School- en Studieboeken: S. OCHTMAN ZOON BIJEENKOMST VAN DE OPPERSTE SOWJET Boelganin zegt dat volk achter de regering staat De politiek van de communis tische party ten aanzien van de persoonsverheerlijking, heeft de in stemming en de steun van de be volking van de Sowjet-Unle ge kregen, zo heeft premier Boelganin woensdagmiddag op een gemeen schappelijke byeenkomst van de twee huizen van de Opperste Sow- jet verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat vij anden van het communisme en so cialisme er op uit waren, deze par tijpolitiek verkeerd voor te stellen en 't geloof van de arbeidersklasse in de Sowjet-Unie aan het wan kelen te brengen. Op de vergadering was ook par tijsecretaris Chroesjtsjef aanwezig, die in de ochtend niet aan de ope ningsbijeenkomst had deelgeno men, waarop de agenda voor de zitting, die naar men verwacht minstens vier dagen zal duren, werd goedgekeurd. Nadat op voorstel van de voor zitter van de bijeenkomst, Vokof, de buitenlandse gasten - de Sjah Nederlander ontwerpt V.N.-postzegel De posterijen van de Verenigde Naties hebben drie ontwerpers aangewezen voor het ontwerpen van de V.N.-postzegels, die in 1957 zullen worden uitgegeven. Het zijn de Nederlander S. L. Hartz, de Ca nadees A. L. Pollock en de Nieuw- Zeelander L. C. Mitchell. Allen heb ben reeds eerder V.N.-zegels ont worpen. De heer S. L. Hartz is chef- tekenaar en graveur van de firma Joh. Enschedé en Zonen. Hij was ook de ontwerper van de bekroon de 5-cent postzegel van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. De pensionering van ministers, gedeputeerden en wethouders De commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over de wetsontwerpen tot nadere rege ling tot het toekennen van een uit kering en een pensioen aan gewe zen ministers, staatssecretarissen, leden van Gedeputeerde Staten ener provincie en wethouders ener gemeente, zomede van een pensioen aan hun weduwen en wezen en tot wijziging van de regeling van het pensioen van weduwen en wezen van overleden leden en overleden gewezen leden van de Tweede Ka mer de Staten-Generaal. Vele leden achtten de regeling der uitkering bij aftreden wegens ziekte of gebreken voor leden van Gedeputeerde Staten ener provincie en voor wethouders ener gemeente nog onvoldoende, hoewel zij het niet toekennen van een invalidi teitspensioen, in verband met de ten aanzien van deze ambtsdragers zo geheel anders liggende verhou ding dan bij ambtenaren goedkeur den. Enige leden vroegen, of het in de bedoeling ligt in voorkomende gevallen gedurende 1 jaar uitkering en pensioen voor ministers en staatssecretarissen te doen samen vallen. Zij vestigden er de aandacht op, dat dit dus zou kunnen bedra gen 80 pet. van 't laatstgenoten sa laris, als wachtgeld en, bv. bij zes dienstjaren, 30 pet. pensioen. Zij vreesden, dat hiermede een minder juist voorbeeld wordt gegeven voor de aanpassing der ambtenarenpen- sioenen, waarbij de opzet is te voorkomen, dat het gezamenlijk pensioen boven het laatstverdiende loon zou komen. van Perzië en Koningin Soroja, als mede de premier van noord-Korea - langdurig waren toegejuicht, diende premier Boelganin een rap port in over een wetsontwerp in zake ouderdoms- en invaliditeits pensioenen, dat heden in de twee kamers - de raad van de Unie en de raad van nationaliteiten - in be handeling wordt genomen. Vreemd kuiken Op het bedrijf van de kui kenbroeder W. Kuiper, aan de Baron van Nagellstraat te