Niemeijer shag !§a Erkend de beste! Adviesbureau voor Oorlogs- eo Rampschade Tentoonstelling Inleggers tegoed: ■^r-TT"! Inleggers tegoed: RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoe^|^^B^^ (c,fSPA Rente 2,4 Spaarbankloij in al RIJKSPOSTS^y^ Inleggers tegoed: Ép 1 785 00T Rente 2,4 tot^j Spaarbanklol^^H WTOOR RIJKS? Inlegger! KSPOSTSPAAR1 :gers tegoed: 1 785 (H 2,4 tot bankloketten J® y in alle 1^rok^oae" 30 tk.c i'ostsf'a-rh.ak -t> 'rbank Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde zuster en tante PIETERNELLA CORNELIA HILLEMAN- VIS op de leeftijd van 59 jaar K. HoekmanVis Chr. Hoekman Zierikzee, 14 juli 1956 SPORT VOETBAL Nederlaagwedstrijden s.v. MEVO Burgh II-Brouwershaven I 3-4. Burgh II-Brouwershaven I 3-4 Burgh verscheen volledig, Brou wershaven telde 4 invallers. De aanvoerder van Brouwershaven won de opgooi. Na de aftrap zat Burgh er al gauw goed op en zij had al spoedig succes toen Sies een snelle aanval met een schot besloot dat doelman Bokelaar te machtig bleek (1-0). Burgh bleef het meest in de aanval dank zij haar technisch beter spel al waren de uitvallen van Brouwershaven ook niet onge vaarlijk. Zij kreeg een goede kans op de gelijkmaker maar het schot van haar linksbinnen ging over het verlaten doel. Hierna kwam Burgh weer aan het woord. Uit een hoek schop werd de bal naast geschoten maar een volgende aanval leverde een strafschop op toen een der Brouwershaven-verdedigers de bal wegsloeg. Deze werd evenwel door den Haan naast geschoten. Het bleek echter uitstel van executie want toen bij een volgende aanval Bokelaar dichtbij uitgleed en de bal niet onder controle kon krijgen werd deze van dichtbij ingeschoten (2-0). Bokelaar verrichtte hierna goed werk door na een hoge voor zet de bal mooi uit de lucht te pluk ken. Een mooie voorzet van Burgh's linksbuiten werd gemist en aan de andere kant kon de doelman maar net op 't nippertje redden. Enkele hoekschoppen voor Brouwershaven leverden niets op en uit een voor zet van G. v. d. Wielen werd de bal net over het doel gekopt. Burgh was hierna niet fortuinlijk met een schot tegen de paal en een hard laag schot kon Bokelaar maar net stoppen. Zijn collega werd hierna met een kogel door M. Duinhouwer op de proef gesteld, maar hij stompte de bal keurig over de lat. Afwisselend ging het spel hierna op en neer, waarbij Burgh nog eens tegen de paal schoot, en de rust ging in met onveranderde stand. Na de rust ging Brouwershaven uit een ander vaatje tappen. Een scher pe voorzet van Duinhouwer werd grandioos gemist, maar toen dezelf de speler even later een vrije kans kreeg loste hij een hard schot op het doel dat de Burgh-doelman niet kon keren (2-1). Brouwershaven zag dat het wel kon en het was rechts buiten G. v. d. Wielen, die met een mooi laag schot gelijk wist te ma ken (2-2). Burgh ging hierna wat steviger aanpakken, maar verder dan enkele hoekschoppen bracht zij het niet. Een doelpunt viel juist aan de andere kant toen midvoor Kooman goed op een naar voren geplaatste bal doorliep en de uitge lopen doelman passeerde (2-3). De ze werd hierna nog enige malen flink aan de tand gevoeld en uit een voorzet van links werkte hij de bal mooi tot hoekschop om daarna een schot van de doorgebroken Duinhouwer goed te stoppen. Brou wershaven vergrootte haar voor sprong toen de vrij gekomen Duin houwer uit een voorzet van rechts de bal opving en inschoot (2-4). Burgh gaf de moed niet op en for ceerde een hoekschop, waaruit de bal werd overgeschoten. Bijna ver grootte Brouwershaven haar voor sprong toen Duinhouwer inschoot, maar een der Burgh-backs wist op de lijn te redden. Onder grote span ning verstreken de laatste 10 mi nuten, waarin beide ploegen in de aanval waren en waarin Burgh door haar doorgebroken linksbin nen de stand op 3-4 bracht. Ge doelpunt werd er verder echter niet meer, zodat, toen scheidsrech ter Jacobs, met wiens beslissingen alle spelers het niet altijd eens wa ren, het einde aankondigde, Brou wershaven een zwaarbevochten overwinning had behaald en daar mede de 2e prijs uit MEVO's neder- laagtournooi (2e afdeling). Zoimemaire IIBrouwershaven II Zondagmiddag werd op het voet balterrein bij dhr. de Vlieger een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld tussen een gecom bineerd elftal van het eerste en tweede team van Zonnemaire en het tweede elftal van Brouwersha ven. De eerste speelhelft van deze wedstrijd liet weinig aantrekkelijk spel zien. Het plaatsen en verdelen was aan weerszijden slecht te noe men. Doelman Everwijn had in de eerste speelhelft dan ook meer te doen dan zijn collega, daar Zon nemaire wel een licht overwicht had. Er was zeven ijiinuten ge speeld toen hij een hard schot te verwerken kreeg. Op het nippertje wist hij echter te redden. Zonne maire, dat direkt weer ten aanval trok, loste een enorm schot, dat tot corner werd verwerkt. Het was in de 10e minuut toen Kaspers een aangegeven voorzet keurig benutte (1-0). Drie minuten later werd Everwijn opnieuw gepasseerd door Klomp (2-0). Dat Zonnemaire wel iets beter speelde blijkt wel uit het feit, dat het pas 4 minuten voor de rust gelukte aan Bos een tegen doelpunt te scoren (2-1). De rust scheen de Brouwenaren goed te hebben gedaan want reeds na tien minuten maakte Duinhouwer ge lijk (2-2). Het Brouwse team ging nu veel hechter spelen en ook het combineren was veel beter. Er kwamen meer aanvallen dan voor de rust. Zonnemaire wist zijn aan vallen niet verder te krijgen dan het hechte verdedigingsblok, waar Eikema een uitstekende partij speelde. In de 19e minuut loste Botbijl uit een wirwar van spelers een schot, dat net langs de binnen kant van de paal ging (2-3). Vier minuten later maakte Ph. v. Ast er 2-4 van. Het spel van Zonnemaire viel geheel uit elkaar, en hoewel Fonteine diverse kansen kreeg, werden deze geregeld onschadelijk gemaakt door Eikema en Duinhou wer. Toen probeerde van Almkerk het een paar keer met formidabele voorzetten, welke doel leken te treffen. Een harde boogbal werd door Everwijn met een stomp weg gewerkt. Dertien minuten voor het einde maakte Bos, die deze middag hard werkte met collega v. Dienst, het vijfde doelpunt (2-5). Scheids rechter Rieteco leidde zeer correct. Premier van Acker en minis ter van Buitenlandse Zaken Spaak van België hebben de uitnodiging van de Russische regering tot een bezoek aan de Sowjet-Unie aange nomen. Zij zullen begin oktober de reis maken. Er zal gesproken wor den over problemen van weder zijds belang. ADVERTENTIES Denkt U aan de zitdag van het op donderdag 19-juli a.s., van 11-14 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierikzee Postdistrict Middelburg vraagt mannel. en vrouwel. personeel voor opleiding in de loketdiensten. Leeftijd 16 tot circa 25 jaar. Vereiste: diploma M.U.L.O. A of B, 3 j. H.B.S. of een daarmede gelijk gesteld diploma. Zij, die dit jaar aan het examen deel nemen, kunnen zich nu reeds aanmelden. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de directeur van het PTT-kantoor in of nabij de plaats van inwoning. Nadere inlichtingen kunnen zo nodig bij deze directeuren worden ingewonnen. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 97. „Ik schijn mij aardig belachelijk gemaakt te hebben", zegt Aram bitter, terwijl hij bij de celdeur stilstaat. „Inderdaad", grijnst Orlando spottend, „ge waart de nar van de Drakenridders, zonder het zelf te weten. Maar kom niet dichterbij, want nu duld ik geen grapjes!" - „Tot ziens, Orlando!" Met deze uitroep werpt Aram zich bliksemsnel tegen de celdeur, die onmiddellijk openvliegt. Met een kreet van schrik sprint Orlando op, maar als hij de deur bereikt slaat deze reeds dicht en schuifelt de grendel krakend in het slot. „Bravo, Presto", glundert Aram opgelucht. „Dat was prachtig werk! Maar hoe ben je langs de bewaker gekomen?' - „Broek heeft mij geholpen, heer Aram", lacht de knaap, trots op de lof van zijn meester. „Hij houdt boven aan de trap die bewaker in bedwang. Laten wij er snel heen gaan!" En als Aram en zijn schildknaap zich de trap opspoeden, klinken achter hen, vanuit de kerker, de doffe vuistslagen van Orlando, die wanhopig op zijn celdeur beukt. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter ELISABETH MARIA (Elma) K. E. van Klinken C. C. van Klinken- van Dixhoorn Zierikzee, 16 juli 1956 Tijdelijk: Corneliastichting JAN SALOMON WIEBRENS en CORRY VERSPOOR geven u kennis van hun voor genomen huwelijk D.V. op 27 juli a.s. Bruinisse, 13 juli 1956 Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij onze 25-ja- rige echtvereniging ondervon den, zeggen wij hiermede har telijk dank. J. W. ROSKAM N. W. ROSKAM-CANDEL Steiltjesstraat 7, Zierikzee rijkspostspaarbank Inleggers tegoed: 1 785 000 000,— Rente 2,4% tot ƒ6 000,— Spaarbankloketjpr?. rijkspostspaarbank rijkspostspaarbank RIJKSPOSTSPAARBANK Inleggers tegoed: •- 1 785 000000,— Rente 2,4 tot 6 000,— Spaarbankloketten in alle postkantoren 1 785 Lente 2,4 tot &txl)ɧl paarbankloketten in alle postkantoren RIJKSPOSTSPAARBANK ileggers tegoed: 4 1 785 000 000,— •nte 2,4 tot ƒ6000.— viarbankloketten j I in alle postkantoc^ Rente 2 Spaarbai RIJKSP Inleggers Rente 2,4 Spaarbank! RIJKSPOSf Inleggers teg JSHI Rente 2,4 %*™töt 6 000,- Spaarbankloketten in «die postkantoren Rente 2,4% tot ƒ6 000,- Spaarbankloketten in alle postkantoren Rente 2,4 tot ƒ6 000, Spaarbankloketten in alle postkantoren UJKSPOSÜ Inleggers t 85 000 000,— Rento^y^Pfot 6 000, SpaarbanklOKetten in alle postkamoreo Molenstraat 75 Koningin Julianastr. 12 Op donderdag 19 juli a.s. hoopt onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder Maria Geleijnse-Pimmelaar haar 80ste geboortedag te herdenken. Haamstede, Dapperweg 7 16 juli 1956 Haar dankbare kinderen, be huwd-, klein- en achterklein kinderen Heden overleed te onzen huize, geheel onverwacht, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA VAN DER VALK geboren Tuytel in de ouderdom van 75 jaar. Ir. P. J. van der Valk M. A. van der Valk-Ittmann Pieter Wim Hilda Amersfoort, 13 juli 1956 Barchman Wuytierslaan 92 De begrafenis zal plaats hebben dinsdag 17 juli a.s. te 2 uur n.m. op de Alge mene Begraafplaats te Zie rikzee. Enige en algemene kennis geving Heden overleed te Amers foort, geheel onverwacht, onze lieve zuster, tante en behuwdtante JOHANNA TUYTEL wed. van P. C. van der Valk in de leeftijd van 75 jaar. Zierikzee: C. Dekker-Tuytel Heemstede: G. Kruyer-Tuytel Kampen: A. K. den Boer-Dekker J. den Boer Heemstede: G. J. Kruyer J. Kruyer-van Ommen Haarlem: I. J. Kruyer Zierikzee, 13 juli 1956 Poststraat 56 Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven, dat na een kortston dig lijden plotseling is overleden onze lieve, zorg zame vrouw en moeder Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOB SMALLEGANGE betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: W. A. SMALLEGANGE. Haamstede, juli 1956. De bewoners van de Hoofd-1 poortstraat te Zierikzee be tuigen langs deze weg hun hartelijke dank voor de geno ten nachtrust tijdens de nach telijke verhuizing. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zonnemaire wijzen be langhebbenden op het bestaan van de Distelverordening Zeeland, welke de gebruiker of bij gebreke van dien, de eige naar van gronden verplicht deze te zuiveren van distels, behorende tot het geslacht Cir- sium en Sonchus, voordat deze tot bloei komen. Onder eigenaar wordt in deze verordening ook verstaan de gene, die de eigenaar bij het beheer vertegenwoordigt en voorts een ieder, die krachtens enig zakelijk recht, bezit daar onder begrepen, beschikking heeft over de gronden. Tegen overtreding van dit ver bod is straf bedreigd, terwijl bij niet nakoming eveneens onverwijld toepassing zal worden gegeven aan het be paalde in de artikelen 2 en 3 der bedoelde verordening. Zonnemaire, 11 juli 1956 Burgemeester en wethou ders voornoemd, H. J. Roelvink, wnd. J. A. Goedbloed, secretaris Donderdag 19 juli a.s. wordt in de R.K. Modevakschool, Mosselstraat 1, een gehouden van de werkstukken van de leerlingen. Die dag is er tevens gelegenheid tot aan melden van nieuwe leerlingen voor dag-, middag- en avond cursussen in lingerie- en costuumnaaien en coupeuse. PIETERNELLA CORNELIA HILLEMAN geboren Vis op de leeftijd van 59 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. L. M. Hilleman Gerda Noordgouwe, 15 juli 1956 Plaatst uw geboorte advertentie in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SHOT is de beste half-zware shag door de volledige menging van uitgezochte lichte en zware overzeese tabakken. SHOT is pittig en toch zacht! Koop zo'n mooi groen pakje, proef SHOT en Uw keus is gemaakt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3