Wie? Zierikzee zette het K.N.V.B.-bekertournooi goed in Kaaise Boys met grote cijfers (9-1) geklopt Officiële publikatie De Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt het volgende bekend: Om te voorzien in de behoefte aan bevoegde leraren voor het middel baar technisch onderwijs, wordt aan een aantal bezitters van een getuigschrift M.T.S. (werktuigbouwkunde - electrotechniek - bouwkunde - weg- en water bouwkunde - chemische techniek) die zich aangetrokken gevoelen tot dat onderwys, de gelegenheid ge boden tot het volgen van de studie voor ingenieur aan de Technische Hogeschool Om in aanmerking te komen voor de studie moet de gegadigde voldoen aan de volgende voorwaarden: 1. hij moet aantonen na verkrijging van het m.t.s.-getuigschrift ten minste 3 jaar op behoorlijk niveau in de betrokken vak inrichting in het bedrijf werkzaam te zijn geweest; 2. hij mag op 1 september 1956 niet ouder zijn dan 35 jaar; 3. hij moet zijn toegelaten tot de examens aan de Technische Hoge school. Is hij niet in het bezit van een getuigschrift van een met gunstig gevolg afgelegd examen h.b.s.-B of gymnasium-B, dan kan hij toe lating vragen op grond van het bepaalde in artikel 122, le lid, van de hoger-onderwijswet. Degene, die aan bovenstaande yoorwaarden voldoet, kan tot uiterlijk 1 september 1956 een sollicitatie indienen ter benoeming tot assistent in tijdelijke dienst aan een van de hieronder genoemde middelbare tech nische dagscholen. Deze sollicitatie dient te worden gericht tot het be voegd gezag (schoolbestuur of gemeentebestuur) van de school, waaraan een benoeming wordt geambieerd. Ook degene, die nog niet in het bezit is van een bewijs, dat hij is toe gelaten tot de examens aan de Technische Hogeschool, kan solliciteren; hij kan echter eerst voor een aanstelling in aanmerking komen, nadat hij dat bewijs heeft verkregen. Volgt een aanstelling, dan zal hem een taak worden opgedragen, die ongeveer de helft is van de normale taak van de assistent in volledige betrekking. De overige tijd blijft dan beschikbaar voor zijn studie, zonder dat op het salaris, dat hem volgens de rijksregeling als assistent in volledige betrekking toekomt, enige korting zal worden toegepast. Bovendien zal op zijn verzoek een RIJKSSTUDIETOELAGE kunnen worden toegekend voor de extra-kosten die de studie vergt. Als extra-kosten zullen in het algemeen worden beschouwd: reiskosten, verblijfkosten te Delft, college-, inschrijvings-, practicum- en examen gelden. Een verzoek daartoe zal moeten worden ingediend bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afdeling Rijks studietoelagen, Nieuwe Uitleg 1, te s'-Gravenhage, door tussenkomst van de directeur van de school, nadat zekerheid is verkregen, dat de gegadigde zal worden aangesteld. Op dat moment zal derhalve moeten zijn voldaan aan de drie in de aanvang genoemde voorwaarden. Na het behalen van het volledige kandidaatsexamen kan het schoolbe stuur de betrokkene voordragen ter benoeming tot (onbevoegd) leraar. Is de studie voltooid, dan kan het schoolbestuur hem aanstellen als leraar in vaste dienst. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de directeuren van de hieronder genoemde middelbare technische dagscholen en tot het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afdeling Nijver heidsonderwijs. De regeling, bedoeld onder 3, voor de bezitters van een getuigschrift m.t.s., die niet beschikken over een getuigschrift h.b.s.-B of gymna sium-B, alsmede de salarisregeling voor assistenten en leraren, en de regeling ter verkrijging van een rijksstudietoelage, worden op aanvraag aan de afdeling Nijverheidsonderwijs gratis toegezonden. Scholen waar plaatsen voor assistenten beschikbaar zijn B bouwkunde CT chemische techniek E elektro-techniek M werktuigbouwkunde W weg- en waterbouwkunde De eerste wedstrijd in de voor ronde om de K.N.V.B.