better Set Muziekfestival ter ere van 45-jarige viel gedeeltelijk in het water NYLONS ,DE MAGNEET' - Tel. 255 - Nieuwerkerk Jubileum ,,Con Amore' te Noordgouwe Rolschaatsmeisjes uit Bergen-op-Zoom hadden succes De regen die zaterdag, vrijwel de gehele dag, viel heeft het welslagen van het georganiseerde festival, bij gelegenheid van het 45-jarig be staan van de muziekvereniging „Con Amore" te Noordgouwe, he laas danig belemmerd. De voorbe reidingen waren zorgvuldig getrof fen en het programma met zorg samengesteld, maar Pluvius dwong de organisatoren het programma drastisch te reorganiseren en dat maakt een vlotte afwerking uiter aard veel moeilijker. Intussen was Noordgouwe toch gestempeld door de opgewekte sfeer, die met een dergelijke gebeurtenis samenhangt, al was er allerwege spijtigheid over de voor juli wel zeer ongunstige weersomstandigheden. Reeds in de .morgenuren was de gemeente getooid met het frisse rood, wit en blauw van de vlaggen, die velen op verzoek van het be stuur der muziekvereniging had den uitgestoken. Om ongeveer twee uur vond ten gemeentehuize - ir aanwezigheid van de voltallige ge meenteraad - de ontvangst plaats van de voorzitters en directeuren der gezelschappen, die aan het fes tival medewerking verleenden, in zijn openingswoord memoreerde burgemeester van Wijk nog eens de reden, waarom „Con Amore" het festival had voorbereid. Spr. feli citeerde de muziekvereniging met het 45-jarig bestaan en hoopte dat „Con Amore" op dezelfde weg zal kunnen en mogen voortgaan, want een gemeenschap - hoe klein ook kan toch eigenlijk geen muziekge zelschap missen. De burgemeester uitte tenslotte de beste wensen voor het welslagen van het festival. De voorzitter van „Con Amore", de heer A. P. Kort, dankte daarop de burgemeester voor de gesproken woorden, de raadsleden voor hun aanwezigheid en de voorzitters en directeuren van de aanwezige gezelschappen, voor hun toezegging tot medewerking aan het festival. In het bijzonder verheugde de voorzitter zich er over, dat ook „Kunst en Eer" uit Zierikzee aan wezig was. Spr. herinnerde ten slotte aan de figuur van de heer J. Vijverberg, één van de oprichters van „Con Amore", waaraan de muziekvereniging zeer veel te dan ken heeft. Broederlijk bezoek Het dorpje Arum in Fries land is even in rep en roer geweest, omdat een sport vliegtuigje - na enige malen boven het dorp te hebben gecirkeld - onaangekondigd een landing uitvoerde op een weiland. Uit het vliegtuigje stapte een oud-Arumer, de 62-jarige heer J. Catstrd uit Detroit V.S.die maar eventjes zijn invalide 30- jarige broer kwam opzoeken. Met nog een andere broer is de heer J. Catstra jaren ge leden geëmigreerd en hij is tenslotte piloot geworden van een maatschappij, die vliegtuigen bouwt. Zo nu en dan vliegt hij de grote ex emplaren over de oceaan, de kleinere worden per vracht schip overgebracht, meestal naar Hamburg, waar ze wor den gemonteerd en dan door hem naar hun bestemming worden gevlogen. Dat was ook met dit sportvliegtuigje het geval. Het moest naar Oslo gebracht worden, en de heer Catstra vond Arum niet zo ver uit de route liggen, dat hij niet van de gelegen heid zou gebruik maken om zijn broer eens eventjes op te zoeken. Zijnerzijds haalde de heer Vijver berg nog enkele herinneringen op uit de historie van de jubilerende muziekvereniging. Hierna werd een dronk uitgebracht op het welzijn van „Con Amore". De voorzitter van „Nut en Uitspanning" te Zon- nemaire feliciteerde de jubileren de vereniging