Aantrekkelijk feestprogramma bij zilveren jubileum van burgemeester Röell HAAMSTEDE 25 jaar in de magistratuur Voorbereidend comité gereed met de plannen In de maandagavond gehouden vergadering van het comité dat de feestelijkheden organiseert voor de op woensdag 29 augustus en zater dag 1 september te houden feesten ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester jhr. Röell, is onderstaand program ma samengesteld. Woensdag 29 augustus 1956. 14.30 uur: Bijzondere raadsver gadering in het gemeentehuis, nt afloop waarvan de burgemeester en mevrouw Röell tussen 16.30 en 18.00 uur in het gemeentehuis een receptie zullen houden. 20.30 uur: Serenade, te brengen door de harmonie „Witte van Haemstede" aan de burgemeester bij diens woonhuis aan de Kloos- terweg. Zaterdag 1 september 1956. 9.30 uur: Aubade van de school kinderen voor het gemeentehuis. Na afloop hiervan zal de burge meester voor het gemeentehuis na mens de bevolking van Haamstede, de woonforensen, de badgasten en andere belangstellenden een blij vend aandenken worden aange boden. 10.30 uur: Bijzondere raadsver gadering in het gemeentehuis, ir verband met het feit dat de heer M. den Boer op deze dag 25 jaar lid van de gemeenteraad en wet houder is. Na afloop bestaat ge- Lijken geborgen uit Belgische mijn Donderdagavond heeft een red dingsploeg op de verdieping van 1035 meter van de mijn „Bois du Cazier" te Marcinelle, de lijken van 42 mijnwerkers gevonden. De leider van de reddingsploeg herkende een van deze lijken als dat van zijn zoon. Er worden nu nog 31 mijn werkers vermist. Algemene vergadering Zeeuwse polder- en waterschapsbond De algemene vergadering van de Zeeuwse Polder- en Waterschaps bond zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 22 september in hotel ,,De Stadswynkelder" te Kortgene Mr. dr. J. Winsemius, hoofd van de afdeling Waterstaatsrecht van het ministerie van Verkeer en Water staat, raadadviseur in algemene dienst zal een causerie houden. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 26 aug.: dokter Vogelaar. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE De film „Om 50.000 dollar" („Loophole") met Barry Sullivan, Dorothy Malone e.a. behandelt de spannende gebeurtenissen rond een jonge succesvolle bankkassier, die op een belangrijk moment een kastekort van 50.000 dollar consta teert. Dit belangrijke bedrag is ge stolen door een zekere Tate, die zich als een van de op komst zijnde accountants heeft voorgedaan. De politie wordt in de zaak gemengd en een detektive verdenkt onmid dellijk de kassier, die ontslagen wordt en slechts met grote moeite weer werk weet te vinden. Bij toe val ontdekt hij echter de ware dief en na allerlei spannende verwik kelingen, komt er dan spoedig een „happy end", vooral omdat een groot deel van het geld nog op de dief wordt gevonden. Een Western van het zuiverste water is „De koningin der veedie ven" („Cattle queen of Montana") met Barbara Stanwijck, Ronald Reagan, Gene Evans e.a. De film begint al dadelijk met een sappige aanval van Indianen op een farm. De Indianen zijn met geweren en whisky omgekocht. De dochter van de farmeigenaar valt in handen der Indianen. De film wordt dan verder voor een groot deel beheerst door de strijd tussen de onverzoen- lijken en zij, die menen dat Indi anen en blanken in vrede samen kunnen leven Subtiel hierin is de rol van een geheim agent Farrell, die wil weten hoe de Indianen aan geweren komen. Farrell maakt fu rore, zowel met zijn wapen als in de liefde en hij is de wegbereider voor de vrede tussen de Indianen en blanken in Montana. In hotel Bom te Haamstede draait de komische Engelse film: „Warenhuis op stelten", met de be kende komiek Norman Wisdom. De film werd reeds eerder hier be sproken. Een hevige hagelbui heeft 20 a 50 procent van de wijngaarden, maisvelden en andere gewassen te velde bij Triëst verwoest. legenheid wethouder den Boer per soonlijk te feliciteren. 