Voorthuizen, is een kuiken uit een ei gekomen met vier pootjes. Het loopt op drie pootjes terwijl een vierde achter het diertje aansleept. Een unicum volgens deskun digen. HELMOND. Te Helmond is de 43-jarige bromfietser A. J. Verrijt, die zonder op te letten een weg overstak, door een personen auto, afkomstig uit Helmond, ge grepen, waarbij hij ernstig werd gewond. Een uur later is hij in het ziekenhuis te Helmond aan zijn verwondingen bezweken. In een gehucht bij de Franse stad Mayenne heerst een ware rat- tenplaag. De vraatzucht van de on dieren heeft de boeren gedwongen cementen kippenhokken te maken, en het afgelopen weekeinde hebben de beesten zelfs een baby van twee maanden doodgeknaagd. Franse militairen, die dins dagavond terugkeerden van pa trouille, zijn dichtbij Honaine, een klein haven- en mijncentrum 70 km. ten zuidoosten van Tlemcen, op een troep opstandelingen gesto ten. Bij het gevecht dat volgde, zijn zestien opstandelingen gedood en één gevangen genomen. De Franse strijdkrachten telden drie gewon den. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Soroptimisten naar Schouwen-Duiveland Wij vernemen dat het in de be doeling ligt van een groep leden van de Europese federatie van So roptimisten, die zoals bekend dezer dagen congresseert in ons land, een bezoek te brengen aan Schouwen- Duiveland op dinsdag 17 juli a.s. Het zouden in hoofdzaak dames zijn, afkomstig uit Zweden en Noorwegen. In een Zierikzees hotel zal de maaltijd worden gebruikt, waarna een rondrit over het eiland wordt gemaakt. Reisje Nutskleuterschool Dank zij de vrijwillige medewer king van een achttiental automobi listen konden de leerlingen van de Nutskleuterschool dinsdag een heerlijk reisje naar Westenschou- wen maken. De kinderen verbleven een gehele middag aan het strand en vermaakten zich kostelijk. Aan traktaties was geen gebrek. Rond half zes stonden de chauffeurs en hun wagens weer gereed om de vrolijke bent naar Zierikzee te ver voeren. BURGH Concert op de muziektent Als het weer het toelaat, zal a.s. zaterdagavond om 8 uur een con cert in de muziektent worden ge geven door de harmonie „Witte van Haemstede". Door omstandigheden kon dit concert niet vroeger gege ven worden en wij verwachten dan ook een flinke belangstelling van de lief hebbers van muziek. Ook nu weer verzoeken wij het publiek tij dens de uitvoering der nummers de zo nodige stilte in acht te nemen en er mede op toe te zien, dat de jeugd zich ook rustig gedraagt. ELLEMEET Auto botste tegen huis Woensdagavond plm. 9 uur botste een bestelauto van de firma v. d. L. uit Scharendijke met een behoor lijke vaart tegen een der gemeente woningen aan de Kuierdamse weg. De auto werd onder toezicht van W. v. d. L. bestuurd door mej. K. F. en kwam uit de Nieuweweg. Door een verkeerde manoeuvre verkreeg de auto op de splitsing opeens grotere snelheid, met alle gevolgen van dien. De auto werd zwaar beschadigd en is wegge sleept. Van de woning werd een gedeelte van de voorgevel zwaar beschadigd. Mej. K. F. bekwam enige snijwonden door glasscher ven. BRUINISSE De woningtelling Het resultaat van de woning telling te Bruinisse is dat in deze gemeente 717 woningen of als woonruimte ingerichte gedeelten van woningen zijn geteld. ZIJPE Kind gestikt aan boord van schip Dinsdagmiddag kwam de echt genote van schipper C. Oosterom, varende met het m.s. „Jaco" in het Slaak, tot de ontstellende ont dekking, dat haar 11 maanden oude zoontje in bed was