GEEN ORANJEZONNETJE OVER DEN HAAG BIJ BEZOEK VAN LIBERIAANSE PRESIDENT STAD EN PROVINCIE SANOSTOL Afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen WAr 2EQT DE BILT V/ICKS Kerk in oostzöne van Duitsland leeft onder zware druk van overheid Toch hartelijke ontvangst in grauwe en natte sfeer De president van Liberia en roe vrouw "V. S. Tubman, die ons land tijdens de eerste dagen van het staatslebezoek in een stralende zon hebben gezien, hebben gisteren roet andere - en meer voorkomende - weersomstandigheden kennis ge maakt- Toen de hoge gasten om onge veer drie uur in den Haag arri veerden, viel er een miezerige re gen. Ook tijdens de rijtoer, die om kwart voor vier vanaf bet Huis ten Bosch een aanvang nam, bleef al les grauw en nat. Op verzoek van de gasten werd niet in de rijtuigen gereden, maar in auto's. Er werd in de straten, waar de stoet langs kwam, druk gevlagd. Naast de Nederlandse driekleur waren op vele plaatsen Liberiaanse vlaggen aangebracht. De drukte langs de straten was niet zo groot als men bij droog weer zou hebben kunnen verwachten. Zelfs bij de raadzaal hadden zich slechts enkele honderden belangstellenden verza meld, die bij aankomst de hoge gasten hartelijk toejuichten. Voor het gebouw speelde de politiehar monie „Onderling Kunstgenot" het Liberiaanse volkslied. In de raadzaal, waaruit de stoe len en tafels van het college van b. en w. en van de raadsleden wa ren verwijderd, werden de hoge gasten vervolgens ontvangen. Pre sident en mevrouw Tubman, de koningin, de prins en prinses Bea trix namen in hun zetels plaats, waartegenover zich de raadsleden in twee rijen hadden opgesteld. De loco-burgemeester hield hier een korte toespraak, waarna hij het ge schenk van de gemeente, een zil veren mand, opgemaakt met le lietjes van dalen, aan de president aanbood. De hoge gasten tekenden vervol gens het gastenboek, waarna de champagne werd geoffreerd. De president van Liberia en mevrouw Tubman, koningin, prins en prir\ses Beatrix mengden zich daarna tus sen de wethouders en gemeente raadsleden, met velen van wie zij een ongedwongen gesprek hielden. Prins Bernhard, pas teruggekeerd uit Afrika, zag zich op een ogen blik door vele raadsleden omringd, wie hij van zijn reis vertelde. Pre sident Tubman, een grote sigaar rokend, onderhield zich dan met de een, dan met de ander. Een der raadsleden verzocht hem zijn hand tekening op een Liberiaanse post zegel, welk signatuur hij ook prompt kreeg. ZIERIKZEE Film- en propaganda- avond Sophia-vereeniging Wist u dat ook op Schouwen- Duiveland nog dieren mishandeld worden? Degenen die gisteren de film- en propaganda-avond van de Sophia-vereeniging tot bescher ming van dieren bezochten, konden dit tot hun verbazing horen uit de mond van de heer H. Smit, buiten gewoon inspecteur van genoemde vereniging. De heer Smit vertelde van de „dame" en de „heer" op het eiland die een vlinderkeesje van negen weken moesten afmaken (om welke reden?) en hiervoor geen an dere oplossing zagen dan het beest je - amper groter dan een vuist - in een gonjezak te stoppen om het daarna met een eikehouten knup pel in elkaar te slaan. Zolang deze dingen nog geschie den is er reden te over voor het voortbestaan van de Sophia-ver eeniging, die dit kwaad voortdu rend tracht te bestrijden en op Schouwen-Duiveland is vertegen woordigd door de adj.-inspecteur de heer N. M. van der Schelde te te Nieuwerkerk. De heer Smit zette duidelijk doel en streven van de Vereeniging uit een: zoveel mogelijk dieren uit hun lijden verlossen en het opnemen en verzorgen van zwervers. Spr. wees op de vrijwillige E.H.B.O.