C2 Is de vraag „wat eten we vandaag" voor U een probleem? Hoe zit dat- SINGER V De nieuwe SINGER serie is uit! „IK heb er iets op gevonden. Ik geef een bordje soep vooraf. Dat verandert een maaltyd volkomen. Vooral zo'n apart soepje van Roy co! Er zijn vijf smaken, dus keus genoeg." I Moup 4 r MT V, f Een goed begin, zo'n bordje Royco kippensoep. De bouillon is getrokken van jong, mals kippenvlees. Daarbij verse peterselie en natuurlijk de fijnste vermicelli. De toegevoegde kruiden zijn met zorg gekozen en gemengd. De Royco-kok heeft een eigen recept voor deze kostelijke soep een bijzonder recept. Proeft U maar! Ja Royco Kippensoep smaakt heerlijk. En U maakt deze soep in 5 minuten. Doe het vaak 1 Doe het morgen! Met'n Roy co-soepje breng je weer eens wat anders op tafel Hier zijn ze alle vijf: Royco Kippensoep, Groentesoep, Kalfsbouillonsoep, Aspergesoep en Erwtensoep Veelomvattend gebruik kernenergie nog ver verwijderd doel Studie naar mogelijkheid van financiering In een bijeenkomst van de We reldbank heeft sir Edwin Plowden, de voorzitter van het Engelse ge zagsorgaan voor kernenergie, ver klaard, dat een veelomvattend ge bruik van commerciële kernenergie in de gehele wereld nog een ver verwijderd doel is. Sprekende over de rol, welke de kernenergie in de economische ont wikkeling kan spelen, gaf sir Ed win Plowden een optimistisch beeld van de Engelse vooruitgang op het gebied van elektriciteitsproduktie uit kernbrandstof. De economisch minder ontwikkelde landen moeten niet verwachten, dat zij kernener gie op belangrijke schaal kunnen gebruiken voor er op zijn minst Ingezonden mededeling imiimmiiBii W A ZE TF A BRIEKEN TE ZEVENBERGEN tien tot vijftien jaar verstreken zijn. De Wereldbank bestudeert op het ogenblik de mogelijkheid van fi nanciering van het gebruik van kernenergie voor vreedzame doel einden in de gehele wereld, in het bijzonder in de in economisch op zicht minder ontwikkelde gebieden. Sir Edwin Plowden deelde mede, dat in Engeland de technische ont wikkelingen groter waren geweest dan men verwacht had en zeide te hopen, dat de tegen 1965 voorge nomen capaciteit voor kernenergie belangrijk vergroot zal kunnen wor den. Hij voorspelde, dat Frankrijk, Duitsland en Japan bij de ontwik keling van kernenergie niet ver bij Engeland ten achter zullen blijven. LAND- EN TUINBOUW Nederlands Genootschap voor Landbouwwetenschap jubileert Dinsdag 16 oktober wordt in de aula van de Landbouwhogeschool te Wageningen het 70-jarig be staan van het Nederlands genoot schap voor landbouwwetenschap herdacht. Ir. J. A. Emmens, di recteur van Heinekens bierbrou werij mij. N.V., zal als voorzitter van het genootschap een rede houden over de ontwikkeling van de landbouw vergeleken bij die van de industrie over de laatste 70 jaar. Nadien volgt de benoe ming van ereleden. Woensdagmiddag zijn de wedstrijden om het clubkampioenschap op de weg 1056 gehouden, waaraan door 50 ploegen werd deelgenomen. We zien op deze combinatie boven de ploeg van „Wïllebrord wil voor uit", met v. I. n. r. C. V. D. Borst, W. van EstG. van Est en P. Maas. Op de onderste foto zien we de kampioen uit Haarlem, met v. I. n. r. G. Voorting, A. Peters, A. van 't Hof, G. Peters, P. Steenvoorden en A. Voorting. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL Zierikzee De concertzaal brengt in ver toning de film „Lemmy Caution in het mysterie der twee vrouwen" („Les femmes s'en balancent"), met Eddy Constantine, Nadia Gray, Dominique Wilms e.a. De film is gemaakt naar het boek „Dames don't care" van Peter Cheyney en het gaat hierin om een valse muntersaffaire, die aan het rollen gaat als een dame ergens in Italië een biljet van duizend dollar wil wisselen, dat vals blijkt te zijn. De dame in kwestie, die blijkbaar van goeder trouw is, be zit tweehonderd van dergelijke biljetten, welke zij beweert van haar man te hebben gekregen, die niet meer in leven is. Caution de detektive wordt op onderzoek uit gestuurd en deze stuit op het lijk van een collega, waardoor hij wordt aangezet tot een uiterst in gewikkeld naspeurwerk. Tenslot te leidt dit tot arrestatie van de dame in kwestie, die niet zo on schuldig blijkt te zijn als aanvan kelijk werd gedacht. Aan verdere verwikkelingen trouwens geen gebrek, maar Caution is er goed voor en kan uiteindelijk melden „dat de zaak geregeld is." Verder komt in vertoning een wel heel ander soortig filmwerk, nl. de rolprent naar Verdi's mees terwerk „Aida" met Sophia Loren, Luciano della Marra e.a. In de oorlog tussen Egypte en Ethiopië om het bezit van de Nijl- delta wordt de regeringsambtenaar Ramades verliefd op Aida, de dochter van dè koning van Ethi opië. Er is echter nog een andere vrouw, n.l. Amneris, die een duis tere intrige uitspeelt en op deze wijze Ramades ten val brengt. Hij wordt valselijk beschuldigd en 'tot de vreselijke insluitingsdood ver oordeeld in een toegemetselde kerker. Zijn betuigingen van on schuld en zijn liefde baten niet. Als de kerker is toegemetseld blijkt hij evenwel in gezelschap te zijn van Aida, die liefde voor hem koesterde en heimelijk de kerker binnengekomen was om zijn lot te delen. Op de culturele film avond draait de film „Menselijke begeerte", terwijl in hotel Bom wordt vertoond „Carnival Story", spelend in het Amerikaanse ker- rhisleven. Sterren hierin zijn Ann Baxter, Steve Cochran e.d. met de inkt? Wie denkt er tegenwoordig bij het indopen van zijn pen nog aan het feit, dat de inkt wel enkele stadia heeft moeten doorlopen, voordat de tegenwoordige kwaliteit werd bereikt. Drukinkt werd oorspronkelijk ge maakt door de boekdrukkers zelf. De oudst bekende drukinktfa- briek in Nederland dateert van 1853. In 1928 slaagde een Austra lische scheikundige er in, druk inkt te maken uit oude autoban den. In 1929 opende hij te Mel bourne een fabriek. De eerste schrijfinkt was roet-wa- ter, dat echter spoedig verbleekte In de grijze oudheid hadden de Chinezen al hun heilige inkt, die alleen door de keizers mocht ge bruikt worden. In het jaar 1200 vóór onze jaartelling gebruikten ze ook al zg. Oostindische inkt en bezigden de Israëlieten en Ara bieren sepia voor dit doel. In de 5e eeuw begon men metaal- inkt te maken, in de 12e eeuw gevolgd door de ij zergalnoten- inkt voor het beschrijven van linnen. Zelfs in het begin van 1800 maakte elk gezin nog zijn eigen inkt naar een recept uit het kookboek(l); meestal bestond dit uit een meng sel van galnoten, kamfer en wa ter. Inmiddels had de Engelsman Wil liam Lewis in 1748 reeds de eer ste wetenschappelijk samenge stelde goede schrijfinkt uitgevon den. In 1832 was het de Engelse arts dr. Stephens, die voor zichzelf en zijn kennissen inkt samenstelde, die uiteindelijk zo'n bekendheid kreeg, dat er in Engeland fabrie ken werden opgericht, die vol gens zijn recept schrijfinkt fabri ceerden en zelfs naar het vaste land van Europa exporteerden. Spoedig werden er ook schrijfinkt- fabrieken opgericht in Duitsland, doch de samenstelling liet veel te wensen over, zodat de inkt het papier aantastte en de letters en cijfers ontkleurden en zelfs ver dwenen. Pas in 1890 slaagden de Duitsers Schuttig en Neumann er in zg. normaalinkt te maken voor officiële stukken. De inkten