Setter S( Nieuw door „Nothelfergemeinschaff gebouwd troephuis overgedragen JE MAGNEET' - Tel. 255 - Nieuwerkerk Hoogtijdag voor Zierikzeese Padvinders KERKNIEUWS De reis van ds. H. W. van den Brink te Bruinisse naar de Verenigde Staten Studie van theologische vraagstukken Gebouwtje symbool van verzoeningsgedachte (Van onze redakteur) Diep verscholen in het groen ach ter de villa „Mon Plaisir" te Schud- debeurs is een nieuw padvinders- troephuis verrezen, bestemd voor de Mr. Bakkergroep te Zierlkzee, de groep die na vele „downs" nu een fraaie „up" beleefde, waarvoor de leden van de „Nothelfergemein- schaft der Freunde E.V." - een Duitse jongerenhulporganisatie - gezorgd hebben, die met vrijwillige werkkracht in korte tijd een fraai troephuis hebben gebouwd, dat zij zelf in eerste instantie beschouwen als een symbool van de verzoe ningsgedachte, die bij deze idealis tische jongeren voorop staat, met op de achtergrond de herinnering wat Duitsers tijdens de oorlog in ons land misdeden. Het troephuis - een gezellig en idyllisch verstopt huisje - is in aan wezigheid van verschillende auto ritfeiten, o.w. wethouder A. M. den Boer, de heer E. Sinck, verschillen de vertegenwoordigers van het Bu reau Uitvoering Herverkaveling, de leden van de Mr. Bakkergroep, af gevaardigden van het bestuur en een groepje Duitse jongelui, offici eel overgedragen aan de Zierikzee se padvinders en in gebruik ge steld. Toen allen in een gezellige kring voor het troephuis stonden geschaard, overhandigde de leider van het Duitse ploegje, Heinz Schlemmer de sleutel aan een van de leden van de Mr. Bakkergroep. De vlag werd daarop gehesen, waarna Cees de Graag de padvin- derswet voorlas. De padvinder Pim Kotoun ontsloot de deur en allen begaven zich in het troephuis, waar Grote buit bij overval in Engeland De Britse politie is een groot scheepse jacht begonnen op de vijf rovers, die zich vrijdag bij een overval in een van de nauwe stra ten van Beeston, in het graafschap Nottinghamshire, meester maakten van een bedrag van 39.000 pond (ongeveer 400.000 gulden). De vijf mannen, die met voorha mers waren gewapend, hielden een auto aan, waarmee het weekloon van de 6000 employe's van een dochteronderneming van de Zweed se telefoonfabriek Ericsson werd vervoerd. De overval ging zo snel in zijn werk, dat de daders zich uit de voeten konden maken, voordat de voorbijgangers begrepen wat er aan de hand was en alarm sloegen. Algerijnen vermoorden vijf Europeanen Algerijnse opstandelingen hebben zaterdagavond in de buurt van Mostaganem in west-Algerië drie auto's met Europeanen aangehou den. De inzittenden, vijf mannen, een vrouw en twee kinderen, moes ten uitstappen. De volwassenen werden doodgeschoten, de kinderen - een jongen van elf en een meisje van vijf jaar - namen de opstan delingen met zich mee, doch na enige tijd lieten zij ze vrij. De kin deren zijn, na 's nachts in een bos rondgedwaald te hebben, zondag ochtend door militairen gevonden. Bij een bomaanslag op een bor deel in Mostaganem is zaterdag een vrouw om het leven gekomen. Ze ven mensen werden gewond. Dr. G. BOLKESTEIN OVERLEDEN Te zijnen huize in Den Haag is gistermorgen vroeg op 84-jarige leeftijd overleden dr. G. Bolkestein, oud-minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Gerrit Bolkestein werd 9 oktober 1871 te Amsterdam geboren. Hij bezocht de kweekschool voor on derwijzers „De Klokkenberg" te Nijmegen. In 1890 werd de heer Bolkestein tot onderwijzer te Nij megen benoemd. Daarna werd hij hoofd van een u.l.o. school te Rhe- nen. In 1901 ging hij als leraar in de Nederlandse taal en geschiedenis naar Nijmegen terug, waar hij aan enige hogere burgerscholen werk zaam was. In 1907 werd hij leraar in dezelfde vakken aan de derde h.b.s. met vijf-jarige cursus te Am sterdam. In 1912 werd hij directeur van de eerste drie-jarige h.b.s. te Amsterdam en in 1916 directeur van de vijfde h.b.s» met driejarige