Er komen nog andere tentoonstellingen in stadhuis te Zierikzee Mening Touwbaanbewoners wordt gepeild Onder voorzitterschap van bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester kwam de gemeenteraad donderdag avond in openbare vergadering bij een. De heer Leij dekker zond be richt van verhindering. Betreffende de passage in de no tulen van 26 juni over aankoop bur gemeesterswoning, wordt op ver zoek van de heer v. d. Doel een wijziging aangebracht. De Raad van Beroep der Directe Belastingen te Middelburg deelde mee, dat het ingestelde beroep door de heer M. C. Visser te Burgh, secretaris van de Algemene Nederlandse Agrari sche Bedrijfsbond tegen het niet verlenen van vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting ongegrond is verklaard. De burgemeester van Zierikzee wordt m.a.s. benoemd tot lid van de raad van bestuur voor het Rode Kruis-ziekenhuis. G.S. verleenden geen goedkeuring aan het raadsbesluit tot aankoop van de waterbeschadigde panden Ba- gijnestraat 36, Venkel 27 en 46. Een voorstel wordt aangenomen tot instelling van een opleiding voor inrichtingsassistente aan de landbouwhuishoudschool te Zierik zee. Het bestuur van de Z.L.M. zond een toelichtend schrijven, waaruit bleek dat behoefte bestaat aan genoemde school aan een ver volgopleiding voor leerlingen, die het diploma assistente in de huis houding hebben behaald. Het rijk subsidieert deze opleiding tot 70 pet. Van de resterende 30 pet. wordt voor de zg. buitenleerlingen, die de opleiding te Zierikzee volgen door Zierikzee 20 pet. verhaald op de buitengemeenten Uitnodigingen uit het buitenland De voorzitter doet mededeling, dat een uitnodiging is ontvangen uit de Engelse adoptiegemeente Hatfield tot het brengen van een bezoek. De burgemeester en de se cretaris zullen aan dit verzoek ge volg geven. Eveneens zullen de burgemeester en secretaris medio november naar St. Hilaire reizen tot bijwoning van de grote St. Maartensmarkt, waaraan verbon den een rundveekeuring, waarvoor de gemeente Zierikzee een wissel- beker beschikbaar heeft gesteld. Daar de betrekkingen met St. Hi laire zich nog altijd in opgaande lijn bewegen, aldus de voorzitter, heeft het college besloten de uit valsweg bij de Hoofdpoortstraat de naam „Laan van St. Hilaire" te ge ven, zulks in navolging van de vriendelijke geste van het gemeen tebestuur van St. Hilaire, die een der stedelijke straten de naam „Rue de Zierikzee" gaf. De „laan" zal in de herfst worden beplant. Volgende week, zo deelt de voor zitter verder mede, zal een verga dering worden gehouden met be woners van de Touwbaan, teneinde inzicht te krijgen m.b.t. de verlan gens tot het al of niet behouden van de sloot ter plaatse. De Touw baan zelf zal worden verlengd en doorgetrokken tot de Driekonin genlaan. B. en W. hebben er nog aan gedacht het bijkomènde stuk een eigen naam te geven, maar daar later van afgezien. Het gehele stuk zal nu voortaan Touwbaan heten. Tentoonstellingen in het stadhuis De voorzitter deelt tenslotte mee, dat de tentoonstelling moderne kunst in het stadhuis een bevredi gend aantal bezoekers trekt. Tot nu toe bedraagt het aantal 300. Het ligt in het voornemen na de expo sitie een tentoonstelling in te rich ten van Zierikzeese amateurschil ders. Ongeveer 80 a 90 werken zul len worden ingezonden. Nadien wordt een Rembrandttentoonstel- ling ingericht, waarvoor het mate riaal beschikbaar wordt gesteld door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De tentoonstelling onder de titel „Wie was Rembrandt" bevat een schat van dokumentatiemateriaal over Nederlands grootste schilder. Een voorstel tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan gaat onder de hamer