zijn nadien veel verbeterd door het toepassen van anilineprepara- ten. De oudste hier te lande be staande fabriek van schrijfinkt werd in 1855 opgericht te Zeve naar door de Duitser H. von Gimborn, (Nadruk verboden). SPORT VOETBAL S.V.O.W.K. I-Zierikzee III Het 3e elftal van Zierikzee dat zondag moet aantreden tegen S V.O.W.K. is als volgt samenge steld: J. Stoutjesdijk dG. Dokter en J. de Bilde (aanv.) a., Th. Kra mer, J. Snijders en J. Maijs m., K. de Keijzer, A. Hilleman, M. v.d. Schelde, A. Krijnse Locker en G. den Dekker v. Een gelijk spel voor deze wedstrijd ligt in de lijn der verwachting. S.V.D. I-M.E.V.O. I M.E.V.O. I opent het nieuwe com petitieseizoen met een uitwedstrijd en wel tegen S.V.D. I uit Driewe gen. Zij brengt voor deze wedstrijd het volgende elftal in het veld: C. v. 't Veer d.; .C. Baart en J. M. Feleüs a.; A. de Bokx, A. v. d. Hoek en J. Sies m.; G. Huurling, C. Nolet, I. J. Haverhoek," P. Guinée (aanv.) en K .de Oude v. Reserve: A. Ber- revoets. Gelet op het vorige seizoen heeft dit elftal bijna geen wijziging on dergaan. De toetreding van A. v. d. Hoek zal wellicht een versterking betekenen, maar niettemin wacht de oranjehemden een zware wed strijd, waarin het moeilijk zal zijn één of twee puntjes mede te bren gen. Vriendschappelijke wedstrijden Nu door een programmawijziging de competitiewedstrijd M.E.V.O. II- M.E.V.O. III is uitgesteld, spelen beide ploegen zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar (aanvang half 3). Verder spelen de M.E.V.O.-junioren B I om 3 uur een vriendschappelijke wed strijd tegen de Zierikzeeljunioren B II. Donderdag zijn op doorreis naar Egypte in Parijs weer twee Amerikaanse zeekapiteins aange komen, die als loods in dienst willen treden van de Egyptische kanaalmaatschappij Aan de pers deelden zij mee, dat zij het niet voor geld doen, maar „als tegenwicht voor de invloed van de Russische loodsen in Egypte". Ingezonden mededeling Vraag gratis demonstratie Inlichtingen in onze winkels en door onze agenten. Alleen SINGER biedt U zó'n grote keuzei SINGER MAATSCHAPPIJ N.V., Amsterdam. Hoofdkantoor, Kalverstraat 60-62, Tel. 41265 „DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD 22. Het eerste ogenblik is doctor Ambrosius sprakeloos van ver rassing. Maar dan, terwijl zijn gezicht een purperrode kleur krijgt, barst hij los in een stortvloed van verwensingen. „Schurk, door trapte spitsboef!" schreeuwt de kleine man omhoog naar de rotsen. Snel laat hij zich dan van zijn ezel glijden en grijpt zijn hoed uit het zand. „Waag het eens je lelijke snuitwerk te vertonen, lafaard!" krijst hij woedend omhoog. Maar er vertoont zich niemand „Ha, de worm denkt aan mijn wraak te ontkomen", briest Am brosius verachtelijk. „Welaan, ik zal hem eens tonen, dat hij een heelmeester niet ongestraft met stenen kan gooien!" En met grote stappen beent de dikkerd op de rotsen toe, terwijl hij dreigend met zijn stok zwaait. „Pas op, doctor, het kan wel een val zijn!" roept Presto hem na en ook Broek, de wapensmid, kijkt bezorgd. Alleen het pafferige gezicht van de koopman Casimir drukt een mengeling van verwondering en leedvermaak uit.Hijgend van inspanning klautert Ambrosius tussen de klippen omhoog. „Kom te voor schijn, jij opgeblazen bulspad!" gromt hij woedendMaar hij bemerkt niets van de kleine gestalte van Selim, de oosterse knecht, die zich in de schaduw van een overhangend rotsblok heeft terug getrokken. Met kracht treft de vuist van de dwerg de dikke doctor in de nek en met een zwak gilletje zakt Ambrosius ineen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6