Vissersvereniging „Helpt Elkander" gaat protesteren tegen tarra-regeling ZIEBIKZEE Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester benoemd tot ere-voorzitter Op de zaterdagavond in hotel „In 't wapen van Zeeland" gehouden vergadering, is burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee, be noemd tot erelid van de vissers- vereniging „Helpt Elkander". In zijn openingstoespraak gaf de voor zitter, de heer B. Schot, nog eens een overzicht van de historische ontwikkeling die de mosselvlsserg doormaakte. Tegen het begin van deze eeuw waren er hier nog geen kwekers. Deze kwamen in 1912, nadat wijlen burgemeester mr. Fokker de stoot had gegeven tot de kwekerij op de Zeeuwse stromen, waarbij voorop gesteld werd, dat de kwekers die gronden hadden in de Zeeuwse stromen, ook hier moesten komen wonen. In 1920 deed zich de behoef te gevoelen een vereniging op te richten, hetgeen niet gemakkelijk was. Door taaie volharding slaagde men er toch in de „vrije vissers van de vrije zee" in organisatorisch ver band bijeen te krijgen. Spr. stond hierna stil bij de rampen, die de stedelijke vissersvloot trof in de oorlog en door het optreden van de mosselparasiet, die er toe noopte (in 1951) dat een groep kwekers uitweek naar de Waddenzee, om daar de cultuur verder uit te oefe nen. Na nog gewezen te hebben op de donkere wolken, die zich op nieuw boven de Zeeuwse visserij samenpakken, deed spr. mededeling van het bestuursbesluit de burge meester tot ere-voorzitter te be noemen. Burgemeester Dijckmeester noem de het een grote eer te mogen ver toeven in het midden van de mos selvissers en benoemd te zijn ge worden tot ere-voorzitter, een be noeming die spr. gaarne wilde aan vaarden. Spr. was niet vergeten dat de eerste telegrafische gelukwens bij zijn installatie, afkomstig was van „Helpt Elkander". Toen wist ik nog weinig van de Zierikzeese vissers, maar na vier maanden weet ik er al een ietsje meer van af", al dus de burgemeester, die de visserij als één der belangrijkste bronnen van welvaart schetste. Doelend op de strijd tegen het Deltaplan, zeide spr. „in die strijd sta ik aan uw zijde en ik hoop werkzaam te zijn in uw aller belang". Uitvoerig werd de kwestie be sproken van de eventuele mogelijk heid mosselzaad over te brengen van het Friese Wad naar de Zeeuw se gronden, zulks in het geval dat de mosselen ginds gevaar lopen door het optreden van zeesterren of vorst. Als principe zou moeten gelden, dat ieder kan zaaien op zijn beste gronden. De kans dat de Mos seladviescommissie hiervoor toe stemming zal verlenen is gering. Van het Groninger Wad heeft men enige kans. Van de burgemeester van Yer- seke, die wordt verpleegd in een Haags ziekenhuis, was een dank schrijven ontvangen voor de aan bieding van een bouquet bloemen. Van 1 augustus werden geleverd 81.629 tonnen uit Zeeland en 27.190 tonnen van de Waddenzee, totaal 108.819 tonnen, hetgeen 20 pet. van de voorraad uitmaakt. Een derde van de kwekers kwam nog niet aan DE „PIET HEIN" BEZOCHT MARKEN Zondagmiddag heeft Marken on verwacht hoog bezoek gekregen. Om ongeveer twaalf uur ging het jacht van het koninklijk paar, de „Piet Hein", voor de zuidwestkust van het eiland voor