VERNIEUWING Kruidenkracht! Kwestie vestigingseisen in de landbouw aktueel Mede in verband met verkaveling De Commissie Grondgebruik van het Landbouwschap heeft aan de landbouworganisaties een discus sienota gezonden over eventueel te stellen vestigingseisen in de land bouw. Voorts wordt gevraagd of bedryfssplitsingen ten gevolge van boedelscheidingen beperkt dienen te worden. Deze vraag is gesteld in verband met het in stand houden van kost bare verkavelingswerken, met de problematiek rond de uitgifte van domeingronden en tot een nieuwe wettelijke regeling voor het erf recht. Voorts zal de wetgever zich in 1958 over de wet Vervreemding landbouwgronden uitspreken. In verband ook met de toenemende industrialisatie vermindert het aan tal bedrijven kleiner dan 5 hectare. Moet, zo wordt gevraagd, deze na tuurlijke sanering in stand worden gehouden door het invoeren van eisen t.a.v. minimale bedrijf s- grootte? Zulks mede met het oog Indonesisch blad wil (zo maar) streep er onder Het in Djakarta, in de Engelse taal verschijnende onafhankelijke dagblad „Indonesian Observer", heeft dinsdag in een hoofdartikel opgemerkt, dat het tijd is, dat In donesië en Nederland „er ernstig over moeten denken om aan hun twist, waar niemand mee gebaat is, een einde te maken". Het blad, dat gewoonlijk de hui dige regering van Aili Sastroamid- jojo steunt, schrijft, dat de Indo nesiërs hopen, dat spoedig een Ne derlands kabinet zal worden ge vormd met leidende figuren, „die een toenadering tussen de beide landen wensen". Nu beide partijen elk op haar beurt de R.T.C.-over eenkomsten hebben afgeschaft, kan met een schone lei worden begonnen voor de benadering van de geschil punten. Nu de wederopbouw van Schou- wen-Duiveland een bepaald stadi um heeft bereikt, zal wel niemand durven tegenspreken dat bij veel verlies, ook veel winst is geboekt. Veel van het oude is verloren ge gaan, maar als men let op de prak tische bruikbaarheid dan is er veel moderns en veelal beters voor in de plaats gekomen. Het wooncom fort is op een aanmerkelijk hoger niveau gekomen, terwijl ook de verschillende gemeentelijke dien gaan, die zeker als winst kan wor den aangemerkt. Gemeenten die tientallen jaren moesten roeien met de riemen die ze hadden, hebben op het punt van praktische dienstbaarheid aan de burgerij verbeteringen zien vol trekken, die voorheen feitelijk voor onmogelijk werden gehouden. Als voorbeelden kunnen dienen ver nieuwing van de bestrating en het rioleringsstelsel, rioolwaterzuive ringsinstallaties, aanleg uniforme trottoirs, verbeteringen van de vuilnisophaaldiensten, verbetering van de straatverlichting enz. Dit alles gevoegd bij de betere kwali teit van de huizen en de officiële gebouwen, doet concluderen dat vooral ook de dorpen met één ruk omhoog zijn getrokken op een ni veau, dat anders wellicht eerst na jaren bereikt zou zijn. In dit opzicht heeft de ramp ge werkt als een katalysator. Het pro ces van verbetering en vernieu wing is versneld en zo staat een nieuw eiland voor de voltooiing op een wijze, die in vele opzichten de stoutste verwachtingen overtreft. Intussen heeft deze op zichzelf zonnige medaille ook een keerzij de. Het leven in het algemeen is op het eiland aanmerkelijk duurder geworden. De „oud-voor-nieuw- clausule" immers speelt niet uit sluitend in de partikuliere sektor. Ze geldt ook voor de gemeenten en dat betekent wel een betere outil lage en een verbeterde mogelijk heid om diensten te verlenen, maar ook een duurder beleid. Van grote invloed is in dit verband ook de overweging van overheidswege, dat de gemeenten zelf hun eigen finan ciële bronnen tot het uiterste moe ten aanspreken, alvorens verhoogde subsidiëring in overweging kan worden genomen. Zo hebben de meeste gemeenten noodgedwongen een schepje op de straat- en riool belasting gelegd en in de praktijk zijn er