gestikt. Over het bedje had de moeder een elastieken band gespannen om te voorkomen, dat het kind uit de kooi zou rollen, daar de zee tame lijk ruw was. Het kind schijnt met het hoofdje tussen kooi en band bekneld te zijn geraakt, met bo vengenoemd noodlottig gevolg. De „Jaco" liep de haven van Zijpe binnen. De ijlings ontboden dokter Quaak k on slechts de dood van het kind constateren. ONDERWIJS PROF. ZEEMAN-LUCEUM Zierikzee Bevorderd naar de 2e klasse: M C. Doeleman, J. van Dijke, J. M. Koopman, M. F. Kosten, P. C. J. Kotoun, H. J. Kuijper, K. A. van Langeraad, L. B. Lievense, L. M. Murk, N. M. van de Stolpe, E. Bak ker, E. W. Bouman, G. H. Brand, H. F. van Burgh, M. J. M. Doele man, A. C. de Feiter, J. P. Flik- weert, H. H. Hage, H. Heringa, F. Kik, J. J. C. Koopman, A. Moelij- ker, B. de Ruiter, M. M. Steur, P. K Verton, P. F. Vis en T. Wester hof. Afgewezen 10 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: H. T. Argelo, P. A. Berman, P. T. Bol kenbaas, J. van den Doel (voorw.), H. J. Doeleman, N. Felius, J. K. Geluk, C. de Graag, J. S. M. Hanse, M. Hanse, H. U. Heringa, J. J. Jongschaap, D. D. Jumelet, H. M. van Leeuwen, L. H. Motmans, M. M. T. Raap, D. H. van de Vélde, B. H. Verschuur, B. H. A. van der Wolf en W. Zondervan. Afgewezen 7 leerlingen. Bevorderd naar de 4e klasse, afd. H.B.S.: A. O. Blom, C. Bolijn, Jhr. A. van Citters, C. A. Dalebout, A. van Eldik, W. Hack, J. Haeck, D. Lucas, G. A. Lupgens, J. F. M. van de Stolpe, M. M. van de Stolpe, L. J. Versteeg, C. M. van Weele, E. A. J. Wijsman en M. van der Velden. Afgewezen 11 leerlingen. Bevorderd naar klasse A5: J. P. Canters, L. J. van der Have, G. de Moor, C. A. Viergever en W. P. Zoeter. Eén herexamen. Bevorderd naar klasse B5: H. P. de Bokx, C. J. Bolijn, J. L. Dekker, A. J. de Graag, G. B. Moermond, M. Roks, J. van der Sluijs, M. G. Telle, J. Verhage, L. A. de Vos en P. A. Vos. Afgewezen drie leerlin gen. Bevorderd naar de 4e klasse, afd. Gymnasium: F. L. van den Ende. Bevorderd naar de 5e klasse, afd. Gymnasium: W. H. Ezendam, J. M. Geluk, E. E. C. Lugt en S. F. van Roijen. Bevorderd naar klasse A VI: H. M. Boogert en H. Zappeij. Niet be vorderd 1 leerling. Bevorderd naar klasse B VI: M. C. van den Ende. Niet bevorderd 1 leerling. Ingezonden mededeling Voor Uw BOEKHANDEL Hoek Appelmarkt - Zierikzee ZIERIKZEE Stedelijke bejaarden maakten leis door Walcheren Dank zij de goede zorgen van 'het Comité Reis Bejaarden, hebben1 de ouden van dagen dinsdag weer een onvergetelijke dag gehad door een in alle opzichten geslaagde reis naar Walcheren. Om acht uur des morgens werd gestart per provin ciale boot. Te Katseveer stond een viertal fraaie autobussen gereed. In de beste stemming ging het op Middelburg aan, waar allereerst een kijkje werd genomen in „Mi niatuur Walcheren". Van Middel burg ging de reis verder naar Dom burg. Het weer liet het helaas niet toe het strand te bezoeken, zodat het gezelschap in Domburg zelf een kijkje nam. Hier werd ook bróód met koffie gebruikt. Van Domburg voerde de tocht langs de prachtige duinrand van Walcheren naar Vlis- singen, waar de bejaarden vanuit een aan de boulevard gelegen ho tel, een fraai uitzicht hadden op de Westerschelde. In de Scheldestad mocht men ook weer zich vrij be wegen, maar om plm. half vier ver zamelden allen zich weer aan een warme maaltijd, waarvan een gre tig gebruik werd gemaakt. Eén der bejaarden dankte aan deze maal tijd het comité voor de zeer ge slaagde reis, die voor de leden van het gezelschap stellig onvergetelijk blijven zal. Rond vijf uur werd weer koers gezet naar Katseveer. De overtocht verliep vlot en aan het Luitje stonden reeds honderden belangstellenden de bejaarden op te wachten. „Kunst en Eer" gaf ook acte de présence en zo werd het een prettige en welluidende Weer vertrekt Nederlandse verpleegster naar Lambarene Als assistente van dr. Albert Schweitzer De staf van dr. Albert Schweit zer in Afrika bestaat voor meer dan de helft uit Nederlanders. 