14.00 uur: Défilé voor het ge meentehuis, waaraan in het bijzon der de plaatselijke verenigingen zullen deelnemen. De optocht zal hierbij de volgende route volgen: Ring, Ooststraat, Zuidstraat, Ring, Noordstraat, Kloosterweg tot rust huis en terug, Noordstraat, Ring, waarna ontbinding. De optocht moet uiterlijk om 14.00 uur opge steld staan in de slotlaan. Na afloop défilé tot 18.00 uur: Volksspelen. Vanaf 19.30 uur: Gezellig samen zijn op de Ring. Muziek, zang, draaiorgel, verlichting en feest vuren. De burgerij van Haamstede wordt opgewekt om op woensdag 29 aug. en zaterdag 1 september zoveel mo gelijk te vlaggen. De bewoners van de Ring, Noordstraat, Weststraat, Zuidstraat en Ooststraat worden bovendien verzocht om in de avond van zaterdag 1 september een ver lichting (b.v. schemerlamp) achter de ramen van hun woning aan te brengen. De aandacht van de automobi listen wordt er op gevestigd, dat op zaterdag 1 september de auto's geparkeerd dienen te worden in de Noordstraat, tussen de bomen aan de zijde van hotel „Bom". De Ring zal in ieder geval geheel vrij moe ten blijven. PREDIKBEURTEN Zondag 26 augustus Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds P. Visser te Apeldoorn; Ver.- gebouw: 9.30 uurds v. Royen. Kerk- werve: 10 uur cand. Verseput. Se- rooskerke: 2.30 uur ds Swaak. Burgh: 10 en 7 uur (jeugddienst) ds P. P. Saraber uit Abcoude. Haamstede: 10 en 7 uur ds van Vliet. Renesse: 9 uur ds v. Liere (jeugddienst), 7 uur ds van Royen. Noordwelle: 10 uur ds v. Liere (H.D.). Eikerzee: 10 uur ds v. d. Ban (in de noodkerk te Scharendijke). Brouwershaven: 10 uur ds Buinink. Zonnemaire: 10 uur wika Klaas- sen. Noordgouwe: 10 uur ds Swaak. Dreischor: 7 uur ds Swaak. Ouwer- kerk: 11 uur ds v. Royen. Nieuwer- kerk: 10 uur ds Westerhof. Ooster- land: 10 uur dhr W. v. d. Dool uit Rotterdam, 6 uur ds v. d. Brink. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 uur ds v. d. Brink, 5 uur cand. Verseput. St.- Philipsland: 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds Brons van Scherpenisse. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds H. Steen huis, legerpred. te Huis ter Heide. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds W. v. d. Zwan uit Emmercompascuum. Renesse: 7.30 uur ds L. v. d. Linde uit Rijnsburg. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwers haven: 9.30 en 2.30 uur ds Smit van Anna-Jacobapolder. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds L, v. d. Linde uit Rijnsburg. Nieuwerkerk: geen opgave ontvangen. Oosterland: 10 en 3 uur ds J. F. Mantz te Rozen burg. Bruinisse: 10 en 5 uur cand. A. Corperaal uit Zwartsluis. Anna- Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds W. v. d. Kerk uit Almkerk. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 6 uur ds C. v. d. Jagt uit Zoute Spui. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds C. v. d. Zaal uit Harlingen, 6 uur ds C. v. d. Weele uit Leiden. Kerkwerve: 10 uur ds C. v. d. Weele, 6 uur ds C. v. d. Zaal. Haamstede: 10 en 3 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur ds H. W. Blok uit Rotterdam. St.-Phlllpsland: 3 maal leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Phiiipsland: driemaal ds Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8, 9 en 10 uur H. Mis. (Garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. AFSLUITING VAN ADOPTIE Gemeenteraad van Enschedé bracht afscheidsbezoek aan Nieuwerkerk en Ouwerkerk Gedenkstenen op graven van rampslachtoffers (Van onze verslaggever) „Wie het niet met eigen ogen heeft aanschouwd, kan zich onmogelijk voorstellen hoe het hier is geweest en hoe onbeschrijfelijk het er hier uitzag. Thans, is er enorm veel veranderd. De bevolking heeft met grote energie en geestkracht de wederopbouw aangepakt en hiervoor hebben wij het diepste respekt". Deze woorden sprak gisterenmiddag burgemeester M. van Veen van Enschedé, de adoptiegemeente van Ouwerkerk en Nieuwerkerk, tijdens een koffiemaaltijd in het verenigingsgebouw te Nieuwerkerk. Met het bezoek van de gemeenteraad van Enschedé, verschillende hoofden van dienst uit die gemeente, leden van het adoptlekomlté en enkele per soneelsleden van de gemeente, kwam gisteren de officiële afsluiting van de adoptie van de in 1953 door de watersnood getroffen gemeenten. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Korfbalcompetitie geen succes - Wind deed afbreuk aan voetbal - Hengelwedstrijd in de regen - Atletiek wedstrijden op zaterdag - Indeling competitie K.N.V.B. Nog eens hengelen De hervatting der korfbalcompe titie, na de vakantie, blijkt ook nu weer geen succes te zijn. De animo bi; .de speelsters en spelers blijkt geheel, of althans voor het grootste gedeelte, te zijn verdwenen. Zelfs was ik getuige van een wedstrijd waarbij één der ernstigste kans hebbers op de kampioenstitel in de 2e klasse was betrokken. Deze ver eniging achtte het in hei geheel niet aan haar naam verplicht, enige goedwillende speelsters en spelers daar buiten gelaten, sportief tegen stand te bieden. Meer dan in het voorbije en nog dit lopende seizoen, zal er bij de SDKB naar moeten worden gestreefd althans de wed strijden welke van belang zijn op het competitieverloop voor eind juli te laten plaats vinden. In de le klasse liet Brouwershaven bij Zeemeeuwen verstek gaan. In de 2e klasse stelde DES wel erg te leur, daar het bij DOSKO een 5-3 nederlaag kreeg te inkasseren. Zwaluwen en SVOWK die nu even veel verliespunten hébben als DES krijgen nu nog alle kans om een hartig woordje mee te spreken. SVOWK liet zich althans niet door NOAD verrassen. Met een 4-0 overwinning keerden de Ouwer- kerkers naar huis terug. WIK le verde bij Burgh II een verdienste lijke prestatie door een 2-2 gelijk spel in de wacht te slepen. In de 3e klasse B wist NOAD II zich door een 4-1 overwinning op Brouwers- hdven III wat verder van de rode lantaarn te verwijderen. Het voetbalelftal van Brouwers haven had bij de nederlaagwed strijd tegen WHS ook al geen suc ces. Met een 5-0 nederlaag keerden onze eilandbewoners weer naar huis terug. Na een wedstrijd waar aan de harde wind veel afbreuk deed, deelden onze KNVB-vereni- gingen Zierikzee en Burgh de buit (2-2). Zestien moedige hengelaars na men, ondanks de regen en de zeer harde wind, te Renesse deel aan de hengelwedstrijd. Een vijftal slaag de er, ondanks dit gure weer, nog in enige vis op de kant te slaan. Dat de deelname bij de door de M.C. „Sparta" georganiseerde ori- ënteringsrit, nu ook niet bepaald daverend was te noemen, mag ook wel voor het grootste gedeelte aan het nu niet bepaald zomerse weer worden toegeschreven. In geen der drie klassen slaagde er ook nu niet één deelnemer in, het parcours zon der strafpunten te beëindigen. In de 2e klasse der SDKB staan zaterdag een tweetal wedstrijden op het programma. Brouwershaven krijgt bezoek van Renesse, waarbij de duinbewoners als zij volledig uitkomen, sterk favoriet zijn. Ve- locitas kan door een overwinning op Unitas nog net deze chib op de ranglijst passeren. In de 2e klasse krijgt Burgh II bezoek van NOAD, waarbij de thuisclub de beste kan sen heeft. DES moet tegen Storm vogels in staat worden geacht zich 81' Ie' van de misstap tegen DOSKO''te herstellen. SVOWK krijgt het min der gemakkelijk nu het op bezoek moet bij DOSKO. Als de Ou wer kerkers hun aanspraken op de titel willen behouden, dan zal zeker al les moeten worden gegeven Om DOSKO van de winst af te houden. In de 3e klasse B is voor dinsdag a.s. vastgesteld de wedstrijd NOAD II-MEVO. Hier hebben de Ziertk- zeeënaars aan één puntje voldoen de om zich kampioen te mogen noemen. DSS II zal zaterdag in de ze klasse weinig moeite hebben met Brouwershaven III. Zaterdag zullen een groot aantal leden van de athletiekvereniging Delta-sport uitkomen bij wedstrij den van de vereniging Marathon, welke op de sintelbaan te Vlissin- gen worden gehouden. Laten wij hopen dat onze mensen ook nu weer met goede resultaten uit de bus