Een erft een villa Ingezonden mededeling Misschien goed nieuws over de ont- wapening in de wereld Stap voorwaarts of holle frase? Misschien wordt Dreischor wel tuinbouwgebied voor de stad Rotterdam Interessante radio-reportage over de gemeente In het maandagavondprogramma heeft de VARA een interessante re portage gewijd aan Dreischor. De reporter A. Kleywegt is met de mi crofoon het dorp doorgetrokken en heeft enkele inwoners een inter- vieuw afgenomen, waarbij ver schillende typisch Dreischorse bijzonderheden naar voren kwu- tnen. Uiteraard kwam eerst burge meester Vermeulen aan het woord. Burgemeester Vermeulen kon de luisteraars in het land mededelen, dat de gemeente er weer uitziet, zo als zij er behoort uit te zien. De rampsporen zijn verdwenen. Het was moeilijk voor de burgemeester iets te zeggen over de toekomst plannen, daar deze sterk afhanke lijk zullen zijn van het Deltaplan. Het is zeer wel mogelijk dat het Deltaplan ingrijpende struktuur- wijzigingen met zich mee zal bren gen. Mogelijk wordt de omgeving van Dreischor wel tuinbouwgebied voor Rotterdam. Sprekend over ekonomische problemen zeide de burgemeester, dat het met de vlas- serij maar slecht gaat. Gepoogd zal nog worden de overheid te interes seren voor deze toch belangrijke tak van plattelandsindustrie. Vanzelfsprekend kwam ook de 105-jarige „opa Kip" voor de mi crofoon. Daar ook opa - zogoed als alle geïntervieuwden - een „plaat je" mocht uitzoeken, kwam het al dra op de muziek. De heer Kip heugt de tijd nog, dat er te Drei schor geen eigen corps was. De herverkaveling De heer L. M. Moermond vertel de interessante bijzonderheden over het herverkavelingswerk rond de gemeente. Hij wees de reporter op de natuurlijke scheiding tussen Schouwen en Duiveland, de laagte van de vroegere vaargeul, die nu geheel wordt opgevuld. Het terrein wordt 1.50 meter diep los gemaakt. Een gedeelte van de uitkomende klei wordt gereserveerd voor de af gespoelde percelen in Duiveland (Ouwerkerk) en Schouwen (Seroos- kerke). De heer Moermond ging daarna nog even dieper in op de hiermede samenhangende proble men van het struktuurherstel van de grond. De heer Dreyer, veteraan op het gebied van de gymnastiek, kwam hierna voor de microfoon. Hij ver telde over de achteruitgang, die de gymnastiek-beoefening doormaakt. Uiteraard wreekt zich op dit punt ook het achteruitgelopen inwoner tal. Schoenmaker Beekman diepte herinneringen op uit de gouden tijd van „Crescendo", een vereniging, die ook nog al met moeilijkheden kampt. Het zou prettig zijn als de muzikale prestaties weer wat kon den worden opgevoerd. „Crescen do" komt nu uit in de derde afde ling, maar het heeft wel successen behaald in de afdeling Uitmuntend heid. De schade door de ramp toe gebracht was aanzienlijk. De re portage werd verlevendigd door ge zellige plaatjes, nummers die op verzoek werden gespeeld. Een met al een beluisterenswaardig geheel. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 16 juli. Binnen landse granen, officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Haver - naar kleur en droogte - f 27,50-28,25, extra blanke f 28,75. Peulvruchten. Groene erwten met meer attentie tot f 40; Schok kers tot f 42; Bruine bonen - wei nig attentie - tot f 42. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 16 juli 1956 Aardappelen (grote) f 10-11; An dijvie f 14-17; Kroten f 5,50-7; Doperwten f 29; Princessebonen f 130-135; Aarbeien I f 165, idem II f 117; Ontario (pruimen) f 153-160; Tomaten A f 50-56, idem B f 50, idem C f 43, idem bonken f 47; per 100 kilogram. Kropsla f 7,50; Komkommers B f 22; Bosuien f 19; per 100 'stuks en bos. Het K.N.M.I. venvacht tot woensdagavond: IETS MEER ZON Vannacht plaatselijk mist. Mor gen opklaringen met later op en kele plaatsen een bui. Weinig wind. Dezelfde of iets hogere mid- dag temperaturen. 18 juli. Zon op 4.43, onder 20.52. Maan op 17.34, onder 0.59. 