en maande vooral de jeugd de gelederen van „Con Amo re" te versterken. Het programma Het gezelschap begaf zich daarna naar buiten, waar de commissaris sen en de verschillende muziekge zelschappen reeds stonden te wach ten voor het maken van een korte mars door de gemeente. Pluvius zwaaide echter danig de scepter en daardoor was het bestuur ge dwongen het programma te reorga niseren. Het weer was te slecht om het muzikale gedeelte op het wei land aan de Hereweg uit te voe ren. Nadat telefonisch contact met Den Haag was opgenomen, kwam eindelijk de vergunning los gebruik te maken van de cantine van het werkkamp aan de Oostweg. Inmiddels was ook de rolschaat- senvereniging S.E.G.O.R. uit Ber gen op Zoom aangekomen, maar die vereniging kon ook alweer door het regenachtige weer niet optre den in de buitenlucht, zodat de middagvoorstelling kwam te ver vallen. Om ongeveer kwart voor vijf klaarde de lucht wat op en van een korte droge pauze kon S.E.G. O.R. gebruik maken om haar kun nen te tonen, op het aangelegde plankier van 300 m-., waarop vlot en vol gratie de verschillende num mers werden afgewerkt. Deelneem sters en deelnemers bleken een goede training achter de rug te hebben. Vooral in de nummers „Danseresjes" en het „Hoge hoe- denballet" werd de strakke ritmi sche beheersing bewezen. Het num mer „Circus" prikkelde de lach spieren en het gebodene viel dan ook zeer in de smaak van de onge veer 700 toeschouwers. Na afloop dankte de heer Kort de executan ten en allen, die hun medewerking verleenden om het festival moge lijk te maken. Velen bleven daarna nog luiste- ren naar het door „Crescendo" te Dreischor gegeven avondconcert, dat werd gegeven in een daarfo'è opgerichte muziektent op het fees telijk verlichte terrein. Op het dorp zelf werd de feestvreugde nadien nog wat voortgezet. De omstandig heden in aanmerking genomen, kan „Con Amore" toch nog terugzien op een vrij goed geslaagde dag. Een pleister op de regenwonde was de toezegging van de voorzitter van S.E.G.O.R. volgende week zaterdag nog een demonstratie te komen ge ven, om de tegenvaller voor „Con Amore" wat goed te maken. Uiter aard werd deze geste, vooral door de jubilerende vereniging, op hoge prijs gesteld. Ingezonden mededeling passend en verrassend elegant In «II* foorUn mn moton verkrijgbaar bij: DREISCHOR Vliegtuig had motor storing Donderdag jl. moest een vlieg tuig van Van Beeks Sproeibedrijf uit Melissant door motorstoring een noodlanding maken op een erwtenland achter de hofstede „De Hond" onder deze gemeente. Deze storing was spoedig opgeheven, waarna de piloot weer naar zijn basis kon terugkeren. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de evangeliebedie ning: de heren K. van Otteren, Lei den; K. H. Reerds, Gouda; J. J. Buskes, Amsterdam; D. H. Gijs- bers, Amsterdam; J. W. Jongbloed, Haarlem; A. J. v. d. Linden, Am sterdam en E. E. Stern, Amster- dam-Z., van wie laatstgenoemde beroepbaar is. Beroepen te Tietjerk: vikaris G. Jonkers, Sluipwijk; te Oosterhout- Slijk Ewijk: D. van Boven, Tricht. Aangenomen de benoeming tot vikaris te Den Helder: kand. K. van Otteren, Leiden. Ger. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-west: W. v. d. Linden, Rotterdam-Kra lingen en L. G. Pleysant, Leeuwar den. Beroepen te Ermelo: R. J. Beuke- ma, Berkum; te Dordrecht: A. Don-' kers, Medemblik; te Klundert: R. van Reenen, Capelle a.d. IJssel. Aangenomen naar Nes (W.D.): kand. H. Groeneveld, Terneuzen. KERKNIEUWS Oecumenisch werkkamp van wereld raad van kerken in Kapelle Internationaal gezelschap helpt bij fruitoogst In het Zeeuwse fruitcentrum Ka- pelle-Biezelinge wordt van half juli tot half augustus een werkkamp gehouden door de Wereldraad van Kerken. Achttien jonge mensen, uit 9 ver schillende landen en behorende tot verschillende kerken zullen in deze gemeente gedurende een maand helpen bij het oogsten van fruit. Hiertoe zullen zij iedere dag op nieuw gaan werken in de boom gaarden en in een plaatselijke fruit- conservenfabriek. Het kamp is een experiment, want het is de eerste keer dat door de Wereldraad van Kerken een dergelijk werkkamp wordt opgezet. Tot nog toe werden er steeds werk kampen georganiseerd waarbij jon geren uit verschillende landen bouwden aan iets op kerkelijk ge bied. In Kapelle helpen zij voor het eerst bij de oogst en het geld dat zij verdienen is bestemd voor de bouw van een oecumenisch jeugd centrum in Brussel. Zaterdagmor gen is het kamp officieel begonnen tijdens een bijeenkomst op het ge meentehuis van Kapelle waar de deelnemers werden verwelkomd door burgemeester H. G. van Suy- lekom van Kapelle die vertelde over de geschiedenis van zijn ge meente. Namens de deelnemers sprak de leider van het kamp, de theologi sche student Tom Sharp uit Lon den. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Drietal te Heemse: W. ,H. de Bofr, Urk: D. van Houdt, Uithuizermée- den en G. Zomer, Vrouwepolder. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Zaamslag: kand. E. Bakker, Goes en kand. J. Brons, Ermelo. Beroepen te Nieuwpoort: kand. J. Brons, Ermelo. Bedankt voor Ulrum: W. Graaf, 's-Gravenmoer. Ger. Gemeenten Tweetal te Amsterdam-c.: H. van Gilst, Dirksland en kand. C. Mole naar, Dordrecht. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 MARKTBERICHTEN Eierprjjzen V.E.C.E. In de periode van 9 juli-14 juli heeft de V.E.C.E. Coöp. In- en Verkoopcentrale voor Eieren uitbe taald aan pluimveehouders f 2 per kilogram. ROTTERDAM, 16 juli. Aange voerd 1831 stuks vee, w.o.: 966 vette koeien, 865 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien f 3,20-3,45, f 2,75-3,10, f 2,60-2,70; varkens per stuk f 198-196-194. Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen iets stijver, enkele prima's boven note ring; varkens: aanvoer even kor ter, handel vlot, hoger in prijs, en kele prima's boven notering, zwa re varkens f 170-174. De kabinetsformatie De kabinetsformateur dr. W. Dres heeft ir. C. Staf, de demissio naire minister van oorlog ontvan gen en is met hem tot overeen stemming gekomen. Korte berichten uit het binnenland DRACHTEN. Bij een verkeers ongeval, dat Zondagmorgen te Drachtster Compagnie geschiedde is een 52-jarige vrouw uit Leeu warden, de echtgenote van een auto-rijschoolhouder, mevr. Telman de Vries om het leven gekomen. Haar man werd zeer ernstig ge wond en is naar een ziekenhuis in Groningen vervoerd. Twee andere mannelijke inzittenden uit Drach ten werden met ernstige verwon dingen in het ziekenhuis te Drach ten opgenomen. DOETINCHEM. Het 7-jarig zoon tje van de familie B. uit Doetin- chem stak zaterdagavond zonder op het verkeer te letten achter een groentewagen langs de weg over. Het knaapje is daarbij door de mo torrijder H. uit Doetinchem gegre pen. In de nacht van zaterdag op zondag is het aan de verwondin gen overleden. DOETINCHEM. In Varssel is de 52-jarige motorrijder J. H. A. J. uit Hengelo (G.) zondagmorgen ver moedelijk door de te grote snelheid uit de bocht gevlogen. De man kwam tegen een