komen. Zondag speelt Zierikzee een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen de Vlaardingse 2e klas- ser VCS. Wanneer het weer nu eens een beetje wil meewerken, kan het publiek hier van een leerzame wedstrijd genieten. Deze week zijn de indelingen der klassen van de competitie der KN VB bekend gemaakt. In de 2e klas se C zaterdagvoetbal is MEVO in gedeeld met Goes IV, Bevelanders, HVV '56, Kapelle, Kats, Kloetinge, SVO, Wissekerke en Wolf aartsdijk. In de 2e klasse D, welke uit ver enigingen van ons eiland bestaat, zien wij een viertal nieuwe gezich ten. In deze klasse komen uit: Brouwershaven III, Bruse Boys I en II, Burgh III, MEVO II en III, Duiveland (Oosterland), SINOTO en Zierikzee IV. Aan de junioren competitie wordt voor de eerste maal deelgenomen door een elftal van Zonnemaire en Brouwersha ven. De indeling van deze afd. is: Burgh, Dreischor, MEVO, Renesse, Zierikzee I en II, Zonnemaire en Brouwershaven. De le klasse B van het zondagsvoetbal is wederom een schamele vertoning. Hoewel hier door enige verenigingen was aan gedrongen op uitbreiding met elf tallen van buiten het eiland, is dit wederom op vele bezwaren gestuit. De elftallen die een dubbele com petitie in deze afd. spelen zijn: Brouwershaven, Burgh II, Drei schor, Renesse en Zierikzee II. Ten slotte is de 2e klasse C, waar l\h competitie zal worden gespeeld als volgt samengesteld: Brouwersha ven II, Dreischor II, Renesse II, SVOWK, Zierikzee III en Zonne maire. Met de competitie van het zondagvoetbal zal op 23 september a.s. worden gestart. Met het zater dagvoetbal zal op 22 of 29 septem ber worden begonnen. Een en an der is afhankelijk van de te hou den scheidsrechterscursus. Op veler verzoek zal zondagmid dag te 14 uur nogmaals een hen gelwedstrijd op het strand te Re nesse worden georganiseerd. Burgemeester van Eeten van Nieuwerkerk noemde het een voor recht het gemeentebestuur in vol talligheid welkom te mogen heten. De laatste drie jaren is er regel matig kontakt geweest tussen de gemeenten onderling. Spreker be treurde het dat de wederopbouw nog steeds geen voldongen feit is en dat het bezoek moest geschie den midden in de opbouw. 80 90 pet. van de verwoeste woningen zijn thans weer hersteld, in de par- tikuliere sektor zijn er 30 in aan bouw, voorts nog 9 gemeentewo ningen voor ouden van dagen. Men is midden in de bouw van drie scholen en er moet nog een riool zuiveringsinstallatie, een kerk en een verenigingsgebouw komen. Burgemeester van Eeten herin nerde vervolgens aan de eerste ont moeting met burgemeester van Veen en de heer K. Jassies op die druilerige februari-avond in Zie rikzee. Moeilijk was het toen een aanknopingspunt te vinden. „We wisten niet wat Enschedé kon doen", aldus spr. De burgemeester dacht hierna aan het bezoek van de heer U. P. Olsder, technisch ambtenaar der gemeente Enschedé die een half jaar in de gemeente doorbracht. De begraafplaats is in grote lijnen naar zijn ontwerp ge maakt. De door Enschedé geboden hulp lag uiteraard voor een deel in de textielsector. Een speciale attentie waren de kerstpakketten van de Enschedése burgerij, waar in mevrouw van Veen en de U.V.V. een voornaam aandeel hadden. Geste van hart tot hart „Deze geste van hart tot hart werd hogelijk gewaardeerd", ver volgde burgemeester van Eeten. In vele woningen hangen thans nog schilderijtjes uit die pakketten. Spr. dacht ook nog aan de ver nieuwing van het meubilair in de noodsekretarie en de uitzending van schóolkinderen naar Enschedé. Dit jaar heeft men nog bomen, struiken ende uitermate goede zorgen gekregen van de heer J. A. ten Hope, direkteur van de plant soenendienst Enschedé. 