19 juli. Zon op 4.45, onder 20.51. Maan op 18.25, onder 1.42. Volle maan: 22 juli te 22.29. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 18 juli 12.00 n.m. n.m. 19 juli 0.24 v.m. 13.07 n.m. BROUWERSHAVEN: 18 juli 11.36 v.m. n.m. 19 juli 0.03 v.m. 12.41 n.m. Springtij: 24 juli. OPKLARINGEN In de afgelopen 24 uur heeft het lagedrukgebied boven west-Europa aan betekenis ingeboet, terwijl ook in de hogere luchtlagen een druk- stijging plaats vond. Het storings front, dat ons land dagenlang regen heeft gebracht, heeft in onze om geving vrijwel alle activiteit ver loren. Een lagedruk ten westen van Ierland trekt in langzaam tempo naar het zuidoosten en wordt mor gen voor de ingang van het Engelse Kanaal verwacht. Intussen zal de luchtdruk in onze omgeving nog iets verder stijgen, zodat er een zwakke tot matige zuidoostelijke wind gaat waaien. Hierdoor zal de temperatuur iets hoger tvorden. Maar doordat de lucht boven Europa nog steeds ta melijk onstabiel is, zullen er op nieuw enkele buien kunnen voor komen, zij het ook in mindere mate dan de vorige dagen. De opklarin gen krijgen de overhand. Lezing over zoutloze diëten voor afd. Plattelandsvrouwenbond Mej. Draaisma gaat Schouwen-Duiveland verlaten De Amerikaanse permanente ge delegeerde by de Verenigde Naties, Henry Cabot Lodge, heeft maandag in de V.N.-ontwapeningscommis- sie verklaard, dat als het besluit van de Sowjet-Unie om zyn strijd krachten te beperken is, wat het schijnt te zjjn (n.l. dat de Sowjets nu bereid zjjn de westelijke voor stellen over de maximum-sterkte van de strijdkrachten te aanvaar den), „dit goed nieuws is" Andrei Gromyko, de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft donderdag jl. in de commissie verklaard, dat zijn re gering de voorgestelde maximum sterkte van twee en een half mil joen man voor de Sowjet-Unie en voor de Verenigde Staten en die van 750.000 man voor Engeland en Frankrijk zou willen aanvaarden als een eerste stap naar gecontro leerde ontwapening. Lodge zei: „Toch moeten we be denken, dat de Sowjet-Unie een effectieve internationale controle met de modernste middelen - waar onder een of andere vorm van con trole uit de lucht - tot nu toe nog niet heeft aangenomen. Daarom kunnen we nog niet zeggen of de STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Aan de Middelbaar Technische School te Dordrecht slaagde voor het einddiploma afd. Werktuig bouwkunde, onze stadgenoot de heer A. A. W. Doeleman. SCHARENDIJKE Jongenswerkcommissie C J.M.V. De Jongenswerkcommissie van de C.J.M.V. op Schouwen-Duive land had op zaterdag 14 juli een jongensbuitenmiddag georganiseerd te Scharendijke, die echter door de rijkelijk neervallende regen op za terdagmiddag j.l. veranderd moest worden in een binnenmiddag. De leiding berustte bij de heer M. O. Hanse uit Haamstede die de ruim 50 jongens uit Scharendijke, Zierikzee, Haamstede en Bruinisse hartelijk welkom heette in de Noodkerk te Scharendijke en die op de gebruikelijke wijze opende Ook een woord „van man tot man", van leider Stoel uit Zierik zee, was een toespraak die ieder ter harte kon nemen en die niet naliet indruk te maken. In de plaats van de buitenspelen die op het programma stonden werden toen verschillende binnen spelen gehouden, terwijl na enige aarzeling tussen de buien door toch nog de hardloopwedstrijd in verschillende leeftijdsgroepen werd gehouden (2 jongens per club). Winnaar werd hier Scharendijke, Zierikzee werd tweede en Bruinis se derde. De broodmaaltijd en de prijsuitreiking waren programma nummers waarbij het bijzonder ge zellig toeging. Het vrije verhaal van leider Siesse uit Scharendijke een episode uit de kerkgeschiede nis met personen in de leeftijd van de jongens als onderwerp had al ler aandacht, zodat bij de sluiting kon worden getuigd, dat de mid dag ondanks het minder gunstige weer toch uitstekend geslaagd was. Leerlingen Chr.