MAGGI Ossestaart soep Een wagenbestuurder erft een villa BUITENLANDSE STUDENTEN MAKEN WANDELPAD BIJ KREKEN VAN OUWERKERK Trein greep auto met Nederlandse touristen NieuwVeffükkelijk I STAD EN PROVINCIE UIT VERGEELDE ARCHIEVEN Zierikzeese jongens vierden nieuwjaarsdag: vijf doden het gevolg DE R.T.M. IN 1955 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 9 auccstcs 195e No. 17999 Iets goeds opbouwen en wat van de wereld zien Gezamenlijk iets goeds opbouwen. Iets verdienen en wat van de we reld zien. Dat zijn de redenen ivaar- om studenten uit vele hoeken der aarde hun vakantie (waarin ze ove rigens hard moeten werken) door brengen in het werkkamp te Oos- terland. Zes en twintig vrouwelijke en vijf en twintig mannelijke stu denten uit Algerië. Engeland. Duits land, Spanje, Frankrijk, Israël er zelfs uit Pakistan en Jordanië be vinden zich op Schouwen en Dui- veland om, zoals gezegd, „Iets goeds op te bouwen, wat te verdienen en wat te zien". En dat „iets goeds opbouwen' is dan voor de jongens (kort gezegd) het maken van een ontsluitings- dreef met daarop aansluitend een wandelpad op het bij de westelijke kreken van Ouwerkerk geprojek- teerde rekreatie-oord. Het aan te leggen wandelpad, dat goede vorderingen maakt, krijgt een lengte van 500 m. Als het weer goed blijft en het entoesias- me stabiel, zal men voor het ver trek, dat bepaald is op achttien augustus, in ieder geval gereed zijn gekomen met het in profiel brengen van het pad, dat hierna gestabiliseerd zal worden. Wij te kenen hierbij aan dat het in de bedoeling ligt de zandvlakten bij de westelijke kreken van Ouwer kerk te herscheppen in een bebost rekreatie-oord, waar het in de toe komst bij uitstek voor de water sportliefhebber, de zwemmer en roeier, goed toeven zal zijn. De hiertoe strekkende werkzaamhe den zijn dus aangevangen. Het projekt is in handen van de Ned. Heide Mij. Zijn de studenten geen geschoolde arbeiders, het zijn er wel die van goede wille zijn. Overigens is het niet zo dat de studenten na gedane arbeid direkt in bed rollen. Zoals gezegd immers willen ze ook wel ivat zien en voor al ook wel iets horen. Grote be hoefte hebben ze n.l. aan wat na der contact met de bevolking der verschillende eilandelijke gemeen ten (iuü hoorden bijv. Zierikzee noemen) en een echt vertrouwen wekkend Hollands kopje koffie. Vijf doden Een personenauto uit Groningen is in Tirol, ongeveer 80 km voor Innsbrück op een on bewaakte overweg door een goederentrein gegrepen en verscheidene meters meegesleurd.In de auto zaten vijf personen, n.l. twee dames, een heer en twee kinderen. Vier hunner werden op slag gedood, het jon getje kreeg zware verwondingen. De stoffelijke overschotten van de 4 slachtoffers konden pas worden geborgen, nadat het wrak met snijbranders was opengesneden. De omgekomenen zijn de 39-ja- rige assistent-accountant H. van D. uit Groningen, zijn echtgenote, de 37-jarige mevr. van D-M., zijn moeder, de 59-jarige mevr. M. E. van D.-B.uit Delft en zijn twaalf jarig dochterjte Maria. Het negen jarige zoontje Chrisiaan is met een schedelbasisfractuur en verschei dene andere verwondingen in het ziekenhuis te Kreckelmoos opge nomen, waar hij later is overleden. Politie schiet aanvaller neer Te Alphen aan de Rijn is de 30- jarige pluimveehandelaar J. R. uit Alphen aan de Rijn tijdens een vechtpartij tussen hem en de poli tie, door een kogel in de buik ge troffen. Hij werd behandeld door een juist passerende militaire arts en daarna opgenomen in het St. Joseph-Paviljoen ziekenhuis te Gouda. De kippenhouder, die gehuwd is en vijf kinderen heeft, had zich dinsdagmiddag hevig verzet tegen de afbraak van gemeentewege, van zijn zonder toestemming op zijn erf, aan de Rijksstraatweg