60 pet. van de beplanting is aangeslagen. Nog toegezegd is de verzorging van de graven der rampslachtoffers. Op ieder graf komt een gedenksteen tje, voor beide gemeenten een al gemeen monument, waartoe de be kende beeldhouwer Marie Andries- sen een opdracht heeft gekregen. Op de begraafplaats zijn 246 slacht offers van de watersnood begraven, 40 personen zijn nog steeds vermist. Burgemeester van Eeten eindigde met de hoop uit te spreken dat de adoptie afgesloten mag worden, voordat de ambtsperiode van bur gemeester van Veen ten einde zal zijn, hetgeen over enkele maanden zal geschieden. Als hierna burgemeester van Veen het woord verkrijgt, zegt deze dat de hulp van de landbouwende bevolking van Enschedé door de omstandigheden niet goed tot zijn recht is gekomen. Spr. zei de laat ste dagen van januari '53 ook niet te zullen vergeten. Direkt al werd in een raadsvergadering besloten om hulp te bieden in het ramp gebied. De Vereniging van' Ned. Ge meenten heeft Enschedé toen beide gemeenten Ouwerkerk en Nieuwer kerk toegewezen. Ons medeleven was oprecht en groot. „We hebben het graag gedaan", aldus burge meester van Veen. Rondwandeling door gemeente Het gezelschap maakte hierna een rondgang door het dorp. Op de begraafplaats legde burgemees ter van Veen een krans op één der graven van de rampslachtoffers. Op de begraafplaats bevindt zich thans één der grafsteentjes die de graven zullen sieren. De heer J. de Groot, technisch hoofdambtenaar van de stedebouw- kundige afdeling van Enschedé gaf hierbij een korte toelichting. Ieder graf krijgt eenzelfde plaquette, die een afmeting heeft van 44 bij 60 cm. De ingebeitelde namen der slachtoffers zijn niet zeer duidelijk te lezen. Dit is met opzet zo gedaan omdat men de bezoekers wil dwin gen de namen als het ware te ont cijferen, zodat men bij ieder graf tot aandacht gedwongen wordt. De stenen worden horizontaal ge plaatst. Het ligt in de bedoeling dat de familiegraven worden gebonden d.m.v. een eenvoudige natuurste nen omranding. Als dat klaar is krijgt men de indruk van een fa- miliegewijze ligging. De graven worden met kruipklimop beplant, de familiegraven herkent men door rozestruiken of heesters. Centraal, doch iets uit het midden wordt het Verre Schelde - Moezel - Rijn - Morne - Eindeloze weg - Steek en Fameus Moeder Schelde ligt te ver van Frankrijk af en daarom moet een reiziger uitzien naar andere ver frissingsmogelijkheden. Die worden geboden in de vorm van meren en rivieren. Bezij die meren en rivie ren is Frankrijk echter maar een droog land, naar Eilandman ont dekt heeft. Toch viel er wel wat te zwemmen. Er zijn zwembaden, maar de Fransen (vooral de dames) geven er blijkbaar de voorkkeur aan te zonnen. Ze vinden (mis schien, maar het moet haast wel) het water te koud en te nat. Voor Eilandman daarom (voor een en kele keer) de Moselle (Moezel) bij Metz. Bij Metz alweer een „juweel" van een kampeerterrein, maar het is duizendmaal verstandiger door te rijden, om aan de oevers van de Moselle te kamperen. Daar heeft men alles vlak bij de hand. Water en verrukkelijk beboste oevers, het silhouet van de stad in de verte, een prachtige weldevlakte en het telkens doorklinkend machtig ca- rillongebeier. In de Moezel is men één met de forellen, maar de kan ten zijn krozig en glibberig en het water niet al te fris. Heel anders was het aan de Rijn bij Neuf Brisac (het Franse „te- gen"-plaats)e van het op de Duitse oever gelegen Alt Breisach (bekend van de waterhoogten). De Rijn is hier meer dun speels en ontembaar moet de kracht zijn van de sleep bootmotoren, die drie of vier aken stroomopwaarts hebben te tornen. Wie hier pardoes de Rijn induikt is niet „bon" af, want de stroom is verraderlijk en sterk. Gelukkig zijn er kleine inhammen die met wat voorzichtigheid bezwommen kun nen worden. Aan het Geraldmeer lag een prachtig zwembad, dat om der wille van de koude gesloten was. Dat is ronduit pech voor wie hier slechts eenmaal komt. Gelukkig hadden de Fransen het omheinings muurtje niet al te hoog gemaakt, zodat hier toch nog gezwommen kon worden, zij het een pietsje clandestien en met angst in het hart. Een laatste kans bood de Marne bij Dormans. Van het zwemmen in Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: BUIEN Nu en dan buien, waarvan som mige met onweer, maar ook enkele opklaringen; matige tot krachtige wind uit zuidelijke richtingen; wei nig verandering in temperatuur. 