Eerste heipaal werd geslagen voor nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie OPENT VRIJDAG 28 SEPT. 11.30 UUR Nieuwerkerk in opbouw Gehele rioleringsstelsel werd vernieuwd (Van onze redacteur) In de bouwput aan de Molenweg, die met een vervloeiende bocht een heel wat praktischer aansluiting geeft met het centrum van de ge meente dan vroeger, is hedenmorgen door burgemeester A. A. van Eeten de eerste paal geheid voor de nieuw te bouwen rioolwaterzuiverings installatie, die sluitstuk vormen zal van de geheel vernieuwde riolering, passend by een modern dorp, zoals Nieuwerkerk na de ramp is ge worden. Het in de grond dry ven door de machtige stoomhamers van de eerste paal (er z(jn er 21 nodig van 12.5 meter) werd nog wat opgehouden door ongevaarlijke pech met een voor deze gelegenheid in gebruik genomen splinternieuwe heiblok, maar - zy het wat later dan aanvankelijk ge dacht - toch kwam alles voor elkaar. Met dit nieuwe omvangrijke pro ject doet Nieuwerkerk als gemeen te, die snel en doeltreffend wordt herbouwd (of feitelijk moeten we reeds zeggen werd herbouwd) eer aan. Zoals gezegd is eerst in het dorp de riolering vernieuwd, waar voor een buizennet nodig was van enkele kilometers. Aanvankelijk dacht men nog wel enkele stukken van de oude leiding te kunnen ge bruiken, maar het is uitgelopen op algehele vernieuwing. Dit werk is praktisch gereed en zo kon worden begonnen aan de zuiveringsinstal latie, die het rioolwater half zal zuiveren. Een halve zuivering komt neer op het bakterievrij maken van het water, dat dan middels een persleiding wordt uitgestoten naar de polder. Uiteraard is de capaci teit van de nieuwe installatie af gestemd op de bevolkingsgrootte. Voor de bouw is een diepe put ge graven. „Feitelijk niet op een erg aantrekkelijke plaats, wat betreft de grondsoort", zoals de opzichter de heer H. Zegger ons mededeelde, want de grond laat ter plaatse maar heel weinig water door, zodat de bouwput door bemaling moest wor den droog gehouden. Maar dit eu velt je neemt men uiteraard op de koop toe. Begin augustus is begonnen met de put en met het vervaardigen van de betonnen heipalen. Het projekt zal tien maanden in beslag nemen. Dan kan Nieuwerkerk zich scharen in de rij van andere dorpen met een zuiveringsinstallatie, die of reeds voltooid zijn of waarvan de plannen op stapel staan, als Ouwer- kerk, Scharendijke, Serooskerke, Zierikzee en Bruinisse. De Nieuwerkerkse installatie wordt naar een ontwem van het Technische Advies Bureau van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, gebouwd door het aanne mersbedrijf de Raat te St. Philips- land. Dit bedrijf heeft te Nieuwerkerk geen onbekende klank, want ook de o 1. school wordt door deze firma gebouwd. De school zal op 5 vember in zoverre gereed zijn, dat het gebouw glasdicht is. De kleu terschool volgt dan verder in dit jaar. Voor het verenigingsgebouw is de fundering gereed. De nieuwe christelijke school - die door een andere aannemer wordt gebouwd is inmiddels glasdicht. Nieuwerkerk marcheert dus ver der op de weg naar een - wat men gevoegelijk zou kunnen noemen algehele vernieuwing. Grote wijzi gingen voltrekken zich, maar een diepingrijpende strukturele veran dering was uiteraard niet te ont gaan, gelet op de catastrophale schade, die de februariramp van 1953 met zich meebracht. 