door. Idem een voorstel tot aankoop van grond t. b.v. verbreding van het Jannewek ken. 40 are zal worden aangekocht van de Waterleidingmaatschappij, zodat de mogelijkheid ontstaat tot aanleg van een redelijk trottoir. De burgemeester van Zierikzee wordt RECHTSZAKEN 42 automobilisten veroordeeld De kantonrechter te 's-Hertogen- bosch heeft gisteren 42 automobilis ten veroordeeld, die zich schuldig hadden gemaakt aan „snijden". De ambtenaar van het O.M., mr. Boos ter, merkte op, dat het niet vol doende is om een rijbewijs te heb ben, de techniek van de wagen te kennen en alle verkeersregels grondig te beheersen om „heer in het verkeer" te zijn. De overheid heeft aangedrongen op strenge be straffing van het euvel „snijden". Hij wilde daaraan gaarne gevolg geven, omdat de nodeloze haast van vele automobilisten telkens mensenlevens in gevaar brengt. Vrijwel conform de eis werden 40 van de beklaagden door de kan tonrechter, mr. A. Verheygen, ver oordeeld tot geldboeten variërend van f 25 tot f 50 en voorwaardelij ke intrekking van het rijbewijs. Twee hunner werden tot definitieve ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeeld. qualitate qua m.a.s. gekozen tot vertegenwoordiger in het bestuur van de Beatrixschool. Aan de heer J. P. v. d. Velde wordt eervol ont slag verleend als districtsopzichter bij de Centrale Dienst. Het reisbesluit 1956 wordt van overeenkomstige toepassing ver klaard voor de daarvoor in aan merking komende gemeentelijke functionarissen. Een wijziging rechtspositieregeling gemeenteper- soneel wordt vastgesteld. Het be noemingsrecht voor de werklieden der gemeente-gasfabriek wordt ge delegeerd aan het college van B en W. Geen bezwaar bestaat tegen de verhoging der schoolgelden van de Zeeuwse Muziekschool. Een wijziging van de verorde ning havengeld wordt vastgesteld. De begrotingscommissie brengt bij monde van wethouder Catshoek rapport uit inzake de 14e begro tingswijziging 1956. Deze wijziging betekent een aanpassingswijziging, waardoor het slot van 1955 wordt overgebracht op de begroting 1956. De wijziging gaat (na het gunstig rapport) onder de hamer door. De heren Keuning en v. d. Doel vin den het spijtig dat de verwerkte wijzigingen niet meer schriftelijk aan de leden worden gestuurd. Hierna wordt de nota bij de begro ting 1957 'aangeboden. De rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Verheijen naar de sluisplan- nen. Deze blijken bestedingsgereed te zijn. Het wachten is nog op de rijksgoedkeuring. De heer van Gas tel wijst op een gestutte muur van een pand in het Korte Groendal. Wethouder den Boer licht toe dat de eigenaar aanschrijven heeft ge had tot afbraak. De heer van Gas tel krijgt de verzekering dat geen rioolwater wordt afgevoerd in de gracht bij Malta. Het betreft hier een zg. overstort. De heer van Gastel wijst er verder op dat aan de riolering van de Grachtweg niet meer doorgewerkt wordt. De aan nemer zou naar elders vertrekken. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De toestand aan de Zaagmolen zal door de Heidemij. in de oor spronkelijke staat worden terug gebracht, blijkens mededeling van wethouder den Boer. De heer Sim mers vraagt aandacht voor verbe tering van het Havenplein. Dit komt in het college van B. en W. aan de orde. De heer v. d. Doel attendeert andermaal op de z i. on rechtmatige afsluiting van een brandpad in de Venkel. Ook dit zal nader worden uitgezocht. Ingezonden mededeling Krabben en peuteten Tlllln. maakt de kwaal steed» im.Ji.vX erger. De helder vloeibare UlKton D-D.D. dringt diep ln de «uKMuy poriën door. zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN Bk A HUIDAANDOENINGEN|g BP VLOEISTOF ï.zo BALSEM t.so ZEEP 0.90 