anker. Aan boord bevonden zich Koningin Ju liana en, op Prinses Beatrix na, alle prinsessen. De prinsessen Irene en Margriet zijn geruime tijd achter een racebootje aan het waterskie en geweest. Met datzelfde bootje brachten de Koningin en deze twee prinsessen om ongeveer half vier een kort bezoek aan de haven van het eiland. De hoge gasten zijn niet aan wal geweest. levering toe. De voorzitter atten deerde op de in oktober te houden vlootschouw te Enkhuizen en riep de kwekers op tot deelneming. Als nieuwe leden tot de vereniging wer den toegelaten de heren B. W. Schot Cz. en W. Kouijzer. Medegedeeld werd dat aan een misthoorn aan het hoofd wordt gewerkt. De heer B. W. Schot bracht de z.i. zeer on billijke tarra-regeling ter sprake. De zg. „dubbele aftrek" dupeert de vissers zeer. „Wij zijn altijd de ver liezende partij", aldus spr., die er op aandrong opnieuw Zevibel te benaderen over de tarrakwestie. T.a.v. de normen voor aftrek, wens te de heer Schot een opschuiving van 6 naar 10 en van 12 naar 16. Het is eenvoudig onbegrijpelijk dat spinsel (behorend bij de mosselen als takjes bij de druiven) als tarra wordt aangemerkt. Bij de beoorde ling zou niet meer mogen worden geknipt; ook vroeger gebeurde dit trouwens niet. De voorzitter zal de zaak met klem bij Zevibel aan hangig maken. De heer J. Schot wees in zijn hoedanigheid van ha venmeester nog op het feit dat de boot van de gemeente 8 tot 14 da gen op de blokken gaat, zodat be langhebbenden hiermede rekening kunnen houden. De heer Blom- maert wees tenslotte op de nood zaak dat het plankier bij de blok ken minstens een halve meter lan ger moet worden gemaakt. BEGROTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN STELSELMATIGE OMZETSTIJGING IN DE MIDDENSTANDSBEDRIJVEN Minder vestigingen in de middenstand In de Memorie van Toelichting op de begroting van Economische Zaken wordt gewezen op de stel selmatige omzetstijging der mid- denstandsbedrijven. Deze omzet stijging heeft een gunstige invloed gehad op de rentabiliteitspositie van het middenstandsbedrijf. Het onderzoek dat het Economisch In stituut voor de Middenstand heeft ingesteld naar de bedrijfsresultaten in een drietal middenstandsbran ches in 1954 en 1955, staaft deze ver onderstell in g. Intussen valt te bedenken, dat de loonsverhogingen de exploitatie kosten van de middenstandsonder nemingen, die met personeel wer ken, verhogen. Voorzover de pro- duktiviteit in deze ondernemingen onvoldoende stijgt om de hogere loonkosten te compenseren, worden de grotere winsten, die als gevolg van de gestegen omzetten verwacht kunnen worden, weer teniet ge daan. Wat de invoering der algemene ouderdomswet betreft, is het niet uitgesloten dat hiervan een sa nerende werking uitgaat. De invoe ring van de noodwet ouderdoms voorziening heeft er reeds toe ge leid, dat 65-jarigen sneller dan in het verleden hun bedrijfsuitoefe ning staakten. Uitslagen tweede fok- veedag te Zierikzee i. Het eerste gedeelte van de ge detailleerde uitslagen van de don derdag op het noodsportterrein te Zierikzee door de „Bond van Vee fokkers op Schouwen-Duiveland" gehouden fokveedag luidt als volgt: RUBRIEK 1. Stieren geboren tus sen 31 december '54 en 1 juli '55: la: Mercedes, K.I.