-beker heeft Zierikzee I zaterdagavond een grote overwinning op het bezoekende Kaaise Boys opgeleverd, want met niet minder dan 9-1 werden de groen-witten, in een ontmoeting die niettemin het aanzien ten volle waard was, geslagen. Zierikzee miste v. Aken, voor wie Raap mee speelde; de bezoekers waren ook niet volledig. De eerste aanval was voor de gasten, waaruit de linksbuiten een kans van dichtbij kreeg, maar naast kopte. Zierikzee nam hierna het spel in handen en nadat den Bper in de buitenspelval was gelopen en een voorzet van Kouijzer gemist was, nam zij in de derde minuut de leiding toen Simmers in vrije positie de bal kreeg toegespeeld en een kogel op het doel loste die de doelman te machtig bleek (1-0). Zie rikzee bleef hierna geruime tijd in de aanval en de gasten moesten zich beperken tot enkele uitvallen, bij een waarvan Verwest maar net kon redden. De verdediging der Boys zette in deze periode ver scheidene malen met succes de bui tenspelval open, waarin zowel de Vlieger als den Boer nogal eens intippelden. Doelman v. Geesber- gen had het niet druk, maar had eenmaal geluk toen hij de bal tegen een Boysspeler aantrapte en het le der naast het doel vloog. Na een botsing met de Boys-doelman bleef den Boer even liggen, maar hij kon toch spoedig weer verder spelen. Zierikzee vergrootte haar voor sprong toen na mooi samenspel Stoel op het doel schoot en de doel man, blijkbaar verrast, de bal liet gaan (2-0). De druk op het Boys- doel bleef aanhouden. Een kopbal van Kouijzer stompte de doelman weg en een schot van dezelfde speler kon hij maar net stoppen. Op vrij gelukkige wijze kwam het derde doelpunt voor Zierikzee, toen een der backs gevaarlijk terug speelde en Stoel er goed bij was, de doelman omspeelde en in het verlaten doel schoot (3-0). Nadat een overwachts schot der gasten KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterland (toez.): kand. G. J. Rijks, Amersfoort. Aangenomen naar Rauwerd: vi- karis H. E. Vermeulen, Weesp; de benoeming tot voorg. van de Ned. Protestantenbond te Bussum: J. H. Marwitz, Barsingerhorn. Benoemd tot vikaris te Hillegers- berg: mej. M. H. van Everdingen, geestel. verzorgster van het Diaco- nessenhuis, Leiden. Beroepen te Zegveld: kand. L. Doppernberg, Putten. Bedankt voor Koudekerk a.d. Rijn: W. J. A. van 't Einde, De Meern (U.); voor IJsselmuiden: C. Treure, Ederveen; voor Bennekom: P. Bouw, Ridderkerk-Slikkerveer. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. T. van Leeu wen, Scheveningen en kand. P. van Oosterhoudt, Den Haag. Beroepen te Ternaard: kand. F. J. van der Wal, Utrecht. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. C. E. van den Broek, Baarn. Beroepen te Nagele (N.O.P.): kand. K. Sierink, Hardenberg. Aangenomen naar Siddeburen: C. de Kruijk, Tijnje. Aangenomen naar Aalten: R. Siertsema, Sibculo. Bedankt voor Beilen: R. Siertse ma, Sibculo; voor Ens (N.O.P.) en Ee (Fr.): C. de Kruijk, Tijnje. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepbaar verklaard: kand. P. Kingma, Kampen. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Tholen: kand. J. Brons, Ermelo. Tweetal te Urlum: kand. F. Bak ker, Goes en kand. J. Brons, Er melo. Beroepen te Driebergen en te Zwijndrecht: B. Bijleveld, Noorde loos; te Doornspijk en te Rotter- dam-Overschie: kand. F. Bakker, Boes. Bedankt voor Groningen: M. W. Nieuwenhuijze, Amsterdam-west. Ger. Gemeenten Beroepen te Nieuwerkerk-Ooster- land: J. B. Bel, Krabbendijke; te Sint Annaland, Leerdam, Slikker veer, Lemmer-Marknesse, Leiden, Capelle a.d. IJssel: kand. C. Mole naar, Dordrecht (verbeterd bericht) Beroepen te Wageningen en te Middelharnis: H. van Gilst, Dirks- land; te Moerkapelle: J. W. Ker sten, Genemuiden; te Meliskerke en te Tricht: kand. C. Molenaar, Dor drecht. Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Woensdag 25 juli a.s. om half acht hoopt voor de ge meente op te treden ds. Ligtenberg uit Rotterdam. over de lat was gesuisd, kwam Zie rikzee weer aan bod en toen Sim mers een goede aanval met een keihard schot besloot was het 4-0. Een mooie kopbal van den Boer ging naast het doel en een dito van Simmers vloog over het ver laten doel. Tot de rust bleef Zie rikzee domineren. Stoel was niet gelukkig met een schot tegen de paal, maar kort daarop deed hij het beter door na een voorzet van rechts hoog in te schieten (5-0). Van Geesbergen moest ook nog en kele malen ingrijpen, wat hem goed afging. Nog voor de rust werd het 6-0, opnieuw door Stoel, die na een voorzet van rechts zacht inschoot. Na de rust ging het spel aanvan kelijk wat op en neer. Een gevaar lijke aanval der Boys over links le verde een hoekschop op, die achter werd geplaatst. Zierikzee vergroot te haar voorsprong toen na een voorzet van Kouijzer een der backs terugspeelde, maar den Boer er goed bij was en inkogelde (7-0). De Boys waren niet gelukkig toen hun midvoor een onverwachts schot los te, waarna de bal echter van de lat terugsprong. Een mooie omhaal be zorgde v. Geesbergen enige moeite, maar hij kon nog net redden. Aan de andere kant was het hierna Simmers die uit een snelle aanval in knalde (8-0). De gasten gaven de moed echter niet op, hoewel Zie rikzee toch veel gevaarlijker bleef. Den Boer schoot alleen voor het doel naast en de Vlieger kreeg een kans voor een leeg doel, waarbij hij overschoot. Bij een volgende aanval kwam de bal weer tegen de lat. Aan de andere kant kon v. Gees bergen na een goede aanval der gasten de bal maar net wegstompen maar even later werd hij gepas seerd toen de linksbuiten vrijkwam en hard inschoot (8-1). Aan weers zijden kwamen er vervolgens nog diverse kansen, maar de enige hier van werd benut door Stoel, die na goed solospel de doelman van dichtbij het nakijken gaf (9-1). De gasten kregen een mooie kans toen v. Geesbergen al gepasseerd was, maar Verwest, die een beste partij speelde, wist redding te brengen. Een schot van de linksbuiten werk te de Zierikzeedoelman corner, die goed genomen werd, maar waaruit v. Geesbergen de bal mooi weg- stompte. De Boys schoten hierna nog eens tegen de paal en kort daarop blies scheidsrechter Rijs- dijk, die op een enkel buitenspel- geval na, goed leidde, einde en had Zierikzee zich in de volgende ronde geplaatst, waarin het a.s. zaterdag tegen S.C. Gastel uitkomt. Zaterdag 21 juli werd op een ter rein bij slot Moermond te Renesse een kleiduivenschietwedstrijd ge houden. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Het deed de voorzitter, de heer M. L. J. Fokker dan ook een genoe gen de vele jagers, jachtopzieners en belangstellenden het welkom te mogen toeroepen en hij wenste hun veel succes bij de wedstrijden. Na dat het wedstrijdreglement bekend was gemaakt namen de verschillen de wedstrijden een aanvang. Niet tegenstaande voor velen deze wed strijdsport geheel nieuw was, wer den goede resultaten bereikt. De uitslagen waren: Wedstrijd I, afgaande duiven en lopend haas (max. 100 punten): 1. M. O. Hanse (100); 2. J. C. Kooij- man (100); 3. W. van Nieuwenhuij- zen (95); 4. M. L. J. Fokker (95); 5. W. Gakeer 90); 6. J. I. van den Bout (90); 7. M. Koenraad (85). Wedstrijd II, inkomende duiven (max. 50 punten): .1. C. H. P. van den Bout (50)^Ufl^H&-. M. Koenraad (40); 5. H. Poot (40); 6. J. Maas ?40); KUNST Ook in Peking Rembrandt- herdenklng Ook in communistisch China her denkt men het feit dat Rembrandt 350 jaar geleden geboren werd. Op een herdenkingsbijeenkomst te Peking heeft de Nederlandse kunstschilder Jacob Bruyn vrijdag een toespraak over Rembrandts werk gehouden voor een vijf hon derdtal Chinese en buitenlandse kunstenaars. Professor Soe Sin Tsjie van de centrale Chinese kunst-academie gaf vervolgens een analyse van de artistieke verwor venheden in Rembrandts leven. „De grote Rembrandt is lang gele den in China geïntroduceerd. Hij is al vele jaren een vertrouwde fi guur voor de Chinese kunstenaars. Zijn edele gedachten en schitterend talent zijn ook thans nog voor on ze kunstenaars een grote inspire rende kracht bij hun werk", zo zei professor Soe Sin Tsjie. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 20 juli 1956. Aardappelen (grote) f 9-10, idem (kriel) f 4-5; Andijvie f 8-10; Pos telein f 8-11; Princessebonen f 128- 138; Stoksnijbonen f 130; Peulen II f 50; Tomaten f 60-62; Rabarber f 17; Komkommers (stek) f 29; Kroten f 5,50; Waspeen f 25; Aard beien II f 114-164; Ontario (prui men) f 155-168; Zwarte bessen f 194; per 100 kg. Bospeen f 21-24; Bosuien f 9-13; per 100 bos. Komkommers f 31; Kropsla f 16; per 100 stuks. Frambozen (per doosje) f 0,39. Eierprijzen V.E.C.E. In de week van 16 juli tot 21 juli heeft de V.E.C.E Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren uitbe taald aan pluimveehouders f 2,06 per kilogram. Veemarkt ROTTERDAM, 23 juli. Aanvoer 1742 stuks, w.o. 914 vette koeien en ossen, 828 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,24-3,48, f 2,80-3,14, f 2,60- 2,80; varkens (levend gewicht) f 1,92-1,90-1,88. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen iets stijver, enkele prima's boven notering; varkens: aanvoer even korter, handel stroef, prijzen lager, zware varkens f 1,68-1,72. 7. H. J. van de Zande (40); 8. J. C. Kooijman (40); 9. W. van Nieuwen- huijzen (40). Wedstrijd III, vrije baan: 1. J. Maas 16; 2. J. C. Kooijman 11; 3. M. L. J. Fokker 10; 4. H. Poot 9; 5. M. Koenraad 6; 6. W. Gakeer 6; 7. L. de Rijke 5; 8. M. O. Hanse 5; 9. A. van Vossen 5. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter de verschillen de prijzen uit. De heer G. Timmer man overhandigde aan de heer M. L. J. Fokker de door de fa. A. Tim merman Cz. te Zierikzee beschik baar gestelde wisselbeker voor de deelnemer van Schouwen-Duive- land, welke het hoogste aantal pun ten heeft behaald. Hierna dankte de voorzitter de wedstrijdcommissie met zijn mede werkers voor de organisatie en het vlotte verloop van de wedstrijden; de heer C. H. P. van den Bout, de fa. Timmerman en de Thoolse Ja gersvereniging voor het beschik baar stellen van het lopend haas en de kleiluivenwerpmachines; de eigenaar van slot Moermond voor Stvt gebruik van het terrein en de Jnemers voor hun opkomst en I sportieve strijd. m.t.s. te Amsterdam (PI. Muidergracht) Arnhem Breda Dordrecht Enschedé 's-Gravenhage (gemeente) (Sneeuwbalstraat) Groningen (gemeente) Heerlen 's-Hertogenbosch Rotterdam (dag) Tilburg Utrecht (gemeente) (mech. technologie) Vlissingen Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Beleefd vraag ik een plaatsje in uw veel gelezen blad. Op ons nieu we en mooie Dorpshuis prijkt het opschrift „Volledige Vergunning". Tijdens de rondvraag in de gemeen teraadsvergadering van woensdag jl. heb ik als lid van de raad ge- informeerd of de gemeente Renes se recht heeft op een derde ver gunning. Hierop was het antwoord m.i. vaag. Gezegd werd nl. dat er wel 1000 inwoners waren, maar dat M M E M E M W M M CT E W B E M B W B W B W M W deze niet allen zijn ingeschreven. Hierna heb ik er mijn teleurstelling over'uitgesproken dat nu het „Vol ledige Vergunning" op het Dorps huis prijkt. Dit kan m.i. ten enen male niet de bedoeling zijn geweest van de schenkers. Uit het antwoord bleek dat er drank nodig is om de exploitatie rendabel te maken. Dit, mijnheer de redacteur, wilde ik de inwoners van Renesse niet onthou den. Met hartelijke dank voor de plaatsing, J. J. PADMOS (lid v. d. raad) SPORT VOETBAL Om de K.N.V.B.-beker Zierikzee-Kaaise Boys 9-1. S.C. Gastel-Zeelandia, laatstgen. n.o.; R.K.F.C-Terneuzen 2-7; Corn. Boys-Oostburg 4-4; Sluiskil-Yerse- ke.0-4; Luctor-Zeeland Sport uit gesteld. KORFBAL S.D.K.B. le klasse: Unitas I-Brouwersha ven I 4-1; DSS I-Burgh I 0-5; Re nesse I-Unitas I 6-1; Brouwersha ven '.I-Velocitas I 1-6. 2e klasse: WIK I-Stormvogels I 5-2; SVOWK I-Zwaluwen I 2-1; DES I-Burgh II 5-3. 3e klasse B: Unitas II-Die Gou we JI 5-3. Overige vastgestelde wedstrij den uitgesteld. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 24 juli. 3e klasse B: Die Gouwe II-DSS II (7 uur). Woensdag 25 juli. 3e klasse A: Brouwershaven II-Zeemeeuwen II (7.15 uur). Donderdag 26 juli. le klasse: Burgh I-Velocitas I; Renesse I- Zeemeeuwen I (7.15 uur). 3e klasse B: MEVO I-Unitas II (7 uur). Vrijdag 27 juli. 3e klasse B: Brou wershaven III-DES JI (7 uur). Zaterdag 28 juli. le klasse: Brou wershaven I-Burgh I; Renesse I- Die Gouwe I; Velocitas I-Unitas I; Zeemeeuwen I-DSS 'I (6.45 uur). 2e klasse: WIK I-Zwaluwen I; SVOWK I-DOSKO I; Burgh II- NOAD I (6.45 uur). J uniorencompetitie Zaterdag 28 juli. Groep A: Burgh B-Renesse; Zeemeeuwen B-Burgh A (3.30 uur). Groep B: WIK-Brouwershaven B; Brouwershaven A-NOAD (3.30 uur). Unitas II-Die Gouwe II 5-3 In deze wedstrijd werd levendig gespeeld. Reeds spoedig opende No- let de score voor Unitas (1-0). Bin nen 10 minuten was de stand ge lijk, want bij een aanval der gas ten kende scheidsrechter Flohil we gens een overtreding hun een straf- worp toe, die N. de Jong benutte (1-1). In de 20e minuut nam Unitas wederom de leiding, toen mej. Loes Kouijzer fraai inschoot (2-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust wisten de gasten zeer verdiend wederom op gelijke voet te komen door een schot van mevr. M. Ket ting-Koopman uit een goed opge zette aanval (2-2) Unitas bleek daarna productiever, door Fierens, G. Braam en J. Kouijzer werd het 5-2. Door een ver schot liepen de gasten in tot 5-3. Met mevr. Ket ting-Koopman in de aanval kreeg Die Gouwe nu weer de beste aan- valspapieren, doch een speeltijd van 30 minuten is gauw om en Uni tas verdedigde de zwaar bevochten voorsprong met bravour en succes. ADVERTENTIES LEENDERT VAN REE en MAATJE PIETERNELLA VAN DEN BERG hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal plaats hebben op vrijdag 3 augustus as., om 3 uur, te Bruinisse. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse, om 3.30 uur, door de weleerw. heer ds. H. W. van den Brink. Rotterdam, Plantageweg 13 B Bruinisse, Noordstraat 9 14 juli 1956 Gelegenheid tot feliciteren te Bruinisse op de trouwdag van 5.00-6.00 uur n.m., in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Toekomstig adres: Rotterdam, 's Graven weg 230 VI. De heer en mevr .B. GILJAM- HANSE zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Stampersgat, 20 juli 1956 DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 101. „Wat waagt gij te beweren?" roept de oude koning toornig tot Aram. „Angelo, mijn zoon, zou een vals spel spelen? Bewijs uw beschuldiging of, bij mijn zwaard, het zal u berouwen zulke drieste taal gesproken te hebben!" - „Ik spreek slechts de waarheid", ant woordt Aram vastberaden. „Laat de ridder die de wapenrusting van heer Orlando draagt, zijn helm afzetten en gij zult het ver raad van prins Angelo met eigen ogen zien." Driftig drijft Angelo zijn paard naast dat van Aram. „Luister niet naar deze wartaal, mijn vader", roept hij omhoog, „de wondkoorts doet heer Aram ijlen!" - „Uw spel is uit, Angelo", zegt Aram koel. Dan wendt de jonge ridder zich weer tot zijn vorst. „Sire", roept hij luid, „de man die onder Orlando's helm schuil gaat, is niemand anders dan Aiglon, de beruchte roofridder! Uw zoon heeft die schurk in dienst genomen". - „Aram! Kijk uit!" schreeuwt de oude koning opeens vol ontzetting. Bliksemsnel duikt de jonge ridder ineen. Prins Angelo heeft zijn zwaard getrokken en dreigend schiet het wapen op Aram toe. heeft gevonden mijn lak-bood- schappentasje, afgezet met grijs ribfluweel, koper en rits. Het gaat mij hoofdzakelijk om het bos sleutels, losse sleutel en zonnebril die er inzitten. Gelieve terug te bezorgen bij mevrouw Labzowslci-Drukker, Havenpark, telef. 65, Zierikzee. Plaatst uw geboorte advertentie in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE RENESSE Kon. Nederlandse Jagersvereniging organiseerde schietwedstrijden Grote belangstelling voor nieuwe sport

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3