Burgh beschikt over complete speeltuin Nieuw opgerichte vereniging zet schouders onder speeltuinwerk Jeugdprobleem opgelost De vraag, hoe op een geschikte wijze de kinderen van de straat te houden, is dichter aan een bevre digend antwoord toe, door het ge nomen initiatief van de Stichting Hulpverlening Rampgemeenten, te Burgh, om te komen tot inrichting van een speeltuinvereniging. Op een vrijdagavond in het conferen tie-oord „De Koebel" gehouden vergadering is besloten tot oprich ting van een dergelijke vereniging, die uiteraard ten doel heeft Burgh aan een speeltuin voor de jeugd te helpen. De bijeenkomst stond onder voor zitterschap van Jhr. A. van Citters, die een woord van welkom sprak tot de aanwezigen en in het bij zonder tot de heer A. Schellings te Vlissingen, hoofdbesuurder van de Ned. Unie van Speeltuinorganisa ties. Sprekend over „De Koebel", toonde de voorzitter zich verheugd dat de gemeente een dergelijke rustige vergaderlokaliteit rijker is geworden. De voorzitter zette daarna uiteen hoe de stichting is gekomen tot inrichting van een speeltuin voor de gemeente. Reeds voor de ramp werd vaker overleggepleegd tussen de politie en de burgemeester, op welke wijze de jeugd van de straat zou kunnen worden gehouden. Na de ramp werd door verschillende organisaties in het buitenland geld beschikbaar gesteld voor de jeugd van Burgh. De stichting kreeg ge legenheid een stuk tuingrond aan te kopen, achter de o.l. school en het plan ten uitvoer te brengen tot inrichting van een rustige speel plaats voor de jeugd. De Ned. Heide Mij. werd opdracht gegeven een plan te maken voor een complete speeltuin. Het plan is thans zover gereed, dat de beplanting en de in zaai van het gras zijn uitgevoerd. Het speeltuinwezen in Nederland Hierna was het woord aan dê heer Schellings, die op uitvoerige wijze de geschiedenis vertelde van het speeltuinwezen in Nederland. Tegen het einde van de negentiende eeuw werd voor het eerst in Am sterdam aandacht besteed aan het jeugdvraagstuk, omdat de balda digheid hand over hand toenam. De gegoede burgers van de hoofd steden deden wat mogelijk was, maar het werk werd nog niet dragen door de gehele burgerij. De arbeider Uilke Jans Klaren echter kwam met de gedachte naar voren dat het spelen voor het kind een recht was. Tesamen met de toen malige directeur van de Surinaam se Bank, mr. G. M. den Tex, werd in 1902 de Oosterspeeltuin opge richt. Het speeltuinwerk groeide sindsdien gestadig en ons land telt thans reeds 520 speeltuinen. Spre ker drong er daarna bij de ouders op aan over te gaan tot oprichting van een speeltuinvereniging. In dit geval zou de speeltuinvereniging een bevoorrechte positie innemen, daar zij van de stichting een com plete speeltuin in handen krijgt. Wil het speeltuinwerk echter aan zijn bedoeling voldoen, dan dient het uit te gaan van de ouders der kinderen. Nadat verschillende vragen naar genoegen waren beantwoord, werd overgegaan tot oprichting van een speeltuinvereniging. Alle aanwezi gen gaven zich spontaan op als lid. Een voorlopig bestuur werd geko zen, bestaande uit de dames L. Ra demaker-Speelman en M. Slager- Hendrikse en de heren H. Maas, I. van Oeveren en K. Schoon- aard. Bij deze bestuursleden kan men zich opgeven als lid van de nieuwe vereniging. De contributie zal zo laag mogelijk worden gesteld. Ook donateurs zijn uiteraard van harte welkom. Binnenkort zal de vereni ging een ledenvergadering houden, waarop een definitief bestuur zal worden gekozen. Besloten werd verder, toe te tre den als lid van de N.U.SO. De ver eniging zal de naam dragen „Speel tuinvereniging Burgh". Met de beste wensen voor de nieuwe vereniging en de groei en bloei van de speeltuin, sloot