Hoe weet U toch elke dag weer iets anders op tafel te brengen? Met 'n ROYCO -soepje breng je weer eens wat anders op tafel Russische nota over ontwapening De Sowjet-Unie heeft de Britse regering verzocht het parlement op de hoogte te stellen van een dringend verzoek over ontwape ning. In dit verzoek dringt de Op perste raad van de Sowjet-Unie er bij de grote mogendheden op aan het voorbeeld van de Sowjet-Unie inzake demobilisatie te volgen. Het verzoek werd op 16 juli door de beide kamers van de Opperste raad goedgekeurd. Noodweer teistert Afghanistan Radio-Kaboel heeft gemeld, dat zuid-, midden- en noord-Afghanis tan door hevig noodweer is geteis terd. De verbindingen zijn door overstromingen verbroken, zodat nog geen juiste berichten over de omvang van de schade zijn ontvan gen. Er zouden duizenden wonin gen verhield zijn, graanvoorraden door het water zijn meegesleurd zeer ernstige schade aan gewassen te velde zijn toegebracht. De ko ninklijke paleizen van Paghman bij Kaboel en van Zahirsjahi Bagh zouden ook grote schade hebben opgelopen. Dr. Louis Raemakers overleden Internationaal bekend tekenaar In de ouderdom van 87 jaar is te Scheveningen overleden de teke naar en schilder dr. Louis Raema kers. Louis Raemakers heeft grote bekendheid verworven als tekenaar van politieke prenten in dagbla den. Van 1907 tot 1909 werkte hij mee aan het „Algemeen Handels blad", en na 1909 aan „De Tele graaf". In 1913 wijdde hij zich ge heel aan de journalistiek. De teke ningen die hij tijdens de eerste we reldoorlog maakte maakten diepe indruk. In de jaren 1914-1918 wer den ongeveer 1200 tekeningen van hem gepubliceerd. Ook door aller lei buitenlandse bladen werden zij opgenomen en albums tekeningen van Louis Raemakers zijn in acht tien talen uitgegeven. In 1917 be haalde hij alleen al in de Verenig de Staten met zijn tekeningen een oplage van een miljard exemplaren In 1924 werd hem door de universi teit van Glasgow het doctoraat ho noris causa verleend. H.M. de Ko ningin benoemde hem tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Korte berichten uit het binnenland OOSTZAAN. De 10-jarige Robbie Koopmans uit Amsterdam-noord, is in het Zuideinde te Oostzaan van een aanhangwagen gevallen. Het jongetje kreeg één der achterwie len over het hoofd en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. ZWOLLE. Het drie-jarig zoontje van de familie Zeilstra is woensdag te Zwolle om het leven gekomen na een val in een put. Het kind was aan het spelen bij de woning van kennissen en is daarbij in een afvoerput terecht gekomen en ver dronken. 's-GRAVENHAGE. Het 120 man sterke Boston Symphonie Orkest zal in augustus in 2 speciale K.L. M.-vliegtuigen uit de Verenigde Staten naar Europa vertrekken voor een tournee van zes weken door dertien verschillende Europe se landen. Het orkest, dat onder leiding staat van de dirigent Charles Munch, zal in achttien ste den concerten geven, waarvan het eerst op 24 augustus te Cork in Ier land zal worden uitgevoerd. DEVENTER. In het onlangs ge stichte zwembad van de gemeente Deventer, gelegen onder de ge meente Diepenveen, het Rielerbad, is het 13-jarig zoontje van de fa milie Groot Koerkamp uit Diepen veen in het ondiepe badgedeelte op de bodem uitgegleden en verdron ken. Het kind werd daar niet tijdig opgemerkt. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Technische school Zierikzee Op een vandaag (vrijdag 27 juli) te houden bijeenkomst in het schoolgebouw, vindt de uitreiking plaats van de eindgetuigschriften der lagere technische school alhier. BRUINISSE Bruidspaar van de dag De hal van het gemeentehuis te Bruinisse was woensdag feestelijk versierd, ter ere van het bruids paar van de dag, mejuffr. Alie Kik, tot voor kort ambtenares ter ge meentesecretarie en de heer Le- vien de Waal. ,,'t Probleem van elke huisvrouw! Maar tegenwoordig weet ik dat een bordje soep vooraf wonderen doet voor een maaltijd. Vooral als die soep iets anders dan anders is. Daarom brengt Royco zo'n uitkomst... liefst vijf soorten en allemaal even goed!" WAT EET U MORGEN? Vooraf. Royco Kippensoep, getrokken van het malse vlees van jonge kippen, precies als Uw eigenge maakte kippensoep. En toch... Royco smaakt nèt even anders. Is het de zachte vermicelli, de geurige peterselie, het pittige mengsel van uitgelezen kruiden? Of schuilt het geheim van die aparte, rijke smaak in de wijze waarop al deze ingrediënten zijn verwerkt, in het speciale Royco- recept dus Proeft U zelf, Mevrouw zet U morgen Royco Kippensoep op het menu! Royco Kippensoep is in 5 minuten klaar! Hier zijn ze alle vijf: Royco Kalfssoep - Kippensoep - Groentesoep - Aspergesoep en Erwtensoep DE BOTSING VAN TWEE PASSAGIERSSCHEPEN Kapitein van de „Andrea Doria" geeft zijn schip aan de golven prijs Alle passagiers konden worden gered Alle 1134 passagiers van het Ita liaanse passagiersschip „Andrea Doria" zijn gered, nadat het in de nacht van woensdag op donderdag in dichte mist voor de Amerikaanse kust in aanvaring was geweest met het Zweedse schip Stockholm De „Andrea Doria" maakte zwa re 'slagzij, zodat geen sloepen bui tenboord gezet konden worden. De passagiers klommen langs touw ladders in de sloepen die vanaf te hulp gesnelde schepen langszij kwamen. De „Stockholm", hoewel even eens beschadigd, kon naar New York terugkeren. Deze aanvaring, de eerste die ooit tussen twee moderne passa giersschepen heeft plaats gehad, gebeurde ongeveer 60 mijl van Nantucket Island, voor de Ameri kaanse oostkust. De „Andrea Doria", bijna 30.000 ton, was vanuit Genua op weg naar New York met 1134 passagiers en 560 koppen bemanning. De „Stockholm", (ruim 12.000 ton) was van New York op weg naar Kopenhagen met 460 passagiers. Het was de „He de France" die het eerst het bericht de wereld in zond: „Alle passagiers gered, geen hulp meer nodig, stomen volle kracht naar New York. Het Italiaanse ministerie voor de koopvaardij heeft de kapitein van de „Andrea Doria", die mét elf le den van de bemanning aan boord was gebleven, order gegeven het zinkende schip te verlaten. REKTIFICATIE Men gelieve de kop van het in het nummer van donderdag jl. op genomen artikeltje over de blind- geworden Amerikaanse jongen te lezen als: „Met je vingers jongen" SPORT VOETBAL Zierikzee I-SC Gastel I Zaterdagavond a.s. speelt Zierik zee I thuis haar 2e wedstrijd in de voorronde om de K.N.V.B.-beker en wel tegen S.C. Gastel. Zierikzee komt uit met: J. van Geesbergen d.; C. Krello en C. M. van Aken (aanv.) a.; B. de Zeeuw, C. Ver west en C. v. d. Maas m.; J. Kou ijzer, S. de Vlieger, J. Stoel, C. Simmers en D. de Boer v. Gelet op de uitslag van vorige week mag dit elftal zeker in staat worden ge acht deze wedstrijd te winnen hoe wel onderschatting van de tegen stander wel eens onaangename ge volgen zou kunnen hebben. In elk geval mag een spannende wedstrijd worden verwacht, die bij gunstig weer zeker veel bezoekers zal trek ken. Liggende Man - Tragedie - Zon - Niet doen - „Zagers" en Weg Een man langs de weg liggend en niet lopend is nooit best. Dat dachten de mensen ook, die zo'n