18 juli a.s. zal de verpleegster mej. G. L. Veeren uit Leusden per K.L.M. naar Lambarene vertrekken om als vijfde Nederlandse verpleeg ster dr. Schweitzer in zijn medi sche arbeid terzijde te staan. Mej. Veeren, geboren en getogen in Indonesië, is gewend aan een tropisch klimaat en heeft, sinds de tijd dat zij eerstejaars leerling verpleegster was, zich er op inge steld naar Afrika te gaan. Nadat zij haar diploma had behaald heeft zij op goed geluk bij dr. Schweit zer gesolliciteerd. Schweitzer heeft haar tijdens zijn verblijf in Europa aangenomen. Als Nederlandse artsen zijn in Lambarene werkzaam dr. van Stolk uit Rotterdam (tijdelijk) en de arts mej. M. D. van der Kreek uit Bussum. Als Nederlandse ver pleegsters zijn in Lambarene werk zaam mej. M. J. Lagendijk uit Oudewater, mej. A. C. Silver, mej. T. L. van Leer uit Laren (NH), mej. A. van Beeck Vollenhove uit Haarlem, terwijl mevr. A. Ober man uit Rotterdam dr. Schweitzer helpt met alle mogelijke arbeid. De heer van der Hoef uit Amster dam is als technicus in het zieken huis werkzaam. ontvangst na een heerlijke dag. Wel wat vermoeid, maar dankbaar voor het genotene, begaven de ouden van dagen zich daarna naar de respektievelijke tehuizen en woningen. RENESSE Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candi- daatsexamen voor electrotechnisch ingenieur de heer C. T. Hart, af komstig van hier. BRUINISSE Drie jongelui naar Denemarken Drie jeugdige inwoners zullen in deze vakantie een tijd in Denemar ken doorbrengen, onder auspiciën van de Tafelronde. Het zijn de da mes Catlien de Koning en Stien Capelle en de heer Frans Kik Az. Drie jeugdige Denen zullen straks enkele weken de gasten zijn in drie Bruinisser gezinnen. De toestand op Cyprus De politie van Paphos heeft don derdagochtend dertig Griekse Cy prioten, o.w. vooraanstaande za kenlieden en een lid van de Griek se ethnarchische raad, gearresteerd. De reden van de arrestaties is niet bekendgemaakt. De gearresteerden zijn voor ondervraging naar een militair kamp overgebracht. In de stad Morphou, ten westen van Nicosia, is donderdagochtend een uitgaansverbod afgekondigd. De bevolking heeft hier twee dagen geleden een openbaar onderzoek naar recente incidenten geboycot. Geen topprijzen meer op de markten voor rundvlees De situatie op de rundermarkten is rustig en er is geen sprake van zgn. topprijzen. Maandag was er op de Rotter damse markt wel iets mindere aan voer, maar ook hier lagen de prij zen tamelijk rustig. Ook de ver houding tussen de in- en de uit voer van rundvlees geeft geen on rustig beeld. Volgens de mening van het Produktschap voor Vee en Vlees, dat woensdag in Utrecht de marktsituatie besprak, wettigt deze situatie niet het nemen van enige maatregel. De varkensmarkt is op het ogen blik wel in beweging. De varkens- prijzen zijn in stijgende richting. Het produktschap besloot daarom de overnameprijs voor bacon'var kens te verhogen, ingaande a.s. maandag, van