cur sus aldaar. In 1917 werd hij benoemd tot in specteur van het middelbaar onder wijs, in de inspectie van Noord- Holland en Utrecht. Van 1934 tot 1937 was hij inspecteur der gym nasia en van het middelbaar on derwijs in de vierde inspectie. In 1939 en latere jaren trad hij op als minister van Onderwijs in de regering, welke zich in Londen vfestigde. de voorzitter van het plaatselijk bestuur van de Mr. Bakkergroep dr. J. C. Rühner een toespraak hield, waarin hij de openingsdag van het nieuwe troephuis als een bijzondere feestdag voor de groep schetste. Spr. releveerde de geschiedenis van de oude hut op het bekende „padvinderweidje" onder Schudde- beurs, destijds gebouwd door wij len hopman Goettsch en na de oor log op nieuw in goede staat ge bracht. Het weidje lag bijzonder idyllisch, maar de ramp wijzigde de situatie volkomen, vooral door ingrijpen van de Herverkaveling. De hut verdween, maar het Bureau Uitvoering der Herverkaveling heeft voor een vervanging gezorgd die - aldus dr. Röhner - onze stout ste verwachtingen heeft overtrof fen. De bijzondere dank bracht spr. dan ook over aan de personen van de Herverkaveling, die zich met de bouw van de hut inlieten, inzonderheid de heer G. H. Schip per, technisch ambtenaar le klas bij de Dienst Herverkaveling, ir. Molenaar van Staatsbosbeheer en de heer P. A. Boot, opzichter van de Centrale Dienst. In het algemeen dankte spr. voor de ondervonden vriendelijke medewerking, inzon derheid ook de heer Kroon, die voortdurend met raad en daad ter zijde stond. Dr. Röhner richtte zich hierna in het Duits tot de leden van de Not- helfergemeinschaft, hen dankend voor het werk en de enthousiaste wijze, waarop het werd uitgevoerd. Het had spr. getroffen, dat juist van Duitse zijde zoveel medewer king werd ondervonden. Hij hoopte dat het tot bevrediging ook van hen zou zijn en dat zij nog vaak aan de hier doorgebrachte tijd zul len mogen terugdenken. Spr. wens te hen voor de toekomst alle goeds toe en eindigde met een „tot weer ziens". Bijeenkomst in werkkamp te Noordgouwe Nadat een fraaie foto van het troephuis was uitgereikt aan hen, die bij de bouw zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt, bega ven allen zich naar de cantine van het werkkamp te Noordgouwe, waar dr. Röhner de heer van Ast een compliment maakte voor de keurige ontvangst en de aankleding van de zaal. Ir. L. Eelkema zeide in een toe spraak dat de Herverkaveling met genoegen heeft meegewerkt aan de totstandkoming van het troephuis, omdat op deze wijze een prettig contact kon worden gelegd met bui tenlandse jeugd. In herverkave lingskringen leefde de gedachte dat er iets goed te maken was, gelet op het feit dat het „padvinders- weidje" moest verdwijnen. De wij ze van uitvoering noemde spr. ge zellig en aantrekkelijk en het heeft de daarbij betrokkenen van de Her verkaveling een prettige afleiding bezorgd. Het verheugde spr. dat het werk tot tevredenheid is opge leverd kunnen worden. Heinz Schlemmer dankte allen, die het verblijf op Schouwen-Dui- veland tot een onvergetelijke tijd hebben gemaakt voor de pim. 35 leden van het kamp, die in de loop der weken bij de bouw van het troephuis waren betrokken. De jon ge Duitser dankte dat hij en Izijn vrienden in de gelegenheid waren gesteld hier in Nederland te werken voor de verzoening tussen het Nederlandse en Duitse volk. Spr. dankte de kampleider de heer Burggraaf, dr. Röhner, die een reis aanbood door Walcheren, ds. P. L. Schuddebeurs, die lichtbeelden ver toonde en films draaide voor de le den van het kamp en allen, die hun medewerking verder verleenden. Wethouder A. M. den Boer wees in zijn toespraak vooral op de noodzakelijke liefde voor plant en dier, die bij de padvinders gevon den dient te worden. Is deze inder daad aanwezig dan achtte spr. de invloed van een betrekkelijk kleine groep op de jeugd van Schouwen- Duiveland groot. Enkele ogenblik ken bleven de aanwezigen