de ramen afsluiten. Een batterij moderne lampen geeft overvloedig licht op de leestafel en een intiem cachet wordt verkregen door de (afscheidende) opstelling van een aantal bloembakken. De muur boven het buffet kreeg een passende versiering van de hand van de heer M. Mol. Het meubilair is aangepast bij het stijlvolle ge heel. Talrijk waren de gelukwensen die de heer Ribbens op deze dag in ontvangst mocht nemen. Krachtige wind Verwachting tol dinsdagavond: Droog weer met veel bewolking; in het zuiden van het land van nacht hier en daar mist; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; weinig verandering in tem peratuur. 23 okt. Zon op 7.21, onder 17.31. Maan op 20.00, onder 11.37. Laatste kwartier: 26 okt. te 19.02. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 23 okt. 5.21 v.m. 17.32 n.m. BROUWERSHAVEN: 23 okt. 4.47 v.m. 17.00 n.m. Springtij: 21 oktober. Doodtij: 28 oktober. HET WEEKOVERZICHT Nadat zaterdagmiddag een trog met regenbuien over Nederland was getrokken, is de barometer in onze omgeving snel gaan stijgen. Dit hing samen met de nadering van een in betekenis toenemend gebied van hoge druk, dat zich via de Golf van Biscaye naar het oos ten verplaatste. Vanmox-gen lag het centrum ervan met een druk van 1035 m.b. nabij Innsbriick. Een diepe depressie, welke zatex-- dag in het zeegebied tussen IJsland en Groenland lag, verplaatste zich tamelijk snel naar het oosten en bereikte vanmorgen de Noordkaap. In het front van deze depressie, dat via Schotland naar de Azoren loopt, kwamen enkele storingen tot ont wikkeling. Deze trokken met grote snelheid noordoostwaarts en waren oorzaak, dat op de Noordzee de drukverschillen tamelijk gi-oot ble ven. Het genoemde front komt langzaam naderbij maar het ziet er naar uit, dat het morgen niet of eerst tegen de avond ons land kan bei-eiken; in verband hiermede is de kans op regen nog betrekkelijk klein. In het temperatuurverloop komt de eerstvolgende 30 uur wei nig verandering. LAND- EN TUINBOUW Landelijke wedstrijd ploegen P.J.G.N. Op 26 oktober wordt in Rilland- Bath een landelijke trekker ploeg- wedstrijd gehouden,- die is georga niseerd door de Plattelands Jonge ren Gemeenschap. Deze wedstrijd dient, evenals de landelijke wed strijden van de Rooms Katholieke en Protestants Christelijke organi saties van agrarische jongeren, te vens tot voorselectie voor de inter nationale kampioenschappen. Op 23 oktober wordt door de Plattelands Jongeren Gemeenschap een lande lijke wedstrijd paardenploegen ge houden. FEUILLETON Oorspronkelijke roman door HENK VAN HEESWIJK Ruim tien uur kwam Herman binnen. Hij bromde een groet en ging bij het raam zitten. In het vertrek brandden slechts twee schemerlampen. „Moet je koffie, Herm?" vroeg zijn zusje. Hij schudde ontkennend zijn hoofd. „Heb ik bij Piet al gedron ken". Tom keek op van zijn krant naar zijn zoon. Hij was nieuwsgierig, hoe Herman het vertrek van tante Bep zou opvatten. Greet kwam even later binnen met nog een kop koffie voor haar vader. Daarna presenteerde ze koek. Ook Hei-man nam er een uit de trommel. Na een poosje keek Herman de kamer rond en vroeg: „Waar is tante Bep?" „Die is vertrokken, Herman", antwoordde Tom op x-ustige toon. „Zij kon toch niet altijd hier blij ven". De jongen keek zijn vader met grote ogen aan. „Vertrokken? Waar heen?" „Wel, naar haar eigen huis in de stad". .Waarom? Wat gek.. Tante Bep zei vorige week nog, dat ze hier bleef". „O ja? Dan heeft ze zich vast ver gist", antwoordde zijn vader. „Welnee, tante Bep zei, dat zij de zaak verder ging beheren, tot wij groot genoeg zouden zijn om die over te nemen. Omdat de zaak nu van ons is". Tom fronste zijn wenkbrauwen. „Zo? Dan tel ik zeker niet meer mee". „Nu ja, u werkt toch hier Tom knikte. „Inderdaad. Ik werkte hier en nu werk ik hier nog. Met dit verschil, dat tante Bep's vliegertje niet opging. Want ik ben zelf mans genoeg om de zaak alleen verder te drijven". De jongen keek zijn vader ver baasd aan. „O ja? Tante Bep zei, dat u dat niet kon". „Tante Bep heeft een hele serie vergissingen gemaakt", antwoordde Tom, nog steeds op kalme toon. „En aan die vergissingen is nu een eind gekomen". „Ja, maar wie moet er dan eten voor ons koken en zo? En onze kle ren?" vroeg Herman. „Gx-eet kan voorlopig, zo goed en zo kwaad als het gaat, voor ons natje en droogje zorgen. Met enkele dagen komt hier een huishoudster en die zorgt er dan wel voor, dat binnen een paar weken alles weer normaal reilt en zeilt". Herman keek zijn vader opnieuw verbaasd aan. „Een vreemde vrouw in huis? Waarom?" „Wel, jongen, je hebt zelf de vraag gesteld. Om voor het huis houden te zox-gen". Maar dat had tante Bep toch veel beter kunnen doen?" _,Het hoofdstuk „tante Bep" is definitief afgesloten, Hex-man. Die is weg en blijft weg". „Nou, maar ik vind het gemeen", beweerde de jongen. Tom lachte een beetje. „Dat komt zoon, omdat jij nog te jong bent om een en ander te begrijpen. Later, als je een man bent, zal ik je wel de reden vertellen". Herman bleef met een knorrig gezicht zitten. Maar na een poosje stond hij op en zei: „Ik ga slapen". En daarmede was het hoofdstuk „tante Bep" inderdaad definitief afgesloten. HOOFDSTUK 4. Ans de Leeuw doet haar intrede. De advertenties voor een huis houdster had maar een mager re sultaat opgeleverd. Welgeteld wa ren er twee brieven op gekomen en Tom had ze rustig doorgelezen. De éne briefschrijfster kende hij: een morsige weduwe, die aan het eind van het dorp in een bouwvallig huisje woonde, dat op de lijst van huizen stond, die afgebroken zou den worden. En de andere brief was van een onbekende, die in haar epistel min of meer liet doorsche meren, dat ze ook wel genegen was om dichter in de familie te komen dan alleen als" huishoudstex-. Nadat hij de brieven nog eens had herle zen, besloot hij beide schx-ijfsters te berichten, dat hij van hun aan bod geen gebruik kon maken. Trou wens, nu hij had gezien, wat zijn 15-jarige dochter klaax-speelde in de keuken, achtte hij het vraagstuk „huishoudster" niet meer zo urgent. Want Greet deed niets liever dan koken, bakken en braden. Als hij thuis was, kreeg hij prompt op tijd zijn koffie en thee en klokke twaalf stond het eten op tafel. Greet had in ieder geval de punctualiteit van zijn vrouw geërfd, en dat was een belangrijk ding. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2