-verenig. „Naar produktief vee op Schouwen-Dui veland", Zierikzee; 3b: Jan van Schorre, L. M. Moerland, Dreischor; 3a: Benno, M. v. d. Wekken, Zon- nemaire. RUBRIEK 2. Stieren geboren tus sen 30 juni '55 en 1 januari '56: la: Rintjes Adema, Ed. Verburg, Noordgouwe 2a: Nico, fa. A. Meer- dink, Zierikzee; 2b: Abe, A. J. A. Bolijn, Roosendaal; 3a: Eduard van Ypenhove, L. C. Bolijn, Zierikzee. RUBRIEK 3. Kalfvaarzen, gebo ren voor 1 juli '54. la: Prinses 73, A. F. Schooff, Oos- terland; lb: Reintjes Nelly, P. Vij verberg, Ouwerkerk; lc: Agnes 3, J. der Weduwen, Kerkwerve; 2a: Aukje 5, J. der Weduwen, Kerkwer ve; 2b: Jeltje 13, J. Boot Nz., Kerk werve; 2c: Aaltje 17, C. Legemate, Kerkwerve; 2d: Dora 6, C. N. Beije, Haamstede; 3a: Hitje 6, M. J. van Gastel, Nieuwerkerk; 3b: Aaltje 1, J. Boot Mz., Kerkwerve; 3c: Dora 7, C. N. Beije, Haamstede; 3d: Roos, M. en L. Vis, Noordgouwe FINANCIEN EN ECONOMIE Mogelijkheden om ernstige depressies te voorkomen Vrees voor terugslag niet bewaarheid Zo juist is te Washington het in juni j.l. voorbereide jaarverslag van het Internationale Monetaire Fonds (I.M.F.) gepubliceerd, dat zal wor den ingediend op de jaarvergade ring van het fonds, welke deze week te Washington wordt ge houden. Engeland, aldus dit jaarverslag, is een opvallend voorbeeld van een land, dat de voorkeur geeft aan desinflatoire maatregelen boven in voerbeperkingen. Bij de maatrege len, welke verleden jaar en dit jaar in Engeland werden genomen, heeft men niet zijn toevlucht genomen tot een grotere beperking van han del of kapitaalbeweging, doch hoogstens tot een vertraging van de ontwikkeling in de richting van vrije inwisselbaarheid en liberali satie. De ervaring van de laatste jaren geeft aanleiding tot een voorzich tig optimisme ten aanzien van de mogelijkheid van het voorkomen van ernstige depressies en van het tegengaan van schommelingen in de economische bedrijvigheid in de wereld. In de na-oorlogse jaren is de vrees voor een depressie in de Verenigde Staten en de terugslagen daarvan op het overige deel van de wereld, welke op vooroorlogse er varing was gebaseerd, niet bewaar heid. De geringere bereidheid van de kinderen van middenstanders om de zaak van hun vader voort te zetten, vormt wel de belangrijkste oorzaak van de vermindering van het aantal vestigingen in de mid denstand. De minister maakt met voldoe ning gewag van het feit, dat de ge dachte van opvoering der produk- tiviteit in de middenstandssector meer en meer ingang vindt. Eervolle vermelding: Schillaar- der Eelkje 5, C. Flohil, Brouwers haven; Schillaarder Springer 9, C. Flohil, Brouwershaven; Schilaarder Richtje, C. Flohil, Brouwershaven; Katrien, W. L. van 't Noordende, Bruinisse. RUBRIEK 4a. Vaarzen en kalf- vaarzen, geboren voor 1 nov. '54. la: Marie, M. J. van Gastel. Nieu werkerk; lb: Adema 213, Ed. Ver burg, Noordgouwe; lc: Jarinkje 36, Voorbeeldbedrijf „Frieslandhoeve". Kerkwerve; 2a: Sjoukje, L. J. van Gastel, Schuddebeurs; 2b: Rintje 109, Ed. Verburg, Noordgouwe; 2c: Janke 2, L. C. Bolijn, Zierikzee; 2d: Albertje 27, Ed. Verburg, Noord gouwe; 3a: Schillaarder Springer 10, C. Flohil, Brouwershaven; 3b: Cora, J. B. Manni, Ouwerkerk; 