-school naar Rotterdam De leerlingen van de klassen 3 t.m. 6 van de chr. nat. school alhier maakten vrijdag jl. een schoolreisje naar Rotterdam. Vertrokken werd 's morgen om 6 uur met de bus naar Zijpe, alwaar overgestapt werd op de boot naar Numansdorp. In Rotterdam werd allereerst een bezoek gebracht aan dè diergaarde Blijdorp. Hierna werden de kinde ren weer door de autobus van de R.T.M. opgehaald voor een rond vaart per Spidoboot langs de Rot terdamse havens. Rond 4 uur werd te Rotterdam weer op de tram ge stapt, zodat de kinderen om 8 uur 's- avonds weer ih Scharendijke arriveerden. nieuwe Russische verklaring een flinke stap in de richting van ont wapening betekent, of dat het lou ter een holle frase is". De ontwapeningscommissie heeft inmiddels een resolutie aangeno men, waarin een beroep wordt ge daan op de vijf leden van de sub commissie een nieuwe poging te doen om tot overeenstemming in zake de ontwapening te komen. BRUINISSE Een belangrijke verbouwing en modernisering van hotel „Bom" heeft nog juist voor het vreemde lingenseizoen, zyn beslag gekregen. De ingrijpende modernisering be wijst, dat de zakenmensen in deze gemeente de roep van de tijd we ten te verstaan en er op uit zijn hun cliè'ntèle in dit geval de vreemdelingen het beste te bie den. Hotel „Bom" kreeg door de ver bouw een stadse allure. Vooral de verandering van de bovenverdie ping van het bekende hotel is in grijpend. Voorheen waren de ka mers hier slechts door houten wanden van elkaar gescheiden. Door het aanbrengen van afschei dingen van steen, is hierin nu een belangrijke verbetering gebracht. De kamers werden bovendien ge- Voor de excursie die vrijdag avond georganiseerd werd naar het beregeningsproefveld nabij het vliegveld te Haamstede bestond zeer veel belangstelling. Op het proefveld, dat uitgaat van de com missie „Waterbeheersing en ont- zilting in Zeeland", werden de deelnemers verwelkomd door ir. J. A. van 't Leven, die de leiding van dit proefveld heeft. Het proefveld is in drie stroken verdeeld, waar van de voorste en de achterste be regend worden en de middelste niet. Er worden verschillende gewas sen op geteeld als voederbieten, aardappels en gras, terwijl er kleine proeven zijn opgezét ter oriëntering met suikerbieten, maanzaad, vlas en erwten. Als tuinbouwgewassen worden geteeld vroege aardappelen, aardbeien, appels en peren en van het klein- fruit zwarte en rode aalbessen, bramen en frambozen, terwijl ook nog gladiolen geteeld worden. Zeer groot waren de verschillen tussen de beregende en onberegende per celen, terwijl er ook een duidelijk verschil was te zien tussen de per celen, die wel en die niet diep ge- Verwaarloos ze niet die Rheumatische Pijnen. Anders kont V straks oiet meer op o! neer... Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur, om zelf te onder vinden - en al spoedig f - hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat ter wijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijk se dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. heel vernieuwd en van stromend warm en koud water voorzien. De zolderverdieping is zodanig verbouwd, dat ruimte werd ge schapen voor het inrichten van flinke kamers, die eveneens van warm en koud stromend water werden voorzien. Een badkamer en twee douchecellen completeren het geheel. De kamers zijn eenvoudig, maar smaakvol ingericht. Vooral is gedacht het comfort zoveel mo gelijk uit te breiden, zodat de gas ten het zo prettig mogelijk kunnen hebben. Op alle kamers is centrale verwarming aanwezig, gevoed door een moderne volautomatische olie- stookinrichting. In het hotel kun nen thans in het totaal 35 gasten in 20 kamers een onderdak vinden. Het staat buiten twijfel, dat de gasten de modernisering van het hotel op hoge prijs zullen stellen. spit (gedriediept) waren. Zo hadden de vroege aardappelen (rode Eer steling) een opbrengst gegeven van 21.000 kg. consumptieaardappelen per ha. op het beregende perceel, terwijl deze op het onberegende veld, dat nog niet