Sunil voorde witste was Reclame hij Je Coöperatie I Chevrolet 1954 Truck Fa. W. Gilijamse Tandarts Poldermans ...met 't minste werk F Expositie „Hedendaagse kunst" te Brouwershaven biedt veel schoons STAD EN PROVINCIE OFFICIËLE OPENSTELLING MOSSEL- EN OESTER-SEIZOEN 3 grote chocolade-repen van f 0,60 voor f 0,49 Knakworstjes (8 stuks in blik)f 0,99 Leverpastei (Ie kwaliteit) blikjes 100 gram f 0 41 Leverpastei (le kwaliteit) 200 gram f 0,69 Jonge Goudse Kaas 500 gr. van f 1,40 voor f 123 Bovendien gegarandeerd 5 pCt dividend „DE DAGERAAD" Flinke jongen gevraagd voor loodswerkzaam- heden. Zierikzeesche Houthan del. D. C. de Vreugd. KIPPENHOUDERS Laat uw hokken nu bespul- tea met het beroemde mid del VENKOLIN. Wij ga randeren U dat Uw hokken en Uw kippen een half jaar lang vrij zijn van ongedierte bloedluis, lijfluis en aarsluis. W. J. Goudzwaard tel. 3, Haamstede Jac. Jonker tel. 25, Brouwershaven K. Lemsom Pr. Irenestraat, Bruinisse Wij bieden u aan: alle soorten pootaardappelen van de beste stamselectiebe- drijven in Noord-Holland en Friesland. Aanbevelend, J. C. KOOIJMAN - Stryen Vertegenwoordiger voor Sch.- Duiveland: A. VAN DER LINDE telef. 272, Nieuwerkerk TE KOOP: type 5703 D.P. voorzien van dubbele reductie open laadbak In prima staat! GARAGEBEDRIJF Telefoon 8, Renesse hervat woensdag 1 augustus a.s. de praktijk Alleen Sunil wast zó wit! Ja, de blauwe kleur zegt U direct dat Sunil ver schilt van alle andere wasmiddelen. En hoe uniek Sunil werkt ziet U aan de weergaloze witheid van Uw wasgoed. Het vette, vlijtige Sunil-sop heeft meer dan normale wasenergie en intensieve reinigingskracht Zonder weken, zonder bleken, zonder blauwen! Omdat Sunil „af" is hoeft U niet te weken. En oïjk de rompslomp van bleken en blauwen is overbodig. In één washandeling wordt op de gemakkelijkste manier Uw wasgoed stralend wit! standaardpak 42 ct. reuzenpak 81 ct. Kijk ze zich uitrekken om moeder in haar Sunil-witte schort te helpen. Zag U ooit zo'o wit jasschort? Een onbevangen zich open stellen is noodzakelijk (Van onze verslaggever) In het stadhuis te Brouwersha ven worden talrijke voortbrengse len van hedendaagse beeldende kunstenaars ten toon gesteld. In klein bestek is hier veel schoons bijeengebracht en wij durven met vrijmoedigheid een bezoek aan de ze voor Schouwen-Duiveland zeker unieke expositie aan te bevelen. Nog afgezien van het feit dat de tentoonstelling de mogelijkheid biedt voor een bescheiden prijs in het bezit te komen van een origi neel werk van een der ongeveer dertig deelnemende kunstenaars wordt men daar op zeer gelukkige wijze gekonfronteerd met de resul taten van de Nederlandse schilder, die op eigen wijze de woelingen van de tijd heeft ondergaan, heeft be leefd en wederom op eigen wijze heeft uitgedragen. Eén voorwaarde echter wordt aan de bezoeker ge steld: dat hij zonder vooroordeel komt en zich vrijelijk weet open te stellen voor de tentoongestelde werken. Als hij dat voor ogen houdt kan hij gedurende de maand augustus in het raadhuis van Brou wershaven van een unieke gelegen heid tot geestelijke beleving en ge not profiteren. Laat hij niet te veel schrikken van bijv. „De Harem" een aquarel (waarin ook krijt is gebruikt). Het hangt helemaal aan het einde van de bovenzaal en is slechts van klein formaat. Groot is echter het medegevoel van zijn schepper met de kuddegeest van de vrouwtjes die tot poppetjes zijn worden en de bezoeker schuldeloos aanstaren. Als de toeschouwer het liever wat dichter bij huis zoekt, moet hij eens goed zien naar de beide litho's de oogst tot onder werp hebbend (één boven en één beneden). De goede compositie, het werkelijk beleven van de kunste naar en de prachtige donker- en lichtwerking kunnen niet onberoerd laten. En dan de verstilde droom „Grachten", van een bijzondere verfijnde kleurschakering. In dat werk vindt men wel alles wat zo- velen zich zouden wensen: verstilde gelukzaligheid. De tentoonstelling biedt velerlei, er zijn ook landschappen, er is een „Dromend Jongetje" (wel wat op Chagal geïnspireerd maar lang niet zo mooi van kleur), een geestige Vogelmarkt (houtsnede). Al