ge bouwde varkensschuur, Toen po gingen hem tot rede te brengen faalden, kwam de politie, die ge welddadig verzet vreesde, de ge meentewerklieden met zeven man assistentie verlenen. R. raakte echter vrij spoedig met twee poli tiemannen aan het worstelen. Hij rukte zich uit deze worsteling plotseling los en begon met een lange ijzeren staaf in de richting van de adjudant van politie te zwaaien, uitroepende hem te zul len doden. Op dit moment loste een van de politiemannen een schot, met de bedoeling de woes teling slechts tot bedaren te bren gen. Het schot trof R. echter in de buik, waarop hij bloedend ineen zakte. De ongeveer 20 m3 grote varkensschuur is toen alsnog af gebroken. Een storm in de buurt van Abadan (Perzië) heeft aan zeventig mensen het leven gekost. Bij elkaar zijn in Perzië de afgelopen twee weken vijfhonderd personen bij stormen en overstromingen omge komen. Uiteraard willen wij gaarne aan hun verzoek voldoen om deze wensen onder de aandacht van het publiek te brengen. Evenwel zijn reeds in deze richting stappen ondernomen door de Rotary, die de jonge mensen deskundig een avondje hebben „uitbesteed", en ook een dergelijk initiatief van een iktief persoon der Dienst Herver kaveling werd met succes be kroond. Excursies over het eiland werden gemaakt en natuurlijk stond een bezoek aan de Westhoek op het programma. Op het ver langlijstje staat nog een bezoek aan Amsterdam. Wat de geest in het kamp betreft, die is uitstekend. BRILLEN WORDEN GOEDKOPER tengevolge van de hoogconjunctuur De Nederlandse opticiensorgani saties hebben besloten de prijzen van brillen te verlagen. Zij heb ben besloten geen kortingen meer te geven op brillen, welke aan ziekenfondspatiënten worden ver kocht. De verlaging van de prijs der brilmonturen zal echter zó groot zijn, dat het nadeel van het wegvallen van de kortingen voor ziekenfondspatiënten ruimschoots wordt gecompenseerd. De brilmon turen zullen aanmerkelijk goed koper worden, de prijzen voor de glazen zullen ook verlaagd wor den. De prijsverlaging, die ingaat per 15 augustus a.s., heft nu ook de rechtsongelijkheid tussen zieken fondspatiënten en particuliere pa tiënten op, die bestond sinds het in 1947 ingesteld kortingstelsel. De prijsverlaging geldt niet voor brillen, die duurder zijn dan der tig gulden. Een brilmontuur van f 23,- om een voorbeeld te noe men gaat na 15 augustus a.s. f 18.50 kosten, een bril van f 11.50 zal na die datum f 8,- kosten. Voor een bril van f 6.90 zal men straks f 4,80 moeten betalen. Deze prijsverla ging is mogelijk geworden door een verschuiving tengevolge van de hoogconjunctuur. De voorkeur van het publiek is meer en meer uitgegaan naar luxe brillen, waar bij het mode-element een belang rijke rol ging spelen. Negen personen vonden dins dagmorgen de dood en 29 werden ernstig gewond bij een botsing tussen een passagiers- en goede rentrein in de Tsjechische land streek Moravie. Ingezonden mededeling MAGGI MET STUKJES RUNDVLEES in zilve«z»«es< Proef ze! ™o.'«'«»w HAAMSTEDE Uniek concert en taptoe van het muziekkorps van De Huzaren van Boreel" „a. Naar w\j vernemen zal het be kende militaire fanfarekorps van het Regiment „De Huzaren van Boreel" uit Amersfoort a.s. zater dag 11 aug. in Haamstede concer teren. Het muziekgezelschap, dat onder leiding staat van kapelmees ter adjudant J. A. Reynhoudt, zal om 4.30 uur van het gemeentehuis vertrekken voor een rondwande ling door Haamstede en Burgh. Om 8 uur wordt een populair con cert gegeven, terwijl de avond met een grote taptoe besloten zal wor den. Het programma luidt als volgt: 1. The Middy, mars; 2. In 't witte Paard, fantasie; 3. La Housarde, wals; 4. The Joker, trombonesolo; 5. 