de voorzitter daarop de produktieve vergadering. STAD EN PROVINCIE ZIEBIKZEE Bejaarden naar Walcheren Vanmorgen zijn de Zierikzeese bejaarden per provinciale boot vertrokken voor een rondreis over het eiland Walcheren. Bij ICatse- veer stonden bussen gereed, om het gezelschap met de begeleid sters en begeleiders verder te ver voeren. Hedenavond hoopt „Kunst en Eer" de bejaarden een muzi kaal welkom toe te spelen bij aan komst aan het Luitje met de boot van 7.30 uur. De leerlingen van de Nuts- kleuterschool maken vandaag een reisje naar duinen en strand in de Westhoek. NOORDWELLE Het vrijwillige brandweercorps De vrijwillige brandweer in deze gemeente behaalde bij de onlangs te Renesse gehouden brandweer wedstrijden een zeer prachtig re sultaat. Zij volgde direct achter de derde prijswinnaar met een pun tentotaal van 560%, wat slechts 8% punt onder de derde prijswinaar ligt. Gezien het feit dat het de eer ste keer is dat het corps aan der gelijke wedstrijden deelneemt, i: zulks zeker een pluimpje waard, Hopelijk zal het corps t.z.t. de be schikking kunnen krijgen over een eigen motorspuit, wat zeker, gezien de vele boerderijen rond de ge meente, en het enthousiasme van de leden, geen overbodige luxe zou zijn. De kabinetsformatie Na afloop van de gisteren gehou den vergadering van de minister raad, waarop een aantal lopende zaken werd besproken, heeft dr. Drees een onderhoud gehad met de demissionaire minister van Oorlog, ir. C. Staf. Dit gesprek, dat onge veer een half uur heeft geduurd, had betrekking op de formatie, al dus wordt van de woordvoerder van de formateur vernomen. Van middag zal dr. Drees een onder houd hebben met de demlssiónaire staatssecretaris van Marine, vice admiraal H. C. W. Moorman. Morgenavond zal de vtffde bij eenkomst worden gehouden tussen de formateur en de leiders van de vjjf grote Tweede Kamerfracties, de P.v.d. A., de K.V.P., de A.R., de V.V.D. en de C.1I.U. Op deze bij eenkomst zullen de hoofddenkbeel den worden besproken, die dr. Drees deze fractieleiders gisteren schriftelijk heeft doen toekomen over het door hem voorgestane re geringsprogram. Groot gezin naar Canada Met het K.L.M. lijntoe- stel naar Montreal is maan dagavond het uit zestien personen bestaande gezin van de 51-jarige landbouwer G. J. Assen, uit Coevorden, naar Canada vertrokken. Het echtpaar heeft veertien kinderen, negen jongens en vijf meisjes, wier leeftijd varieert van 1 tot 19 jaar. De reden van de emigratie is de toekomst van de kin deren. Drie jaar geleden konden de emigratieplannen niet doorgaan, omdat te veel kinderen nog beneden de leeftijd van zestien jaar waren. De heer Assen komt in dienst bij een boer in de provincie Alberta. Hij kent alleen nog maar de naam van zijn nieuwe patroon. Twee maanden geleden emi greerde een neef van de heer Assen naar Canda en deze heeft werk gevonden in dezelfde provincie als waar de heer Assen zich gaat vestigen, zodat er al een bekende in de buurt is. In aanwezigheid van tal van belangstellenden, onder wie de burgemeester en mevrouw Van Walsum, is maandagmiddag op de begraafplaats Oud-Kralingen te Rotterdam het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mevr. M. C. Grimberg-Huyser, die vooral be kend was door haar ijveren voor de volkszang en het leiden van massazang op nationale feestdagen. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Mooie successen voor de eilandelijke atleten in Vlissingen Aardige veteranen wedstrijd te Zierkzee Hengelaars vingen meer kou dan vis Burgh I sereuze kandidaat voor het eerste klassekampioenschap van de S.D.K.B. Buitengewoon fraai werk lever de de Schouwen en Duivelandse atletiekvereniging „Delta Sport" op de zaterdag gehouden Zeeuwse atletiekkampioenschappen te Vlis singen. Onze nog jonge atletiek verenigingen, wélke voor de eerste maal bij deze kampioenschappen was vertegenwoordigd, kwam met maar liefst 9 titels naar Schouwen Duiveland terug. Dit ongekende succes zal ongetwijfeld het beoefe nen der atletiek op ons eiland een stoot in de goede richting geven. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, in de maand augustus, weer atletiekwedstrijden te orga niseren in het sportpark „Bannink" te Zierikzee. Nog steeds blijft de voetbal rollen. Zaterdagavond speelden de M.E.V.O.-veteranen tegen hun collega's van Zierikzee. Na een aardige wedstrijd kwam Zierikzee door een 1-0 overwinning voor een jaar in het bezit van de hiervoor beschikbaar gestelde wis selbeker. De Zierikzeese hengel sportvereniging „Ooster Schelde" organiseerde zaterdag een onder linge wedstrijd op het strand te Renesse, waarbij meer kou dan vis werd gevangen. Burgh gaat in de le klasse der S.D.V.B. weer een goede gooi naar In west-Duitsland worden twee Nederlandse erevelden geopend 35.000 landgenoten kwamen ginds om het leven BROUWERSHAVEN Vergadering afd. Alg. Ned. Agrarische Bond De Alg. Nederlandse Agrarische Bedr. bond afd. Brouwershaven hield haar jaarvergadering in ho tel Ringelberg, welke zeer slecht was bezocht. Na verwelkoming door de voorzitter, de heer M. Mat- thijsse, verkreeg de heer Lukaart, districtsbestuurder het woord om een inleiding te houden over de loonpolitiek. Spr. gaf een overzicht van de tot standkoming der diver- loonronden welke zonder mede werking der vakverenigingen niet zouden hebben plaatsgevonden. Te vens besprak hij de loonsverho ging in diverse sectoren, t.w. die in de secundaire, coördinatie en differentiatie sfeer. Er moet, aldus de heer Lukaart, de nodige voor zichtigheid worden betracht met de loonsverhogingen, daar hier door de produkten te duur worden en de afzet op de wereldmarkt hierdoor gaat zakken, met het ge volg, dat er overproduktie komt en werkeloosheid. Na de op handen zijnde nieuwe Ouderdomsverzeke ring en weduwen- en wezenvoor ziening te hebben besproken, wer den verschillende gestelde vragen beantwoord. Uit het jaarverslag der sekreta- ris bleek, dat de afdeling met vijf nieuwe leden is gegroeid. Het fi nanciële verslag liet een batig saldo zien. De aftredende bestuurs leden M. Matthijsse en A. de Jon ge werden m.a.s. in hun functie herkozen. Na een kort propagan distisch woord door de voorzitter werd deze vergadering gesloten. NIEUWERKERK Uitstapje Algemene Kleuterschool Maandag 9 juli maakten 56 leer lingen van de algemene kleuter- School een uitstapje naar Renesse. De autotocht verliep vlot. Het weer was helaas niet zo mooi als het zich aanvankelijk liet aanzien. De kleu ters zijn een tijdje aan het strand geweest, waar schoenen en kousen natuurlijk uit moesten. Toen kwam er een onweersbui opzetten, maar voordat de regen viel had men on derdak gevonden. Hier werden ze onthaald. Gelukkig werd het gauw droog, zodat ze nog veel plezier ge had hebben in de speeltuin. Een woord van hartelijke dank is op zijn plaats aan de tien auto bezitters, die gereden hebben, als ook aan de onderwijzeressen en de andere dames, die de kinderen be geleid hebben. De alhier gehouden collecte voor SAKOR, Samenwerkende Kin- derbeschermng Organisaties, heeft f 36,29 opgebracht. Collectanten waren de jongedames Anja Dale bout, Janny van Geesbergen, Ria den Haan, Corry Heyboer, Riet Heyboer, Ineke Peute, Willy Peute, Janny van Strien, Louwtje Stout- jesdijk, Anny Troost, Ineke van de Vate, Janny Visser. De opening van de laatste twee erevelden voor in Duitsland tijdens de tweede wereldoorlog omgeko men Nederlanders, vandaag