man zagen liggen en er vormde zich schielijk een groepje mensen rond die liggende man. Intussen is een liggende man een medisch pro bleem, want mensen denken altijd het ergste. Een dokter was niet da delijk voorhanden en daarom kwa men enkele in de wijk wonende ex-verpleegsters aan de beurt om de liggende man te bekijken. Maar zij wisten er ook geen raad mee. De man zwaaide wat met de armen en krabde zich wat, zodat er baby poeder werd gebruikt om de ge volgen daarvan weg te nemen. Eindelijk kwam de dokter, die zich als de meeste medici in een stil zwijgen hulde. Ieder verwachtte nu weldra de ziekenauto te zien verschijnen, maar even later kwam de overvalwagen van de politiej En dat is gelijk het slot van het drama. Uit de eerste meldingen heeft Eilandman opgetekend dat de man „leed aan geheugenverlies". Dat klopte helaas wel, maar na een stevige nachtrust was dit weer bij getrokken. Waarom hier dit ver haal van menselijke tragedie? Om in toekomstige gevallenmaar nee, Eilandman wil altijd eerst het goede van de mensen denken en daarna pas dat andere, waarvoor overvalwagens nodig zijn. Hoe het morgen zal zijn of in augustus is onbekend, maar nu de regelen uit de pen vloeien, schijnt de zon. Het fenomeen heeft zich laten zien en de flanerende mensen, de ketsende lichtvonken op het water, de nu warme straten, de lichte pakken en de boothalzen spreken een duidelijke taal. De zon na het (ook alweer tragische) xool- kenrecord van de onzomerse juli maand, heeft iedereen vlug te pak ken gekregen en het goud van deze overvloedige mildheid is even waardevol als het gelijknamig me taal. Eilandman, een klein mannetje onder de zon, zou nu wél altijd in die gouden stralen willen rond stappen of etmalen willen turen naar de blauwe lucht, of in koele zeestromen rondzwemmen of an dere (slechts dartele) dingen doen, maar hij doet het niet, want hij heeft allang ontdekt dat ook bij mooi weer (zelfs na de „slechtste" zomer) alles gewoon doorgaat, be halve bij de limonade- en bierfa brikanten, de ijscomannen en nog een paar geheide zomerse lieden. Aan het strand sprak Eilandman deze week nog een man, die poogde met een werphengel uis te ver schalken. Deze opbeurende bezig heid werd bemoeilijkt door de af- GESPREKKEN VAN EILANDMAN wezigheid van wormen. Eilandman wist tevoren niets van wormen, maar weet nu dat er „zagers" zijn en „leeglopers". De zagers zijn de goede voor de paling, maar wie aan de buitenkant een palinkje wil ver schalken, moet helemaal naar de Schelphoek fietsen om zagers op te spitten. Als U ze daar bezig ziet in deze weken, heeft het óf met de herverkaveling óf met het vissen te maken. Een belangrijke troost is intussen, dat men thans vanaf de Schelphoek zo linea recta langs een splinternieuwe weg naar de West hoek kan koersen. Helemaal gereed is de weg nog niet, maar 't scheelt niet veel meer. Ook dat komt dus voor elkaar en dat wil er wel in zo vlak voor de augustusmaand. KORFBAL S.D.K.B. Protesten „Zeemeeuwen" en „Burgh" De protestcommissie van de S.D. K.B. heeft in haar vergadering van 25 juli jl. te Haamstede de protes ten, ingediend door de s.v. „Burgh" en „Zeemeeuwen" n.a.v. de wed strijd Zeemeeuwen I-Burgh I d.d. 11 juli niet ontvankelijk verklaard, daar beide protesten niet zijn in gediend volgens art. 19 van het Re glement Competitiewedstrijden. De uitslag blijft dus 2-1 voor Zee meeuwen I. Een Israëlische militaire woordvoerder heeft donderdag be vestigd dat een Israëlisch militair vliegtuig woensdag door Jordaans afweergeschut is