gerooid was, een veel lagere opbrengst zullen geven. Tussen de beregende en de onberegende percelen gras was het verschil ook zeer groot, n.l. resp. 31 ton (4 sneden) en 13 ton (2 sneden). Wat de appels en peren betreft, de appels zullen het wel doen, doch dan dient er een goed windscherm te zijn; de peren zijn geen succes, doch het kleine fruit geeft ook zeer mooie verschillen te zien. De gladiolen op de bere gende percelen doen niet onder voor die op de normale bedrijven, terwijl op de onberegende de stand aanmerkelijk minder is en bv. vorig jaar daar slechts het plantgoed gerooid kon worden. De bemesting Naast de beregening dient ook de bemesting in orde te zijn en met name de organische bemesting niet vergeten te worden, hetgeen be grijpelijk is, daar deze grond een laag humusgehalte heeft en dit middels deze bemesting opgevoerd kan worden. De heer van 't Leven deelde nog mee, dat de resultaten ieder jaar beter te zien zijn op dit proefveld dat nu voor het 3e jaar ligt. Hij verwacht dan ook voor de toekomst nog betere resultaten en sprak als zijn overtuiging uit, dat op deze z.g.n verdrogende gronden, middels een beregening behoorlijke resultaten bereikt kunnen worden, al is de investering vrij hoog en zijn de exploitatiekosten belang rijk, want als „duinpolder" bren gen deze gronden zeer weinig op. Een belangrijke factor noemde hij op een beregeningsbedrijf de bron, die het water moet leveren. Daar deze voldoende capaciteit moet hebben, moet daarop niet bezuinigd worden. De beheerder van het proefveld, de heer L. Klompe, was zo welwil lend ons de reeds toegediende hoe veelheid water op te geven voor de verschillende gewassen, n.l. aardappels-140 m.m.; bieten-160 im.m.; gladiolen-160 m.m.; aard beien-180 m.m.; gras-200 m.m., waaruit blijkt dat deze hoeveel heden zeer verschillend zijn. LAND- EN TUINBOUW Regen veroorzaakt schade aan kersen De hevige en langdurige regen val van zaterdag heeft ernstige schade veroorzaakt aan de kersen in Zeeland. De rassen welke rijp waren of bijna rijp en nog aan de bomen hingen zijn voor het groot ste gedeelte gescheurd. De gescheurde kersen hebben slechts een beperkt afzetgebied en de prijs lag maandag op de veiling in Kapelle dan ook niet hoger dan 30 tot 40 cent per kg. Vorige week werd voor dezelfde kersen, maar dan van goede kwaliteit, nog steeds boven f 1 per kg. betaald. Voor de telers is dit een grote strop want voor de gescheurde ker sen worden thans maar nauwelijks de plukkosten betaald. Slechts en kele rassen zijn er over gebleven waarvan men nog redelijke kwali teit mag verwachten. Voor het grootste deel is de kersenoogst in Zeeland voor dit jaar in feite mis lukt. FEUILLETON Critisch bekeek Klaas het Smyr- natapijt, dat onder het bureau had gelegen. „Neen", zei hij hoofdschuddend, „dat kleed, hoe mooie en duur het misschien ook is, staat me niet aan. Het vloekt met het milieu. Ik heb op zolder nog 'n ander gezien, met donkerder tinten. Dat zal hier veel beter passen dan dit met zijn schreeuwende kleuren. Vort er mee!" En de daad bij het woord voegende, rolde hij het tapijt op en nam het onder zijn arm mee naar boven. Een paar minuten later hoorde Piet hem fluitend de trap afkomen. Hij keek eens naar de hoek waar het tapijt gelegen had„ Slechts een eenvoudige vloerbe dekking lag op de grond. „Ziezo", zei Klaas opgewekt, „wat zeg je van dit Persje? Toen ik laatst de zolder nasnuffelde naar dat verwenste spel kaarten, zag ik dit kleedje in een hoek liggen. Wat denk je, dit harmonieert beter met het geheel, nietwaar?" Piet antwoordde niet, maar keek nog steeds naar de kale vloerplek. Onwillekeurig volgde Klaas zijn blik naar de grond. Hij haalde zijn schouders op. „Zeg wat is er? Zie je spoken?" vroeg hij. Zijn gast zweeg nog steeds, maar legde met een eigenaardige blik in zijn ogen het boek, waarin hij had zitten lezen, op de tafel. Toen rees hij langzaam op en stapte naar voren. Klaas begreep er