3e Populaire potpourri; 6. Es- pana Cani, passodoble; 7. Trafal gar, mars. De show taptoe is uit 8 nummers samengesteld. Dank zij de welwillende mede werking van de eigenaressen van 't Slot, zal het avondconcert gege ven worden op het voorterrein van 't Slot, dat een fraaie en histori sche achtergrond vormt voor het Ingezonden mededeling Uw maaltijd hoelt U niet op te breken Een of twee Rennies blussen dat zuurbranden dadelijk. 'n Uitkomst die Rennies, voor alle lijders aan Brandend Maagzuur. Zorg steeds ze bij de hand te heb ben. Makkelijk bij U te steken één voor één hygiënisch verpakt nog makkelijker in te nemen, zonder water of wat ook. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Dro gist U moet ze in huis hebben, voor Uzelf, voor Uw huisgenoten. muziekgezelschap. Het ligt in de bedoeling Slot en gracht van een passende verlichting te voorzien. De toegang is vrij. Auto's, mo toren en rijwielen kunnen achter de Noordstraat en rond de Ring vrij geparkeerd worden. In ver band met de verwachte grote be langstelling wordt verzocht de aanwijzingen van de politie stipt op te volgen, en tijdens het con cert de zo nodige stilte te betrach ten. Indien het weer wil mede werken belooft het voor de inwo ners en de vele gasten in de West hoek van Schouwen een unieke avond te worden. ZIERIKZEE Het vervoersverbod voor varkens Volledigheidshalve wordt van politiële zijde in verband met het vervoersverbod voor varkens nog het volgende medegedeeld :m Met ingang van 20 augustus 1956 zal de verplichting ingaan dat de veevervoerders in het bezit moeten zijn van een bewijs waaruit blijkt dat het vervoersmiddel met aan- horigheden niet langer dan zes da gen tevoren is gereinigd en ont smet. Belanghebbenden kunnen zich daartoe melden tot de Cen trale Dienst. ZONNEMAIRE Bij koninklijk besluit is met in gang van 1 augustus benoemd tot gezworene van de polder Zonne- maire, de heer J. J. C. de Vlieger alhier. Voorstel om de Monstertoren af te breken; hij belemmerde het uitzicht De verleiding is sterk om veel wat de vergeelde archieven be waarden, eens te memoreren, doch het materiaal is zo overstelpend, dat dit denkbeeld moet worden verworpen. Slechts enkele feiten en gebeurtenissen kunnen gepubli ceerd worden, die bij het naslaan dier oude eerbiedwaardige folian ten ons vermeldenswaard voorko men. Veel, zeer veel, kan niet aan de vergetelheid worden ontrukt, eenvoudig omdat zulks al te veel van de kostbare ruimte zou eisen. Maar wat dan wel waardig ge keurd werd te worden gememo reerd, volgt dan fragmentarisch hieronder. De slechte economische toestan den in de laatste maanden van 1850 waren oorzaak dat vele platte landsgezinnen naar de Verenigde Staten emigreerden, teneinde al daar een vrijer en ruimer bestaan machtig te worden. Op sommige dagen kwamen wel vijftienhonderd landverhuizers in de haven van New York aan. Relletjes als gevolg van de slechte economische om standigheden, gevoegd bij de ge prikkelde gemoederen over de toen malige landsregering, leidden tot hardhandig ingrijpen. In het noor den des lands vielen zelfs doden en gewonden toen bij plunderingen en opstootjes de gewapende macht ingreep, teneinde de orde te her stellen. Zeer velen maakten zich op naar Amerika te vertrekken. Enkele pioniers waren daar reeds werkzaam of hadden een bestaan als „farmer" gevonden. Zo ver trokken uit Zierikzee op 27 maart 1851 zestig gezinshoofden met hun familie naar Buffalo. De overtocht per zeilschip uit Rotterdam, Helle- voetsluis of Antwerpen was niet zonder gevaar. Zo leed de „Charles Humbertson", die 6 augustus uit Hellevoetsluis vertrok, schipbreuk bij Calais. Tachtig Zeeuwen en Hollanders werden aan wal ge bracht, doch velen waren hun be zittingen kwijt, niet alleen door de schipbreuk, maar