in Frankfort aan de Main en over morgen in Dusseldorf, roept bij de nabestaanden van de omgekomenen en ook bij hen die de tijd die zij in Duitsland moesten doorbrengen, hebben overleefd, herinneringen op. In menig gezin, waaraan in de oorlogsjaren door een gedwongen verblijf in Duitsland één, of soms zelfs meer dan een, lid werd ont nomen, wordt nog vaak terugge dacht aan de tijden toen allen nog bij elkaar waren, toen het scheen dat alleen door ziekte of ongeluk leed kon worden toegebracht. De opening van twee nieuwe Ne derlandse erevelden in Duitsland, meer dan tien jaar na het einde der vijandelijkheden, wordt bijge woond door enige honderden na bestaanden. In 1942 werden rond 162.800 Ne derlanders naar Duitsland gezon den, grotendeels als gevolg van het „uitkammen" der bedrijven. In 1943, toen de „Arbeitseinsatz" door nieuwe maatregelen van de bezet ters pas goed op gang kwam, wa ren het er nog veel meer. Men neemt aan dat er tot de dag van de invasie, dinsdag 6 juni 1944, door de Duitsers en hun Nederlandse handlangers in totaal rond 531.000 Nederlanders naar Duitsland wer den gedeporteerd. Naar schatting 143.300 daarvan hebben zich later aan de bedoelingen van de Duitsers onttrokken, hetzij door in Duits land de vlucht te nemen, hetzij door na met verlof in Nederland te zijn gekomen, onder te duiken. Maar ook buiten Duitsland wer den de Nederlanders te werk ge steld; tot 6 juni 1944 was het aantal van dezen 43.500. Ongeveer 35.000 landgenoten heb ben tijdens hun deportatie het le ven verloren. het kampioenschap doen. Eerst werd van de gevaarlijkste tegen stander Renesse met 4-2 gewonnen, waarna zaterdagavond Die Gouwe er met 5-2 aan moest geloven. Re nesse wist zich keurig van de ne derlaag tegen Burgh te herstellen, door D.S.S. met klein verschil (3-4) in eigen huis te kloppen. Unitas blijkt wel over een zeer wisselval lig twaalftal te beschikken. Eerst werd Die Gouwe kansloos met 5-1 geklopt, maar zaterdagavond zag het zich thuis met 6-2 door Zee meeuwen geslagen. Na een lange onderbreking kon Velocitas het ge noegen van overwinning weer eens smaken. Hekkesluiter Brouwers haven kreeg geen schijn van kans, en met een 6-1 nederlaag werd de terugreis naar de stad van Jacob Cats aanvaard. De belangrijke ont moeting in de 2e klasse tussen D.E.S. en Zwaluwen eindigde, nadat Zwaluwen met 4-1 had voorge staan, onbeslist (4-4). S.V.O.W.K. dat hier de lachende derde is, kwam door dit resultaat in verliespunten gelijk met deze clubs. Zoals ver wacht beleefde W.I.K. weinig ge noegen van de reis naar Stormvo gels, daar zij met 5-2 de vlag moesten strijken. In de 3e klasse A wist Burgh III zijn laatste wed strijd, tegen Brouwershaven II, met grote cijfers te winnen (7-0). Het is nu afwachten voor de men sen uit Burgh wat of Zeemeeuwen II in zijn 2 nog te spelen wedstrij den doet. Velocitas II wist tegen Zwaluwen II de volle buit op Se- rooskerke te houden (2-0). In de 3e klasse B schijnt M.E.V.O. ern stige plannen te bezitten om de bovenste plaats te gaan innemen. Van een der sterkste medegegadig den, D.S.S. II werd althans met 2-0 gewonnen. N.O.A.D. II wist zich door een kleine 3-2 zege op D.E.S. II wat op te werken. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten Rotterdam, 9 juli. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Haver: naar kleur en droogte 26.7527.50, extra blanke 28.00. Peulvruchten: groene erwten tot 39.00, schokkers tot 41.75, brui ne bonen tot 42.50. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 9 juli Aardappelen, grote f 11-14, kleine f 6, tomaten f 90, stoksnijbonen f 104-109, doperwten f 32-57, peulen f 49, kroten f 17, tuinbonen f 15-17, postelein f 11-42, aardbeien I f 150, II f 75, rode bessen f 122-126; per 100 kg. Komkommers f 28-29, kropsla f 3-4,50, perziken f 7-25; per 100 stuks. Bospeen f 15-18, boskroten f 6-8 per 100 bos. Aardbeien per doosje f 0,40-0,42, meikersen per doosje f 0,26. Scherf - Pottenbakker - Rolmeisjes - Arm Opstijgen en Imker GESPREKKEN VAN EILANDMAN Achttien eeuwen dus heeft die Romeinse scherf in de aarde van Brabers gerust en nu is hij er door knappe en deskundige geleerden er weer uitgepeuterd. De naam van de man, die de pot maakte, waarvan de scherf een deeltje is, stond er op. Het was een meneer uit Z.-Frankrijk. Nog onlangs zag Eilandman een plaatje van de grote Picasso, die ook potten zat te maken in Zuid-Frankrijk. Zo is er dus niets veranderd, ook niet onder de zon van Zuid-Frankrijk. Trouwens men behoeft voor potten niet naar de Midi, want een Dui velandse onderwijzer heeft ook een eigen pottenbakkerij. Hij maakt de potten maar niet zo ruwweg, maar ze worden keurig geglazuurd en wie weet waar een scherf van zo'n pot nog eens zal worden opge graven. Maar het determineren zal niet zo gemakkelijk zijn van zijn producten. Daar is hij veel te be scheiden voor. Anders dus dan die Romeinse bakker onder Trajanus. Van de potscherven uit de Ro meinse tijd, maar de Bergen op Zoomse rolschaatssters is maar een enkele stap en daarom hier dus een goed woord, voor die vrolijke en sportieve rolmeisjes uit het „Krabbegat", die Noordgouwe iets van hun kunnen zullen tonen. „Con Amore", altijd trouw en altijd muzikaal en altijd aktief, wil eens wat extra's, nu zij als vereniging reeds vijf en veertig jaar veel vro lijke en pittige muziek de Schouw- se lucht heeft ingeblazen. Daarom die schaatsende meisjes op een weide, waarin een groot plankier van wel 300 m2. Natuurlijk hoopt men dat de temperatuur niet al te vriezerig zal zijn, ook al wordt er dan geschaatst. Schouwen-Duiveland is het on weer misgelopen, maar maandag avond midden in juli zat al les weggestopt in de mist. Eiland- man liep wat te zwerven in de richting van de zee, dwars door het land in herverkaveling. Over de kale velden kwam de mist aan drijven en wie niet beter wist, zou november gezegd hebben. Soms moet hij denken aan de bossen van de Lage Vuurse, aan de Postbank bij Arnhem en de brede, gul belo- verde „hessenwegen", die dwars door het Gelderse land kronkel- len. Dan voelt hij zich opeens heel erg arm, vooral als het mistig is en er niets dan een handvol ka millen valt te plukken langs de steile bermen van de nieuwe slo ten, langs de nieuwe wegen. Zoals de Chinese dichter zijn ogen ophief naar de bergen blauw en ver verheven, lijkt het dus maar het beste straks weer per zweefvliegtuig op te stijgen boven duinen, bossen en stranden van de „kop", met niets in de oren dan wat windgeruis en onder zich het groen-gele reliëf van een brokje schoonheid, dat als een wonder werd gered, uit een baaierd van verwildering. Strij densmoe wil Eilandman soms wel naar Sirjansland om zich daar als imker te vestigen. Juist als de honingvoorraden geringer worden, komen daar op de vleuge len van de wind de bijenvolken aandrijven. Eilandman zal in de kost gaan bij de dorpssmid en daar gemaskerd de bijen van de ploegen en ijzerhopen plukken. Zo iets lijkt wel op een dag in juli met de grauwste hemel van de hele wereld en nog éen weekje of zes voor het met de zomer gebeurd SPORT ATLETIEK Schoolathletiekwedstryden te Zierikzee h«alnrd?E ',4 Juli a s worden in het sportpark „Bannink" te Zie- etïiff, ïeer.,de "orliJkse sehool- athletiekwedstrijden gehouden Het programma vermeldt: 2 uur 80 m meisjes, 100 m. jongens; 2 uur 10- hoogspringen jongens, verspringen meisjes; 2.30 uur: hoogspringeS rnfjft8' verspringen jongens; 3 uur. kogelstoten meisjes, hinkstap- sprong Jongens; 3.30 uur; kogel- 4?80 mngT; 4 uur: estafette X SO m. meisjes, 4 x 100 m. jon- gens. J gunstig weer mogen span nende kampen worden verwacht n de belangstelling voor deze .scholenolympiade" zal ongetwij- feld groot zijn. DUIVENSPORT P.v. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Limoges op 7 juli. Afstand 675 km. In concours 52 duiven. Gebrs. Dalebout 1-3; F D Hillebrand 2-7-8-19; C. van den hm o- T v Seiibel 5"6; G' Kris,a" hjn 9, J. Verwest 11-17; J. w Leii- w-i4-ris5-mn-12"16: c' JDaleb0"' H.L.O. Voor de vierde maal werden de proeven afgelegd door de heren Sj. Westerhof te Nieuwerkerk en j M van Langeraad te Kerkwerve.' Het derde graadsdiploma werd be haald door de heren W. Hack jr en C. de Graag te Zierikzee. Voor ae tweede maal werd aan de eisen voldaan door mej. E. A. Ochtman te Zierikzee en jhr. A. van Citters te Burgh. Het vierde graadsdiploma werd behaald door mej. Annie Doornenbai te Ouwerkerk en de heer J. Hagesteijn te Zierikzee. Het afleggen der zwemproeven Voor het afleggen van de zwem proeven, behorende bij het H.L.O - diploma, wordt gelegenheid gege- SU7Sda.gaYond 13 j"11 a s- aah het Stelletje te Zierikzee. Over het afleggen der wandelproef wordt nog nader overleg gepleegd. Aan degenen, die nog niet voor alle proeven zijn geslaagd, zal in september a.s. nog eens gelegen- doen WOr gegeven een poging te Gratis naar de Olympische Spelen Johan Althoff, een Keulse fa brieksarbeider, heeft een door de Westduitse radio-omroep uitge schreven vraag-wedstrijd gewon nen, waarvoor ongeveer 135.000 personen antwoorden hadden inge- Aiïwf" Het/ing om 70 vragen en Althoff zond, evenals vijf andere deelnemers, 68 goede antwoorden in wat hem een puntentotaal van Ao op een m°gelijk totaal van 148. Hij wist alleen niet over welke afstand de Oxford-Cambridge race geroeid wordt en in welk Olym pisch nummer voor de eerste maal een Griek een gouden medaille be haalde. De beslissingswedstrijd, waaraan zes candidaten deelnamen, viel in het voordeel van Althoff uit, die hiermee een reis naar Melbourne won, waar hij de spelen mag bij wonen en een bezoek kan brengen aan zijn zoon, kort geleden naar Australië geëmigreerd. Gisteravond is de 22-jarige Griekse zeeman P. C. uit Korida- los-Piraeus, werkzaam in de ma chinekamer van het in de buurt van de werkhaven op stroom lig gende Panamese motortankschip „Victoria", 11.362 brt., bij het zwemmen verdronken. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 94. Zonder dat de schildwachter bij de tentingang er iets van bespeurt, kruipen Presto en Broek door het opengesneden tentzeil naar buiten. Langs het verlaten kamp bereiken zij onopgemerkt de brede trappen van de kasteelingang. Vaag dringt nog vanaf het toernooiveld het gejuich der toeschouwers en de heldere klank der trompetten tot hen door, als zij zich door de brede gangen spoeden. „Waarom nam prins Angelo jou gevangen? En wat is er met heer Aram gebeurd?" vraagt de wapensmid op gedempte toon. „Angelo is een schurk!" briest Presto verontwaardigd. „Hij heeft heer Aram steeds bij de neus genomen met zijn fijne maniertjes. En de man, die bij hem was, dat was niet Orlando, maar die roof ridder Aiglon! Dat heeft heer Aram natuurlijk ontdekt en toen moesten wij allemaal verdwijnen. We moesten vlug naar de ge vangenis, waarschijnlijk zit onze meester daar opgesloten!" Als het tweetal de trap, die naar de onderaardse gewelven voert, be reikt heeft, staat daar de gevangenbewaarder, die hen met een speer in de vuist de doorgang verspert. „Halt jullie!" gromt de man bars, „wat hebben jullie hier te zoeken?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3