3c: Martje, W. L. van 't Noordende, Bruinisse; 3d: Willy 6, W. L. van 't Noordende, Bruinisse. RUBRIEK 4b. Vaarzen en kaljvaar zen, geboren na 1 november '54. la: Tetje 39, I. Geelhoed, Elle- meet; lb: Mollie, J. van Tiggelen, Ellemeet; lc: Mina, A. C. Dalebout, Noordgouwe; ld: Ada, J. Boot Nz., Kerkwerve; 2a: Willie, A. C. Dale bout, Noordgouwe; 2b: Juliana 2, C. A. Hanse, Bruinisse; 3a: Anneke 35, L. M. Moermond, Dreischor; 3b: Emma, C. Flohil, Brouwershaven; 3c: Dora 4, M. C. Kuijper, Ouwer kerk. RUBRIEK 5. Vaarzen, geboren tus sen 31 december '54 en 1 juli '55. la: Klaske 3, B. Legemate, Kerk werve; lb: Tjisje 11, M. C. Kuijper, Ouwerkerk; lc:.Juliana, L. M. Moer mond, Dreischor; ld: Marijke 9, M. C. Kuijper, Ouwerkerk; 2a: Albert je 10, P. Vijverberg, Ouwerkerk; 2b: Anna 46, A. F. Schooff, Ooster fland; 2c: Gerda 10, A. Hanse, Haam stede; 2d: Gerda 11, A. Hanse, Haamstede; 3a: Grietje, A. Hanse, Haamstede; 3b: Johanna 6, B. Vier gever, Zierikzee; 3c: Aaltje, C. Boot Lz„ Zierikzee; 3d: Joukje 13, L. v. d. Wekken, Zierikzee; 3e: Ria 1, B. den Boer, Zierikzee; 3f: Pietje 91, A. Hanse, Haamstede; 3g: Juweel tje 9, A. Hanse, Haamstede. RUBRIEK 6. Vaarzen geboren tussen 30 juni '55 en 1 januari '56. 1: Erna's Juweeltje, M. en L. Vis, Noordgouwe; 2: Zijlster Doutje 35, Voorbeeldbedrijf „Frieslandhoeve", Kerkwerve; 3: Hennie, Jac. van der Welle, Zierikzee. RUBRIEK 7. Melkgevende koei en, hoogstens 6 maanden gekalfd. (Voor de eerste keer gekalfd). la: Jarinkje 33, Voorbeeldbedr. „Frieslandhoeve" Kerkwerve; lb: Mina II, Ed. Verburg, Noordgouwe; lc: Bonte Evertje 26, J. v. d. Hoek, Ellemeet; ld: Poelster Theda, A. F. Schooff, Oosterland; 2a: Bontje 37, A. P. v. d. Weijde, Ellemeet; 2b: Aaltje 2, P. G. Boot, Noordwelle; 2c: Marie, J. B. Manni, Ouwerkerk; 3a: Marie 7, J. v. d. Hoek, Ellemeet; 3b: Marijtje 21, A. Hanse, Haam stede; 3c: Jeltje, W. L. v. 't Noord ende, Bruinisse. RUBRIEK 8a. Droogstaande koei en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd, (voor de eerste keer gekalfd). Geboren voor l-9-'53. 1: Atje 58, S. en J. J. de Vlieger, Nieuwerkerk; 2a: Ella's Adema, B. den Boer, Zierikzee; 2b: Martha 7, C. A. Hanse, Bruinisse; 2c: Frija 4, S. L. Vijverberg, Ouwerkerk; 2d: Hermina 3, S. L. Vijverberg, Ouwer kerk; 3a: Rooitje, C. L. Kommer, Noordwelle; 3b: Trijntje, B. Vier gever, Zierikzee; 3c: Sientje 1, C. N. Steenland, Dreischor; 3d: Mag- da 2, T. A. M. Boogaart, Ouwer kerk; 3e: Nelly, Joh. v. d. Have, Oosterland. RUBRIEK 8b. Droogstaande en melkgevende, langer dan 6 maan den gekalfd, (voor de eerste keer gekalfd). Geboren na l-9-'53. la: Houkje 1, J. der Weduwen, Kerkwerve; lb: Fokje 5, L. M. Moermond, Dreischor; lc: Gerda 9, A. Hanse, Haamstede; ld: Akke 52, A. Hanse, Haamstede; 2a: Leeu warder 44, C. Boot, Kerkwerve; 2b: Corry 6, A. Hanse, Haamstede. RUBRIEK 9. Melkgevende koei en, hoogstens 6 maanden gekalfd, (voor de tweede keer gekalfd). la: Keetje 55, J. Boot Nz., Kerk werve; lb: Jelske 6, B. den Boer, Zierikzee; lc: Hiltje 5, J. L. Manni, Ouwerkerk; ld: Jelle's Hiltje 5, L. M Moermond, Dreischor; 2a: Gon- da 8, C. P. de Vlieger, Kerkwerve; 2b: Maartebloem Wietske 1, G. v. d. Welle, Zierikzee; 2c: Corri, L. v. d. Wekken, Zierikzee; 3a: Bontje Jantje 10, C. N. Beije, Haamstede; 3b: Jikke, L. M. Moermond, Drei schor; 3c: Jongema Ernajo, M. en L. Vis, Noordgouwe. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse C: VES '35-Zierikzee 1-4; De Schutters-RWB 1-3; Don- gen-WSC 2-4; RKDVC-Heusden 2-5; RKC-Virtus 3-4; Veerse Boys- HERO 2-0. 4e klasse G: Burgh-DEVO 1-1; NSV-DHV 6-2; SC Gastel-RSV 2-1; Kaaise Boys-Noordhoek 2-1; Hal- steren-Nieuw Borgvliet 1-0. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Brou- wershaven I 9-3; Renesse I-Burgh II 10-0. 2e klasse C: Zierikzee III-Brou- wershaven II 5-1; Renesse II-Zon- nemaire I 4-2 (lVz minuut voor het einde gestaakt); SVOWK I-Drei- schor II 3-1. Vriendschappelijk MEVO junioren-Zierikzee junio ren 0-15. Zierikzee II-Brouwershaven I 9-3 De le wedstrijd van Zierikzee II is een flinke overwinning geworden voor de reserves van Zierikzee, dat over alle linies sterker was. Brou wershaven probeerde het met verre trappen te halen, terwijl Zierikzee, vooral voor de rust, rustige en technische aanvallen opzette, waar bij weldra bleek dat de beide vleu gelspelers in goede vorm waren. Reeds in de eerste minuten wist Verton na een goed voorbereidend werk te scoren (1-0). Aan de andere kant moest Kouijzer handelend op treden na goed werk van de links buiten. Het succes kwam toch weer bij Zierikzee toen Verton een aan val weer goed afwerkte (2-0). Direct daarop wist midvoor Krijger met een uitstekend schot de voorsprong te vergroten (3-0). Verton wist het 4e doelpunt achter de doelverdedi- ger van Brouwershaven te plaatsen Brouwershaven wist toen de ach- AFD. BROUWERSHAVEN BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Deskundige sprak over de vervaardiging van de nylonkous Mej. Vos trad af als secretaresse De heer W. N. van Broekhoven hield vorige week voor de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een lezing over het onderwerp „Hoe wordt onze nylonkous gemaakt?" Na ingeleid te zijn door de pre sidente, mevr. Jansen-Glas, ver telde spr. dat de nylondraad be staat uit een soort hars, verkregen uit steenkool. In Amerika werd de nylon uitgevonden, daarna kwam Duitsland met perion en Nederland met enkalon. Zo worden de „Setter Set"-kousen van enkalon vervaar digd. Voor de vervaardiging wor den draden van verschillende dikte gebruikt, zodat een keus gemaakt kan worden uit ragfijne, kristal nylons, wandelnylons en nog zwaar dere kwaliteiten. Bij de fabricage wordt gebruik gemaakt van rond brei- en vlakbrei- of cottonmachi- nes. De nylons worden vervaardigd in de grondkleur( bijna wit) en ge verfd met vijftig dozijn gelijk in een verfbad. Door een aparte ma nier van vervaardigen zijn de „moussennylons" zeer elastisch; de „strech-nylons" zijn nog mooier, maar ook duurder. Na deze tech nische uiteenzetting gaf spr. nog enkele tips voor de behandeling van nylonkousen. Tenslotte organi seerde spr. een hersengymnastiek- wedstrijd, waarbij een zeer groot percentage goede antwoorden uit de bus kwam. Nadien volgde een huishoude lijke vergadering. Wegens vertrek van mej. Vos werd mevr. Poppe- van Sluis als secretaresse gekozen. De presidente dankte mej. Vos voor het vele werk door haar in dienst