paal terecht en overleed ter plaatse. Zijn echtge note, die op de duo zat, werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Zutfen overgebracht. ROTTERDAM. Op de Buitendijk te Rotterdam is zaterdagmiddag een tragisch ongeval gebeurd. Een moeder, nl. mevr. Kamp van de Smeetlandse dijk, reed daar op de fiets met haar achtjarig dochtertje naast zich op een kinderrijwiel. Juist toen de autobus van de tram passeerde slipte de moeder met het noodlottig gevolg dat zij in haar val het meisje omverwierp. Het kind kwam met het hoofd onder de wielen terecht en moet op slag dood geweest zijn. SPORT KORFBAL S.D.K.B. SDKB-twaalftal-Dordts twaalftal 3-8 (rust 1-5). Ie klasse: Unitas I-Brouwersha ven I uitgesteld; Zeemeeuwen I- Burgh I 2-1 (onder protest van bei de partijen); Die Gouwe I-DSS I uitgesteld; Renesse I-Velocitas I 3-3. 2e klasse: NO AD I-DES I 1-2. 3e klasse A: Velocitas II-Brou- wershaven II Zeemeeuwen II- Zwaluwen.II 2-0. 3e klassè B: Die Gouwe II-NO- AD II 1-1; DES II-MEVO 11-5: Unitas II-Brouwershaven III 8-1. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 17 juli. Ie klasse: Uni tas I-Brouwershaven I (7.15 uur). Woensdag 18 juli. 3e klasse A: Brouwershaven li-Zeemeeuwen II (7.15 uur). Donderdag 19 juli. Ie klasse: Burgh I-Velocitas ff; Renesse I- Zeemeeuwen I (7.15 uur). 2e klasse: DOSKO I-SVOWK I (7.15 uur). 3e klasse B: NO AD II-MEVO I; DSS II-Brouwershaven III (7.15 u.). Vrijdag 20 juli. 3e klasse B: Uni tas II-Die Gouwe II (7.15 uur). Zaterdag 21 juli. Ie klasse: Brou wershaven I-Velocitas I; DSS I- Burgh I; Renesse I-Unitas I (6.45 uur). 2e klasse: WIK I-Stormvogels I; SVOWK I-Zwaluwen I; DES I- Burgh II (6.45 uur). J uniorencompetitie Woensdag 18 juli. Groep A: Zee meeuwen A-Burgh B (6.30 uur). Zaterdag 21 juli. Groep A: Zee meeuwen B-Burgh B; Burgh A- Zeemeeuwen A 3.30 uur). Groep B: WIK-Brouwershaven A: Brouwershaven B-NOAD (3.30 u.). Groep C: Unitas-DSS; DES-SV- O WK (3.30 uurX. ATLETIEK Schoolatletiekwedstryden uitgesteld In verband met de ongunstige weersomstandigheden konden terdag de in het sportpark „Ban- nink" te Zierikzee vastgestelde schoolatletiekwedstrijden niet door gaan. Deze zijn nu nader vastge steld op donderdagavond 19 juli a.s. te half zeven. Successen voor „Delta-Sport" leden te Breda Aan de zondag te Breda dooi de A.V. „Sprint" aldaar op het N.A.C. terrein gehouden atletiek wedstrijden namen ook 3 leden van de atletiekvereniging „Delta- Sport" deel. Op het nummer 80 m meisjes A werd mej. C. Bolijn 2e met een tijd van 11 seconden. H. Berman werd eerste op het num mer 100 yards jongens A met een tijd van 10.8 seconden. Op het num mer 300 m. jongens A bezette hij de 4e plaats in 44.4 sec. H. Ribbens kwam uit op het nummer 800 m, heren. Hij bezette hier de 3e plaats in 2 min. 17.8 sec. De grasbaan had veel invloed op de gemaakte tijden. ZIERIKZEE Winkeliers bekeurd Hedenmorgen werd door de ge meentepolitie alhier een controle ingesteld op de naleving van de verordening op de halvedagslui- ting, die op maandagen geldt voor de meubel- en textielbranches. Een vijftal winkeliers werd bekeurd. Provinciale brandweerwedstrijden Preischor wist beslag te leggen op eerste prijs By de zaterdag te Kruiningen ge houden provinciale brandweerwed- strijden, waaraan door elf korpsen werd deelgenomen, is het vrijwil lige brandweerkorps van Dreischor met de eerste prys paan strijken. Het korps behaalde een punten to taal van 533Vz. Tweede werd het korps te Goes met 460 punten, ter wijl het