nog wel andere voorbeelden van een sterkere persing der par tikuliere boter, om voldoende ge meentelijke financiële melk te krij gen. Over de brede lijn is er dus ook in dit opzicht een gelijkschake ling, die straks ook op het punt van de huishuren duidelijk naar voren zal springen. Al mag er dankbaar heid zijn voor vele verbeteringen, betekent de nieuwe toestand in we zen dus een verarming. In dit vlak wordt de rekening van de storm ramp toch aan het eiland gepre senteerd en het wil ons voorkomen, dat de gemeenten nog vele jaren met de ergste financiële moeilijkhe den zullen hebben te kampen, zodat bezuinigingen vooral in de sektor van de kapitaalswerken, bijna on ontkoombaar zullen zijn. op het grote aantal zoons van gro tere boeren, voor wie, zonder split sing van bedrijf, geen grond aan wezig is. Daarnaast stelt men de kwestie van eisen nopens prak tische en theoretische bekwaam heden. Rusland's standpunt inzake Suezkanaal Op de bijeenkomst van de Vei ligheidsraad heeft de Russische vertegenwoordiger Sjepilof het Russische standpunt inzake het Suezkanaal uiteen gezet. Hij noem de vier beginselen, die de grond slag zouden kunnen vormen voor een akkoord tussen Egypte en de kanaalgebruikers. 1. Vrije doorvaart voor de koop vaardij- en oorlogsschepen van alle landen, met gelijke behan deling wat tolgeld en andere condities betreft. 2. Egypte, als eigenaar van het kanaal, verzekert de vrijheid van doorvaart, houdt het kanaal in behoorlijke staat, brengt de nodige verbeteringen aan en houdt de V.N. regelmatig op de hoogte van de gang van zaken. 3. Alle partijen beloven zich te onthouden van daden, die zou den indruisen tegen de on schendbaarheid van het kanaal en van beschadiging van de in stallaties. Het kanaal mag nooit het terrein van vijandelijkheden worden en het mag niet worden geblokkeerd. 4. Vaststelling van de vorm van samenwerking tussen Egypte en de gebruikers van het kanaal. OUD GELEERD OUD GEDAAN Een 74-jarige Ierse weduwe, die begon te schilderen toen zij zeven tig was, houdt op het ogenblik te Londen de eerste tentoonstelling van haar werken. De kunstenares, mevr. Gretta Campbell, die bekend staat onder de naam „Ierlands grandma Moses" (Grandma Moses is een 96-jarige Amerikaanse schil deres wier werken indertijd veel opzien baarden), heeft drie zoons die eveneens schilderen. Een van hen heeft verklaard, dat het werk van zijn moeder modern van ka rakter is en in het geheel niet pri mitief zoals dat van „Grandma Moses". De schilderijen van de in Dublin woonachtige mevr. Campbell leg gen getuigenis af van het geluk, dat zij als kind in Dublin en later in noord-Ierland gevonden heeft. Het zijn kleurrijke doeken waarop hollende kinderen, kermisterreinen en militaire kapellen etc. staan af- DERT/GSTE SER/E KINDER POSTZEGELS BRUINACHTIG GRIJS OLIJFGROEN BRUINACHTIG PURPER ROOD imcr STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE ïen schip wordt gesloopt Het Amerikaanse vliegdekschip „Enterprise", dat twintig jaar oud. is, zal gesloopt worden. In de tweede wereldoorlog bracht de „Enterprise" 71 schepen tot zinken. Haar luchtafweergeschut schoot 911 Japanse vliegtuigen neer. De Japanners meldden zes maal dat de „Enterprise" tot zinken was gebracht, doch het schip is in de vier oorlogsjaren geen dag bui ten gevecht gesteld geweest. Pogingen van particulieren om voldoende geld bijeen te brengen om het schip als nationaal monu- ONDERWIJS De heer J. R. A. Loman, leraar aan het Professor Zeeman-lyceum te Zierikzee, hoopt op dinsdag 9 november a.s. te promoveren tot doktor in de Letteren en Wijsbe geerte aan de gemeentelijke univer siteit van Amsterdam. De promo tie vindt om drie uur n.m. plaats. Druk bezochte houtvoorlichtingsavond „Hout In de woningbouw" Gisteravond werd voor de eilan delij ke houthandel en -industrie io Concordia" een