wm DOUWE EGBERTS ORCAM GOEDKOPE MEUBELEN de pittige zware shag! 85 c. OPSCHUDDING TE VLISSINGEN ZWARE BOM ONTPLOFTE OP BAGGERMOLEN Bij de ingang van de nieuwe jachthaven te Vllsslngen is gister avond (donderdagavond) een zware bom uit de oorlogsdagen ontploft. De bom werd opgebaggerd door de baggermolen „Montgomery" van de baggermaatschappü Smeulers uit Utrecht en explodeerde op een ogenblik dat men bezig was het kanaal uit te diepen. Er ontstond een enorme ravage, maar gelukkig werd slechts één man, de machinist Bakema uit Sap- pemeer, licht gewond. Op het ogen- STEVENSON: Eisenhower zei slechts „halve waarheden" „De president die de neiging heeft om, sinds de in juli 1955 te Genève gehouden bijeenkomst van leiders der „grote vier", de inter nationale toestand te rooskleurig te bezien, heeft in zijn toespraak (voor radio en televisie) van woensdag avond jl. slechts „halve waarheden' gezegd", aldus heeft de democra tische kandidaat voor het presi dentschap der V.S., Stevenson, don derdag op een partijbijeenkomst te Silver Spring, in de Amerikaanse staat Maryland, verklaard. Stevenson zei voorts dat Eisen hower in zijn rede het geschil om het Suezkanaal slechts even had aangeroerd en dat hij stilzwijgend voorbij was gegaan aan het feit, dat de Sow jet-Unie er in de laatste maanden in was geslaagd een droom van eeuwen her, namelijk het verwerven van vaste voet in het midden-oosten tot werkelijkheid te maken. DE OORLOGS- EN WATERSNOODSCHADE De afwikkeling van de oorlogs schadeverplichtingen nadert, wat de privaatrechtelijke sector betreft, haar voltooiing. Eind 1956 zal de afwikkeling van verschillende schadecategorieën zo ver gevorderd zijn, dat daarvoor in 1957 geen be dragen meer op de begroting be hoeven te worden aangevraagd. Verwacht wordt, dat een zodani ge concentratie van de schade-en quête-commissies mogelijk zal zijn, dat eind 1957 nog slechts 3 of 4 commissies zullen overblijven. Voor zover de afwikkeling van de watersnoodschade in 1957 nog uitgaven zal vergen, zullen deze, de uitgaven in de agrarische sector uitgezonderd, geheel kunnen wor den gekweten uit de bedragen, welke van het dienstjaar 1956 naar 1957 zullen kunnen worden over gebracht. Ten behoeve van de nog resterende werkzaamheden in de agrarische sector wordt nog een bedrag van 7,8 miljoen uitgetrok ken. Ingezonden mededeling Vee! nerveuze mensen maar slechts één goed middel MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN MggfcrqTrr'''"-l"ll|hmnr Een (haven)poets De kapitein van het 700 ton metende Britse vrachtschip „Empire Chab" heeft don derdag in Malta verklaard, dat hy Libische havenauto riteiten om de tuin heeft moeten leiden om met zijn schip uit te kunnen varen, nadat 17 van de 22 beman ningsleden gedeserteerd wa ren. Volgens zijn zeggen hadden leden van de Egyp tische ambassade te Bengasi, waar zijn schip geladen met Britse legergoederen voor de wal lag, deze 17 leden van de bemanning, Soedanezen, Egyptenaren, Grieken, Jor- daniërs en anderen, overge haald het schip te verlaten. Na de desertie hadden de Libische autoriteiten een wachtpost op de kade bij zijn schip geplaatst. Hij slaagde er echter in de ha venautoriteiten er van te overtuigen, dat het noodza kelijk was zijn schip naar het midden van de haven te brengen, opdat de ligplaats vrij zou komen voor andere schepen. Toen dit gebeurd was, wist hij zijn schip de haven uit te loodsen. Mensenbeenderen in bouwput Bij werkzaamheden in een bouw put voor een lagere school aan het Dr. de Visserplein te Scheveningen zijn in een hoeveelheid zand, dat van elders is aangevoerd, mensen beenderen gevonden. Over de her komst van deze vondst is nog niets bekend. De politie stelt een onder zoek in. H.L.O. Het diploma 2e graad werd be haald door mej. E..E. C. Lugt te Zierikzee. Voor de tweede maal werden de proeven afgelegd door mej. Rita Tieleman te Nieuwerkerk en door de heer K. L. van Lange- raad te Dreischor. blik van de explosie bevond hij zich op de stookplaats in de ma chinekamer. Bakema werd naar het ziekenhuis „Bethesda" overge bracht. De ontploffing veroorzaakte grote opschudding in de Scheldestad. Van verscheidene kanten bood men hulp aan, o.a. van marinezijde, hetgeen echter niet nodig bleek. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vrouwenbond P. v. d. A. Woensdag hield de Vrouwenbond van de P.v.d.A. haar eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. In haar openingswoord herdacht de voorzitster de zo plotseling overle den mevr. Versteeg-de Moor, waar na gezongen werd „Aan de strij ders". Op deze avond werd uitvoe rig het a.s. winterseizoen bespro ken. Op het programma staan o.a. een vrouwendag in nov., een geza menlijk bezoek aan de afd. Brou wershaven ook in nov. en de tradi tionele jaarwisselingsavond in dec. a.s. Na een opwekking .aan de leden trouw de avonden te bezoeken en tot meewerken aan het welslagen van de feestelijke vergaderingen, werd de druk bezochte avond door de voorzitster gesloten. Opbrengst collecte Dierenbescherming De hier ter stede gehouden col lecte ten bate van de Dierenbe scherming heeft f 210,65 opge bracht. Ook hier is een woord van Ingezonden mededeling imt dank aan de ijverige collectanten en de milde geefsters en gevers ze ker op zijn plaats. De schilderijen tentoonstelling Ten gerieve van de vele bezoe kers delen wy mede, dat de in de museumzaal van het stadhuis in gerichte tentoonstelling van werk stukken van Zierikzeese amateur schilders, voor het publiek is open gesteld iedere werkdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Ook op de zaterdagmiddagen is de tentoonstelling voor het pu bliek geopend van 14.00 tot 16.30 uur. Ingezonden mededeling Wij kunnen U, dank zij de uitsluitend contante verkoop en door bijzondere overeenkomsten met onze fabrikanten, nog voor zeer voordelige prijzen een onovertroffen kwaliteit meubelen verkopen. Bovendien wordt alles franco met onze wagens door het gehele land aan huis bezorgd. Ziehier enkele van onze aanbiedingen: Zeer mooie huiskamer bestaande uit: 2 zware clubs, 4 dito stoelen, schuiftafel en groot dressoir, slechts Pracht bankstel grote 3-zitsbank, 2 grote fauteuils, zware bekleding, compleet Zeldzaam mooie eetkamer bestaande uit: groot dressoir, ronde tafel, 2 fauteuils, 4 stoelen m. plastic bekleding (naar keuze), geheel com pleet slechts Pracht slaapkamer compleet met 3-deurskast, groot toog- ledikant, 2 nachtkasten, tafel en 2 stoelen, geheel meubelplaat, slechts Prima verende bedstellen 2-persoons, compleet met kussens Verder een enorme sortering in KLEINMEUBELEN. Zie vooral onze grote afdeling met WONINGTEXTIEL, KARPETTEN, LOPERS, enz. enz. VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE N.V. TASSERON'S GROOTSTE MEUBELHUIS Beijerlandselaan 39-41 Telefoon 71405 doorlopend naar Hilledyk 214-216 ROTTERDAM-Z. 427,- 289,- 375- 398,- 98- Zaak manufacturenhandel Kohschulte N.V. onderging fraaie uitbreiding Stylvolle afwerking van vernieuwd winkelinterieur De zaak van de manufacturen handel Kohschulte N.V. aan de Mol alhier, heeft een uitbreiding onder gaan, uitgevoerd in een moderne, verfijnde stijl, die wel een bijzon der cachet verleent aan deze gere nommeerde Zierikzeese zaak. De uitbreiding was noodzakelijk in verband met de stelselmatige groei van de zaak en 'de vergroting van het sortiment, die er toe dwongen uit te zien naar mogelijkheden voor meer armslag. De aannemer van 't werk is er in geslaagd de uitbrei ding logisch in het totaalbeeld van de zaak in te voegen en daarna af te werken op een wijze die zeker tot voorbeeld strekken mag. In aansluiting op de bestaande zaak - en tevens innig daarmede verbonden - is de speciale afdeling ingericht voor dameskleding en kinderconfectie. De strak ontwor pen ruimte is in het carré afge timmerd met vaste kasten in licht eiken (de dominerende kleur in de nieuwe zaak) en vindt zijn afslui ting in een serie pascabines, die ieder hun eigen kleur hebben, wor den verlicht met ingebouwde T.L.