-corpsen van de Sophia-vereeniging - thans behoorlijk in aantal en sterkte - en verklaarde de werkwijze hiervan. Ook in Zierikzee wil men trachten te komen tot een eerste-hulp-ploeg, waarvoor minimaal vijftien leden zich dienen aan te melden. Spr. vertelde nog over de aanhankelijk heid en trouw van het dier, waar na men overging tot het vertonen van enkele vrolijke, getekende die renfilms. Na de pauze werd de hoofdfilm „Vlammend Oerwoud" vertoond, een „Tarzan-historie", die de aandacht van de aanwezigen boeide met eminente natuurtafere len. Voor het goede doel werd een verloting gehouden, waarna de avond besloten werd met een op wekkend woord tot steun aan de Vereeniging. De avond was goed bezocht. AGENDA Donderdag 8 uur N.V. Concertzaal „The Maggie" (a.l.); idem 7.30 uur N.H. Ver.geb.: Ver. tot Chr. ver zorging van geestes- en zenuw zieken in Zeeland, afd. Zierikzee, filmavond. Iedere werkdag van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4.30 uur, Museum zaal, tentoonstelling van schilde rijen door Zierikzeese amateurs. Toen de muziek weer ging spelen werden de balcondeuren geopend en verschenen de vijf hoge gasten op het balcon, hartelijk toegejuicht door de velen die het slechte weer hadden getrotseerd en aan de over kant van het gebouw waren blijven wachten. Tegen vijf uur verliet het gezel schap de raadzaal. In de auto's werd naar kasteel Oud-Wassenaar gereden, waar koningin, prins en prinses Beatrix van president Tub man en zijn echtgenote afscheid namen. Gisteravond werd in de Resi dentie van de gezant van Liberia een gala-diner door de president van Liberia en mevrouw aange boden. Afdeling Rode Kruis Uitreiking E.H.B.O.- diploma's Dinsdag 16 dezer vond in het Verenigingsgebouw te Zierikzee een bijeenkomst plaats van de Rode Kruis Kolonne, waarop de diploma's E.H.B.O. (Eerste Hulp bij Ongeluk ken) werden uitgereikt aan de da mes: M. Brugmans, M. Hamelink, W. D. van der Have, R. Padmos, J. M. van der Sluis en F. C. Versteeg en aan de heren: A. Bil, P. J. Boot, J. van den Houten en G. Moelijker. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter der Kolon ne, dhr. B. C. van der Kloot, ter wijl de uitreiking plaats vond door dhr. C. M. van Hoorn, de comman dant der Kolonne. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden in de plaats van de dames H. W. Jonker en M. A. van der Zeyde, die zich niet meer her kiesbaar stelden, gekozen de dames H. Pannekoek-van der Weele en F. C. Versteeg. Na afhandeling der huishoudelijke zaken werd ver toond het poppenspel „Marijcke van Nimwegen" door de dames Vlinkervleugel en van de Vate en de heren Vlinkervleugel en Ley- dekker. Dit optreden van het klein- kunstensemble vond grote waarde ring en een hartelijk applaus was de beloning. BURGH-HAAMSTEDE Nutsseizoen geopend Dinsdag jl. werd het seizoen van het Nutsdepartement Haamstede- Burgh geopend met een filmavond, verzorgd door de Bataafse Petro leum Maatschappij. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer M. L. J. Fokker. De vertegenwoordi ger van de B.P.M., de heer C. v. d. Marei, hield een inleiding over de opsporing en winning van aard olie. De dokumentaires „De opspo ring van aardolie" en „De opspo ringsboring" werden vertoond. Nadien volgde een korte huis houdelijke vergadering. Het jaar verslag liet een opgewekt geluid horen over de stand van zaken in het departement. De rekening wees aan in ontvangsten f 895,34, uit gaven f 669,19, alzo een goed slot van f 226,15, waarbij de penning meester opmerkte, dat er een te ruggang is van ongeveer f 50 over het afgelopen boekjaar. De finan ciële commissie adviseerde bij monde van de heer K. Dambruin tot goedkeuring van de rekening. Ook de voorzitter wees op de te ruggang van de financiën, die op gevangen zou kunnen worden door minder avonden te geven of door contributieverhoging, wat voor dit jaar evenwel nog niet noodzakelijk is. De voorzitter dankte daarop zo wel de penningmeester als de se cretaris voor het werk in het be lang van het Nut verricht. De af tredende bestuursleden de heren M. L. J. Fokker en Jhr. Röell wer den bij akklamatie herkozen. Bij de bespreking van het winterpro- gramma verzocht de voorzitter sug- gestie's uit de vergadering voor de maand februari, waarvoor nog geen spreker beschikbaar is. RENESSE Reclasseringscollecte De collecte voor de Reclassering heeft dit jaar in deze gemeente f 81,53 opgebracht. Dank zij ge bracht aan hen die tot het bereiken van dit resultaat hebben bijgedra gen. BROUWERSHAVEN St.