1 STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Particuliere woning onder de kap Maandagmiddag ging de vlag in top op de nieuwe woning in aan bouw aan de Driekoningenlaan, voor de heer P. W. J. Vogelaar, arts alhier. Een fraai najaarszonnetje bescheen het vrolijk tafereel. Ge holpen door haar vaders hees het dochtertje van dokter Vogelaar de vlag omhoog. De korte plechtigheid werd om. bijgewoond door de naaste familieleden, kennissen, le den van de Tafelronde, de direc teur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Argelo, de architect de heer L. H. A. de Jonge en de hoofd aannemer de heer M. Berrevoets. Als herinnering aan de plechtigheid overhandigde de heer de Jonge de beide dochtertjes van de heer Vo gelaar een spaarpotje in de vorm van een huis. Na afloop dankte dokter Vogelaar persoonlijk voor de betoonde belangstelling. NOORDGOUWE Koperen paar kreeg serenade De muziekver. „Con Amore" heeft zaterdagavond een serenade ge bracht aan de woning van het echt- paar L, J. de Keijzer, in verband met de koperen bruiloft. Een bij zondere aanleiding was het feit, dat de echtgenote van dhr. de Keijzer werkend lid is van „Con Amore" Zij slaat nl. de bekkens. De vice- voorzitter van het muziekgezel schap, de heer J. Dane, bracht de felicitaties over, waarna de heer de Keijzer dankte voor de harte lijke muzikale hulde. De alhier gehouden collekte ten bate van het Koningin Wilhel- minafonds heeft een bedrag opge bracht van f 70,58. De collekte voor „Draagt Elkanders Lasten" de som van f 48,27. OOSTERLAND Ooievaarsnest aangelegd Teneinde te pogen het in ons land helaas steeds kleiner wordende aantal paren broedende ooievaars weer zoveel mogelijk op het oude peil te krijgen, worden op verschil lende plaatsen in het land ooie vaarsnesten aangelegd. Ook in de zgn. Aanwas, het vogelreservaat van de Ambachtsheer baron Schim- melpenninck van der Oije, is een nest geplaatst door de firma W. Driessen te Duiven (Gelderland). Het nest is geplaatst op een hoge paal en voorzien van een wagen wiel. De aanleg heeft niets uitstaan met de vlucht ooievaars, die enige tijd geleden over Zierikzee kwam. Zoals bekend zijn er toen twee uit de vlucht gedoken om wat te rus ten. Dit waren Deense ooievaars, die op trek waren naar het zuiden en de kustlijn volgden. Intussen wordt gehoopt dat het plaatsen van een nest te Oosterland het gewenste succes zal hebben. OOSTERLAND Motorrijder door tractor aangereden De motorrijder Jac. Smit van hier reed zaterdagmorgen op zijn motor door het Groenendaal in de rich ting Molenweg toen bij de VéGé- winkel plotseling een tractor met aanhangwagen de bocht inkwam in de richting Burg. v. d. Havestraat. Er ontstond een hevige botsing en de heer Smit werd over de aan hangwagen heen geslingerd en be kwam een hoofdwonde en een her senschudding. Op last van dokter de Putter die eerste hulp verleende werd S. naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd, de tractor, die eigendom is van de firma Ko men Co. te Arnhem, bekwam hoegenaamd geen schade. De politie nam enkele foto's ter beantwoor ding van de schuldvraag. De heer Smit gaat onze gemeente verlaten en wilde juist maandag gaan ver huizen. BRUINISSE Onderzoek naar gevolgen Deltaplan voor middenstanders Prof. dr. J. H. Haccou, directeur secretaris van de Stichting Econo misch Onderzoek van de universi teit te Amsterdam, vertoeft met een dertiental studenten van 24 tot 26 september te Bruinisse. Namens de Commissie van Dertien, de com missie die namens de visserswereld ageert en argumenteert tegen de Deltaplannen, wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijke econo mische nadelen, die voor de mid denstand, die niet rechtstreeks bij de mosselvisserij en oestercultuur is betrokken, zullen volgen, wan-, neer deze culturen uit de Zeeuwse stromen, zouden moeten verdwijnen. De studenten zullen behulpzaam zijn bij het invullen van enquête formulieren. De suikerbietencampagne De suikerbietencampagne zal te Bruinisse op 7 oktober beginnen. Dat is plm. een week later dan in andere jaren. Was eerst gedacht, de bieten voor de fabriek Dinteloord met behulp van