Motorschip van suiker De heer Matth. de Koning Az., afkomstig van Bruinisse die ruim een half jaar gele den aanmonsterde als bak ker op de schepen van de Mij. van Nievelt Goudriaan te Rotterdam, was de laatste maanden werkzaam op het motorschip „Alhena" als pa tissier. Daar de kapitein van dat schip, de heer v. Berkel, zijn laatste reis met dat schip maakte wegens zijn aanstaande pensionering, rijpte in de hoofden van de' heer de Koning en de chef kok van dat schip, de heer Drop, het plan om als hulde blijk aan de scheidende ka pitein het schip in suiker aan te bieden. In hun vrije tijd werd door genoemde heren daarop het motorschip „Alhena" geheel op schaal van suiker nagemaakt. Met dit kunstige werkstuk van suikerbakkerskunst werd veel succes geoogst en het zal een blijvende plaats krij gen op het kantoor van de civiele dienst van genoemde scheepvaart maatschappij. De heer de Koning kreeg van zijn superieuren verlof het werkstuk enige tijd mee naar huis te nemen en het is zodoende thans te zien in de etalage van bakker de Ko ning aan het Kerkplein. De „Alhena" is een beroemd schip dat 30 jaar geleden vele schipbreukelingen redde by een toen plaats gehad hebbende scheeprsramp, in wereldoorlog II in konvooi voer, werd getorpedeerd, maar later weer werd ge borgen en aan elkaar gelast; het was namelijk door het oorlogsgeweld in tweeën ge broken. - De Ver. Staten zullen aan de nieuwe Westduitse luchtmacht 558 straaljagers en verkenningsvlieg tuigen met straalmotoren van het type B-84-F en FR-84-F leveren. De toestellen zullen door de „We- ser Flugzeugbau GMBH" te Bre men gemonteerd worden. Voorts worden binnenkort de onderdelen van 26 Amerikaanse hefschroef- vliegtuigen van het type H-21 in Bremen verwasht. GENERAAL NORSTAD OP SOESTERBERG Wereldsituatie is verbeterd maar krijgsmacht moet gehandhaafd de dank van de Navo-autoriteiten aan de Nederlandse regering over voor de steun die zij heeft ver leend door de inrichting van de ba sis te Soesterberg. Tevoren hadden de commandant van Soesterberg, kolonel J. C. J. Vermeulen en de commandant van het Amerikaanse 32e squadron, A. E. West, nog het woord gevoerd. Ter gelegenheid van de uitrus ting met 100 Super Sabres van het op Soesterberg gestationeerde 32e Amerikaanse squadron en de ver lenging van de startbaan, heeft de Nederlandse minister van Oorlog, ir. C. Staf, gistermorgen op deze basis een ontvangst gegeven. Hierbij waren onder andere aan wezig generaal Lauris Norstad, chef staf van de Navo-luchtstrijd- krachten in west-Europa en de Amerikaanse ambassadeur H. Free man Matthews. Generaal Norstad sprak zijn dankbaarheid uit aan het adres van minister Staf, die, naar hij ver klaarde, een viertal jaren geleden door de toenmalige commandant van de Navo als „de beste Navo- supporter" werd gekenschetst. Ge neraal Norstad zei verder, dat de toestand in de wereld verbeterd is, doch dat een duurzame vrede slechts mogelijk is, door de hand having van voldoende militaire strijdkrachten. Tenslotte bracht hij KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kockengen: A. G. Haring, Loon op Zand. Bedankt voor Berkhout: Joh. A. Labrie, Oostwoud-Midwoud. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Vlissingen: M. Dray- er, Drachten en W. Meijnhout, Fra- neker. De Doopsgezinden op Schouwen Duiveland Aan het einde van de 19de eeuw is de Doopsgezinde Gemeente, des tijds te Zierikzee gevestigd, opge heven en samengevoegd met de Doopsgezinde Gemeente te Goes. Het bescheiden toen nog aanwezi ge bezit werd aan de zorg van de Goese zustergemeente toevertrouwd onder afspraak dat jaarlijks een kerkdienst in Zierikzee gehouden zou worden. Aan deze oude af spraak wordt nu ook a.s. zondag weer gevolg gegeven en zal dr. A. H. A. Bakker, predikante van de gemeenten Middelburg-Goes een dienst leiden in de Lutherse Kerk tc Zierikzee, aanvang 13.30 uur. Behalve de Doopsgezinden van ons eiland zullen waarschijnlijk ver schillende geloofsgenoten uit de Bevelanden en Walcheren deze kerkdienst bijwonen, om daarna de bestaande banden met de Schouw- se Doopsgezinden metterdaad te hernieuwen. Sirjansland toont het gevoelig hart (Eigen bericht). Sirjansland heeft een collecte gehouden ten bate van de nabe staanden van de mijnslachtoffers van Marcinelle in België. Sirjans land ligt wat exentrisch, maar wie zou menen dat in dit dorpje niet wordt meegeleefd met de gebeur tenissen in de wereld en men er zich daar niets van zou aantrekken, doet er goed aan kennis te nemen van deze collecte, die liefst een be drag opbracht van 204. Het is al eerder opgevallen dat andere col lectes in deze plaats evenzeer al tijd rijkelijk worden bedacht. Dit maal waren het de dames Rie Heule, Nelly Mol en Mieneke Han- se, die het „zware werk" deden. Alle hulde voor deze meisjes en voor de burgerij, die het gevoelige hart liet spreken. Wethouder M. den Boer te Haamstede in liet zilver De jubilea te Haamstede ziju niet van de lucht. Niet alleen de burgemeester ziet terug op een ambtsperiode van 25 jaar, maar za terdag 1 september hoopt de heer M. den Boer zijn zilveren jubileum te herdenken als wethouder der gemeente. In deze kwart eeuw heeft wethouder den Boer zich voor Haamstede vele verdiensten verworven en men mag veilig aan nemen. dat hier rijkelijk van zal worden gewaagd, tijdens een bij zondere raadsvergadering, die za terdagmorgen zal worden gehou den. De heer den Boer stamt uit landbouwkringen. Hij was werk zaam in het landbouwbedrijf, maar beperkte zijn activiteiten niet tot de akker alleen. Vooral het vereni- gings- en organisatiewerk trok hem aan. Zo was hij voorzitter van de Vereniging van Oudleer lingen van de Landbouwwinter- cursussen te Renesse. Van 1917- 1929 beheerde hij een eigen land bouwbedrijf te Ellemeet, in welke periode hij verschillende jaren lid was van de raad en het Burgerlijk Armbestuur. Kerkelijk werk ver richtte hij in de Ned. Hervormde gemeente in Serooskerke in het ambt van ouderling en kerkvoogd. In 1931 werd de heer den Boer ge kozen tot raadslid der gemeente Haamstede en vlak daarop tot wethouder, welk ambt hij tot op heden vervult. De heer den Boer is lid van Maatschappelijke Zorg, voorzitter van de Commissie voor het Kleuteronderwijs en lid van verschillende andere commissies. Diverse malen was hij belast met het loco-burgemeesterschap. Ge durende tal van jaren belastte hij zich met het zondagschoolwerk. Bovendien is de heer den Boer sinds 1933 tot heden secretaris-ont vanger van de Kerkvoogdij. Na de oorlog werd de heer den Boer be noemd tot gezworene van de polder Westerenban en vanaf 1953 is hij dijkgraaf van genoemde polder. Sinds 1950 is wethouder den Boer lid van de Prov. Staten van Zeeland. Bovendien is hij hoofdbestuurslid van de provinci ale vereniging V.P.Z. PREDIKBEURTEN Zondag 2 september Ned. Herv. Kerk Zierikzee: grote kerk: 9.30 u ds van Roon, 11 u ds van Royen (H.D.), 7 u dhr. Bakkér. Kerkwerve: 2.30 u ds v. d. Grift. Serooskerke: 10 u ds v.d. Grift (H.D.). Burgh: 10 u ds Swaak. Haamstede: 10 u ds Lange- veld (Eindhoven), 7 u ds van Vliet. Renesse: 10 u ds van Liere. Noord- welle: 7 uur ds van Liere. Eiker zee: 10 u ds van den Ban (nood kerk Scharendijke). Brouwersha ven: 5 u ds Swaak. Zonnemalre: 10 u ds van Wijck. Noordgouwe: 10 u cand. Verseput. Dreiscbor: 9.30 u ds van Royen. Ouwerkerk: 10 u ds Franke. Nieuwerkerk: 9.30 u ds Westerhof. Oosterland: 11 u ds Westerhof, 6 u ds van Roon. Sir jansland: 10 u ds Goudzwaard van IJsselmonde, 6.30 u leesdienst. Bruinisse: 10 u ds v.d. Brink (H.D.), 5 u ds v.d. Brink (afscheid en bev. vie. H. van Dijk). St. Philipsland: 9.30 en 2.30 u ds van Dieren. Lutherse kerk Zierikzee: 10 u ds H. W. Bloemhof- uit Heiloo, 1.30 u doopsgezinde dienst, ds A. H. A. Bakker uit Mid delburg. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 u ds G. J. Pon tier uit Vlissingen. Haamstede: 10 en 5 u ds Meijer. Renesse: 7.30 u ds Meijer. Scharendijke: 10 en 2.30 u ds Kamper. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 u ds P. L. Schuddebeurs. Zonnemaïre: 10 en 2.30 u ds Oom- kes uit Schiedam. Nieuwerkerk: 10 u leesdienst, 5 u ds E. J. Oom- kes uit Schiedam. Oosterland: 10 u leesdienst, 3 u ds Verschoor uit Vlissingen. Bruinisse: 10 en 5 u ds Verschoor uit Vlissingen. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 u lees dienst. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11, 15 en 3.15 u ds J. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 u ds M. v.d. Klis. Kerkwerve: 10 u ds Meijering, 6 u ds Dijkstra uit de Klundert. Haam stede: 10 u ds Dijkstra, 3 u ds van der Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland 3 maal leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 u ds Mal- lan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees- STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND Concert „Oosterlands Fanfare" Bij gunstig weer hoopt de mu ziekvereniging „Oosterlands fan fare" a.s. zaterdagavond aanvan gende half acht, een concert te ge ven in de tent. Er wordt tijdens het concert stilte gevraagd en geen ge- klim van knapen op de tent. Uniek onderwijzers- jubileum De heer D. Istha 45 jaar aan O.L.-school Op zaterdag 1 september a.s. hoopt de heer D. Istha alhier het feit te herdenken dat het 45 jaar geleden is dat hij tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Oosterland werd benoemd. In deze lange tijd heeft de jubilaris zich doen kennen als een beminnelijk mens, die steeds ieders overtuiging wist te eerbiedigen. De vele oud leerlingen der school gedenken met eerbied en dankbaarheid de lessen die zij van meester Istha hebben mogen ontvangen. Gedu rende ruim veertig jaren is de heer Istha lid van de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare", waarvan een aantal jaren secretaris. Hij werd 12 januari 1893 te Oud^Vos- semeer geboren en ontving zijn op leiding aan de Normaallessen te Tholen. Het zal de jubilaris zater dag a.s. stellig niet aan belangstel ling ontbreken. G.V. „Duiveland" start weer Na een vakantie van ongeveer zes weken hoopt de sportvereniging „Duiveland" alhier de volgende week weer met de gymnastiekles sen te beginnen, onder leiding van de nieuwe leraar de heer Vane te Dreischor. Er zal ook een begin ge maakt worden met lessen voor ge huwde en oudere dames. Hiervoor bestaat reeds enige belangstelling. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Wouter Verhoek Kr.z., onder wijzer aan de hervormde school te Weukendam, slaagde te Utrecht voor de volledige hoofdakte, dienst. St. Philipsland: driemaal dhr. Gebraad. Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: plaatselijk regen veel bewolking met later plaatse lijk regen. Matige of krachtige wind uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in tempera tuur. 1 sept. Zon op 5.51, onder 19.29. Maan op 1.21, onder 17.17. 2 sept. Zon op 5.52, onder 19.27. Maan op 2.43, onder 27.50. 3 sept. Zon op 5.54, onder 19.25. Maan op 4.07, onder 18.18. Nieuwe maan: 4 sept. te 19.57. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 sept. 12.00 n.m. n.m. 2 sept. 0.37 v.m. 13.07 n.m. 3 sept. 1.47 v.m. 14.08 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 sept. 11.29 v.m. n.m. 2 sept. 0.03 v.m. 12.43 n.m. 3 sept. 1.09 v.m. 13.41 n.m. Doodtij: 31 augustus. Toenemende regenkansen In koude arctische lucht, die boven ons land stagneert, daalden de temperaturen in de nacht van donderdag op vrijdag tot voor de tijd van het jaar zeer lage waar den. Zo werd in de Bilt een laag ste thermometerstand van 3,8 gr. gemeten, een waarde die in een waarnemingsreeks van de mini mum temperaturen voor de maand augustus, de laatste honderd jaar alleen in 1864 geëvenaard. De lucht is ook in de hogere luchtlagen koud, zodat donderdag op tal van plaatsen buien tot ont wikkeling kwamen. Doordat een lagedrukgebied zich over Spanje uitbreidde en voor dit lagedrukge bied uit de barometers stegen, kwam ons land binnen het bereik van een rug van hoge luchtdruk, die zich van de oceaan over de Britse eilanden naar de Balkan uitstrekt. Intussen wordt deze de komende 24 uur aangetast door drukdalingen boven Frankrijk, welke samen hangen met een randstoring van het Spaanse lage drukgebied. Deze storing zal zich in noordoostelijke richting naar Duitsland verplaatsen en bij ons de bewolking doen toenemen. Dit heeft tot gevolg dat later plaatse lijk enige regen zal vallen. De wind draait naar noordelijke richtingen, zodat we nog in de koude lucht blijven. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 2 sept.: dr. van Hoorn. Burgerlijke Stand Zierikzee Overleden: 25 aug. Adriana Ok- kerse, oud 66 jaren, echtgenote van Frans van der Werf. Evangelisch Luth. Kerk Drietal te Nijmegen: prop. J. Elase, Amsterdam, J. P. Boender maker. Eindhoven en P. Estié, Zaandam. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 u Lof. Burgh: 8 en 9.30 u H, Mis (garage hotel „Het Wapen van Burgh). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee De P.V. „De gevleugelde vrien den" hield een wedvlucht uit Or- léans. Deelgenomen werd door 123 duiven over een afstand van 441 km. De beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door Gebr. Dale bout. De verdere uitslag was als volgt: J. FeleüS 2, 3, 5, 13, 32, 35; T. v. d. Wielen 4; C. v. d. Hoek 6, 8, 23; C. van Westenbrugge 7, 37, 41; K. Dekker 9, 16, 17; J. Verwest 10, 36; W. v. d. Ende 11, 14, 27, 40; A. Bak ker 12; A. Hagesteijn 15, 22; G. Flikweert, Zonnemaire 18; F. Hil- lebrand 19, 26; C. Berrevoets 20; P. Saman 21; H. v. d. Panne 24; G. Kristalijn 25, 33; A. N. Berrevoets 28; J. ten Haaf 29, 30; W. den Boer 31, 39; J. Berrevoets 34; A. de Graaf 38. ,DE GOUDSCHATTEN VAN BAGDAD" 7. Zodra de reddingssloep tegen de scheepswand stoot, wordt haastig een touwladder neergelaten. Behendig klimt Aram naar boven. Alle opvarenden staan bij de verschansing, maar tot Aram's verbazing schijnt niemand aanstalte te maken het zinkende schip te verlaten! Een dikke man,.in een ruime pelsjas gehuld, treedt op Aram toe. „Bravo, messire,' wij allen danken u voor deze held haftige redding", zegt hij op honingzoete toon. „Ik ben met de man schappen overeengekomen, dat allereerst de lading, enige kisten met zeer kostbare inhoud, aan land gebracht zullen worden. Zie hier uw beloning, indien gij met deze regeling instemtEn uit zijn mantelzak haalt hij een zakje vol goudstukken tevoor schijn„Bent u gek geworden!" roept Aram geërgerd uit. Mijn mannen en ik wagen ons leven om deze mensen van de verdrin kingsdood te redden, niet om deze kisten aan land te brengen. Als ge niet gauw maakt dat ge in de sloep komt, is het te laat!" En als om deze waarschuwing kracht bij te zetten, stort zich plotseling een geweldige golf over het dek van de tweemaster

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2