korps te Nieuwerkerk be slag wist te leggen op de derde prijs met 394 punten. De twee van Schouwen-Duiveland afgevaardig de korpsen Dreischor en Nieuwer kerk hebben het er dus bijzonder succesvol afgebracht. Voor het Itprps van Dreischor was het speciaal een succesvolle dag, daar de door de gemeente Goes beschikbaar gestelde beker voor de beste bevelvoerder, werd uitgereikt aan de commandant de heer L. M. Moermond. Het korps te Dreischor zal wor den afgevaardigd naar de lande lijke brandweerwedstrijden, die in september in. een nog nader aan te wijzen plaats, zullen worden gehou den. Het korps van Dreischor was vertegenwoordigd met een ploeg van acht man, inclusief de com mandant. De hele avond Heeft U op de krant ziffen wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppen! U KUNT DIT VOORKOMEN daor zelf een abonnement op ons blad te nemen. Het K.N.M.l. verwacht tot dinsdagavond: WEINIG WIND Veranderlijke bewolking met en kele regen- of onweersbuien, maar ook opklaringen. Hier en daar tij delijk mist. Weinig wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 17 juli. Zon op 4.42, onder 20.53. Maan op 16.36, onder 0.22. Volle maan: 22 juli te 22,29. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 juli 10.44 v.m. 23.06 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 juli 10.21 v.m. 22.51 n.m. Doodtij: 16 juli. Springtij: 24 juli. Het weer blijft onbestendig Gedurende het weekeinde werd het weer beheerst door een lage drukgebied, dat zich over een groot deel van West-Europa uitstrekt en dat tot grote hoogte in de at mosfeer aanwezig is. Hierin ont wikkelden zich gemakkelijk regen en onweersbuien. Zo kwam er za terdagmiddag en -avond in het noorden van het land een zwaar onweer voor- Een front, dat de scheiding vormt tussen onstabiele warme continentale lucht en iets minder warme lucht van Oceani sche origine bereikte zaterdag ons land. Het schoof heel langzaam in noordelijke richting. Boven het noorden van het land bleef het steken, hetgeen aanleiding gaf tot aanhoudende regenval. In Gronin gen en Drente zijn zodoende aan zienlijke neerslaghoeveelheden ge vallen. Een waarnemer in noor delijk Drente tapte gedurende het weekeinde 109 mm af, het is moge lijk dat plaatselijk nog meer is ge vallen. Voor de verdere ontwikkeling is een lagedrukgebied op de Oceaan van belang, dat zich in de komen de 24 uur naar het zeegebied ten zuiden van Ierland zal verplaatsen. Onder invloed daarvan zal de wind, hoewel zwak, overwegend uit zui delijke richtingen waaien. Dat zal een kleine stijging van de tempe ratuur met zich mee kunnen bren gen. Maar de kans op regen- of onweersbuien blijft bestaan. KUNST Kerkelijke Rembrandt-herdenking In de Westerkerk te Amsterdam, waar Nederlands grootste schilder Rembrandt zijn laatste rustplaats heeft, is zondag een dienst gehou den ter herdenking van het feit, dat Rembrandt dinsdag precies 350 jaar geleden werd geboren. De voorganger, ds. H. A. Visser, Ne derlands Hervormd predikant te Amsterdam, predikte over het on derwerp: „Rembrandt als getuige van Christus" met als tekst de woorden van de oude Simeon in de tempel uit Lukas 2 „mijn ogen hebben uw heil gezien". De Westhoek in haar nopjes met de aanwinst van conferentieoord „De Koebel" Zaterdag vond de officiële opening plaats In aanwezigheid van een aantal genodigden en belangstellenden werd zaterdagmiddag het vereni gingsgebouw „De Koebel" te Burgh geopend. Namens de exploitatie en opbouwcommissie sprak de heer B. Bossers een