van de afdeling verricht. Vooral aan haar aktiviteit is het te danken dat de afdeling zich in een gestage bloei mag verheugen. Als aanden ken kreeg mej. Vos een foto van het stadhuis aangeboden. terstand te verkleinen met een ver schot, waarbij Kouijzer niet vrij uitging, door veel te laat te reage ren (4-1). Nog voor. de rust wist Verton zijn vierde doelpunt achter Everwijn te plaatsen (5-1). Na de rust was Brouwershaven beter dan voor de rust. Toch vergrootte Zie rikzee haar voorsprong met een goed genomen strafschop door Ver ton (6-1), die terecht was gegeven door aanvallen in de rug van de Zierikzee-midvoor Krijger. Brou wershaven wist de achterstand te verkleinen door een vrije schop (6-2). Krijger wist hierna de voor sprong weer te vergroten (7-2). Door treuzelen in de Zierikzeese achterhoede wist Brouwershaven een goed doelpunt te maken (7-3). Verton scoorde voor het einde van de wedstrijd nog twee goede doel punten. Speciaal het laatste doel punt was van uitstekend gehalte. Verton was wel zeer productief door in deze wedstrijd zeven doel punten te maken. Het einde kwam met 9-3. Voor de rust werd de wed strijd geleid door de heer Rieteco, na de rust door de heer Moerland. De wedstrijd werd in uitstekende verstandhouding gespeeld. Renesse I-Burgh II 10-0 Reeds in de eerste minuut weet Renesse een hoekschop te forceren, die wordt weggewerkt. Een mooi schot van rechtsbuiten v. d. Weel weet de Renesse-doelman te onder scheppen. Hierna komt Renesse fel opzetten en Stoel en de Glopper weten enige malen op het nippertje te redden. In de 10e minuut plaatst linksbuiten P. Jonker mooi naar Vasseur, die handig enige spelers passeert en inschiet (1-0). Renesse blijft aanvallen, terwijl Burgh het niet verder brengt dan de rustig als 3e back spelende Dalebout. In de 28e minuut passeert Vasseur op nieuw enige spelers en onhoudbaar voor doelman v. d. Pol verdwijnt de bal in de touwen (2-0). In de 31e minuut plaatst rechtshalf Hart de bal hoog naar Vasseur, die de stand op 3-0 brengt. Nog geen minuut later lanceert Renesse een snelle aanval over rechts, waarna Ver boom naar Verseput plaatst, die mooi voorzet, waarna Vasseur in schiet (4-0). Doelman Korsman krijgt dan enkele verre schoten te verwerken, waarna aan de andere kant na een ver schot van Verseput de bal via de staander uitgaat. Als v. d. Pol enige schoten goed onscha delijk heeft gemaakt kan hij in de 43e minuut niet voorkomen dat Vasseur opnieuw doelpunt (5-0). Bij de volgende aanval weet de Vos na een voorzet van links fraai enige spelers te passeren, waarna hij op het juiste moment voorzet en Vas seur even voor de rust het halve dozijn vol maakt (6-0). Na de rust hetzelfde spelbeeld met een sterk aanvallend Renesse en een zich tot uitvallen bepalend Burgh, Reeds direkt krijgt Renesse een tweetal hoekschoppen te nemen, die wor den weg gewerkt. Na een snelle aanval van over rechts schiet Ver boom laag in (7-0). Verseput schiet dan tegen de paal, waarna Vasseur de bal overneemt, die via de paal uitgaat. Een gevaarlijk schot van Verboom stompt v. d. Pol mooi uit zijn doel. Aan de andere kant weet Korsman na een schot van v. d. Weel de bal net over de lat te stom pen. v. d. Pol