daarna nog gezellig bijeen. Ingezonden mededeling NYLONS passend en verrassend elegant In all* «oortan an matan varkrijgbaar biji ZIERIKZEE Deze maand wordt weer een fokveedag gehouden Reeds talrijke inzendingen toegezegd De „Bond van Veefokkers Schou wen-Duiveland" organiseert (even als verleden jaar) weer een fok veedag te Zierikzee, die gehouden zal worden op donderdag 20 sep tember a.s. De fokveedag wordt gehouden op het noodsportterrein aan de Zuidhoek alhier. Met de organisatie van een der gelijke dag, bewijzen de veefokkers van Schouwen-Duiveland dat het ernst is met de plannen, zoveel mo gelijk stamboekwaardig vee op het eiland te verkrijgen. De belangstel ling blijkt op peil te zijn. Reeds 57 veehouders hebben" toegezegd hun medewerking te zullen verlenen aan deze dag. In totaal zullen 180 dieren worden aangevoerd, w.o. 115 stuks melkkoeien, 57 stuks jongvee en 8 stieren. Uit de melkgevende koeien is een zgn. producftie-klasse gevormd, samengesteld uit de beste melkgevende koeien. Ieder die belangstelling heeft voor de ontwikkeling van de vee stapel op Schouwen-Duiveland, heeft op de fokveedag gratis toe gang tot het terrein. Financiën en Economie Koerswaarde in augustus met f 1.185 miljoen gedaald Volgens het C.B.S. is de reële waarde van de ter beurze van Am sterdam genoteerde gewone aande len in augustus met niet minder dan f 1.185 miljoen gedaald tot f 16.571 miljoen. De nominale waarde vermeerderde in augustus met f 16 miljoen tot f 4.641 mil joen. De daling is het sterkst tot uiting gekomen bij de internatio nale concerns. De nominale waarde van deze bedrijven bleef onveran derd op f 2.093 miljoen, doch de reële waarde daalde met f 957 mil joen tot f 11.627 miljoen. De indu strie-aandelen verminderden reëel met f 70 miljoen tot f 2.269 miljoen, de scheepvaartpapieren met f 28 miljoen tot f 686 miljoen, de ban ken met f 25 miljoen tot f 717 mil joen en diversen met f 2 miljoen tot f 380 miljoen. Uit het bovenstaande moge blij ken, dat de wederopbouw van de eilandelij ke veestapel niet alleen krachtig ter hand wordt genomen, maar ook zorgvuldig kwalitatief van opzet is. In het verleden ge maakte fouten worden thans zorg vuldig vermeden en het heeft er alle schijn van dat ook de Schou- wen-Duivelandse boer steeds meer het belang gaat inzien van een goede en gezonde rundveestapel. Hiermede samenhangende vraag stukken, als graslandkwaliteit, be weiding e.d. zullen - hetgeen in de lijn ligt - in de toekomst dan ook steeds meer de aandacht krijgen en het spreekt wel vanzelf dat de vee stapel hiermede zelf direct is ge diend. De fokveedag 1956 zal er opnieuw getuigenis van afleggen, dat het met het herstel en de uitbreiding van de veestapel op het eiland steeds bergopwaarts gaat. LAND- EN TUINBOUW Lening voor strop van aardappelexporteurs Het Produktschap voor Aardap pelen heeft het Hoofdprodukt- schap voor Akkerbouwprodukten om een lening van twee miljoen gulden verzocht in verband met de toezegging van het Produktschap voor Aardappelen, kredieten te verlenen aah de exporteurs, die in financiële moeilijkheden zijn ge komen na het debacle op de En gelse aardappelmarkt. Het produktschap meent hiervoor in totaal een bedrag van acht mil joen gulden nodig te hebben. Het rekent op een lening van het rijk van twee miljoen gulden, maar de resterende zes miljoen zal het moei lijk alleen kunnen opbrengen. De door het hoofdproduktschap Akkerbouwprodukten te verschaf fen lening zou een looptijd van tien jaar maximaal hebben. Het ver zoek om de lening zal o.m. deel uitmaken van de agenda van de openbare vergadering van het be stuur van het hoofdproduktschap op 13 september. Ds. H. W. van den Brink, de thans 32-jarige Ned. Herv. predi kant van Bruinisse, gaat na een zesjarige ambtsperiode te Bruinisse en na een jaar te zijn werkzaam geweest als vikaris te Waarde, zijn werk in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse voor een jaar onderbre ken, om werkzaam te zijn te New York, in dienst van de Wereldraad der Kerken, aan het Union Theo logical Seminary (Studiegroep Oecumenische en Zendingsvraag stukken). Dat deze predikant werd aange zocht, om met ongeveer 30 jongere predikanten en studenten uit alle delen van de wereld als enige ver tegenwoordiger van Nederland aan deze studiegroep deel te nemen is zeker niet toevallig, daar ds. van den Brink reeds vroeg belangstel ling had voor alles wat zich op het erf van de Wereldkerk afspeelt. Zo was hij reeds als student een der weinigen die het Congres van de Wereldraad der Kerken in Amster dam in 1948 gehouden, van begin tot einde wist mee te maken. De gesprekken daar met mede congressisten gevoerd, de onder werpen en referaten daar door theologen van naam en hoogwaar digheidsbekleders van vreemde kerken van Christelijke origine ge houden, konden de belangstelling, reeds in beginsel aanwezig, alleen maar aanwakkeren en was mede de aanleiding om de studie van moderne en oude talen, die op de universiteit nu eenmaal tot de geestelijke bagage van ieder aan staand theoloog behoren niet alleen te verdiepen, maar ook te vermeer deren met oude talen die niet tot de geregelde vakken behoren. Hij is een' uitmuntend talenkenner. In augustus jl. was ds. van den Brink afgevaardigde naar de bij eenkomst van de Europese Sectie van de Presbyteriaanse Alliantie te Emden.- Ook in New York zal het de taak van ds. van den Brink zijn het standpunt te belichten dat de Pres byteriaanse kerken van Calvinisti sche origine in verschillende vraag stukken innemen, niet in het minst het vraagstuk van de verhouding van het Jodendom tot het Chris tendom. De jonge kerken van Azië De Amerikaanse minister .van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft er bij de Britse regering op aange drongen een eventueel beroep op de Verenigde Naties inzake het Suezkanaal te baseren op het pro bleem van beheer en de vrije door vaart en niet op de naasting door Egypte, aldus is zondag in diplo matieke kringen te Washington vernomen. en Afrika, die wel begrip hebben voor Jezus Christus als Heer der Kerk en als Heer der Wereld, heb ben niet altijd dezelfde opvatting als de Calvinistische kerken over het Oude Testament. Samenspre- king en gezamenlijke studie zijn hier nodig om tot eenheid van be lijden te komen, of althans de ver schillende zienswijzen kritisch te toetsen. Ds. van den Brink vertrekt met een Frans passagiersschip dat vaart van Le Havre naar Montreal. Pas sage op lijndiensten rechtstreeks naar New York moet vele maanden van te voren worden aangevraagd. Bevestiging en intrede ds. Groot te Brouwershaven t Op zondag 16 september zal de nieuw beroepen Ned. Herv. predi kant te Brouwershaven, ds. Groot uit Zwolle, des morgens 10 uur be vestigd worden door ds. B. Gast uit Zwolle. Des middags half drie doet ds. Groot zijn intrede. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger der Evangelisatie te Noordwolde-Bles- se: H. Denekamp, voorg. Evangeli satie te Valthen; tot gevangenis predikant te Amsterdam: R. D. J. Beerekamp, Dordrecht. Beroepen te Polsbroek en Vlist: C. Vos, Westbroek; te Sorong (Nw. Guinea): H. Bodendorp, vlootpred., Haarlem; te Johannesburg (Zuid- Afrika): J. A. Don, Piet Retief (Zd. Afrika) v.h. te Middelburg; te Ber lijn (Landenkirch, als pred. met bijz. opdracht): J. J. Siezen, laat stelijk pred. te Delf shaven, die dit beroep aannam. Bedankt voor Lexmond: J. Smit, Groot Ammers. Ger. Kerken Aangenomen naar Hendrik Ido Ambacht: S. Hoekstra, Roosendaal. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Meppel: kand. M. Nijkerk, Utrecht; te Orangeville (Ontario, Canada): J. P. v. d. Stoel, Amsterdam; te Buitenpost: A. G. Versteeg, Arum (Fr.). Aangenomen naar Noordbergum: kand. P. Kingma, Echtenerbrug. Bedankt voor Drogeham, Twijzel, Huizum, Oud Loosdrecht en Mus- selkanaal: kand. P. Kingma. Ech tenerbrug. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Ulrum: A. W. Drech- sier, Amsterdam-noord en D. van Wilsum, Dedemsvaart; te Deven ter: M. Holtrop, Leeuwarden en A. C. Noort, Meppel. Bedankt voor Red Deer (Can. Ref. Church): W. de Joode, Ede. Het K.N.M.I. verwacht (ot dinsdagavond: Weinig wind Half- tot zwaarbewolkt met op de meeste plaatsen droog weer; in de nacht en ochtend plaatselijk mist; weinig wind; dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. 11 sept. Zon op 6.07, onder 19.06. Maan op 14.12, onder 22.21. Eerste kwartier: 12 sept. te 1.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 sept. 7.27 v.m. 19.42 n.m. BROUWERSHAVEN 11 sept. 6.59 v.m. 19.18 n.m. Doodtij: 14 en 29 september. Springtij: 22 september. Rustig weer Een depressie, die uit Labrador komend naar het oosten trok, is nu in het zeegebied tussen IJsland en Groenland aangekomen en het laat ste etmaal flink in diepte toegeno men. Hiermede samenhangend vond er op de oceaan op grote hoogte een krachtig warmtetransport in de richting van de Britse eilanden plaats. De druk in Schotland en Ierland begon snel te stijgen en de depressie, die zaterdag de Franse westkust naderde werd naar het zuiden gedrongen. Haar centrum bevindt zich nu nabij de uiterste noordwestpunt van Spanje. Hoewel deze depressie dus op grote afstand van Nederland bleef, heeft ze toch het weer hier te lande beïnvloed. Haar front trok over Frankrijk naar het noorden en veroorzaakte zondagmiddag voornamelijk in de zuidelijke provincies regen. Tege lijkertijd stroomde vochtige oce- aanlucht Nederland binnen, met mistvorming als gevolg. Belangrijke veranderingen in het thans heersende weertype zijn niet te verwachten. Het weer blijft rus tig en vrij zacht en de neerslag kansen zijn niet groot. LEEUWARDEN. Een personen auto uit Doorn, die komende uit Leeuwarden in de richting Harlin- gen reed, verleende bij het kruis punt Mr. P. J. Troelstraweg- Leeuwrikplein-Leeuwrikstr., geen voorrang aan een van rechts ko mende vrachtauto. De personenwa gen werd in de rechterzijde gegre pen en sloeg een kwart slag om. Een der inzittende dames, de 59-j. mevrouw van M., bleek zodanig tussen de zitbanken bekneld te zijn geraakt, dat zij moest worden uit gezaagd. Zij werd naar het nabij gelegen St. Bonifatius-hospitaal ge bracht, waar zij even na aankomst overleed. Ger. Gemeenten Beroepen te Veen (N.Br.): H. van Gilst, Dirksland. Ger. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 13 september a.s. om half acht ds. Mallan van Bruinisse. SPORT Geslaagde wisselbeker-seriewedstrijden te Zierikzee „STEENBERGEN" NAM DE BEKER VAN „RENESSE" OVER De voetbalseriewedstrijden, zon dag j.l. op het sportpark „Bannink" te Zierkizee gehouden, om de „Kunst en Eer"-wisselbeker, z(jn evenals vorig jaar uitstekend ge slaagd. De belangstelling was zeer groot. De afdelingsclub „Renesse", die 1955 in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker, verdedigde deze met inzet van alle krachten. Zij veroverde in de eerste twee wed strijden reeds 3 punten, doch moest in haar laatste wedstrijd Steen bergen duidelijk voorrang geven, waardoor laatstgenoemde op 4 pun ten kwam, welk aantal Zierikzee nog kon overtreffen, als in de laat ste wedstrijd van de dag Burgh zou worden overwonnen. Burgh, dat noch tegen Renesse noch tegen Steenbergen imponeerde, kwam te gen de rood-zwarten geheel anders uit de hoek, waardoor de toeschou wers met een veel betere indruk v. d. Burghenaren naar huis gin gen dan dat men aanvankelijk had. Met resolute cijfers (0-4) dolf Zie rikzee het onderspit. Hierdoor be haalde Steenbergen de eerste prijs; door beter doelgemiddelde kwam Renesse op de 2e plaats, Zierikzee werd daardoor 3e en Burgh 4e. De eindstand van de halve com petitie werd: s- Steenbergen 13 2 Renesse I 3 1 Zierikzee I 3 1 Burgh I 3 1 0 14 6-2 113 4-5 113 1-4 0 2 2 4-4 Naast de wisselbeker was voor ieder elftal een prijs