f 2,35 op f 2,40. Of schoon er misschien wel aanleiding zou zijn deze verhoging tot 10 cent per kg te verdubbelen, werd het beter geacht de ontwikkeling eerst nog aan te zien. In het binnenland is er grotere afname van varkens, doch dit is een normaal seizoen verschijnsel. Zou de aanvoer van baconvarkens teruglopen, dan zal de overnameprijs alsnog worden verhoogd, zo nodig tussentijds. Over veertien dagen zal het pro duktschap opnieuw in openbare vergadering bijeen komen. Generaal-majoor Burns, staf chef van de V.N.-organisatie voor toezicht op het bestand in Pales tina, heeft een communiqué uitge geven, waarin hij zegt dat Jordanië geen troepen in het gebied heeft samengetrokken. Dit was door waarnemers van de V.N. vastge steld. Dinsdag is reeds gebleken, dat ook aan de Israëlische kant van Jeruzalem geen troepenconcentra ties waren. RADIONIEUWS Herdenking Pieter Laugendijk Twee eeuwen geleden, 18 juli 1756, overleed te Haarlem de Ne derlandse blijspelschrijver Pieter Langendijk. Aan zijn herdenking neemt de VARA deel door precies tweehonderd jaar na zijn dood, na> melijk op woensdagavond 18 juli, „Het wederzijds huwelijksbedrog" uit te zenden, een stuk dat de eeu wen trotseerde en nog in het laat ste tiental jaren bij mee rdan één Nederlands toneelgezelschap op het repertoire stond. Microfoonbewer king en regie van dit blijspel zijn van Willem van Cappellen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de evangeliebe diening de heren: J. H. C. Geuze- broek, Heer Hugowaard; P. Jansen, Bloemendaal; H. van Dijk, Den Haag; C. R. ter Haar Romeny, Lei den; W. Hoogendoorn, Woerden; W. J. Koole, Middelburg; G. A. Odé, Goes; J. Oskamp, Heemstede; C. W. Schlingermann, Den Haag S Tigchelaar, Den Haag; B. van Blanken, Amsterdam; H. de Jonge, Amsterdam en W. Th. Leenman, Twisk. Beroepbaar gesteld: mej. H. B. de Neeling, vikaris te Eefde. Beroepen te Andel, Lopik, Wil- sum (O.) en Schoonrewoerd: kand. L. Doppenberg, Putten; te Nijker kerveen: J. T. Doornenbal, Oene. Aangenomen naar Vollenhove (toez.): J. van Woudenberg, Ten Boer (Gr.). Bedankt voor Sneek: G. A. Waardenburg, Emmercompascuum (nadere beslissing). Ger. Kerken Beroepen te Hasselt: kand. W. L. Mulder, Veenendaal; te Oldehove: J. van Raalte, Mildam. Bedankt voor Hattem en Drach ten: A. T. Besselaar, Krabbendijke. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Goes: K. J. Kapteyn, Nij kerk. Bedankt voor Kampen (miss.pred. voor Zuid Afrika): K. J. Dijkema, Treebeek. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Leerdam en te St. Jansklooster: kand. F. Bakker, Goes. Bedankt voor Hoógeveen: B. van Smeden, Rotterdam-zuid. Ger. Gemeenten Tweetal te Tholen: kand. C. Mo lenaar, Dordrecht en Chr. v. Dam, Barneveld; te Hendrik Ido Am bacht: H. van Gilst, Dirksland en kand. C. Molenaar, Dordrecht. Beroepen te Zeist: kand. C. Mo lenaar, Dordrecht. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 11 juli Aardappelen, grote f 10, poters f 4-5, doperwten 'f 16-30, tuinbonen f 13-14, prinsessebonen f 126-134, stoksnijbonen f 90, kroten f 14-15,. postelein f 12-15, tomaten f 46-59, waspeen f 32, peulen f 59, aard beien f 133-145, rode bessen f 98- 113, Ontariopruimen f 180; per 100 kilogram. Perziken f 16, komkommers f 20- 25, kropsla f 3,50-6; per 100 stuks. Bospeen f 11-14 per 100 bos. Aardbeien f 0,40, frambozen f 0,45, meikersen f 0,21, rode bessen f 0,17; per doosje. De Zeeuwse Atletiekkauipioenschappen te Vlissingen