de moederliefde die er maar kan zijn vinden we in de handen van de moeder die het kindje omvat (Moe derschap). De benedenzaal wordt beheerst door het monumentale werk „Visvangst", een olieverf schilderij. Op de voorgrond vloeit de rijkdom van de zee: de edele vis in een prachtige groene tint. Vis- serlui en vissersvrouw verstolden aan de rand der zee in een mach tig roestbruin, een gloeiend rood dreigt op één der mannenkoppen. Strenge horizontale blauwen geven het geheel een grote ruimtelijkheid. Als men dan, gaande naar boven, de trap betreedt wordt men staande gehouden door een stille „Kruisi ging", terwijl men boven gekomen plots staat tegenover een „Tessiner- landschap", een olieverf in zeer mooie tinten. „Variété-artisten" en „Apologeet" domineren aan de ach terwand der bovenzaal en een gou ache „Vermomden" zal de toeschou wer in één der hoeken lokken, Bo ven vindt men ook taferelen uit het circusleven: „Circus" doet onmid- degllijk denken aan Rouauld, en een hogeschoolrijdster (gouache). Zeer bijzondere aanschouwing vraagt ook de „Slangenbezweerder", een tekening met gewassen O.I. inkt en geaquarelleerd. Een symphonie van naakten beeldt de „Zomer" uit en een „Boer met Stier" konfronteert de bezoeker weer met zijn eigen omgeving. Al wandelend door de beneden zaal is men geneigd telkenmale weer naar boven te'gaan en is men boven weer voorlopig uitgekeken dan roept de benedenzaal weer tot een nog aandachtiger beschouwing. Rusten kan men een wijle op één der prachtige oude stoelen speciaal voor deze gelegenheid van het stof ontdaan en wonderwel harmoni ërend met de vormen van deze tijd, die tóch weer gebaseerd zijn op een ontroering die van alle tijden is. ZIERIKZEE Carillonconcert Wij vernemen dat de stadsbei- aardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn, voornemens is op de donderdagen 2 en 9 augustus a.s. een carillónconcert te geven, tel kens van 12 tot 1 uur. De reuma-collecte De alhier gehouden collecte ten bate van de reumabestrijding heeft het fraaie bedrag opgeleverd van f 393,79. SEROOSKERKE De collecte in deze gemeente ten bate van de vereniging „Het Hoogeland" heeft totaal opgebracht de som van f 37,80. Reisvereniging „Ons Genoegen" Een dezer dagen maakte de reis vereniging „Ons Genoegen", dit maal in samenwerking met Elle- meet haar jaarlijks uitstapje. De reis voerde langs Breda naar Go- rinchem, waar de overtocht per pont werd gemaakt. Te Utrecht werd gepauzeerd. In de Domstad was het vooral door de uitverkoop- tijd een drukte van belang. Van Utrecht leidde de tocht naar Avi fauna. Zowel de prachtige collectie vogels en de fraaie parken vielen bij deze bezoekers zeer in de smaak. Te Rotterdam maakte het gezel schap per Spido-boot een tocht door de havens. Uiteraard trokken de grote zeeschepen de meeste be langstelling. Speciaal de Russische kruiser vormde een bezienswaar digheid op zichzelf. Op de terug reis was Steenbergen de laatste pleisterplaats. Even over tien uur keerde het gezelschap weer behou den in de plaatsen van inwoning terug. De tocht werd gemaakt met een bus van de firma van Oeveren en de passagiers waren bijzonder te spreken over de chauffeur, de heer J. van Aken. Gehoopt wordt dat volgend jaar weer samengewerkt zal kunnen worden bij het organi seren van een reis. BROUWERSHAVEN Verkeersdiploma's en insignes voor schoolleerlingen Dezer dagen werden aan leerlin gen der beide lagere scholen te Brouwershaven verkeersdiploma's en insigne's uitgereikt. Burgemees ter van Leeuwen wees in zijn toe spraak op de grote waarde, welke deze cursussen hebben in het dage lijks leven. Een diploma ontvingen de vol gende leerlingen: Tanny van Nieu- wenhuize; Rini Kristelijn; Bettie v. Nieuwenhuize; Catrien Jonker; Joke Stouten; Jan Oord; Maja v. d. Velde; Nella Bakker. Een insigne ontvingen: Nico v. d. Sch'elde; Piet Jonker; Adrie Bos Wz,; Adrie Bos Cd.; Jaap v. Dienst; Paula Slieker; Tonnie v. Beveren; Beppie Duinhouwer; Kees de Moor; Jan Schelhaas; Jaap v. Oeveren. Dit betreft allen leerlingen van de openbare lagere school. Een diploma ontvingen de vol gende leerlingen der bijz. lagere school: Frans van Bloois; Rien van den Doel; Kees Fonteine; Nellie Ringelberg; Peter Schuddebeurs; Annie Stoel. Een insigne ontvingen: Piet van Bloois; Rien den Boer; Tonny den Boer; Nella Bolkenbaas; Jaap Fon teine; Arie Roon Annuschka Schud debeurs. NIEUWERKERK Oefening en Uitspanning' gaf geslaagd concert Zaterdagavond gaf het muziek corps O.E.U. alhier een geslaagde uitvoering op de muziektent met een keur van mooie muzieknum mers. Jammer dat de jeugd bij zo'n gelegenheid noodzakelijk krijgertje moet spelen. Dit euvel schijnt op alle gemeenten voor te moeten ko men. Dappere Vierdaagse tippelaars Aan de jongste Vierdaagse-af- standsmarsen te Nijmegen werd voor de achtste maal deelgenomen door onze dorpsgenote mevr. J. Lo- dewijk-de Witte, die weer zonder mankeren haar 160 kilometers af- tippelde. Mevr. Lodewijk is een Er staan belangrijke zaken op het spel Gehoopt wordt op een groot aantal deelnemende schepen van Schouwen-Duiveland Op donderdag 6 september a.s. zal het oester- en mosselseizoen of- ficieel opengesteld worden. Deze officiële openstelling heeft ten doel om nog meer bekendheid te geven aan het specifieke Zeeuwse pro- dukt, zowel in binnen- als buiten land. De oesters en mossels zijn in eigen land helaas nog al te weinig bekend. De openstelling van het seizoen zal dan ook in het teken staan van de vergroting der afzet van de mossels en oesters. Om de openstelling een wat bij zonder karakter te geven heeft zich een werkcomité gevormd, waarin ook enkele vooraanstaande Haagse vertegenwoordigers zitting hebben genomen. In de eerste plaats is gedacht aan een vlootshow te Yerseke, waar aan - zo mogelijk - alle mosselsche pen uit de provincie deel zouden dienen te nemen. Yerseke is geko zen als plaats van handeling, maar mocht de officiële openstelling van het seizoen tot een traditie worden, dan is de kans groot dat ook an dere vissersplaatsen een kans krij. gen, als Bruinisse, Tholen, Zierik- zee e.a. Intussen zijn door het comité prijzen beschikbaar gesteld voor de schepen, die het mooist gepavoi- seerd en versierd zijn. De eerste prijs is een fraaie wisselbeker en een bedrag van f 75, de tweede prijs bedraagt f 50 en de derde f 25. De officiële opening zal ge schieden door de Commissaris dei- Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Van de zijde van het bestuur der vissersvereniging „Helpt Elkandef' te Zierikzee verne men wij in verband met deze manifestatie, dat de belang stelling der vissers tot dusverre doorgewinterde tippelaarster, die ook bij marsen op Schouwen-Dui veland nimmer ontbreekt. niet bijster groot is. Tot nu toe hebben zich van hier slechts drie deelnemers gemeld. Gelet op de omvang van de stedelijke vloot, zou het zeer gewenst zijn dat dit aantal beduidend groter wordt. Wij geloven met vrijmoedigheid op grotere deelneming te mogen aandringen, gelet op de belangen, die op het spel staan. Het gaat hier maar niet slechts om een „leuke" dag, maar hier ligt inderdaad een unieke kans de Zeeuwse schelpdier cultuur in het brandpunt der be langstelling te plaatsen. Al is uit drukkelijk gesteld, dat over het Deltaplan op bedoelde dag niet zal worden gesproken, daar zal het toch wel duidelijk zijn dat van een dergelijke manifestatie een krach tige propaganda uitgaat. De Zeeuw se vissers moeten laten zien dat ze er ook nog zijn. Het is dan ook zeer te hopen, dat zowel de vissers van Zierikzee en Bruinisse in grote ge tale zullen opstomen naar Yerseke, om daar met hun aanwezigheid grotere luister bij te zetten aan de dag van de officiële openstelling van het seizoen. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 30 juli. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). De handel in voedergranen is van te weinig betekenis om noteringen op te maken. Peulvruchten vast, zowel groene erwten als schokkers tot f 52,50; bruine bonen tot f 44. Bij een ongeluk met een volle bus nabij Kuopio in midden-Fin- land zijn dertig mensen verdron ken. Slechts acht inzittenden kon den worden gered. De bus ging over de rand van een kleine veer boot te Kivisalml.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6