beschikbaar, die na afloop der wedstrijden door de heer P. Heering met voor iedere ploeg een toepasselijke toespraak werd uitgereikt. De uitslagen en verslagen der wedstrijden zijn als volgt: Burgh I-Renesse I 0-3 Burgh liet zich in het eerste kwartier volkomen door Renesse overspelen. (De wedstrijden duur den tweemaal 15 minuten). P. Jon ker, als midvoor optredend, scoorde tweemaal en L. de Vos uit een voorzet van Verboom eenmaal; rust 0-3. Na de rust werd niet meer ge doelpunt, al had Burgh wel een doelpunt verdiend. Vermelding ver dient een fraai schot van Hogen- steijn dat juist naast vloog. Zierikzee I-Steenbergen I 1-0 Zierikzee verdiende de overwin ning. In de eerste helft nam zij de leidipg door F. v. d. Westen (1-0). Na de rust bleef deze stand gehandhaafd. Éénmaal ontsnapte het Zierikzee-doel aan doorboring; aan de andere zijde had rechtsbin nen de Vlieger Vrouwe Fortuna niet op zijn hand. Renesse I-Zierikzee I 0-0 Kansen te over voor Zierikzee om deze wedstrijd in haar voor deel te beslissen. Reeds in de eer ste minuut werden drie hoekschop pen op het Renesse-doel genomen, die doelman Korsman ternauwer nood kon wegwerken. Éénmaal was F. v. d. Westen dichtbij een doel punt. Een kopbal van de Vlieger en een schot van C. Simmers waren de vermelding waard. Na de rust een voortdurend aanvallend Zierik zee, dat geen doelpunten voort bracht. Kort voor tijd brak P. Jon ker op rechts door; zijn voorzet op een presenteerblaadje aangeboden, werd door enige Renesse-aanvallers gemist. Eindstand: 0-0. Burgh I-Steenbergen I 0-1 Na 10 minuten scoorde Steenber gen op voortreffelijke wijze. Uiteen hoekschop lanceerde linksbinnen Eshof een omhaal die de Burgh- doelman Kloet kansloos sloeg (0-1). In het resterende gedeelte slaagde Burgh er niet in om gevaarlijk te worden. Het spel der voorhoede was te doorzichtig om de Steenber gen-vei'dediging ernstig te veront rusten. Ook de Burgh-verdediging hield verder stand. Steenbergen I-Renesse I 5-1 In deze wedstrijd was het ver dedigen van Renesse belangrijk minder dan in de voorgaande wed strijden. Eshof zorgde voor 1-0, uit een fraaie voorzet van de Vos schoot rechtsbuiten Verseput op magnifieke wijze de gelijkmaker in (1-1). De vreugde bij de rood-wit- ten was niet van lange duur, Eshof en linksbuiten de Groot deden de rust met 3-1 ingaan. Toen J. Dale bout (Renesse) in de verdediging ging opereren vlotte het wel beter, niettemin liep Steenbergen uit tot 5-1 door doelpunten van Jonkers en de Groot. Zierikzee I-Burgh I 0-4 Gezien het doelgemiddelde van Steenbergen had Zierikzee aan een gelijk spel niet genoeg om de be ker in de wacht te slepen, wel zou dan de 2e plaats veroverd worden. Het werd echter geen overwinning en ook geen gelijk spel. Met een 0-4 nederlaag, door weinig toe schouwers verwacht, kwam het einde. In het eerste kwartier had Zie rikzee verreweg het beste van het spel. Een kopbal van F. van der Westen kwam op de lat terecht. De Burghenaren, die in deze wedstrijd een sterke middenlinie opgesteld hadden, te weten W. P. Kloet Jr., L. W. Bakker en Dijkman, zagen aanvankelijk slechts zelden de eigen voorhoede gevaarlijk worden. Doch toen M. W. Bakker uit een voorzet van Bouman de bal laag in doel schoot (0-1) werd het zelfver trouwen sterker. Wat de Zierikzee- voorhoede ook na de rust niet luk te: de Burghenaren lanceerden enige aanvallen over de gehele breedte van het veld. Uit een pass van Hogensteijn liep Bouman goed door en passeerde de uitgelopen doelman (0-2). Deze voorsprong gaf de Burgh-verdediging, die 't zwaar te verduren had bij de Zierikzee- offensieven de nodige kracht. Voor al doelman Kloet stond als een rots in de branding. Zo tussen de be drijven door schoot de jeugdige linksbuiten van Nieuwenhuijze (Burgh) uit voorzetten van de rech tervleugel het leder nog 2 maal hoog in de Zierikzeese touwen (0-4) Burgh kan tevreden zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2