netten en een dragline te los sen en in het schip te transporte ren, er schijnt wat dit betreft een kink in de kabel te zijn gekomen, waardoor lossen en laden op deze manier niet mogelijk zal zijn, tenzij nog een oplossing kan worden ge vonden om dit idee, dat door de betrokken aandeelhouders goedge keurd was, alsnog te verwezenlij ken. ANNA-JACOBAPOLDER Vijf generaties In het gezin L. Mol-Quist, Sluis- weg 12 alhier, werd op 21 septem ber jl. een zoon geboren. Dit is op zichzelf niets bijzonders, maar wel als wij er bij vertellen dat deze jonge wereldburger tot de vijfde generatie van moederszijde behoort. Nu had deze blijde gebeurtenis wel een treurige achtergrond, want op dezelfde dag dat de jonge telg zich aankondigde werd zijn over-over grootvader ter aarde besteld. Was dit niet het geval geweest dan wa ren de vijf geslachten nog intact geweest. De leeftijden van het vrouwelijk geslacht van deze gene ratie bedragen respectievelijk 82, 59, 35 en 16 jaar. De stad Setsjirhara in zuid- Japan wordt bedreigd door een reusachtige grondverschuiving. Grote aardmassa's, die weggeperst worden door het waterreservoir van de stad, glijden met een snel heid van twee meter per uur de sfad in. Een duizendtal mensen is reeds dakloos. De noordelijke voor steden worden ontruimd. Men vreest, dat het waterreservoir zal kantelen en 200.000 ton water over de stad uitstorten. Begroting van Verkeer en Waterstaat GROTER BEDRAG OPGENOMEN VOOR UITVOERING DELTAWERKEN DAN IN 1956 Verbetering „zwakke plaatsen" wordt voortgezet Ten behoeve van de uitvoering der Deltawerken is een groter be drag opgenomen dan in 1956, n.I. f 25 miljoen. Het geraamde onbe- stede gedeelte van vorige dienst jaren is f 4 miljoen, zodat wordt uitgetrokken f 21 miljoen, aldus de memorie van toelichting op de be groting van het ministerie van Ver keer en Waterstaat. De bouw van de stormvloedke ring in de Hollandse IJssel nadert de eindfase; het bouwschema is er op gericht, dat het kunstwerk in het najaar van 1957 zo nodig hoge standen zal kunnen keren, zij het in nog niet voltooide toestand. In het Haringvliet zal de bouw put voor de spuisluizen in de toe komstige afsluitdam tot volle uit voering komen. Ook de werken van het Drie-eilandenplan zullen op gang komen, zowel in het Veeregat als in de Zandkreek. Daarnaast zal op enkele plaatsen langs de Westerschelde de be staande hoogwaterkering, die in de toekomst als primaire waterkering gehandhaafd blijft, verzwaard wor den overeenkomstig de voor het Deltaplan geldende eisen. De verbetering van „zwakke plaatsen" zal nog onverminderd worden voortgezet. Daarvoor is no dig f 35 miljoen, geraamd is dat DE OOGST OP SCHOUWEN-DUIVELAND Het bijzonder fraaie herfstweer doet de producten nog goed Suikerbieten trekken bij Het buitengewoon fraaie herfst weer van de laatste week, dat nog steeds voortduurt, komt de land bouw buitengewoon ten goede. Niet alleen dat het nog te velde of op schelven op het land staande koren thans kan worden gedorsen op een manier die men niet meer vooi mogelijk had gehouden, ook de te velde staande suikerbieten zullen wat kilogewicht en gehalte betreft, door de zonnewarmte flink bijko men en zo kan nog wel iets wor den goedgemaakt, van wat dit voor ons eiland zo belangrijke produkt in vorige maanden tekort kwam. Afgewacht dient te worden hoeveel de suikerbiet in deze de achter stand nog kan inhalen. Met de oogst van een ander pro duct: de aardappel, is men thans overal volop bezig. De opbrengst per hectare is belangrijk minder dan vorige jaren; ook de prijs is niet hoog, zodat de gerooide hoe veelheden meestal nog wel even worden vastgehouden. Ingezonden mededeling Jl BEURS VOOR MODE I EN HUISHOUDING AHOY' GEBOUW Mm 10 Oct. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sommelsdijk: A. A. Koolhaas, Amersfoort. Aangenomen naar Franeker: W. Reezigt, Jukwerd-Krewerd. Bedankt voor Otterlo: W. Vroeg- indewey, Bleiswijk. Ger. Kerken Beroepen te Ens (N.O.P.): J. van Tuinen, Schettens. Bedankt voor Grotegast: A. G. Kornet, Sint Anna Parochie. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Middelburg: J. P. Geels, Haarlem-C.; te Deventer: M. Holtrop, Leeuwarden. Bedankt voor Groningen: W. H. Velema, Eindhoven; voor St. Jans klooster: D. van Wilsum, Dedems- vaart. Ger. Gemeenten Tweetal te Middelburg: W. Hage, Nunspeet en H. van Gilst, Dirks- land. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 24 sept. 1956. Aardappelen f 8; Andijvie f 20- 26; Postelein f 25-28; Rode kool f 17; Groene kool f 21; •Princessebonen 79-85; Snijbonen f 77; Snij sla f 38; Tomaten (ong.) f 20-59; Triomphe de Vienne f 68; B. Hardy f 33-51; B. de Merode f 18-34; Ell. Orange 30; James Grieve f 26-44; Manks Codlin f 20; Zigeunerin f 6-23; Val- appelen f 9-15; per 100 kg. Bloemkool f 24-45; Meloenen f25 26; per 100 stuks. Dat is trouwens ook het geval met erwten en voedergranen. In de uien worden wat meer zaken gedaan; de opbrengst per hectare is hier zo groot, dat een prijs van 10 cent per kilo veldgewas door vele telers als voldoende lonend be schouwd wordt, zodat voor deze prijs graag wordt verkocht. Het is hier alleen de opbrengst die dit mogelijk maakt. Vorige jaren lag de kostprijs vaak belangrijk boven de 10 cent. Er komt bewolking Het krachtige gebied van hoge luchtdruk boven Rusland heeft zich de afgelopen 24 uur in de richting van de Zwarte Zee verplaatst. Tege lijkertijd trok een lagedrukgebied bij de Golf van Biseaye langzaam naar het noorden. Het koufront van de depressie, dat dinsdagmorgen de omgeving van Parijs bereikte, dringt langzaam naar het noorden op en de bewolking van het front kan dinsdagavond de zuidelijke provincies bereiken en zich later over het gehele land uitbreiden. De wind zal daarbij naar zuidelijke richtingen draaien en vochtiger lucht vanuit Frankrijk aanvoeren. Regen van betekenis is tijdens de frontpassage niet waarschijnlijk. Aan de oostkust van Spanje ont wikkelt zich een randstoring, die de komende 36 uur een grotere be dreiging van het weer in ons land kan vormen. Deze storing zal in noordelijke richting gaan koersen en woensdagmiddag of woensdag avond de regenkansen bij ons sterk doen toenemen. De temperaturen komen daarbij over het algemeen op een lager niveau. Het K.N.M.I. verwacht tot woensdagavond: MINDER ZON Vannacht en morgenochtend plaat selijk mist; morgen overdag vrij veel bewolking maar waarschijn lijk tot de avond droog weer; zwakke tot matige wind uit zuide lijke richtingen; iets lagere middag- temperaturen. 26 sept. Zon op 6.32, onder 18.30. Maan op 22.01, onder 13.43 27 sept. Zon op 6.34, onder 18.28. Maan op 23.09, onder 14.34. Laatste kwartier: 27 sept. te 12.25. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 sept. 6.53 v.m. 19.10 n.m. 27 sept. 7.38 v.m. 20.01 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 sept 6.25 v.m. 18.46 n.m. 27 sept. 7.15 v.m. 19.39 n.m. Doodtij: 29 september. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zondag 30 september a.s. luidt: le klasse B: Brouwershaven I- Renesse I (half 3, scheidsr. J. Pom- per); Burgh II-Dreischor I (half 3, scheidsr. B. H. de Willigen). 