welkomstwoord in zonderheid tot de vertegenwoordi gers der Ned. Herv. Kerk te Burgh, beide wethouders en enkele raads leden, de vertegenwoordiger der classis der Ned. Herv. Kerk de heer Krijger te Bruinisse, de ver tegenwoordiger der Ned. Herv. Kerk te Haamstede de heer A. D. Dalebout, mevr. Meyer namens de geref. vrouwenvereniging, de bouwkundig opzichter de heer Ros molen, de aannemer fa. Bijkerk- Steur cn de maatschappelijk werkster mej. Erasmus uit Zierik- Na opening verkreeg het woord ds. Swaak. Hij ging met zijn gehoor in gedachten terug naar de donke re dagen van februari 1953. Veel vluchtelingen stroomden toen naai de Westhoek. De noodzaak van een verenigingsgebouw bleek overdui delijk. Bouw hiervan bleek echter niet te realiseren, niettegenstaande de Stichting Oecumenische Raad veel heeft gedaan om wat te be reiken. Na de ramp brachten de Zwitserse kerken geld bijeen, waarvoor door bemiddeling van Interchurch „De Koebel" gesticht kon worden in Zierikzee. „De Koebel" heeft in Zierikzee inten sief dienst gedaan. Een tijd kwam echter dat ze van minder belang werd. In westelijk Schouwen be stond meer behoefte aan een der gelijk gebouw en na veel moeite en mede dank zij de medewerking van Interchurch gelukte het „De Koebel" naar de Westhoek over te plaatsen. Aanvankelijk zou het ge bouw geplaatst worden op „Mei- pacht" in Westenschouwen. Hier voor werd echter de vereiste ver gunning door de provinciale Pla nologische Dienst niet verstrekt. Na vele onderhandelingen echter kon de bouw geschieden in de kom van Burgh. Veel medewerking is hierbij ondervonden van de eige naren der gronden de heren K. Lemson en P. den Engelsman, die hiervoor dank werden gebracht. Ds. Swaak sprak ook enkele woor den van dank tot de gemeenteraad die via b. en w. gunstig heeft geadviseerd alsmede tot de heer Rosmolen. Ook richtte spr. woor den van dank tot de exploitatie- en opbouwcommissie, gevormd uit leden der Ned. Herv. Kerk. Snelle bouw Dank zij de flinke aanpak van de firma Bijkerk-Steur, kon de bouw spoedig gerealiseerd worden en is het nog dit seizoen mogelijk ervan profijt te trekken. „De Koe bel" is in eerste plaats een ver enigingsgebouw voor de kerkelijke gemeente, doch is ook beschikbaar voor de burgerij. Het is min of meer als „dorpshuis" te beschou wen, terwijl het ook als conferen tie-oord of als kampeercentrum te gebruiken is. Spr. eindigde zijn toespraak met de hoop uit te spre ken dat God dit gebouw zal zege nen en het werk daarin vruchtbaar zal maken. De heer Bosser sprak daarop een weerwoord waarin hij ds. Swaak dank zei voor zijn veel zeggende woorden en voor het vele verrichte werk. Loko-burgemeester wethouder Bolkenbaas sprak vervolgens nog over de totstandkoming van het gebouw. Zij die rust zoeken in een mooie omgeving of degenen die een samenspreking van langere duur op kerkelijke- kulturele- of wetenschappelijke basis wensen, vinden hier tegen geringe vergoe ding een eenvoudig doch prettig verblijf. De heer Krijger sprak er als preases van de classis Zierik zee der Ned. Herv. Kerk zijn vol doening over uit, dat dit gebouw voor het eiland en in het bijzonder voor Burgh behouden is gebleven. Namens de opbouw- en exploita tiecommissie sprak de heer Bosser woorden van dank voor het ge sprokene en dankte nogmaals ds. Swaak, die promotor van het fraaie gebouw genoemd mag worden. Hierna was gelegenheid tot be zichtiging van het gebouw, dat er zeer verzorgd uitziet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2