Negen titels voor de jonge vereniging „Delta-Sport" De wedstrijden om de Zeeuwse Atletiekkampioenschappen, zater dag en zondag jl. te Vlissingen ge houden, hebben voor de deelnemen de leden van de Schouwen-Duive- landse vereniging „Delta-Sport" vele en mooie successen opgeleverd want niet minder dan negen titels gingen mee over de Oosterschelde. Op het nummer 80 m. meisjes A wist mej. C. Bolijn kampioene te worden in de mooie tijd van 10.8 sec. Ook het nummer 80 m. meisjes B leverde voor „Delta-Sport" een kampioenschap op, want mej. A. van Eldik won hier in de eveneens mooie tijd van 10.9 sec., een tijd die zij ook in haar serie had gemaakt. Aan het nummer hoogspringen jongens B namen 3 Schouwen-Dui- velanders deel. Kampioen werd J. Ribbens met een sprong van 1.48 m. 4e werd W. Hack (1.43 m.), 6e M. C. Doeleman (1.34% m.). Bij het speerwerpen jongens B werd H. v. Langeraad 3e met een worp van 37.60 m. Bij het vèrspringen meis jes C werd Janny Hanse 4e meteen sprong van 4.24 m. Bij het kogelstoten meisjes B werd mej. A. van Eldik kampioene met een worp van 10.87 m. Zij werd eveneens kampioene bij het hoogspringen meisjes B met een sprong van 1.35 m. Mej. H. van Leeuwen werd hier 3e (1.25 m.). Het vèrspringen meisjes B bracht mej. E. Wijsman op de 3e plaats met een sprong van 4.65 m. Sj. Westerhof kwam uit in de nummers 100 m. jongens B en 300 m. jongens B. Hij werd hier resp. 5e (13 sec.) en 6e (44.6 sec.). Bij het kogelstoten jongens B werd W. Hack 5e (10.26% m.) en Sj. Wes terhof 7e (8.86 m.), bij de 600 m. jongens B werd Sj. Westerhof 6e (1 min. 43,2 sec.). D. Lucas werd 4e op het num mer kogelstoten jongens A met een stoot van 9.53 m. H. Ribbens werd 2e bij het hoogspringen heren met een sprong van 1.59 m. Mej. E. Wijsman 2e bij het speerwerpen meisjes A (19.87 m.) en mej. C. Bo lijn 2e bij het vèrspringen meisjes A (5.04 m.). Het speerwerpen heren was voor H. Masolijn met een worp van 48.94 m. No. 2 was W. v. d. Linden (Zee land Sport) met een worp van 43.34 m. Een aanzienlijk verschil! Op het nummer kogelstoten meisjes A ver overde mej. J. v. d. Stolpe op fraaie wijze de titel met een stoot van 9.24 m. 2e was hier mej. E. Dankaerts (Marathon), die de kogel 8.48 m. ver stootte. De 800 m. jongens bracht H. van Geesbergen op de 5e plaats in de tijd van 2 min. 30.7 sec. D. Lucas werd 2e op het nummer speerwer pen jongens A (34.97 m.). J. Ber man kwam uit op de 100 m. jongens A en het vèrspringen jongens A. Hij werd hier resp. 2e (in 12 sec.) en 6e (4.96 m.). H. Masolijn werd bij het kogel stoten heren 2e (10.93 nu), achter W. v. d. Linden (11.05 m.). Tenslotte werd de Estafetteploeg van „Delta- Sport" kampioen op het nummer 4 x 80 m. meisjes A in de tijd van 44.2 sec. Het K.N.M.I. verwacht tot vrijdagavond: Afnemende bewolking Aanvankelijk nog zwaar bewolkt met hier en daar wat regen of mot regen, morgen afnemende bewol king; zwakke tot matige wind tus sen noord en oost; hogere middag- temperaturen. 13 juli. Zon op 4.37, onder 20.57. Maan op 11.53, onder 23.03 Eerste kwartier: 14 juli te 21.46. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 juli 7.09 v.m. 19.22 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 juli 6.33 v.m. 19.02 n.m. Springtij: 24 juli. Doodtij: 16 juli. Weersverbetering op komst He storingsgebied boven Duits land, langs de begrenzing van warme continentale lucht en kou dere polaire lucht, welke over de Noordzee naar het zuiden stroomde, nam in de nacht van woensdag op donderdag verder in betekenis af. Het verplaatste zich echter vrijwel niet en reikte nog steeds tot over het uiterste oosten van ons land. In Twenthe viel in 24 uur tijd nog 12 millimeter regen. Inmiddels zijn geleidelijk enige wijzigingen in de luchtdrukverde ling gekomen, welke tot gevolg heb ben dat het oude front boven Duits land zich weer in westelijke rich ting is gaan bewegen. De luchtdruk is namelijk boven zuid-Scandina- vië wat hoger geworden, terwijl in zuid-Frankrijk luchtdrukdalingen voorkomen. Boven west-Europa draaien de winden daardoor meer naar noordoost tot oost. Verwacht mag worden dat de warmere boven Denemarken en oost-Duitsland aanwezige lucht de komende 24 uur het grootste deel van ons land zal overstromen. Hier en daar kan dit nog aanleiding ge ven tot wat regen of motregen, waarna de bewolking gaat afne men. Deze ontwikkeling in de luchtdrukverdeling luidt een weers verbetering in. De Franse Nationale Verga dering heeft woensdagavond de re gering gemachtigd toe te treden tot de Euratom. De stemming was 342 tegen 183. SPORT KORFBAL S.D.K.B. DES II-MEVO I 1-5 Ondanks de grote nederlaag kun nen de DES-reserves op een goede wedstrijd terugzien en met wat meer geluk zou de uitslag zeker gunstiger voor haar geweest zijn, al waren de bezoekers ongetwijfeld sterker. Het eerste kwartier was DES aanzienlijk in de meerderheid en aanhoudend werd de MEVO- korf bestookt. Han Fluijt wist in deze periode een goede kans te be nutten en met een fraai schot zijn ploeg de leiding te geven (1-0). Dit was voor MEVO een prikkel om flinker aan te gaan pakken en het duurde niet lang of mevr. Dorst- Klink scoorde de gelijkmaker (1-1). Hierna golfde het spel een tijd ge lijk op en neer. Even leek het er op dat DES opnieuw de leiding zou nemen, toen een serie mooie scho ten op de MEVO-korf werd afge vuurd, maar deze leverden niets op. Hierna trok MEVO weer ten aan val en het was mej. Gré Bom, die na goed aangeven de stand op 1-2 bracht. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was MEVO de sterkste, hoewel DES zich kranig weerde. Het was mej. de Oude, die onverwachts MEVO's voorsprong vergrootte (1-3). Hoewel de DES- verdediging alles op alles zette om verdere doelpunten te voorkomen kon zij niet verhinderen dat mej. Nelly v. d. Woestijne zich keurig vrij speelde en doelpuntte (1-4). Een mooie aanval van DES leverde bijna een doelpunt op toen Adri de Ronde inschoot, maar de bal uit de mand draaide. Even voor tijd bracht Kr. de Oude de stand op 1-5, met welke stand scheidsrech ter Lensom einde blies. De hevige wind deed veel afbreuk aan het spel. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Dreischor. Uitslag wedvlucht Orléans. Af stand plm. 446 km. J. Quist 1, 3, 5; L. J. Boogaard 2; C. J. van Dixhoorn 4; A. Overweel 6, 7. Vrijdagavond a.s. inkorven jonge duiven voor wedvlucht uit Vilvoorde. Concourscombinatie Schouwen-Duiveland Uitslag concours Orléans. W. N. Pankow, Zierikzee 1, 2, 4, 23; H. Slagboom, Zierikzee 3; A. M. Berrevoets, Zierikzee 5; J. Quist, Dreischor 6, 20, 24; Joh. Flikweert, Dreischor 7, 15, 16; A. J. IJzelen- berg, Bruinisse 8; A. de Koning, Bruinisse 9, 17; Joh. Pannekoek, Schuddebeurs 10; T. Dalebout, te Nieuwerkerk 11, 13; L. J. v. d. Wielen, Brouwershaven 12, 22; W. Blom, Schuddebeurs 14; W. v. Sluis Haamstede 18, 19; C. J. Dixhoorn, Dreischor 21; A. Overweel, Drei schor 25.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2