houtvoorlichtings-, avond gehouden, georganiseerd door het Houtvoorlichtingsinstituut te Amsterdam, waarbij een kleine tentoonstelling was ingericht. Na ingeleid te zijn door de voor zitter van de sectie Zeeland van de Nederlandse vereniging van hout kopers (lid dagelijks bestuur van de Ned. Houtbond), de heer E. Riesen, sprak de houtdeskundige Joh. H. ter Laak te Amsterdam over „Hout in de woningbouw". Als eerste zet te spr. duidelijk uiteen dat men niet is overgegaan tot houtvervan- gende materialen, door gebrek aan hout of doordat dit kan opraken.. Wat opraken zal is ijzer, staal, bak stenen en betontoepassing. IJzer, staal en ook wel aluminium zijn afhankelijk van ertslagenr duizen den tonnen gaan jaarlijks verloren door corrosie. Daarentegen is hout een levend materiaal, gelijk als de mens, en als de bossen wetenschap pelijk beheerd worden, zal er mis schien nooit een eind aan komen. Spr. vroeg zich af waarom men harde vloeren maakt, terwijl men bovendien lang moet wachten op de materialen, als er genoeg vloer hout is voor de woningbouw. Als voordelen van de houten vloer noemde hij o.a. de meerdere elas ticiteit van houten vloeren, die veel voetklachten kan voorkomen. Als praktische tip onderlijnde spr. voor het vloerenleggen smal hout te ge bruiken en hier de. spijkers scheef in te slaan. Vervolgens ging spr. uitvoerig in op de bezuiniging bij de woningbouw, die veelal leidt tot slechte afwerking en materi alen. Een eerste eis is: goede duur zame woningen. Voor het slot van zijn boeiende betoog benadrukte spr. de noodzakelijkheid om kap* construkties te conserveren. LiefsT- wilde hij dit wettelijk verplicht zien. Voor en na de pauze werden twee films vertoond, terwijl na de pau ze gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen, die in het tweede deel van de avond werden beantwoord. Vertoond werden de Amerikaanse kleurenfilm „Hout, het levende goud", en „Woudreu zen", een Canadese bosfilm. Hetzelfde programma werd in de middaguren voor scholieren ver toond. Voor deze avond was de zaal bijna te klein om alle belangstel lenden te kunnen bevatten. Spreekuren burgemeester De spreekuren van de burge meester op de data dinsdag 16 en dinsdag 23 oktober, worden ver schoven naar de data donderdag 18 en donderdag 25 oktober. Bedrijfsongeval De heer S. alhier, werkzaam op het landbouwbedrijf van de heer J. Koopman in het Gouweveer, had het ongeluk met een voet in een traktor te geraken, zodat genees kundige hulp moest worden inge roepen. Overbrenging naar het Cor- nelia-ziekenhuis alhier bleek nood zakelijk. Meteor duidelijk zichtbaar Zaterdagavond omstreeks 19.15 uur werd ook te Renesse de zich met grote snelheid bewegende me teoor waargenomen. De meteoor, die in tweeën was gesplitst bewoog zich van het westen uit in ooste lijke richting, waarbij het een geel- blauw licht achter zich liet. Schoorsteenbrand in hotel Maandagmiddag werd Renesse opgeschrikt door het loeien der si rene. In hotel „De Waerelt" bleek een schoorsteenbrand te zijn uit gebroken, die toen de brandweer arriveerde, reeds geheel bleek te zijn schoongebrand, zodat ingrij pen door de brandweer niet meer nodig was. Van de gresbuizen, waaruit de schoorsteen bestond, bleken enkele door de hitte ge sprongen. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Donderdag 11 oktober komt de raad dezer gemeente, 's avonds te 8 uur, in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt: Van toepassing-verklaring inte rimregeling ziektekosten; wijziging bezoldigingsverordening 1954; vast stelling bezoldigingsverordening '55; aanbieding gemeenterekening 1952 aanbieding begrotingen voor het jaar 1957; garanderen geldlening t.b.v. de N.V. Bouwkas Ned. Ge meenten; verhuur gemeentewonin- gen en -gronden; verkoop grond in de Molenstraat; benoeming lijks- schouwers. Wetenschap en Techniek Aards leven naar heten