2e klasse C: SVOWK I-Zierikzee III (half 3, scheidsr. P. J. Rieteco); Zonnemaire I-Dreischor II (half 3, scheidsr. J. v. d. Werf); Brouwers haven II-Renesse II (half 1, scheids rechter N. Speelman). Schouwen en Duivelandse sportspiegel S.V.O.W.K. zette de korfbal-promotiecompetitie goed in. M.E.V.O. I promoveerde naar de 2e klasse. In de voetbalcom petitie zorgde Zierikzee I voor een verrassing, maar Burgh I deed het ook goed. Bij het afdelingsvoetbal bleven de puntjes in Renesse en in Zierikzee SVOWK zette de promotierdegra- datie competitie le-2e klasse der SDKB succesvol in, door Brouwers haven met een 5-2 nederlaag naar huis te sturen. Intussen begint het er voor Brouwershaven donker uit te zien en het is nog zeer de vraag of zij er in zal slagen het eerste klasseschap te behouden. Na het verblijf van een seizoen in de 3e klasse slaagde het Zierikzeese ME- VO er in door een 3-2 overwinning op het in de 2e klas onderaan ge- eindigde WIK naar de 2e klas te promoveren. Na het verblijf van een seizoen in de 2e klas heeft WIK nu het veld moeten ruimen voor MEVO. Toch behoeven de mensen uit Kerkwerve nog zeker niet te wanhopen, daar zij volgend seizoen zeker in staat zijn in de 3e klas een belangrijke rol te spelen. In de 2e klas toerd de competitie afgesloten met de ontmoeting tus sen NOAD en Stormvogels te Drei- schor. Stormvogels dat een wat late maar prachtige eindspurt had inge zet ivist ook deze wedstrijd met groot verschil (7-1) te winnen. In de voetbalcompetitie vielen verheugende prestaties van onze eilandelijke KNVB-verenigingen te noteren. In de 3e klas C verraste Zierikzee vriend en vijand door VES '34 in eigen huis met maar liefst 4-1 te kloppen. Een goed be gin is het halve werk hebben de Zierikzeeënaars blijkbaar gedacht. Hou zo vol, rood-zwarten. WSC gaat blijkbaar weer hoge ogen gooien. Met 4-2 werd Dongen in eigen huis geklopt. RKG kreeg zijn tweede nederlaag te incasseren, nu Zonnemaire. werd van Virtus met 4-3 verloren. De Schutters waren blijkbaar niet erg op schot daar RWB met 1-3 aan het langste eind trok. Veerse Boys wist met 2-0 van HERO te winnen, terwijl RKDVC tegen Heusden geen kans kreeg (2-5). In de 4e klas G zorgde Burgh ook voor een aangename verrassing door met een door invallers verzwakt elftal tegen DEVO met 1-1 gelijk te spe len. De eerste winst is voor Burgh binnen en hopelijk zal dit wanneer volledig kan worden aangetreden, dit door meerdere worden gevolgd. Het gedegradeerde DHV kreeg van NSV een zware nederlaag te slik ken. SC Gastel hield RSV er met 2-1 onder, met welke cijfers ook Kaaise Boys het pas gepromoveer de Noordhoek er onder hield. Nieuw Borgvliet zag zijn eerste optreden in de 4e klas niet met succes be kroond, daar met 1-0 van Halsteren werd verloren. In de le klas B van de afdeling Zeeland kwamen de Zierïkzee-reserves ook met een overwinning uit de bus. Het ge promoveerde Brouwershaven kon met een 9-3 nederlaag de thuisreis aanvaarden. Renesse schoot in zijn eerste wedstrijd al direct geweldig uit haar slof door Burgh II met dubbele cijfers (10-0) te kloppen. In de 2e klas C wist SVOWK tegen Dreischor II met 3-1 in de meerder- heid te blijven. Zierikzee III gaf Brouwershaven II ook geen enkele kans op winst (5-1). Ten slotte be haalde Renesse II, in een wedstrijd welke TVz minuut voor tijd werd gestaakt, een 4-2 overwinning op onbesteed is gebleven in vorige dienstjaren f 20 miljoen, zodat uit getrokken wordt f 15 miljoen. Het Drie-eilandcnplan Van de som van f 11 miljoen voor het Drie-eilandenplan val f 1 miljoen worden besteed aan de voortzetting van de bouw van de sluisput c.a. in de Zandkreek, ter wijl f 2 miljoen is bestemd als eer ste post voor de bouw van de schutsluis c.a. Voorts zal worden begonnen met het maken van de afsluitdijk in het Veeregat (f 3.500.000) en het maken van een werkhaven bij Vrouwen polder (f 1 miljoen). f 17.500.000, voor de afsluiting van het Haringvliet geraamd, is na- genoeg geheel bestemd voor het maken van de bouwput voor de spuisluis, welk kunstwerk in het Haringvliet zal worden gemaakt voordat met