neergeschoten. NEDERLAND WINT WEER LAND De Lauwerszee zal in 1963 kunnen worden afgesloten van het buitenwater Nieuw groot waterstaatkundig werk in uitvoering Men hoopt de werken ter afslui ting van de Lauwerszee in 1957 of 1958 te beginnen en het sluitgat in 1963 te blokkeren. Het tracé van de dijk zal volgens de laatste inzichten vermoedelijk het gunstigst kunnen worden geko zen over de ballastplaat ten noor- dan van het Nieuw-Robbengat. Dit betekent dat een belangrijke op pervlakte zand zal worden inge polderd. Het is wellicht één der eerste ke ren, dat welbewust een aaneenge sloten zandterrein van grote opper vlakte zal worden drooggelegd. Voor deze inpoldering zijn echter ook buitengewone motieven aan wezig. Zij biedt een goede gelegen heid om op uitgebreide schaal proefnemingen te doen inzake de bruikbaarheid van marine zand gronden voor landbouwdoeleinden en voorts beoogt men in het uiter ste noorden van de polder een mi litair oefenterrein te creëren. De afsluitdijk zal een belangrijke bekorting en verbetering van de huidige zeewering betekenen. Deze wordt nl. slechts 14Vz km. lang in tegenstelling tot de nu bestaande 31 kilometer. zal men een sluitgat in het zoge naamde vaarwater naar Oost- mahorn moeten dichten. Dit sluit gat zal een zeer grote capaciteit hebben, alhoewel men bij de slui tingsprocedure door het openzetten van de dan gereed zijnde uitwate ringssluizen wel enige verminde ring van de capaciteit van het sluitgat zal kunnen bereiken. Had het stroomgat van Schelphoek een capaciteit van 130.000.000 m3, het sluitgat in de afsluitdijk van de Lauwerszee benadert met 120 mil joen m3 deze capaciteit. Men denkt dan ook bij deze sluiting gebruik te maken van 10 tot 15 betonnen caissons met een lengte van 45 m, en een hoogte van 9 m. Deze cais sons („doorlaat-caissons". waarbij beweegbare kleppen de afsluiting bewerkstelligen) werden kort gele den ontworpen ten behoeve van de verschillende afsluitingen voor de komende Deltawerken. Het ligt in de bedoeling, noorde lijk van de haven van Oostmahorn in open zee door middel van dijken een bouwput te construeren. In deze bouwput zullen een uitwate ringssluis en een schutssluis met bijbehorende havenwerken worden uitgevoerd. De stroomkokers van de uitwateringssluis zullen tezamen een breedte van ongeveer 100 m dienen te hebben. De bodem zal op Bij de sluiting van de afsluitdijk 5 m beneden N.A.P. liggen. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 104. Meteen van woede verkrampt gelaat heft Aiglon ten tweede male zijn zwaard. Aram tast werktuigelijk naar zijn eigen zwaard, maar plotseling beseft hjj met verlammende schrik, dat hij zijn wapen in de kerker bij Orlando heeft moeten achterlaten, In wanhoop heft hij zijn versplinterde lans om de slag te breken. Maar juist als Aiglon zijn wapen wil doen neerkomen, schiet er achter hem een tweede zwaard door de lucht en rinkelend breekt het zwaard van de roofridder in stukken. „Dat zal ik u afleren, een Plauderstein op slinkse wijze uit het zadel te lichten!" schreeuwt jonker Tobias triomfantelijk lot Aiglon. Aram, machte loos zonder wapens, tracht uit het strijdgewoel te raken. Vlak voor zich ziet hij, hoe prins Angelo zijn tweelingbroeder met een flit sende uitval uit het zadel doet tuimelen. Dan klinkt, boven het wapengekletter en het briesen der paarden uit de krachtige stem van koning Lorenzo: „Wapenknechten, werpt u tussen de strij denden. Redt mijn zoon Balthazar en neemt Angeio gevangen.'"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6