Russische geleerden bestuderen op het ogenblik de mogelij kheid om specimina van aards leven, zowel dierlijk als plantaardig, over te brengen naar andere planeten. Al dus een mededeling van profegtor A. G. Karpenko, de wetenschappe lijk secretaris van de Sow jet-com missie voor de coördingfce van uit voering en bestuderingwan kosmi sche vluchten. Volgens professor Karpenko zullen dertig vooraan staande Sowjetgeleerden dit vraag stuk in november a.s. op een spe ciale conferentie te Moskou onder de loep nemen. De conferentie zal een vijfjarig studieprogramma uit werken over de levensvoorwaarden op de planeten, in het bijzonder op Mars en Venus. KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk V/AT UdT PE BILT Bevestiging en intrede ds. G. H. Duijvendak te Dreischor LAND- EN TUINEOUW Machinaal rooien van bieten eist bepaalde voorzorgsmaatregelen Resultaten kunnen zeer redelijk zijn Het rooien van suikerbieten is een zwaar werk, dat dikwijls onder moeilijke omstandigheden moet worden uitgevoerd. Mede onder in vloed van de slechter wordende ar beidsvoorziening, aldus de heer J. Gommeren van het Instituut voor Rationale Suikerproduktie in een onlangs in de rubriek van het mi nisterie van Landbouw gehouden reportage, neemt de belangstelling voor het geheel of gedeeltelijk ma chinaal oogsten van suikerbieten de laatste jaren sterk toe. Er zijn machines ontwikkeld, die, mits de omstandigheden aan be paalde eisen voldoen, het bieten gewas op zeer redelijke wijze kun nen oogsten. De kwaliteit van het werk is niet veel slechter en soms zelfs beter dan wanneer met de hand wordt gerooid. Machinaal oogsten van suiker bieten vraagt echter voorbereiding. Een goede cultuurtoestand van de grond is gewenst voor de wortel- Vorm van de suikerbieten, de kop- hoogte en vooral de variatie daar van. Maar ook de verdeling van de bieten op een rij, en de kwaliteit; van het rooiwerk zelf worden er in sterke mate door beïnvloed. Een goede voorbereiding begint daarom al in de voorgaande herfst. Daar naast is natuurlijk de keuze van het ras in verband met rooibaar- heid, bladontwikkeling e.d. van be lang, terwijl de zaairij recht en niet te breed moet zijn. De verdeling van zaad, alsook de toestand van het zaaibed beïnvloeden de opkomst waarin de mogelijkheid van een re gelmatige plantenverdeling na het opeenzetten opgesloten ligt. Het opeenzetten moet met zorg gebeuren, omdat een te geringe af stand tussen de bieten en het voor komen van dubbele bieten de kwa liteit van het kopwerk ongunstig, beïnvloeden. Nodig is een flink aantal planten, omdat dan zo weinig mogelijk grond behoeft te worden verwerkt. Een niet te nauwe rij-afstand is om dezelfde reden, en ook voor het werken met de machine zelf, ge wenst. Zondag 7 oktober jl. werd in de morgendienst ds. G. H. Duijvendak bevestigd als predikant dezer ge meente door prof. van Rijn uit Utrecht. Deze koos als tekst Joh. 32, luidende: „En ik, als ik van de aarde verhoogd ben, zal allen tot mij trekken". Aan de handop legging werd deelgenomen door de konsulent ds. J. P. van Roon en de vader van de bevestigde, welke Luthers predikant is geweest. In de namiddagdienst deed ds. Duijvendak zijn intrede als herder en leraar van de gemeente. Na het uitspreken van votum en groet, zong de gemeente Ps. 145 1, 5 en 7, werd de geloofsbelijdenis gele zen, met als antwoord van de ge meente Gez. 93 1-3, waarna het gebed volgde. De Schriftlezing was uit Ps. 145 en Matth. 