ook door de vin gervlugheid der matrozen. Niet onvermeld mag blijven dat op 5 augustus 1849 het tiende eeuw feest der stad Zierikzee werd her dacht. In 1649 had men op plech tige wjjze ten stadhuize een maal tijd gehouden om het achthonderd jarig bestaan der stad te herden ken, maar in 1749 bleven de plech tigheden achterwege „wegens den ongunstigen staat der stadsfinan ciën". Op nieuwjaarsdag van 1850 ver maakten enige jongelui zich met het afsteken van vuurwerk. Eén hunner wierp een „slang" In de winkel van de heer Paulussen, in de Sint Janstaat, waardoor een vonk in een bus met kruit vloog, met het noodlottig gevolg dat huis en smederij door de ontploffing in eenstortten. Meer dan twintig per sonen werden bedolven; vijf hun ner vonden de dood, terwijl velen gewond raakten. Ingezonden stukken werden ook in vroeger dagen beschouwd als veiligheidskleppen, maar ook als middel om de allerdwaaste voor stellen te lanceren. Zo verscheen er een ingezonden artikel van de heer W. S. Monté, die voorstelde de Sint Lievensmonstertoren af te breken, omdat deze het uitzicht van deze man belemmerde. Hij woonde in het vroegere café het „Wapen van Schouwen" (nu garage). Hij vreesde voorts „door afstorting van stenen schade te zullen ondervin den". De „dwarlwinden", die langs de toren streken, bezorgden hem voorts veel ongerief. Op het dwaze voorstel verscheen zelfs geen ant woord 1 Brouwershaven was vroeger in zeevaartkringen zeer bekend. Op de rede ankerden de grote Oostinje- vaarders om daar gelicht te wor den voor ze naar Rotterdam kon den opzeilen. Typerend uit die da gen is een bericht uit deze tweede stad van Schouwen. „De gezag voerder van het Nederlandsche schip „Jan Daniël", liggende te Brouwershaven, waarschuwt ieder, dat de schulden die door de equi page moghten worden gemaakt, niet door hem of de reederij van voormelden bodem worden vol daan". Het af- en aanmonsteren schijnt nog al eens aanleiding ge weest te zijn tot braspartijen, waarbij de schepelingen probeer den „op de lat" wat pittigs te krij gen. Dat zal trouwens wel in iedere havenstad het geval geweest zijn! Concourscombinatie Schouwen-Dulveland Uitslag van het Concours Soig- nies op 28 juli. (Jonge duiven). A. J. IJzelenberg, Bruinisse 1 14; L. J. Boogaard, Dreischor 2; C. Bal, Sirjansland 3 21; Joh. Flikweert, Dreischor 4 11 15 23; J. M. Kloet, Brouwershaven 5 10; G. Flikweert, Zonnemaire 6; A. J. Flikweert, Zonnemaire 7 22; A. de Ronde, Sirjansland 8; A. M. Ber- revoets, Zierikzee 9; A. van Don gen, Scharendijke 12; L. Platte- schorre, Brouwershaven 13; H. C. Noordhoek, Sirjansland 16; T. Da lebout, Nieuwerkerk 18; A. de Wilde, Brijdorpe 17; W. N. Pan- kow, Zierikzee 19; Joh. Steenland, Dreischor 20; J. C. Berrevoets, Zierikzee 24; W. A. Jumelet, Brui nisse 25. Uitslag van het Concours Bor deaux 27-28 juli. Eerste prijsvlie- gende duif 660 m. per min.; laatste prijs vliegende duif 566 m. per min. A. Overweel, Dreischor 1 7 9; Joh. Flikweert, Dreischor 2 3 8; Jac. Verwijs, Zierikzee 4; A. J. Flikweert, Zonnemaire 5 10; W. N. Pankow, Zierikzee 6; J. Folmer, Nieuwerkerk 11; A. M. Berrevoets, Zierikzee 12. Uitslag van het Concours Soig- nies op 28 juli. (Oude duiven). H. C. Noordhoek, Sirjansland 1; A. de Koning, Bruinisse 2; W .N. Pankow, Zierikzee 3 5 6 13 16; J. M. Kloet, Brouwershaven 4 11; C. Boogerd, Dreischor 7; Joh. Panne- koek, Sehuddebeurs 8; L. J. Fon- teine, Dreischor 9; J. v. d. Werf, Dreischor 10; J. Quist, Dreischor 12; A. M. Berrevoets, Zierikzee 14; J. Goudzwaard, Dreischor 15. P.V. „De Reisduif' Noordgouwc en omstreken Uitslag van het Concours Soig- nies 28 juli. (Jonge duiven). Eerste prijsvliegende duif 1491 meter per minuut; laatste prijsvliegende duif 1156 