25 aug. Zon op 5.42, onder 19.45. Maan op 20.41, onder 10.12. 26 aug. Zon op 5.44, onder 19.43. Maan op 21.07, onder 11.23. 27 aug. Zon op 5.45, onder 19.41. Maan op 21.39, onder 12.34. Laatste kwartier: 29 aug. le 5.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 aug. 5.33 v.m. 17.41 n.m. 26 aug. 6.01 v.m. 18.09 n.m. 27 aug. 6.34 v.m. 18.44 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 aug. 4.53 v.m. 17.15 n.m. 26 aug. 5.27 v.m. 17.47 n.m. 27 aug. 6.03 v.m. 18.23 n.m. Doodtij: 31 augustus. Het blijft buiig De verslechtering die het weer sinds gisteren heeft ondergaan, is het gevolg van het naderbij komen van een depressie van de Atlan tische Oceaan. De kern van dit lagedrukgebied bereikte in de af gelopen nacht Schotland. Het bij behorende front drong met regen en onweersbuien ons land binnen. Daarbij namen ook de windkrach ten toe. De kern van de depressie beweegt naar de Noordzee en zal tamelijk dicht bij ons land komen. Op de oceaan ontwikkelden zich enkele randstoringen, die ook weer naar west-Europa koersen. Daar om moet verwacht worden dat het weer enkele dagen onder depressie- invloed zal blijven en een buiig karakter zal hebben. monument van de heer Andriessen geplaatst. Bezoek aan nieuwbouw Het gezelschap nam vervolgens een kijkje in de nieuwgebouwde wijken en in het Groene Kruisge- bouw, waar ieder hartelijk de hand schudde van zuster C. P. van den Berge. Langs de bejaardenwonin gen begaf men zich weer naar het verenigingsgebouw, vanwaar men zich per touringcar en personen wagens naar Ouwerkerk begaf. Daar bracht men een bezoek aan de enorme caissons, waar vele Ensche- déërs op de gevoelige plaat werden vastgelegd. Ook hier maakte men een rondwandeling door de ge meente. Wethouders en leden van de raad gaven tekst en uitleg bij de verschillende gereedgekomen of onderhanden zijnde objekten. Ook op de begraafplaats te Ouwerkerk legde burgemeester van Veen een krans. Met enkele bewo gen woorden dankte hier burge meester Romeijn. Sprekend tegen de achtergrond van de caissons die het water afsloten, noemde spr. de ontmoeting hier een treffend mo ment. De burgemeester voelde zich getroost door de grote mate van medeleven en toonde zich dank baar dat men ook de doden heeft willen gedenken. Hierna bracht men een bezoek aan de nieuwe (nog niet in gebruik genomen) Ned. Herv. kerk, waar ds. Franke vanaf de kansel een toelichting gaf op het moderne ge bouw. In één der nieuwe scholen werd hierna een verversing aangeboden, waarna het gezelschap de terug reis aanvaardde. - Generaal Besancon, inspec teur-generaal van de artillerie in het Franse leger, bevindt zich vol gens in Algiers ontvangen berich ten onder de zeven omgekomenen bij een botsing van twee vliegtui gen, in de lucht boven het westen van Algerije. Deze berichten zijn nog niet officieel bevestigd. GESPREKKEN VAN EILANDMAN een historische rivier merkt men heus niet meer dan dat het water nat is en natuurlijk alweerkoud, ondanks een min of meer sterke geschiedkundige feeling. Van een reis Vogezen-Parijs be hoeft niemand spijt te hebben, want heus het blijft mooi, alleen niet zo stijl als in de Elsas. Einde loos is die weg en uren tuft de auto voort, met slechts een enkel eenzaam tegenliggertje. Druk wordt het pas te Fontalnébleau. Dat zit 'em natuuurlijk in het N.A.T.O.- hoofdkwartier en het sprookjes achtige koningspaleis, waarvan de bouw in 1527 werd begonnen door Frans I en waar Napoleons be roemde steek als een relikwie be waard wordt. Zo tegen Parijs aan wordt het helemaal benauwend. Uren wordt hier de verkeersstroom soms opgehouden, maar met, wat goede wil staat men dan toch al- spoedig op de Place d'ltalie en rij zen de machtige contouren van de Notre Dame omhoog. Het is en blijft „fameux"!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2