5 vers 13 en verder. De kollektezang was Gez. 291, gezongen door gemeente en koor in beurtzang. Als tekst koos de predikant Psalm 145 15 en 16: „Aller ogen wachten op U, en Gij geeft hun te zijner tijd hun spijze; Gij doet Uw hand open en verza digt met welbehagen al wat leeft". Ds. Duijvendak begon zijn preek met te zeggen dat aller ogen thans op hem gericht zijn in afwachting van wat hij als dominee de ge meente zal brengen. Hij vroeg zich af wat hemzelf en de gemeente te wachten staat, doch dat is nog duis ter, maar er wordt van hem ver wacht dat hij gekomen is om lei ding te geven in de gemeente, allen bij te staan in moeilijkheden, en te brengen tot God. Aller ogen wach ten op U zegt de Psalmist, doch dat is niet op mij als dominee bedoeld maar op God. En zo is de preek van de dominee alleen gericht op het vertrouwen van de gemeente op ons groot en machtig Opperwezen en de predikant is het klankbord waar door de gemeente Gods Woord zal horen en mogen verstaan. Na de preek zong het kerkkoor Gez. 182, waarna de predikant voorging in gebed, en de gemeente staande zong Ps. 119 25. Na de zegen uitgesproken te heb ben voerden verschillende sprekers het woord. Als eerste sprak ds. van Roon als konsulent. Hierna de praeses van de klassis de heer Krijger uit Bruinisse, vervolgens ds. Westerhof namens de kring Duiveland en het predikantencon vent, waarna ouderling van Oeve- ren sprak namens de kerkeraad, kerkvoogdij en gemeente. Ook ds. van Roon werd door hem hartelijk dank gezegd voor de bemoeiingen in de vakaturetijd en de gemeente werd verzocht de nieuwe predikant toe te zingen Gez. 117 A 1-3. Hierna sprak ds. Duijvendak een dankwoord aan allen die hem had den toegesproken en die hem zijn intrede in deze gemeente zo aange naam mogelijk hebben gemaakt. De burgemeester werd nog als gast bedankt voor zijn belangstelling in deze betoond en ds. hoopte op een goede samenwerking tussen de bur gerlijke en kerkelijke gemeente. Zowel de morgen- als de middag- dienst was zeer druk bezocht. Zonnige perioden Verwachting tot woensdagavond: Op de meeste plaatsen droog weer; vannacht hier en daar mist; morgen overdag zonnige perioden; zwakke tot matige wind uit noor delijke richtingen; ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. 10 okt. Zon op 6.58, onder 17.59. Maan op 13.36, onder 22.05. 11 okt. Zon op 7.00, onder 17.57. Maan op 14.13, onder 23.06. Eerste kwartier: 11 okt. te 19.44. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 okt. 6.55 v.m. 19.15 n.m. 11 okt. 7.33 v.m. 20.01 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 okt. 6.31 v.m. 18.47 n.m. 11 okt. 7.14 v.m. 19.35 n.m. Springtij: 21 oktober. Doodtij: 13 en 28 oktober. HET WEEKOVERZICHT In de afgelopen nacht is minder kdtide en vochtiger lucht van de Britse eilanden en de Noordzee ons land binnengedrongen. Dit ging op de meeste plaatsen met wat regen of motregen gepaard. De koude lucht waarin ons land zich onge veer vijf dagen achtereen bevonden had, werd verdreven en zodoende waren de minimumtemperaturen belangrijk hoger dan gisteren. Intussen komen er nu belangrijke wijzigingen in de algemene lucht drukverdeling. Een hogedrukgebied dat maandag ten zuiden van Ier land lag, trekt over de Britse eilan den naar zuid-Scandinavië. Het is te verwachten dat dit hogedrukge bied in de komende dagen de oce aandepressies op grote afstand van ons land zal houden. Achter een zwak koufront, dat komendenacht ons land zal pas seren en dat plaatselijk nog wat lichte regen kan brengen, zal dro gere lucht uit Scandinavië ons land binnenstromen. De regenkansen nemen na vannacht dan ook sterk af en er mogen zonnige perioden verwacht worden. Op een steile rotswand langs een rivier in het gebied van Tsjoe- ang Tsjoe, in de Chinese provincie Kwangsi, zijn, naar het communis- tisch-Chinese persbureau „Nieuw- China" meldt, over een afstand van meer dan 20 km wandschilde ringen aangetroffen, die meer dan tweeduizend jaar geleden moeten zijn aangebracht. Op de wand zijn duizenden figuren getekend, die vooral ridders en op honden gelij kende dieren uitbeelden. Op een grote afbeelding komen ook mu ziekinstrumenten voor. Ingezonden mededeling In kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron, óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes, verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN, Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist f 1.79 per groot pak, voldoende voor maanden. Masten - Strakke indruk - „Baele" - Wild Trek - Hoogtezon en Weegbree Zierikzee heeft hoge lichtmasten en krijgt er nog een stelletje. Er straalt nu modern blauw-wit licht over het Havenplein en het effekt is afhankelijk van de smaak. De palen hebben in gemeentelijke sfeer nogal wat beroering gewekt, want Zierikzee is een oude stad en de lichtmasten zijn modern. Dat is een lastige combinatie. De masten in de nieubouw doen het wel, zo goed als op de verschillende ge meenten, waar ze geheel in het straatbeeld passen. Maar in het oude centrum wordt zo'n mast al weer dadelijk een probleem(pje) Men kan vernieuwingen niet tegen houden en een beetje meer licht 's avonds is uiterst welkom, maar soms zou Eilandman toch wel wen sen dat in een heel karakteristieke gaslantaarn op een heel karakteris tiek plekje een elektrisch lampje werd gedaan. Dan bleef het lan taarntje behouden. Vooral een sprekend voorbeeld hiervan is de lantaarn in de Noord-Havenpoort. Daar is om.geving en verlichting in volmaakte harmonie met elkaar en het zou zonde en jammer zijn als dat werd bedorven. Het behoud van deze lantaarn zou de oprichting van een aparte studiecommissie waard zijn. Er schijnen ook wel masten en lantaarns voor elektrische ver lichting te zijn, die niet zo'n „strak ke" indruk maken en wel beter in Zierikzee op zijn plaats zouden zijn. Maar die minder strakke- lantaarns en masten kosten meer geld en daarom is het moeilijk daaraan te denken. Eén van de borden op het Haven plein is (niet in verband met groter hang naar estetica) omhangen met een jute zak, hetgeen in goed Schouws een „baele" wordt ge noemd. De „baele" trok de aandacht van enkele jeugdigen, die zich af vroegen, wat dit toch wel bedui den mocht. Wel, zei de één: „dae zit un road bord onder, in dan wor- re de stieren van de Rodéo-show wild". Er zal nog heel wat moeten gebeuren eer dit knaapje gelooft dat er verkeerstechnische oorzaken aan deze „baele" ten grondslag liggen. Het „grit"-probleem is de wereld nog niet uit, maar een bijdrage tot een nadere oplossing zal te lezen zijn in het eerstvolgende nummer van „Sterna", het orgaan van de (altijd actieve) Vogelwacht „Scliou- wen-Duiveland". De leden daarvan kijken nu vrijwel iedere dag (tot eind oktober) hoog in de lucht om nog wat van de trek waar te ne men. B\j mist en regen hebben zij weinig kans, maar na de bui en het optrekken van de mist komen de vogels over, tsjilpend en gakkerend maar in ieder geval naar het zui den. GESPREKKEN VAN EILANDMAN De mens heeft de neiging om te trekken onderdrukt met het ge riefelijker en makkelijker maken van zijn huis. Oorspronkelijk moet het wel zo zijn geweest, dat ook mensenkinderen op de wieken gin gen, (figuurlijk dan), voordat de „lage landen" netjes in de nevels en mistflarden werden dichtge- pakt. De departementsambtenaren zijn zelfs het rudimentair geworden restje „trekgevoel" kwijt geraakt, nadat op hoog niveau is beslist, dal ze onder de hoogtezon mogen. Eilandman zou voorlopig liever de kindertjes van Ellemeet en Eiker zee en nog wat dorpkes in het lage van Schouwen op staatskosten on der de hoogtezon stoppen, maar soit men moet bij zo'n initiatief niet sikkeneurig zijn. Zoveel is intussen wel duidelijk dat de hoogtezon het zal moeten doen, of de levertraanfles en de rauwe (vooral rauwe) groenten en ook nog de weegbree en de paar- densla, want dat is kerngezond, zo gezegd en beter dan het eeuwige snoepje van de week en al het klef figs, dat men bij de koffie krijgt aangeboden. Met die stelling kan men er tegen. Toegepast in de praktijk dan uiteraard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 1