niets van, ook niet toen de ander hem bij de arm greep en op geheimzinnige toon Onder voorzitterschap van mevr. Janse-Glas vergaderde vorige week de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen. In een openingswoord verwel komde de presidente in het bijzon der mej. Draaisma en de bewoon sters van de in de haven liggende woonschepen. Mevr. v. d. Hamer- v. d. Weele leverde hierna een ver slag van de door haar bezochte voorjaarsvergadering van de Lan delijke Bond te Utrecht. Mej. Draaisma hield een inlei ding over zoutloze voeding en het opmaken van koude schotels. Spr. stelde voorop dat het gebruik van veel zout voor niemand gezond is. Feitelijk komen de nodige zouten, die het lichaam nodig heeft, reeds voor in de dagelijkse voedingsmid delen. Bij het zoutarme dieet, wordt het zoutgehalte in het voedsel zo veel mogelijk verminderd, maar er dient wel op gelet te worden dat voldoende opbouwstoffen worden gebruikt, als melk, vlees en kaas, welke laatste voedingsmiddelen dan geheel zoutloos worden gebruikt. Het eten van zoete groenten moet sterk worden afgeraden. Ook meer kaas is bij het zoutarme dieet af te raden, daar vooral het in kaas aan wezige natrium de gezondheid schaadt. Bij een geheel zoutloos di eet gebruikt men zoutloze melk,en dito volkorenbrood. Dit haalt de smaak op door gebruik van room boter en beleggingen als vruchten, ramenas, komkommers, citroen sap of groentensla. Na de pauze maakte mej. Draaisma een vlees schotel op en een schotel met vlie- genzwammen en garnalen en ha ringsla. In haar dankwoord gaf de presidente uiting aan haar spijt dat mej. Draaisma voor de laatste maal een avond heeft kunnen verzorgen, in verband met haar a.s. vertrek naar Friesland. De presidente her dacht hierop de te Rotterdam over leden mevr. Grimberg-Huyser, die nog vorig jaar te Brouwershaven een geslaagde zangavond organi seerde. Mededeling werd tenslotte gedaan, dat het voornemen bestaat het volgend seizoen te openen met een bezoek aan de schilderijenten toonstelling „Hedendaagse Kunst" in het stadhuis. Voor de jeugd vau Schouwen-Duiveland Meisjes en jongenskampen worden in „De Koebel" georganiseerd Goede ontspanningskansen voor jeugdigen Daar de ontspanningsmogelijk heden voor de aankomende jeugd nog maar zeer pover zijn (zo is door dijkherstel vooral het zwem men voor jongeren veel moeilijker geworden), zal op initiatief van de maatschappelijke werkster, mej. J. J. M. Erasmus in de „Koebel" te Burgh een meisjesen jongens kamp worden georganiseerd. De meisjes gaan wat later in augustus een week met vakantie in de West hoek, terwijl de jongens in de week van 30 juli-4 augustus in „De Koe bel" zullen doorbrengen. Er is plaats voor plm. 50 jongens en door veler medewerking is het kampgeld uiterst laag gehouden. Mej. Erasmus heeft contakt opge nomen met de verschillende pre dikanten en enkele konden - na mens de diakonieën - reeds finan ciële hulp toezeggen. Bovendien heeft de Rotary-club te Zierikzee een belangrijk bedrag voor het mooie doel beschikbaar gesteld. Vormt voor de jongelui het inleg- geld van f 15 een onoverkomelijk bezwaar, dan kan reduktie worden verleend, na nader over leg. Tijdens de kampweken wordt voor de jon gelui een aardig programma afge werkt en de leiding is deskundig, zodat de kinderen onder «goede lei ding staan. Wij geloven dat hier een prachtige kans ligt voor vele jongeren, ook eens in kampsfeer in de duinstreek te vertoeven en het initiatief mag dan ook stellig van harte worden toegejuicht. zei: ,/Ik geloof, dat ik nu weet, waar dat zo begeerde spel kaarten is". Zijn vriend schudde 2ijn hoofd. „Ik ben een boon, als ik je volgen kan". „Daarom is het maar goed, dat we met z'n tweeën zijn. Jij vond dat het schrijfbureau daar een beetje eigenaardig stond, nietwaar? Welnu, dat is ook zo. Dat bracht mij tot nadenken. Want heeft dit meubelstuk hier niet met een spe ciale bedoeling gestaan? Slome, zet je ogen nu toch eens