- buizen en verwarmd door middel van Philips-plafondstralers, een nieuwigheid, die even ekonomisch als handig Is. De vloer is bedekt met linoleum. De indirecte verlich ting in de verkoopruimte geeft bij avond een apart cachet aan het ge heel. Naar stijl is deze ruimte ver gelijkbaar met een tweetal andere nieuwe afdelingen, t.w. de corsêt- tenafdeling en de baby-afdeling. Ook hier de moderne strakke lijn, die het geheel kenmerkt. De afde lingen zijn van elkaar gescheiden door middel van een tweetal deu ren. In de glazen panelen zijn baby motieven gezandstraald, die een ar tistiek accent op de licht eiken deuren zetten. De baby-afdeling munt uit door een zonnige en frisse inrichting. De zijwand wordt be heerst door een glas-in-loodraam, waarin de wapens van Zeeland en Schouwen-Duiveland zijn aange bracht. De indirecte verlichting van de winkelkasten, de artistieke toon banken en een ingebouwde muur zitbank geven aan de specifieke damesafdeling een aparte toets. De vloer is ingelegd met Belgische be- tontegels, een alweer nieuw procé dé, dat - voor zover de kleur be treft - in de loop der jaren aan diepte wint. De gehele winkelbetimmering werd uitgevoerd door G. J. den Dekker alhier, de elektrische ver lichting door elektrotechnisch be drijf J. A. Kosters, schilderwerk door P. J. Beuzenberg en de ver warmingsinstallatie door de firma Tamse te Goes. De vernieuwing en uitbreiding is - nu het werk na langdurige voorbereiding gereed is - een der prominentste zaken van Zierikzee waardig. De Fokveedag 1956 De Fokveedag 1956 is uitzonder lijk goed geslaagd, vooral ook door de gunstige weersomstandigheden, die heel wat beter waren dan ver leden jaar. Ook zuiver veeteelt- technisch gezien mag evenwel van vooruitgang gesproken worden. Na afloop van de keuring (de prijsuit reiking geschiedde op het veld) vond nog een korte bijeenkomst plaats in het „Huis van Nassau", waar het woord werd gevoerd door de Rijksveeteeltconsulent in Zee land, ir. Harmsen, de heer Booyink, inspekteur van het Nederlands Rundveestamboek en de heer N. de Bruine, voorzitter van de Aankoop commissie van Landbouwherstel. Deze sprekers waren unaniem van mening, dat de fokveedag heeft be wezen, dat op Schouwen-Duiveland thans een goede kern van fokvee aanwezig is. Nadrukkelijk echter werd de noodzakelijkheid onder- streept goede stieren te gebruiken bij het fokken van vee. Wij verne men nog dat voor alle dieren, die in de prijzen vielen, medailles be schikbaar zullen worden gesteld. De diverse beschikbaar gestelde bekers werden aan de eigenaars van de prijswinnende dieren uitgereikt. ELLEMEET Voor het eerst na enkele jaren zal de kermis weer in oude stijl worden gehouden. Aanwezig zullen o.a .zijn een kindercaroussel, schiet tent, enveloppensport, draaibord en enkele kramen met lekkernijen. Zaterdagmiddag zal de kermis ge opend worden. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 23 september Zierikzee: Grote kerk: 10 uur vi caris v. Dijk uit Bruinisse, 7 uur dhr. H. Bakker; Ver.-geboUw: 10 u. wika Klaassen. Kerkwerve: 10 uur ds v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 uur v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 7 uur ds v. Liere. Noordwelle: 10 uur ds v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds v. d. Ban (in de noodkerk te Scharendijke). Brou wershaven: 10 uur ds Groot. Zon- nemaire: 10 uur ds van Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 10 uur dhr H. Bakker. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 uur (H.D.) en 6 uur ds Rijks. Sirjansland: 10 en 6.30 u. dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 uur dhr Malipaard, 5 uur vicaris van Dijk. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds v. Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds P. C. L. de Jager uit Raamsdonk-Drimme- len. Haamstede: 10 en 5 uur ds Meijer. Renesse: 7.30 u. ds Meijer Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds A. Oosterhof uit Sliedrecht. Brouwers haven: 11.15 en 3.15 uur ds Schud- debeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 u. cand. Chr. v. Ulden uit den Haag. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr Bec ker. Oosterland: 10 en 3 uur ds Kersten uit Wissekerke. Bruinisse: 10 en 5 uur cand. D. J. B. v. d. Meulen uit Landsmeer. Anna Ja- €obapolder: 10 en 2.30 uur ds A. Besselaar te Eindhoven. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds Meijerïng, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland 3 maal leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst, Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. BRUINISSE Dijkverzwaring aan de Zuiddijk Ligt in het noorden van de pol der Bruinisse een groot reeds aan besteed werk op het gebied van dijksverhoging en -verzwaring op uitvoering te wachten, dezër dagen werd door het polderbestuur ook toestemming verkregen tot het ver zwaren en verhogen van de zee dijk aan de zuidzijde, over plm. 1700 meter, van de noodwoning van de heer Maas tot aan de inlaag. Dit werk zal op 23 oktober a.s. worden aanbesteed. Aan deze ver zwaring en verlegging van de on der langs de dijk lopende weg, zal eveneens weer met zandzuigers moeten worden gewerkt. Prijs voor jachthond Bij de vorige week gehouden veld wedstrijden voor jachthonden te St. Annaland - uitgeschreven door de Nederlandse Vereniging Langhaar" (van langharige hon den), behaalde de heer J. I. van den Bout een tweede prijs met zijn jonge jachthond „Lady". Bovendien verwierf de heer van den Bout de fraaie door het gemeentebestuur van St. Annaland beschikbaar ge stelde zilveren medaille voor de beste Zeeuwse hond in de jeugd proef. Door de bestuursleden wer den de kwaliteiten van de heer v. d. Bout als dresseur van jachthon den zeer geroemd, terwijl in een schrijven van het hoofdbestuur de prima aanleg van de hond werd geprezen. De veerverbinding Zijpe-A. J.-Polder Z.L.M. richt zich tot dc Commissaris der Koningin In verband met de recente ver keersstremmingen als gevolg van het defect zijn van de veerboot „Krammer" op de dienst Zijpe- A.J.-polder heeft het Kringbestuur van de Z.L.M. Schouwen-Duive land zich met een telegram van de volgende inhoud tot de Commissa ris der Koningin in de provincie Zeeland gewend: .Ondanks alle inspanning be manning is veerdienst Zij pe-Anne Jacoba-polder ernstig gestremd. Stagnatie afvoer van land- en tuinbouwprodukten. Verzoeken U bemiddeling voor spoedige verbetering. (w.g.) Kring Z.L.M. Schouwen-Duiveland". 4.42 v.m. 5.13 v.m. 5.44 v.m. 16.48 n.m. 17.19 n.m. 17.52 n.m. Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: VRIJ WARM Overwegend droog weer met ver anderlijke bewolking en in de nacht en ochtend hier en daar mist weinig verandering in tempera tuur; aanvankelijk zwakke, latei- matige wind uit zuidelijke rich tingen. 22 sept. Zon op 6.25, onder 18.40. Maan op 19.09, onder 9.11. 23 sept. Zon op 6.27, onder 18.37. Maan op 19.40, onder 10.22. 24 sept. Zon op 6.28, onder 18.35. Maan op 20.16, onder 11.34. Laatste kwartier: 27 sept. te 12.25. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 sept. 23 sept. 24 sept. BROUWERSHAVEN: 22 sept. 3.58 v.m. 16.17 n.m. 23 sept. 4.31 v.m. 16.49 n.m. 24 sept. 5.06 v.m. 17.24 n.m. Springtij: 22 september. Doodtij: 29 september. Veranderlijke bewolking De beide depressies, die zich gis teren op de oceaan bevonden, heb ben zich verenigd tot een omvang rijk lagedrukgebied, dat zich even wel maar langzaam verplaatst. De eerste regenzone van het depressie systeem is tot Engeland en west- Frankrijk doorgedrongen, maar nam snel in betekenis af. Ook de activiteit van de tweede regenzone, die vanmorgen Ierland naderde, neemt af. De kans op regen blijft dan ook in onze streken gering. Wel zullen af en toe wolkenvelden overdrijven, die overdag de ver warmende invloed van de zon wat temperen. Overigens komt er in het temperatuurverloop maar weinig verandering. De kabinetsformatie Het Kabinet der Koningin deelt mede: H.M. de Koningin heeft heden morgen op paleis Soestdijk prof. mr. C. W. van der Pot ontvangen. BRUINISSE De alhier gehouden collecte voor de sanatoria „Sonnevanck", .Zonnegloren" en het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten", bracht f 179,79 op. ZIJPE Krammer" voer omhoog De veerboot „Krammer"is tenge volge van mist hedenmorgen (vrij dag) vast komen te zitten, zodat de veerdienst was gestremd. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 23 sept.: dokter Vogelaar. Ingezonden mededeling Of 06 VBBNG. liiiiiiiiiuiin HA ZE TF A BRIEKEN Ti ZEVENBERGEN Haamstede verstrekt geldlening aan Regionale brandweer Westelijk Schouwen Medewerking by aansluitingen op elektriciteitsnet Op woensdag 19 september kwam de raad der gemeente Haamstede byeen onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell in voltallige vergadering by een. De voorzitter opent de vergade ring. Ingekomen stukken sedert de vorige vergaderingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vastge steld wordt een wijziging van de Verordening tot heffing van ha ven-, lig- en kadegelden. Aan de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten wordt, op voorstel van b. en w., een subsidie verleend tot wederopzegging ad 5 cent per in woner per jaar, ingaande 1956, voor de vorming van een studiefonds voor begaafde jonge mensen uit de provincie Zeeland, welker ouders niet in staat zijn zelf de kosten van de studie te betalen. Met algemene stemmen worden de heren J. van Waveren, P. Slager, C. A. Prince, L. Hanse, A. van Nieuwenhuize hei-benoemd als le den van de commissie van advies Woonruimtewet '47, met als plaats vervangers resp. de heren J. C. den Boer, L. v. d. Velde, A. J. Gilijamse, M. O. Hanse M.Ozn. en C. A. Har- tog. Op voorstel van b. en w. wordt besloten met de N.V. Bouwkas Ne derlandse Gemeenten te Assen een overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente zich verbindt de tij dige betaling van rente en aflos sing te waarborgen van de onder verband van eerste hypotheek aan M. Mol te verstrekken geldlening en idem aan J. P. Braamse te ver strekken geldlening voor de bouw van een woning, waarbij de woning als onderpand dient. De raad besluit aan de Regionale brandweer Westelijk Schouwen een geldlening te vex-strekken f 25.000 met terugwerkende kracht tot 1 januari 1951; een rekening-courant overeenkomst te sluiten met een crediet van f 2.500 en in de rege ling inzake de verzekering der ge meentegelden de dienst van de Re gionale brandweer op te nemen. Op voorstel van b. en w. wordt besloten medewerking te verlenen aan de aansluiting aan het elektri citeitsnet van diverse percelen in de onrendabele gebieden naar aan leiding van het plan van de Her verkavelingscommissie. De raad besluit verder de schen king ad f 65.000 te aanvaarden van de Nederlandse Onderwijzersver eniging voor de bouw van de nieuwe kleuterschool. Hierna volgt een bespreking over de aanleg van de begraafplaats in verband met de herverkaveling en aanleg weg Serooskerke (S.)-Haam- stede. Ter plaatse zullen de gren zen worden bezien. De voorzitter deelt mede, dat in de volgende vergadering zullen kunnen worden vastgesteld de nieuwe algemene politieverorde ning en begroting 1957, terwijl dan tevens het rioleringsplan ter tafel komt Hierna sluiting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2