meter per minuut. Joh. Flikweert, Dreischor 16 9 12; J. M. Kloet, Brouwershaven 2 5 19 23; G. Flikweert, Zonnemaire 3 13 14 15 16 17; A. J. Flikweert, Zonnemaire 4 11; A. v. Dongen, Scharendijke 8; A. de Wilde, Scha rendijke 10; L. Platteschorre, Brouwershaven 18; P. Flohil, Brouwershaven 20 21 24 25; L. J. Fonteine, Dreischor 22. UITHOORN. In het gezin van de grondwerker Soest te Uithoorn is een baby van twintig maanden uit zijn bedje gevallen. Het kind kwam zo ongelukkig op de grond terecht, dat het de nek brak en overleed. Het reizigersvervoer op het veer Zijpe-Numans- dorphaven neemt toe. - Waardering voor autobus- vervoer op Schouwen-Duiveland Verschenen Is het verslag der N.V. Rotterdamsche Tramweg Mij. over het boekjaar 1955, uit te bren gen in de algemene vergadering van aandeelhouders, welke bijeen komst zal worden gehouden op za terdag 18 augustus, ten kantore der vennootschap te Rotterdam. Voorgesteld wordt f 14,divi dend per aandeel van f 1.000,uit te keren en f 3,50 per onder-aan deel van f 250,Het afgelopen jaar was voor de maatschappij gunstig. De tarieven konden worden ge handhaafd, doch de recente be langrijke vooruitgang van de pri maire en secundaire arbeidsvoor waarden voor het personeel maken het noodzakelijk dat de laag inge stelde bizondere tarieven - school- kaarten, weekkaarten, abonnemen ten - in beperkte mate worden ver hoogd, waartoe bereids een aan vrage bij het betrokken departe ment is ingediend. Het vervoer in de veerdienst Zijpe-Numansdorphaven, dat in voorafgaande jaren sterk was ge daald, heeft zich in belangrijke mate hersteld. De opbrengst in 1955 was 21 hoger dan die in 1954. Alle onderdelen van het be drijf gaven een hogere opbrengst te zien dan in het vorige jaar. Voor het postvervoer wordt een vast be drag per jaar betaald,welk bedrag echter, gezien de stijging der kos ten, zal moeten worden verhoogd. Toerreizen per R.T.M.-bussen De activiteit van het reisbureau der R.T.M. maakt dat het vervoer tnet touringcars blijft stijgen, hoe wel er geen speciale bussen voor dit vervoer beschikbaar zijn. Het reizigersvervoer over het veer Anna-Jacobapolder daalde met 0.8 °/o ten opzichte van 1954. Het reizigersvervoer nam het meest toe in het veer Zijpe-Numansdorp haven, nl. met 21.3 °/o. De resultaten met de autobus- treinen zijn bizonder gunstig op Schouwen-Duiveland, waar de twee combinaties het scholierenvervoer verzorgen tussen de westelijke en oostelijke punt van het eiland en Zierikzee. Op het eiland werd de wijziging van het bedrijf nagenoeg voltooid. Bij de bevolking blijkt veel waar dering te bestaan voor de wijze waarop de maatschappij de auto bus- en vrachtauto-exploitatie uit voert. Zijpe-Anna Jacobapolder Wat het vervoer in de veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder betreft, wordt opgemerkt dat dit in 1955, zowel wat reizigers als auto's be treft, steeg, doch deze stijging is slechts schijn, want in 1954 is het s.s. „Krammer" eerst medio febr. in dienst gesteld, terwijl voordien slechts een geringe overzetcapaci- teit aanwezig was. De stijging op het veer Zijpe- Numansdorphaven wettigt de ver wachting dat de toeneming voort zal gaan, doordat een even snelle verbinding tussen Rotterdam en Schouwen-Duiveland als met de Nederlandse Spoorwegen en de B.B.A. binnen het raam der moge lijkheden is komen te liggen. Deze zal in de loop van 1956 worden ge- effectueerd. Tegenover het nadeel van de geringe frequentie met de bootdienst Numansdorphaven-Zijpe staat het voordeel van de kortere reisafstand, het dientengevolge la gere tarief. FEUILLETON Het beste zal zijn, dacht hij, dat ik maar ndar buiten ga en lang zaam in de richting van Haarlem fiets. Hij haalde zijn hoed en re genjas, schakelde