wijd open! Zie je dan niet, dat er precies vier gleuven zijn in het linoleum?" Als gefascineerd bleef nu ook Klaas naar de plek voor zijn voeten kijken. Het tapijt ontgleed aan z'n vingers, zonder dat hij er erg in had. Eensklaps ging hem een licht op. „Zegstotterde hij, „d..dat is dan een luik, een geheime berg plaats". „Je zou zo zeggen", antwoordde Piet spotlachend. „Laten we het maar gauw open maken", vervolgde de ander, en de daad bij het woord voegende, kniel de hij neer en probeerde, met zijn vingers tussen de naden te komen. „Dat zal zo gemakkelijk niet gaan beste jongen. Daarvoor moet je een breekijzer of een koevoet hebben. Desnoods een beitel". Klaas kwam weer overeind en keek even besluiteloos in het rond. „Een breekijzer? Ik denk, dat we zo iets niet hebben. Of wacht eens, met een spa zal het misschien ook gaan. In de schuur heb ik er een 28 staan. Even halen, ik ben zo terug". Klaas stormde het vertrek uit, naar buiten. Loes, het aardige dienstmeisje van Klaas' buren, had „haar" huis knecht al een paar dagen niet ge sproken en dat verdroot haar een beetje. De knappe jongen had een diepe indruk gemaakt op haar en ondanks de regen besloot ze even naar de heg te lopen. Misschien dat ze hem zag. Het toeval wilde, dat ze juist bij de afscheiding stond, toen Klaas de keuken uitstormde om een spa de te halen. „Hallo", riep ze verheugd. Klaas keek even haar kant uit, maakte een beweging en riep kort weg: „Dag!" Meteen was hij in de schuur verdwenen. Een geluid en gerammel van neervallend tuingereedschap en daarna kwam Klaas met dezelfde snelheid weer uit de schuur, dit maal gewapend met een spade. Vluchtig keek hij nog eens naar het meisje, maar hij had nu geen idee om een praatje met haar te maken, zozeer was hij vervuld van de ont dekking in de bibliotheek. „Dag!" riep hij nogmaals en het volgende ogenblik was hij in de keuken terug, terwijl het meisje' hem verwonderd en met open mond stond na te kijken. Een grote drup pel, die van de boomtak op haar neus viel, deed haar weer tol zich zelf keren. Zij schudde haar hoofd, niet begrijpend en keerde terug. Hoe langer hoe minder begon ze van Klaas te begrijpen; een huis knecht die zo familiair omging met zijn „mijnheer"En wat moest hij nu met een schop in huis doen? Nee, dat ging haar verstand te bo ven. (Wordt vervolgd). Geducht jager ontving onderscheiding Ieder die geen vreemdeling is in de jagerswereld van ons eiland weet dat de heer J. I. van den Bout te Bruinisse, behoort tot de beste jagers en schutters van ons eiland en er bestaat zeker geen enkel soort wild, voor zover dit in onze stre ken voorkomt, of de heer van den Bout heeft het geschoten. Ook op prijsschietingen was hij altijd een geducht mededinger en jarenlang was hij lid van de jagersvereniging Tholen. Om zijn prestaties in de loop der jaren als zodanig behaald, ontving hij van het hoofdbestuur der Jagersvereniging een staande zilveren plaquette als blijvend aan denken. Dit kleinood werd vorige week op de schietwedstrijden aan de thans 75-jarige veteraan, die nog steeds een actief jager is, uitge reikt. P.T.T. Nederlandse Olympiade-zegels 1956 Ter gelegenheid van de 16e Olym pische Spelen zal de Nederlandse Postadministratie in het tijdvak van 27 augustus t.m. 6 oktober 1956 een serie van 5 bijzondere postzegels met toeslag uitgeven. Vier van de zegels zijn aan een afzonderlijke tak van sport gewijd, terwijl de vijfde de antieke Olympische Spe len in herinnering brengt. De opbrengst van de toeslag komt ten goede aan het Nederlands Olympisch Comité en zal worden aangewend ter bestrijding van de kosten verbonden aan de uitzen ding van een Nederlandse afvaar diging naar Melbourne. HAAMSTEDE Hotel „Bom" onderging belangrijke modernisering Juist gereed voor vreemdelingenseizoen Vedrogende gronden in de Westhoek maken kans door beregening Resultaten op proefveld zyn gunstig

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2