-Micolaas-winkelweek Evenals vorige jaren het geval was zal de plaatselijke midden stand ook dit jaar weer een Sint Nicolaas-winkelweek organiseren en wel van 26 november t/m 5 de cember. Naast de gebruikelijke at- trakties, zoals etalagewedstrijden enz., zal ook weer een loterij hier aan zijn verbonden, welke loten bij besteding van f 1,door de deelnemende winkeliers worden verstrekt. Het vorig jaar was de opbrengst bestemd voor de muziek vereniging Apollo"; dit jaar zal het plaatselijke Groene Kruis van deze loterij de financiële vruchten plukken. Gemeente sluit lening af Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven in spoed eisende openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. van Leeuwen. M.a.s. werd het enige agendapunt, nl. het aangaan van een vaste geldlening ter grootte van f 87.500 door de raad aangenomen. Ingezonden mededeUng ZONNEMAIRE T Verenigingsgebouw onder de kap' Naar wij van bevoegde zijde ver nemen komt het verenigingsgebouw dat onder auspiciën van de Geref. Kerk gebouwd wordt, aan de I. M. van der Bijlstraat nabij het raad huis, vermoedelijk begin volgende week onder de kap. Zoals gemeld zal het verenigingsgebouw, naar ontwerp van architect Heringa te Zierikzee, plaats bieden aan onge veer 150 personen en wordt het o.m. uitgerust met een ruim toneel waaronder een stoelenbergplaats. OUWERKERK Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. P. Hage, thans te Rot terdam, slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het diploma C.Z. scheepswerktuigkundige gro te handelsvaart. De beplanting Er is een begin gemaakt met de voorbereiding tot de beplanting rond het Groene Kruisgebouw door de firma Romeijn te Zierikzee. Burgerlijke stand en loop der bevolking over september. Geboren: 18. Kitty, d. van H. van Dijk en H. Kuijk. Ingekomen: J. W. Heijnen van Roosendaal. OOSTERLAND Dodelijk verkeersongeval Gisteravond heeft zich op de rijksweg te Oosterland, ter hoogte van de Maatje Harings Jobsweg een zeer ernstig verkeersongeval voorgedaan, dat het leven heeft ge kost van de 25-jarige boekhouder P. J. Coppens, afkomstig uit Ros malen. Het slachtoffer kwam met zijn motorrijwiel gereden van de Blauwe Keet en botste op genoem de plaats in volle vaart tegen een Volkswagen uit Eindhoven. De slag kwam zo hevig aan dat C. werd ge dood. Er bleef de ijlings ontboden geneesheer dr. de Putter niets an ders over dan dit te constateren. Direct na het ongeval stond de Volkswagen in lichter laaie. De brandweer rukte uit en heeft het vuur geblust. Uiteraard werden motor en auto zeer zwaar bescha digd. Het slachtoffer was werkzaam bij de aannemersfirma Sanderee. Het stoffelijk overschot is opge baard in het lijkenhuisje te Ooster land. De rijkspolitie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. De beide inzittenden van de per sonenauto werden gewond. SIRJANSLAND Rode Kruis boekt succes Dank zij de energieke activiteit van de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis alhier, zijn prak tisch alle gezinshoofden als lid of begunstiger ingeschreven en kon de afdelingscontributie voor 1956 reeds worden overgemaakt. In de komende winter Zal de in gebruikneming plaats vinden v.an het verenigingsgebouw en thans zijn reeds voorbereidingen getrof fen voor een vertoning van de Ro de Kruis-film. Door gebrek aan passende lokaliteit was dit de laat ste jaren niet mogelijk. De Zeeuwse collecte, welke gehouden is door Rie Heule, heeft opgebracht f 22,41. BRUINISSE Aanbesteding 23 woningen Door de gemeente Bruinisse werd aanbesteed de bouw van 23 wonin gen op verschillende plaatsen in de gemeente Bruinisse, onder directie van de N.V. Bouwkas der Neder landse gemeenten, ingeschreven werd als volgt: Perceel I 2 huizen, één in de Lange Ring en één in de Molenstraat: H. Dobbelaar en fa. Schilperoort f 39.705 (f 3.100). Per ceel II 3 huizen aan de Steinstraat f 48.210 (f 3.300) eveneens Dobbe laar en Schilperoort. Voor de massa werd ingeschreven: Westlands Bouwbedrijf, Huizen f 349.900 (10 pet.); N.V. Vlaanderens Bouwbe drijf, 's-Hertogenbosch f 347.900 (10 pet.); Bouwbedrijf Vlissingen f 347.700 (f 35.000); J. W. Suiker buik f 341.000 (f 34.000); S. P. Wijsman, Zierikzee f 339.300; Firma C. en J. Deurloo, Bruinisse f 332.182 (f 34.000). De tussen haakjes ge plaatste cijfers betreffen kosten voor het aantrekken van vreemde arbeiders. De guning is aangehou den. Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Bruinisse zal in openbare vergadering bijeen komen op donderdag 18 oktober (hedenavond) om 19.30 uur. Behal ve verschillende kleine agendapun ten komt ook een voorstel ter tafel tot overneming van de door de Ver. tot instandhouding van kleu teronderwijs gebouwde kleuter school. Lezing en demonstratie over kleine elektrische apparaten Voor een flink aantal dames van de afd. Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft gisteren mej. M. B. Bolier van de PZEM-voorlichtingsdienst te Mid delburg een lezing en demonstratie gehouden over kleine elektrische apparaten, In haar causerie wees mej. Bo lier, waarop men bij aankoop van een elektrisch apparaat goed dient te letten, nl. het voltage, het ver mogen, het fabrikaat en de aan sluiting. Verder vragen ook het snoer en een goede wandcontact doos de aandacht. Spreekster demonstreerde ver volgens verschillende soorten snel kokers, w.o. aluminium en ver chroomde, snelkokers met beveili ging en automatisch in- of uit schakelende. Vervolgens werden een elektrisch (uiteraard!) water keteltje en een miniatuur snelko- kertje (voor op reis) getoond. Spr. onderlijnde hierbij dat men beter geen melk kan koken in een snel koker, hiertoe dient men de melk koker te gebruiken, hoewel ook hieraan bezwaren kleven. Deze middag werd ook aan de mannen gedacht, voor hen nl. werd een scheerwaterbakje gedemonstreerd. Een handig één-plaats-comfoortje vroeg vervolgens de aandacht (moet voorzien zijn van een schakelaar) terwijl hierna nog vele elektrische huishoudelijke apparaten als pan nen, koffiemolens (wel wat luxe), theelichtjes, een kussen en een de ken, broodroosters, haardrogers, een ventilator enz. de aandacht vroegen. Bijzondere aandacht toon- H.M. DE KONINGIN MET VAKANTIE Koningin Juliana overweegt a.s. zaterdag voor een korte vakantie naar het buitenland te vertrekken, waarschijnlijk naar Sicilië, aldus wordt van de zijde van het hof ver nomen. Het plan is evenwel nog niet definitief. Een officiële mede deling zal eventueel later volgen. De zegsman legde de nadruk op het zuiver partikuliere karakter van. de vakantie. Wie de Koningin eventueel zullen vergezellen is nog niet bekend. Ook de tijdsduur staat nog niet vast, evenmin als de da tum van vertrek. De prinsessen zullen de Koningin niet kunnen vergezellen, omdat er geen schoolvakantie is. Zuidslavische kritiek op Eisenhowers verklaring Het Zuidslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woens dag te Belgrado kritiek uitgeoefend op bepaalde gedeelten van Eisen hower's verklaring over de Ame rikaanse hulp aan Zuid-Slavië. Het ministerie noemde deze gedeelten ,niet in overeenstemming met de beginselen van onafhankelijke en gelijkberechtigde samenwerking". Zoals bekend heeft président Eisen hower maandag jl. in een brief aan het Amerikaanse Congres meege deeld, dat de economische hulpver lening aan Zuid-Slavië voortgezet zal worden maar dat de levering van militaire uitrustingsstukken - waaronder ongeveer 200 straalja gers - zal worden opgeschort. de men voor de verwarmingsappa raten en de verschillende soorten strijkijzers, w.o. stoomstrijkijzers en al dan niet regelbare. De heer J. van der Stee vertoon de na de pauze enkele films, o.a. „De koelkast", „Het strijkijzer" en „Hocus pokus in de keuken". De demonstratie werd bijgewoond door de heer T. Walhout van de PZEM, acquisiteur voor Schouwen-Duive land te Nieuwerkerk. De bijeenkomst stond ditmaal on der presidium van mevrouw M. J. Keuning-Ista die in haar openings woord enkele bestuursleden wegens ziekte moest verontschuldigen. De presidente bracht een woord van dank aan de dames gymnasiasten die meegewerkt hebben aan de de monstraties te Goes ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de afdeling Zeeland van de Bond, terwijl mevr. van Lent verslag uit bracht van deze feestelijke jubile um-viering. Duitse weduwe won kapitaal in voetbalpool Een 62-jarige weduwe uit Wup- pertal heeft bij het wedden in de Duitse voetbalpool 261.822 Dm. (on geveer 235.640 gulden) gewonnen, voor een inzet van 1 mark. De oude dame had geen verstand van voetbal en liet daarom iedere week haar wedformulier invullen door een buurman. Daar zij jaren lang niets won besloot zij verleden week, dat dit de laatste maal zou zijn. De fortuin heeft haar einde lijk toegelachen en zij kan nu in volle gemoedsrust haar oude dag tegemoet gaan. Aan de buurman schonk zij een bedrag van 130.000 mark, de helft van de gewonnen prijs. AANBESTEDINGEN Woningbouw te Bruinisse Door de gemeente Bruinisse werd woensdagmiddag aanbesteed de bouw van drie woningen onder di rectie van architect L. H. de Jonge te Zierikzee. Ingeschreven werd als volgt: Bouwbedrijf Vlissingen f 55.000 (f 5.500); J. W. Suikerbuik f 51.000; S. P. Wijsman, Zierikzee f 50.900; C. en J. Deurloo, Bruinisse f 49.250; A. Valk, Bruinisse f 48.900; H. Dobbelaar en fa. Schilperoort, Bruinisse f 48.755 (f 3.200); S. Ca- pelle en Zonen, Bruinisse f 47.343. De gunning is aangehouden. KERKNIEUWS Traktementen Herv. predikanten worden verhoogd De Generale Synode der Neder landse Hervormde Kerk heeft met algemene stemmen besloten, de traktementen van de Hervormde predikanten te verhogen. De Syno de nam met 37 tegen 12 stemmen een voorstel aan van de Raad voor de predikantstraktementen tot ver hoging van de minima der trakte menten in de vijf klassen, waarin de predikanten, naar de grootte hunner gemeenten, zijn verdeeld. De verhoging zal in de laagste ldasse 840 gulden per jaar zijn (van 4.920 gulden tot 5.760 gulden) en in de hoogste klasse 1560 gulden (van 6720 gulden tot 8.280 gulden). Deze verhoging zal geleidelijk worden ingevoerd en op 1 januari 1959 vol ledig zijn. Dan zullen dus de mi nimum-traktementen zijn: 5760 gulden per jaar in de laagste groep en 8280 gulden in de hoogste. Nog regen Verwachting tot vrijdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen of motregen, later op klaringen; matige of krachtige zuid westelijke wind, ruimend naar west. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 19 okt. Zon op 7.14, onder 17.40. Maan op 17.15, onder 6.57. Volle maan: 19 oktober te 18.24. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 okt. 3.01 v.m. 15.08 n.m. BROUWERSHAVEN 19 pkt. 2.20 v.m. 14.37 n.m. Springtij: 21 oktober. Doodtij: 28 oktober. HET WEEROVERZICHT De stormdepressie die gisteren in het zeegebied tussen IJsland en Schotland orkaanachtige winden veroorzaakte, verplaatst zich lang zaam langs de Noorse kust in de richting van Spitsbergen. Het front van de'depressie drong woensdag avond, vergezeld van regen, tot de zuidelijke provincies door en kwam daar tot stilstand. In de noorde lijke provincies klaarde de lucht daarna op en daalden de tempera turen plaatselijk tot 5 graden. Ten westen van Ierland ontwik kelde zich intussen een nieuwe sto ring, die donderdagochtend de zuid kust van Ierland bereikte. De sto ring gaat vergezeld van een brede regenzone, die ook in ons land langdurige regen veroorzaakt. Ver wacht wordt dat de storing vrijdag Dénemarken bereikt. Aangezien bij de Azoren een vol gende storing in de noordoostbaan van de depressies terecht komt, blijft het front nog enige tijd in onze omgeving. In het tempera- tuurverloop komt over het alge meen weinig verandering. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klaaswaal (toez.): G. J. v. d. Heide, Reeuwijk; te Leus den: D. Bouwman, Katwijk aan Zee; te Wijk bij Heusden: P. Bouw, Ridderkerk; te Leimuiden: kand. D. H. Gijsbers, Amsterdam; door de Generale Synode als legerpredi- kant: vikaris G. J. Droppers, Di- dam, die dit beroep aannam. Aangenomen naar Berkhout: .J. Bosch, Hoogkarspel; naar Barger- Oostveen (wijk Zwartemeer): vika ris D. A. Cazemir, Zwartemeer. Bedankt voor Sommelsdijk: A. A. Koolhaas, Amersfoort. Ingezonden mededeling Verlichting van de KOU begint direct! W VapoRub VERENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN ZIERIKZEE Christen-zün achter „ijzeren gordtfn" niet gemakkelijk Voor de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden sprak dinsdag avond de heer Th. Thalen uit Ber gen op Zoom over het onderwerp: „Christen zijn achter het ijzeren gordijn". De heer Thalen bevond zich dit voorjaar als afgevaardigde op de Oecumenische Jeugdconfe- rentie te Berlijn, waar hij menig keer vertoefde in de oostzöne van de in vier sectoren verdeelde stad. Zoals bekend houdt de Wereldraad van Kerken om de vijf jaar een grote vergadering, waaraan ook een jeugddepartement verbonden is en afgevaardigden uit alle we relddelen tegenwoordig zijn. Ter verduidelijking van zijn be toog gaf de heer Thalen een uit voerige uiteenzetting van de situ atie waarin de voormalige Duitse hoofdstad verkeert, na de verdeling in vier delen door de bezettende machten, Amerika, Frankrijk, En geland en Rusland. Speciaal op de Russische zóne vestigde spreker de aandacht, omdat men bij de over schrijding van deze grens in een totaal andere wereld komt. Het vluchtelingenvraagstuk Het vluchtelingenvraagstuk vormt een schijnbaar onoplosbaar pro bleem. Onvoorstelbare toestanden heersen in de verlaten schuilkel ders en onder dé puinhopen van verwoeste gebouwen. Van meet af aan werd de jeugd de Marxistisch- Leninistische leer ingedruppeld door leuzen, lectuur en in het ver enigingsleven. De kerk werd terug gedrongen binnen haar eigen mu ren. Alleen kerkdiensten worden nog getolereerd, maar van jeugd werk is geen sprake. De jeugd komt in de F.D.J. (Freie Deutsche Ju- gend) welke van hogerhand wordt beschermd. Naar buiten kan de kerk niet optreden, maar de bijbel is een veel gelezen boek, dat in tenser bestudeerd wordt dan wel licht in de vrije landen. Maar daar naast treft men ook een Marxisti sche „bijbel" aan, waarin het hele christendom in één pagina wordt afgedaan, een grandioze geschiede nisvervalsing aan de dag treedt en het christendom verkracht wordt. Voor de christenouders wordt het ontzaglijk moeilijk gemaakt hun kinderen op te voeden en te laten studeren, want dit laatste is alleen mogelijk via door de staat openge stelde kanalen. Niettegenstaande alle belemeringen en moeilijkheden bestaat er een zeer intensief kerke lijk leven van bewust levende christenen, die met elkaar een wacht voor het geweten vormen, zodat de communistische leer bij hen geen kans krijgt! Jaarverslag 1956 Met grote belangstelling werd deze causerie aangehoord nadat de eerste gemeente-avond door ds. C. J van Royen was geopend met le zing van Psalm 100 en samenzang van Gez. 291 1, 5 en 9. Uit het jaarverslag van de secre taris, mr. K. A. Keuning, stippen we aan dat het vrijzinnig leven in bloei begint te komen, wat blijken mag- uit het stijgend aantal leden. De rekening van de penningmees ter, de heer J. Nolet, sluit met een voordelig saldo van f 296,59. De af tredende bestuursleden, de heren J. Nolet en M. de Regt werden her kozen en gekozen tot tweede secre taris de heer J. de Haan. Het ligt in het voornemen dat in de tweede helft van november prof. Fischer uit Utrecht een lezing komt houden over Nieuw Guinea. De V.P.R.O.-avond is voorlopig be paald op 18 januari 1957. In Maart a.s. zal een gemeente-avond wor den georganiseerd waarop een le kenspel zal worden opgevoerd door catechisanten. Over het pastorie fonds deed de heer M. de Regt, als voorzitter, opening van zaken. Op korte termijn is verbetering dei- pastorie aan de Grachtweg nood zakelijk, wil men niet voor grotere onkosten komen te staan. Het aan tal donateurs voor dit fonds is veel te klein; het is een zaak der vrij zinnigen dat de woning van de pre dikant in behoorlijke staat wordt gebracht. Met het zingen van het Luther- lied. Gez. 97 1 en 2, werd de bij eenkomst door ds. van Royen, die een hartelijk dankwoord richtte tot de heer Thalen voor diens causerie, gesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2