de eigenlijke afdam ming zal worden begonnen. f 2.800.000 is uitgetrokken als bij-, drage aan de provincie Zeeland in de exploitatiekosten van de veer diensten over de Westerschelde. In verband met hogere exploitatiekos- ten en het grotere aantal overvaar-' bruin en oker was over het kleuren- ten als gevolg van de toeneming palet van de natuur gehangen. Het was eender en anders. De omgeving was wel eender, maar nu trilde de zonnehitte over de duin- Revolutie - Eender en Anders - Bramenplukker - Kikdood - Tarra-mannen en Troost GESPREKKEN VAN EILANDMAN van het verkeer, wordt het nadelig exploitatie-saldo voor 1957 op dit bedrag geraamd. Zo zeer kan men niet tegen de re volutie zijn, hetgeen zich aan revo lutionairs aan het weerfront vol trekt, stemt toch wel tot nadenken. Aan het fenomeen van zonnevlek ken, smeltende ijskappen in het noorden en (misschien) nog wel minder prettige zaken, hebben wij de weerrevolutie te danken. Het be gint thans allemaal in september blijkbaar, medio september om pre cies te zijn. Net als de winkeliers hun wintermantels in de vitrines hebben en de zomerpakken en ja ponnen in de kast zijn gehangen, komt het. „Het" is hetgeen waarop miljoenen tevergeefs hebben ge wacht, gedurende een spoelnatte zomer. Met het weekeinde bezocht Eilandman in de Westhoekdreven nog de plaats, waar hij dagenlang heeft lopen soppen. Het was er nu luisterstil. Nieuw en vers gras was komen pieken op de stukgelopen plaatsen. Dieper en warmer waren de bessen van de duindoorns ge kleurd en een voorzichtig waas van weide en waren er meer baders in zee, dan deze zomer ooit werden gezien. Intussen heeft buurman het zilte nat het zilte nat gelaten en is op de bramenpluk gegaan. Geha vend en gekrast zat hij voor zijn huis uit te rusten van de vermoeie nissen. Eerst ging hij per fiets te gen een lome wind in op iveg naar de bramen en toen heeft hij als een vlinder van struik tot struik flad derend, zich van de bramen mees ter gemaakt. Zijn mede-bramen plukker kwam alras tot de ontdek king, dat het beter bramensap eten is, dan bramen plukken en toen hij een koppel partijzen vlak voor zijn voeten omhoog zag schieten, ver langde hij alleen maar naar een dubbbelloops. Die zijn er in de Westhoek trou wens genoeg, getuige de doffe knal len, die aan alle kanten weerklin ken. Met een droog schol laat de jager weer een haasje kikdood ter aarde zijgen. Zo is dat wel in de werkelijke „zomer" van 1956, die echter ook weer herfst is, ivant de natuur heeft - bij alle mooie weer - symptomen te over dat straks zwart jan toch zal gegevieren. Het zal verschrikkelijk afvallen, maar soit, Sint Nicolaas moet op een of andere manier toch ook aan zijn trekken komen. Eilandman heeft nog geen mos- selbank zo groot als een graszode, en preekt dus niet voor eigen paro chie, maar de tarra-berekenaars moeten zich toch langzamerhand een beetje gaan schamen. Vroeger ging dat anders (en sportiever). Dan werd er een paar kilo mosselen op de tafel uitgespreid en de slikmos- selen en lege schelpen werden er uitgezocht. Dat bij elkaar geveegd was tarra. Tegenwoordig is alles tarra, ook de draadjes, waarmede de mossels aan elkaar vast zitten. En goede mosselen moeten aan trossen aan elkaar vast zitten, dat is al een wet sinds Cornelis Mat- theeuwse in 1684 aan het Zierik zeese stadsbestuur vroeg, een mos- selbank te mogen aanleggen. Daar om is Eilandman van mening dat de „tarra-mannen" maar eens op hun schreden moeten terugkeren. Mosselen met slechts 6 pet. tarra zijn er niet, zoveel weet zelfs een leek er wel van af. Er is maar ene (kleine) troost, men proeft de tarra- cllende niet bij het eten, want de mossels zijn vooral dit jaar puik.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2