maakt door goed uit lopen enkele Renesse-aanvallen on schadelijk. In de 25e minuut brengt Verboom met een vleugelschot de stand op 8-0. Even later passeert P. Jonker de Burgh-verdediging, waarna hij zuiver naar L. de Vos plaatst, die-hard inschiet (9-0). Op uitstekende wijze werkt v. d. Pol een mooi schot van P. Jonker tot hoekschop, waaruit Verseput over schiet. Na een schot van Vasseur springt de bal weer terug in het veld. Even voor tijd plaatst P. Jon ker de bal mooi in het doelgebied, waar Verseput goed staat opgesteld en inschiet (10-0). Bij Renesse viel het rustige spel van Dalebout op, maar de halfspelers zullen meer aandacht aan het dekken moeten besteden. Bij Burgh was doelman v. d. Pol, ondanks de hoge score, in prima vorm. KORFBAL S.D.K.B. 2e klasse: NOAD I-Stormvogels I 1-7. Prom./degr. le/2eklasse: SVOWK I-Brouwershaven I 5-2. Prom./degr. 2e/3e klasse: MEVO I-WIK I 3-2 (MEVO I promoveert). MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 21 september Aardappelen f 9, andijvie f 17-24, rode kool f 6, groene kool f 8-9, postelein f 25, kroten B f 4, stam- snijbonen II f 61, princessebonen II f 70, tomaten f 42-67, per 100 kg. Late Franse f 30-40, B. de Mérode K. f 13-17, B. Hardy K. f 29, James Grieve f 8-35, Zigeunerin f 9-30, Manks Codlin f 9-22, valappelen f 5, per 100 kg. Meloenen f 10-40, komkommers f 19-25, selderij f 5, per 100 stuks en bos. Eierpryzen V.E.C.E. In de week van 17 september tot 22 september heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimvee houders f 2,28 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 24 sept. Aanvoer 1462 stuks vee, tw. 942 vette koeien en ossen, 520 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,10-3,30, f 2,90-3,10, f 2,70- 2,85; varkens (levend gew.) f 2,07- 2,05-2,03. Vette koeien en ossen: aanvoer even ruimer, handel levendig, wat hoger in prijs, prima's boven note ring. Varkens: aanvoer korter, han del vlug, prijzen iets hoger, lichtere soorten bleven beneden notering. ,DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 19a. Hijgend van inspanning bereikt Casimir de kisten en laat zich op de knieën vallen. Zijn handen beven van opwinding als zij het zware deksel openslaan. Tot de rand van de kist liggen de goudstukken, glanzend in het licht van de ochtendzonDe koopman is zo verdiept in zijn teruggevonden schatten, dat hij de ruiters, die langs het strand naderen, in het geheel niet bespeurt. Verschrikt kijkt hij over zijn schouder, als achter hem een vrolijke stem roept: „Sakkerloot, strandjutter, je hebt daar een goede vondst gedaan!" Casimir werpt de spreker, een klein kogelrond mannetje, een donkere blik toe. „Gij zijt even ezelachtig als uw rijdier", snauwt hij geërgerd, „ik ben geen strandjutter, maar de recht matige eigenaar van dit goud, begrijpt ge datl" - „Schelm", kraait de dikkerd, woedend met zijn stok zwaaiend, „weet ge wel, wie gij een ezel durft noemen!" Ik ben niemand anders dan de beroemdste aller heelmeesters, doctor Ambrosiusl" Geen der twistenden be merkt de dwergachtige gestalte met de reusachtige tulband op het hoofd, die vanaf de rotsen epiedend op hen neerkijkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3