de alarminstalla tie in en sloot de deuren zorgvul dig. Uit de garage haalde hij de fiets en even later peddelde hij rustig naar beneden, stadswaarts. In de Lido was het druk. Boven vlogen de witte balletjes over de ping-pong tafels en beneden ston den de mannen in hemdsmouwen rond de biljarttafel. Op het terras buiten was geen plaats onbezet. Een strijkje speelde zigeunermu- ziek. Na de langdurige regen van de morgen, was het weer in de loop van de middag opgeklaard en was de zon opeens fel gaan schij nen. Het leek wel, of moeder na tuur het restant van deze dag nog wilde goed maken, want de avond was ineens drukkend geworden. De lucht was schoongeveegd en de ondergaande zon deed nog haar best om met haar laatste stralen het mensdom te doen verkwikken na het kille begin van de dag. In een hoekje, waar het nog be trekkelijk rustig was, nam Klaas aan een tafeltje plaats en bestelde iets te drinken. Verveeld bekeek hij het publiek, dat rookte, dronk en schertste. Er waren veel vreem delingen onder; het was immers nog vakantietijd! Het bier was lekker koel, des ondanks wiste hij het zweet van zijn gezicht. Zonde van deze koste lijke avond. Wat zou het nu heer lijk zijn aan het strand. En inplaats van te genieten van deze kostelij ke zomeravond in de buitenlucht, kroop hij in een benauwde kroeg voor een rendez-vous met een mis dadiger, want iets anders zou Pluimers wel niet zijn. Die drom melse erfenis had al heel wat na righeid teweeg gebracht. Mijmerend luisterde hij met een half oor naar de muziek, terwijl hij zijn blik gericht hield op de in gang, waar net als in een bijen korf, men onophoudelijk in en uit ging. De gegalonneerde portier was steeds in de weer met de draaideur. Waarom op zo'n dag als vandaag die deuren niet toege vouwen? Dan had de portier het rustiger en kwam er tenminste een beetje tocht doorwaaien. Opeens zag hij het gluiperige gezicht van Pluimers voor een der ramen. Daar was meneer. Hij ver kende de zaak natuurlijk eerst eens, was voorzichtig en niet van zins om in een eventueel uitgezet te fuik te lopen. Een linke jongen, maar waarschijnlijk nog niet link genoeg. Pluimers was blijkbaar gerustgesteld en ging met de draai deur mee naar binnen. Hij knip perde even met de ogen, want de overgang vanuit de reeds scheme rende straten naar het volle licht in de Lido was te groot. Klaas stond op en wenkte de 40 man, die zoekend bij de deur was blijven staan. Nu zag Pluimers hem en even later zat hij tegenover de jonge villa-eigenaar aan het tafeltje. Klaas dacht aan de woor den van Piet en besloot Pluimers op een behoorlijke manier aan het lijntje te houden. „Het doet me genoegen, dat u gekomen bent", begon hij, min of meer sarcastisch. „Wat wilt u be stellen?" Pluimers bromde zoiets als: „Geef mij maar een borrel," en nam een sigaret uit de geopende koker van zijn overbuurman. „U hebt natuurlijk het telegram ontvangen," begon Klaas, die naar een inleiding zocht. „Vanzelf," zei de ander stug, „waarom zou ik anders hier zijn vanavond?" De kellner bracht intussen de bestelling, zodat Klaas even ge legenheid had om na te denken. „Kijk eens, mijnheer Pluimers, zoals u weet, zijn wij op het ogen blik in het bezit van schoppenaas. We doen maar het beste om zonder omwegen met elkaar te praten. Uw inbraken hebben mij een beet je nieuwsgierig gemaakt en zo doende zijn wij aan het snuffelen gegaan. Enfin, waar wij het spel kaarten, waarop u zo hevig ge brand bent, gevonden hebben, doet er tenslotte niet toe. Laat het u genoeg zijn, dat we het hebben en dat het op het ogenblik Veilig op geborgen ligt op een plaats, waar u het met de modernste inbrekers werktuigen niet kunt vinden". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5